• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Jedno foto od nas, aby sme sa ukazali, co sme zac ;)
29. srp 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@sonka31 tak na toto mi nedá nereagovať...pomoc v slovenských pôrodniciach je úplne otrasná.. dve laktačné sestry (ktoré nie sú ani poradkyne) na celú Antolskú.. to sa absolútne nedá stíhať.. takže rozhodne nesúhlasím. Pri mojom prvom pôrode teda podpora dojčenia 0 bodov, ale pri druhom pôrode som dostala normálne papier, mala som si zapisovať, kedy malá jedla, ako dlho, čo cikala.. normálne to chodili kontrolovať aj v noci :sweat_smile:
Keď som si malú zobrala večer do postele, tak žiadne pindy o tom, ako si primliaždim dieťa, len mi zdvihli bočnicu a popriali dobrú noc.
Ako druhorodička a celkom slušne ostrieľaná dojčiaca matka som aj tak dostala "oslobodenie" od kontroly až po nejakých 3 dňoch a to sa mi o takomto prístupe môže iba snívať.
Ku generalistovi chodia na kontroly v tehu len ženy, ktoré nemajú probléma nepotrebujú špeciálnu starostlivosť, čo s tvojou rodinnou anamnézou nebol najlepší výber. Moja všeobecná lekárka mi kontrolovala krčok a vždy bol vzadu, tvrdý a zavretý, takže toto bol asi nejaký problém, ktorý závisí na individuálnom prístupe.
Moja slovenská gynekologička ma v prvom tehu, čo som jej zavolala, že mám mám nejaké zvlášne kŕče v podbrušku vystrašila vcestnou placenou, okamžitou hospitalizáciou v prípade krvácania a možným cisárskym rezom, pričom po návšteve môjho lekára vo Fr som ju v duchu preklínala, lebo som ani tú vcestnú placentu nemala, len som bola trochu preťažená. :rolling_eyes:
A to isté napr. s váhou. obe kočky sa narodili so 4k a pár drobnými a v prvom polroku slušne priberali.. no a pri prvej sa to priberanie v polroku takmer zastavilo (na 9,2kg) a ja vystrašená slovenským fórom a info od slov. lekárov som sa išla s malou dušičkou opýtať, že či to nevadí, že nepriberá, tak sa len zasmial a hovorí.. veď sa na ňu pozrite.. toto nie je dieťa, ktorému by niečo chýbalo. :dizzy_face:

Takže ďakujem, ja sa už slov. lekárom radšje vyhýbam :sweat_smile: lebo podobne ma vystrašili na transfúzke. Väčšinou, keď som doma, chodím darovať krv. Trošku som to vo Fr prešvihal a nedala som si pozor na odstupy, tak mi pri kontrolnom odbere dosť klesol hemoglobín. To radšej nechci vedieť tie diagnózy, ktoré mi lekára spomenula, dala mi papier na hematológiu, že sa mám hneď objednať. Pred nemocnicou som sa rozrevala ako malé dieťa, lebo sme sa akurát snažili o druhé bábo a samozrejme mi nezabudla spomenúť, že s takým nízkym hemoglobínom môžem mať problém otehotnieť (čo je kravina).
No ale zavolala som si na hematológiu, tam ma skoro poslali dozadnice a dali termín o mesiac.. tým sa skončil môj posledný pokus o zmierenie so slov. zdravotníctvom.

A k tvojej otázke :grinning: žijeme pri Toulone, min. na najbližších pár rokov (ja dúfam dva, ale skôr to vyzerá na 3) a vo FR určite ostávame natrvalo, len ešte nevieme kde :grinning:
29. srp 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek dekuju! :wink: ja gratuluju k super fotkam a hlavne k super postave!!!!! jsi kocka :slight_smile:
29. srp 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan a co mas proti PACA? :grinning:
29. srp 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem za odpovede a super,ze som tu rozputala taku konverzaciu o skolkach,to ma tesi,dozvedela som sa vela info :slight_smile:
takze zosumarizujem,co som sa dozvedela dnes po navsteve creche, PMI i HG tuna v nasom meste.
na PMI mi dali zoznam nounou s tym,ze ale uz ich asi vela volnych nebude a vacsinou beru na temps complet,co je pre nas teraz bezpredmetne a potom tiez,kedze MM nepracuje nonstop cely den a ak by som aj ja pracovala 8h denne,tak on je doma,takze by sme si chceli maleho aj doma nechavat.
HG-tam idem na RDV v piatok sa zapisat a mame moznost davat na 3xdemi-jour, co nam momentalne vyhovuje najviac. Cez obed si treba pre maleho chodit a popoludni zacina 13.45. Plienky aj gouter pripadne mu treba doniest. Taxa je od 30 centov do 2,80/hod.,ale tam sa vraj urcite my nedostaneme kedze pracuje len 1 rodic (za posledne danove,co som ja bola na materskej). Pocitam s cca 1 eurom +/-, takze to bude fajn.
No a teraz k samotnej HG. tesim sa na adaptaciu,nech vidim viac,lebo teraz ked som bola tak boli deti vnutri a kreslili si u velkeho stola okruhleho a 2 mensie sa hrali s hrackami vedla nich. Bolo tam cca 10 deti a 4 ucitelky (vratane riaditelky). nejake este spali vraj (teda tie deti :grinning: ). No a potesilo ma,ze tam bol len 1 cernosko (nic proti nim nemam,dokonca cierne deticky sa mi zdaju nadherne, ale v nasej stvrti tu byvaju skor take soc.rodiny,takze v tomto pripade som rada,ze ich tam je malo) a ani jeden arab,co som si vsimla narychlo.
Izba bola dost velka, boli tam hracky,hojdacky,stolik,stolicky,vankuse. Spaciu cast som nevidela. Vonku je dvor,ale tam som videli skor vacsie deti,tak neviem ako to riesia s tymito malymi a chodenim von. Od oktobra ma to nebude trapit,kedze tu byva ajtak pocasie naprd,ale tak ajtak by obcas vybehnut mohli..............

no a konecne nase creche tuna v nasej stvrti- strasne sa mi pacia,vyzeralo to tam uplne super. Blbe je,ze dokial si nenajdem pracu,tak nemame narok, vraj jedine v oktobri (zavolaju mi), ak sa im ustali pocet a niektori rodiacia co pracuju na temps partiel, co tam davaju deti na pol dna,tak to by vlastne vykrilo nas-teda ze by sme tam mohli maleho obcas dat na pol dna.
Bolo tam strasne vela tych asisteniek, decka boli akurat vonku, velke ihrisko so vsetkymi tymi hupacimi vecami a preliezkami,piesok, pod stromami deky,tam gouter,lopty, odrazadla atd.atd. ,ako vravim,vela asistentiek,hadam na kazdu max. 3 deti. Boli tam aj take ako nas Maxim,teda v jeho veku. Jedna z nich mala dieta na rukach a ukazovala mu stromy,kvetinky (asi plakalo).
Vnutri obrovska hracia miestnost,spacia cast,vybeh aj vnutri,vsade motorky,odrazadla,tie obrovske vaky na sedenie,blaznenie, proste uplne super.
Bohuzial, tu treba cakat do toho oktobra,resp.si co najrychlejsie najst pracu. Pytala sa ma,ci uz bol maly v creche niekedy,vravim,ze nie a ze to je ten problem u nas,ze je stale so mnou. Maxim akurat ukazoval na deti vonku,krical "huuuuu" na motorky,okamzite sa chcel rozbehnut do vybehu :grinning: Tak mi len povedala,ze aha vidim,ze nechce uz byt len doma sam :grinning: Vraj bohuzial ale prednost maju pracujuci obaja rodiacia. Tak uvidime. Musim najst pracu co najskor :grinning:
29. srp 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
zienky myslim ze s tymi lekarmi je to tu tak, ze na koho natrafite presne tak ako aj na SK. . Ja som ich uz vyskusala viacerych lebo sme uz v tretom meste a verte mi su aj taki aj taki. Takze insie neostava len vymenit ak nie sme spokojne. Momentalne aj ja rozmyslam ze tu nasu obvodacku skusime vymenit. Ale to sa mi teraz tu nechce vypisovat ze preco.

@bihan A preco prave Nantes vas zaujalo?
29. srp 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nguyen lebo tu idem zdochnúť od horúčavy a turistov :p Ale inak sympatický región, naozaj krásny, ľudia príjemní, ale to obdobie od mája do konca októbra je úplne ako za trest.. a všade príšerne sucho a šedo :/

@simi251 Nie práve Nantes nás zaujalo, ale skôr je to ako hranica, od ktorej vyššie by sme nechceli a zase nižšie od Bordeaux tiež nie.. no a chceme ostať pri mori :grinning: Svokrovci sú v Bretónsku, švagriná v Blois, aby sme sa s nim predsa videli trošku častejšie než raz za rok.. aj to len ak sa podarí.
A Nantes má ešte jednu veľkú výhodu - letisko.
29. srp 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Hej letisko tu je. Lietadla su drahe z Nantes a jedine do Prahy sa oplati letiet. Ale to letisko je asi jedina vyhoda Nantes. My chceme co najskor z tadialto vypadnut.
29. srp 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 pre mňa sú napr. zaujímavé aj destinácie v UK a Írsku, lebo tam mám sestru, raz som letela BA-Luton-Nantes a tiež to nebolo zlé, aj keď už to spojenie asi neexistuje.
Prečo sa vám v Nates nepáči?
29. srp 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ešte som zabudla na ten Reunion.. keby nám ponúkli, že môžeme znovu na 3r, tak letíme hneď .. stačí? :grinning:
29. srp 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 teraz TM podpisal iba na sezonu?A kam chcete ist potom? My tu ostaneme snad len do dalsieho leta,jedine,ze by som si nasla pracu,ale kedze to zatial nesilim,tak snad uz leto budeme travit niekam daleko a hlavne pri mori :grinning:

@bihan a Sara ide do skolky uz na cely den? Ona uz asi nema vobec problem s franinou,vsak? :wink:
@gijar a v akej oblasti chces pracovat?
29. srp 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki ona už chodila od januára na celý deň :slight_smile: Problémy nemá ani s jedným jazykom, aj keď oproti iným deťom bola mierne pozadu, ale už sa to výrazne vyrovnáva.
29. srp 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan VEDELA SOM ZE TI BUDE CHYBAT :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , preto do teba rypem :grinning: :grinning:
@simi251 jasne ze su vsade dobry aj zli lekari, ono najlespie je sa pytat v okoli znamych poznate dobreho a ide to samo!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
29. srp 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ja som fakt príšerná povaha :grinning: prvé dva roky tam som si posrala sama.. žiadne kontakty, obrovská izolácia.. keby sme tam boli prevelní teraz, vyzerá to všetko úplne inak.
29. srp 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan uplne ta chapem a preto som aj zarypla myslela som si to ...... zvykla si si na tamojsi zivot a tu ti chyba, aj ked si sa tesila konecne na metrompolu a vymozenosti.. predsa len zivot je tam uplne iny..

ja osobne prisla som nato ze tazko asi opustime okolie pariza kde sme, proste moznosti ake su tu nenajdeme uz mimo je mi to luto kocky ale pariz aokolie dav vela moznosti ako kazde velkomesto!! na svete a pohodlei teraz na dovolenke hned bolo citit vzdialensti zakladnych veci banky obchody a lekar ine veci proste som mestke dieta, aj ked na druhej strane co s aludi tyka hned citit ze uz nie sme v parizi, ludia su kludnejsi , hlavne zza

volantom!! :grinning: to co ludia stvaraju mimo pariza by v parizi nepreslo uz za par secund!!! trubenie a nadavky hned!!!!
vsetko ma svoje za a proti ze?? :slight_smile:
29. srp 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ja práve zisťujem, že mi to veľké mesto vôbec nechýba. aj tu sme v takom zapadákove a je mi tu fajn. Jedine ma serie, že ak potrebujem niečo špecifické, tak musím cestovať hodinu autom, ale napr. v Toulone v centre som ešte ani nebola :sweat_smile:
29. srp 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sonka31 jo normalne tam prides na secu a reknes jim ze chces vyridit zdravotni karticku evropskeho pojistence a v pohode vyplnis formular chteli k tomu uz nevim co ale oni ti to reknou nejlepsi je to mit jak pro deti tak pro tebe. a v cesku to funguje tak ze si pak zajdes na pojistovnu reknes ze si tady na par mesicu a ze mas tu kartu a ze chces pojistit na tu dobu co tu budes nejlepsi je rict ze tu budes par mesicu tak nebudou zadne kecy....zase podepises papiry a dostanes potvrzeni ktere pak dr uzna jako karticku....
zeme je tu krasna ale co se tyce dr tak to tu stoji za ho. o....zubare pediatry nejlepsi vsecko zrobit doma...
29. srp 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek to je super zavidim ti!!!!! kez by muj manzel tak zhubnul.....drz se zhubnes urcite dal! ja mam taky kila nahore ale dokud kojim tak vim ze to dolu nepude...
29. srp 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@sonka31 sem si cetla jeste tvuj pribeh to je hrozne teda fakt si mela asi aji smulu na nejake blbe doktory ze si ani nevsimli ze si otevrena jako.....
s kojenim je to marne...mi dost pomohli poprve ale to jen proto ze sem porodila predcasne a bylo to oddeleni pro predcasne narozene kde to brali fakt zodpovedne protoze v nemocnici fakt tak ze rady zadne.;;a podruhe stylem druhe dite kojite tak to uz vite zminula;...jenze sem mela probleemy moc mlika maly malo pil potrebovala sem odsavacku a ti kreteni mi ji nechteli pujcit pry na co ze at to necham na prirode ze maly to zvladne....sem trpela jak kun try dny pak sem letela hned do lekarny pro masinu na predpis a odsavala sem jak sem mohla verim ze to mi zachranilo kojeni...
jinak jak pises porod ok celkem chladny neosobni pristup...uprimne yla sem stastna jak sem se dostala konecne po trech dnech domu!!! chapu zenske co chteji rodit doma i kdyz do toho bych ja nesla staci mensi komlikace a je to v prdeli ale chapu je ze jde o tu atmosferu pohodu....
29. srp 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri s tou odsávačkou ti poradili veľmi rozumne :wink: Pri nadprodukcii nie je dobré odsávať, lebo to len stimuluje laktáciu a dieťaťu sa dostáva len predné mlieko.
29. srp 2011 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek no vidis, ja se zas nemuzu dockat, az odsud vypadnem, pochazim z hor, z prirody a toho betonu tu mam az po krk a to nemluvim o narodnostnich mensinach..... ale zas na rozdil od tebe bydlim v 93... :slight_smile:; tak snad jednoho dne se dockam a vyrazime smer Burgundsko
30. srp 2011 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ja jsem zas nasrana na obvodaka, pac jsem si poranila cesku a vazy a pan me 2 mesice posilal od certa k dablu, pac mi nechtel verit, nez me konecne poslal k revmatologovi, kterej mi konecne predepsal kiné, ale na dva mesice nepretrzite, zadnej kiné dostupnej a ja tu od ty doby 2 mesice nepretrzite nebyla, tak jsem stihla krasne vykynout, zakazanej sport (pomerne dost aktivne sportuju, teda sportovala jsem...) a ted jsem v tom a kiné stale nikde a pochybuju, ze pak s briskem to budu nekde valit na bruslich, abych se dostala do formy, tak jsem z toho cela kysela... :unamused:
v CR bych sla k ortopedovi hnedka a na rehabku bych musela jit hned taky, o to se doktori postaraji...
30. srp 2011 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Ahojky, vies, ono je to tak - vlastna skusenost robi nazor. Pokial sa vzijes do mojej situacie, asi by si rovnaky nazor nemala.Ty si mala stastie a ja v podstate nakoniec tiez. Problem je, ze sa tu vobec nestretavam s proaktivitou. Vsetko im musis povedat, priamo ukazat... Mne tu pripadaju ludia trosku lahostajni, neviem si pomoct. Snad si zvykne casom, ale je to tazke, ked potrebujes ist surne k lekarke, na SVK by si vzala dieta a isla. Tu sa musis objednat, casto sa stane, ze Ti daju termin o 2-3 dni. To sa nam konkretne stalo. A boli sme len telefonicky instruovani, co mame robit. A dodatok - ak by sa to zhorsilo do terminu dr.visite, utekajte na pohotovost... kde nas nechali cakat 3,5 hod. s novorodencom. Ja zo SVK tento problem nepoznam, neviem ako ostatni.
Este musim zareagovat na laktacnu poradkynu. Na Antolskej su teda 2, v Parizi, kde som ja rodila, neprisla ziadna, ver mi, Bihan. Hlavne, ze uz v porodnej izbe mi povedali, ze kedze planujem dojcit, budem "zaskolena" hned rano - syn sa narodil neskoro vecer. Mne sa nechcelo pustit mlieko, Simonko plakal a nikto mi nepomohol. Na vela dotazov mi poslali treti den po porode jednu pani, ktora mi davala tie uzasne rady, co pisem... nakoniec som chytila zapal, bola 10 dni na ATB, ale mlieko som zachranila aspon ciastocne. Ach jaj, na toto nezabudnem. Nemaj dojem, ze som negativna, ja mam rada FR, ved tu mam manzela a domov, ale nie som cela paf z toho, co tu vidim :( Ziju tu viac-menej v zmysle hesla: porad si ako vies :slight_smile:
Ale ako hovori aj @simi251, je to o stasti na ludi. Na druhej strane som ocenila, ze moj mm mohol byt cely cas so mnou, vo dne, v noci, dokonca mu dali aj ranajky ;)

@meleri Dakujem za radu, urcite si to pojdem vybavit. Kde byvate?
30. srp 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som mala super rady a pomoc na dojcenie, vazne, az som z toho bola hlboko v soku, niektore panie sa snazili Evu prisat uz aj v momentoch ked som to ja vzdavala. Povzbuzdovali ma, pomahali mi. Mne napriklad odsavacka rozbehla kolostrum. A to az na 4ty den a to vam nebudem opisovat tu bolest. A aj s muslami aj s odsavanim som si za den vytiahla max 60ml a to v tych najlaktacnesich casoch (eva uz bola samozrejme na 6 az 7x 30 ml) a mala sa prisala raz na kazdy prsnik este v porodnici a to za pomoci asistentky a lzi (vzdy sme ju museli dako odrbkat aby jej hned nedoslo co sa deje lebo ked si to uvedomila, taky randal zacala robit ze prisatie bolo prakticky nemozne. A potom doma aj s Alovou pomocou aj so vsetkym co som sa naucila to bolo take stresujuce a neucinne ze som to vzdala,ale aspon viem ze som mala k dipozicii vsetky moznosti, ktore som vyuzila a nic si nevycitam. Na zaciatku ma to hrozne stvalo, ale po par rozhovoroch s mojou sage femme som sa naucila to brat tak ako to je a uzivat si ine radosti materstva. V principe kazda matka moze kojit a kazde dieta moze byt kojene, u nas to ale bolo na dlhe trate, naucit Evu prisavat sa by trvalo niekolko mesiacov, vzhladom na to ze mam 4 mesiace materskej by som v momente kedy by sa naucila pit z prsnika musela znovu prejsa na flasu, takz tak....
30. srp 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Ahojky, ake mliecko jej davas? Ja som chcela kojit, a v podstate este sa rano a vecer kojime, hoci od zaciatku sme aj na flasi, co uz.
30. srp 2011 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
v porodnici mala Modilac tak sme pokracovali ale dost zvracala tak sme skusili ine, len tak naslepo sme zobrali Bledilait ale ziadna vyrazna zmena, ale doktor povedal ze je to ok, ze sa jej musia vyvynut parezak a zvierac a ze ak sa nam zda ze zle travi dake mlieko nemame vahat jej ho vymenit, napriek tomu co vravia v PMI ze treba kazdu zmenu mlieka konzultovat on voci tomu nema ziadne vyhray, Eva je zdrava takze nie je dovod ale proti tomu zvracaniu nam dal Gaviscon pre kojencov a niekedy ked vidim ze je jej to neprijemne a ze ju to pali v pazeraku tak jej dam 1ml gavisconu a ulavi sa jej, ale co funguje najlespie a co sm zistile len denavno vdaka Bihan, je jeden uvaz v satke (ten s nohami pri sebe) ktory dakym pracudnym sposob vplyva na to, ze mi nevracaia a nema palenie zahy, takze ju nakrmim, nechem ju trosku vygrgat, pripadne vyvratit co musi vyvratit (nech mi neovracia satku:slight_smile: a po polhodke ju tam supnem aspon na chvilku a potom uz vobec nezvracia dokonca mam pocit ze aj krce v crevkach co niekedy mava jej v satke prejdu a ked ju vytiahnem a idem prebalit vzdy ma plnu plienku, takze kym som s nou doma riesim to takto a dufam ze jej to prejde kym nastupim do prace, lebo aj ked je pestunka skvela, pohybujem ze ju bude po kazdom jedlehodinu nanasat v satke :frowning2:
30. srp 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 jj, je jasné, že skúsenosti robia názor.. napr. ja som asi v druhom mesiaci naklusala na pohotovosť, lebo som začala krvácať a po 3,5h na pohotovosti som išla domov nasratá na celý svet. Lenže potom mi došlo, že bolo po vianociach, doviezli tam medzičasom maminu, ktorú museli operovať, cisársky... neviem čo.. ja som nebola v ohrození života a do 3m sa to tu veľmi nerieši, kým žena nemá opakované potraty.
Ak máš problém s dieťaťom, nemusíš čakať na svojho lekára, ale môžeš zavolať SOS medecins - po konzultácii ti môžu poslať lekára domov, prípadne tu majú aj rodinní lekári väčšinou kontakt na mobil a keby bolo treba mimo prac. hodín, tak prídu tiež.
Môj lekár má pol týždňa na objednávku, pol týždňa zase bez objednávania a ja sa teda radšej objednám, aby som nemusela hodinu čakať s dvomi deťmi (ako by som čakala na Slovensku). Navyše náš lekár ordinuje až do pol siedmej, čo mi maximálne vyhovuje v tom, že čoskoro musíme dať preočkovať Sáru proti žltačke a to by som teda bez MM pomoci asi nezvládla.

No a napr. my sme dostali termín u kine ešte v ten deň, ako sme volali.PO narodení Mariny sme mali predpísaných 8 sedení a stihli sme to do 2t po jej narodení. :slight_smile:
Tu som bola u ešte jedného kine-osteo a dostala som termín v ten istý týždeň, takže naozaj neviem, či je to tým naším malým mestom, ale dosť je to možné. :slight_smile:
Rodina som v pidi pôrodnici, kde majú cca 2 pôrody denne.. jáááj.. a stále som presvedčená, že ak ešte jedno bábo bude, tak ho pôjdem porodiť jedine tam. :slight_smile:
30. srp 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nguyen na šatku sa skús opýtať, možno bude, moja assmat kamoška nosí ;)
30. srp 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan teraz som si uvedomila, ze som u kine po porode ani nebola .... :slight_smile: Nejak nebol cas.
30. srp 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny vidis no moja vyhoda ze som blizko , pariza centra zaroven v krasnom prostredi osobne islo mi sibnut pred rokmi ked sme byvali v 19 a to bolo hned pri parku!!!! ale islo mi sibnut s betonu a hluku vseobecne.. teraz tu je nadhera nie nadarmo tu malovali impresionisti svoje krajinky :slight_smile: iny vzduch

co sa tyka tvojho lekara no co ti mam povedat stastie si nemala; ak si nemohla najst kine, tak to bolo asi teraz ze v auguste! no vies pariz je prazdny obdobie dovoleniek!!!!!
ja som tiez snazila najst teraz na kvoli chrbtici, nikdy ma nebolela, ale kedze som zhodila tolko kil tak zacala ma strasne boliet a zacal kolotoc trvalo mi 6 hodin nez som nasla niekoho kazdy uz bol plny alebo odchadzal na dovolenku./.... este ze moj staly kine ma pozna ahned ma zobral....

ja neviem baby ale ked vam jeden lekar povei ze nema miesto hladajte dalmej je ich tu prevela hlavne pariz!!!! takze vyber je velky....

inak rosny a kocky nenastvite sa ale verte ze v cesku lekari su strasne hnusni hlavne k nam slovakom!! osobna skusenst a aj rodinna kedze mama pracoval poslednych 8 rokov v cechach!!!! co tam si uzila u zubara, alebo na pohotovosti alebo u lekara bolo na zazalovanie u mezdinarodneho sudu!!!!!je to fakt pokial nemuisa tak sa s nami nebabru !!!! takze moze byt ze niektore s vas natrafite na lekara ktory nemusi cuzdincov , ktoremu ked nerozpreavate poriadne nezalezi na vas!!!! a hlaven tu plati jedno pyatt si apytat si a necakat pokial vam lekar nieco ponukne!!!!!!!!!! naopak pytajte ziadajte si!!!!!!!!! :slight_smile:
30. srp 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek