• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Este som zabudla, sli sme dnes von, tak vysla aj ta nasa suseda; lebo prave cakala matku s dietatom na strazenie, tak zdvorilostne frazy, ake to bolo super u nich... tak zaganila a povedala,ze chudak jej syn ma tazku anginu a lezi... tak jej vravim, ze super, ze tolko olizoval Alexa! Pocula som ho vtedy sucho kaslat, ale jaj astmatik, tak povedzte astmatikovi, nech nekasle...
Jani, pozdravuj svagrinu :wink:
No nic, to by tak bolo, aby sme v boji s francuzskou hlupostou nevyhrali, co nas nezabije, to nas posilni a budeme coskoro kulturistky :grinning:
27. pro 2007 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, ešte k tomu obliekaniu - v metropole možno matky obliekajú nedosatočne, tu zase prílišne.. Keď vidím pri 32 stupňoch, keď sa moja Sára potí snáď aj na vlasoch, deti oblečené v rifiach a tričkách s dlhým rukávom, tak fakt nechápem.. Hlavné je, že na hlave nemajú nič :confounded: my sme kúpili Sáre dokonca aj slnečné okuliare a pomaly jej už budú dobré, tak som zvedavá, čo na ne "povie" :sweat_smile:
Tini, nevyrába Lactel (či Candia či čo to je) mlieko 2age pre alergikov?
Ozaj, včera v noci som zbúchala nový scrap do ďalšieho challengu.. ja sa nedám :grinning:
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=1017949&vReferer=%2Fphotos%2Fbihan
Luci, ako pokračuješ ty? :wink:

Tini, myslím, že kulturistky sme už teraz - myslím, že sme si všetky už "odposilovali" svoje :sunglasses:
27. pro 2007 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucka, musim omrknut, ale mam pocit, teda aspon u nas na SK a CR, je od 8.-10. mes sa uz dava mlieko '3', '2' je od 4.mes myslim ze aj tu a potom davaju asi uz len take mlieka v malych flaskach, daju sa kupit medzi normalnymi mliekami.
A Sara vydrzi s okuliarmi??? Lebo Alex ma tiez slenecne bryle, ved tato je optik :grinning: ale hned si ich da prec.
Fotka je zlatucka, TM uz len chyba plienka medzi nohami a su na nerozoznanie :wink:
Vidis, u vas je opacny extrem, v horucavach riflicky, to aby sa ukazali, ze aj mimi je 'in' oblecene... To fakt mate 32 teraz? Uprimne, nezavidim, som rada, ze tu mame aspon dnes 9, bolo aj trosku chladnejsie.
27. pro 2007 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak uz v tom mam jasno: Tu davaju 2age od 5.-12. mes a od 10.mes-3 rokov mlieko croissance, a prave tie croissance som videla v takych asi 200 ml flaskach medzi normalnymi mliekami, ale su aj praskove v piksli. Ja este vydrzim kojit tak do 1.narodiek, +- dufam, ale nedam mu napr. v 11.mes. to, co je od 5.-12., skor pojdeme na to, co je od 10.mes a u nas to je prave '3' a tu som nic HA croissance zatial nevidela... zase si vyrabam problemy...
27. pro 2007 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som myslela, že 2 age je od 6 mes :sweat_smile:, lebo v tom čase sa začína s príkrmom a mení sa aj zloženie MM... ale inak som presne myslela tie, čo sa predávajú v hotových fľaškách - minule som v Carrefoure v detskom odd. videla, že na to namontuješ iba cumlík a dieťa pije.. (jasné, že už nepotrebujete cumlík, ale niečo také pre väčšie deti musí existovať, veď alergikov na kravské mieko je stále viac)
No a tú teplotu si veľmi ani ja nezávidím :sweat_smile: sprchujem sa 2x denne, lebo aj v byte pri zapnutých ventilátoroch sa potím ako prasiatko... a čo chudák Sára... už spáva bez bodíčka iba v plienke a aj tak sa bojím, že jej jej teplo. Ale zase to má výhodu - v skrini sa mi nehromadí oblečko, lebo aj tých pár šatočiek, čo má, nosí len "na vonku".. doma je max. v tenkom bodíčku alebo v tielku :grinning:
No a neviem, aké okuliare máte vy, ja som kúpila od Baby Banz a ono to má takú širokú penovú gumičku okolo hlavy :grinning: http://www.babybanz.com/usa/images/camo%20pink%20front%20&%20back_sml.jpg
Inak som rada, že tato optik schvaľuje slnečné okuliare, lebo kým sme ich kúpili, tak som preliezla pár fór a všade sa tvárili, že to môže byť pre deti škodlivé, lebo si nevytvoria vlastnú ochranu... No a vzápetí na to som videla jednu reportáž o jednej žene, ktorá je momentálne šeroslepá, lebo bola ako malá vystavená slnečným lúčom bez ochrany očí.. v ten deń som objednala okuliare :sunglasses:
27. pro 2007 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - pozerala som brozurku od UM picot - kt mame my - ale nenasla som nic HA - iba proti hnackam, refluxu a hladosom
prave mi napada - ze svokra do mna hudla - aby som deti presupla na normalne mlieko (uz teraz z jari) - ze to z lekarne je iba aby predavali za drahsie :angry: - aj som sa jej pokusala povedat na to svoj nazor - no nepomohlo - horsie to vsak vidim s MM - aj ten mi raz spominal - ze nasa svagrina - davala svojim dievcatam uz normalnu stravu a stale to drahe specialne detske mlieko (inak to mal tiez nahudene do hlavy od cvokry) - tak dufam, ze mi moc nebude do toho kecat
totizto este je tu jedna vec s cim bojujem (proti celej rodine MM a ked je s nimi , tak aj proti nemu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - ze to, co ktokolvek popisal alebo uvadzal v telke je pipo a zle a ze iba to je dobre, co sa kedysi robilo(mimochodom svokrovci maju 70 rokov - takze to kedysi davno je fakt davno) (svokre sa podarilo natlacit kaleraby do hlavy vsetkym svojim detom) - a tak je kazdy, kto robi inak zly (vid moja svagrina (jej nevesta) s dvomi dcerami) - niekde som uz vybojovala boj a ziskala si MM na svoju stranu (napr ten cumlik) - ale po takychto rodinnych stretnutiach to vidim este na par bojov, kde budem musiet zapojit zensky um a na druhej strane si zahryznut do jazyka aby som nevybuchla, aby som nedala MM tromfy do ruk :wink:
27. pro 2007 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obehla som lekarne a doobedu este s MM supermarkety, tak nic nie je HA od 12.mes :frowning2: Dokonca som s tetou v lekarni studovala ich velky katalog vsetkeho, co sa vobec ponuka tu v FR... tak nech bud davam HA 2age aj po 12.mes alebo si objednam Nestle zo Svajciarska Beba 3 HA alebo nemecku Humanu, alebo nasi mi donesu v marci.

Lucka, ten 2age asi ako ktora firma doporuci, videla som od 5. aj od 6.mes, misung...
Nase brylky asi budu od Afflelou, musim mrknut, to nebolo tak, ze tato optik schvalil, to ja som ho raz prepadla v obchode a kecala som s jeho predavackou zrovna pred panelom s detskymi brylkami, tak nam tato potom dal zo srandy, ale su urcite dobre, len Alex ich neznesie.

Janka, ja to mam tiez rada, my sme len hlupe moderne matky a ved oni predsa vychovali deti, tak vsetko vedia! Ja som to zazila aj v lete na navsteve doma, ked prisli starsie pribuzne a susedky radit, ze uz neslobodno kojit, a rezancovu polievocku a kozku zo slaninky hryzkat a tak.

A ked uz pisem, fakt nam lezu stolicky, dasienko hore je tak opuchnute na oboch stranach, zase rycal cele poobedie, tak som naordinovala :wink: Paralen cipok, ten som poistila Brufen sirupom a krasne zaspal do 5 min uplne sam o 20.30 hod.
tak dobru nocku vsetkym
27. pro 2007 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko vsetkym (aj odcestovanym na rodnu hrudu :wink: )
ved prave Tini - vcera som nad tym tuho premyslala az som zaspala :grinning: , ale nie - viem co budem robit pre pokoj v dome a zachovanie kludnych nervov - nebudem ju pocuvat, budem sa iba usmievat - budem pritakavat (natrenujem si pred zrkadlom) a ak mi da nejake rady - poviem jej "dakujem " a urobim si po svojom :grinning: :grinning: :grinning:

Jani - povedz Alovi - ze mu od vianoc mozem konkurovat :fearful: - dostala som racletovac :grinning:
tak a traz ked mi bude chciet on oplatit - ze odporucam dojicky :wink:

Luci - ty si pisala viac krat o tych detskych vecickach - vies co - ja zatial vsetko odkladam (vytriedila som iba ponicene) - teda aby ste rozumeli, my sme dost nakupili, ale aj podedili - a tak teda, co je pekne a zachovale sa nosi - co nie, som vytriedila a vyhodila; male zahovale vecicky nechavam pekne oprate a ulozene v pivnici (aj ked nepredpokladam, ze svagrinej budem moct nieco ponuknut - lebo ona ma iny (luxusnejsi) vkus - napr nakupuje iba v galerie lafayette, alebo cez vente prive a potom aj jej maly je uz teraz skoro taky velky ako moji o sest mesiacov starsi drobci :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
ved som si povedala, ze ked nebude chciet svagrina - mam tu tu polsku kamosku, tak ona si mozno nieco pozicia a este nikdy nevies komu sa to moze zist (ved vsetko je neskutocne drahe)

a este na zaver som hodila ockom na uvod stranky - tak zdavim vsetky kulturistky :grinning:
28. pro 2007 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
To aj MM rad nakupuje cez vente prive :grinning: tiez mi minule urobil 'radost', nakupil za vyse 200 e vecicky pre Alika, konkretne 6 velmi podobnych svetrikov a hlavne s malou dierou na hlavicku, 4 pyzamka, ktore sa po vyprani na 30 st zbehli a takisto na nich nedrzia cvocky akoby boli kupene v La Halle 3 ks za 12 e, dalej na zimu tenulinku supravicku gate+bundicka, nepodsite, biele s ruzovymi macikmi... ved to bolo za dobru cenu!
jani, som nepochopil, co to odporucas Alovi? 'dojicky'?
28. pro 2007 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky Tini - som si ten preklep nevsimla :angry:
to mali byt dvojicky :wink:
28. pro 2007 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikto nic? Tak prajem dobru nocku, uz sa nam podarilo zaspat. A musim vam nieco napisat, odkedy som malemu kupila ten novy krem v lekarni, + mu ho miesam s Dexerylom, a pijem ocistny zihlavovy (koprivovy) caj, tak mame cistucku celu pokozku, klopi-klopi, len dokedy??? :astonished:
28. pro 2007 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ja se v tech mlikach jeste moc nevyznam, Lee ted kupuju zn. Babybio v Auchanu, to ma teda fakt divnou chut, ale ji to chutna teda nic nerika :slight_smile: . A pak jsem vyzkousela jeste jedno od Nestle, Nidal 2 formule epaisse, to je trosicku hustsi a mam pocit ze v noci mi po nem vydrzi dele spat. Odkdy se dava 3 to netusim :sweat_smile:
29. pro 2007 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak nasi taky prijedou na Ley prvni narozeniny, uz se taky moc tesim!!! :dizzy_face: A uvazuju ze si koupim letenku tak abych odletela s Leou s nima na par tydnu do cech. Asi jo... :wink:

Je to blby, ze nasi nevidi jak Leus roste a tak... Je mi to kolikrat tak lito. Jak to resite vy?

Ja jednak posilam fotky, davam fotky sem na konika a pak taky tocim fotakem kratke videa, takove obycejne veci, co Lea dela, treba jak poprve udelala "paci paci" nebo se zacala stavet a tak... a davam to na stranku
n-joy.cz do N-videa sekce rodina, no a tam se mamka chodi divat :dizzy_face: aspon tak... Zrovna vcera jsem tam pridala nove, kdybyste se chtely mrknout... Staci do vyhledavace zadat 'Lea' a momentalne jsou tam 3 nejnovejsi. Nemyslete si, ze z ni chci mit cvicenou opici, to ne... To ja fakt jen kvuli babicce :dizzy_face: :grinning:

Taky jsem objednala webkamerku a sluchatka a musim nejak zprovoznit skype, snad to bude fungovat. Pouzivate nekdo?
29. pro 2007 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak nas Mati vcera ked mal spat objavil, ze v postielke sa da aj postavit :dizzy_face: - tak sa z toho tesim, lebo doteraz ruky takmer nepouzival - teda pouzival ale iba anite veci, co nevyzadovali velku namahu :grinning: (napr flasku si pridrziaval az ked bola takmer prazdna, plnu ani nahodou atd :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
tak teraz sa snazi vstavat a olizovat a hryzt ohradku postielky (asi mu to robi dobre na zuby) - zato Ana ta sa hra na zvonec s postielkovym kolotocom - taha za nho jedna radost a este sa skryva pod paplon (kt si tiez samozrejme najprv stiahne z bocnej strany - tak som ho dala, aby jej nezavadzal)

Luci - aj ja riesim babinu iba cez fotky - ale uz teraz budem aj cez video - asi som bola dobra cely rok a tak som si pod stromcekom nasla kameru :dizzy_face: - ale zatial okrem mailov a konika fotky moc neuverejnujem - potom im napalime cd so vsetkym co doma mame - a maju vsetok nas archiv (sice s odstupom casu, ale predsa) - a este im davam babinu k telefonu :wink: - zatial vsak vzdy zmlknu, ked maju sluchatko pri uchu, ale snad sa im ten jazyk roviaze - lebo inokedy ked prave telefonujem ja, tak niekedy tolko stebocu, ze sa s maminou ani nepocujem :stuck_out_tongue_closed_eyes:

aj ja som myslela na ten skype - ale neviem ako sa to robi - a MM nema cas sa na to pozriet, tak ja ostavam v spojeni s domovom cez pevnu linku a s kamoskami, kt pevnu nemaju - tak tym obcas zavolam na mobily :sweat_smile:
29. pro 2007 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky, prave sme po obede, dnes len hotove od Hipp, lebo som vcera zabudla vylozit z mrazaku pripravene, ja hlava derava... Boli sme na nakupe a na prechadzke, tato bude az do vecera makat, tak im treba, ked si vymyseli tu akciu a potrva este mesiac.
Ja takisto len posielam fotky, Luci, s tymi videami to je super napad, mrknem sa na to a skusim aj ja, tiez len kvoli nasim.
Mne je tiez luto, ze ho nasi nevidia rast a aj im je smutno, hlavne ked ma chyti depka po hadke s Fredom pre ich fr. hluposti, tak vtedy by som najradsej odletela k nasim na par dni. Nasi pre nas s Alexom spravili vsetko, co sa dalo v lete, zabezpecili postielky, kociar, prebalovaci pultik..len aby nam vsetko ulahcili a tu cvokra? Nic.
skype nemame ani mat nebudeme, ja som to nechcela kvoli sebe, ale asi by bolo fajn, keby nasi videli Alexa, no MM na to aj tak nepristupi, kedze mozem volat zadara, tak aspon davam Alexovi telefon do ruky a nasi sa s nim 'rozpravaju', on im tam huka a podobne.
29. pro 2007 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, tak zkus ty videa, to je docela jednoduche a aspon rodice Alexe sem tam uvidi, mamka z toho ma vzdycky hroznou radost, zrovna vcera mi psala ze se divala na stare videa, jakoze urgovala kdy tam dam nejake nove :grinning:

Skype uz teda mam nainstalovany, to je hned a je to zadarmo, akorat jsem objednala kamerku a sluchatko, a pak uz jen zjistit jak to funguje, ale to nebude nic sloziteho,kdyz to maji vsichni... :wink:
Tini o tom ani Fred nemusi vedet, ze to mas, ne??? Teda aspon myslim. To prislusenstvi stoji par supu, ja jsem teda koupila za 25 eur od philips ale jsou i levnejsi ... a pak uz jen volas :slight_smile:
Ten tvuj chlap bude asi strasne tvrdohlavy, co? S takovym bych se ja asi zabila, no jo stir se stirem to by nedelalo dobrotu, uz mam vyzkousene.
29. pro 2007 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vies, Luci, momentalne ten Skype je posledne, po com tuzim :wink:
29. pro 2007 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, tak to jsem te nejak nepochopila :slight_smile: Sorry :grinning:
29. pro 2007 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hellou! My sme si dnes robili výlet a boli sme sa pozrieť na miesto, kde sa pred prá mesiacmi vyliala láva a asi pršalo alebo čo a ešte z kameńov stúpala para.. celkom zážitok.. A neskutočne sa teším, že Sára už nie je novorodence.. už sa s ňou dá robiť kopec vecí - len ešte nemôžeme turistikovať, lebo sa bojím, že keď mu mám v predu vo vaku alebo v šakte, tak poriadne nevidím pred seba a mohla by som zakopnúť.. takže to odkladáme na neskôr...

Čo sa týka kontaktu s rodinou, tak u nás to fičí naplno cez MSN - našim som nechala moju webku, ja mám integrovanú na notebooku, všetci máme príslušenstvo a kecáme, keď sa dá.. Dokonca moja starká dnes videla malú prvýkrát, tak z toho bola namäkko.. a potom samozrejme fotky, videá.. nedávno som mamči posielala kalendár s pár fotkami a hlavne malými videami z foťáku. Video z kamery jej potom pekne upravíme a pošleme na DVD-čku, keď toho bude viac.
No a tak isto mám Skype, aby som mohla volať na pevnú, ICQ - všetko, čo mi umožné kontakt s domovom pre pre mňa super :dizzy_face:
29. pro 2007 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jeste ze existujou ty moderni technologie, jinak bych to tady nevydrzela ani tyden :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Za tyden uz budem na horach, odjizdime v sobotu rano, pomalu musim zacit uvazovat co sbalit a tak, hlavne pro malou. To zas bude vyprava, sousedi si budou myslet ze se stehujeme :sweat_smile:
29. pro 2007 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, ako sa mate dnes?
ja nemozem rozlepit oci - a to som vcera sla spat normalne a aby som zajtra vydrzala silvestrovat - tak neviem asi so sebou vezmem zapalky do oci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
vcera som varila veceru ja :sunglasses: - ako Al :wink: - dobre - ale na dvoch vela - a este mame aj dnes pokracovanie (kedze vsetky narezy su pootvarane a potom ideme ta het)
ozaj neviete mi poradit - co (alebo ako urobit - aby mi po naneseni make upu nevyskocili vrasky na cele a medzi obocim - ja totizto robim strasne vela mimiky a potom mi to ten make up iba zvyrazni - a zajtra nemozem ist bez - kezde na vsetkych fotkach som cervena ako Marfusine lica v Mrazikovi :angry: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. pro 2007 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, jj, neviem si to bez všetkých týchto moderných vymožeností predstaviť - to by som asi odtiaľto utiekla :grinning:

Inak musím vám napísať, ako som sa zase nas..la.. dostala som ešte pred narodením knižku - Guide de maman debutante - a zabrúsila som do kapitoly o jedle, lebo som chcela vedieť, kedy a ako začať s príkrmami (čisto teoreticky) a neuveríte, čo tí debili píšu: vraj do troch mesiacov dieťaťu stačí mlieko, ale od troch mesiacov treba začas s kašičkami a komótmi, ovocnými šťavami!!! (napr. pomarančovou), v polroku už chcú dávať dieťaťu nahrubo nastrúhané ovocie (veď v tom veku ešt nemá ani zuby)... no nadávala som ako o dušu.. Ja fakt netuším, akým skôsobom tu vychovávajú deti.. Hlavneže náušničky sa tu skôr ako v 4 mesiacoch nedajú nikde nastreliť.. dokonca sa bojím, že budem musieť obvolať všetkých klenotníkov, aby jej ich nastrelili tak skoro...
U nás to fakt musí byť čo najskôr, lebo Sára neznáša, keď sa jej niekto dotýka uší, tak nechcem, aby z toho mala traumu...
No a aby som len nešomrala, tak sme sa boli včera pozieť na miesto, kde pred prá mesiacmi vytiekla láva - nebudete veriť, ale ešte stále je to teplé! Zrejme nedávno pršalo, tak bolo plno teplých kameňov, z ktorých stúpala para - fakt zážitok :wink: Sára to zvládla v pohodičke klasicky vo vaku a ja som zase dojčila v aute pod sopkou.. to je zážitok, čo? :grinning:

Ešte som sa chcela opýtať, existujú tu pre miminá nejkaé čajíky a dávali ste ich? Ak sa nemýlim, do polroka sa pri doječených deťoch neodporúčajú, ale trošku sa bojím, aby mala dostatok tekutín...

Jani, čo takto make-up len na líčka :grinning: najlepšie zelený korekčný - ten sťahuje práve červenú farbu - inak ja používam Wonder Finish od Meybelline, ale ten penový je lepší, len tu sa nedá zohnať (verili by ste?) - tie drahšie Lorealové a podobné som neskúšala, ale sestra si chválila Color Adapt... Najbližšie si plánujem kúpiť nejaký neotláčací, lebo vždy keď mám make-up, Sára má plno otlačkov na oblečení :sweat_smile:
30. pro 2007 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - ja som si prave ten wonder kupila - a pozerala som aj ten penovy, ale nemali moj odtien :unamused:
asi to skusim tak ako si povedala - ze celo len tak nejak do stratena a s minimom farby - lebo botox si kvoli tomu striekat dat nepojdem :stuck_out_tongue_closed_eyes:

inak zavidim (ale doprajem) tu sopku - mne sa sopky zdy pacili - teda iba v telke, nazivo som to este nevidela

inak bude sranda - ked si vy s drahym budete strngat na polnoc - tak tu budeme dopijat aperitiv :stuck_out_tongue_closed_eyes:
len som zvedava ako to dopadne - prvy krat ideme takto s detmi niekam na dlhsie a hlavne na noc :stuck_out_tongue_closed_eyes: - priznam sa moc sa mi nechce - ked si predstavim tu kopu veci co so sebou budeme tahat - tak ako spominala Lucka z CR - ze si budu susedia mysliet - ze sa nebodaj stahujeme - a to by bola pre ich teda ozaj rana - lebo ked sa dozvedeli, ze cakame dvojicky - tak poplaseni, ze ci to sa uz ideme stahovat do vacsieho? (mame trojizbak)
30. pro 2007 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
este k tym cajikom - su aj tu rozne cajiky - ja som pozerala v lekarni - ale vyjdu dost draho
inak mam este z leta, ked tu boli nasi, klasicky feniklovy a take ti nase - tak im otvorim jeden po druhom a budeme mat aspon na chvilku
ale stacit staci aj cista voda - ta tiez dokaze uhasit smad - ale ako si uz pisala - plne kojenym detickam tusim netreba doplnat tekutiny - snad az vtedy, ked vidis, ze sa velmi poti a ze je tam velmi teplo (co asi je)
viem ze od picot - maju s prichutami: fenikel, pomarancove kvety, jablko, lipovo-medovy a ste jeden - ale teraz si nespomeniem (odporucaju sa vsak az od pol roka alebo tak nejak :sweat_smile: ) - co sa tyka otatnych znaciek - urcite jesto aj ine a mozno aj lacnejsie (skus sa popytat v paralekarni)
30. pro 2007 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ja vas len chcem pozdravit a popriat vam vsetko najlespie do noveho roka...jej v tichosti duse vam zavidim z ste vo francuzsku....ja som tam pracovala 2 roky ako au-pairka....Francuzsko ako krajina ma stale pritahuje :wink:
30. pro 2007 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani a kam vyrazite na Silvestra, nejak jsem to prehlidla????
Ja pouzivam od Maybeline Dream Mat, je to make up a pudr v jednom, vyhovuje mi, je prirozeny, neleskne se, nanasim ho dost malo a na celo vlastne vubec :sweat_smile: takze ti neporadim...Pak to jen jednou prejedu stetcem s takovym bronzovym pudrem a je namalovano, nooo jeste trochu rasy a lesk na rty... Celkem tak 5 minut mi to zabere :grinning:

Bihan, nema cenu se rozcilovat, proste ji krm jak uznas za vhodne a at si vsichni trhnou :wink: nase pediatricka je nastesti rozumna, se me akorat zepta co ji davam, pokyve hlavou a nic nerika :grinning: Minule se me treba ptala jestli ji davam po obede dezert, tak jsem rikala ze nedavam a hned tak davat nebudu :grinning: No tady se dava...
Ten vas vylet na sopku musel byt nadherny, Yann mi ukazoval fotky, byli tam pred 2 lety, a nadhera. My bysme se tam radi podivali na dovolenou, letos to nevyslo, z toho Y. pracovniho pobytu taky seslo, tak ted je Reunion v planu na dovolenou prosinec 08, snad to konecne dopadne :slight_smile: ale uvidime.
Tekutiny jsem Lee davala, v kvetnu (mela 2-3 mesice) jsme byli v cechach a byly hrozne vedra kolem 35st, koupila jsem cajik tam a stridala jsem caj / vodu, ale kdyz si ji navyknes na vodu, je to mozna lepsi, je to jedno. Kazdopadne podle me tim nic nezkazis, ona pokud bude mit zizen tak vypije, pokud ne tak ne.
30. pro 2007 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som nejak cely den nestihala...
Bznka, dakujeme za prianie!!! Aj tebe vsetko naj...
Bihan, nema vyznam sa rozculovat, ako pise Lucka, zacnes pekne mrkvou po 6.mes a bude! A ja takisto nedavam dezert, co je to za hlupost, ovocie dostava doobedu. Este dobre, ze nechcu davat na obed alebo na veceru po jedle najlpr syr a az tak dezert :grinning:
Tekutiny som sa skusala, ale nechcel, ale ani teraz velmi nechce. Sa vravi, ze ked su horucavy nad 35 +-, tak by bolo vhodne, skus jej dat vodu (flaskovu, vhodnu na pripravu biberonu) a uvidis, mozno nebude chciet z flasky, tak s lyzickou, striekackou...Ja mam 'caje' od HIPP, tu ich nedostat, ale v lekarni maju, co uz raz niekde pisala Janka, zn.Picot, granulovane napoje pre deti tusim to je od 4.mes.
Pocujte, mame strasne cervenu ritku, taka este nikdy nebola, uz sme sa dnes dokonca kupali v repiku (netusim, ako to je po cesky :confounded: ) co viete poradit? Inak pouzivam take to zlte mlieko; olivovy olej s niecim a od nas mam rybaciu masticku na ritky (pasta s rybim olejom), a cistu vodu. A zase zapcha, nekakal 2 dni a brusko ako balon a tvrde, ani slivky nepomahaju, kazdy den ich ma doobedu.
S make-upom neporadim, ja som konecne nasla nieco, co mi ako-tak vyhovuje, Toleriane od La Roche-possey tusim.
Inak viete co? Mam zase nejaky casopis od nas, tusim teraz cesku Maminku a tam prave pise o nausnickach, nastrelovacie x navliekacie, kedy a tak a tusim, ze najvhodnejsie je do 5 mes a potom az po 5. roku. Mozno maju aj www stranku, koho to zaujima.
30. pro 2007 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne Lea vypije hodne vody nebo caje i ted kdyz uz neni teplo, 3x denne 150ml, ale si rikam ze to ji uskodit nemuze, jenom vic vycura, ze? :sweat_smile: Ona jednoduse sni i vypije vsechno co ji dam :grinning:

Tini, na ten zadecek fakt nevim, Lea ho mela hrozne moc opruzely uz asi 5x od te doby co ji tuhou stravu, porad se ji to vraci, koupila jsem v lekarne sprey na podrazdenou pokozku na vysuseni od Aderm a zinkovou mast od stejne znacky, ale nerekla bych ze to bylo vyrazne lepsi. Co mi nakonec vzdy pomohlo, vynechat vlhcene ubrousky, umyvat vodou, zasypavat detskym zasypem a po case to odeslo samo. A na zacpu nam pomohly ty svestky, nekde jsem cetla tady na MK vynechat mrkev, banany... je tu nekde to tema o zacpe, uz si to presne nepamatuju.

O tech nausnickach, to si teda musim precist, ja jsem ji je totiz chtela dat nastrelit v breznu :sweat_smile:
30. pro 2007 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte - tak mozno sa hlasim v starom roku uz posledny krat - neviem totiz ako budem stihat zajtra rano doobedu kym budeme este doma - potom ideme ku bratovi MM na vidiek (teda do ich vikendoveho sidla - stary kovacsky kamenny dom, kt svagor kupil a preraba - a tak tam ideme vsetci (spolu nas tam ma byt vyse 20-25 +zopar deti - cca taky isty pocet - lebo kazdy zosobaseny ma po 2 z tej ich party) - tak uvidime ako to prezijeme - viem, ze tam silvestrovali ich vsetky deturence od uplne mala ved v podstate - to najvacsie ma iba sedem rokov a tie ostatne menej - a to, ze ich je spusta, tak to mi verte :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: - tak uvidime ako nasi drobci budu v cudzom)

este k tomu mojmu makeupu - mozno si hned zrana hodim ten vydatnejsi krem a pockam kym uplne nezaschne a az tak nanesiem ten mejkap :wink: - inak ja si vzdy ku nejakej prilezitosti nakupim nejaky ten mejkapik, pouzijem ho max 5x a potom to po roku abo dvoch zahodim :stuck_out_tongue_closed_eyes: - tak uvidime ako zuzitkujem tento

k tomu zacervenanemu zadocku - my sme s Anickou mali tento problem vyse 2 mesiace - najprv som pouzivala "pate a l'eau", co som kupila v lekarni + eosine na vysusovanie - no nijaky efekt som nevidela
potom nam lekar povedal - ze na noc potielat "aloplastine" a ze kupit plienky "coto couche" (v lekarni - 30 ks balik stoji cca 8,5€ - a davat jej tieto plienky pod pampers, alebo este lepsie - len tak bez plienky - pozor - to nie je vsak normalne plienka, ale iba kusok vaty - takze pri kazdom pocikani menis aj komplet oblecko a postelne pradlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - no nakoniec ani to moc nepomohlo - my sme to mali asi ovela horsie - az do krvi - tak nam lekar pri poslednej navsteve naordinoval ATB mast "fucidine" a este nejaky oplach "septivon", kt vsak musim poriadne poriadne oplachovat z pokozky (to mi velmi dorazne povedal aj lekar a aj v lekarni - tak neviem, aku silu to ma) - ale zase zabralo a zadocek je ako novy - este nam sice dal nieco proti zapcham - ale to som im zatial nedavala - dala som radsej slivkovy vyzivy a viacej pit

inak uz nebudem kupovat hociaku pate a l'eau - ale iba aloplastine - pride mi to ucinejsie a lacnejsie - este sa vsak musim opytat v lekarni - ci to alo je mozne pouzit ko nahradu toho "tekuteho pudru")
30. pro 2007 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som vam (nam :wink: ) chcela zalelat vsetko dobre do Noveho a pocas celeho buduceho roka
nech sa nam tu lepsie zije
nech sa nam naplnia nase najtajnejsie sny a tuzby (po babatkach :slight_smile: , dobrej praci, peknom vlastnom byvani,... ale aj po strankach menej materialnych)
nech nam nase deturence krasne rastu a prospievaju tak ako sa ma :wink:
nech su nam nasi muzi oporou :wink:
nech nam v buducom roku urady vychadzaju v ustrety :wink:
nech sa zdokonalime vo franine (pre tie, kt to potrebujeme)
a hlavne nech sme radoste, pokojne, usmiate a este krajsie ako sme boli tohto roku :wink:
30. pro 2007 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek