• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
caute - tak ten strom este stoji :stuck_out_tongue_closed_eyes: , nechcelo sa mi :grinning:
a ani teraz sa mi nechce ho spratat tak ostane az pokial nestrati vsetko ihlicie a potom ho uz supnem lahko do toho sac a sapin
pozeram, ze vsetky vikendujete a prazdninujete mimo MK - tak vam prajem krasny cas, vela pohody a a bientot :wink:
6. led 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau babule!

Tak Sarko sa chce ženiť? a už sa vôbec rozviedol? :grinning:

My sme mali "lezardovací" víkend, lebo JY mal v piatok 24-hodinovku, takže prišiel v sobotu ráno a celý deň prespal a v nedeľu bolo zase naprd počasie, tak sme sa zabávkali doma a užívali si tú našu cácorku, ktorá sa smeje ako oživot. Hlavne keď papa spieva: A dada sur mon bide, quand il trotte il fait des pets, ah prout ah prout ah prout...
Fakt si mohla vybrať aj lešpiu pesničku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No a ja som sa zase zabávkala :grinning: Ešteže to moje dieťa veľa spí :grinning:
http://www.digishoptalk.com/gallery/showphoto.php?photo=238598&ppuser=11376

Luci, zasik závidím - aj to, že ti prídu vaši aj to, že letíš domov.. ja sa zrejme vyberiem na ďááálekú cestu niekedy koncom júna. V septembri máme v BB jarmok, tak sa budem snažiť tento rok ho neminúť.. No a v júli je Pohoda - to by som mohla nechať malú mamči a so ségrou by sme vyrazili na festival... kurňa, mne to tak chýba!!!

Jani, pozerala osm nové foto - tí vaši drobci sú takí zlatí :dizzy_face:
7. led 2008 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan sarko sa rozvadzal este min. rok na jesen(alebo v lete? :unamused: ) sa mi zda ked bol velky strajk SNCF alebo niecoho ineho-prosto daky velky nepokoj, potom ked tu bol Kadafi tak sa prvykrat nechal vidiet s Carlou, podozrievam ho ze tym odputal pozornost medii od strajku a pod a priputal k sebe a teraz sa tusim chystaju strajkovat lekari z pohotovasti nie? Nebude to nahodou vo februari? :unamused: :grinning:
no darmo ma to premyslene :grinning:
7. led 2008 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som zachytila, že sa s Cecilkou rozchádzajú, ale že sa už aj rozvidli, to mi nejako ušlo... ale zase keďže to bola vzájomná dohoda, tak to bola asi rýchlovka...

Ale teda ak sú tvoje podozrenia správne (logicky to do seba zapadá :grinning:), tak je teda chlapík pekne fikaný :stuck_out_tongue_closed_eyes: Aj ja by som ho volila.
7. led 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved mu aj klesli preferencie - zevraj ludi viacej stve jeho pretrcanie sa s modelkami (mne aj cecila pride akoby byvala modelka alebo niekto taky - MM vravi, ze ona bola byvaly "zajacik" spolu so Sophie Favier) tade aby som dokoncila - tak ludom viac vadi sarkyho sukromne afery ako pokles kupnej sily :stuck_out_tongue_closed_eyes: - dnes som videla, ze ma iba 48 percent - pritom ked zacinal, tak mal vyse sestdesiat - no uvidime, ako to vs dopadne; a teda pevne dufam, ze to dopadne a nie, ze my dopadneme na hub....) - ale ked dodrzi, co slubil, tak je fakt chlapina :wink:

ozaj - to my tu od kedy budeme moct volit? - asi az po obcianstve,co?
7. led 2008 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no iba s obcianstvom, no a to ti nedaju len tak, myslim ze musis mat odpracovane dake roky, neviem kolko...a ako clenovi rodiny to neviem, ale ak moze clen rodiny dostat iba tak obcianstvo tak by mi to prislo prilis jednoduche. Ale zistim :wink:
7. led 2008 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, v tom je ten ich systém debilný a chcú ho zmeniť, že po sobáši s frantíkom máš myslím po dvoch (max. 3) rokoch nárok na občiansto, prípadadne rok po narodení spoločného dieťaťa (samo musia byť manželia)... Nič viac k tomu nepotrebuješ :sweat_smile:
keby si chcela občainstvo inak ako rodinný príslušník, tak musíš mať v prvom rade niekoľkoročný pobyt (asi 5) na území Fr, nie ako študent a pravdepodobne aj niečo odpracované...
7. led 2008 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - iba na skok - zas som nestihala - ale teraz kvoli tomu, ze mam doma MM - konecne ma dovolenku (tak to teda nebudem stihat sem castejsie chodit :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - ale nestihala som kvoli serialu 24 chrono - neviem ci poznate - tak sme si pustili od prvej serie a uvidime kam sa nam podari az dostat - doma mame z emulu vsetkych sest serii, tak potom podam hlasenie :grinning:
inak drobci boli (a su) nadherni a poslusni, iba bambulka ma zas tu nadchu ci co to a tak si nechce nechat vobec siahnut na nos -tak ju chudatko tolko trapim, dufam, ze mi odpusti :sweat_smile:
a Matimu uz vidno aj horne dva zuby - uz su skoro prerezane :slight_smile: - tak a teraz ho uz len vyvarovat - aby si nezakusol do jazyka, ked ho furt vyvaluje :grinning:
inak k tomu obcianstvu - doma mam akesi papiere z prefektury - a (ak sa teda medzi casom nic nezmenilo), tak obcianstvo sa ziskavalo po 5.rokoch zivota tuto (tusim plati iba pre manzelov) alebo aj v kratsom case, pokial niekto studoval na druhum stupni VS tuto vo fr (ale aj ten tusim musel byt zosobaseny) - ale neviem, ci nemaju zas viacero tlaciv pre viacero "typov" pristahovalcov - a ci ja nahodou nemam iba ten pre manzelky :confounded:
Bihan - dakujem :wink: - no pre mna su samozrejme moji najzlatsi - ale to asi pre kazdu maminu tie svoje vsak :wink:
inak od kedy mam bambuliatka, tak sa na vsetky veci divam uplne inak - normalne niektore veci ziskali na vyzname a ine kedysi pre mna veeeelmi dolezite, dnes takmer v zabudnuti) ale skor som chcela povedat, ze ako s nimi travim cas - tak sa nedokazem prestat divit, ze aki su rozdielni - no keby neboli moji - tak neuverim, ze dve deti z toho isteho bruska su taki "nedvojickovi" :grinning:
8. led 2008 v 00:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte!!! Uz je nam lepsie, ale vysavac s odsavackou v plnej pohotovosti v kupelni :grinning:
Co to citam??? Ked sme manzelia, tak 1 rok po narodeni spolocneho dietata mozem poziadat o obcianstvo???
Aha, co mi dnes poslala mamka, dobre som sa pobavila, hlavne ked si v hlavnej ulohe predstavim nasho pazraveho hafana:
BRATISLAVA - Na rakúsku veterinárnu kliniku cez víkend prijali trojročného
psa, ktorý iba s ťažkosťami stál na svojich štyroch nohách a zapáchal ako
"liehovar". Informovali o tom miestne médiá.

Labrador Dingo s hmotnosťou 40 kilogramov bol v zúfalom stave, keď ho
majiteľ - poľovník - priniesol na kliniku, citoval denník
Oberösterreichische Nachrichten veterinára Karla Hofbauera. "Pes mal hrozné
vetry, hnačky a veľa vracal," uviedol Hofbauer. "Keď som ho dával na stôl,
zapáchal ako liehovar," dodal veterinár. Testy preukázali, že pes mal v krvi
1,6 promile alkoholu.

Podľa majiteľa však nešlo o dôsledok nadmerného užitia alkoholických
nápojov. Hladný labrador ukradol z kuchyne a zožral pol kilogramu čerstvého
droždia. Alkohol sa vytvoril v jeho žalúdku ako dôsledok fermentačného
procesu a Dinga úplne opil. "Hlúpi ľudia hovoria, že my poľovníci často
pijeme. U mňa je to skôr môj pes," žartoval Dingov majiteľ.

Aby som nezabudla, kupila som vcera Alikovi auticko, tak uz vie ist sam dozadu :grinning:
8. led 2008 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je super, ze je uz lepsie :slight_smile:
u nas sa zda, ze sa tiez lepsi - ale zas sa mi Anicka po veceroch budi - tak neviem "co tym sleduje" :wink: - a potom rano sa nevie dospat
az na dnes, ked sme vseci ako mechom prasteni - deti sa zobudili rano a mrncia uz od 6-7 - teraz sice na chvilku stichli - ale neviem, ci zadriemali, ci sa hraju - ale kym ma nevolaju, tak tam nejdem, lebo to by som sa celkom odpisala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
idem im pomaly cosi uvarit na obed - a aj nam s tatikom - no proste delba prace - tatik siel na nakupy a ja varim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. led 2008 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, tá príhoda je fakt super :grinning: Naša mačka tiež zožerie čokoľvek :sweat_smile:

S tým občianstvom si to over, ale na niečo také som natrafila, keď som hľadala infošky o sobáši.

My sme riešili v poslednýh dňoch nejakú čudnú krízu - Sára dostávala večer po kúpaní hysterické záchvaty polhodinového srdcervúceho plaču... včera už bolo dobre, ale desí ma predstava tohto večera.. snáď sa nám vrátilo dobré mimčo :sweat_smile:

Ešte sa chcem opýtať, kedy ste začali s reedukáciou perinea?
10. led 2008 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
a práve som vybavila, že zajtra ideme pichať ušká... Ešte musím skočiť do lekárne po krém, aby ju to nebolelo a už budeme mať doma ozajskú kočku :dizzy_face:
10. led 2008 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
hello

vsetky info o zmene toho zakona je stranke service public, ale ziadna strasna zmena sa tam nekonala, inak ma napadlo po tom ako ma skoro trafil slak ako som si predstavila tie haldy arabov dostavajuc obcianstvo cez mariage blanc s bratrancami/sesternicami a pod, ze vlastne pre vas to je uplne super, lebo ked poziadate o obcianstvo uz sa na vas nevztahuje vybavovanie prac povolenia, takze tini, ty uz si iba urobis nejake skusky aby si tu mohla vykonavat lekarsku prax a ostatne baby si daju bud uznat dilpom a vybavene. Tak asi vsetko zle je na nieco dobre :wink:

inak uz ste poculi tu strasnu spravu; co sa stalo v Charnay? O tom malom chlapcekovi co zomrel lebo ho napadol pes? Normalne je mi z toho zle. Navyse sme rano prisli neskoro do prace, lebo vsade bola spusta novinarov a vypytovali sa ci neviem kde je ten dom kde sa to stalo, bolo mi z nich na tycku. Oni uz fakt nepoznaju hranice slusnosti a taktu. :angry:
10. led 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, ja sa o fr. občianstvo žiadať nechystám :sweat_smile:

O psovi som nepočula, ale toto bude ďalší olej do ohňa odporcom tzv. bojových plemien... A mňa to tak nechutne vytáča, lebo poznám prípad, keď to isté urobil labrador - jednoducho sa chcel s tým dieťaťom hrať a dopadlo to katastrofou... bleee.. ešteže máme mačku :sweat_smile:
No a zase na Slovensku nedávno zrazil opitý šofér maminu s kočíkom - 5-mesačné mimi zomrelo, matka má vážne poranenia... :frowning2:
10. led 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja osobne sa bojim vsetkych psov okrem este slepych steniatok :sweat_smile: (preto pre mna ten zakon nema absolutne ziadny vyznam :grinning: )takze len predstava ze by pes napadol mna ma desi na smrt nie este ze by napadol moje dieta a ja by som sa na to pozerala a nemohla nic robit. :frowning2: kazdopadne zakon-nezakon, je to priserne
10. led 2008 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved prave - tak sa zda, kaby sa s tymi psami roztrhlo vrece :frowning2:
urcite je to teraz viac medializovane, ale aj tak neviem - ja sa tiez bojim psov - a s muzom sme sa bavili - ze ak deti budu chciet nejakeho - tak iba ak budeme mat dom a pes bude von (vsak ja som nikomu nic neurobila, aby som vstavala o siestej a chodila ho vencit, alebo, aby som ja 150x denne vysavala kvoli jeho chlpom (ale este ze je Ben toho isteho nazoru)
a aj o tom slovenskom babatku som pocula :cry:
ja neviem, dnes aby sa clovek bal aj von chodit :unamused:
ja uz som na svojich prechadzkach zrusila tak jednu trasu okolo rodinnych domov - totizto v jednom je taky obrovsky rotveiller, kt skace , ze mu cez plot vidno hlavu - a divy je jak neviem co, ked tadeto niekto prechadza

co sa tyka detskeho placu vo vecernych hodinach - zevraj je tonormalne - zevraj takto sa dietatko vyrovnava s celodennym stresom, v kt bolo
nam pomohol cumlik - Matik sa mi tak utisil a este si na 20 minut podriemkal a potom uz bolo vs dobre (ale tak to bolo asi len v prvych 3 mesiacoch)
mozno potrebuje viac istoty, alebo nieco ine (viem, ze moji sa vecer chcu tulit a chcu byt v mojej pritomnosti)
10. led 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby tak toto mi neuverite, dnes cez obednu prestavku sme sa s kolegom vybrali do lyonu, kedze su soldy a nemali sme tu hlavneho sefa. Prvykrat v zivote som soferovala v centre Lyonu, ani rras mi nezdochol motor na krizovatke, nikoho som nepresla, zaparkovala som na partdieu, no pecka, taka spokojna sama so sebou som uz davno nebola. Cestou spat sme zistili ze moje auto na parkovisku nie je :astonished: Skroro som odpadla, baby fakt, predstavte si to, navyse nie je moje, je prenajate, ja mam alovu poistku a oni ma poistili vo firme kde mi to prenajali len tak provizorne. Presli sme cele podlazie. To uz som mala sebevrazebne sklony. Neostavalo mi ine iba zavolat na policiu, prisli fizli, spisali sme zapisnicu, carte gise v aute spolu s polovicou dokumentov k novemu bytu :zipper_mouth: no ako z hororu, kolegovi som neprestala opakovat nech ma zobudi :angry:
Volala som do spolocnosti co mi auto prenajima, skoro dostali infarkt, zacali riestit tu moju chabu poistku. Tak som volala sefovi ze co s tym da robit, ten prisiel za 20 min za nami, tak sme tam tak bezcielne postavali ked sa nas len tak zrazu jeden polis opytal ci sme presli aj "bis" :astonished: :astonished: :astonished:
tramtararaaaam, parkovisko na partdieu ma poschodia 1 - 1 bis 2 - 2 bis chapeteeee????Kto to mal vediet :sweat_smile:
No a hadajte kde bolo moje KAcko? na 2 bis :angry: :angry: :angry:
10. led 2008 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, ja som si myslela, že sa to takto skončí už keď som bola v polke čítania tvojej story :grinning: Teda fakt žiadna škodoradosť, nechcem si ani predstaviť, ako by som ja panikárila v takejto situácii, ale vo veľkom meste, na veľkom parkovisu.. už aj mne sa stalo, že som hľadala auto na opačnom konci, ale až po volanie policajtov to nezašlo :wink:
No nič, hanba nehanba, ešteže ti ozaj nečmajzli :grinning:
10. led 2008 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, to si si na seba uplietla dobry bic - teraz Ti to budu kolegovia stale vyhazovat pred oci :stuck_out_tongue_closed_eyes: - hlavne, ze to dobre dopadlo - a ozaj ten kolega - on tiez neni tunajsi, ze nevedel, ze je tam aj to bis?
uvidime ako to bude so mnou - konecne som dostala termin na kondicne jazdy - takze koncom januara si prebrazdim ulice lyonu a potom hor sa na to :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - len zas neviem kam som podela ten code :stuck_out_tongue_closed_eyes: - musime oprasit stare vedomosti - len nech nie su tie moje hlboke vedomosti z autoskoly moc hlboke - tada take hlboke, ze na ne az nedociahnem (ako hovorieval nas matikar na gympli :grinning: )
inak my pohoda - stale sa tocim medzi plienkami a papanim - takze nic nove :unamused:
11. led 2008 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tu sa to nejako nehýbe...čo, dúfam, znamená, že sa venujete drobcom a rodinám :grinning: tak vám aspoň poreferujem, že už máme náušničky! Nastrelené a dve minúty oplakané :wink:
13. led 2008 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata, aj vam tak strajkuje kon alebo to len mne? Uz som X-krat pisala, aj som odpovedala Nguyen na tu jej super prihodu,ale nikdy mi to neodosle, taha vzdy dlho, nemam tolko casu vypisovat od znova...
Nguyen, zacala si o soldoch a skoncila si pri ukradnutom aute... ja vam len chcem dat tip, co robim ja, ked sme uz pri autach, ja so sebou vzdy nosim len fotokopie vsetkych dokumentov, keby auto vykradli, mna okradli, tak original je vzdy doma pekne schovany. A keby zastavili polisi, tak rada pridem ukazat orginal k nim na stanicu.
A co soldy, boli ste? My sme sli vo stvrtok neskoro poobede, MM bol doma a to skor on ma tahal von nakupovat, nikdy som tak este nenakupovala vo vypredajoch, ved u nas ani nebolo dokopy co a za co. Jooj, ale kupila som si nieco :wink: teda cela rodinka sme si kupili nieco.
Bihan, a ako ste zvladli nausnicky??? Vidis, a tolko strasili v tom casopise a nakoniec to bolo jednoduche, to som rada!
Dnes poobede sme boli na prechadzke v Cannes pri mori, cely tyzden nam prsalo a konecne vykuklo slniecko, tolko ludi ako na 1.maja, bol aj nas pes a vykupal sa medzi lodkami :slight_smile:
13. led 2008 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute - tak ja vobec ale vobec nic nestiham - prave sme dorazili (mame navstevovy maraton) :stuck_out_tongue_closed_eyes: v piatok vecer aperitiv u susedov, vcera vecera u nas, dnes obed a popoludnajsi caj u svagrinej, buduci tyzden mame ohlasenych susedov a v utorok ku benovej byvalej kolegyni :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a to sme este neabsolvovali ani jednu cestu mimo lyon :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
soldy su pre mna zatial tabu - no rada by som isla (snad mi zajtra vyda)
pa - uz musim ist - idem kupat a ......................
13. led 2008 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, kolegovia si srandu nerobia, su hrozne zlati, a hlavne a to som si myslela ze asi odpadnem, moj kolega, iny nie ten co bol so mnou, na druhy den, v piatok rano ide do prace pride ku garazi, garaz otvorena auto nikde, prva vec pomyslel si na mna tak zacal rozmyslat a rozmyslajuc presiel asi 20m a nasiel svoje auto na prechode pred barakom a vtedy si spomenul, ze vecer ked sa vracal z parce videl ze sa u pani co mu zehli kosele svieti tak zaparkoval na PRECHODE PRE CHODCOV a cestou si este aj otvoril garaz aby sa uz nemusel zadrbavat no a vybehol po kosele, vyniesol ich do bytu zamkol a hotovo, no a rano nasiel auto tam kde hovecer nechal po 15 min panike :grinning: :grinning: :grinning: aka je moznost ze sa stanu taketo dve veci hned po sebe? :grinning: Takze sme mali v robote dvojnasobnu zabavu :grinning: :grinning:
no a kolega co bol so mnou je jediny co nie je z lyonu ale z villefranche a prave toho som musela schytat :grinning: :grinning: :grinning: , ale nie musim uznat ze bol mimoriadne zlaty :sweat_smile:
Co sa tyka solldov tak ja som soldovala v sobotu ale uz nie na partdieu, je tam strasne vela ludi a mna to unavuje a presuvat sa po poschodiach aaaaa :angry: tak sme boli v limoneste, v champagne a potom vo villefranche a skoncili sme v marcy v bare Telegraph-odporucam vsetkym "lyoncankam" je to uzasne, aspon pre mna to bol zazitok, ja som totiz nikdy nic podobne nevidela, pre mna telegraf bolo to vytukavanie sprav sirenych po drode a o jeho predchodcovi som ani nevedela ze existuje, je to vazne pekne a pri dobrej viditelnosti je odtial vidno Mont Blanc :wink:
No a zvysok vikednu sme malovali byt a zistili sme ze monocouche je odrb takze este este jednu vrstvu pred 26 musime stihnut, som znicena a unavena na smrt, takze som si prisl la do roboty oddychnut :wink: :wink:
14. led 2008 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja ešte nesoldujem, lebo tu je všetko oneskorené, takže čakám, že soldy začnú tak možno o mesiac.. ale aj tak je mi to jedno, lebo vzhľadom k tomu, že je tu stále rovnaké počasie, soldy sú tak max 20% a to a neba :sweat_smile:

Nguyen, hovor mi niečo o únave - Sára má zase najkú rastovú krízu, čo znamená, že cez deň dojčím po dvoch hodinách, v noci po 3-4 :rolling_eyes: a s napätím očakávam, kedy to zase prejde.

Náušničky boli úúúúplne v pohodičke. Zobrala som ju na kolená, teta nakreslila špeci fixou bodky, priložila k uchu, cvakla.. vyliezla jedna slzička... potom dvakla druhé uško, vyliezla druhá slzička, dve minútky som ju hojdala na rukách a z bižutky sme už odchádzaly s malým usmiatym slniečkom :grinning: je fakt, že som jej ušká natrela nejakým umŕtvujúcim krémom, ale podľa mňa by sa to v pohode zaobišlo aj bez neho.. no a po dvoch týždňoch dáme normálne náušničky.. A ešte som chcela, že po dvoch hodinách už uško nemala ani len červené. večer som jej to dezinfikovala, otáčala ani na to nereagovala :wink:

No a už mám termín odchodu na starý kontinent - koncom júna opúšťam túto vyhňu a vraciam sa na rodnú hrudu :grinning: Navyše sa u nás idú diať veci, lebo sa mi žení bratranec v septembri, konečne budem doma na jarmok :grinning: a koncom septembra budeme v Bretónsku a budeme môcť so svokrovcami osláviť 35-ku môjho mangelíčka.
14. led 2008 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, a kedy sa vratite spat do vyhne? A je vobec sanca, ze manzela prelozia spat na kontinent alebo ako??? Tak super s nausnickami, baby su hrdinky a znesu vela, nie ako chlapi :grinning:
U nas nic nove, teda, zaviedla som si 'volne pondelky', uz 2x po sebe sa mi to podarilo, proste rano po kojeni, prezleceni, prebaleni a nachystani vsetkeho (pre pokoj mojej duse) zduchnem a ukazem sa az pred 16.00, aby som stihla poobednajsie mlieko... Tak som zduchla aj vcera a rovno do Nice znova do toho obrieho obchodaku este po nejake vecicky, ale skor som kupila nieco pre rodicov, pridu v marci, ale tak mi to fajne padlo, tam sa parkuje rovno oproti moru a letisku, vyvetrala som hlavu a bolo.
Doma to prezili, akurat pes sa v nestrazenej chvili dostal do garaze, neviem, kto zabudol zavriet dvere od zahrady :angry: a roztrhal uplne nove 10 kg balenie Friskies a podla odhadu MM zozral na posedenie tak 2.5 kg, takze potom slopal hektolitre vody, 1x sa vydatne povracal a dnes rano nas bol budit, ked 'uz hukalo na zakrute', ale nikto nevstal, tak rano MM upratoval :confounded: Dnes ma dietu a je si toho vedomy, lebo sa velmi hambi za ten vcerajsok.
Bihan, si sa pytala na reedukaciu perinea. Mne to predpisal gyndos na kontrole po 6 tyz po porode, 10 sedeni, to som bola v polke aprila, hned som sa sla objednat a bolo volne az v polke maja! takze som zacala zhruba 3 mes po porode, 2x do tyzdna, spolu 10x po 20 min. Bolo to take zvlastne, vaginalna sonda a cez nu pustali elektricky prud a ja som mala posilovat svalstvo, cele to bolo pripojene na obrazovku a tam behala krivka, ako som posilovala, snimalo to svalovu kontrakciu, na obrazovke boli nakreslene obrazce a ja som ich mala tou mojou krivkou kopirovat, takze posilovat viac, menej, uvolnit, rychlo zovriet svaly a vydrzat na urcitej urovni... prve 2-3 sedenia mi dali zabrat, nevladala som, ale potom to uz slo. A hlavne ta kineziterapeutka bola strasne fajn, mala 4 deti, takze sme aj pokecali. Akurat mi to trvalo 1 a pol hodiny aj s dopravou, takze som to musela stihnut pocas Alexovej siesty.
15. led 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som zabudla, dnes Alex zvladol uplne sam po styroch vyliezt 4 schody, uz nam zacina behacie obdobie :astonished:
15. led 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tiny, ten vás pes je fakt dobrý nenažranec! :sweat_smile: 2,5 kila granúl na posedenie? fok...

S tou reedukáciu ma upozornili, že si mám radšej vybrať Sage Femme, ktorá nerobí s elektródami.. vraj je to lepšie :wink: Ale ty si bola u kine alebo SF? Lebo ak sa nemýlim, dá sa buď u jedného alebo druhého...
Náušničky som už aj vymenila za normálne.. síce tvrdili, že by som ich mala nechať dva týždne, ale tá nastrelovacia náušnica má pomerne veľkú plochu okolo dierky, takže by som ani nevidela, keby sa jej to zapálilo.. tak som naložila "vlastné" náušky do domácej (nemáme lieh :sweat_smile:), pred založením poriadne vydezinfikovala a už ich má v uškách... Ani pri tom nepípla :grinning:

Inka voľné pondelky závidím :dizzy_face: ja by som ani nemala kam ísť :angry:
S tým prevelením.. teraz idem domov na prázdniny, do vyhne sa zase vraciame spolu v septembri. Sem je MM prevelený na 3 roky, pomaly už budeme mať prvý rok za sebou :sunglasses:
15. led 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak ja som vcera soldovala :slight_smile: - ale skoro mi to nevyslo - lebo matik ma plakacie obdobie a len by sa mojej sukna drzal :angry:
nakoniec som skoncila s topankami a svetrikmi a riflami a este som chcela ist ku kadernikovi - ale som si povedala, ze hudak tatik doma sam proti dvom :grinning: - tak sm utekala domov - tak ten kadernik na buduce :wink:

inak mi vcera MK nesiem vobec - neviem ako vy - ale ja uz som si tak zvykla, ze az nedobre - clovek ma takto aspon nejaky "kontakt s domovom" - aj ked neviem neviem, ci by sme sa boli doma niekedy stretli :slight_smile:
takto ked clovek uvazuje - ten internet je fakt skvela vec :wink: - sranda bude, ked si raz vsetky dame stretko niekde tuto na kontinente - niektore uz s chodiacimi babatami a niektore snad s kocikmi (vsak Nguyen, Meleri :wink: ) - no ale stretnut sa mozme aj skor - ja som za - dokonca, mame jednu manzelsku a jednu detsku cestovnu postielku k dispozicii :wink: - a okolo bytovky mame kopec miest na parkovanie :wink:
pa - idem si vypit kavu
15. led 2008 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takze kaficko??? Ja sa priznam, od porodu som mala asi 3x Nessku a s mliekom aleb smotanou, ale kedze sa vzdy potom vysypeme a kafe bez mlieka mi nechuti a hlavne ako by ten moj nespavec spal??? Ale prave teraz spi, MM ho uspal a on teraz pracuje u seba na kompiku a ja si konikujem na svojom, he he. Tiez mi vcera strajkoval kon a bola som cela bez seba z toho :slight_smile:
Lucka, no vidis to, mna gyndos neupozrnil, ze sa to da aj so SF aj s kinezi s elektrodami. Pri odchode z porodnice som si vsimla letaky o reedukacii, ale SF ma pri odchode nejak zvlast neupozornila, ze by bolo vhodne, ale tam v porodnici ku mne chodila na izbu poctivo cvicit (len doma mi to uz neslo, ked som uz mala par vzacnych minut, ze si lahnem, tak som hned aj zaspala). Tam, kde som chodila ku kinezi, to je cele sukromne, takze sa objednas a fakt necakas, a to som potrebovala, v nemocnici-porodnici by to bolo statne, vela ludi, hoci len 2 km od nas...
Kazdopadne to stalo za to, totizto po porode toho mojho valibuka mi obcas usli nejake kvapky mocu :confounded: a uz je to vsetko OK.
A k tym pondelkom, ja vlastne takisto nemam kam ist, ani s kym, v tom case kazdy pracuje, MM strazi doma Alexa a len tak sama bezcielne bludit, teda najprv sa tam niekde odviezt a tam bludit...tiez to nie je ono. ALe daco vymyslim, nejaku tu masaz by som brala alebo kozmeticku, ale ked tu vacsinou je vsetko v pondelok zatvorene.
15. led 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek