• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@rosny na rodičák sú presné podmienky... koľko semestrov, v akom rozmedzí.. skús si to pozrieť na CAF stránke, mne ušla materská o pár posratých hodín. Ale je možné, že sa ti do toho bude počítať aj materská.. fakt neviem..toto som si zisťovala len tak z rýchliku, keďže sa ma to, v konečnom dôsledku, netýka :D
31. srp 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ja vim, ze to jsou 2 roky do narozeni ditete, ale presny podminky nevim; na CAF se chystam, ale nejdrive aspon na gyndu, aby me to tehotenstvi potvrdila, uz mam o tom i nocny mury, o ultrazvuku...des, aby uz bylo pondeli...
brala vas gynekolozka pri prvni navsteve hned na ultrazvuk, nebo jen poslala na testy krve?
31. srp 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny inak mne sa zda ze tie odrobene roky resp mesiace sa pocitaju do deklaracie, teda, co si si odrobila do toho 14 ci 16 tyzdna, teda ci prenasas alebo nie na tom vela nemeni, a keby aj, na matersku ta poslu aj tak v presny datum a to este nikto vratane teba vediet ci budes alebo nebudes prenasat (normalne je to 6 tyzdnov pred porodom a rozhodnutie o tom dostanes asi v 6tom mesiaci, tento o"odchod na matersku" mozes posunut o tri tyzdne ale to az tesne pred nastupom a potom si ich "vyberies" po porode - ja som si takto vydrankala jeden tyzden ale len tak tak a to som nemala absolutne ziadne problemy a porod v nedohladne ale tri tyzden som mohla snivat, lekari ich nechcu davat...)
31. srp 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny ja som chodila k mojej doktorke, nie ku gynekológovi, takže prvý uzv v 13tt a pri Sáre na kliniku, tam mi urobili prvý UZV v 7tt.. aj so srdiečkom :dizzy_face:
31. srp 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen s tou deklaraci mas pravdu, no uvidime, co mi nakonec vykouzli na CAFu
31. srp 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan az 13tt, jezis, tak dlouho nevydrzim, ale pristi tyden bych prave mela byt 7tt :slight_smile:
31. srp 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ja som chodila iba k obvodnemu, prvy UZV v nemocnici na radiologii v 13tt a prva navsteva gynekologa porodnika v 14tt, on sice sono mal a kazdy mesiac kukol na malu, ale len tak z rychlika, inak iba 3 povinne UZV a vobec mi nechybali ziadne navyse...
31. srp 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen tak to je jen tak pro radost ten prvni, aby clovek videl, ze tam ta fazolka je
31. srp 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen lenže ty si inááá :grinning: Ja som sa pri prvom UZV rozrevala, keď som tam videla to malé 2mm nič a už tomu nič bilo srdiečko... v 13tt je to už hotový malý človek.

@rosny prežiješ to tak či tak :D ak má tvoj doktor uzv, tak ti ho určite "natočí".. ak nie, tak si budeš musieť počkať :slight_smile:
31. srp 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jaj no ja som tak zvracala ze bolo jasne ze tam fazulka je:wink: ale chapem, ja som sice nemala potrebu vidiet na UZV taka som z toho bola prekvapena ale v tom 13tt mi aj slza usla ale to uz bolo "hotove" babatko :slight_smile: Ale naozaj som malu zacala vnimat az ked sa zacala hybat co sa takmer prekryvalo s obdobim ked nam povedali ze je to dievcatko, takze sme relativne rychlo vybrali meno a potom sme s nou uz komunikovali, reagovali na jej pohyby a volaji ju menom,ktore sme jej vybrali, vtedy to bolo uz naozaj ono. Dovtedy mi to neprislo, dokonca som dovtedy ani nic nekupovala, vobec ma to nebralo ale potom to prepuklo naplno :grinning:
31. srp 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan hej hej v tomto som ozaj ina, neviem preco, nie ze by som malu nechcela alebo sa na nu netesila ale dako ma to vazne nebralo, myslim sono a tak :sweat_smile:
31. srp 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen tak mne pri Sára absolútne nič nebolo, takže tie UZV raz za mesiac boli jedinou pripomienkou toho, že naozaj čakáme bábo :D Keď už sa hýbala, tak mi UZV nebolo treba, ale tie prvé týždne to bolo fakt super.. ale pri Maríne to bolo zase také prekvapko.. prešiel mi po bruchu a ono sa tam zrazu objavilo bábo.. s rukami, nohami a hýbalo sa ako o dušu..juj.. dobré to bolo :dizzy_face:
31. srp 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan no prave, ja jsem na tom stejne, asi je jeste moc brzo, ale me proste nic neni, takze mi prijde divny, ze bych mela byt tehotna, takze bych potrebovala aspon ten UZV, abych se ujistila :grinning:
31. srp 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny no a to ešte pred prvým uzv v druhom tehu som mala taký sen, že som si to všetko iba vsugerovala :grinning: že som tak strašne chcela to druhé dieťa, že som si proste vsugerovala nevoľnosti a zblbla hormóny, aby začali produkovať hCg a že som prišla na UZV a tam ma doky vysmial, že tehotná nie som :D Poroste obrátený deni de grossesse.
31. srp 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan luci,je to mozne, ze kvoli tomu mi to priznali,neviem a ani nechcem vediet :grinning:
ja som mala tu vo FRA prvy UZV v 6tt a uz bolo aj srdiecko :slight_smile:
31. srp 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Inak nenormálne dobrú vec som minule objavila v Auchane - pražený hrášok obaľovaný vo wasabi.. štípe to snáď až v zadnici ale tááááke je to dobré :D
31. srp 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar Ja som bola tiez v 6 tt, lebo mi nevedeli urcit, ako dlho som tehu :slight_smile: Najskor ma poslali na krv, az tak na UTZ. Za cele tehu som mala 5 UTZ plus 3 spodne, lebo som mala problemy. Najlepsie bolo pri uplne poslednom, kde sa ma pani dr. spytala, ci to je prvy UTZ... a on bol poslednyyyy !!! Mala som male brusko a tehotna este cez zimu, takze stacilo svetrik dat a bruska nebolo :slight_smile:
31. srp 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Drzim teda palce! To bude druhe? Aj ja by som este chcela, napriek risku, mozno sa mi podari uzit si aspon 2. tehu!
31. srp 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 S nacelle mas pravdu, uz to teraz viem podla vlastnej skusenosti. 5 mesiacov som vozila viac menej vo vajicku, v nacelle malokedy, vacsinou v nej spal v detskej pri okne. To zboznuje doteraz. Ja som po pol roku kupila chicco liteway, nakolko som fyzicky prestala na trojkombinaciu stacit (tazke ako fras....) a nemala som pocit, ze je kociar pod kontrolou. Takze sportova verzia pouzita jediny raz ;) Na golfac nedam dopustit, je super, sklopit sa na uplne na rovno, pisu od veku 0. No ale neviem si zase predstavit dat don narodene babatko, max. v perinke este mozno alebo keby sme zili niekde pri mori :slight_smile:
31. srp 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan jo, tak neco podobnyho se mi prave zdalo vcera :grinning: akorat ze bez zvraceni, ale s marnym brouzdanim UTZ po brise :slight_smile:
31. srp 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 dekuju :wink: teprv prvni :frowning2: ale hlavne, ze je :grinning:
31. srp 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 od 0m asi kvôli tomu, že sa dá použiť s nejakou autosedačkou.. či nedá?
Aj Zapp je od 0m, lebo sa naň dá nakliknúť maxicosi ale ten hamac z kočíka sa dá použiť najskôr od cca 4m.
31. srp 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a kdyz jsme u tech kocarku a tak, tak existuji tu taky takovy ty servery jako mimibazar v CR na prodej pouzitych veci?
31. srp 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny jasne a je toho tu prevela!!!! :slight_smile:
31. srp 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek tak super, hadam, ze uz jich mas furu vyzkousenych a osvedcenych! :wink:
31. srp 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny www.leboncoin.fr ja som predala všetky nepotrebné veci cez túto stránku... a nakúpila pár tých, čo nám bolo treba :D
31. srp 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan jo, tak tam chodim hledat kanape :slight_smile: akorat co me stve, ze kdyz pak jdu na ebay.fr, tak tam jsou ty inzeraty z leboncoin.fr
31. srp 2011 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan inak ked tu rozoberame kociky, tak v podobnom duchu, videla som na fcb vas nosic, to je boba vsak? Citam na nete ze je od 7kg, to cca od kolko mesiacov? Lebo nasa Eva ma uz vyse 4 kil a neviem ci sa mi oplati kupovat nieco od 3kg skror by som nieco vacsie nech to vyuzijeme (resp priatel, lebo ja sa vidim dost biedne nosit 7 kg, ja nevynesiem ani pack balenej vody na prve poschodie) dlhsie. Na tejto moje eslastik satke som minule, ked som ju prala (lebo slecna sa mi do nej vygrcala:grinning:) na etikete nasla ze je do 18kg, ale to ja isto riskovat nebudem, tak vaham...svagrina chce kupit ergobaby aj s vystelkou pre novorodencov ale kedze mam satku, nevidim v tom pre nas nejaku super vyhodu a aj bez tej vystelky mi pripada ergobabay maly ... no a moja laska na cely zivot je stale Beco (sa budes prazit v pekle ze to ze si mi ho ukazala:grinning:) ale neviem...vazne neviem, mame este casu dost kym nabere vahu ktoru ja a satka uz nezvladneme ale cim dalej tym menej som rozhodna
1. zář 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen my sme mali Beco a spokojnost,ale je pravda,ze sme nosili len do pol roka,kedy mal Maxim 7kg :zipper_mouth: potom uz som nevladala a MM tiez nie, uz to bola tazoba :grinning:
inak ku kocikom-tiez by som uz nacelle nekupovala asi pri druhom baby, je zbytocna, maly mi v nej nechcel byt,my sme ju vyuzili asi 2 mesiace a inak sme sa nosili v Bece.
1. zář 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Ergo je fajn, ale novorodenecká vložka totálne naprd. Ak chceš ešte novorodeneckú vložku, tak tú má integrovanú aj Manduca, bola jedna jedniná krásna limitovaná séria s motýlikmi (kdesi som ju videla na bazári vo FR).
Beco je super pre menšie deti, neskôr som ho vymenila za Bobu, lebo ten vnútorný pruh pri väčšom dieťati vadí.
No a 7kg mala Marína asi v 3-4m :D ale rátaj cca pol roka na nosenie v týchto nosítkach bez vložky.
Pekné sú ešte aj Tuli nosítka.. vo Fr teraz veľká móda a je to Made in Poland :grinning:

Elastická šatka určite nie je do 18kg, povedala by som tak 8 aj to s použitím min. 2 až 3 vrstiev. Potom to veľmi nepríjemne hojdá a zle sa nosí.
1. zář 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek