• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@meleri asi to bude tvoja chyba, nezadala si PRESNÉ požiadavky na bazén :sweat_smile: :grinning: :grinning:
@bihan áno, momentálne som v Avignone :wink: A ďakujem :dizzy_face:
7. bře 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mia258 my sme byvali v Avignone rok, za papezskym palacom v rue de Mons, na najvyssom poschodi, terasu sme ma strechach. Rada spominam na to obdobie, ale na druhej strane, uz by som sa tam asi nechcela vratit... teda nie do centra, ale svokrovci byvaju v Pontet takze do Avignonu chodievame relativne casto.
Kde byvate vy?
7. bře 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky avignon je nádherný, mám na toto město fakt krásné vzpomínky...a to náměstí s tím papežským palácem....

nguyen to jste museli mít opravdu báječné bydlení! až se vám divím že jste šli pryč.i když věřím že tam byl asi hluk?

@mia258 jojo bazén byl super, v kuchyni.. :grinning:
7. bře 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri bolo to super ale tak na rok, mne vadilo to, ze byt bol sice super ale tak pre studentov, pripadne bohemskych umelcov, nemozne dat tam pracku takze sme kazdy tyzden prali v pracovni, rovnako to bolo s vacsinou spotrebicov, jedine co sa nam ako tak dalo umiestnit bola malinka chladnicka, sporak s dvoma doskami a mikrovlnka. A potom tam bol aj izolacny problem, celu jednu stenu sme mali presklennu, boli to odsuvacie dvere na terasu a ono na jar a skoro k jeseni to bolo cool ale v lete ked nam do bytu prazilo to provensalske slnko sme mali non stop zapnutu klimu a v zime ked zacal fucat mistral tak sme kurili o sto sest a figu nam to pomohlo, takze tie ucty za elektrinu boli fakt mastne. Okrem toho ta osadka co zila v dome bola hroza, nechcem posobit ako diskriminant a rasista ale bolo tam priserne vela arabov a nie tych sympatickych, skor tych druhych, stale tam niekto robil party (co mi sice nevadilo ale tie pozostatky po schodoch a verejnych priestoroch...) Dalej, je to historicke centrum, takze tam nemas kam zaparkovat auto, co bol jeden z dovodov preco sme ziadne nemali a stale ked sme niekam chceli ist tak sme museli poziciavat to svokrovske... a tak ... ono ako skusenost to bolo super, na ten sposob zivota aj primerane zabavne ale rok bol dost a napriklad s dietatom si to uz vobec neviem predstavit, ale s odstupom casu na to rada spominam. Odisli sme hlavne pre moju pracu. Ja som cely ten rok dochadzala kazdy utorok vlakom do Lyonu kde som byvala v hoteli a kazdy stvrtok v noci som sa vracala spat do Avignonu a ak som chcela prejst na plny uvazok bolo nevyhnutne prestahovat sa sem. Ale suhlasim, Avignon je carovne mesto...jedno z najkrajsich v FR.
8. bře 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
si mi úplne pripomenula príhodu, ako MM s láskou a nostalgiou spomína na časy keď bol asi pred 10 rokmi v Paris na stáži. Mal prenajatý tak "útulný" bytík, že keď sa chcel na WC posadiť, musel mať otvorené dvere (tie sa otvárali samozrejme dovnútra) a nohy mal až na chodbe... :slight_smile: Asi preto je tu aj veľa verejných práčovní, tu je fakt na každom rohu, človek je niekedy zrejme rád, že sa mu do bytu vmestí posteľ, nie?
8. bře 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao Hahaha...my mame byt OK ale zachod taky isty malinky ze MM kedze ma skoro 2 metre a dlhe nohy taze vzdy vsetko robi pri otvorenych dverach. Zatvara len ked je u nas navsteva. A to sme v normalnom panelaku.
8. bře 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nguyen tak to chápu to je opravdu víc pro než proti! Jinak to si pamatuju že v Avignonu to teda slušně profukuje! teda tady taky, jsme přecejen pořád u Rhony ale tam to bylo hodně víc, asi tím jak jsou tam stavěné ty uličky....ale vedra teda jsou hrozná ve francii, já se sice těším na léto pokaždé ale pokaždé vím že to bude zase záhul. jo Avignon má fakt atmosféru! mě překvapila v tom paláci velká socha Karla IV (bylto český král). vím že byl na půl Francouz že to hodně s frantíkama pekl, dyt mu králování v česku dohodili francouzi ale nečekala jsem že tam najdu jeho sochu...
a co jak jsi to vyřešila s tím těhotenským oblečením? já už se hrozně těším jak budu mít břicho pryč že se zase normálně oblíknu...ty gatě s tím pásem to je fakt o nervy...furt to padá za zadku a jak to přitáhnu tak to zas řeže....
8. bře 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri mam jedny tehotenske leginy, jedny tehotenske slimky :grinning: (oridzo cierne slimky s tehotenskym vrchom) , jedny tehotensko-dojcenske saty a jednu tehu suknu okrem toho par kosiel do prace a klasicke tuniky a svetre prepasavam nad bruchom, som zufala z toho, ze nosim stale dookola to iste. Uz som vzdala aj podpatky lebo ma priserne boli pravy panvovy klb....citim sa hrozne skareda!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mam prisernu plet, vlasy sa mi nedaju ucesat ako by som chcela...Ale inak je mi uz celkom fajn, vcera sa mi dost ulavilo, lebo som konecne nasla pestunku, konecne som mala pocit, ze "toto je ta prava" a navyse aj pracovne hodiny jej sedia takze nemusim v robote opruzovat so zmenou uvazku a ani velmi draha nie je, uz som ani nedufala...a buduci tyzden ideme na sluzobku Cechy-Slovensko a dve noci spim u nasich doma tak sa tesim ako male decko, toto uz bude asi posledna sluzobka pred porodom, potom uz asi az na buduci rok...
8. bře 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri mna zase prekvapilo, ze tu v Nantes je ulica Jana Palacha
8. bře 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Ty uz teraz hladas pestunku pre baby co sa ti narodi v juli? Dobre som to pochopila? A kolko chces osttat doma po porode?
8. bře 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 a to som len tak tak nasla, vsetky su uz plne, tu si pestunku hladaju baby co cerstvo ukoncili prvy trimester, neviem ci je to regionom alebo vobec ... je to moje prve dieta, ale poradili mi najst si pestunku co najskor a ked som ju hladala mala som par poznamok, ze ci som nemohla skor zavolat, ze prave podpisali zmluvu pre babo, co sa narodi o 2 mesiace neskor ako to moje, takze asi to znie sialene, ale je to tak.
Chciet by som chcela 3+2. Cize 5, z toho 3 klasicke materska - secu, 1 dovolenka, 1 kolektivna zmluva - materska platena firmenou mutuelle, ale vidiac aktualny vyvoj situacie u nas vo firme, neviem ... hadam ale predsa aspon 4 mesiace po porode ostane doma.
8. bře 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Ono to asi bude tym regionom lebo tu v Nantes to riesia maminky tak mesiac alebo dva pred navratom do prace. Aspon teda moje zname. A podarilo sa. Inak mne osobne by bolo luto neostat na materskej trosku dlhsie a uzit si to babatko. Ale to neber akoze ta odsudzujeM To v ziadnom pripade. :slight_smile: Ja to praveze chapem ked clovek nechce prist o dobru pracu. Mozno si to este rozmyslis; ked bude babo na svete lebo vela zalezi aj od toho, ci sa budes moct v noci vyspat aby si vladala chodit do prace. :cry:
8. bře 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 isto, neviem, uvidim... ale ak to pojde tak ako to ide teraz asi sa mi velmi nebude dat...teraz rozmyslam, keby sme mali babo v case krize mohla som ostat doma aj rok, pripadne na polovicnom uvazku ale na to som nemala odvahu, nevedela som co bude, kedy kriza skonci, ci to firma rozchodi ... teraz je vsetko OK zial (alebo chvalabohu - zavisi od uhla pohladu) je priserne vela prace a mam bohuzial alebo chvalabohu taku poziciu ktora nie je velmi zastupitelna - aspon nie na dlhy cas a to mi v urcitom zmysle aj vyhovuje ale uvidime.

Je dost mozne ze prejdem na 35 hodinovy uvazok bez zmeny na plate, co by znamenalo ze piatok poobede som free a navyse priatel ma volne pondelky a ostatne dni zacina v praci o 11 cize ono to nie je take hrozne, v podnelok bude doma s papa rovnako ako ostatne dni doobeda, pobede s pestunkou a v piatok bude doma zasa cely den plus vikendy a mojich tazko vybojovanych 6 tyzdnov dovce + RTT takze ono to zasa nie je take hrozne a mozno je to pre niekoho nepochopitelne ale mne to takto celkom vyhovuje. Ja by som to doma nezvladla :sweat_smile:
8. bře 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Jasne , aspon nechytis vsetky tie syndromy co maju mamicky na materskej a nevyjdes nadlho z toho pracovneho tempa. Ale to nie je az takehrozne, ked pises ze s pestunkou bude vlastne len 3 dni a tiez len poobede. To je podla mna uplne v pohode. Ale videla som aj take rodiny, ze deticky boli cele dni len s pestunkou az do pol siedmej vecer a nikoho to netrapilo. To mi pride k tym detom nefer ked vida rodicov asi 2 hodiny denne.
8. bře 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
ja som sa chcela spýtať, čisto pre rozšírenie si všeobecného rozhľadu, aké si mala kritériá na pestúnku? Teda okrem časového harmonogramu...Neviem si predstaviť na čo si dať v tomto prípade "pozor", resp. čo vyžadovať atď...
8. bře 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 vies ono o tom co je fer a co nie je tazko sudit, ja napriklad poznam par kde mama nechcela ist do prace lebo neverila ziadnej pestunke a ziju na predmesti v HLM v strsnom ale vazne strasnom prostredi v zaplesnenom byte a ledva zivoria. Teda je fakt ze je s detmi 24 hodin denne ale ja neviem ci toto je buducnost ktoru by som zvolila pre svoje deti. Asi je to na kazdom...najlepsie je trafit zlatu strednu cestu u nas je to zatial takto, podla nas dvoch je to optimalne a ci uz je to fer voci detom...myslim ze u pestunky im nebude zle, jasne ze to nie je mama ale je vazne fajn.

@zuzao ja som dost dovercivy typ takze ohladom schopnosti postarat sa o dieta som pri tych pestunkach zo zoznamu co mi dali na PMI velmi nepochybovala, skor som mala "pocit" ze niektore proste nie, asi instinkt. Ako nie ze by boli zle ale proste mi nesedeli a tato na mna urobila dobry dojem, bola naozaj ina ako tie ostatne a co mi tiez imponuje napriklad ze ma obrovsky dom s velkou zahradou a vidno ze ma zivot na urovni a nerobi to vylucne pre prachy ako velka cast tych co som videla. Proste na nej vidno ze ma rada deti, ze je s nimi rada a tie o ktore sa stara ju ocividne zboznuju. Robi s nimi rozne aktivity, nie je to len o tom ze ich posadi pred telku a sem tam nakrmi ci prebali. Som si ista ze s nou a inymi detmi bude mojej malej fajn, spozna ine decka ine veci, ktore by som mozno ja s nou doma nemala moznost robit. A ja nebudem unavena a frustrovana (lebo na rodicovskej by som s mojou povahou bola ako sa poznam) a ten cas co budeme travit spolu si budeme mozno o to vzacnejsie. Asi neexistuje univerzalny sposob, ale mne toto vazne vyhovuje v pripade ze by sa veci zmenili stale mozem ostat doma, ale tuto moznost vidim bledo, som asi divna ale ja sa na rodicovsku necitim, pritom sa nenormalne tesim na malu a na materstvo neviem ci to niekto dokaze pochopit, ale ja sa chapem :sweat_smile:
8. bře 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Ja som to nemyslela na vas pripad ked som pisala, ze je to nefer. A ked niekto nema z coho zit, tak to uplne chapem ze je lepsie ist do prace hned. To mas uplnu pravdu. A inak ako sa to tu vo FR robi, ked chces pestunku? Moje zname su akoby zamestnavatelia a musia pestunke vsetko platit, vsetky odvody aj plat. Ja s tym nemam nijake skusenost ale zavse by sa mi taka pestunka zisla ale zase zamestnavat nikoho nemozem a agentury su vraj straaasne drahe. Je to tak?
8. bře 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 si zamestnavatel, deklarujes ju na ursaff (ci ako sa to pise) ale neplatis jej odvody, platis jej hodinovy plat net plus odskodne ci ako by som to prelozila, to su asi 3 eura na den za opotrebovanie hraciek a jej oblecenia, elektrina a tak, dodavas si vlastne jedlo v pripade maleho babtka akurat mlieko a vodu a plienky. Ale mas s nou zmluvu na rok a platis jej dovolenku 5 tyzdnov. Ale odvody nie, to by bolo prilis vela. Tym ze zamestnavas mas prispevok z CAF, nam vymerali cca 200 euro, co je skoro polovica toho co jej platime a navyse mame narok na credt impots na konci roka takze, ono sa v podstate s tymto vsetkym oplati ist do prace aj za cenu platenia pestunky (teraz myslim cisto financne hladisko v ziadom pripade nenahradi rodicov to mi je jasne)
8. bře 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Ahaaaaa, chapem. Ta Vasa je teda assistante maternelle.? Ci nie? Tak to je super. 200 eur nie je vobec vela. Lebo moji znami maju Garde partage, tzn. ze jedna pestunka opatruje naraz 2 deti z 2 roznych rodin a oni ju platia ale formou platu normalneho a platia jej aj odvody. Aspon tak mi povedali. Je to dost draha zalezitost asi 800 eur na rodinu. Ale ta baba ich opatruje v rodine deti, par dni u jednych par dni u druhych.
8. bře 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 neviem, nasa ma hodinovu taxu net a brut, net platim ja a rozdiel neviem ci CAF ci ina asociacia - netusim plus tie 3 ecka denne a to ti rozrata na rok plus dovca. Ale my jej normalne budeme platit cca 500 mesacne, to len CAF nam na nu prispieva 200 eur, Z coho po odratani vsetkeho a este dani nas to vyjde na 250 mesacne. Pri plate dve apol tisic je to naozaj vyhodne. 800 euro za jedno dieta je dost ale zavisi od vela veci, zrejme sa im to oplati ked to platia. Aj moja pestunka ma 3 ine deti ale s kazdym ma inu zmluvu. Ono je to v principe tak, ze cim menej dni a menej hodin mas tym su tie hodiny drahsie. To ako ked si kupis velke eko balenie nejakeho tovaru. Napr ked jej daju dieta na 2 dni po 5 hodin tak im to rata za 5 euro net hodina ale ked mas 5xtyzdenne 10 hodin tak ich mas za 2 eura a tak ... ale neviem ako je to ked jej platia brut, neviem ake su vyhody ale isto to ma nieco do seba, osobne som sa tymto sposobom este nestretla
8. bře 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Dakujem za info. Budem sa musiet po niecom poobzeat aj ja. Raz za cas by som potrebovala. Ale myslela som, ze je to ovela drahsie. Diky este raz.
8. bře 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ano raz za cas je to ovela drahsie, toto je so zmluvou na rok, skus Bihan ona mala nounou raz ci dvakrat do tyzdna bez zmluvy ona by ti lepsie poradila
8. bře 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nguyen páni já koukám ty už jsi ve 20 tt! to to letí! jo s těma bolestma, já to tež tak nějak měla kolem druhého trimestru, mělo by to pak přejít, jakoby kyčle že jo? hele to máš dobré oblečení! já už se vlezu jenom do jedněch gatí a jedněch bot ( napuchly mi tak nohy) :angry: ale já už bych měla relativně porodit příští týden :dizzy_face: .
S vlasama je to naprd, třeba poprvé jsem měla krásné vlasy a nehty, a tentokrát je to průser...nějaké vitamínky bereš?
ty jsi měla nevolnosti? tak už tě přešly....a s chůvou super, ono to asi není lehké sehnat takovou která by seděla....
jeje ty se máš to ti závidím! vaši budou rádi! já se do čech podívám asi až koncem května..a to fakt podle toho jaké bude mimčo. a vidím že čekáte holčičku! tak to gratuluju! a co o jméno, už se hádáte? :sweat_smile: i když pro holčičky se vybírá snadněji... :slight_smile:
8. bře 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri no dievcatko, pracovny nazov : Eva :grinning: Ale myslim, ze asi nou aj ostane :dizzy_face: Uz nam slohli Ninu aj Emu tak sme prisli na Evu.
Ale co ta po oblecku, za tyzden mas po a potom budes moct nosit co len chces, to bude super.
Hej dal vitaminy mi ale nakolko som leniva ako vos, nechce sa mi zvdihnut sa pozriet sa na nazov, bol skvely dal mi kopu veci na sluzobku (ze keby nahodou) na kazdy mozny vyskytnuci sa problem aj ked zatial klopem na drevo ziadny problem nemam.
Mala som hrozne nevolnosti a zvracala som prakticky az do dakeho 16 tyzdna ale uz mi je lepsie, ako nie ze by som bola uplne fit, som dost unavena a bolieva ma chrbat a panva (ano kycle) ale to sa uz da zniest, uz sa zacinam riadne tesit a rozmyslat pomalicky nad vybavou, kedze toto je pre mna totalna spanielska dedina
8. bře 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
aha, takže si išla viac-menej inštinktívne. Ja sa len preto pýtam, že som si to predstavovala ako v tých amerických filmoch, keď si pozveš na pohovor asi tak 100 pestúniek (preháňam :slight_smile: ) a vyberáš si a pýtaš sa ich a nakoniec ti zostane jediná správna :sweat_smile: . Ma to tiež napadlo včera, keď som bola s deťmi na ihrisku a tam klasicky samá nounou s dvoj-kočiarmi. Jednej tam v kočiari dieťa straaašne, ale fakt strašne srdcervúco plakalo takmer celý čas, čo sme tam boli, ku koncu už aj dochádzalo s dychom, už len tak prerývane vzlykalo. A nounou (asi už obrnená voči detskému plaču) len apaticky ten kočík hojdala a kecala s druhými. Ale sranda bola, že to druhé dieťa, ktoré sedelo v kočiari pred tým plačúcim, celý ten čas spalo. Vôbec mu ten plač nevadil. Tak ma v tejto súvislosti napadlo, že ak by som si vyberala, ako by som prišla na to, že takúto pestúnku nechcem. Lebo človek nikdy nevie, čo sa deje, keď tam nie je.
Mimochodom, som rada, že si si našla niekoho, kto zodpovedá tvojim predstavám a že aj ty budeš spokojná s cestou, ktorú si si zvolila :wink: Ako si minule písala o tom "prototype koníkovskej maminy" a že ňou nie si... každá máme svoje čierne dni, ja tiež nie som šťastná matka šťastných detí 7j/7. A tiež mám toho občas dosť a plano sa vyhrážam MM, že raz zdrhnem sama na dovolenku k moru a zavolám až z letiska, že sú decká samé doma :slight_smile:
8. bře 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao dufam ze som sa nepomylila a ze to nebude taka nounou ako z vasho ihriska :grinning:
8. bře 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
ááále nijééé...to som nechcela strašiť, tu je veľmi veľa pestúniek, tak je aj väčšia pravdepodobnosť, že sa medzi nimi nájde aj takáto...
btw len sa mi to zdá, alebo si dnes naozaj dajaká "zmierlivejšia"... :wink:
8. bře 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao hahaha :grinning: unavena som ako svina :sweat_smile:
8. bře 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nguyen No Eva je moc hezké jméno! TAkové hodně ženské, to bych dala taky, kdybych měla holku. Teda chtěli jsme Emílii. No taky se těším až už bude klid hlavně ty nohy, to mě štve, že se nevlezu ani do balerín..:( Ono pak jak člověk kojí tak se moc nedají nosit šaty, ale to přežiju! :slight_smile:
Jsi fakt dobrá že zvládáš stres v práci do toho jsi měla ty nevolnosti a tak, to bych asi nedala! Sice s malým je to taky někdy na odstřel, je fakt kolikrát náročný, ale zas nezažívám žádný stres jako ty v práci..
S výbavičkou je to těžké poprvé ale věřím že to zvládneš, je fakt že podruhé už to člověk aspon nemusí řešit....
9. bře 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri myslim vybavu veci skor mimo oblecenia, toho mam zatial dost po synovcoch a neteriach, ale mozno si finalne urobim radost a nieco nove iba pre nu kupim :dizzy_face: a potom tiez nevieme aka bude, ci bude velka alebo malinka, takze oblecenie je az v druhom kole. Zatial riesime vyber kocika a konzultujem na pravo na lavo co je potrebne a co nie spomedzi prebalovacich stolov, fusakov, tranzatov na kupanie je toho neurekom a ked si precitam daky zoznam na nete tak sa pukam smiechom ze co vsetko vobec existuje ale kto vie mozno casom pridem na uzitocnost veci co mi teraz pridu komicke :grinning: Ale vytesujem sa momentalne vyberom tour de lit a spacim vakom z Becquet za prisernu cenu ale ako je zname je to nase prve takze mame patricnu tendenciu prehanat a za par rokov sa na tom budeme isto smiat.
Mne praca praveze dost pomohla ked mi bolo zle, stres sice bol ale dalo sa lebo aj kolegovia aj sef ked videli ako mi je na figu, bud mi to ulahcili alebo ma rovno poslali domov, ale sama doma, to bolo este horsie, pamatam si dva vikendy ked priatel pracoval, ja som bola doma, myslela som ze zosaliem. Bolo mi zle a nakolko som bola doma a sama myslela som iba na to. Ked som prisla do prace bola som s ludmi, robila som svoju pracu a ta ma zamestnavala cize som niekedy pozabudla ze mi je tak zle. Ale ja vas obdivujem, vsetky tehotne zeny s nevolnostou co maju doma jedno pripadne viac deti, lebo dieta nie je dospely clovek, ako moji kolegovia, co dokaze rozlisit ze mi je zle a dokaze sa zaobist bezomna nejaky cas, okolo dietata sa musite tocit tak ci tak, ci je vam zle alebo nie, ono si samo neporadi. Desim sa mojho druheho tehotenstva prave z tohto dovodu :confounded:
9. bře 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek