• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@meleri a ako si to vyriesila so samom, kto ti ho postrazi ak nahodou ten "uplnek " zafunguje a babo nebude cakat na cisarsky? Inak mne sa zda ze malokto praveze rodi po termine a ze to ani nie je dobre takze (zalezi tiez od lekara)moc sa po termine uz nevyckava a vyvolava sa porod. Alebo to mam zas ja zle info? :sweat_smile: :grinning:
10. bře 2011 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki :wink: Eva je podla mna krasne meno a dufam ze na SK budu mat dostatok sudnosti aby ju nevolali Evicka :rolling_eyes: to sa mi nepaci, prosto Eva (myslim Bihan raz hovorila ze Sare niekto hovoril Sarka :grinning: ) Tu vo fr som si ista ze bude Eva a hotovo :sweat_smile: Chceli sme nieco co bude vhodne do FR ako na SK a aby sa to hodilo k priatelovmu priezvisku a to nie je jednoducha uloha, mali sme ich viac ale zatial sa nam naviac paci Eva. Ale kedze som LEN v 21 tyzdni este z nej moze byt hocico:grinning:

@meleri tak ci onak, 21 uz bude maly vonku, to mas za par, to ujde ako voda a btw nie je 21/03 prvy jarny den nahodou? :wink:

baby, tie co ste pouzivali odsavacku mlieka, ktora je lepsia elektricka alebo manualna? Pripadam si ako debil, do nicoho sa nevyznam vsetko si musim hladat na nete :angry:
10. bře 2011 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@simi251 včera sem byla u dr na ultrazvuku. dr si furt myslel že to přijde dřív! a včera byl překvapen, že ještě nerodím..řekl mi že nebude čekat po termínu ani náhodou..překecávala jsem a nic, je jak kámen..já mám za sebou císařský řez tak proto..:(

@blanblan vzhledem k tomu že to je ten císař tak je to vlastně jednoduché.....ráno tu bude s ním tchýně a po obědě přijede do nemocnice s ním, no a podle toho jak tam vydrží tak pak si ho manžel odveze.... a zbývající dny už bude s manželem...a já musím hnout zadkem abych co nejdřív vstala (jsou to brutální bolesti)a začla být soběstačná abych odtamtad mohla vypadnout... :slight_smile:
10. bře 2011 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@nguyen jojo děkuju! už mě to celkem leze nanervy to břicho. první jarní den? jé to jsi mi dodala optimismu, to je fakt romantika, narodit se na první jarní den! no a 25 mám narozky, tak skoro pěkný dárek ne?

já manuální nikdy neměla. víš, v porodnici ti vystaví recept na elektrickou a nemusíš za nic platit. já ji tak měla půjčenou asi 6 měsíců. pak už mi to stejně bylo naprd.
10. bře 2011 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri no pred terminem napr.ja a to dokonca viac ako 2tt pred francuzskym terminem :wink: a sex veru pomohol,alebo to bola nahoda :slight_smile: :grinning:

@nguyen mne manualna Aventka nefungovala, elektricku som neskusala, najlepsie to islo rukou ale teda je to riadne namahave.
10. bře 2011 v 15:06  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@gijar já už na to prdím! :slight_smile: nějak to dopadne, porodím tenhle víkend a basta!! :sweat_smile:
tý jo rukou to musí aji bolet ne? teda ne že by ta odsávačka byla nějak příjemná...
10. bře 2011 v 15:10  • Odpověz  • To se mi líbí
veru na odsavanie mam aj ja zle spomienky (ako na cele kojenie btw:grinning: ) Teraz po akych takych skusenostiach hodnotim ze je to na nic, iba ak niekto je taky motivovany ze odsava cez prestavku v praci ako moja kolegina. V zufalstve zapalenych prsnikov som si kupila Nuk a bola hotova z toho ze teraz aj to malo casu co mi ostalo na oddych stravim pumpovanim. Az neskor som prisla na to ze stacilo trosku potlacit a islo to 100x rychlejsie :grinning: V nemocnici mi nikdo o odsavacke a odsavani nepovedal a toboz ziadny predpis.
10. bře 2011 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@blanblan já právě přemýšlela že si koupím tu malou mechanickou, je malá praktická všude se vleze... :sweat_smile: ale jak to tak popisuješ tak zůstanu u té elektrické.
tak já musela odsávat kvůli císaři, a malý byl několik dní v inkubátoru. odsávala sem a aoni mu to nosili na to oddělení pro předčasně narozené. ted už bych to zažít neměla ale na doma bych to přecejen chtěla. o víkendu jsem odsávala a mohla třeba na bazén nebo na brusle zatímco manžel se staral...akorát s tím mražením nám to nikdy moc nešlo, spíš jsem odsála třeba ráno a za několik hodin mu to ohřál...
10. bře 2011 v 18:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri no ako,este si 2v1 ??
14. bře 2011 v 16:10  • Odpověz  • To se mi líbí
uspesne som dokoncila karnevalovu masku, dufam ze sa zuzu bude pacit a ze bude mat zivornost aspon ten jeden den :grinning: Teraz budem dva dni zmyvat lepidlo z prstov :sweat_smile:
15. bře 2011 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@evuliki ahoj, moja dakujem ze si si spomenula
som stale v nemocnici najhorsie mam za sebou chvalabohu;;; nie je to lahke;; :frowning2: :wink: ale su aj horsie veci
vo stvrtok teoreticky idem konecne domov
15. bře 2011 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte dievcata, po dlhsej dobe vas pozdravujem aj s malym Simonkom a rada by som sa opytala jednu vec ohladne prispevku na babatko, nakolko mame rozporuplne info. Pokial vam vyplatil CAF vo FR, ziadali ste si aj na SVK prispevok pri narodeni dietatka? Nakolko zname zijuce v Anglicku dostali zo SVK, hoci v Anglicku dostali child benefit. Mne na SVK povedali, ze bud si poziadam u nas alebo tu vo FR a ze Anglicko je vynimka, lebo tam mamicky nedostanu od statu ziadne peniaze (co nie je pravda). Prosim poradte, aka je vasa skusenost, lebo zakazdym mi nejaka teta povie nieco ine :slight_smile: Dakujem moc!
17. bře 2011 v 15:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanblan Jej, sikovna! :slight_smile:
17. bře 2011 v 15:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri tak co ten spln? alebo ze by to necakalo ani do splnu kedze si sa uz dlhsie neozvala... :slight_smile: Dufam ze je vsetko ok
21. bře 2011 v 08:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Meleri, veeeľmi gratulujem k príchodu nového človiečika!!! Ty sa rýchlo zotav z toho zázraku zrodenia a malinkému prajem dlhú a šťastnú cestu životom. :slight_smile: A keď sa budeš cítiť, tak napíš čo a ako...
21. bře 2011 v 10:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky, už sem porodila, děkuju Zuzao, porodila sem přirozeně bohudíky, nedá se to porovnat! fakt super! po porodu jsem tam musela dvě hodiny ještě ležet ale pak jsem už normálně vstala a chodila starala se o malého a musím říct že ani to že jsem se roztrhla skoro nebolelo. jsem vděčna bohu za to že mě nechal aspon jednou v životě porodit normálně! :dizzy_face: i když si myslím že jsem si to "vyprovokovala" sama protože jsem pořád masírovala ta prsa a pokaždé to fakt spustilo kontrakce... :sweat_smile:
21. bře 2011 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
jeeej, ved ja som si ani nevsimla ze uz je drobec na svete! :slight_smile: velka gratulacia, meleri, prajem vsetko dobre!
21. bře 2011 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Meleri, vsechno vsechno nejlepsi, to je dobre, ze to bylo prirozene a bez problemu :slight_smile: A co, jak to nakonec zvladl maly?, myslim toho starsiho :wink: Mela jsi hlidani?
Jeste jednou moc blahopreji. Jsi sikulka :slight_smile:
21. bře 2011 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri supeeer :dizzy_face: gratulujem!
21. bře 2011 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri pripajam sa a zelam vela zdravia :dizzy_face:
21. bře 2011 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@bihan
nebola toto jedna z tvojich prvých profiloviek? (viem, trocha od veci...)
21. bře 2011 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri o to jde je spravne motivovat :slight_smile: Jen je tezky najit cim, u nas fungovala pochvala.
22. bře 2011 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao jedna z prvých asi nie, ale pred nejakými dvomi rokmi som ju tu mala nejakú chvíľu. :slight_smile: a teraz už zase "nevyhovuje" :p
23. bře 2011 v 09:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor

holky děkuju ! :slight_smile:
@firuga děkuju, ne byl s manželem, rodila jsem sama, a manžel pak přišel druhý den ráno i s malým..
23. bře 2011 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
baby, potrebujem poradiť...tie, čo máte alebo ste mali detičky v Halte Garderie. Aký je tam systém? Je to tak, že môžu prijať len určitý počet detí, alebo sa to mení podľa toho na ako dlho sú tam deti počas týždňa (teda či to závisí od harmonogramu...) ? Mali ste problém s umiestnením? Hoci aj na 2x3 hodinky/týždeň? Bola som sa pýtať v troch a všade je to absolútne beznádejné...
A ešte som rozmýšlala: síce neviem, kto tu má ešte chlapca okrem Meleri...ako sa tu rieši pipík? Tiež to tu nasilu preťahujú/obrezávajú/inak sa v tom šťúrajú? Díky
24. bře 2011 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao ja osobne som cakala na miesto v HG asi 5 mesiacov (vratane lernych prazdnin) takze nie az take hrozne :slight_smile:
zda sa mi ze to bolo maxi 5h tyzdenne, ja som ju davala vacsinou 1den v tyzdni 4hodiny. Vzdy som sa musela nahlasit tyzden dopredu ze v ktory den a od kedy do kedy chcem malu priniest a musela som tak spravit v pondelok rano ak som chcela dostat termin kt. mi vyhovoval, inak uz bolo obsadene :slight_smile: Myslim ze tam maju urcity pocet co mozu zapisat a potom urcity pocet co mozu prijat v urcitom case, napriklad na siestu je to myslim menej ako napr. na ranne aktivity.
o malych pipikoch neviem nic :grinning: :sweat_smile:
25. bře 2011 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao vsetko to zavisi aj od mesta v ktorom byvas. Ked sme byvali v Tours, tak miesto v HG sme mali okamzite a po adaptacii maly chodil 5x do tyzdna bud doobeda, alebo poobede, dalo sa aj na cely den, ale musel by sa ist naobedovat domov. Tu v Marseillan ( maly uz chodi teraz do skolky), ale zacal tiez v HG a mohol len na 3 dni a to bud doobeda, alebo poobede. Cas som nahlasovala vzdy tyzden dopredu, v Tours niekedy aj koncom tyzdna, ale tam sme mali v okoli vela HG.
Co sa tyka pipika, mne pediater hned pri prvej prehliadke povedal, ze to netreba nasilu natahovat, len pokial ide.

@meleri este raz gratulujem a prajem vela vela zdravicka :dizzy_face:
25. bře 2011 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
totiž, mám v pláne dať Simonku do HG od septembra, to už bude mať 1 a pol roka, tak nech si zvyká aj na iné detičky, lebo tu sme pomerne izolovaní...mne by stačilo 2x do týždňa po 3 hodinky. Len mi nebolo jasné ako to funguje. Pri zápise sa nikto nepýtal na ako dlho a ako často HG potrebujeme. Tak som nevedela, že či je to tak, že je dajaká "tabuľka" a tam sa záväzne zapisujú detičky na celý školský rok - čas aj dni...alebo je prijímaný určitý počet detí a čas a frekvencia sa nahlasujú "ad hoc". Takže je to ten druhý prípad.
Ale možno z toho nebude nič, všade len krčia plecami, že je veľký počet záujemcov...a keďže som a budem stále na materskej, tak som zrejme posledná v rade :unamused: A zase ju nechcem dávať do HG niekde ďalej, to by potom strácalo na význame... A je ešte nejaká iná možnosť ako mať dieťa v kolektíve ? Len občas...
a s pipíkom teda zatiaľ "nebaštrngovať"? nemá to hrozné, niečo ide, niečo nie...@blanblan to buď rada, že to neriešiš, je to hotová veda :slight_smile:
25. bře 2011 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao ved to aj som rada :grinning: no a do septembra by ti ju snad aj mohli niekam zobrat, nie?ved to sa prave uvolnuju miesta...alebo je to az take nemozne v parizi?
25. bře 2011 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zuzao aha tak s halte galderie nevím ale s lulinkem my osobně nic násilím nedělali, podle dr se má trošku pohnout kůží a to jenom když tam má nějakou bulku....ale vím že někteří dr radí násilím přetahovat....tak my to tak nedělali ale zároven jsme nikdy žádný problém neměli tak asi i proto....
25. bře 2011 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek