• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
autor
@simi251 kozí výrobky jsou hnusné ale zdravé :grinning: ale ten sýr kupodivu vůbec kozinou není cítit, nevím jak to .......tady to měli jako "tomme fraiche" že je prostě tvaroh, a bylo to jak kozí tak kraví, zkus na trhu tady to mají pokaždé takový stánek..
18. kvě 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Urcite skusim. kolkokrat som mala taku chut urobit tvarohovy kolac a nemohla som :frowning2:
18. kvě 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ja som na dobre rady od Bihan na poslednu chvilu nasla celkom dobru sage femme, ako som tu pred par mesiacmi machrovala ze porod je o preziti a ze nebudem riesit a bla bla tak s bliziacim sa terminom mi akosi lepi a tak sa snazim co najlepsie sa pripravit s tym, ze aj tak nebudem pripravena na vsetko, kedze rodim prvykrat, ale podla toho co mi povedala BIhan a nasledne sage femme som uz trosku pokojnejsia. Ale priznavam sa, ze cokolvek som hovorila pred tym, dufam, ze budem moct po porode povedat to, co si vravis ty a este par stastnych, ze by rady este rodili, alebo teda ak uz aj porod nebude bohvieco nech je aspon to zotavovanie po nom co najkratsie a bezproblemove, ale to asi nie som sama co si to zela :grinning:
18. kvě 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 jej ja som si az teraz vsimla ze si tehotna, blahozelam a prajem vela zdravia a prijemne tehotnstvo:slight_smile:
18. kvě 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na kozy mi nekydajte :grinning: Ja kozie syry a výrobky z kozieho mlieka milujem... kozie mlieko oveľa menej :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale keďže kravské mlieko nepijem vôbec a snažím sa výrazne obmedziť konzumáciu výrobkov z neho, tak mi vyhovuje akákoľvek alternatíva, vrátane kozích fromages blancs a faisselles a neviem čoho ešte. :slight_smile:
Po tvarohu som zatiaľ veľmi nepátrala, halušky s Fetou sú naozaj chuťovo veľmi podobné bryndzi a keď sa k tomu pridá kyslá smotana, nie je čo riešiť.

@nikulqa nepíšeš, či si tu poistená alebo nie, čo je dosť podstatný rozdiel... ani v akom štádiu tehotenstva si a pod. :wink:

@nguyen neboj, dobre bude, ale to už vieš :wink: Posledný mesiac je asi najťažší, ale isto je to tak kvôli tomu, aby sa ženy prestali pôrodu báť, skôr naopak, aby sa tešili na vyslobodenie :grinning:
18. kvě 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan mi hovor, mam 4 tyzdne do oficialneho nastupu na MD a chcela by som si to posunut este aspon o tyzden, mozno dva ale fakt neviem, dost som unavena a sage femme mi povedala, ze si mam ist domov oddychnut aj o 2 tyzdne skor (co som nevedela ze mozem :sweat_smile: ) ze je dost dolezite aby som presla na odlisny sposob zivota a trosku sa upokojila aby som bola aj psychicky pripravena na materstvo :confused: Na zaciatku som to vobec nepochopila ale postupne asi zacinam rozumiet co tym chcela povedat.
Inak hovorila som jej o tych roznych cviceniach (fyzickych, dychovych a tak) tak mi ponukla okrem klasickej teorie 4 stretnutia iba na cvicenia a relaxaciu a dala mi kontakt na laktacnu poradkymu a este jednu puericultristku co su dispo prist aj ku mne domov ked uz budem po porode, keby nieco. No a k laktacnej poradkyni pojdem na vyzvedy aj pred porodom, potom ked uz budem definitivne na materskej a budem mat viac casu. A k tomu vsetkemu mi pozicala knihu o dojceni.
Al sa mi smeje, ze sa tak na ten porod pripravujem, ze nakoniec isto porodim cisarskym :grinning:
18. kvě 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie som tu este poistena iba manzel je,lebo ja som este stale na SK pistena....sme len na zaciatku tehu....7tt...
18. kvě 2011 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Dakujem aj ja dufam ze to vsetko bude prebiehat v pohode. aspon ako to moje prve tehu. viem ako sa citis a co teraz asi preivas ...nadsenie aj strach spolu. Neboj sa, urcite bude vsetko OK, ja som si porod uzila pretoze som mala epiduralku, horsie bolo po nom. Ale o tom potom popiseme ked to bude aktualne pre teba. :slight_smile:
18. kvě 2011 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Ja obdivujem ludi co miluju kozie vyrobky, lebo viem ze su velmi zdrave. Ale ja sa jednoducho nemozem premoct. Preco nepijes kravske mlieko? Mas alergiu? Ci len odpor?
18. kvě 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa Ja som ti uz napisala svoje skusenosti do IP vtedy. Ale aj tak som zvedava, co ti tu napisu ine zienky, ze ci maju rovnake skusenosti. :slight_smile:
18. kvě 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa ak je tu manžel poistený, tak je pre teba najjednoduchšie sa prihlásiť na jeho poistku, dostaneš svoju carte vitale, od piateho mesiaca ti budú preplácané zdravotné náklady na 100%, v 14tt tvoj lekár vystaví papier pre poisťovňu (a CAF ak budeš žiadať o "pôrodné")...neviem, ako je to s papierovačkami po pôrode, ak je manžel slovák. Ak je Francúz, tak vám mimi zapíšu do carnet de famille, vystavia rodný list, o to sa stará zástupca mairie priamo v nemocnici.

@simi251 ku KM mám veľmi silný odpor, lebo pre človeka vôbec nie je vhodné, ťažko ho naše telo trávi a najväčší odpor mám k reklamám na "zdravé" kravské mlieko od kravičiek (táto miestna chuťovka s tou kravou striekajúcou na všetky strany je fakt sila :stuck_out_tongue_closed_eyes:), ktoré sú dopované hormónmi, len aby produkovali viac, než je pre ne zdravé.
Kozie mlieko nie je žiadny zázrak, tiež je to len mlieko, ale utešujem sa tým, že s ním moje telo nemá až taký problém. :slight_smile:
A kukám, že u vás bude vianočné bábenko :dizzy_face:

@nguyen super super, teším sa :dizzy_face: Ja som končila zmluvu presne v ten deň, keď by som akože mala nastúpiť na materskú a teda mala som už toho fakt plné zuby, ale to už bol koniec roka, ťažká pohoda....zvolniť budeš musieť a prvé dni/týždne na materskej sa budeš neskutočne nudiť ale neboj, po pôrode sa to zmení :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. kvě 2011 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem pekne za info a neviete ako to je s materskou a rodicovskym prispevkom tam vo Fr?ci to vobec je a ci budem mat narok ak budem mat tu svoju carte vitale?
18. kvě 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan No ano bude take vianocne. u nas bude chodit bocian namiesto jeziska. :slight_smile: Ja osobne mam rada aj mlieko aj mliecne vyrobky a nikdy som nemala problemy s travenim. ale viem, ze su ludia ktori tieto problemy maju. Ta reklama je ale fakt hrozna. To hej. aj s tymi hormonmi mas stopercentnu pravdu ale tomu sa asi v tejto dobe uz neda vyhnut. Tie su asi aj v inych potravinach.
18. kvě 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa ak si tu nepracovala, nárok na materskú nemáš (a keďže nemáš carte vital, tak predpokladám, že je to tvoj prípad) ale ak váš spoločný príjem neprekračuje isté hranice, máš nárok na "rodinné prídavky" a pôrodné, vola sa to PAJE, viac nájdeš na www.caf.fr

@simi251 ja som kedysi v puberte pila liter mlieka denne :sweat_smile: Nedokážem sa vzdať jogurtov a syrov, ale našťastie ich dokážem celkom slušne nahradiť buď kravskými biojogurtami, alebo kozími (ale zase to ide slušne do peňazí :stuck_out_tongue_closed_eyes:). Naozaj po všetkých info, ktoré o mlieku a pasterizácii a kravách a hormónoch a spol mám, vyradila som túto tekutinu z jedálnička a vôbec mi nechýba... MM ho vyradiť nechce, takže mlieko kupujeme stále, ale ja mám hrozne rada ovsené a navyše pri tomto sa naozaj dá povedať, že je zdravé :grinning:
18. kvě 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som mala istý čas prístup k absolútne bio koziemu mlieku, priamo zo zdroja, nosievali mi ho ešte teplé. Vtedy som vypila aj liter denne (a to teda ja až tak mliečny typ nie som), aj som z neho varila omáčky, polievky aj palacinky... Sranda je, že vôbec nemalo až tak hroznú pachuť, ako mi to dovtedy všetci opisovali. "Čudne" chutilo až po dopití, ale to len taký chvostík, nič, čo by mi prekážalo. Vraj záleží na tom, ako sa dotyčná koza :slight_smile: stravuje: kozy vraj pojedia všetko, k čomu sa dostanú, aj čojaviem starú pneumatiku. To sa, samo, odrazí na chuti mlieka. Tak neviem, tie "moje" boli asi na číro-čistej trávičke, alebo čo. Aha, a "nazdraví všech kozenek !" (aj na to naše :slight_smile: )
@meleri
ako sa ti darí zvládať dvoch drobcov ? Snáď to nie je až taká hrúza, akú si zažívala vo svojich predstavách :slight_smile: Adrien je ešte maličký, predpokladám, že veľa spinká a tak sa môžeš (aspoň zatiaľ) viac venovať Samovi...
18. kvě 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nguyen přeju ti moc moc at máš pohodový porod, a koneckonců proč by neměl být? určitě to bude super. ono je pravda že to bolí ale jak už tu někdo psal, výhoda přirozeného porodu je že po dvou hodinách vstaneš a můžeš v pohodě fungovat, je to super, užíváš si první chvíle miminka....co bych za to dala kdybych to ještě mohla zažít znova! sama za sebe můžu říct že šití je taky v pohodě, dole to štípe ale není to hrůza, přiznám se že toho jsem se hodně bála ale vůbec, pohoda....no a kdyby bylo nejhůř tak doporučuju epidurál já to měla a pohoda, hodně mi to ušetřilo sil, takže jsem se pak okamžitě mohla starat o miminko a nemusela ležet jak lazar :sweat_smile: sice jsem to chtěla zvládnout bez, ale po několika dnech s kontrakcema už jsem měla ke konci fakt dost....
19. kvě 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao děkuju za zeptání, no zezačátku jsem fakt měla hodně strach z těch vycházek, ale manžel tu se mnou měsíc byl takže mi hodně pomáhal, chodili jsme pořád spolu ven, a tak si na to postupně Sam celkem zvyknul, sice mi občas zdrhá, ale budu mít nový kočárek který se dá řídit jednou rukou...
právě že přes den toho už Adrien moc nenaspí, je to zvláštní ale chce jíst a spát úplně ve stejnou dobu jako Samson takže je to o hubu, že vždycky oba dva mě chtějí najednou, já se snažím obstarat toho co víc řve ale je to náročné ti řeknu. nevím proč ale hrozně mě to stresuje..
19. kvě 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi pripajam sa ku gratulaciam :dizzy_face:
19. kvě 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri to nevim, ja roztrhla nikdy nastesti nebyla
19. kvě 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri tak tuhle situaci znam. Nastesti Goulven se da ukecat, ze si muze jit jeste chvili v klidu hrat a uspim Elen a pak se vratim ke Goulvenkovi a uspim jeho a pak na chvili usnu i ja.
19. kvě 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
ale iste, dve malé deti dajú vždy zabrať. Koľko krát mi stekal pot po chrbte kým som ich v zime obliekla na prechádzku. Reval jeden, druhý sa neváhal pridať a tak... Hlavné je nepoľaviť a čo najrýchlejšie dorobiť začatú vec. Ani ti nebudem písať, že to bude časom lepšie, to je jasné. Potom nastanú iné dilemy. Ja napr. teraz riešim ako sa na ihrisku čo najviac venovať obom. Simonke zatiaľ stačí, že chodí, hlavne aby bola v pohybe. Oliver je tiež všade chvíľu a ja mám len dve ruky a jednu hlavu. Koľko krát mi lepilo, že keby mi Olivera niekto nedajbože ukradol, keď sa mi na chvíľu stratí z dohľadu...
@nguyen
už niekoľko krát som počula, ako na ihrisku na dievčatká volali menom Eva. Nikdy mi to neprišlo ako pekné meno, ale normálne sa mi to začína páčiť. Tu im hovoria normálne "eva", lepšie ako napr. v nemecku, tam by bola niečo ako "iiifa" :slight_smile: A lepšie asi aj ako na SK, kde mi "evička" prišla vždy ako pokladníčka v Jednote spolu s "milkou" a "majkou"...
19. kvě 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fatas78
@zuzao

jo je to maso ale dá se to zvládnout...akorát teda ty situace na hřišti atd.....
já mám taky strach, hlídám je fakt nevěřím nikomu nikdy nevíte kde je co za pedofila nebo jiného úchyla...ani moc nemusím všelijaké ty lidi co nahlížejí do kočárku atd...nevím asi sem asociál..:slight_smile:
20. kvě 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
sorry, ze vam sem leziem ale zaujimalo by ma ci nahodou niektora z vas nie je dolu na Nizze... mame tam byt, sme tam dost casto a nebolo by zle tam mat nejaku spriaznenu dusu... :slight_smile: najde sa niekto?? :confused:
20. kvě 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ja som si cely zivot myslela ze moja dcera sa bude volat Stela a postupne sa mi to meno prestalo pacit ale az ked som naozaj otehotnela tak som zacala viac vnimat rozne mena a ako sibnuta som si ich zapisovala az som mala zoznam asi 10 az 15 mien ktore sa mi vsetky naozaj velmi pacili. Potom sme z nich vylucili take tie prilis exoticke alebo take co velmi nepasovali k priezvisku a sustredili sme sa na tie co sa daju nosit cely zivot, viete su take mena ktore super pristanu malym detom ale predstavte si 50rocnu uctovnicku, ucitelku..cokokolvek volajucu sa Capucine :rolling_eyes: teda je to iba moj nazor, ale pride mi to maximalne divne. A potom sme z arzenalu asi piatich mien vylucovacou metodou prisli na Evu. Mas pravdu, v slovenskom prostredi je to asi dost ludove meno ale ja si hovorim ze pri tomto dnesnom navale, Sofii a Vanessiek bude mozno prave nasa Eva super originalna :grinning: A tu vo fr sa to kazdemu paci, teda aspon sa tak tvaria (a keby aj nie tak viete co nam mozu :sweat_smile: ) Akurat moja svokra na mna vystruhala prapodivnu grimasu ked sme jej oznamili meno, ale to uz bol len klinec k celemu ich ponimaniu mojho tehotenstva takze radsej neriesim.
21. kvě 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan Dakujem Blanka.
21. kvě 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Eva je pekne meno, tiez rozmyslam aj nad nim okrem inych. A presne ako pises, na SK je dost ludove, nikdy sa mi velmi nepacilo ale v poslednej dobe som zmenila nazor a velmi sa mi zacalo pacit. Inak aj frajerka mojho 6 rocneho syna je Eva. .. :grinning: Takze aaj on suhlasi :grinning: Este sa mi celkom paci NELIA. Hlavne vyberam take aby ho nekomolili ani tu ale ani na SK. Aby sa rovnako pisalo aj vyslovovalo. Lebo viete si predstavit ako tu niektori ludia volaju mojho syna???no hrozne, ked to pocujem. Kedze sme obaja s MM slovaci a mame slovenske priezvisko, neda sa velmi experimentovat. Aj ked vo FR aj nase priezvisko znie ako normal pre nich, na slovensku ked tam pridame makcen dlzen a co ja viem co este , uz to vyzera cudne s francuzskym krstnym menom.
21. kvě 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa Co sa tyka tych papierov po porode, nie na kazdej klinike alebo nemocnici je uradnik na rodne listy. vtedy treba ist do 3 dni na radnicu a tam daju rodny list na pockanie. podotykam francuzsky. potom musis vybavit este slovensky na ambasade a potom este cestovne doklady na ambasade aby ste mohli vobec vycestovat na SK. Tak sa priprav na to ze skor ako o 3 mesiace po porode sa na SK nedostanes. teraz je to tak, ze ti dieta zapisu do tvojho pasu. Ale mali by sa robit zmeny, ze vsetky deti budu musiet mat vlastny pas. Tak uvidime ako to bude ked porodime.
21. kvě 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 vydávajú fr. rodný list aj ak sú obaja slováci? Nie je to len nejaký dočasný? A ak je Nikulkin manžel francúz, tak sa dá požiadať o pas aj 4 dni po narodení dieťaťa.. mám to vyskúšané na vlastnej, teda Marininej koži :grinning:
Mne doma hlavne sestra okomentovala Marínu, že sa bude volať ako anglický prístav :sweat_smile: ale toto mám fakt na háku.. na Slovensku ich veľa nie je, vo Fr je častejšie verzia Marine. Sára sa narodila v období, keď boli "Sárinky" veľmi populárne aj na Slovensku aj vo Francúzsku, ale je to proste naša princezná, iné meno sa nám nepáčilo.
@bambi2 @tini býva blízko :wink:
21. kvě 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan diky za tip :slight_smile: super aspon niekto... :slight_smile: skusim jej napisat ip, kedze 2. juna ideme dolu... :wink:
21. kvě 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Aj ked sme vsetci slovaci, davaju normalny rodny list. Akurat ze ho nezapisu do Livret de famille. Ten nemame. Ale prave preto, ze mame rodny list, tak ho od nas neziadaju. A nikulquin manzel je slovak, takze francuzsky pas nedostanu. dieta nema narok na nationalite francaise, ved vies.
21. kvě 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek