• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

21. září 2017 
Ahojte,
Konecne sa mi podarilo najst nejake kontakty v Lyone.. aspon dufam, ze tu este niekto je..
Ja sa volam Monika, mam 19 mesacnu Oliviu a byvame v Saint Genis Laval (bus 10 z Bellecour :slight_smile:
Potrebovala by som sa s niekym spojit, kto by mi vedel "trochu" pomoct ak to nie je moc ziadat...
Ak sa vam niekomu da, zavolat mi na 06 60 37 35 60... Dakujem
30. pro 2007 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, uzasne jsi to napsala, k tomu prani neni co dodat :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Uzijte si oslavu! :slight_smile:

My budeme u te moji ceske kamaradky, ma tam pozvanych asi 10 lidi, docela se tesim! :wink:

Kdybych nahodou neco a uz bych se sem zitra nedostala, tak od nas take vsem KRASNY NOVY ROK!!!! :dizzy_face:

Monika - vitej mezi nama, holky z Lyonu se ti urcite ozvou! A klidne napis neco vic o sobe, my jsme tady baby zvedave... :grinning:
30. pro 2007 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Monika,

teraz sa mi uz neda - mam kolace v trube a este kopu zehlenia (kym pojdeme prec), ale ked sa vratime - tak sa ti ozvem
do internej posty Ti dam na seba telefon - v pripade potreby, sa skus ozvat aj zajtra doobedu - snad sa mi bude este dat :slight_smile:
30. pro 2007 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak mame novu clenku! Cim to je, ze sa kazdy stahuje do Lyonu??? Cim je Lyon taky uuuzasny??? :wink:
Janka nam napisala krasne prianie do noveho roku, uzasne!!! vsetko si to krasne vystihla. A neboj, dnes budes hviezda, make-up x nemake-up, krasa je niekde inde, hoci tvoja svokra to asi nechape, vsak???
Nasa ritka po vcerajsom repiku je troksu lepsia, urcite zopakujem aj dnes, aj zajtra, mali sme taky sedaci kupel s kacickami :slight_smile: Aloplastin nam doporucili este v porodnici, ale nie je to zazrak, vlhcene obrusky nepouzivam...
A s tou zapchou, viem, ze je tu ta tema, citala som, problem je, ze on vobec nechce pit, uz ani ten zriedeny jablkovy dzus. teraz mu davam do jedla trosku olivoveho oleja, tak uvidime.
zatim pa a ked uz nstihnem, tak pekneho Silvestra a nezabudnite; ako na Novy rok, tak po cely rok!
31. pro 2007 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, to sa napísala fakt krásne :dizzy_face: nemám čo dodať :wink:

Tini, niekde som tu videla aj tému o probiotických kvapkách (síce pre maličké mimčá ako Sára, ale možno sa to používa aj na väčších drobcov ako Alex). S riťkou sme zatiaľ problémy nemali, zatiaľ nepoužívam nič a keď jej trošku začervená, tak krém od Nivei.

No a dnes sme skúsili vodu - od Edeny - to som tu našla ako jedinú vodu odporúčanú Bledinou, tak snáď bude v pohode.. a malá vycucla z fľašky 40ml, tak som celkom spokojná :slight_smile: Na začiatok stačí, takže teraz už budeme behať len s flaštičkou v taške. Inak Luci, Sára je ako Lea, tiež vypije čokoľvek z čoho koľvek :sweat_smile: MM z fľaše jej chutí rovnako ako z prsa a teraz zvládla aj čistú vodu.. Tie instantné nápoje som videla (neviem, čo je to za značku), ale vraj je v tom cukor a hlavne je to od 5 mesiacov...

No a pekne si to, babulky, užite... ako na Nový rok, tak po celý rok :wink: (to sa hovorí aj u nás)

Luci, na vás sa teším budúci rok :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. pro 2007 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, ešte ten článok o náušničkách by ma veľmi zaujímal.. mám v pláne obvolať zhruba o mesiac všetky zlatníctva a zistiť, kde jej to pichnú už takto "skoro" (teda pre nič)... Po druhej vakcíne by to malo byť už fakt v poho...
31. pro 2007 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ako tak citam , pravdepodobne mate vacsinou babatka mensie od mojej...
Co sa tyka zapchy, dobre su susene slivky, kusocky na cuckanie alebo cerstva pomarancova stava...
Aloplastin nie je na nic... ja som si doniesla zo Slovenska rybiu mast z lekarne, je to prirodzene a pomaha to, ale tiez si myslim, ze kazde babo je individualne..
Skusali ste bio potraviny, ja som svoju odchovala na bio mlieku a bio zelenine a nikdy nemala zapchu ani ine crevne problemy.. Hlavne netreba dokrmovat klasickymi mliekami v prasku, lebo su velmi sladke ako aj rozne kasicky atd. najlepsie v tomto pripade su naozaj bio kase a mlieko znacky BABYBIO 1er age alebo 2e age.. Inak ja stale davam mojej mlieko v prasku, ale kozie, ktore dostat v niektorych bio obchodoch napriklad BIOPLAISIR v Tassin. Vapnik z kozieho mlieka sa lepsie vstrebava... s vitaminom D to netreba prehanat.. nesnazim sa davat pravidelne kazdy den Fluosterol, tak kazdy druhy az treti... zavisi od toho ako dobre papa ostatne veci.. teraz uz papame spolu, zeleninu stale kupujem vacsinou bio, jogurty pre malu len bio, dlho sme papali len biele jogurty, teraz jej uz doprajem aj ovocne, ale len bio, su menej sladke.
Prajem este pekny Novy Rok vsetkym!
Ja som sama s malou, ktora spinka... takze som ani neoslavovala..
31. pro 2007 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Este sa ozyvam ohladom tych nausniciek... Vo Francuzsu je to naozaj problem tak do 6 rokov. My sme dali Olivii nausnicky na Slovensku ked mala 2 mesiace, tam to robia pediatri... je to lepsie
31. pro 2007 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, vsetkym Vam prajem Bonne Annee 2008 a hlavne nech su nase deturence zdravučke.
31. pro 2007 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja som prva v Novom roku??? Si predstavte, my sme chori!!! Alex zacal vcera posmrkavat, kychat, kaslat, ... zatial nie je telpotka, ale je cely nejaky sklesly, uvidime, co z toho bude. Zatial len cistim nostek, striekam morsku vodu a na kasel nas Mucosolvan, ale ako som sa dositala v letaku, je to fr. vyrobok :angry: aby hlavne pomohol. Take poranenie mozgu alebo tazky epilept.zachvat alebo nieco take vazne by som zvladla, ale s nadchou mam problem!

Monika, vidis, dalsie zaujimave postrehy,...vy este mate fluosterol? Mne moja mudra doktorka dala uz len vit.D a na cmulanie nieco s fluorom pred spanim, na to moze zabudnut, ze dam malemu nieco pidi cmulat, takze pokracujem s fluosterolom.
1. led 2008 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucka, v clanku o nausnickach pisu pediatri, nikde sa nepise,ze nechat nastrelit v zlatnictve a pod., tak ja ti neviem. Pisu, ze do 5.mes je to vyhodne, ze uz ma za sebou prve ockovania a zaroven este zvladne mat fixovanu hlavicku na boku, ze to je najhorsie z celeho pichania/nastrelovania a neskor si uz navyse zacina sahat na uska a tym moze zhorsit priebeh hojenia, zvysit riziko infekcie. Preto sa odporuca dalej az po 5.roku, ked je rozumnejsie. Vseobecne viac doporucuje nastrelovanie ako pichanie, lebo pri pichani sa usko pichne, ihla vyberie a do krvacajucej ranky sa musi vlozit nausnicka, da sa aj tak, ze pri vyberani ihly sa pomly zaroven vlozi nausnicka odzadu a necha sa 'naopak' az do zahojenia. Idealne dat nausnicky v chladnych mesiacoch, rana sa lepsie hoji, dieta sa nepoti, koza pod nausnickou nevlhne.
Ty si za homeopatiu, pisu, ze pri hojeni je dobra Arnika Montana 9ch, 4x5 granuli.
Asi nic potesujuce som nenapisala, vsak? Vy ste kupili krasne nausnicky na napichovanie, asi by som ich dala odzadu.
1. led 2008 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj babizne!
Tini, to ma mrzí, že maródujete :frowning2: Ja sa čudujem, že Sáre ešte nič nechytila pri tom neustálom striedaní tepla a chladu.
Inak, včera som to trošku prehnala s alkoholom, tak ma bolela hlava ako šlak :sweat_smile: Ešteže som si práve na takú to príležitosť pripravila zásobu a o malú chodil kŕmiť MM :wink: No a všetky petartdy a ohňostroje prespala, tak som sa celkom tešila...

Náušničky sa tu určite niekde pichnúť dajú od 4 mes, lebo som minule odchytila pani s malým dievčatkom s náušničkami, tak mi práve hovorila, že ich dali pichnúť v 4 mes, len som sa už akosi neopýtala kde.. tak obvolám zlatníkov a určite niekoho nájdem.. O prepichovaní už ani neuvažuje, musí to bolieť oveľa viac a tá nastrelená náušnička sa necháva myslím 2 týždne a potom sa vymení za normálnu (ale nemusí :wink:).
S tou Arnikou si ma potešila, lebo ju mám ešte doma. Po pôrode som ju brala na lepšie hojenie :slight_smile:

No a to kozie mieko som videla, práve som ho pozerala kôli tom, že MM má kolegu, ktorý je alergický na krvaské mlieko, ale kozie zvláda úplne v pohode.. až na to, že je len od 12m.
1. led 2008 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Nemam moc cas...tak napisu az asi pozdeji, jen dotazek na tini: Kde jsi prosimte sehnala ten repik????? Lea ma ode dneska tu prdelku strasnou :astonished: Opruzela az do krve, vecer jsem ji teda nechala bez pliny, no ale na noc jsem ji plinu dat musela, zitra zkusim vetrat ... z kremu a tak uz se bojim cokoliv dat mam pocit ze to je jeste horsi, tak jsem myslela ze bych zkusila ten repik a vetrat a vetrat... v patek jdeme k pediatricce pokud se to nezlepsi tak ji poprosim o nejakou poradnou mast.
1. led 2008 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tiez prajem vsetkym stastny novy rok, trochu meskam ale od 23 az do vcera vecera sme boli v avignone tak som bola off :sweat_smile:

monika aj ja som v lyone, teda pri lyone, ale deti zatial nemam, ale keby si nieco potrebovala pokojne sa ozvi

pekny den vsetkym
2. led 2008 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neviem, cim to je, ale ide mi strasne pomaly kon :angry:
Luci, ja mam ten repik este z domu, aj dubovu koru, nechtik (mesicek) aj harmancek. Ale vies co? Keby si zistila nazov po fr., tak sa mozes popytat v lekarni, kde maju susene bylinky, ja som taku 1 nasla pri cabinete mojej pediatricky. Alebo u herberistu. Zatial sme kupali 3 dni a vyzera to lepsie, ale este to chce, natieram len tou pastou s rybim olejom, tiez od nas, ako vidite, mam velku doveru v ich vyrobky. Nie je to zmenou stravy? Stolica ma ine zlozenie, ine pH a to drazdi pokozku, aj od UM zvyknu byt problemy. Ja si neviem predtavit nechat mimco bez plienky :confounded:
Mate uz kupeny nocnik??? My sme kupili taky najobyc, ale zatial som neskusila, ale uz je pomaly cas, nech si len zvyka, ze sa na tom sedi s holou ritkou a tak.
Inak my uz sme nachcipani vsetci okrem psa, ale vzdy vedie Alex, ja som slaba ako mucha. Celu noc prekrochkal, funel, kaslal, potila sa mu hlavicka...a dnes rano som objavila, ze mu uz presvita stolicka vlavo dole, no hura.
Poobede zacinam so sukromnymi hodinami fr., dnes na zohriatie budeme klabosit o 'Vianociach'...
Nguyen, vydovolenkovana, oddychnuta???
2. led 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci:
repik lekarsky = lat. Agrimonia eupatoria = fr. aigremoine,f
Snad ti to pomoze!!!
Ja som sa teba chcela spytat, ked si presla na UM, ako to bolo s tvojim mliekom? Este sa vela tvorilo alebo si si nechala pichnut injekciu proti tvorbe alebo nejak to samo odislo???
2. led 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak uz som konecne tu
teda dosli sme "uz" vcera vecer - a to sme od brata MM isli odisli skor - lebo nas pozvala ta moja polska kamaratka
takze tuto noc sme spal vsetci vo vlastnom
co bolo srandovne - ze detom nevadilo tolko ludi pokope - boli uplne v pohode - a dokonca sa nevedeli vynadivat na psov - kedze tam boli dva - zlay retriever a briad - takze ak raz nahodou - tak predpokladam, ze budu chciet mat doma psa (ako vsetky deti - no s MM sme povedali, iba ak do rodinneho domu a ze bude vonku - totizto ani ja ani MM nie sme ochotni behat za psom a zbierat jeho chlpy asi vies o com toci - Tini, ze?)

silvester dopadol dobre - aj ked to neni celkom moja krvna skupina - ono su to rodinni znami MM a hlavne jeho brata - my sme sice super srdecne prijati - ale pre mna to nie su moji znami - ja keby som si mohla vybrat - ja by som brala take nase stretko z MK :wink:
makeup dopadol dobre :wink: - tak som to akurat zvladla, akze zevraj som bola kocka (podla MM) :wink:
2. led 2008 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vas pomaly citam, sef odisiel hehe :grinning: a super jani, poviem alovi ze ma konkurenciu ale musim uznat ze sa snazi, teraz je na interime a robi pre jedneho traiteura svadby tak ma sichtu tak dva - trikrat do tyzdna tak mi doma vyvara a upratuje a perie tak sa mi zije :grinning: Tak uz postupil od raclette k mrazenym saint jackom a pizze :grinning: :grinning: :grinning:

ohladom makeupu, aj ked uz pase ale quand meme, do tohto sa kus vyznam nakolko moje naj kamosky su povacsine stylistky ci uz vlasove alebo ksichtove :grinning: tak ak makeup, vzdy na celu tvar, a vzdy podla typu pleti tak kuk do sephory a pohladaj si make-up pre plet s mimickymi vraskami alebo vobec s vraskami - su inak super; /nie ze by sme boli stare ale su kvalitnesie a je v nich kopec uzasnych vitaminov a proteinov a omladzujucich veci a robia dobre pleti /myslim ze l oreal ma celu gamme takych licidiel ja som mala od nich tekute tiene na oci a nezbili sa mi na vieckach do vrasok a podla mna ak si kupis matny make-up puder ani nepotrebujes, on totiz robi najviac sarapatu pri vraskach. A co sa tyka pudru neverili by ste, ja som tiez nechcela, ale sakra zalezi na stetci prip labutienke-radsej kvalitenjsi stetec ako tvar ako mozart :grinning:
2. led 2008 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ted jsem napsala superdlouhy prispevek a spadlo mi to :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: mam radost :angry:

Tini, diky, az pojedu domu tak zas nakoupim spoustu masticek, leku, kasicek, cajicku, taky nedam dopustit na ty "nase" ;)
S kojenim, ja jsem prestala dost postupne, nejprv jsem kolem 8.mesice Lee zatrhla nocni kojeni (chtela porad tak 2x za noc), jsem ji nechala par noci plakat bez kojeni a bylo, zvykla si. A pak jsem postupne odbourala i nekolik dennich (uz totiz jedla zeleninu, maso, ovoce, jogurty, kasi smichanou s UM - a porad chtela kojit i 5x denne, to uz nebylo normalni)... Nechala jsem ji 1 kojeni rano a 1 odpoledne a vecer kasi s UM. Jenze pak ji to ranni prestalo stacit, odpoledne uz nejak nechtela...tak jsem ji i rano nabidla lahev a byl konec. Z prsa si cucla jen tak trosku ale kdyz videla lahev, vypila i 250ml...tak v den 9.mesicnich narozenin jsem prestala uplne. Prsa absolutne bez problemu behem cele te doby, asi tim jak to bylo postupne tak nebyl problem. A Lea si na kojeni uz ani nevzpomnela. Ja teda jo, mne to zacalo chybet, tak jsem jeste zkusila po 2 dnech bez kojeni znova zacit ale slecna uz nechtela :sweat_smile: a asi ani mliko uz nebylo. Tak tak jsme my skoncili s kojenim.

Nguyen - a jak jsi prozila svatky?

Jani, Leu taky fascinuji psi...ale kupovat ho teda taky rozhodne nebudem :grinning:
2. led 2008 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano - ako sa mate?
ja ok - ale chce sa mi buvat - to po tych sviatkoch som taka ospala - a zevraj si cez sviatky clovek oddychne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. led 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, mame se dobre, a ty? :slight_smile:
Tak si jdi lehnout, mas na to narok, jeste porad ti spi deti kazde jindy nebo se uz nejak srovnali a spi stejne? Ja kdyz jsem unavena tak me nic nezajima a chodim spat spolecne s Leou :wink:
3. led 2008 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
nguyen mala vesele azijske vianoce :grinning: boli sme u svokrovcov takze vietnamske dobroty, azijske karaoke, cinska dama a hrozny kopec srandy:grinning: :grinning: :grinning: boli sme tam tyzden a pol tak svokrovci mali full house, na druhej strane som mala velmi poucne vianoce, naucila som sa hrat poker a black jack a ako vianocny darcek mi alova rodina darovala vietnamsky kroj :wink: nelakajte sa, nema s nasim detvianskym ci horehronskym nic spolocne, je to komplet komplet cely z hodvabu vysivany zlatymi a striebornymi nitami /samozremje nie pravymi/ a pozostava zo sirokych nohavic a takych cudnych siat ku krku so sirokymi rukavmy a "kvazi" suknou az po zem rozstrinutou vpredu aj vzadu, neviem to lepsie opisat ale je namakany :slight_smile: To aby som si mala co obliect na oslavy cinskeho noveho roku lebo min rok som vraj bola ako keby som nebola ich. Inak som prva neaziatka a prvka nekatolicka v rodine tak si asi mozem gratulovat ze ma takto prijali a urobili mi fakt nadherne vianoce :slight_smile:
3. led 2008 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

tak vidim Nguyen - ze si sa riadne bavila - o to lepsie a super je aj to, ze ta tak pekne prijali - asi su to fajn ludia :wink: ozaj uz ste zabyvani?
ja sa priznam - mne chybala cez sviatky nasa kapustnica a aj maminkin zemiakovy salat a cela ta domaca atmoska - lebo tu to bolo sice fajn - ale o dost ine - tak dufam, ze nasladujuce sviatky sa uz odvazim spravit nieco aj sama (teda ale to budem musiet vyskusat vopred z tu dostupnych surovin)
ozaj - je tu nieco, co by sa dalo ako tak prirovnat k nasmu tvarohu? - ale myslim do kolacov - rada by som si upiekla moravske kolace - a len s lekvarom ma nelakaju :confounded:

Tini a vy ako - uz je lepsie?, ci este drobcek kasle?
nas zaial stale trapia tie zubky - ale uz vidno u Ani prerezany druhy a u Matiho oba horne - takze uuuf aspon daco bude z krku
Luci a ty si sa ma pytala ze ako mi drobci spavaju - tak nas Mati nikdy nebol extra spachtos - tak teraz vylucil dopoludnajsie spavania a ukladam ho hned za obedom - zato Anina ta si schrupne este pred obedom, ked sa zobudi, tak im dam najest a potom ide na odpoludnjsiu siestu vzdy okolo pol druhej - druhej - teda prave v cas, ked Mati vstava :stuck_out_tongue_closed_eyes: - takze sa mi poposuvali a vzdy mam jedneho hore - no ale co uz - maminy znesu vela (vsak :wink: )

dobru nocku vsetkym :slight_smile:
3. led 2008 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, vcera som sa nestihla a ani nevladala ozvat, mali sme strasnu noc na vcera, tak som sa od rana snazila dovolat pediatricke, podarilo sa mi to az po 2 hod usilovneho vytacania !!! Tak sme sli na obed, priserne zhlboka vlhko kasle a uz sa mi to nepacilo, nevie dychat a tak,teplota do 38, je to len blba nadcha, dala nam homeopatika. Dospely si s tym poradi, ale to male nevie, co mu je, v spanku sa dusil... schytala som aj ja, ja mam nad 38, a k tomu ma opat seklo v chrbte, takze parada, som nepouzitelna, MM bol vcera doma, pomahal a dnes myslim cely stastny odisiel do prace si oddychnut :slight_smile: ale uz nam je lepsie, dikybohu za vynalez odsavacky, ja by som si bez nej neporadila, obcas si kychne aj sam a vyleti sviecka az po bradu :confounded: aj ja sa uz viem hybat.
4. led 2008 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, to mi je ľúto.. momentálne je zrejme úplne všade nejaká chorobná vlna.. kopec detí s mamčami maródi... Držte sa, nech sa to čo najskôr spraví...
Jani, vy ste si to už odtrpeli, tak možno vás tentorkát obíde :wink:

No a musím sa vám pochváliť.. vychystala som si Sáru do šatky, po dvoch dňoch sa mi podaril nový úväz, tak som bola taká natešená.. navyše je pod mrakom, ideálny čas..no.. A tak sa mi pozvracala, že všetky veci zo mňa, z nej aj so šatkou okamžite leteli do práčky.. no a kočík má JY v kufri, takže to bude dnes bez prechádzky :sweat_smile:
Ozaj ešte chodíte kočíkovať každý deň?
4. led 2008 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Bihan - asi ta sklamem - ale bambulku to chyta znovu :frowning2: - a to ich babusim a ked kamkolvek vojdem - tak ich rozopinam, aby im nebolo teplo a potom ich opat babusim ciapka az na oci, sal az po nos a este ich pozakryvam dekou - a vidis ho potvoru bacila nadchoveho :angry: - ale dufam, ze sa vyhneme takym vysokym horuckam ako minule (a predpokladam, ze od bambulky to prejde aj na drobca - no ten doteraz zapasi s tymi hornymi zubkami - takze veselo - aj sa nam v noci zobudil - ale pohoda - lebo ked sme zalahli, tak nebuntosil, takze snad to pojde takto pekne aj nadalej :sweat_smile: )
teraz sa hraju v stolickach - o chvilu idu papat - tak dufam, ze sa im uz zbiehaju slinky
inak k tomu kocikovaniu - snazim sa chodit kazdy den - ale ked sa neda, tak sa neda - viem, ze prechadzky im robia dobre - aj su pekne kludni - aj si oddychnu aj (aj by som napisala, ze su na cerstvom vzduchu) - no mam vsak pochybnosti o tej cerstvosti :grinning: - ale teda na zime su :grinning: :grinning: :grinning:
a napr v lete - ked sa mi nedalo ist von - tak som ich po zajdeni slnka za budovu supla este v lehatkach na balkon a tak sa tam hrali - v lete sme chodievali von bud iba zrana, alebo iba podvecer - ked uz slnko menej palilo - a teraz sa zase snazim iba okolo obedu - ked uz je ako tak teplo - ale tiez sa mi stane, ze nestihneme - lebo bud oni spia rozhadzane, alebo je rohadzana mamina :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - no a co - ja sa drzim hesla, ze treba robit tak, aby sme boli vsetci v pohode - lebo na co to je, ze postiham sice vsetko, ale budem taka zostresovana ze to prenesiem aj na drobcov - hm? - takze klidek - vsetko je tak dobre, ako sa to da - hlavne, ze sme vsetci spokojni - ved o tom to je :wink:
4. led 2008 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zase som jak mrcina; napriek 1g Dolipranu vcera aj dnes uplne slaba ako mucha a opat boli chrbat :cry:
Bihan, no to mas tak, zakon schvalnosti, tiez pamatam take, ze ked sme niekde sli a bolo treab byt nacas alebo nieco pod., tak si Alek vsetko vyhodil na seba a bolo a mohli sme odznova! U nas toho bolo viac, napr v noci, ked pil ako duha a nevedel kedy ma dost, tak to behom 1s vyhodil von, svoje pyzamo, moje pyzamo, cela dlazba... milovala som tie nocne prezliekania.
Na prechadzky tiez nechodim z kazdu cenu, obcas sa podari 2x denne, obcas ani raz, niekedy dlho, niekedy bleskovka, tak sa netrap, zavisi od pocasia, od okolnosti.
Nguyen, ten kroj moze byt paradny. Neviem, co by mohlo byt vacsim prejavom prijatia ta do rodiny ako toto :wink:
AKe dobroty ste napr.jedli???
Lucija, vcera sme nasli v lekarni dokonca nejaky koncentrat repika, ma to nazov Agrimony, malilinka flasticka a ma kapatko, ale stoji to 12e :confounded: Ved ked pridu vasi, tak ich popros o repik, nechtik (mesicek lekarsky), na ekzem je vraj dobra dubova kora a ja vrelo odporucam na ritku tu rybiu masticku: pasta s rybim olejom, ja mam konkretne zn.Galvex, je to ako zubna pasta a u nas to stoji 38 Sk, nedam na to dopustit.
4. led 2008 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, Jani, to je mi vas lito :frowning2: tak at se rychle uzdravite...
Odsavate vysavacem? Ja jsem to zkusila a uz to jinak delat nebudu. Je to za vterinu a mnohem efektivnejsi. Paradne se ji ten nosik hned uvolnil.

Jinak nevim jestli jsem psala, nasi prijedou na prvni tyden v breznu a ja pak 8.3. odjizdim s nima a budeme tam s Leou az do 31.brezna. Huraaaa! Takze si tam nesmim zapomenout udelat zasoby, myslim ze pujdu do lekarny a odchazet budu minimalne s dvema plnyma igelitkama.

My chodime ven, pokud neprsi, a pokud nemame jiny plan, tak skoro kazde odpolko mezi 15 a 17h...Nejradsi mam kdyz jde nejaka kamoska se mnou, to je pak super, pokecame, vyvetrame deti, dame nekde kafe :wink: samotnou me to docela neba :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale zase si rikam, kdyz jsem tak zhnila chodit cvicit, tak aspon nejaky pohyb, a samozrejme je to dobry pro Leu, nejen ze se provetra, hrozne ji bavi sledovat lidi, psy, auta, je z toho uplne vedle :grinning:

Holky, zitra odjizdime do Pyreneji, tak se tady mejte krasne a ozveme se az dorazime :slight_smile:
Paaa
4. led 2008 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak Luci, uz asi pozde, ale uzite si to tam a potom vsetko krasne poreferujes!!!
Stale sme ako mrcinky s Alikom, ale on je na tom trosku lepsie ako ja, Luci, ano, odsavam aj vysavacovou, aj elektrickou, ked len nieco mensie. A prave som si spravila vybornu kuraciu polievku so zeleninou, snad mi pomoze.
pekny vikend :wink:
5. led 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
tak ako dnes?
ja som dala deticky do postielky uz napapane - pomaly pojem aj ja jest a potom, ak sa podari, tak by som snad zlozila ten vianocny strom - ale sa mi nechce - lebo velmi opadava :stuck_out_tongue_closed_eyes: - a aj sme si kupili ten sacok, len sme ho zabudli pri stavani nastoknut na strom - takze to bude vsade ihlicia :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

vidis Luci - to je super, ze pojdes do CR - ze sa nam tu za domovom cnie? - ktovie ake by to bolo, keby ze zijeme s nasimi tunajsimi partnermi doma v CR/SR? - aj ked ja by som sa raz domov chcela vratit - alebo aspon tak ciastocne - ze mat dom aj tam aj tu - len uvidime, co prinesie buducnost - dufam, ze same :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. led 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek