• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Ahojte, pozdravujem po dlhšom čase a posielam link na francúzsku verziu modrého koníka, možno pomôže pri porovnávaní tehotenských vyšetrení, detských chorôb, resp. inak, v slovníku atď. Je to slabé, ale je, a myslím, že može byť pre mnohé z vás užitočné. Pre prihlásenie platí rovnaký login aj heslo ako tu.

http://www.ledadableu.fr/
13. dub 2011 v 00:53  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@mokiri tak to čumím! :slight_smile: že je to i ve francii ten modrý koník! to se musím podívat! :slight_smile:
13. dub 2011 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 tak obedy su drahe u mna 7 € obed!! takze moje deti jedia doma... garderie rano je zadarmo ale vecer ale vecers doucovanim stoji 3€ na den.....
za seba som spokojna, a nevimenila by som ani za svet o to viac ze je to skolka+ zakladna, tazke je to super pre deti nastup do prvej triedy bez problemov, ten isty kolektiv menej stresu pre deti ;;
ty sa musis viac informovat dookola;. podobne mozno najdes nieco ine;.. inak ak su chyby lutujem mam tak dodrbany pc, ze tazko citam obrazovku ;; ako mozaika je!!
13. dub 2011 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@mokiri AHOJ KONECNE SI SA OZVALA;; dik za link ,; oznamili to minuly rok ze to urobia som rada. apson porovname....
13. dub 2011 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky, trošku to tady oživím..

nenapsaly byste mi svůj názor na očkování?

21 května mám jet do čr, a nevím zda naočkovat před nebo po...před to znamená 15 května (kdy bude mít dva měsíce), po znamená až koncem června kdy se vrátím zpátky do Francie.

je to Pentavac a prevenar.....pentavac jasně že dáme, ale nevím ten prevenar....co si o tom myslíte?
22. dub 2011 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri ahoj moj nazor poznas takze nebudem ti rozpisovat
Prevnar je na zozname 70 liekov tu v fr ktore su teraz poriadne pod dohladom ..... Vdaka afere mediatoru.........
Teraz za seba pato ma vsetky ckovania za sebou co lutujem josh nie len dve a to prevnar kedze dtp je jedine povinne v fr... A nestastne som dala na tbc josha spustac jeho alergiii. prevnar a zbytok nema... Vysledok... Ked porovnam zdravie josha bez vakcin a pata tak ti poviem len jedno josh od narodenia mal zapal mocovych ciest ako babo... Dvakrat zapal ucha a to na slovensku tu nikdy... A asi len dvakrat nadchu a raz gastro.... Teraz mal kiahne... pato skoro stale zapal ucha ich zdravie sa neda porovnat.... Taktiez deti co nie su ockovane v mojom okoli....
Za seba ti poviem rozmysli si dobre ci vazne chces dat... Pekny pobyt v cr...
22. dub 2011 v 16:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@erikasadek já jsem se dívala do carnet de santé a tam je vyloženě napsáno jestli to tedy dobře chápu že prevenar je doporučen dětem které chodí k chůvě která se stará o více dětí, dětem kteří mají víc než 3 sourozence, a dětem které se pohybují v prostředí kde se můžou ty nemoci vyskytnout...takže mi přijde zbytečné to dávat...
takže bych chtěla dát jen pentavac.
ale zase otázka kdy ho dát...:( fakt nevím...
přesně jak píšeš,mám dvě kamarádky, nevím jestli je to náhoda, jedna má tedy holčičku 9 měsíců která nebyla ani jednou očkována, a kromě neštovic které ted má byla vždy zdráva, pak chlapeček který je tak starý jak Samson a očkován byl až v 18 měs. měl párkrát rýmu...zato samson šel z nemoci do nemoci a vždy po očkování... :angry: ted budeme očkovat až v pěti letech a taky ROR v pěti letech...jinak už ROR nikdy dítěti mladšímu než 3 roky bych nedala...
a pentavac radši než infanrix, to jsi mi už poradila dřív,d ěkuji, je tam mín toho hliníku a jiných svinstev....
22. dub 2011 v 16:28  • Odpověz  • To se mi líbí
meleri prepac s mobilu sa mi blbo pise ale odpoved sisi dala uz sama........ ber to tak ze chvalabohu tu nie je povinne ockovanie ako doma a tak pokial nie si vyslovene presvedcena a nutnosti a to ty nie si tak nie..nedavj inak existuju nove studie ktore potvrdzuju ake je prevnar svinstvo ze neockovane na prevnar nemaju zdaleka take problemy ako ockovane na prevnar ale to uz je na inu temu
22. dub 2011 v 16:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri Ahoj holky, nemate na to francouzsky ockovani nejaky cteni, odkazy? Nedavno jsem o tom taky premyslela, mam sice malickou jeste v brisku, ale chtela bych se dozvedet vic, abych ji pak neockovala na zbytecnosti! Navic mame s manzelem na to trochu jiny nazor, tak bych si chtela precist nejaky duveryhodny clanky, aby se mi ho podarilo presvedcit.
22. dub 2011 v 17:32  •  čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenka_zd no ono v prvom rade je problém v tom, čo považuješ za dôveryhodné články :grinning: Totižto aj vo FR ti všetky oficiálne inštitúcie budú tlačiť do hlavy, že síce to a hento očkovanie nie je povinné, ale ak nechceš, aby tvoje dieťa dostalo choroby, na ktoré sa umiera (áno, umiera... v krajinách tretieho sveta, kde nemajú dostatočnú výživu a starostlivosť) tak ho treba zaočkovať všetkým možným.
Ja mám super doktora, ktorý ma do ničoho netlačí, Marina bude mať v 9m tretiu dávku Infanrixu, teraz bez žltačky B, očkovania má s 3m odstupom a zvláda ich veľmi dobre.

@meleri ja by som dala očkovať až po návšteve CR a len Pentavac ;)
22. dub 2011 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Keď už preberáte túto "vďačnú" očkovaciu tému, chcela by som sa spýtať: Simonka má do dnešného dňa všetky očkovania, ktoré sú povinné na SR. Jediné, čo jej chýba je jedna dávka proti žltačke. Totiž, má za sebou 2 dávky Infarixu hexa a tretiu dávku (ktorú jej pichali vo FR) jej dali len Infarix quinta - bez žltačky. Nechápem síce, prečo naša generalistka zvolila quintu, keď videla, že predchádzajúce dve dávky má aj so žltačkou, ale už je to tam... Práve žltačku som chcela dať tak-či-tak, myslím, že toto riziko je pomerne vysoké... Viete mi poradiť názov najlepšej očkovacej látky proti žltačke (ak teda niekto v tom má až taký prehľad). A dokedy by mala absolvovať tretiu dávku, teda v akom rozostupe od poslednej, aby to celé malo zachovanú účinnosť.
Inak, my sme všetky očkovania zatiaľ zvládli vynikajúco - žiadne horúčky alebo plače (dúfam, že to teraz nezakríknem). Keďže sa o pár rokov vraciame späť na SR, dilemu či a čo dať som neriešila (bohužiaľ). Ale je pravda, že tu, vo FR sme predpis na Prevenar dostali do ruky automaticky bez akejkoľvek diskusie...
22. dub 2011 ve 22:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao zrejme preto, lebo vo FR sa pichajú 4 dávky "hexy".. resp. rozumní lekárí neočkujú žltačkou zbytočne a naočkujú dve primodávky hexy (2,3m), pentu v 4m a preočkovanie hexou v 18m.
Zvyčajná očkovacia schéma pri žltačke B je 0,1 a 6m, pri Ačku sú to len dve dávky a druhá sa pichá 6-12m po prvej.

S tým prevenarom je to tak, že predpis síce máš, ale je na tebe, či si ho vyberieš, alebo nie. Môj dokor mi ho ani nedal.. zrejme tým, že videl, že pri prvom očkovaní prevenar nebol.
A presne ako spomínala Erika, vo FR je prevenar 13 na zozname potenciálne nebezpečných liekov.
22. dub 2011 ve 22:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@lenka_zd to je to že člověk neví co je důvěryhodné a co ne...já četla jednu knihu která se jmenovala myslím Qui aime b eaucoup, vaccine peu. tak nějak. a tam to bylo prostě každá nemoc popsaná, jak se projevuje jak ji chytneš, kdy stačí očkovat, a které látky vakcína obsahuje. Jenže mi to manžel odsoudil že to psal nějaký militant, nějaký ekolog co se bouří proti všemu atd....ale já nevím mě to nepřišlo nijak zaujaté prostě tam byla fakta, která snad nebyla vymyšlená?

a jak píše Bihan právě že většina těch nemocí byly hrozivé v minulosti, před čtyřiceti padesáti lety ale ted už ne...

@bihan
dík..právě já chodím ke dvou dr, tak to střídám...jedna je fakt nastopro ekologistka takže ta mě řekla že ho můžu naočkovat až v osmnácti měsících, tak jak to řekla těm dvou kamarádkám....no a pak mám "normálního" dr který má vždycky naspěch když se začne mluvit o vakcínách...:( takže nevím ono to není u doktorů oblíbené téma...
ale očkovat co tři měsíce to je supr, to už mi přijde lepší než to valit do toho kojenečka co měsíc...

23. dub 2011 v 07:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao dam ti len otazku ako moze byt zltacka typu B vysoko rizikova pre tvoje dieta, ak je prenosna, len pohlavne... alebo krvou!!!!!!!
to nie je zltacka A, s ktorej si tu nikto hlavu nelame ale na slovensku je stoho velke bubu!!! len na okraj.. skus sa zamysliet co vsetko ti tlacia do hlavy a skus sa popozerat po urcitych linkach francuzskych forach a zistis ze nie vsetko je take ierne ako sa opisuje!!!!
mimochodom som rada ze ste nemali ziadnu reakciu dakuj bohu.....
ja som to stastie u patricka nemala..
prajem vam prekrasne sviatky.. vsetkym ///
ps mimochodom od operacie mam 16 kg dolu.. jupiiiiiiiiiii
23. dub 2011 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri Ahoj. Dost ma pobavilo, ked si cloveka, ktory je proti ockovaniu nazvala ekologom. Ale viem ako si to myslela.... Ja som vystudovala Ekologiu a Environmentalnu vychovu a moje dieta ockovane je. Takze ono je to o niecom inom. :grinning: :grinning: :grinning: Inak ako sa dari? Ako sa ma malicky? A ty uz si v pohode po porode?
23. dub 2011 ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek možno máš pravdu, teda v tomto sa do veľkej diskusie nepúšťam, pretože si určite silnejší súper a máš toho naštudovaného omnoho viac (bohužiaľ aj vďaka osobnej skúsenosti :frowning2: )
ale my sa o pár rokov vraciame späť a ako je všeobecne známe, u nás je povinný očkovací kalendár o dosť bohatší. A povinná je aj tá žltačka. Len mi je ľúto, že Simonka absolvuje o jednu injekciu naviac, takto toho mohla byť ušetrená, ak by to mala pichnuté v rámci Infarixu. Takto jej budem musieť dať dopichnúť jednu žltačku zvlášť.
A k tým kg, čo si zhodila, to úprimne gratulujem ale aj závidím. Ja som sa práve dnes postavila na takú múdru mašinku čo meria výšku, váhu, tlak atď a bola som zhrozená sama zo seba... :sweat_smile: Počkám kým dokojím a potom - špeky, traste sa :slight_smile:
23. dub 2011 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao Ahoj. Ty si sa pytala na Hepatitidu B. Tak moj syn nebol ockovany hexou ale len quintou takze Hep B sme pichali osobitne. To bolo v rokoch 2005 a 2006. V troch davkach dostal vakcinu ktora sa volala ENGERIX. Vo veku 5 mes, 6 mes a 17 mes.
23. dub 2011 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 aha, takže rozostup medzi druhou a treťou dávkou môže byť takmer rok, to je fajn, ešte máme trocha času... Srdečne gratulujem k tomu šiestemu týždňu, čo ti tam svieti, prajem bezproblémové tehotenstvo a zdravé bábätko na konci :wink: To budú asi krásne tohtoročné Vianoce, však?
23. dub 2011 ve 21:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao Neboj. V Carnet de Sante mojho syna z roku 2005 je uvedene ze ockuje sa po 2 mes zivota. Medzi prvou a druhou davkou je rozostup 1 mesiac a medzi 2. a 3. davkou potom rozostup 5 az 12 mesiacov. Takze v pohode. :sunglasses: Dakujem, dufam ze vsetko pojde ok lebo na sono som este nebola iba na krv, HCG je OK tak uuvidime. U nas teda tohto roku bude chodit Bocian a nie Pere Noel. hihihi
23. dub 2011 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao niako som ta nechcela dotknut len konstatujem tazko sa mi pise cez mobil , napisem par riadkov a uz nevidim ako som zacala takze to moze zniet niekedy dost bolbo..
mas pravdu osobna skusenst ma zmenila a aj nazor na vakciny a celkovo;;;

nak mam pocit ze meleri tebe som to uz raz davala , ak mate chut a odvahu skuste si pozriet tento uzasny franco canadsky dokument... mozno vas zaujme;...
http://www.youtube.com/watch?v=cGCHgkAz2eg&feature=related

zuzao, _16 za mesiac a tyzden..a este ma caka vela dalsich aby som bola ako pred tym///

neboj schudnes;...
23. dub 2011 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@simi251 no já nevím jak tyto lidi nazvat..bio lidi? nakonec ani nevím jestli jim jde tak moc o přírodu....ale asi jo!
24. dub 2011 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri Ja si myslim ze oni su uprimne presvedceni o tom co tvrdia. Mozno na zaklade vlastnych skusenosti, mozno na zakladee toho co poculi alebo citali. Neviem si predstavit o co ine by im mohlo ist. Pochybujem ze by mali nejaky hmotny prospech z toho, ze by boli proti ockovaniu. Nic zle v tom netreba vidiet. Len nam ,,obycajnym ludom,, je potom tazko sa v tom orientovat. Lebo nic nebolo jednoznacne dokazane. Alebo bolo ale nezverejnilo sa to? Ja neviem. Ale ked da niekto zaockovat vlastne dieta v jeden den siestimi roznymi vakcinami, potom nech sa necuduje, ze dietatu to uskodi. To bolo na zaciatku toho filmu, co odporucila vyssie erikasadek. A tiez ked tu u nas v Nantes jedna mamicka dala dieta zaockovat hned po odzneni gastro, hned na druhy den...to je podla mna risk. Ja vzdy dbam na to aby moje dieta olo 100 perrcentne zdrave v case, ked ho ockuju.
25. dub 2011 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri Ako sa mate? Ako sa ma malicky A co Sam? Ako znasa noveho clena rodiny?
25. dub 2011 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek Diky za odkaz, moc zajimave! Zrovna se divam na fr. ockovani kalendar http://vosdroits.service-public.fr/F724.xhtml. Je podle vas krome povinnych ockovani nektere jine, pro ktere jsou dobre duvody ho udelat? Samozrejme zalezi na cloveku, ale me treba ockovani proti hepatitite B prijde jako zbytecne. ROR jeste nevim co si myslet, bud ockovani nebo si prcek tema nemocema proste projde, ale alespon vim dost presne, o ktery nemoci jde a ze bez ockovani je pravdepodobnost nakazy blizka 100%. Co ty ostatni ctyri: BCG, coqueluche, Haemophilus influenzae b, Pneumococcique? O tech zatim moc nevim jake jsou duvody pro a proti. @meleri co treba psali v tve knizce?

A ty ockovani co jste zminovaly jaky je rozdil mezi pentavac a infanrix? A prevenar obsahuje dalsi ockovani, ani povinny ani doporuceny. Proc by se teda mel ockovat?
25. dub 2011 v 11:20  •  čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  • To se mi líbí
simi... Ked si zoberes tak 6vakcin je uplne bezne ez toho aby si to rodic uvedomil..... Pentavac je diphteria tetanus polio. *cierny kasel spol....... Uz tam mas 5vakcinu v jednom pridas este prevnar do druhaj nohy v jeden den a mas s toho sialeny kokteil pre male 3 mesacne dieta!!!!!!! rozdiel je vo vyrobcovi... Co sa tyka pentavacu a infariq .... Inak je to to iste.....
25. dub 2011 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek Podla mna je rozdiel pichnut Infanrix hexa co je proti 6 chorobam v jednej vakcine alebo pichnut jednu vakcinu proti Rubeole, Mumsu a osypkam, druhu proti kiahnam, tretiu proti meningtide a stvrtu proti TBC. Takze 4 vakciny proti 6 chorobam. v jeden den Nechapem preco to niekto robi naraz. Potom ani nemoze vediet na ktoru z tych vakcin ma reakciu. :frowning2: Ja netvrdim ze ockovanie je nieco stopercentne pozitivne a bezpecne . Len chcem povedat, ze netreba hned odsudzovat vsetky ockovania a vsetky vakciny a byt uplne proti. Vsetko zalezi od dietata. Ked vidim ze moje deta je zdrave, preco by som sa mala bat ho dat zaockovat? Viem ze aj deti ktore boli zdrave, mozu byt po vakcine chore. Ale keby som mala takto rozmysat, to by som tomu mojmu dietatu nemohla dat ziadne lieky, lebo takmer vsetky maju vedlajsie ucinky, ktore sa u maleho percenta ludi vyskytli. Takze vsetko je risk. Nie len ockovanie. Samozrejme ze vakciny ako napr. vakcina proti kiahnam su asi blbost pre deti. Ale taky tetanus alebo TBC?
25. dub 2011 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek Ale musim sa priznat pozrela som si zatal len prvy diel. Mozno zmenim nazor, ked si pozriem cely film. :slight_smile:
25. dub 2011 v 15:58  • Odpověz  • To se mi líbí
simi ja sa radsej nezapajam kedze moj syn je jeden s tych zdravych deti ktory vdaka ror vakcine je teraz vyhlaseny za invalida..... zo zdraveho dietata mam uplne ine dieta ktore nadovsetkp.milujem ale keby som mohla vratit spat cas tak urcite to bude den krdy dostal ror ten den je moj sen ktory sa nikdy neuskutocni bohuzial.....
25. dub 2011 ve 23:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@simi251
@erikasadek

je to vlastně celkem smutné téma....:( přitom čím víc o tom čtu tím víc zjištuju že většina těch hrozných nemocí jsou vlastně pro nás pasé...tak nějak mi to i naznačila pediatrička minulý týden. ale vyloženě mi přijde že lidi do toho nutí z toho důvodu aby všichni v naší společnosti zaočkovaní byli a nevrátilo se to ...
navíc tady kde žiju ani moc cizinců není, vyloženě takových kteří by to snad mohli dovést s sebou..
ale když si člověk přečte třeba něco o tom tetanusu tak z toho běhá mráz po zádech..

jinak my se máme celkem dobře, Sam bohužel nechce přestat nosit plíny..:( je to boj...asi mi nic nezbude než že budu muset plíny dát pryč a basta. plánuju to až jak budu u našich. což je za několik týdnů...do té doby to furt zkoušíme...nemáte někdo nějaký trik jak na to? jsem už celkem zoufalá i s manželem...
26. dub 2011 v 06:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri
mne sa najlepšie osvedčilo jednoducho plienky zobrať a hotovo. Kým ich Oli mal, spoliehal sa na ne :unamused: . Najlepšie sa odúča cez leto, resp. keď je teplejšie, ja som vždy nosila v kabele jedny rezervné kraťasy a keď sa niečo prihodilo, prezliekla som a hotovo. Po dome nosil také buzigaťky, vždy si do nich len cvrkol ako zajac a tak zistil ako to celé funguje... No a keď dal do veľkého záchoda (nočník absolútne odmietal), tak chváliť, chváliť, chváliť (chvála zaberá v podstate u každého chlapa :grinning:).

Oliver bude mať o mesiac 4 roky, chcem usporiadať takú menšiu oslavu pre zopár jeho kamarátov zo škôlky. Len sa neviem dohodnúť sama so sebou ako to urobiť. Pozývajú sa aj rodičia detí? Neviem, či zavolať aj dajakého šaša-animátora alebo čo, ako tu také oslavy prebiehajú...? Díky za každý tip, osobne som za "čím jednoduchšie, tým lepšie :slight_smile: ".
2. kvě 2011 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek