• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Baby,trosku na inu temu - potrebujem ist k zubarovi a chcela by som si dat urobit strojcek na zuby :sweat_smile: Ja viem,som stara krava,ale co uz.... Preplaca nieco poistovna,poprip. mutuelle? Neviete,kolko by to vyslo?
My sme este na svk,no uz sa tesime naspat do fr :wink:
3. srp 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kiribaby snad ta potesim teraz, v tvojom trapeni!! vezd ze aj ked nemas miesto v nemocke, tak ak ta chytia porodne bolesti tak vedz ze zavolas pompiers,a ti ta odvezu do najblizsej nemocnece a tam ti nepovedia ze nemame pre vas misto , len hrozi ze nebudes mat izbu sama!!!! :slight_smile:
3. srp 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki avka ahoj.... ano preplca mutuelle a trochu aj secu... treba ist rovno ku orthodenstist... vychdza mam pocit okolo 600 az 1000 e zalezi od miesta a lekara
3. srp 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek vdaka Erika,pojdem si to obehat,lebo tu na SVK sa to pohybuje medzi 1000-2000 eur co som sa pytala...
3. srp 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Erika :grinning: :grinning: :grinning: dakujem za povzbudenie, potesila si ma :slight_smile: mat vlastnu izbu je to posledne, co ma teraz trapi, hlavne nech to dobojujeme a babatko sa narodi zdrave a v dostojnych podmienkach..
3. srp 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki opytaj sa moja nechcem ti klamat teda len viem nedavno som sa nato pyatala...... radsej si zisti moja u vas kao to je s cenou.. aby si ma neskor nezabila....
@kiribaby vedela som ze ta pôtesim.. :slight_smile:
3. srp 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
gratulujeeem! tak už je Eva medzi nami? ty vždy len tak potichúčky zmeníš údaj v pase (aj s tehotenstvom), keby človek nebol zvedavý, tak sa ani nedozvie. Ja som chodila šmírovať už dobré 2 týždne. Nehodíš aspoň jednu fotku malej? Aký bol pôrod ? predpokladám, že v predstavách pred to bolo horšie (teda aspoň u mňa áno). To znamená, že sa narodila 30.7.? Lebo vtedy mám narodky aj ja...Ešte raz všetko dobré, malej dlhú a šťastnú cestu životom (píšem jak sudička :sweat_smile: ale myslím to úprimne) a tebe rýchle zotavenie sa :slight_smile:
3. srp 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
co nguyen uz porodila? tak to se taky pripojuju! gratulace! myslela jsem ze jeste zbyva par tydnu no ono to leti!
4. srp 2011 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri prepac mi vitaj naspat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ako bolo??? v cechach?? ako drobci a ty??
4. srp 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek ahoj Eriko v pohode; bylo skvele bylo prijemne ani moc neprselo ani moc horko jezdili jsme na mensi vylety ale vis jak s kojencem toho moc nejde tak spis tak parkrat do tydne...byla jsem rada s rodinou.....
a jak ty co deti jak se mate?co Pat? napis neco ja sem tu dlouho nebyla jsem dost mimo misu...co ten domecek...
4. srp 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vdaka baby,
potichucky ani tak nie ako zaneprazdnene :grinning:
mali sme trochu fofry, lebo voda mi zacala odtekat tak nenapadne ze ked som si zacala klast otazku ci je to ozaj to, bolo uz po 12 hodinach a v porodnici si tiez neboli celkom na istom ale nakoniec to predsa len bola voda a kedze to bolo uz dost hodin od udajneho mini prasknutia, museli porod vyvolat a tie co ste mali vyvolany porod asi viete o com hovorim. Iba pre ilustraciu ze medzi 2 a 3 cm som si uprimne zelala aby ma niekto odbachol a skratil tym moje utrpenie, ale nech zije epiduralka, od pichnutia pohoda, porod uplne v pohodode az na dost vyrazny nastrih ale to su uz poporodne trable, okrem toho laktacne starosti ale Eva je zdrava, pomerne pokojna, neskutocne vonava a hlavne nasa, takze vsetky ostatne problemy su druho az tretorade. Este raz vam dakujem :slight_smile:
4. srp 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Caute baby,
potrebujem od Vas poradit, pretoze mam taku dilemu ohladom prispevkov vo FR a na slovensku. Som v piatom mesiaci a uz od jula som v parizi kvoli drahemu, ktory tu pracuje....ja som nezamestnana. Este pred odchodom som sa bola pytat na upsvar na com budem mat narok a povedali mi ze na rodicovsky narok nemam...kvoli tomu ze teraz za posudzuje centrum zaujmu rodiny ci co. Zdravotne poistenie soc secu tu nemam pretoze moj pobyt este nepresiahol 3 mesiace, co znamena ze sa nemozem prihlasit ani na CAF...ak tomu dobre rozumiem?! :unamused: zatial mam len mutele, co mi pokryje vsetky vydavky ale teda co s tymi pridavkami? dufam, ze mi niekto bude vediet poradit...vopred dakujem :slight_smile:
5. srp 2011 v 09:08  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bubullik akoze mas mutuelle bez secu? to sa da? ja mam za to ze mutuelle potrebuje cislo secu aby sa cez system noemi prihlasila v secu na tvoje konto a preplacala ti to, co ti secu nepreplati a to az vtedy ked to tou secu prejde. mozno sa mylim ale prever si to este raz lebo toto sa mi vazne nezda, ja ked som chcela mutuelle musela som najskor na secu a to s tymi 3 mesiacmi je tiez cudne, neviem na ktorom urade ti to vytiahli ale je to kravina, ak ma tvoj priatel secu (co sito ma kedze tu pracuje teda odvadza) tak mas pravo na jeho poistku ako ayant droit, to znamena ze sa odhlasis z poistenia na sk, ten papier posles na secu a oni ta prihlasia na jeho cislo, co ti umozni mat mutuelle a zaroven deklarovat tehotenstvo na secu a na caf, ci mas na nieco z caf narok bude zavisiet od statutu tvojho mouza, podla toho kolko zaraba atd, zo secu ti bude 'asi od 6 mesiaca) prinalezat 100% preplatitelna starstlivost pocas celeho tehotenstva. Secu plati matersku ale iba tym co pracovali tu vo fr (neviem aku dlhu dobu pred otehotnenim - ja mam odpracovanych skoro 5 rokov tak neviem ale nie je to tak vela normalne je to dakych 10 mesiacov) Neviem co ti poradaia ine baby ale podla mna nemas celkom dobre info .... prever si to cele a skus od zaciatku teda secu -to je kluc ku vsetkemu a normalne by si tu vobec nemala existovat bez secu - je to fakt dolezite, ak sa ti nieco stane tak sa v nemocnici nedoplatis.
5. srp 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nguyen najprv ti musim zablahozelat !!!!!!

co sa tyka porodu presne viem co si opisovala, presla som tym s patom!!! mini prasknutie vody co sa prejavilo ako pipi do gatiek!!!! :grinning:
vyvolavacka ako ako u teba po 3 cm som uz plakala prosila o periduralku............... :grinning: moje nervy trebalo cakat 7 hodin u mna a ani panovy sa poriadne otvorit!!!!!
hlavne ze ste obe zdravucke a spokojne doma.... :slight_smile:
@bubullik teda neviem ako mozes mat mutuelle bez secu to sa v praxi neda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ako ti pisala nguen, chod znova sa pytat a zacni odz nova ina pani ine info!!!!

@meleri som rada ze ste si uzivali ciech... urcite si nacerpala vela energie potreboval si to.....

my moja no dom padol/ uplne ostavame kde sme zacali trochu komplikacie atk sme to nechali v stave ked sa to este dalo bez toho aby nas to stalo co len cts....
co sa mna tykla schudla som od 10 marca uz 37 kil a vaha ide stale dolmu zacinam znova zit ako predtym nachadzam svoje veci i ked nenosim ale radost ze vobec vojdem do veci uz som ani nesniovala// ostava mi este apson 20 kg na moje vysnivane 55 kg.... znova ako predtym.... deti v pohode starosti ako vzdy , pato napreduje pomaly v urcitych veciach velmi prekvapil v niektorych menje vsetko co je socialne citenie a okolo tak je strateny. cas a ine mu nic nehovoria, ale zato dokaze hrat sachy sam naucil sa ich sam odpozoroval,; a teraz napraska aj niekedy pc.... dokaze vela veci logicke myslenie ma ine ako my ale vysledku sa dostane vzdy... prave konecne skoncil nemocku atak konecne mame prazdniny.. o tyzdne ideme na dovolenku pravu dovolenku tu v fr... smer la rochelle a puy de fou.. ak poznate .. prekrasna cast francuzska zatial castoo sme v disneylande, a parc asterix...a dookola parc versailles radi tam piknikujeme proste pohoda... potrebujeme ju vsetci....

co s atyka pata stale dufam.. do buducnosti..... asi tak.. v skratke.. :slight_smile:
5. srp 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
boze, no to ste ma s tym vsetkym zaskocili :unamused: ja som sem prisla zaciatkom jula a priatel trochu skor, ale kedze on potrebuje pracovne viza tak nemoze mat secu a tym padom ani ja? takze jeho firma vybavila mutele allianz a zatial sme vsetky vysetrenia platili v hotovosti a poistka to preplaca...nemocnicu nam uhradia priamo. Secu mu vybavia az v septembri/oktobri...nebude to prilis neskoro sa pre mna prihlasit ako ayant droit? asi bude lepsie ked sa pojdeme na to este raz spytat....a budem tlacit aj priatela nech zisti co sa da vo firme...mne sa to cele tiez nezdalo a tento tyzden som zacala stresovat :grinning: dakujem mooooc za info
5. srp 2011 ve 12:17  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
akoze potrebuje pracovne viza?! To je blbost, trh je otvoreny od juna ci juna 2008, potrebuje prac zmluvu a firma ho prihlasi cez urssaf na odvodove povinnosti (secu, mutuelle a kopu inych institucii) co mu rovnako umozni ziskat ihned zdravotne poistenie (kartu mozno nie hned ale poistka a ty ako ayant droit fici okamzite a potom isty cas budete fungovat na feuilles de soin ktore zaplatite priamo ale ste preplateny secu a nasledne mutuelle) Btw k tej vasej poistke neviem co to sice mate, ale to nie je mutuelle, to je podla mna dake specialne zdravotne poistenie a ak preplaca tym lepsie, ale ja na tvojom mieste by som poprosila muza, nech si to poriadne preveri, to nie je na tebe riesit to, to by si mal zistit on a poriadne a potom tlacit na svojho zamestnavatela. Frantici su vacsinou dost out a nevedia ako to vlastne je, co im nemozes mat za zle kedze to neparti k ich problemom, to my potrebujeme vysvetlit ak veci su, normalne ale na secu by ti mali pomoct, ak nie, pozri na nete, bud na stranke nasho velvyslanectva (alebo tam rovno zavolaj) inac je este service public, ktory nie je zly a najdes tam kopu uzitocnych info a ked si z tej stranky nieco aj vytlacis a prinesies na secu mali by to respektovat alebo byt aspon nuteni si to overit. Nie je to lahke, mozes narazit an ludi s informaciami z roku 1920, ale mala by si si to vyriesit. Ak vam ten Allianz bude platit vsetko a na neuricito, nemala by si mat problem. Neviem ako na tie pridavky z CAF, kedze pises ze tvoj priatel potrebuje viza znamena ze tu este len zacina, neviem ci ma pravo na pridavky okamzite, netvrdim ze to nie je mozne ale napr na dokumenty CAF udavas prijem z roku 2009 (u mojej Evy co sa narodila pred tyzdnom) a na zaklade toho ti oni vypocitaju na co mas a na co nemas narok, porodne, pridavky su bez naroku na odpracovane roky ale nevem ako je to ked ste obaja slovaci, ci male bude mat fr obcianstvo, vobec netusim ako sa toto riesi, potom je tam rodicak na ten stopro narok nemas lebo sa pocita z platu a kedze si nepracovala narok nan nemas a ako som uz spominala podobne je to s materskou, ta ide sice zo secu ale tiez sa vztahuje na plat. Ale mozno mas na nieco narok za slovenska...v tomto by ti pomohli baby co maju muzov slovakov, napriklad evka - evuliki (myslim)
5. srp 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen blahozelaaaaaaaaaaam :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Prajem vela zdravicka a pohodove babatko,ostatne uz pride samo :wink: A nejaka fotocka nebude? :dizzy_face:
5. srp 2011 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nguyen dakujem moc za info...si super :slight_smile: uvidime ako to dopadne...priatel je z daleka...nie je francuz a potrebuje pracovne viza...este nema ani zmluvu, takze zatial akoby pracoval nacierno...neuveritelne ako tieto medzinarodne firmy pracuju. Takze na pridavky narok asi mat nebudem, lebo ja som skoncila skolu minuly rok a este som nepracovala...som sa docitala, ze by som mohla mat narok na prime à la naissance (okolo 900eur vyplatene v siedmom mesiaci) a allocation de base (180evri mesacne do troch rokov) ale teda ked to podlieha prijmom tak to musim este preverit...len neviem ci budem mat nejaky doklad, aby som mohla potom pridavky dostavat zo SR. Nebudem sa tu uz radsej rozkecavat, lebo mam tolko otazok :grinning: inak prajem vsetko dobre pre malinku :slight_smile:
5. srp 2011 v 17:46  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki dakujem krasne, ale ved som zalozila album konecne :wink:
5. srp 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek ahoj dik no bylo to fajn jinak to je supe ze si zhubla! ja se taky snazim ja musim zhubnout tech osm devet kil a nejde to dolu a nejde hlavne diky cr kde jsem jedla same oblibene veci do toho furt kojim takze asi i proto nehubnu.
puy de fou o tom jsem uz slysela ze je to hrozne daleko pro nas tady ale presto tam lidi odsud jezdi co vim tak si uzijte krasne dovolene! s domkem to treba vyjde pozdeji...
a pat je sikovny ze se naucil sachy to je dobry! u nas je to tak ze Adrien se strasne snazi a chce sedet plazit se atak proste ho nebavi byt mimino ale Samson naopak velky uspech je ze se sam kdyz chce naji sice ho tedy porad dokrmuju protoze jinak by toho moc nepojed...
6. srp 2011 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nguyen pripájam sa k blahoželaniam a vám rodičom želám veľa lásky a trpezlivosti :slight_smile:
6. srp 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nguyen gratulujem, hlavne nech ste obe zdrave, Eva je krasne babatko.
6. srp 2011 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte kocky, poradte; priatelka mojho brata si nasla vo fr pracu. ma vsak deti, ktore maju teraz prazdniny (2 su skolopovinne, jedno je skolkar). otazka je: za akych podmienok mozu navstevovat skolu a skolku vo fr, co k tomu treba urobit a co by ste pripadne poradili? dakujem
12. srp 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tin007 skolka musi sa prihlasit na prislusnej marie kde teraz byva.... skolka a skola su zadrmo.. problem je ze je neskoro teda september za dverami!!!! takze moze byt ze bude problem... inak ziadne podmienky nie su;; vsetky papiere jej daju presne list co vsetko jej bud etreba.... :slight_smile: hlavne vypis dani a ine veci neboj vsetko jej presne daju .. vediet co bude potrebovat. :slight_smile:
12. srp 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek dakujem za info a vypis dani zo slovenska alebo z fr?
12. srp 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
ahojte
zkousely ste nekdo pect cesky nebo slovensky chleba tady? vite nekdo jak je to s kvaskem; da se tady sehnat a hlavne vite nekdo jak se to fr. rekne? kazdy tady mluvi o levin kdyz se zminim ale to jsuo prece jen vzesle kvasnice ne?
kdybyste taky vedeli jak sehnat zitnou mouku a jak se to rekne?
dostala jsem darem domaci pekarnu a rada bych to zkusila cesky chleba proste chybi jo jo...
14. srp 2011 v 06:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@meleri ahoj ja tu kupujem u nas sa to povie po slovensky drozdie a vola sa to levure a maju to v kazden pekarni alebo vo velkych nakupnych centrach v pulte kde aj sladke zakusky,robila som z toho no nie chlieb ale rozne buchty a kysnute kolace...a pouzivala som aj susene drozdie....a ked chces kvasok tak zohriat mlieko dat trosku cukru a hodit tam drozdie a uz mas kvasok.tak dufam ze som ti poradila....a do domacej pekarne ti staci aj uplne susene,ale je to na tebe.papa
14. srp 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Caute, vyzera to tak, ze budeme mat dievcatko a snazim sa najst nejaku inspiraciu co sa tyka mena. Velmi rada by som dala dietatu meno, co by znelo slovensky, francuzsky a nemecky rovnako alebo velmi podobne (nemecky, lebo manzel je z nemecky hovoriacej casti Svajcu). Uz to je prva "komplikacia" :slight_smile: Druha je, ze bolo by super, ak by meniny nevychadzali na november, december, januar a februar - uz ked dieta bude mat narodky niekedy na Vianoce, tak nech aspon meniny moze mat inokedy (ja som sa vzdy "hnevala", ze mam meniny a narodky v 1 mesiaci a moja sestra ma medzi tym pol roka - ona mala dve oslavy a ja jednu :slight_smile: Budem vdacna za akykolvek napad, ja uz sa tocim dookola v kruhu a potrebujem nejak nakopnut podnetom zvonku. Dakujem!
14. srp 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 a ty kedy prides do FR?
14. srp 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri meleri ahoj levain je kvasok!!! :grinning:

levure su drozdie.. zitna muka, je farine siegle, a muka spaldova pre mna najlepsia je farine d' epeatre :slight_smile:

zabudla som pred dvoma tyzdnami som dala recept v teme domaca pekaren na domaci kvasok. ak by si chcela..
14. srp 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek