• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Erika-gratulujem ku kg a mas krasnych chlapcov,foto su super :dizzy_face:

nguyen-zabudla som sa ta spytat cez IP,ze preco nakoniec neslo kojit,ma to tiez zaujalo,my sme totiz tiez od 2.tyzdna na dokrmovani a kojila som celkovo 2 mesiace len a vinim za to prave svk porodnicu (maly sa narodil o polnoci, priniesli mi ho prvy x na kojenie na druhy den o 11.00 :angry: + nikto mi nic nepovedal,nevysvetlil,neukazal)....v tvojom pripade by som to riesila ako ty, tiez som to uz viac ako tie 2 mesiace nemohla vydrzat,co sme sa snazili poriadne mlieko rozbehnut a neslo a neslo,vecne odsavanie celodenne kvoli 50ml, tiez som si nakoniec povedala,ze takto to dalej nejde :unamused:

Inak co sa tyka Dr. tu a na SR, je pravda,ze po prichode sem som bola skepticka a mala som nazor ako sonka atd.-a sice,ze vsetko si treba vydupat,vypytat, z nicoho nerobia vedu,kaslu na ta v podstate....lenze potom prislo tehu a sice som tu nerodila,ale ta starostlivost bola perfektna. Chodila som ku gynekologovi v sukr.nemocnici,ale s mutuelle som nikdy neplatila nejako vela (max.bol tusim 10eur doplatok za velky UZV), inak mi robil UZV kazdu navstevu,od 3.mesiaca 3D,uz vtedy sme vedeli na 80percent,ze to bude vraj chlapec :slight_smile:
Sage-femme tiez super, nemozem si stazovat. Pred otehu som mala pichanie v podbrusku a po navsteve mojej generaliste som dostala hned papier na UZV celeho brucha k odbornikovi a RDV o par dni (cca 3-5,nepamatam), nedoplacala som nic.
To iste Maximova pediatricka je zaroven aj homeopatka,takze mame stale zadarmo predpisane homeo,ked bol chory, je pravda,ze neriesila nejako ani ekzem,ci alergiu,ci co to mal, ani kasel (nerobila vytery,ci co sa robi na SR)-predpisala homeo+proti kaslu nieco a Dolipran v pripade horucky a ked sa stav nezlepsi,hned mame prist (ma pripady urgence-cize ak mu vyskoci 39 teplota napr.,mozme prist bez ohlasenia) )...A je pravda,ze ekzem-alergia presla sama, teraz sa mu vyhodil pri prichode do Brestu,takze asi alergia na Brest :grinning: Ale neriesim to,rovnako ako oni z toho nerobia halo a je nam fajn, co sa tyka chorob,verim tomu,ze na SR je kopa deti stale chorych z tych vecnych ATB,co im lekari stale cpu na kazde druhe zakaslanie a strasia a strasia......maly ma 13 mes. a klopklopklop, ATB v sirupe bral jedny jedine a to na SR,ako inak , po prichode z dovolenky, verim tomu,ze tu by sme ich nemali a vyliecil by sa ajtak, ale kaslat na to, davam na rady lekarov ci uz je to na SR ci tu, a ked dal svk lekar ATB,tak sme ich 5 dni vybrali.
Takze ja som si tu na ich system navykla a momentalne mi plne vyhovuje, maleho nebabusim a napriek tomu,ze tu v Breste fuka ako blbe, a minule bolo vecer po hokeji len 14 stupnov a kosa, maly mal len tricko a mikinku a je to v pohode, v byte mame chladno kedze sa nekuri a tak skoro nebude,ale navykam ho na to nech je otuzilejsi potom,nie ako ja.
30. srp 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ale urcite suhlaism s nazorom,ze mozes kludne ci uz tu alebo na SR narazit na lekara,co proste dobry nie je, co nema dobre spravanie,co na ta fakt kasle. Ale tu si takeho ja osobne neviem zatial predstavit,aspon co sa komunikacie tyka-je to 100 a 1 oproti SR.
30. srp 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar dakujem.; velmi pekne...

vidis casom si si zvykla a uz ma chapes teraz co sa lekarov tyka... a sysytemu je to otazka zvyku a zbehlosti.... :slight_smile:

co s atyak slovenska s tebou plny suhlas vela bubu aj pre nic za nic ahlavne stravis cely den lietanimpo doktoroch s vysledkami!!!! a vela atb!!!!!!!

inak pomaly prestavaju poistovne nemaju peniaze ludia doplacaju stale viac a viac za lekarske sluzby vykony lieky, prestanu aj velke prehanacky co sa lekarov tyka....
30. srp 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 tak chod aj teraz nikdy nie je neskor je to super vec a nemusis neskor mat kontinencne problemy.. :slight_smile:
30. srp 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sonka13 ja som tiež po pôrode ešte nebola ani u gynekológa :sweat_smile: nejako nebol čas či čo, ale už sa musím objednať...pre istotu.
Ku kyne sa nechystám, panvové svalstvo si viem ustrážiť sama, my sme chodili s malou :grinning:
@gijar Sára raz dostala ATB - aj to celkom nedávno po laryngitíde, ktorá jej prešla do bakteriálnej bronchitídy, takže nebolo čo riešiť.

A asi jedine s tým lietaním po doktoroch kvôli odberom veľmi nesúhlasím.. ten laboratórny medzičlánok mi tu trochu vadí, tak isto ako fakt, že lekár mi dá recept na injekciu, ktorú si vyzdvihnem v lekárni a musím ešte zavolať sestričke, ktorá mi ju príde pichnúť/pôjdem si ju dať ku nej pichnúť. Aj keď infirmiere máme priamo tuto v "dedine" a labo vo vedľajšej a nemusím kvôli tomu do nemocnice či do Toulonu :D
30. srp 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan opytam sa ale velmi neverim ale mozno....
kine myslite na poporodne cvicenia, hradza a tak? Ja mam toto s mojou sage femme, inak ste mi pripomenuli ze by som jej uz mohla aj zavolat :sweat_smile:

btw bihan parve som uviazala korektne (podla mna) :grinning: previazala som to asi 100x s malou uz v satke a sediac pri tom na stolicke, chrbat som si 15 min necitila ale som spokojna s vysledom :sunglasses:
a teraz ma napadlo ze som sa pod satku mohla obliect inak ako do telpakov, mohla som vybehnut von... ale uz sa mi to nechce znovu viazat... nabuduce :sweat_smile:
30. srp 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@erikasadek houby v auguste, v kvetnu jsem byla u generalisty a ten me az pak poslal ke revmatologovi a to bylo v cervnu, takze jsem jledala v cervnu. problem je v tom, ze to mam 2x tydne na 2 mesice a nemuzu si dovolit moc chybet v praci. Takze jsem hledala v okoli prace, obvolala jsem snad vsechno v Aubervilliers a pry odsud vsichni zdrhli (zvlastni :wink: ) a ti, co zustali, my rekli, ze to ani nema smysl, abych se ptala, ze maji plno. Tak ted je po prazdninach, tak zkusim kolecko znova a zeptam se i v nemocnici.

Jinak ja si na mistni doktory nestezuju. To, ze muj obvodak tak otalel je holt francouzskou byrokracii, holt nejdriv si musis udelat povinne kolecko, aby ti uverili, ze ti neco je. Mam tu zubare a je to zlaticko. Gynekolozku jsem videla jen jednou, ze zacatku trochu chladna, ale pry je to normalni, ze pak pry roztaje. Tak doufam, ze na moji prvni kontrolu uz bude roztata :slight_smile:
A v CR to je taky o nahode, na koho narazis. Ted jeden svatebni host mel na svatbe ledvinovou koliku, tak jsem ho v noci vezla na pohotovost. No, kluk desne super, akorat ma look "fetaka", tak jsem se bala ceskych predsudku a "milych" lidi na nocni pohotovosti a musim rict, ze byli naprosto super a to jsme byli v ordinaci 3 hodiny, nez ho nak stabilizovali! Ja sla pak taky na pohotovost na vyndani klistete (samozrejme bez karticky pojistence) a taky desne mily a dokonce mi to dali darem :grinning:
Proste je to vse desne o lidech. Ale jinak si stejne myslim, ze taky ten pristup je takovy vic jemnejsi. Je to asi tim, jak Frantici jsou takovy diplomati a ne jak my, jak rika drahy barbari :slight_smile:
30. srp 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny budem hnusna, ale vies ze 93 je najhorsia co sa zdravotnej starostlivosti tyka!!!!! uz skoro ziaden tam nechce pracovat teda s austalit chapeme sa ze, preto mas ten problem je mi to luto!!!!

neviem v chechach je vseobecne zname ze nas slovakov naozaj nemusia!!! staci ze prehovoris slovensky aj v supermarkete anemaju ti chut ani odpovedat!!! ale to je uz o inom;; :grinning: tvoj drahy ma rozozmial vraj barbari!!! :grinning:
30. srp 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek jo, tak to ja vim, ze to tu neni zadna slava, ono staci se tu podivat na skladbu obyvatelstva; Pracovat v Aubervilliers je pro me kulturni sok, pac driv jsem pracovala rue Faubourg St.Honoré v Parizi :grinning: Ale tak IRM tu zvladli a byla jsem fakt mile prekvapena i pristupem. Kolegyne sla sem do nemocnice k urologovi a ve finale byla taky dost spokojena. Ale tim to konci, treba k obvodakovi, zubari nebo gynekologovi bych tu nesla ani za zlaty prase! Tak si rikam, ze rehabko na koleno by snad zvladnout mohli. My bydlime jinak nastesti na samym okraji 93, sousedni mesto je uz 94, takze tu hruzu luzu si odbyvam jen po ceste z/do prace.

To jsem netusila, ze je az takova nenavist! No jo, drahy si ze me porad utahuje, ze jsem jeho barbarka, na francouzsky pomery jsem moc rychla a uprimna a vice jaksi "prirodni", nez oni :slight_smile:
30. srp 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ver mi ani ja ale vela slovakov pracujucich v cechach by ti mohlo rozpravat vela historiek...

mama teraz mala 60 rokov prave prestalka pracovat predstav si ze na pohotovosti v cechcah mala zapal pluc nechali ju dlho cakat dali prednost opitym ale boli to cesi predsa cakal 4 hodiny!! aby ju nakoniec pustili domov bez toho aby ju poriadne presetrili!!!! na druhy den skoro skolabovala a len jedna znama ju rychlo priviedla ku lekarke a ta okamzite vola sanitku!!! a nadavali ako mohla v takom stave vobec neist ku lekarovy naco cakala!!!!! odpoved mami bola ved som vcera bola na pohotovosti!!! mala si vidiet prekvapenie ale bez komentu!!!
ked ziadala objednanie ku zubarovy tak vzdy cakacia doba min 1 mesiac!!!!!! ked volala jedna ceska tak ten isty zubar objednana za 2 dni!!!! a takychto je vela takze len na ukazku nikde to nie je ruzove!!! :slight_smile:
30. srp 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny ale aj tak drz sa.. teraz. zacina ti uplne iny zivot.. :slight_smile:
30. srp 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek no jo, bohuzel je fakt, ze na vse, co neni na zapad od hranic, tak na to jsou Cesi desny xenofobisti :frowning2:
30. srp 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bihan ja vim ze se to tak rika ale jak sem prisla domu odsala jsem z kazdeho prsa dveste ml mlika a taky to bylo nekolik dni nez se maly rozpil pak se to spravilo ....
@sonka31
cauec ziju kousek od Lyonu region rhone alpes 26
jo ta karta je zadarmo tak se to fakt vyplati...
30. srp 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny ono j eto tak vsade vlastne ja som tu este a zaciatku natrafila na lekra na pohotovosti ktory fakt nemusel cuzdincov!!!! mal asom vtedy aide medical etat!! prisla som s 40 horuckou mala som zapal mocovych ciest a poslal ma domov s receptom na atb ktore nieexistuju, na druhy den som bola na pohotovosti vo vzduchu som citila vonu kvetov!! ked ma rychlo brali tak kazdy co ma videl nadomnou robil krizik tak sa zlakli!!!!!!
bol to debil a takychto po svete chodi vela!!!! bohuzial.; a vidis to bola moja jedina zla skusenost zo zdravotnictvom tu na zaciatku a odvtedy nedam zase dopustiti.. :slight_smile:
30. srp 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri 200ml z kazdeho?????!!!! Cista zavist :dizzy_face:
30. srp 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@nguyen jo ale ted uz je konec odsaju tak devadesat z kazdeho....:slight_smile:
30. srp 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako vravim ja som za den odsala z oboch dohromady 60 a to v obdobi vrcholnej laktacie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. srp 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ja pri Sáre 140 z každého a tak isto som robila tú istú chybu, že som odsávala ako šialená... a mrazila.. a myslela si, ako robím dobre... pri Maríne som nemala ani odsávačku.. keď ma boleli prsia, tak som trošku pripla do umývadla a týždeň po pôrode už bola vyrovnaná ponuka-dopyt.

30. srp 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@bihan to ti verim jako ja to odsala do ulevy ja sem mela prsa takove ze sem nemela podprsenku a staly ve vzduchu nemohla sem se jich ani dotknout sama boule strasne ja nevim proc to tak pokazde mam...do toho horecka a bolesti...ja sem to odsavala asi tri dny po navratu nebo ctyri uz nevim a pak to preslo ze sem sice melo porad hodne mlika ale uz sem netrpela...prave by me zajimalo jak to maji ostatni zenske kdyz se jim to spusti po porodu...
30. srp 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Este teraz mi mraz beha po chrbte, ked si spomeniem na obdobie na zaciatku dojcenia.... boze. Citim stale tu bolest. :confounded:
30. srp 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
ja som to mala presne to isté, nie si v tom sama :wink: a tiež mi pomohla len odsávačka. Ale to bolo len pri Oliverovi, pri Simče to išlo poooodstatne lepšie, tam som odsala možno len raz- dva razy. Je inak sranda, že si mala tak silnú produkciu mlieka pri druhom, čo poznám maminky, tak väčšinou si toto preskákali pri prvom.
30. srp 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao jej super tak to je fajn slyset podobne zkusenosti. jo ja mam pocit ze podruhe to bylo horsi ale asi tim ze jsem tu odsavacku nemela ale byla to sila teda....uz sem fakt myslela ze je konec s kojenim....tak si rikam co delaly zenske ve starych dobach kdyz nemeli odsavacku??? ja sem o zkousela manualne a bylo to daleko horsi akorat sem si to poranila..
30. srp 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek To bol hlupak, fakt, ako Ta mohol takto poslat domov, ved si mohla umriet... Cim si clovek za zivota musi preskakat, ze...
30. srp 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte kočky,

Som rada, že sa k vám maminám budem čoskoro môcť pridať aj ja. Avšak potrebovala by som poradiť, keďže nie som úspešná zatiaľ vo vyhľadávaní a predsa len ako som čítala máte o sociálnym systémom vo FR určité skúsenosti. Ak by ste boli také láskavé a poskytli mi infošky ohľadom dávok a rôznych príspevkov vo Francúzsku pre budúcu maminu a hlavne aké podmienky je potrebné spĺňať. Napr. príspevok pri narodení dieťaťa, rodičovský príspevok, prídavky na dieťa atď. neviem aké dávky by bolo možné poberať vo FR, keď tatino je Francúz a ja som doteraz len študovala a nie sme zobratí. Trvalý pobyt mám na Slovensku, keďže som doteraz nepracovala predpokladám že na nemocenské nárok nemám, tak to neriešim. Plánujeme zostať vo Francúzsku len sa v tých dávkach nevieme nejako orientovať, tak ak by niektorá z vás vedela aké podmienky (či napr. trvalý pobyt, poistenie vo Francúzsku) je potrebné splniť vopred, aby Slovenka získala tieto dávky a príspevky v materstve, aké administratívne záležitosti či potvrdenia je potrebné vybaviť napr. u lekára, ako často je potrebné deklarovať návštevy lekára atď. Ako by to podľa vás bolo najlepšie nakombinovať, píšete že niektore davky nie su totozne so SR. Existuje nejaké prepojenie medzi slovenským a francúzskym zdravotným poistením? Bolo by postačujúce potvrdenie o pravidelnej návšteve lekára (poradne) na Slovensku (ak sa v tom čase budem nachádzať napr. u rodiny), či je potrebné navštevovať striktne francúzskeho lekára pre získanie takýchto dávok? Vzťahuje sa na mňa ako Slovenku RSA? Pevne dúfam, že mi niektorá z vás bude vedieť pomôcť sa v tom všetkom zorientovať a naviezť ma, keďže začínam byť z toho zúfalá. :frowning2:
30. srp 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika kedze si tu nepracovala tak narok na rodicovsky nemas!!!! ale kedze mas trvaly pobytna slovensku pytaj si ho na slovensku. :slight_smile:

allocation pridavky dostane tvoj priatel pokial splnate podmienky to znmaena v praxi neprekracit urcitu ciastku penazi to iste plati aj na porodne..... :slight_smile: toto si musis vybavyt u CAF..

nemocenske sa ta tyka to musi vybavyt tvoj priatel za teba zoberie si ta nasvoje socialne cislo.. a aj dieta ked sa narodi.. :wink: ja som tak ako aj moje deti na mojom muzovy cisle uz roky.. :wink: trvaly pobyt neexistuje v fr, pobyt sa dokalduje podla toho kde byvas bud fakturou za byt a EDF + pas alebo preukaz.. :wink: co sa tyka lekarov nepamatam s apresne secu nato ma presne pravidla, na podanie papierov ze si tehotna mas urcitu dobu ma pocit 16 tyzden tehotensva tie sa posielaju na secu + caf!!!! navsteva lekara spravne musi byt tu... ci je to na beton nezarucim!! ale vies cuzdincov je tu vela!! a tak urcite pravidla tu su!!!! :slight_smile: najlepsie bude ak s priatelom pojdete na secu!!! a na caf..... :slight_smile:
30. srp 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Dakujem ti velmi pekne za odpoved. A tesi ma tiez som Erika :sweat_smile: Nevedela som presne ake podmienky treba splnat vo FR aby som mala narok na rodicovsky prispevok :slight_smile: Oki tak budem pytat na Slovensku. Mozno to vyznie hlupo ale na matersku asi nemam narok kedze som uz v 8tt a priatel by si ma pridal na jeho socialne cislo az teraz vsak? mamickou budem prvykrat a uz vobec som nepocitala s tym ze vo FR, tak mam v tom zmätok :slight_smile: co sa tyka pridavkov ktore by dostal moj priatel ..myslis konkretne pridavky na dieta ktore su na SR okolo 20eur? Nebude problem ze nie sme zosobaseni a on si ma prida na jeho soc. cislo? Este som kdesi vycitala ze v 7.mesiaci ma niekto narok na nejaky prispevok (Paje) to je to comu sa u nas hovori porodne? Nepocula si nahodou aj o RSA (Revenue de solidarite active) ci by sa to podla teba vztahovalo aj na mna alebo nie, bolo tam sice pisane ze rovnako je to aj pre cudzinky ale urcite su tam nejake podmienky ktore treba splnit. Zatial som pochodila doktorov tu vo FR ale planujem ist pozriet aj na SR tak som premyslala kde chodit na tie pravidelne kontroly aby mi nic neuslo. Teraz planujem pozriet rodinu na SR tak tieto vybavovacky asi zostanu na priatelovi :confounded: Potrebovala si niekde deklarovat kde byvas? Zatial sme u jeho rodicov ale planujeme odist ked si priatel najde zamestnanie, doposial bol tiez totiz student. No kazdopadne ho poslem na CAF a secu on vie o co sa jedna ja velmi nie. Dakujem este raz za odpovede
30. srp 2011 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Ahoj.
To co tu vo FR vyplaca CAF (PAJE) to je ekvivalent rodicovskeho prispevku na SK. Je to do veku 3 rokov dietata, je to okolo 180 eur. Mas na to narok aj ty.

Narok asi nebudes mat na normalnu matersku kedze si tu nepracovala.

To co si sa pytala na pridavky na deti tych 21 eur na SK, tak taka davka tu neexistuje. Mozes skusit o nu poziadat na SK.Ale neviem ci ti ju priznaju. Nam ju priznali a platia mi ju uz 7.rok.

Jednorazovy prispevok pri narodeni dietata (Prime a la naissance) tu vo FR je okolo 900 eur a dostanes ho pocas 7. mes. tehotenstva.

Deklarovat tehotenstvo musis do 14. tt na SECU aj CAF. SECU je urad ktory pokryva zdravotne ale i socialne poistenie. CAF je urad ktory plati rodinne davky ale i napriklad prispevok na byt.

Vseeobecne sa hovori ze kontrola raz do mesiaca u lekara je povinna ale naprilad ja teraz som bola skoro 2 mesiace na SK a este pred odchodom som sa bola na SECU informovat ci musim ist povinne na tu kontrolu ked budem mimo Francuzska. Odpoved bola ze nie. Ja som ale aj tak bola ale je to na moje naklady. Zenska v SECU mi povedala ze mi ju nepreplatia lebo to nebolo URGENT. Neviem ako to myslis ze by si bola sledovana lekarom na SK? To chces kazdy mesiac cestovat na kontrolu na SK?

Este jednu otazku mam...ked si bola studentka tu vo FR , nedostala si vlastnu Carte Vitale? Ak ju nemas nevadi, erika ti poradila dobre, pripisu ta na muzovu kartu a poistku.

A k tej RSA...ano mas na nu narok. Vybavovacky mozno budu trvat dlhsiu dobu ale mas uplne tie iste prava ako aj francuz, musis vsak splnit tie iste podmienky podmienky.

30. srp 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika Ozaj a odkial si? A kedy mas termin?
30. srp 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 mylis sa nema narok ona kedze tu nepracuje a nepracoval ani ja nedostvam od caf ale moj muz!! narok ma jej priatel teda pojde to im.... ale jej ich nepriznaju. chapeme sa, RSA zalezi kolko mate mesacny prijem musi byt velmi nizky aby si mala narok.. takze ak mate ja neviem okolo 2000e prijem tak nesnivaj.... :slight_smile: pridavky sa davaju od druheho dietata automaticky je to 116 e mesacne do 18 roku deti. na prve sa dva len do 3 roka.... ak mas dve naprikald tak dostanes 116 pridavky + 300 allocation jeune enfant do 3 roku dietata. najlepsie bude ist na caf dat vsetky papiere a cakat na odpoved do 7 mesiaca ti pride papier ano mate narok na porodne a tym padom aj na allocation zalezi od financii uvas.. :slight_smile: nesmiete prekrocit urcitu hranicu. :slight_smile:

inak erika tesi ma..
30. srp 2011 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 super ďakujem aj tebe že si mi to objasnila. Studentkou som bola prave v ČR a nie vo FR takze nemam Carte vitale ale napr. dnes ked sme boli na ekografii ci ako sa to vola a krvi tak sme to teda "uhrali" aj na europsku karticku a priatelovu Carte Vitale mam pocit ze ono to zalezi dost od toho kam idete, inak to bolo zasa v inej nemocnici.. K tej Paje - v podstate nam je jedno ci to dostanem ja alebo priatel len ci jeden z nas na to ma narok.
@erikasadek Este sa vratim k RSA, ake su ine podmienky okrem toho nizkeho prijmu ? nestacilo by ma nejako evidovat ako slobodna mamicka cize akoby bez prijmu ? ci to by zasa sposobilo ine problemy? ze by som nemala narok na napr. na tych 180e od CAF? Este ma zaujima, nemusim sa nijako registrovat na uradoch prace alebo niekde alebo potvrdzovat kde byvam? Totiz zatial len uvazujeme este kde sa podejeme a v akom meste toto vsetko vybavovat kedze obaja sme teraz skoncili vysoku skolu a priatel sa chysta zamestnat co najskor ak sa zadari.
A inak deticky este nemam toto bude premiera :slight_smile: Inak termin mi este nikto nepovedal len ze v 8tt a zajtra vysledky krvi,tak by to malo byt presnejsie. Dnes som bola prvykrat u doktora tu v Marseille a inak ohladom toho cestovania na SR a kontrol, to len keby som chcela ostat napr na 2mesiace doma . Inak sme taky svetobeznici chvilku sme byvali vo Versailles pocas priatelov staze, chvilku v Ardenach, par dni v Alsasku a teraz mesiac v Marseille a chystam sa domov pozriet takze este nie je iste v akom meste skoncime, i ked pariz sa rysuje asi ako najvyhodnejsia alternativa, mozno aj nejaka Slovenka sa tam najde :slight_smile: kedze hovorit po fr sa este moc nechytam. :confounded:
A srdečná vďaka babule :slight_smile:
31. srp 2011 v 01:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek