• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
ahojte zienky idem Vas o nieco poprosit,takze...vcera ma mm sesternica poprosila, ci nemam nejaku znamu, ktora by bola ochotna si s nou pisat napr. cez skype alebo ja neviem mailom ,ale vo Fr jazyku, aby sa zdokonalila a dostala, studuje totiz pedagogicku univerzitu v Cechach a to aj jazyk Fr ,ale teraz sa jej nepodarilo porobit skusku prave z tej Fr. cize ide hlavne o to, aby ked ona nieco napise vo Fr a bude to gramaticky zle ,tak aby ste ju opravili, a upozornili nato. neslo by o kazdodenne pisanie len raz za cas, a kedze ja po Fr este dobre neviem a nie to este pismom tak skusam tu...bola by niektora ochotna? ak ano ozvite sa mi prosim,dufam ze tym neotravujem tu....tak sa majte pekne a pekny dnik
21. črc 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte zienky,takze moja piatkova konzultacia dopadla tak, ze pomer na trisomiu 21 bol 1 : 10000 takze som sa uz nemusela bat, a som aj rada. poculi sme babo,len este nam nerobili sono takze nevieme co cakame.budeme vediet az v auguste teraz nam nechceli robit zbytocne sono.ale ze vsetko je v naprostom poriadku s babom.pekny dnik
23. črc 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte zienky,mam na vas dalsiu prosbu,a to...s mm a mojim bratom chceme ist v auguste do Pariza popozerat Eifelovku a tak no lenze vieme velmi dobre ake strasne je to ist s autom az do centra Pariza.preto sa na VAs ktore v Parizi byvate obraciam s prosbou ci by ste mi nemohli poradit,kde by nam bolo najlepsie zaparkovat auto niekde mimo centra v nejakom parkovacom dome a potom by sme isli na metro a tak si cely Pariz alebo aspon jeho cast pobehali.napr, ze by ste mi dali presnu adresu napr nejakeho nakupneho centra kde mozeme odparkovat blizko metra a my si to dame do GPS.ak sa ozvete budem rada dakujem pekne a pekny dnik
24. črc 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa krasne rano, gratulujem k senzacnym vysledkom :slight_smile:
24. črc 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata, mate prosim vas niektora prehlad o poisteni vo FR - v pripade samoplatcu?
Nove skutocnosti vyplavali na povrch :rolling_eyes: kedze je priatel cudzinec mimo EU, kym mu firma vybavi vsetky papiere, nemozem sa prihlasit ako ayant droit na jeho poistenie...cize budem musiet vykryt cca 2 mesiace, kym bude mat vsetko v poriadku a ja budem opravnena cerpat z jeho poistenia...
Chcela by som vediet, ci oboje aj secu aj mutuelle su povinne resp. nevyhnutne v pripade tehotenstva?
Kolko sa plati mesacne? Dakujem
24. črc 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiribaby dakujem dakujem...aj ja som rada :D
24. črc 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiribaby neviem ti povedat presne kolko sa plati ale myslim, ze uz jedna zienka to tu pisala par tyzdnov do zadu a to islo nejak o komercne poistenie a mesacne sa platilo okolo 180eur.ja mutuelle nemam iba cisto secu a to som na mojho manzela poistena a viem ze teraz platime stale len 10percent z celej sumy ukonu co mi robia.urcite cez tyzden sa ti ozvu zienky lebo je vikend a to asi nikto doma nie je ...
24. črc 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa za^parkujet na la defence!! a odtial sa dostnes vsade.. :slight_smile: zoberies rovno 6 linku ku eifelovke :slight_smile:
@kiribaby ako samop^latca neviem; ale skus ist na secu a popytaj sa co robit v tomto pripade keby si nebola s eu tak ti rovno poviem vybav si aide medical bohuzial , ako obcan EU uz nemas pravo....
co s atyka mutuel nie je povina!!!!! jedine ak je od tvojho zamestnavatela.. :slight_smile: cim skor si daj do poriadku toto pretoze porod j etu draha zalezitost!!!!
24. črc 2011 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek super dakujem za infosku,dufam ze s parkovanim nebude nejaky strasny problem...a este nevies mi poradit ci na eifel mozem zobrat psa maleho aj keby bol napr v taske pre neho?
24. črc 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa psa mozes ale ci hore tak to sa uz nepamatam!!!! vazne asi nie.. to by si musela im zavolat.....

co sa tyka parkovania nebude ziaden problem parkovisko je obrovske la defence je obrovske financne centrum!!!! takze bez problemov , maju obrovske podzemne parkoviska.... mozte parkovat na na champs ellysse len je draho!!! v centre pariza parkovne vychadza poriadne mastne.. ale asi sa chcete vyhnut parizskej premavke ze?????
25. črc 2011 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek to s tym parkovanim,ja vobec nechcem ist s autom do centra preto radsej niekde odprarkujeme a pojdeme metrom,nema to vyznam ist v aute pomalsie ako chodci v zapchach...hm s tym psom si to asi budem musit zistit pretoze nemozem ho nechat doma kedze Pariz je od na 330km a to pojdeme skoro rano a prideme neskoro vecer ,to by on nevydrzal.skusim sa tam opytat,to je mala rasa jack russel a s nim som aj cestovala vo vlaku ked bol v taske a tak,no ved uvidim.a este nevies ako je lepsie ci peso ale vytahom na tej eifelovke?pre mna asi vytahom s bruchom :slight_smile:
25. črc 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa jezisi , peso ani nahodou!!!!!! neblazni ked tam budes tak pochopis!!! :grinning: :grinning: aj peso sa plati takze.. nestoji zato ver mi....!!!!
vytahom!!!!!!!!!!!!!!

co sa tyka parkovania nie vsade to id epomaly ked pridete skoro rano, alebo pred 12 tak v pohode hlavne zapchy su v case do prace a na obed a vecer samozrejme.. neboj!!!!! len pozor v pariz prepvka je sialena, a vodici su specificki!!!!!! len pre pariz vsetci nervozni a vzdy za akzdu chybu ta vytrubia, a poklonkuju hned takze dobre reflex treba a hlavne klud na vsetkych s avykasli aklud; nech si svetielkuju a trubia.. :slight_smile:
s tym psom musis zistit...
25. črc 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ano to viem ze peaj peso sa plati...mne je to jedno ale ja som aj tak chcela ist vytahom,len neviem ci az uplne hore pojdem :slight_smile: mm hned jasne ze pojdeme ked uz tam budeme nech mame zazitok :slight_smile: tak uvidime...chceme ist niekedy cez tyzden aby tam nebolo az tak vela ludi ako cez vikend aj ked si myslim,ze tam je stale plnka...a dobra rada,ze mame mat pevne nervy s tou prepravou :grinning: ale aj tak sa tesime...
25. črc 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikulqa pekny vyhlad je aj v strede nemusite ist az uplne hore vazne naozaj.... :slight_smile: :slight_smile: pekny vyhlad je aj v stred euvidis je to poriadne vysoko a krasny vyhlad uplne hore je prilis vysoko moj osobny nazor.. :slight_smile:
25. črc 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek no a ja este co mam strach z vysok :grinning:
25. črc 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek vdaka za radu, bohuzial tieto nove skutocnosti sme sa dozvedeli az v piatok pred mojim odletom - co bol vikend, takze som uz nemala moznost behat po informaciach, strasne ma to hneva, uz som si aj poplakala, aj som sa pozviechala, hladam info na nete, ale akosi nezapadam do "tabulkovych pripadov" vrrr :rolling_eyes:
V najhorsom pripade risknem porod na SK :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mimochodom dievcata, ake nazory panuju vo FR na pomocky typu porodnicky gel Dianatal alebo balonik epi-no?
Na SK to ziskava coraz vacsiu popularitu (kedze porod bez nastrihu zostava viac menej snom), preto by ma zaujimal pohlad na vec z vyspelejsieho zdravotnictva :slight_smile:
26. črc 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
caute holky dlouho sem tu nebyla jak se mate? viim ze je tu spousta nove prichozich to je supr....
my byli skoro dva mesice mimo teda ja s detma...ted uz si uzivam klidu protoze to bylo s detma narocne..
Adrien uz hodne vyrostl ma ctyri mesice ale nosi veci z pul roku a deviti mesicu; zacina se plazit; rostou mu zuby. oproti Samovi je hodne popredu. moc me to bavi i kdyz je to narocne....manzel nas prestehoval tak jsme ted v domku snazim se delat trochu na zahrade ale je to vysilujici kvuli kojeni...
mejte se!
28. črc 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, práve premýšľam nad výberom a kúpou náušničiek pre moju slečnu :slight_smile:
Kedy ste dievčatkám dávali náušnice vy? Ušká prepichuje pediater alebo to robia už v pôrodnici? Alebo odporúčajú až po prvých 3 mesiacoch bábätka? :confused:
1. srp 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiribaby mne pediatricka neodporucala skor ako pred dovrsenim 1 roku. Iny kraj iny mrav ako sa hovori, francuzi prepichuju babatkam usi zriedkavo, v porodnici ti to urcite neurobia :grinning: Ja som davala nastrelit nausnicky v Clair's :sweat_smile: :sweat_smile: nijake ine miesto som totiz nenasla a ist do nejakeho piercing studia s babom sa mi zdalo blbe :grinning: A mimochodom tie nausnice isli po pol roku von lebo jej neprestavalo hnisat jedno usko, tak neviem ci bola chyba v nastreleni alebo proste neznesie nausnice.... :unamused:
1. srp 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@blanblan tak to som celkom prekvapená, ale dobré vedieť, ako to tam chodí :slight_smile: Ak nebude mať žiadne zdrav.problémy, dáme ich nastreliť na SK, 1rok sa mi zdá príliš dlhá doba, toľko by som čakať nechcela a možno nevydržala (už teraz jej chystám chic garderóbu) :sweat_smile: veď také drobné romantické náušničky sú také krásne na malých slečnách :grinning:
Ani teraz, keď už je dcérka staršia, sa náušnice na uškách neujali?
2. srp 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ešte ma napadlo, tie ktoré ste rodili v súkromnej pôrodnici, koľko ste za to cca platili? :sweat_smile:
2. srp 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa at si posle prihlasovaciho mejla sem : petiteprague-subscribe@yahoogroupes.fr; tady urcite najde nakyho francouze, co si rad naoplatku pocvici cestinu :wink:
2. srp 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiribaby uz som jej ich viac nedala, este si vycitam ze som ju trapila tyc sest mesiacov :sweat_smile: na tom uchu co jej hnisalo ma stale jazvicku, uz asi na stale. Asi najlepsie urobis ked to naozaj das urobit na slovensku. Porod na klinike vysiel okolo 2000euro, no z toho som nepaltila ani cent, to mi len poslali z poistovne taky vypis.
2. srp 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan jazvičky z detstva zvyknú miznúť, snáď jej na ušku nič nezostane, inak podľa fotiek je to krásna slečna, a tie anjelske kučierky jej pristanú :slight_smile:
Bola to štátna alebo súkromná klinika? už som tu spomínala môj "beh na dlhé trate" s poistením...tak preto preventívne zisťujem, koľko stojí pôrod, ak žena nie je poistená vo FR, resp. získa poistenie krátko pred pôrodom a chce rodiť v súkromnom zariadení...
2. srp 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiribaby a ako si vlastne na tom s tym poistenim teraz? Pohlo sa to nejak? inak neviem ci to bola sukromna alebo statna klinika :sweat_smile: :sweat_smile:
2. srp 2011 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan zatiaľ nič nové, som na SK, priateľ na služobke mimo FR, takže späť do FR môžem vycestovať, až keď sa vráti 3.augustový týždeň...on fr poistku nemá, firma mu ešte stále vybavuje prac.víza, čiže ja si budem musieť založiť poistenie ako samoplatca, nemám predstavu, ako dlho to bude trvať :confused: Druhá vec je fakt, že v štátnej nemocnici sa treba vopred zaregistrovať, keďže mám 3 mes do pôrodu, začínam mať obavy, že kým konečne vybavím poistenie, v štátnej pre mňa už nebude miesto vrrrrrrr :sweat_smile:
2. srp 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiribaby ja by som sa na to asi vykaslala a porodila na slovensku :slight_smile:
2. srp 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan tú možnosť si nechávam ako zadné vrátka, ale úprimne - rada by som odtiaľto už konečne odišla a bola so svojím mužom, veľmi mi chýba...navyše, pôrodu na SK (v mojom prípade v TT) sa dosť hrozím.. :sweat_smile: asi vieš o tých mediálne známych kauzách a úmrtiach...radšej nekomentujem :zipper_mouth:
2. srp 2011 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiribaby velmi nesledujem dianie na slovensku takze neviem ale len ked si predstavim tu nasu nemocnicu, ktora uz vlastne ani nie je nemocnicou tak ta aj chapem ale neviem ci to stoji za tie nervy a vybavovacky a posielanie od dveri k dveram...Ale kazdy ma ine priority :slight_smile: A kam to idete, do Pariza?
2. srp 2011 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan máš pravdu, behať po úradoch s bruškom nebude sranda..uvidíme, musím myslieť pozitívne :slight_smile: hej bývať budeme v okolí Paríža, zatiaľ však prechodne Paris 11e :slight_smile: v ktorom meste bývate vy?
2. srp 2011 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek