• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

21. září 2017 
inak mne mamina tiez tento vikend vravela ze uz aj na SK vraj deti musia mat vlastne pasy, co ma dost stve, lebo kedze nie sme s priatelom zobrati ale spolocne si zelame aby mala mala iba jeho priezvisko (kedze sa nakoniec aj tak vezmeme) neviem ci mi letiskovi experti nebudu robit problemy ked s nou budem cestovat sama (ci som jej matka a tak...) ale ak si ju mozem zapisat aspon do toho spovenskeho to by bolo uplne super :slight_smile:
6. čer 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Ahoj. podla mna zatial plati stale toto. http://www.minv.sk/?deti-od-5-rokov-musia-mat-vlastny-cestovny-pas Tie pasy pre babatka budu povinne az v buducnosti. Vraveli to aj niekolkokrat v spravach.
6. čer 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen alebo si precitaj toto. http://dtonline.sk/pred-cestou-do-zahranicia-je-potrebne-skontrolovat-si-cestovny-pas/ Je to z maja 2011 takze aktualne. Este je tam spomenute aj to ze ked rodicia nie su zosobaseni, nie je to problem ked sa predlozi uradny suhlas, predpokladam ze matky, ze ho mozu zapisat aj otcovi.
6. čer 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
vdaka, super sprava :dizzy_face:
6. čer 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Ano zatial. ale treba to potom buduci rok sledovat, lebo je to planovane tusim od juna 2012. :slight_smile: Este to asi nie je uzakonene.
6. čer 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja pojdem na sk niekedy koncom septembra ak bude mala o, takze hadam este stihnem
6. čer 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen ja som si dávala kočky zapísať do pasu na jeseň min. roka :wink:
8. čer 2011 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
a teraz mi napadá, že na to budeš potrebovať slovenský rodný list, takže september nehrozí, cez osobitnú matriku to trvá min. 2 mesiace.
8. čer 2011 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moja kamaratka cestovala s mesacnym chlapcekom na svk,vystavili mu nejaky jednorazovy cestovny doklad na ambasade (kedze obaja su slovaci) a potom rodny list a ostatne papierovacky az na svk. Ale bolo to 3 roky dozadu,mozno sa nejake veci odvtedy pomenili.....
Inak si robim druhu staz-po realitnej kancelarii prave posobim ako asistentka fotografa,takze parada :sunglasses: Este jedna staz a ide sa na cele leto na SVK jupiiiiiiiiii :dizzy_face:
9. čer 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki hmmm co je to ze asistentka fotografa?? mozes neja priblizit napln prace?
9. čer 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan a musim si ten rodny list vybavovat sama? Nemoze to za mna urobit napr mama? Ja viem toto je uz zufale sci-fi ale tak ma napadlo ze ak poslem preklad (dufajme skoro obdrzany z toho nasho uzasneho velvyslanectva) a poslm ho domov, ci by ciste teoreticky nemohla mamina zacat vybavovat rodny list na SK, co by predsa len urychlilo proces...
Inak dnes sme so sage femme riesili okrem ineho aj poporodne cvicenia, takze neviem, ci v ramci pokoja pre vsetkych clenov nasej malej rodiny (Al si nevie dost dobre predstavit ako to rozchodi bez malej 3 tyzdne ak by nemohol ist s nami, plus ine okolnosti) sa na tu cestu na SK nakoniec nevytoto :sweat_smile: Uvidim asi za pochodu ale uz zacinam zvazovat aj moznost ze to asi nebude najlepsi napad
9. čer 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen myslím, že tvoja mama to vybaviť nemôže, žiadosť podávajú rodičia (dokonca ak chce priezvisko bez -ová, tak potrebuješ Alov súhlas). Nám to pri Marine prešlo bez súhlasu len vďaka tomu, že Sára už bez -ová je.
Info nemám 100%-né, tak si to over, ale s najväčšou pravdepodobnosťou to nepôjde.. v tom prípade by už bolo jednoduchšie, aby si o žiadosť požiadala sama cez ambasádu.
Ale aj tak by bolo pre teba jednoduchšie vybaviť fr. pas a prípadne si zabezpečiť súhlas od Ala a nosiť so sebou livret de famille.
9. čer 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan fr pas je samoska, len som chcela aspon svk rodny list co najskor, no co uz, vybavim buduci rok..vidis livret som uplne zabudla, to by mohlo stacit ako dokaz ze je to moje dieta, vdaka :wink:
10. čer 2011 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky,chcela som sa opytat ci nahodou neviete,ci vo FR nemocniciach je tiez taka moznost zapozicania monitoru dychu pre babatko...myslim ,ze je to nejak do 6mesiacov babatka...na SK je taka moznost...ci odporucate kupit si to? a este jedna vec,nemate skusenost s odberom pupocnikovej krvi? Je to aj tu take popularne?
10. čer 2011 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa monitory dychu sa tu používajú asi len na nedonoseneckých lôžkach (ale v obchodoch s detským tovarom sa dá kúpiť) a pupočníkovú krv môžeš darovať, ale v mnohých nemocniciach to nerobia.... Na Slovensku sa na strachu zarába lepšie. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. čer 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan dakujem za info ja som len chcela vediet ako to funguje tu...nasla som aj Fr stranky o tej pupocnikovej krvi a tam pisu ze mozes darovat alebo tak ako na Sk uskladnit pre svoje potreby...
10. čer 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa najlepšie bude, ak sa opýtaš v nemocnici, kde chceš rodiť :wink: A ak zvažuješ uchovať krv pre svoje potreby, toto by ti mohlo pomôcť v rozhodovaní. http://zuzanapavlikova.blog.sme.sk/c/181613/Ja-darujem-pupocnikovu-krv-urcite-bezplatne.html
10. čer 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa Ahoj. tak uz ste naspat vo FR? Uz si tu bola aj u lekara?
10. čer 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ahoj ano prisli sme v sobotu minuly tyzden...este som nebola lebo sme len v 9tt a nemam este tak skor ist mam tu ist az v 12 az 13tt takze tak...mam len krvne testy a sono jedno a to je vsetko zatial
10. čer 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Ahoj, chcela by som sa spýtať na zdrav.dokumentáciu u gynekológa vo FR., spomínala si, že do FR si prišla tehotná, ako to bolo s tehu knižkou a vyšetreniami, ktoré si už mala absolvované? Musela si spraviť preklad nejakej dokumentácie, alebo si len ústne vysvetlila, čo máš za sebou, a lekár ti založil novú čisto franúzsku kartu?

To isté by ma zaujímalo aj ohľadom klasickej zdrav.karty od praktického lekára či zubára, vyžiadali ste si ich do vlastných rúk pred odchodom do FR? alebo? Ďakujem
10. čer 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa Videla som ze si pisala, ze ti doktorka zmenila terminy. Podla coho sa riadila? Preco ti to pomenila?

@kiribaby Ja mam taku skusenost, ze tu lekari nepotrebuju vobec ziadnu dokumentaciu z minulosti. Teda pokial sa na nieco neliecis. Zubara uz vobec nebude zaujimat tvoja karta zo SK, on si spravi vstupnu prehliadku a bude sa podla toho riadit. Obvodak ak isto, jednoducho ti zalozi tvoj vlastny spis v pocitaci a bude. Jedine fakt ak mas nejake ochorenie alebo nejake problemy, a mas nejake vysledky z SK.

Ja ked som prisla vtedy do FR tak odo mna nechceli nic. ani len vysledky krvi, ani AFP testy ich nezaujimali nic. Vsetko si urobili nove. Ale vtedy sa napriklad vobec nerobilo to meranie NT a testy z krvi v 11 az 13 tt. Robili sa len AFP v 16 tt. Kedze ja som prisla vtedy asi v 18 tt tak mi uz robili len sono v 20 tt a zakladne odbery krvi. Ty mas urcite uz za sebou sono aj dve mozno, vsetko to zober so sebou, to netreba prekladat do francuzstiny. oni sa z toho vysomaria lebo to ma medzinarodne skratky.

Aspon taketo skusenosti mam ja. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. čer 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano kocky!
@nguyen Slovensky rodny list pre Alexa mi vybavoval moj otec v BA. Sice bolo to uz davno, velmi sa nepamatam na podrobnosti, ale urcite viem, ze ked som prvykrat priletela so 4 mes Alexom k nasim, jeho rodny list ma cakal doma. Nasim som poslala original fr., doma to dali rychlo prelozit znamemu a otec siel do BA, vtedy tam este pracoval, tak to mal jednoduche.
11. čer 2011 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini wow, vdaka tini:slight_smile:
Ja som to zatial vymyslela tak, ze my tu zacneme pomaly vybavovat pas a slovensky rodny list asi cez ambasadu, lebo moji skveli rodicia pridu k nam na jesen, tym padom nemusim ja na SK a kedze tam nepojdem minimalne do buduceho leta, zapisovat do pasu ju aj tak nemozem ale vdaka za info, mozno to nakoniec vybavime tak ako ty.
Inak som myslela na teba, ked som bola u anesteziologicky a mi vysvetlovala, ze epi neznamena ze nebudem nic citit ze sa mam na to pripravit tak som jej skoro vytiahla tu tvoju skvelu vetu o porode welness s dietatom na konci a ze nie som na hlavu :grinning: Ale zlata bola, s uplnou nevinnostou mi vysvetlovala rozne komplikacie, skoro som jej tam odpadla, neviem, cim viac sa mi blizi datum porodu tym menej mam chut pocuvat tieto veci, a zakazdym ked mi vytiahla daku porodnu polokatastrofu a videla moju tvar tak len tak s usmevom dodala "cisto teoreticky" musela som sa smiat na tom ako som ju asi vyplasila mojim stresom:grinning:
11. čer 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini Ahoj. Ked si si ten rodny list vyzdvihla az na SK tak ako si cestovaa? S akym dokladom?
11. čer 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ahoj co sa tyka pupocnikovej krvy pozor tu je to zakazane zakonom pred par mesiacmi bolo o tom v TF1 v hlavnych spravach velke halo... narozdiel od slovenska tu su proti pretoze je mylne si mysliet ze vyliecis dieta uz nakazenou krvou.. teda komplikovana tema, ano existuju urcite stranky a sukromne kliniky ktore to robia, ale hrozi ak sa pamatam velka pokuta, a 2 roky vazenia.. a ine eu krajiny zacinaju tiez zakazovat..... len na okraj vela penazi.. na urcity sposob podvodu.....
i ked nebanalizujem vobec ako moze byt uzitocna pupocnikova krv len na info..... preco tu o tom nie je take halo ako na slovensku...
stale som bez pc...
11. čer 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Mne anesteziológ nezabudol pripomenúť, že pri pôrod sa umiera. :sweat_smile: Je to asi len jeden prípad z 10 000 (ak si dobre pamätám), ale stáva sa to.. tiež dobré povzbudenie, ale aspoň vieš, na čom si. :grinning:
Čo sa týka pasu, tak ten vybavíš rýchlo, zvyčajne to trvá 2t,t ak sa veľmi nepoháhľaj, kým niekam necestujete... čím menšie miminko je na fotke, tým je to horšie.

@erikasadek silaaaa.. u nás fakt potrebujú zarábať na všetkom :stuck_out_tongue_closed_eyes: a gratulujem k váhovému úbytku :dizzy_face:

@tini nechcete si dať s nami nejakú balade? Minule sme natrafili na banícke múzeum tu pri Toulone, super to bolo a ani som nevedela, že niečo tak blízko máme.

Tiež sa ma nikdy nikto na žiadnu kartu nepýtal.
11. čer 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan dakujem som rada uz je -2è kil a pokracujem ale som nadsena pomaly vyberam moje stare veci nohavice a kazdym dnom su mi vascie a .......

co sa tyka lekarov, ziadnu kartu nikto nikdy nebude si pytat oni si urobia sami vstupne prehladky a pytaju sa na vela veci ....... len deti maju svoje osbne carte sante .... az do dospelosti , co osoben ocenujem mat decku kartu svojho dietata u seba stale kdekolvek idem ku lekarovy ma vsetky info.... na slovensku je to vzdy ostara aby lekar dal kartu!!!!!a zmena lekara ani nehovorim...netreba zabudnut ze v carte vital je vela info zaregistrovanych dam priklad ako urcite diagnozi a hlavne lieky.. naprikad ak ste pred niekolkymi tyzdnami vybrali urocity liek ktory uz sice neberete ale dnes vam lekar iny vypisal recept na na iny a je kontraindikacii s tym redoslym lekarnikovy sa hned ukaze na pc pozor tieto dva lieky nie su kompatibilne... a tak dalej...... vyhoda...informatiky
11. čer 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Pises ze pas tu vybavis za 2 tyzdne? Ale to myslis asi francuzsky, ze?
11. čer 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ano, francúzsky, naše kočky slovenské pasy nemajú.
11. čer 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Aha...tak to mate o to lahsie. My sme sa tu pred tym bavili o slovenskych dokladoch a myslim ze aj nguyen potrebuje taky. :slight_smile:
11. čer 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek