• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
@evuliki Ale oni o nasej situacii vedia, ze sme dlhodobo vo FR ze tam MM robi ta pani nas uz pozna, zdravi nas na ulici tak neviem preco to nezastavila. Ja na to nemam nervy ak mi to raz nepatri tak to nechcem. stale by som bola v strese a za 21 eur mesacne mi to nestoji. Ked som bola teraz na SK nevedela som o tom este a dozvedela som sa to az teraz po navrate sem, ze boli vobec nejake zmeny. Takze jej mozem akurat tak zavolat.
31. srp 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki Vam boli tie pridavky priznane uz ked ste boli vo FR? Ci este pred tym? Ty si uz rodila tu vo FR? Nepamatam si prepac.
31. srp 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ale ja v principe suhlasim, ze je su tam aj taki co si to vazne nezasluzia, len mi pride trosku scestne davat im peniaze tych co maju mozno trosku viac ale tak isto ceste zarobenych aby po scitani vsetkeho mali vsetci rovnako, to sa potom ti co sa snazia aby mali viac mozu na to vykaslat a vies kam potom smeruje taka spolocnost. Suhlasim so socialnym systemom ako takym, ako som aj pisala, rada tie odvody zaplaim a nech idu tym co maju menej ale nech ma potom neurazaju tym ze stale iba nariekaju ako oni nic nemaju a "bohaci" (akoze my) sa maju super, chcela som tym iba povedat ze tu vo fr sa im nezije az tak zle ako mozno v USA alebo niekde kde sa vazne kazdy stara iba o vlastne blaho...
Sanca je jedna vec ale treba ju aj vediet vyuzit, poznam kopu ludi co hladaju tie najlahsie a najjednoduhsie chodnicky, kalkuluju co kde mozu dostat a pri namensej prekazke hladaju ako by sa jej vyhli a potom ochkaju a achkaju aky mam plat, ale to ze s 35 hodinovou zmluvou robim niekedy 50, to ze sa do prace vraciam, ked bude mat mala sotva 3 mesiace a to ze som prakticky stale k dispozicii na to mi povedia ze to by oni nechceli, nerobili, neakcetovali a podobne takze jasne, su aj taki co by radi pracovali ale nemaju sancu ale je vela takych co sancu aj maju ale nic im nie je dost dobre ale ked nahodou niekto zaraba dvoj az trojnasobok toho co im pride rozumne, uz je to bohac a treba ho zdanit lebo isto minimalne polovicu ukradol. Ludi co vidia A ale nechcu vidiet B je vo francuzsku hrozne vela, nebyt ich tak je toho dokonala krajina :grinning:
31. srp 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Ty Evu prihlasis na trvaly pobyt na SVK? Bude mat aj dvojite obcianstvo? Teda ak sa mozem spytat :slight_smile:
@simi251 21 EUR je pridavok na dieta? Fuuha, to nie je ani na ovocie...
31. srp 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 ano, obcianstvo bude mat (resp uz ma len jej musim rodny list vybavit) isto a ten TP jej chcem tiez vybavit, myslim ze tu vo FR je uplne fuk ci ho na SVK ma alebo nie a tam z toho moze mat vyhody a ak aj nie, na skodu to isto nebude
31. srp 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nguyen Ano ani mne sa napriklad nepaci na mladych ze nemaju zaujem studovat ale platy by velke chceli. Ja bohacom nezazlievam ze maju platy. Teda tym co si to vydru. Ja im len v dobrom zavidim ze sa narodili tu a ze tu mohli prezit mladost a studovat . Lebo viem ze napriklad s nasimi skolami ktore mame s mojim manzelom na SK, keby sme boli tolko studovali tu vo FR, davno mame dobre platy. Preto sa cudujem tu francuzskej mladezi ze preco neurobia trosku viac pre to aby zarabali. Ledva to dotiahnu po maturitu a len sa stazuju. V tomto mas uplnu pravdu.
31. srp 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 Ano ale na SK. To je ako vysmech ze? ked to porovnas s davkami tu vo fr. No ale co uz. Niektorym SK rodinam je aj to osozne.
31. srp 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251
@evuliki
tak si to preverim, ale ak je 21 eur asi sa na to aj vykaslem, leda ze by som dala priamo previest na Evin livret A, to by malo mozno daky efekt lebo ako pise sonka v mesacnom rozpocte sa nam to utopi ani nevieme ako
31. srp 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen To doslova. Ze sa nehanbia, 21 EUR ako pomoc na dieta. A ako je draho na SVK.... ja sa na to teda vykaslem urcite, nie sme bohaci, ale nebudem mrhat energiou na to :sunglasses:
31. srp 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 inak ale to je tym ich chapanim hodot, neviem ci si si vsimla ale tu je maturita neco, tu ked sa maturuje tak o tom hovoria vo vsetkych spravach dva tyzdne pred a dva tyzdne po, mna to tak rozculuje, ze idem z koze vyletiet. Mne sa maturitou drina iba zacala a to mam iba Mgr, v porovnani s niekym kto ma v mojom veku uz maleho doktora je to prd makovy a tiez si vravim ze je to riadna sila, svagor vysiel zo skoly (bac+5) po utrapnych 7 rokoch univerzity kde samozrejme co to opakoval lebo nie a nie dokoncit a 3500 nastupny, este ani nic neukazal ale bac+5 je 3500, to sa nediskutuje, ja mam sice tiez bac +5 ale mimo fr ako pises, nastupila som s 1200 eurami. Za tych 5 rokov som to sice navysila a dnes mozem byt naozaj hrda na to co domov prinesiem a vobec sa nestazujem ale mam to za to, co som do firmy priniesla, ako som sa osvedcila a tym ze som si naozaj ten plat musela vydriet a na moje bac+5 sa mi sef s prepacenim moze vytoto, takze uplne suhlasim s tym ze vzdelanie je obrovska deviza a tu (mam aspon taky pocit) aj dobre ohodnotena, preto tak ako ty nechapem preco ludia nestuduju viac,preco im staci matura alebo dake 2 roky navyse...
31. srp 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nguyen Wow ze 3500 ako nastupny pre bac+5. Tak to sa slovenskym absolventom ani nesniva. A to v akom odbore? My mame obaja s MM univerzitny bac+5...to by sa nam tu zilo. Ja Mgr. a MM je Ing. Preto mi je tiez zle ked mi tu niekto povie ze to je sice pekna vec, moj diplom, ale pre nich tu ma vacsiu vahu 3 mesacna formation ako moj SVK diplom. Tu ked niekto ukonci uspesne rekvalifikacny kurz, lebo ta ich formation nie je nic ine len nejaky kurz, tak oni to tu uz povazuju za ohromny uspech. Mam kamosku francuzku co tu prave skoncila taku obycajnu formation na sekretarku a normalne sa nevie z toho od radosti spamatat.
31. srp 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 no on je biochemik a pracuje vo farmaceutickej firme (Sanofi :grinning: aspon vies kam idu tie prachy zo SECU, ktorymi nam preplacaju lieky) ale zas chapem plat, on ma totiz post kadra, co je zodpovednost kedze pracuje na vystupnej kontrole kvality a tam to nie je sranda, ja mu tie peniaze nezavidim, lebo ja by som mala bobky robit, to co robi on. Ked sa nieco zomele, mohol by skoncit aj v base... k tomu vsetkemu chodi na sluzobne cesty do takych destinacii ze som spokojna s tymi mojimi (Izrael, Somalsko, Sudan....) Post je podla mna ohodnoteny spravodlivo, otazne je len to, ci absolvent ma kompenenciu ho vykonavat,ale to zas nie je na mne odhadnut..
31. srp 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Hm.... s tým nástupným po Bac+5 je to tak kadejako.. mám kamaráta doktora bac+7 vo oblasti infografiky, momentálne pracuje na nejaký grafických logách, imagerie a neviem čo všetko.. nikde netuším, o čom konkrétne točí.. má toľko, čo manžel, takže pomaly 40 na krku a v malej firme zarába 3600 a je spokojný.. v Cherbourgu.. keď pracoval v Paríži, tak mal len o trochu menej a výrazne vyššie náklady na život.

Každopádne súhlasím s tým, že SMICarov mi vôbec nie je ľúto, lebo majú nárok na toľko výhod, že až... my sme tak na hranici, aby sme viac platili než dostávali.. dokonca jeden rok kvôli MM prémii som dostávala len tých základných 22€ ako prídavok na dieťa, lebo sme o pár šupov prekročili plafón.

Chcem len upozorniť na to, že na Slovensku už nemáte nárok na nič!!! Nová smernica EU posudzuje rodinu z pohľadu krajiny, v ktorej žije, takže už nie je možné dostávať prídavky zo Slovenska a žiť vo FR.. po mnohých a mnohých mailoch som sa konečne na URPSVARE v BA dopracovala k odpovedi.

No a čo sa týka systému vo Fr, tak 180€ nie je rodičovský príspevok, ale rodinný prídavok na dieťa do 3r :D Rodičák aj s prídavkom je vyše 500€ a podmienkou je tam, aby osoba, ktorá ho poberá, pracovala 2r pred nástupom na materskú a prerušila kvôli tomu prácu úplne alebo čiastočne
Materská sa vypláca snáď po 6m práce na plnú úväzok vo výšek 100% platu, ako tu bolo spomenuté.

Ja mám aj s deťmi stále TP na Slovensku.. musím síce každý rok nosiť papier, že dlhodobo žijeme v zahraničí, aby mamču neterorizovali s poplatkami za smeti, ale inak žiadne nevýhody v tom nevidím :D
No a keby som sa odhlásila z TP, musím vrátiť OP a nikto by mi nevydal napr. ani nový vodičák (keby mi ho bolo treba).
Stále je možné požiadať o Carte de séjour, ale asi ju ani vydať nebudú chcieť, lebo nám ju už netreba... no a s pasom sa mi fakt nikde pobehovať nechce.
31. srp 2011 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
len potvrdzujem co pise bihan,tiez som sa informovala uz davno-
180 e tu od CAF je pridavok,cize to co na SR tych 21eur ci kolko. rodicak je na SR 190 (ja mam este po starom 256e) a tu na to nemam narok. takze poberam rodicak zo SR a pridavky na dieta tu vo FRA (na SR som sa ich vzdala pismone). TP mam na SR,nevedia,ze som s MM tuna,nemusi ich to zaujimat :wink: Ked nastupim do prace,narok an rodicak zo SR mi prestane platit.
31. srp 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar
@bihan Tak potom asi u nas na SK nevedia co vravia lebo ja mam pisomne z ministerstva potvrdene ze to co je tu vo FR 180 eur do veku 3 rokov dietata, to je ekvivalent RP a preto mi RP na SK nevyplacali ale priznali mi pridavky na dieta. Vidim ze uplne naopak ako tebe Gitka. Tak potom najprv nech si zjednotia vyklad nariadeni EU oni a potom sa mi tu na modrom konikovi mozeme jedna druhu presviedcat. Teraz tu vyzeram ako totalny debil co sa do nicoho nnevyzna. Ale znovu opakujem ze mne RP zamietli s tym ze ten dostavam z CAF u ako PAJE a priznali mi pridavok na dieta. Toto vsetko bolo v roku 2005. Aj info z ministerstva mam z tej doby z leta 2005 ked sme to po Andrejkovom narodeni vybavovali.
31. srp 2011 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 ja som zrusila trvaly pobyt v roku 2004 a ahned mi zobrali aj obciansky ostane ti len pas.. ako doklad... :slight_smile: rsa su ine podmienky casto sa menia, treba s apytat ale treba vediet ze nie je lahke dostat , a hlavne teraz baby vela veci sa meni a rusi je kriza!!!!! :slight_smile:
31. srp 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika rsa mozes si urobit simulaciu aj cez stranku caf. da ti t uz aku taku situaciu ci naozaj mas pravo ak ti to vyjde budem len rada...

ak prides do pariza tak ja som tu. :slight_smile: na urad prace sa mozes registrovat pole employe.. problem je ze is tehotna takze zbytocne sa budes teraz registrovat ale skusit mozes nie? :slight_smile: treba vediet este jednu vec kazdy region ma ine pravidla za chvilu s ato bude centralizovat;; koncom roka myslim tym CAF naprikald.. :slight_smile: to ze kde byvat to vam staci len prehlasenie rodicov tvojho priatela + ich EDF 3 mlesiace do zadu/// ako doklad kde byvate;. :slight_smile: snad ti postaci ako rada..
31. srp 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ani mne ich nie je luto mas pravdu tolko vyhod co maju a hlaven ti co deklaruju len zivotne minimum!! takze dostavaju RSA + p na byt + za deti neplatia skoro nic ani v jedalni , ani centre aire!!!!! a dokopy maju mesacne aj cez 4000€ do riti keby si vedela kolko takych poznam a ako dobre plavaju v systeme!!!!! to len na okraj vzdy ma to naserie!!
@gijar este ze ste ma zachranili.... :slight_smile:
@simi251 nie si tu za blbca neboj.. :slight_smile:
31. srp 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Diky za utechu ale pripadam si tak.
31. srp 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 nepripadaj si neblazni...... kazda mame skusenst a neblazni....... :slight_smile: ja si to nemyslim a vobec neverim zeby jedina baba si to tu tiez myslela, kasli na paranoiu...... :grinning: neboj je to len forum nejde o zivot!!!!! zaklad je ze napisali sme presne to co vcsetko treba aby kocka vedela.. a este kolko sa dozvie na CAF ked sa zacne pytat.. :slight_smile:
31. srp 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak aby som zmenila temu ...chcem sa opytat mamiciek ktore si kupovali kocik tu vo FR.....ktore su dobre znacky? My sme mali JANE a aj by sme znovu chceli ale v pripade ze by sme nezohnali, tak sa chcem opytat ake mate kociky vy a ake mate skusenosti. Lebo nejako sa nevyznam v tych BebeConfort a aubert a podobne co na SK nie su.
31. srp 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 bebhe confort , best!!!! :slight_smile: ja utekam varit
31. srp 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek erika ako zachranili?nechapeme sa :wink: :grinning: teda ja nie :grinning:

@simi251 ja som mala kupeny tu vo FRA 3kombi JANE a stala 600eur cca oproti cene na SR-900e, bola to akcia,ale tak ajtak,super suma a bola som nadmieru spokojna :slight_smile:
No mne presne naopak-ako vravis, tych 21 som si msuela zrusit,teda vzdat sa ich a mam namiesto toho 180e vo FRA,kedze to nie je rodicak. rodiacak poberam zo SR pretoze som si 2 roky poctivo dobrovolne odvadzala do soc.poistovne na SR,tak preco by som nemala narok?to ze som s muzom vo FRA ich nemusi zaujimat,pokial nepracujem.
Urcite si tak nemusis pripadat, akoze my mame teraz len prijem manzelov ale byt plati klub takze je to pocitane aj s tym,tak ziadny narok okrem 180e od CAFU nemame, teda to RSA by nam mozno aj vyslo,ale nezaujimala som sa o to. Dane sme zatial neplatili, raz nam vratili par halierov a minule sme boli na 0, takze sme urcite nepresiahli plafond ale ani nie sme podla nich chudaci asi..........
Tiez ma to serie, vobec nelutujem SMICkarov, prave naopak, ako pise nguyen,ma pravdu a poznam takych a poznam aj frantikov,ktori si robia deti jedno za druhym len kvoli davkam a vyuzitiu systemu,takze ma tiez neskutocne vytaca ked s mojim BAC+5 tu pravdepodobne nenajdem pracu v obore, mala som to stastie uz raz a druhy raz uz jedine s pomocou frantika a nejakeho znameho,lebo sak som Slovenka a mam diplom na svk univerzite,takze pre nich nic.
Akurat mi teraz 1 MM kamarat pomaha s lettre de motivation a vravel,ze ci mi moze poslat CV na nejake assistante administratif...vravim,hej,ale nemam na to formation,ale zvladla by som to,len oni tomu neuveria...a on ze ved mas BAC+5 u vas a to je sto x viac ako BAC+5 tu. Mal tu cest studovat v BA a C.Budejoviciach v CR a pracu absolutne nemohol zohnat so svojimi pzonatkami a vravel,ze studium je neporovnatelne, ze to bolo strasne tazke a ze tu je to fucking shit s ich UNI a formation......
tak kde sme potom ked to sam frantik vystudovany prizna? akoze asi 1 z mala,lebo ostatni sa idu posrat z ich urovne vzdelania, pracovala som v skolstve,tak viem o com hovorim. Segra bola na vymenom pobyte na Erazme v grenobli a vravela,ze sa ani do knihy nepozrela, po fra vie asi ako ja a dostala same Acka, vraj to bol vysmech tie testy............takze asi tak.
tiez by som rada pracovala a odvadzala dane, lebo osobne k zivotu prac.aktivitu potrebujem, ale to by sa najprv musel najst niekto kto nase BAC+5 chape ako dotycny francuz,o ktorom som pisala.
31. srp 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
my mame loolu od bebeconfortu, ale iba kocik a vajicko, nemame nacelle, povazujem to za zbytocnost, kedze od 6teho mesiaca, mozno aj skor tam uz dieta nevmestis a my aj tak neja extra nekocikujeme a tych 250 euro viem aj inde minut... ale kocik je skvely, da sa polohovat na lezato aj na sedenie, da sa nakliknut na oba smery ako aj vajicko a je spratny, lahky, lahko manipulovatelny aj ked... keby som vedela, ze tu vanicku vazne nekupime tak by som asi brala milu a mojim favoritom je zapp (quinny) - blizsie info u Bihan- ale smola, drahemu sa ale ani trosku nepacil, tak sme nakniec kompromisne kupili loolu, ale nelutujem. Stala nas v akcii 375 (jeanova verzia - denim field) a sedacka na nete za 150, co mi za kocik pride uplne rozumna cena
31. srp 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Inak ten RP na SK nie je viazany na socialnu poistovnu a odvody do nej. Ten dostane kazdy rodic, nie? Aspon tak to bolo v 2005. Len materska bola viazana na plat a odvody do socialky.

A aky Jane ste mali? Teda asi este mate, ze? Nam sa paci SLALOM. Tie najnovsie modely ale sa nam velmi nepacia.
31. srp 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Fakt super cena. inak mne sa tiez tie Quinny moc nepacia tvarom a kamoska nan dost nadava ze sa tazko ovlada. A ja tiez nechcem tu nacelle. Preto chceme JANE lebo tam existuje nieco ako kompromis, je to nacelle ktora sa ti da sklopit a je z nej vajicko; Tu pravu nacelle nechcem ale z toho dovodu ze mi bude za chvilu zbytocna ako pises ty ale aj za to, ze neviem ci sa nebudeme zase v lete kompletne stahovat takze by bolo o 1 kus viac. :grinning: A tieto moderne sportaciky sa daju vacsinou tak dobre sklopit ze v nom naozaj mozes poleziacky vozit uz 4 mesacne bebe.
31. srp 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 veru neviem na co je viazany RP.
my sme mali Nomada-ja som za 4kolky. a uz nemame,resp.mame na SR a snazim sa ho predat, je super, ale pre nase stale stahovanie proste velky a maxim uz velmi v kociku byt nechce,tak tu mame len golfac Cybex-je polohovatelny,takze v pohode ak tam maly zaspi,tak spi, je mensi, ma len 4 kolesa a som tiez spokojna. na SR v pripade snehu atd., by som Nomad nemenila za golfac.
31. srp 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Aha no to my zase skor tie trojkolky; :grinning: :grinning: :grinning: Ale co sa kvality tyka je Jane super, ze?
31. srp 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan tak to doufam, ze budu prenaset, pac mi do dvou let budou chybet asi 2 tydny.... predpokladam, ze chomage se do toho nepocita. Delala jsem totiz 8 mesicu, pak rok chomage a ted s odrenyma usima ty dva roky....
31. srp 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar tvoja situácia je trošku špecificá.. manžela máš slováka, platila si si do soc. poisťovne, rodila si na Slovensku.. zrejme preto ti rodičák priznali.

@simi251 na ministerstve možno majú bordel, ale ženská na urpsvare mala jasný papier a presne vedela, čo (zrejme) dostávam a na čo ne/mám nárok. A všetko môže závisieť aj od toho, že si žiadala v r 2005 a možno to ešte nemali také jasné, možno tým, že si žiadala pred tou smernicou, tak ti už vyplácanie nezrušia, ale ručím ti za to, že keby si tam šla teraz a chce rodičák/prídavky, tak ťa vyplokonkujú, že si máš žiadať vo FR.

Kočík mám už druhý Quinny, so Speedy super do terénu (u nás prakticky nevyužitý) a teraz mám nového Zappa a milujem ho. Vaňu som nikdy nemala. Kamoška musí mať nejaký zvláštny model, lebo quinny trojkolky sú najvymakanejšie a najjednoduchšie sa ovládajúce kočíky, aké som kedy testovala :D A to fakt zhodnotil aj MM, že už iný ako trojkolku nechce :slight_smile:
31. srp 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek