• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@firuga pozrela som si tu stranku,chapem princip,len neviem najst ci si mozem dorobit akekolvek formation bez predosleho studia na dannej SS (nas system), cize napr.ak chcem mat nejaky kvazi obchodny diplom,aby som mohla pracovat na poste import-export, prip. dajaky diplom z cest.ruchu, musim mat predtym vystudovanu (cize BAC-maturitu) zo skoly podobneho odvetvia?moj konkretny pripad-mam gympel a VS filozoficku AJ-dejepis a chcem niekedy v buducnosti pracovat na poste import-export,cize spediter,nakupca a pod., prip.nieco v cest.ruchu robit....bude mi stacit (a mozem sa vobec na take formation prihlasit) diplom z CNED (2 rocny tusim v tomto pripade)?
2. bře 2011 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek Dik za odpoved. A mutuelle preplaca aj ked to nie je predpisane od lekara? To som netusila. Popytam sa. No aj my sme skusili homeopatiu, a stale skusame. Predpisanu lekarom na mieru. Tebe sa odvedcila? Ja mam pocit z u nas nic nezabera tak aby neochorel vobec. Mozno to zmierni priznaky ale to je tak vsetko. Ja dufam, ze pride jar a virusy pokapu. Este keby tak rodicia neposielali chore deti do skolky. To by pomohlo. :wink:
2. bře 2011 ve 12:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 podla mna mutuelle nepreplaca nic,co nie je predpisane od lekara....teda aspon moja nie :sweat_smile:
2. bře 2011 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 neviem ako ine, ale ja mam MMA a mame forfait 320 € na homeopatiu ktora nie preplacana secu... a na oligo doplnky..
ostane neviem.; :wink:
staci ze ti to predpsie lekar .. aj ked secu nepreplaca :wink: oni ano.. :wink: ed,

gijar preplaca... urcite veci preplaca.. zase hovorim za seba.. kazdy mame forfait na lieky volnopredajne, ako rhinadvil.., coryzalia, humex, rhinofebral, actifed.. a podobne staci faktura od lekarne....
2. bře 2011 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 mozno ste jedni s mala kde homeo nereaguje u nas vsetci.. a v pohode uz roky.. na alergiu , a na ine veci , a aj u deti ako prevencia super sa osvedcila; :wink:
samozrejme ze raz za zimu nieco dostanu ale raz nie je cela zima.. :grinning:
2. bře 2011 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Dik. popytam sa na to lekarky; Len neviem ci bude chciet nieco predpisat; Minule mi odmietla urobit vyter z hrdla aj ked andrej kaslal asi 2 mesiace vkuse. Ze vraj jej vyter nic neukaze a bolo. Takze teraz chodim k jej nahradnicke co ju zastupuje kazdu stredu a ta nam aspon tu homeo predpisuje. Vasi lekari robia detom vytery. Ved na SK sa to robi takmer vzdy.
2. bře 2011 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 no nepotesim ta mne tu nikdy ale nikdy nerobil vyter.. :wink:

zoberie sa krv ale nie vyter.. :wink:

a po pravde nikdy som sa toho ani nedozadovala...

ber to tak ze na sk sa robia mnohe veci a mnohe vobec nie.. a tu taktiez mnohe veci sa tu robia a na sk nie..
2. bře 2011 ve 12:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251
joj, tak keby rodičia neposielali choré deti do škôlky, to by tam už asi nikto nechodil :wink: Ja mám pocit, že sa to tu od októbra doteraz všetko zelení pod nosom a chrchlú a kašlú hádam všetky deti nielen v škôlke ale aj na ulici :slight_smile: Ja som odsávačku do nosa, čo používam pre Simonku, za celé to obdobie ešte neschovala - s malými, nanajvýš týždňovými prestávkami beží stále. Ale nezaznamenala som, že by sa z týchto vecí robila dajaká veda. Dokonca raz sa v Oliverovej triede jeden chlapec povracal a bola som pri tom, ako to učiteľka hovorila jeho mame. Mama to zobrala len ako holú oznamovaciu vetu, poďakovala a odišla. Na druhý deň bol ten chlapček zasa v škôlke...
2. bře 2011 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek Ved estte som to nevzdala uplne s tou homeo Mozno nebola dobre predpisana. Verim tomu, ze to zabera ale musi to byt spravne zvolene. Mne napriklad super zabrala po ockovani. Ziadne reakcie a po dvoch dnoch uz ani sval nebolel. Vy beriete homeo viaczlozkove alebo jednozlozkove?
2. bře 2011 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 beriem obe.. vela tub mame doma, ako aj tinktur homeo/ :grinning:
@zuzao jasne vies ako gastro je tu tak caste a bezne ze nikto s toho nerobi vedu.. :wink: :grinning:
2. bře 2011 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 tu su uplne ine postupy,ani vyter ani ziadne CRP co sa vraj u nas bezne robi,tu sa to nerobi ale nemyslim si,ze by kvoli tomu prehliadli nejaku chorobu,pripadne zle predpisali lieky a pod. treba najst dobreho pediatra/vseobecneho, zistit nejake referencie a tak...a verit mu, oni to proste robia inak...ja som si zvykla,aj ked je pravda,ze sme zatial nejako velmi chori neboli,okrem nadchy a chripky,ale to preslo celkom rychlo.
2. bře 2011 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@gijar cpd robia, ale asi tak 5 s 20 lekarov zalezi niektori chcu niektori nie su za... :wink:
ale ak prides na pohotovost tak sa robi automa :wink: :wink: icky.. :wink:
mas pravdu maju ine postupy ale neznamena ze si zle obsluzena; :wink:

inak drzte mi palce presne o tyzden idem pod noze!!!!! do nemocky...
2. bře 2011 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao To mas pravdu. Oni si tu s tym problemy nerobia. Aj moj Andrej od oktobra takmer vkuse nieco. Nastastie to nidy nie je vazne. Len ma to hneva ako mamu. Stale daky kaslik a sopliska. Teploty mal asi len 2 x a to len mierne Ale rada by som ho videla v 100 percentnej forme... :grinning: :grinning: :grinning: Inak nasa ucitelka v skolke je zlata. Jej na detoch zalezi. To ona mi kazala, ze mam trvat na vytere lebo ze ked vkuse pokaslieva aby vylucili cierny kasel. To su jej slova... Aj ked ja osobne nemyslim, ze by to bol cierny kasel. Ono je to skor zo soplikov co mu padaju do hrdla.
2. bře 2011 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zuzao s tou odsávačkou :sweat_smile: tak to jsme na tom stejně...já odsávám až mi lezou oči z důlků...
jo Francouzi jsou asi drsnější v tomto než my, tady taky co znám jsou všichni zdechlí, chodí do kolektivu a nikdo to moc neřeší no...v česku se vždycky s radosti probírá každého zdravotní stav, tady mi to přijde jak tabu mluvit o zdraví někoho...berou to asi jako slabost....

my jsme vyfasovali Alvityl, ale malému to nechutná tak to ted celkem flákám. ale musím začít pořádně at to má nějaký účinek....
2. bře 2011 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Nie len vo FR sa z chorých detí v škôlke nič nerobí :grinning: Keď rodičia pracujú, tak si nemôžu dovoliť nechať dieťa doma každý druhý týždeň (čo bol napr. od januára Sárin prípad :rolling_eyes: ). Hovorím, že si to teraz vyžierame za Reunion, od decembra je týždeň zdravá, týždeň chorá (aj teraz konkrétne a so škôlkou to nič nemá, keďže sú už druhý týždeň prázdniny).

Koloidné striebro som sa márne snažila zohnať v nespočetnom množstve lekární, až som to nakoniec vzdala. Tiež používam homeo, grepové jadro, aromaterapiu.

@simi251 2 roky na CAP Petite enfance mi príde hrozne dlho, keďže BAFA stáž napr. trvá len pár týždňov (neviem isto, či nie len 2) a to úplne stačí assistente maternelle. Čo som pozerala stáže na infographiste, tak bežne to na diaľku trvá cca rok, ale dá sa urobiť zrýchlený kurz (na diaľku) za 3m.
2. bře 2011 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@bihan a v bio obchode?? si nenasla?? :slight_smile:
2. bře 2011 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek Mne ide pri tom vyter o to, ze by zistila ci treba alebo netreba antibiotika. Ak ti beru krv tak je to OK z toho vedia este viac. Ale nasa nic. Ona pozrie a vie ze je to virus aj ked malo dieta 6 dni 40-ky horucky. (Andrejkov spoluziak)
Ale tak snad vedia co robia ti lekari. :slight_smile:
2. bře 2011 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@bihan No to je straaaasne dlho a zvlast ked mas uz nejake skusenosti ako mamina a par podobnych skusok za sebou na SK na vyske. Takze radsej budem hladat nieco zrychlene. Len dufam ze ma nebudu tlacit do tej vseobecnej casti co zahrna franinu a matiku. Brrrrr.
2. bře 2011 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 vies ono to bude tym ze. ked idem ku lekarom tu tak na vyter ta posle do labaku automaticky a tam musis platit a podobne rokmi ludia boli nastvani ze zbytocne sa vela plati ... a tak postupne lekari od toho upustali...; pomaly nie vsade ale pomaly vo vela veciach ako aj orl u nas tak autoamicky a tu , zriedkavy ked si pozries ich tarifu tak ziaden lekar ta automaticky neposle, len ak by si chcela..
je to ina mentalita...
na slovensku je to lahsie... kedze sa neplati do predu lekarom za akt. :wink:
2. bře 2011 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek ano urcite mas pravdu ale ked sa dieta niekolko mesiacov nevie dostat z choroby, tak uz by mohli poslat, nie?
2. bře 2011 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 vsetko zalezi na lekarovy asi masnestastie na jednu s tych ktorej je vsetko jednoa hlven ktora nemusi cuzdincov... j eto smutne...
ale druha stastie je ze mas sancu na volnu zmenu lekara, kedy kolvek. :wink:
2. bře 2011 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@simi251 to máš pravdu že by mohli teda! já nevím ale v česku se na takové věci dlouho nečeká...já mám tady pocit že furt všecko oddalujou, že je jim to těm dr bu´d jedno nebo si myslí že to není důležité....člověk si musí všechno vydupat....
mě tady nechtěli udělat ani pitomý stěr stolice když měl malý asi 2 měsíce průjem....v nemocnici řekli že to nic není...průjem pokračoval až do čech kde mu zjistili nějakou bakterii a dostal antibiotika a byl klid... :angry: někdy mi to tu fakt přijde praštěné...člověk aby se jezdil léčit do česka....starý jak starý ale chudák děcko..
2. bře 2011 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 Jullian bol tiez stale chory, tri dni skolka a tyzden - dva doma. Nasa nova generaliste mu predpisala sirup Alvityl defence(obsahuje echinaceu, propolis a vitamin C) a na soplik ak ma homeopatika - Allium cepa compose. Alvityl mu davam ako prevenciu a mozem povedat, ze odvtedy nebol chory a pritom v skolke vycinala chripka. Teraz su to uz dva mesiace, co je v skolke a bez choroby.

@erikasadek drzim palce, nech operacia dopadne dobre.
2. bře 2011 v 17:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka_fr Fakt? Tak zazracne pomohol? A da sa ten Alvityl kupit aj bez predpisu? Inak nam dali homeo uplne ine na sopliky, ale asi to tak ma byt, lebo homeopatia je velmi individualna podla osobnosti choreho.
2. bře 2011 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri Fiha...to ste mali stastie ze ste isli prave do Ciech. Ved hnacky take dlhotrvajuce mohli napachat vela skody.
2. bře 2011 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka_fr Aha uz som si to pozrela na nete. Da sa aj bez predpisu, jasne. Diky za radu, vyskusame.
2. bře 2011 v 19:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ten Alvityl právě nemůžu do malého dostat :( jo dá se to koupit i bez předpisu, stojí to nějak 13 eur lahva.

@simi251
včera mi manžel říkal že by byl sám rád kdybysme našli jiného dr jenže je to těžké! všude jak zavoláš tak ti řeknou, nebereme nové pacienty.. :angry: nevím v jaké části Francie to žiju. asi v prd..li.. :sweat_smile: přitom nemůžu říct že by tady byly davy lidí jako to máte vy někde v Paříži a velkých městech...
3. bře 2011 v 06:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri Ked sme boli v Tours, to bolo supe, bol tam generalist, ktory sa staral o cely tym mojho manzela (manzel je sportovec), takze tam sme mali vsetku starostlivost a inhed bez RDV. Potom v Montpellieri sme si nasli tiez taku lekarku, co brala bez RDV; Lebo to mna tiez trochu rozculuje, ze dieta sa ti rano zobudi chore a ty cakas niekedy aj 3 dni kym ta zoberu. Teraz sme v Nantes a mame lekarku ktora berie len na RDV ale sekretarka je zlata a snazi sa vzdy tak maximalne na druhy den dat RDV. Ale nastastie som sa nikdy ani u jedneho lekara nestretla s tym, ze by povedal, ze neberu novych. To skor na SK sa mi to stalo. Ty kde zijes presne? Nejako mi to tu v diskusii uniklo. :confused:
3. bře 2011 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 to som este nevidela ze by som cakala 3 dni na lekara :fearful: to fakt? To by ma ozaj hnevalo hlavne koli dietatu. Stalo sa mi len u zubara ze som mala nejaky zapal a kym ma po tyzdni zobral, tak to najhorsie uz bolo za mnou :slight_smile:
3. bře 2011 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@simi251 aha tak u té mojí je výhoda že když je opravdu špatně tak řekne přijeďte podívám se atd....žiju v takové dědině 100 km od Lyonu. a právě tady se mi to stalo s dvěma doktorama... :angry: pak je ještě jedna ve vedlejší vesnici ale ona zase nemluví! prostě vše odbývá několika slovy...přitom kamarádka co je francouzka si ji nemůže vynachválit jak jí vždycky poradí...tak nevím...a ta ke které chodíme se dá, ale prostě když je nějaký problém který se táhne tak je jí to jedno, max řekne zajedte si na pediatrii. a tam se člověk objednává opravdu měsíc... :unamused:
3. bře 2011 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek