• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
autor
@nikulqa ahoj dekujem pekne ano tento kvasek znam ale jak jsem se divala na recepty na chleba tak pry to z toho taky jde ale pry pokud chces ten chleba jako uplne ten cesky vykvaseny tak pry je na to treba zitny kvasek ktery jako kvasi nejak tri dny zatim sem se nedokopala k tomu abych to docetla protoze to bylo dlouhe a slozite ale chtela bych se tu zeptat pekare jestli by me trochu toho kvasku neprodal
oni tu taky pecou ten pain de siegle ze tak by to mohlo byt stejne???
14. srp 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek dekuju :slight_smile: nevis jestli zdejsi mouka je stejna na ten zitny chleb? ja ani neivm v cr co treba za mouku. no podivam se na recepty.... :slight_smile:
14. srp 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
pokud budete nekdo vedet jak se rekne kvaskovy nebo kvaseny chleb tedy ten zitny tak budu rada?
jestli dobre chapu tak fr chleba a jiny bily chleba napr anglicky neni kvaskovy? to se mi nezda to je asi blbost? napr v bagete bude co jen klasicky kvasek co je treba v kolacich ten co vykvasi do hodiny...ne ten cesky....
14. srp 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak uz to chapu :slight_smile:))) kvaskovy chleba je pain au levain a zbytek je proste voda a mouka a kvasnice ale bez kvasku....

a nemas nahodou Eriko recept na ten kvaskovy chleba?
14. srp 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ty nepocuvas.. :grinning: ano zitny je pain au siegle; a kvaskovy je o levain....

kvasok suseny si kup v bio obchode!! pouzijes ako susene drozdie je to rychle asuper chlebik s toho budes mat!! ziadne 3 dnove cakanie a receptna domaci kvasok ti dam pockaj pohladm stranu kde osm ho dala....

co s atyka muku tak je velmi kvalitna tu neboj!!!! :slight_smile:
15. srp 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 Jeeej dievcatko? My pravdepodobne opat chlapceka. a mame podoby problem s menom. Pre dievcatko sme chceli Nelia resp. Nela. ale pre chlapca stale nie sme rozhodnuti.
15. srp 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@erikasadek dekuju nakonec me to nejak preslo s tim pecenim! jeste pockam! jsem totalne ko do toho me opet nici alergie na ambrosii je to hnus!!!
v noci nocni vstavani pres den program pro samsona vse bylo ok a dneska sem uplne ko! prijde mi ze nic nezvladam dneska a zitra si budu muset asi dat trochu pohov....
15. srp 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri drz sa daj si trocha pohov... a na buduce budes piect ved nehori.. :slight_smile:
15. srp 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fuu Simi, Alenka ako vy to uz tiez mte len za par, prajem prijemny posledny trimester aj ked z vlastnej skusenosti mozem skonstatovat ze to na konci bolo dost unavne a dlhe ale kedze nebudeterodit v lete malo by to byt fajn :wink:
Ja si uzivam matersku "dovolenku" (btw neviem kto to nazval dovolenkou - asi daky macisticky chlap) ale my mame teda dost obaja a to je Eva v porovnani s tym co pocuvam este relativne pokojne dieta :grinning: Ale vcelku sa to celkom dobre dostava do systemu, mala ma prekvapuje tym ako uz rozlisuje den a noc, cely den je s troj az stvor hodinovymi rozostupmi a v noci od 23tej do 5tej az 6tej ani nemukne a spi :astonished: Samoska ze zachvaty "bezdovodneho" placu (myslim tym plac mimo potreby jest, prebalit, spat ci cicikat) mame minimalne raz za dva dni a niekedy mam pocit ze z nej osediviem az sa mi niekedy skoro cnie za casmi ked som si mohla den zoganizovat ako sa mi zachcelo, ale potom sa na nas zaskeri a uz by som tento zivot nemenila ani za nic na svete :slight_smile: Okrem toho som priam sokovana ako brutalne som schudla, mala som trochu bobky lebo som rodeny narcis a moja predporodna vaha bola 45kg, co som do 37 tt vytiahla na slusnych 65kg a do porodu (v 39tt+6) som sa neodvaziva sa odvazit :grinning: Momentalne som na 51kg a uz nemam ani brucho a to som sa bala ako to cele bude lebo sa mi zial nepodarilo dojcit takze som cakala pomalsi proces, teraz letim ku kadernicke tak dufam ze to cele nedopadne katastrofalne kedze v sobotu ideme na svadbu a ja sa na moje velke pocudovanie vmestim do siat a obujem aj topanky :grinning:
17. srp 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Noooo :slight_smile: na poslednom ultrazvuku necakane lekarka na nas "a chcete vediet co to je?" Manzel sa tri sekundy od prekvapenia ani nemohol nadychnut, ked pocul, ze baba:slight_smile:)) To nie, ze by bol sklamany, albeo nieco negativne, to vobec nie!!! Len sme nejak necakali, ze nam to tak z nicoho nic povedia, myslim, ze by onemel rovnako aj keby pocul ze je to chalan. Ale v sobotu idem na dalsie vysetrenie, neviem ci mi budu robit ultrazvuk, tak keby nahodou zmenili nazor, dam vediet.
17. srp 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen No blahozelam!!!! To je super, ze mas take poslusne babo a mna vzdy potesi, ked pocujem, ze mamicka "zije" aj po porode - myslim teraz tu svadbu na ktoru idete. Ja uplne chapem, ze niekedy je porod takzy, niekedy sa zena neciti dobre po porode, niekedy je rada, ze je rada, niekedy da dieta strasne zabrat....proste nie vzdy sa da nabehnut rychlo na normalny rytmus, takze ja v ziadnom pripade neodsudzujem ziadne mamicky!!!!! Len hovorim, ze mam radost, kedd pocujem, ze nejaka mamicka to ma tak fajn, ze ide ku kadernicke alebo niekam. Bravo :slight_smile: Ja mam termin koncom decembra, ani ja ani manzel v siiiirokom okoli nemame ziadnu rodinu ani nikoho, kto by nam pomahal, u nas v dedine este nie je dokonca ani ziaden obchod, tak ja uz som zvedava ako my nabehneme potom v zime na nejaky rezim :slight_smile:)))) Ale zvladli to vsetci, zvladneme aj my. Asi ako pises - niekedy takmer zufalstvo, ale potom ked clovek pozriie na dieta, tak vie, ze sa to vsetko oplati. Drzim Ti palce!
17. srp 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tin007 Ked sme byvali v Montpellieri, bolo treba ist na Mairie a tam dat doklad o byvani, rodny list a Carnet de Sante s ockovanim. Oni nam dali papier a urcili do ktorej skolky patrime podla adresy. Kedze uz bol oktober, nebolo tam miesto a inspektor z Academie de Montpellier nam nasiel inu skolu kde bolo miesto. Ale napriklad dalsi rok v Nantes som isla na Maire a oni mi povedali ze v tomto meste sa chodi priamo do skolky za riaditelom. Tak sme isli a riaditelka nas ihned zapisala. A teraz tento rok do skoly to bolo to iste. Islo sa priamo do skoly za riaditelom so vsetkymi papiermi. Doklad o daniech alebo o prijmoch od nas nikde nechceli. To az potom ked sa prhlasujes na obedy tak ti urcuju vysku ceny za obed a strazenie v druzine- acceuil podla tvojich prijmov. Ale ak si uz vedena na urade CAF tak im staci koeficient z CAFu
17. srp 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Tak mas celkom pokojne babatko. Celkom dobre ti spinka na to ze ma necele 3 tyzdne. aj moj Andrejko bol taky pohodovy. A ten krik to bude asi ta detska kolika. Co ty na to? A s tym kojenim a chudnutim to je take individualne asi. Ja mam kamosku co v tehu pribrala len 10 kg, bola stihla hned po porode no a zacala priberat az potom pocas kojenia. Takze tych tvojich 51 je celkom v pohode po 3 tyzdnoch. aspon mozes drzat dietu, ked nekojis. :slight_smile:
17. srp 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 dakujem za rady, posuniem dalej
17. srp 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no kocky,zajtra ma caka 2.echographie tak sa tesim,ze to nase stvorenie zase uvidim a ked nebude spekulovat a sa nam ukaze tak zistime co to vlastne cakame. zevraj tento utz je dost dlhy?hm?co je na tom pravdy? budu vylocovat aj vrodene vady?ci to uz nie?pekny dnik
18. srp 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa Juj drzime palce! Ja netusim ako to je, pretoze prvy krat mi to robili v 13-14tom tyzdni a vtedy merali velkost hlavicky a podobne veci. O mesiac na dalsej preventivke zase, ale povedali mi v podstate len pohlavie a dlzku od hlavy po zadocek ale videla som, ze lekarka pozerala a skumala aj nieco ine, ale jej celkove zhrnutie bolo, ze vsetko OK. No a v sobotu idem na dalsiu prehliadku. Tak daj vediet ako si dopadla :slight_smile: Teda ste dopadli :slight_smile:
18. srp 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa
@alenka600 Ahojte aj ja idem zajtra. Tiez som zvedava. Pohlavie som si uz bola dat povedat na SK zaciatkom 19 tt ale som zvedava ci mi zajtra povedia to iste. Moje kopcuje cele dni ako dive tak dufam ze zajtra bude vsetko OK. Drzim palce aj Vam. :slight_smile:
18. srp 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 a ty si uz vo Fr naspet? sranda mame rovnaky termin na echo....to aj to nase kope ako keby stale malo v bruchu diskoteku stale sa z toho smejem ze ake je hyperaktivne...no som zvedava na to pohlavie,zajtra dam urcite vediet ak samozrejme sa nam ukaze v plnej krase :slight_smile:
18. srp 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa prisli sme v nedelu rano. Takze uz teraz budem on-line. :slight_smile: v pondelok uz bolo prve stretko na stadione tak sme sa museli dostavit. A vy ako? Uz trenujete?

Ano zajtra idem na sono o 11.00 som nedockava, trosku sa bojim ze doki nebude velmi zhovorciva, pri prvom sone nebola. Bola by som rada keby mi povedala naprilad co prave pozera a tak...A dufam ze da aj nejake pekne fotky. Viem ze tie nie su najdolezitejsie no ale ved potesia, nie? Lebo stale rozmyslam ze pojdem na 4D ale radsej by som sa tomu vyhla aby bolo ziarenia co najmenej a okrem toho je to dalsich 95 eur. Tie by som radsej investovala do toho porodneho gelu co ma ulahcit porod - DIANATAL. Pocula si uz o tom?
18. srp 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 no tak my sme na tom hrozne co sa pripravy tyka, mm si myslel ze uz pojde na lad 1.8. a ked isiel na stadion tak si predstav je tam pokazeny kompresor ci co takze oficialne je stadion zatvoreny az do 4.9. takze az po tomto termine im zacnu treningy na lade,akoze hroza a des ked sezona zacina 24.9....

na nasom prvom sone nam pekne hovorila co prave pozera,ale tak teraz si myslim ze ma kontrolovat srdce oblicky a vsetky tie vnutorne organy tak som zvedava co to bude,my sme objednany na 9.45h len urcite sa to natiahne lebo aj minule sme tam museli dlhsie cakat...a to kde sa da dat urobit 4D? myslis ze aj v univerzitnej klinike alebo skor niekde v sikromnej? o tom gely co spominas som vobec nepocula,a fakt to ma tak ulahcit ten porod ci je to zas len nejaky reklamny tah na stresujuce sa mamicky pred porodom? to sa ako kupuje uz rovno v porodnici? neviem vobec ako to funguje...
18. srp 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa Vobec neviem ako je to tu s tym 3D a 4D. Jedine co som zatial zistila je tu v Nantes sukromne centrum pre rodicov, kde to robi porodna asistentka, ale je to len komercne a vobec sa pri tom nekontroluju ziadne veci, nic sa nemeria, nie je to lekarskeho charakteru, je to vyslovene len fotky a film pre rodicov. Stoji to od 95 eur tusim ze s 30 minutovym videom na DVD plus 2 velke fotky. Ci sa to da aj na klinikach alebo v nejakych inych ordinaciach, este som nezistovala, urcite sa da ale neviem kolko to stoji. Musim pozistovat. Urcite by bolo super keby uz zaroven urobili aj lekarske merania a tak, ked uz mame za to platit a ozarovat babatko, ze? Ale fakt silne rozmyslam, ze sa na to vykaslem a pockam si na pekne foto po porode. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Lebo co niektore zeny pisali, nie vzdy sa podarilo zachytit pekne zabery a potom boli zbytocne sklamane. A aj ked normalne sono babatku sice neuskodi ale neviem ci mu to bude prijemne ak ho budem este navyse s tym otravovat.

A ten gel na SK sa kupuje v lekarni asi za 100 eur ale ci je naozaj ucinny to neviem. Rada by som pocula nazor zien, co to vyskusali. Vraj to pomaha a babatko sa lepsie klze ked ide von a nemusia ta potom nastrihavat a sit a vraj to aj urychluje porod. V pondelok sa na to chystam opytat doktorky, ona aj k porodom chodi tak snad to pozna. Musim vlastne zistit ci sa to tu vo FR pouziva.
18. srp 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa teraz som si uvedomila ze nasi chlapi hraju tohto roku proti sebe :grinning: :grinning: :grinning:
18. srp 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 hm no s tym ozarovanim naviac mas pravdu,ved ked mne robila prve sono tu tak male bolo take hyper extraaktivne ze az,lebo dost ma stlacala s tym ultrazvukom a male ako natruc kopkalo nozkami a buchalo ruckami ako o zavod tak ho nevedela poriadne pomerat...a to teraz mam chapat ze zajtra nam budu babo aj merat? zas tak ako pri prvej echo? no ja poviem manzelovi nech zajtra sa opyta v nemocnici na to 3D a 4D,a uvidime budeme mudrejsi....
a co sa hokeja tyka tak toho roku ked to vyjde tak budu hrat proti sebe az v playoff,lebo uz nebudu v rovnakej skupine,uz su rozpisy zapasov na nete a ani jeden zatial nehraju proti sebe,tak zas to toho roku pomiesali v tom hokeji,ktovie ako to bude toho roku lebo je dost novych muzstiev tak som zvedava....

...a co sa tyka toho gelu no neviem ci to fakt nebude len nejaky reklamny tah,lebo stoji to dost vela a keby to bolo take super tak to kazda mamicka by si to kupovala aby nemala pri porode problemy....no ved uvidis co ti povie....
18. srp 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa Ja som teraz pozerala na stranke federacie to rozdelenie do skupin a asi to tam teda nemaju aktualizovane lebo su v jednej skupine zaradeni. Ale zapasy som este nepozerala.

A co sa tyka tych merani, velkost babatka sa meria vzdy. Ale nie je to to iste meranie co boli v prvom trimestri.

Ten gel si mamicky bezne nekupuju na SK kvoli vysokej cene. A tusim je to novinka zatial, nie je to vseobecne zname. Tiez som zvedava co povie na to porodnik.
18. srp 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 no ta stranka federacie bude aktualizovana si myslim az po zacati sezony,tak ako aj minuleho roku bolo,my pozerame na tejto stranke a tam si mozes pozriet aj rozpis zapasov http://www.hockeyhebdo.com/calendrier-division-2-hockey,32.html
....inak co sa tyka tehu stratila si nejake chute alebo naopak mas nejake neobvykle?
18. srp 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa Diky za stranku, pozriem to.

Co sa tyka chuti, znovu mam chut na kavu a uz aj maso mozem zjest. V prvom trimestri mi neslo na chut. inak stale strasna chut na ovocie a zeleninu a v podstate mozem zjest vsetko a bohuzial aj na sladke sa chut vratila co som v prvom trimestri nemusela. A ty?
18. srp 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 @nikulqa Ja som si ten porodnyy gel pozerala prred par dnami som si nasla nejake diskusie tu na stranke. Mamicky si to v celku pochvalovali, asi to bude dobra vec. Inac s vami uz lekar preberal nieco ohladom porodu? Ja ako prvorodicka neviem co a ako :slight_smile: a zatial boli vsetky vysetrenia skor o tom merani len a nic ine ako dlzku a pohlavie neviem.
A co sa tyka chuti - prvy trimester brutalna žravka na zeleninu, odpor k mäsu (ten mi ostal doteraz), asi pred tyzdnom mi skoncila faza kedy som bola posadnuta gumovymi medvedikmi, kava mi nechuti, non stop by som jedla pecivo a chlieb -mnam, taky dobry slovensky najradsej :slight_smile:
A ja zatial este necitim pohyby :( Aj ked si stale myslim, ze to uz mozno boo ono, ale potom si to nahmatam a je t presne rytmus mojho srdca, takze asi je to len tep v nejake dobre prekrvenej zile v bruchu....
Takze informujeme sa v najblizsich dnoch :slight_smile:
18. srp 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 no ja mam take cudne tiez sladke ranajky a tak predtym nikdy som toto nejedla...a nejem maso vobec,jednak mi smrdi neviem preco a proste nemozem,ked vidim jak varim muzovi dala by som si ale ked si napr nalozim na tanier tak sa vo mne zaco zasekne a stop nechcem...takze teraz mam len take zeleninovo cestovinove dni,s tym ze pecivo s nutelou musim mat asi kazdy den....a to ze ovocie zeleninu to musim mat stale....a som prekvapena ze maso nemusim teraz ked som na mase vyrastla a nevedela bez neho jeden den vydrzat...mozno casom dojde na mna taka silna chut ze to prelomin,,,,a poslednu dobu som mala chut na pivo so sirupom tak 2x som si dala to male treinkove ved dudam ze to babu nejak neuskodi no...
18. srp 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 no ja som prve pohyby pocitila v 19tt, ako take zblkotanie v brusku no a potom tyzden nato sme s mm lezali na posteli a som mala vyhrnute tricko a sme sledovali brucho a zrazu som citila kopnutie a videli sme ako sa brusko vydulo a to bolo 3x po sebe ...a to teraz hocikedy si robi disku v bruchu a najlepsie ked si okolo 22lahnem ze uz som v klude a ono zacne kopat tak sa stale smjem z toho ze naschal to robi naopak....ale nech kopka apson viem ze existuje ....a ty sa hlavne neboj budes citit kazdu chvilu a potom si uz budes vedeit uvedomit co to vlastne ten kopanec je...
18. srp 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600
@nikulqa Ja som citila prve pohyby take slabucke koncom 17 zaciatkom 18 tt a asi o tyzden uz boli jasne a silnejsie. Ale prvorodicky zvyknu pohyby citit neskor. Myslim si, ze sa bude teraz doktorka na najblizsej kontrole pytat aj na to ci su pohyby. A urobia ti sono tak budes vediet ci je babo OK.

No ja som nikdy teda nebola na maso, vobec mi nechyba k zivotu. Ale v tom prvom trimestri som ho nemohla ani citit. V podstate som ho prezila na pecive s Ramou, paradajkach, ovoci a ovocnych dzusoch. Ine mi nechybalo. Teraz uz mozem zjest vsetko tak ako pred tehotenstvom. Ale ja celkovo nemusim tazke jedla a keby som doma nemala dvoch chlapov jedakov, asi by som varila kazdy treti den. Ale chlieb veru musi byt kazdy den. A ked sme boli na SK strasne mi chutilo Acidko a Termixy a Zvolenske jogurty. Mnam. Tu mi chuti akurat tak Activia.
18. srp 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek