• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
autor
@zuzao

ahoj to je mi líto to ti neporadím s tou oslavou...:( jen od manžela vím že se tu pozývají aji rodiče aspon mě to tak říkal no...ale co on byl malý tak uběhlo už hodně let tak se to možná změnilo?

jinak dík, já k tomu postupně tak nějak dospěla že se plíny musí vzít..průser je v tom že on nechce na nočník nějak se bloknul...dneska tu byla paní na úklid a s ní v pohodě, ale sotva vidí mě tak řev... :frowning2: tak už fakt nevim...zkusím to ještě v česku s našima...např dneska byl zase s holým zadkem a chtěli jsme ho dát na nočník, utekl do svého domečku a tam se vyčůral..:( fakt nevím co s tím?
2. kvě 2011 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao Tak ja mam s detskymi oslavami skusenosti :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Syn bol uz 4 krat takto pozvany a aj my sme uz robiliked mal teraz narodeniny. Tak neviem ci je to vsade tak ako tu ale rodicia sa nepozyvali. Vacsinou su to oslavy doma u oslavenca, pravdaze ak mas na to podmienky. Vtedy musis pripravit pozvanky, mozes potom poprosit ucitelku v skolke, aby ich dala rodicom. Potom si musis pripravit nejake hry pre deti, alebo teda pozvat toho saska alebo nejakeho animatora a detickam potom uplne staci kusok kolacika, torty a napoje. A pre kazde dieta este taky malicky darcek, napriklad zopar cukrikov plus bublifuk alebo nieco podobne. Hlavne je to, aby stale mali co robit. Nestaci len urobit kolac chlebicky a nechat ich hrat sa. To v takomto veku este nefunguje. Ale to ti urcite nemusim vraviet, ze :grinning: Rodicov vobec nemusis pozyvat len im presne uved cas kedy maju deti priviest a kedy si maju po ne prist.

Dalsi sposob je pozvat deti do tych zabavnych parkov, tam organizuju taketo oslavy; maju s tym skusenosti, maju na to priestory, deti sa vyblaznia ale ty zaplatis pekne peniaze.

Ja som robila len skromnu oslavu, nemame velky byt a viac ako 3 deti by som nemohla pozvat a kedze sme obaja s manzelom slovaci, nevedela by som sa s nimi hrat tie ich hry. A pozyvat animatora nema zmysel, ked nie je priestor. Tak som si ibehla restiky a dlho som vahala lebo nebolo to bohvieco. Nakoniec sme to spravili v Quicku s tym, ze ziadne nezdrave hranolky ani haburgery. Deti dostali Pompot alebo zmrzilinu, tortu a hlavne sa vyhrali do sytosti a boli spokojni. Animatorka bola velmi mila. Ale ak by som mala vtedy inu moznost, urobila by som to inde, nie vo fast foode. Uz som napriklad videla oslavu aj na detskom ihrisku. Vsade boli balony, obcerstvenie formou picknicu a mohli ostat aj rodicia, lebo miesta bolo dost.

Ak by ta este nieco zaujimalo, kludne sa opytaj. Rada poradim
2. kvě 2011 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao nasa J. bola na párty u spoluziaka cca 3tyz.dozadu. Každé dieta dostalo pri príchode kostým (dievčatá princezne a chlapci musketier). Bolo to bez rodičov, mala tam ostala 3 hodiny, deti hrali hry, jedli kolac a blaznili sa- klasika...
Pri odchode dostala balíček so sladkostami
My budeme robiť oslavu v parku , ak bude pršať, tak u nás doma. A Už mám vybavenú aj známu, ktorá pracuje ako animatorka-namaluje deťom tvare, vymysli hry... My Už mame vsetko vymyslené, pretože párty je u nás téma cislo 1. :slight_smile:
Akurát že Musíme čakať do októbra :grinning:
Píšem z telefónu, trosku mi asi preskakuju pismenka...
2. kvě 2011 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri
a myslíš, že by sa mu nepáčilo viac na veľkom záchode? Olivera "dospelácky" záchod vyslovene fascinoval, normálne sa naň namotal. Asi sa cítil ako veľký, keď na ňom mohol sedieť (pomocou redukcie, samo).

@simi251
@evuliki díky za odpovede. Ja chcem urobiť oslavu u nás, máme byt dosť veľký, takže v tom problém nebude. Pozývame len troch kamarátov, z toho jeden je ultranajlepší a ostatní dvaja takí dobrí kamoši. Čiže hlavným občerstvením budú sladkosti (torta zajedaná zmrzlinou :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Najviac som sa vystrašila s tými kostýmami, to ich mám kde zháňať. Oli tu má jeden pre seba ešte od Mardi Gras, ale ostatným - keby som poprosila rodičov, aby prišli deti vo svojom kostýme, to by bolo moc drzé? A ešte: tých animátorov sa dá kde zohnať? Asi najlepšie cez net...?
2. kvě 2011 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao Myslim si, ze by to vobec nebolo drze, spytat sa rodicov, ci maju deti vlastny kostym. Ak maju tak je to OK ak nemaju, tak tu moznost zrus,. detom to bude v konecnom dosledku jedno. Jasne ze je fajn byt v kostyme, ale ak nie, tak sa nic nedeje. Horsie by bolo, keby 3 boli v kostyme a 1 bez neho. Asi by bol smutny, ze? :slight_smile:

Animatorov asi cez net, alebo sa popytaj znamych, co maju vacsie deti, ci nepoznaju. Lepsie je mat referencie od ludi ako vyberat len tak naslepo a potom byt sklamany. Moja znama robila 2 oslavy pre syna lebo chcel pozvat deti aj z byvalej skolky tak na 1.oslave mala takuto animatorku, sice doniesla kopec hier ale to bolo asi vsetko. Nemala k tomu vztah. Nevedela to s detmi. A vzala 70 eur. DRuhu oslavu potom robili bez nej, radsej sa detom venovala mama oslavenca. A deti boli rovnako spokojne. :grinning: :grinning: :grinning: Tak sa skus popytat niekoho v tvojom okoli, co ma skusenost.
2. kvě 2011 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao ahoj ;; narodeniny sa robia aj v mc donalde musis sa tam ist opytat a presne povedat kolko deti.; bude to hore osobitne pre deti , specialne menu + animacia....
potom vela teraz robi vseliake ale treba finanncne stacit naprikald den v zoo a ine, pociat treba okolo 1000e na taketo veci....
najlepsie bude ak urobis doma, skus decku dekoraciu, jednoducho vela pre deti cez fnac a eveil si pozri par veci co sa tyka vyzdoby alebop chod rovno do toy 's us... tam najdes vsetko co sa narodenin tyka...;

pozvanky uplny normal urob si cez pc... a rodicia nechavaju svoje deti len im das vediet kedy si maju po ne prist...
priprav hlavne vela cukrikov... hihi$
drz sa peknu oslavu..
2. kvě 2011 v 15:22  • Odpověz  • To se mi líbí
zuzi , kedze si v parizi , mozes aj v jardin acclimatation.. robia sa tam oslavy....
majte sa som malo na nete stale len cez mobil...
2. kvě 2011 v 15:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzao
@erikasadek
@mokiri Ahojte zienky. potrebujem jednu radu. Dnes sme mojmu dietatu nasli vo vlaskoch 1 vsu. Co som aj cakala ze dostane lebo je toho plna skolka. Mame to poprby krat a nemam s tym ziadne skusenosti. Uz niekolko dni sa skrabe stale sme mu pozerali vlasky ale nic tam nemal. Az dnes po obycajnom umyti vlasov, asi bola trosku oblbnuta, tak sa dala chytit. Myslite ze je mozne ze by tam bola len ta jedna jedina??? Fakt tam nikde nic ine nevidno a nevyzerala byt ani dospela tak neviem ci vobec stihla naklast vajicka. Je to mozne???

No ale chcela som sa Vas opytat, ci mate uz skusenosti s francuzskymi samponmi proti vsiam. Ze ktory by bolo najlepsie kupit. Ja by som najradsej vyskusala nejake BIO ale neviam ci su ucinne.
2. kvě 2011 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 ak chceš niečo "bio", tak si kúp dobrý hrebeň (najlepšie Assy2000) a pravidelne vyčesávaj. Vši sa liahnu z vajíčok po niekoľkých dňoch a trvá im to týždeň, kým dorastú na rozmnožovaciu veľkosť, takže pri pravidelnom vyčesávaní sa zbavíte všetkých bez chemických šampónov, ktoré len štípu na hlave a na vši nepôsobia.
Nestačí hocijaký hrebeň, tento je poriadne hustý a nič sa pred ním "neschová".
2. kvě 2011 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@bihan dakujem za typ
2. kvě 2011 ve 21:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 kup si dobry hreben... ako pise bihan,
ja osobne roky uz pouzivam osvedcene ako prevenciu nikdy moji nemali a to maju dlhe vlasy..
levandulova silica + destilovana voda... nastriekam denne na hlavu ako rozcesavadlo po prve krasne vonaju a lesknu sa vlasy a po druhe vsi neznasaju vonu levandule a tak sa neuhniezdia vo vlasoch....

ps mozes is urobit aj sama doma bio , levandulova silica + olej... das na hlavu nechas posobit a hrebenom hustym sceses....
2. kvě 2011 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikasadek vyskusam aj to, mam na to doma vsetko co treba :slight_smile:
2. kvě 2011 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
heelp holky kde ve Francii uzavřít cestovní pojištění? přecejen mám obavy s malým miminečkem....mají to tu snad ne? manžel vůbec neví tvrdí že stačí ta karta ev. pojištěnce problém je v tom že minule nás s tím v česku poslali do prdele....ale to se mi nezdá přece to pojištění cestovní taky tady musí být ne? děkuju
11. kvě 2011 ve 22:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri ja si tiez myslim ze vychodiskom je SECU cize EU karta ale ja by som sa opytala este na doplnky mutuelle a potom klasicke poistovne, podla mna sluzby maju vsetky poistovne plus minus rovnake ale vyhodne ceny budes mat tam kde mate poistky (aspon my mame vsetky poistky v jednej poistovni - byt, auto, positenie pozicky atd...) ja na tvojom mieste by som to robila takto :slight_smile:
13. kvě 2011 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri pozeram ze tvoj mladsi syn ma uz skoro 2 mesiace, to je neuveritelne ako to leti, ved len pred nedavnom si rodila!!! :confused:
Za chvilu to uz caka aj mna a to mi to moje nariekanie nad nevolnostami prveho trimestra pride ako vcera :sweat_smile:
13. kvě 2011 v 10:23  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@nguyen dík no nakonec jsme zjistili že to máme automaticky z naší pojištovny...jo tu kartu mám taky ale je to naprd, v česku se ti doktor na to podívá a pošle tě do háje.... :unamused: teda aspon tam kde jsem byla ...

jo je to šílené já od porodu sem se nezastavila prostě tím jak člověk má tolik práce tak ty dny letí strašně!
a tobě taky už se dívám že jsi v 30tt no ještě tak dva měsíce a už to budeš mít za sebou! a jinak si těhotenství užíváš nebo už se těšíš až bude konec.....
13. kvě 2011 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri uzivam si, ze sa mala mrvi a vystrkuje hnaty a je to moje prve tehotenstvo, pre priatela tak isto tak je to skor take dobrodruzstvo, nemam zatial ziadne vyrazne problemy hadam okrem toho, ze mi puchnu nohy a zacinam mat krce v lytkach a desi ma kolko som pribrala, ale inak je vsetko v poriadku (klopem na drevo) ale aj tak by som to uz mala rada za sebou, brucho je uz velke, uz mam problem sa obut, von je cim dalej tym teplejsie takze tak, ale v principe to zatial celkom dobre znasam
13. kvě 2011 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte zienky. Poradi mi niektora z vas? Ako kupit nieco co sa podoba na slovensky tvaroh a nieco co by mohlo nahradit bryndzu na halusky? Ako tvaroh som par krat kupila ten ich FAISELLE. Ale mne to aj tak ako tvaroh nepripadalo. Co mam pouzit namiesto tvarohu napriklad do kolacov? A cim nahradit tu beryndzu aby sa to podobalo? A este nieco? Ako sa tu vola obycajna biela slanina? taku som tu este nevidela.
13. kvě 2011 v 19:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251
nemám v miestnych potravinách až taký prehľad ako ostatné baby, ale niekde sa tu už písalo (myslím bihan), že skúšala na halušky miesto bryndze Fetu a vraj sa dalo... ostatné ti neporadím.
Včera som zistila, že v oddelení "arabskej kuchyne" v Auchane majú okrem hrubej múky dokonca tarhoňu a slovenskú ryžu. Nekúpila som to zatiaľ, ešte máme zo slovenských zásob (Oliver to strašne miluje), ale chystám sa.
Minule tu bola reč o tom koloidnom striebre, momentálne na tom fičíme, obe deti zeleno-soplavé. Môžem potvrdiť pozitívny účinok - po 2a1/2 dni výrazné zlepšenie ! už im ide len taká voda z nosa. Takže odporúčam aj toto, ak máte niekde možnosť zohnať - my máme zo Slovenska.
A ešte tretiu vec som chcela hodiť do pľacu: zisťovala som ceny animátorov na narodeninovú párty a ja 300,-EUR za tri hodiny jednoducho nedám :angry: . Myslím, že s deťmi to celkom viem, kresliť si nimi môžem tiež, aj tváre im pomaľujem (už mám dajakú predstavu) a hlavne, našla som celkom užitočnú stránku čo sa ešte s deťmi na oslave dá robiť:
http://www.teteamodeler.com/dossier/feteenfant/jeux.asp
to by bolo odo mňa všetko ako čítanie k nedeľnému poobedňajšiemu múčniku :slight_smile:
15. kvě 2011 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
inak k tym napadom na animacie oslav, ja ked som robila au pair tak sme (sice v zahrade ale ak sa to dobre zreziruje da sa aj v byte) hrali na jednej takej oslave bowling s prazdnymi plastovymi flasami a tenisovou loptickou. Deti to ohromne bavilo nakolko to robilo hluk a bordel (aktivity striktne zakazane v normalnom case). Tiez sme spievali karaoke, resp deti spievali aj bez textu kedze boli male a nevedeli este citat. Ale tie karaoke verzie su aj na you tube popripade sa daju kade take postahovat a aj kupit za par supov a pustit bud v PC alebo DVD (len treba mikrofon-ale ani to nebude take drahe ako animatori) No a klasika gateau musi byt :slight_smile:
16. kvě 2011 v 10:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte baby,mate nejake skusenosti s porodom vo Francuzsku,zijeme s manzelom na severe Fr,on tu pracuje. Chcela som sa spytat na skusenosti s papierovackami co k tomu potrebujeme, a tak veci okolo toho.Ak niekto ma nech mi poradi.Dakujem pekne
16. kvě 2011 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 ja teda nejsem znalec slovenske bryndzy, ale tou faisselle, jak pises, se da tvaroh dost dobre nahradit, ja ji pouzivam. Pokud chces hustsi/tvrdsi tvaroh, musis ji vyndat z ty vanicky a nechat ji hodne odkapat. Cim dyl, tim je hustsi. Pak taky zalezi od znacky. My kupujeme "Rians", ta je docela dobra. Pouzivam do buchet i do kolacu, nebo jen tak na chleba.
Nevim odkud jsi, ale v polskych obchodech se daji sehnat vsechny tvarohy, i na strouhani.
Bila slanina je podle me "lard".
17. kvě 2011 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
kocky tvaroh si urobite jednoducho,kupte si fromage blanc a dajte ho varit na miernom ohni,zacne sa to hrckovat,pusta to vodu,miesajte to a potom len precedit,fakt uplne ako tvaroh
17. kvě 2011 v 17:13  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@rosny Momentalne sme v Nantes, je to dost velke mesto skusim pohladat teda ten polsky obchod. Ale pochybujem ze najdem. Ty si kde??? A ten RIANS vyskusam. Aj ked zatial mi ten nazov nic nehovori. A slaninu som aj dnes hladala a NIC. Len ta prerastana.
17. kvě 2011 v 18:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@charllota Vazne sa to tak da??? Vyskusam. Mne ten fromage frais pride skor ako jogurt. :slight_smile:
17. kvě 2011 v 18:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@simi251 pri nejhorsim delaji i zasilkovy obchod, ale to uz pak vyjde draz :frowning2:
Ja jsem na predmesti Parize. Slaninu jako ciste bilou, mozna se zeptej u reznika, jestli nema a nebo jestli by ti ji nesehnal, byvaji docela vstricni.
17. kvě 2011 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@simi251 vyskusaj ani ja som neverila,poradil mi to jeden znamy,kupila som si uplne ten najlacnejsi,keby nahodou,ale fakt super
17. kvě 2011 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@nguyen jo ty křeče jsou nic moc, i to opuchnutí taky jsem si toho užila, zkus hořčík na ty křeče...
jo s váhou je to blbé, ale jestli jsi byla štíhlá tak to zhubneš....já sice štíhlá byla taky ale nikdy se mi nedařilo po porodu hubnout....
mi se hrozně líbilo jak jsem začla rodit, chtěla bych ještě porod někdy zažít, byl to skvělý zážitek, ale do třetího už fakt ne! :grinning:
@simi251
já kupuju tomme freche (nevím jak se to píše ) je to kozí tvaroh ale nesmrdí chutná skvěle, ale je měkčí takže do koláče nevím no....ale dělala jsem z něho pribináčky a bylo to dobré..nebo tvarohové pomazánky.

a nemáte tam nějaký ruský obchod nebo tak? ti mají tvarohy ale musím říct že ten čerstvý fr. je chutnější než ten ruský dovezený.
18. kvě 2011 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ještě jsem si vzpomněla že jsem sehnala normální kravský tvaroh a byl úplně stejný jak ten český, taky tomu říkali "tomme". dá se koupit úplně měkký nebo trošku sušší a je to vždycky ve formě kolečka...a z těch tvrdých je už vlastně sýr. :sweat_smile:
18. kvě 2011 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@meleri No tak ja nemozem kozie veci ani citit. Bleeeee. Ani napriklad surove kravske mlieko. Dviha sa mi z toho zaludok. Ale to ze TOMME moze byt ako tvaroh, to ma nikdy nenapadlo. Som myslela ze je to nejaky druh syru. pojdem to pozriet do obchodu. Diky za tip.
18. kvě 2011 ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek