• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
@nguyen "toto" je ring-sling, šikovná vecička na také krátkodobé prenášanie...napr. z auta k dokorovi, zložiť dieťa a znovu naložiť po konzultácii... na nosenie na viac ako cca 20min to veľmi nie je. Alebo je super potom pre chodiace dieťa, ktoré chce chvíľku chodiť, chvíľku sa nosiť.
1. zář 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Vdaka za link, su tam fakt dobre veci. Inak, dievcata, poradte mi, je potrebne kupit trotteur alebo nie? Az ked dieta uz pevne sedi, ci kedy sa da do toho posadit? Aku mate skusenost? Bihan, toto som pozerala occasion, lebo nemyslim,ze sa oplati investovat nejakych 100-150, ako som videla v obchodoch. Hoci v bebe 9 sme videli ferrarriiiii ;)))
2. zář 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 aký trotteur myslíš? také to "chodítko-pavúk"? To najlepšie nekúpiť nikdy :grinning:
Marina teraz dostala na narodeniny toto http://www.amazon.fr/Funtastic-Porteur-Scramble-Grande-Bretagne/dp/B003BNY8GU/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1314950254&sr=8-6
2. zář 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Hej, hej, pavuk, rozmyslala som, ako sa to vola :slight_smile: Preco nikdy? No to vase je super, ale to je uz pre starsie decka, co chodia, nie? Kolko ma Marina?
2. zář 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 Marina má teraz 13m. Tie pavúkovité chodítka nie sú dobré, lebo nepodporujú prirodzený vývoj dieťaťa, dieťa tam nemá správny došľap, nepoužíva správne svaly. Neposilňuje chrbát. V niektorých krajinách sú zakázané.
http://www.votre-enfant.com/wiki/extensions/medias/storage/trotteurs.pdf
2. zář 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan Zlakla som sa tej francuzstiny :slight_smile: Ale idem to popozerat. Uz som o tom pocula, ale beriem to tak, ze vsetko ma svoje pre a proti. Este nesedime, takze mame cas, mozno nas Simon prekvapi a nebude potrebovat ziadne - moja segra zacala chodit v 10 mes. Marina uz chodi, predpokladam. Mas len ju, ci viac deti? Co je este dobre na fyzicky rozvoj? Podkladala si vankusmi na sedenie, resp. nieco na motivovanie lezenia. Nechcem kupit vsetko, co kde ponuknu, nejak sa nam to tu hromadi :slight_smile:
2. zář 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 tu máš niečo aj po slovensky.. volajú to "chodúľka".. milé slovo pre pre takú debilinu. :sweat_smile:
A najlepšie je posledná veta :grinning: http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/2550/preco_niektore_deti_vobec_nelozia.html

Marina ešte sama nechodí, pridržiava sa steny, ja to nechávam na mojich deťoch - nepodkladám vankúšmi, nedávam sedieť, kým si samé nesadnú, nenaťahujem za ruky (Marina je druhá, Sára bude mať 4r). Doma sme okrem hracieho koberca pre drobca do 1r nemali žiadne haraburdy ako skákacie zebry, valce na lozenie, chodítka a spol. Marina teraz dostala odrážadlo, máme ešte autíčko po Sáre a tým to hasne.
2. zář 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte uz ked ste pri statkach mna niekedy nastvu niektore ako zle uviazu deti a doslova mam pocit ze im hlavy odpadnu proste nadavaju na porte bebe, ale s ked blbo uviazu satku tak podla mna este viac skody narobia tym detom!!!!! no som sa rozculila.. :grinning: :grinning: :grinning: ja som znicena vcera som zobrala deti znova do disney dnes si nic necitim!!! :grinning: :grinning:

@meleri vcera som si na teba psomenula, u peracnikov ked si spominala na cisnke peracniky tak vcera som kupial patovy v disney ako si spominala za starych cias co boli :slight_smile: len je cely CARS 2 :grinning:
2. zář 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@erikasadek ahoj jo ty jsou krasne zavidim tady se to sehnat neda....

ja nosim v manduce a spokojenost. :slight_smile:
Adrien mel dneska posledni ockovani bohudiky; a dik Eriko za radu s tim Pentavacem tenkrat davame jenom to..
2. zář 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri ked vyrastu deti pojdes do disnyelandu a kupis mu ten peracnik . :grinning: ps nemas zaco. :slight_smile:
2. zář 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Dakujem, ten zaver je vazne super. Pomaly najdalej zajdes.
2. zář 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
len podam info o nasej garderie. dnes som bola na inscription.
takze vyslo nam platit 80centov/heure,co je velmi fajn, boli tam len 2ja cernoskovia, deti asi cca 12 a 1 male 4mesacne babo spinkalo. je tam velka miestnost na hranie, izbicky s postielkami po dvoch, ale vraj mi ho kludne uspia v kociku ak je tak zvyknuty a bude potrebovat a ako sortie chodia von na ihrisko so smykalkami a do kniznice, ale to skor asi uz s cca 2rocnymi detmi. kazdopadne to na mna posobi prijemne a zaciname v pondelok s adaptation :slight_smile:
2. zář 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@sonka31 Chcela si nieco na podporu rozvoja co sa tyka lozenia a chodenia ? Ja s tym nemam osobne skusenosti, nas Andrej to bral tak nejako ucebnicovo cize prvy zub 6 mes. prve kroky 12 mes. takze nikdy som to nemusela riesit, ze by bol pozadu. Ale moja najlepsia kamoska na SK mala ,,problemy,, pisem v uvodzovkach lebo skor ju lekari strasili ze je asi postihnuta jej dcerka a podobne bludy az kym neabsolvovali vsetky vysetrenia od kardio, cez neurologa az po genetiku. Ale to by bolo na dlhe pisanie. Jej dcerka proste tiez do vsetkeho isla trosku neskor ako pisu ,,mudre,, knihy, nechcela lozit, potom nechcela sediet, atd. Nakoniec sa nejako rozbehla a vsetko zvladla aj zvlada uplne bez problemov a je z nej uplne zdrave 2 rocne dievcatko. Ale v case ked podla lekarov uz mala akoze sediet a lozit a jej sa stale nechcelo, poradili im Vojtovu metodu aj ked vedeli ze nie je postihnuta. Pretoze Vojtova metoda nemoze vraj uskodit ani zdravym detom. A moja kamoska tvrdi, ze im to pomohlo.

Tym som len chcela povedat ze kazde dietatko ma svoje tempo, niektore chodia v 10 mes. niektore az v 18. A niektore deti vobec nelozia. Ale idu rovno na nohy. Na tvojom mieste by som sa tym este vobec netrapila. A toho pavuka sme my nemali. Nechybalo nam to vobec. dietatko sa ucilo popri nabytku ked sa same postavilo. Do nicoho ho netreba nutit;
2. zář 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
help poradte nekdo, Samsonek mel jit do skolky ale vcerejsi "journee portes ouvertes" bylo fiasko...nevim jestli je to tim ze se predcasne narodil ale proste ty decka co tam prisli byli sebevedomi obri vypadali vsichni uz tak na ctyri roky on tam byl mezi nima jak miminko.....do toho fakt ta skolka jenom zidle proste jak nekde na zakladce uz! ucitelka to sama rekla ze jeste vypada ze je na to maly a at jeste pockame do listopadu nebo klidne i pozdeji; to by mel mit kolem tri let...
jenze nam bylo blbe se ptat jak to bude s penezi.
pac je to soukroma skolka.
manzel je nasrany pac tvrdi ze pry tim ze nam tam jakoby drzi misto tak za to budem muset platit kazdy mesic jako by tam byl. je to pravda?? jakou mate zkusenost??
da se to nejak "odhlasit"? zadna faktura ani nic takoveho nam zatim neprislo....
3. zář 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nejradsi bych se na to vyprdla uplne a pockaa na pristi zari takze jeden rok bude jeste s nama ale co ty penize...to me sere...on od te doby co je adrien na svete tak se chova jak miminko; hraje si se sterkatkama; plazi se; dudlik; pliny...me je to jedno ja to nechavam na nem ale s tou skolkou me to mrzi...
3. zář 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Ja ti ohladne penazi neporadim len ti chcem napisat ze aj moj Andrejko tym ze je januarovy, isiel do skolky az ked mal 3 roky a 7 mesiacov. Proste to tak vyslo. Keby som ho davala o rok skor mal by 2 roky a 7 mesiacov. Kedze ja som nerobila a nemali sme doma babatko ako ty, pockala som rok a dala som ho tam teda az dalsi rok. Na SK to bolo normalne ze ma dieta uz viac ako 3 roky. ale viem ze tu vo FR idu deti do skolky ak v tom kalendarnom roku budu mat 3 roky, ze? Ale ak je tvoj syncek decembrovy tak bude vzdy potom v skolke aj skole asi najmladsi. To si treba uvedomit ze ti potom pojde do skoly vlastne 5 rocny, nie 6. Takze je to na tebe, ako sa ti to viac vyhovuje. Nas Andrej je sice v triede medzi najstarsimi ale nevidim v tom nevyhodu. Akurat ze jeho naj kamos je o celych 9 mesiacov mladsi a su srandovni ked idu vedla seba a je o hlavu nizssi ako nas Andrej. :slight_smile:

Ja na tvojom mieste by som teda asi este rok riesila pomocou haltegarderie a do skolky az o rok. Ale to je len moj osobny pocit. Lebo mne sa tiez nepacia tieto FR skolky, ze su v nich hned lavice a rezim pomaly ako v skole. V haltegarderie mi to viac pripomina nase slovenske utulne skolkarske triedy. Takze je to asi o tom, ze ako ty sama vidis tvojho synceka, ci je viac hravy alebo uz zvladne tu travail v skolke. Lebo oni tie ucitelky uz to tak volaju. Ale vela zalezi tiez od konkretnej ucitelky. Napriklad tu v nasej skolke sa uz v petite section ucili pisat;
3. zář 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@simi251 dekuju ti. taky to tak citim. je ti silene jak deti tak male se od sebe lisi staci par mesicu a vypadaji uplne jinak..
ano mame smulu prestehovali sme se a tam kde sme bydleli byla skolka vic jako v cesku proste koberec spousta hracek; zadne lavice spis prostor ke hrani a tu normalne klasicka ucebna.

ja to citim jako ty ze proste je to jeste brzo.

dik za radu toto me nenapadlo s tou halte garderie! my chodime jednou za tyden do MJC kde je velmi stastny proto sem si myslela ze ve skolce to bude super ale jak sem to tam vcera videla...

musim se zeptat nekoho jak to je s tou halte garderie.

me to jako nevadi kdyz se mnou je naopak sem rada protoze si spolu hrajou i s takhle malym mimnkem si hraje jenze slo mi o neho aby zazil neco noveho a tak....

ted je to uz otazka tech penez jak to vyresit...nechci platit cely rok a ani se tam neukaze!
3. zář 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri pokojne to odlož do januára alebo až do budúceho školského roka. Na to, aby dieťa mladšie ako 3 išlo do skôlky, musí byť dostatočne zrelé a to Sam zrejme ešte nie je. Podľa mňa je hlúposť, aby ste platili za škôlku, keď tam malý nechodí. Skúsenosti s tým nemám, ale ak to bude problém, tak ho proste odhlás na celý tento školský rok.

V našej škôlke žiadne lavice nie sú.. je tam hrací kút, kde majú plno hračiek, potom taký tvoriaci s okrúhlymi stolmi a stoličkami a potom majú taký iný kút s niekoľkými dlhými lavicami, kde sedia keď si čítajú rozprávku alebo keď sa končí škôlka.
3. zář 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri O tych haltegarderies sme tu popisali vela lebo gijar chcela vediet. Skus kuknut stranu dve dozadu. Aj gijar ide dat svojho synceka do HG. Aj nas Andrejko chodil. Su pomerne lacne A mozes ho tam dat spravidla 3x na pol dna. Co je fajn na adaptaciu aj pre teba ze si trosku oddychnes.

S tymi peniazmi sa to podla mna musi dat vyriesit tak ze ho normalne zo skolky odhlasis a o rok znovu prihlasis do petite section. To by mali pochopit. Drzanie miesta by bolo naprilad par mesiacov ale takto ked vlastne oddialis nastup o rok, to by mali normalne tento rok zrusit a zobrat vas o rok. Aspon tak mi vravi moj rozum. Ale viem ze v praxi je vela veci inak. :slight_smile:

Inak aj moj Andrejko bol velmi sklamany ked videl ze v skolke nemaju hracky. Este minuly rok v moyenne section v montpellieri mali sice lavice a tabulu ale kopec hraciek, lego, hrad, rytierov, proste vsetko. No a tu v Nantes v Grande section.....NIC. Ziadne hracky. Stale len pisali a kresili. Ale pretoze sme menili skolu tak neviem ci ten rozdiel bol sposobeny riaditelkou, ucitelkou alebo jednoducho tym, ze to bola uz ina section. Neviem. Kazdopadne sme boli velmi sklamani.
3. zář 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ja ti odpoviem za seb akedze moji chodia do sukromnej... platit nebudes nic u na sto tak bolo ked pato po tyzdni a pol zacal vracat pred skolkou tak sme prestali az do januzara nechodil normalne odpocitala tie mesiace kedy nechodil.. :wink:

druha vec je skus ho dat nic nestratis ak po tyzdni alebo viac vidis ze samsonik nechce chodit ze mu tam nie je dobre vyber ho a daj do HG na par mesiacov/ a zacni znova ko my v januari po zimnych prazdninnach alebo pockaj az do noveho skolskeho roku...

hovorim ti to preto ze u nas pato vies aky mal problem ale skusila som nic nestratis aspon uvidis deti sa velmi rychlo prisposobuju viac ako my dospelaci!!
ver samsonikov viac ako sebe my matky mame tendenciu prehanat a casto sa obavat az prilis. :wink:

co sa tyka hraciek v PS su ale od MS uz nie su , deti sa uz ucia hrat sa hraju ale nie s hrackami!!! robia mnoho uzitocnejsich veci podla mna ko hrat sa s hrackami ..; s tymi s amozu hrat aj doma nie?? :wink: u nas lavice su take male pre deti su spolu na nich maluju pisu , modeluju a vela.... ineho. :wink:
3. zář 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Nas Andrej mal presne taku super ucitelku v MS ze sa aj hrali aby si oddychli ale popri tom casto aj strihali, lepili, modelovali, mali vela sorties, vyrabali darceky pre rodicov z dreva, plastu, pripravovali karneval. varili proste vsetko. A teraz tu v GS to bol krok spat, iba kreslili, lepili, strihali, a hlavne sa ucili pisat. Ale teda pisat kompletne. Bolo to dost nezazivne pre deti, ked si vezmes ze je to materska skola. Necakala som ze sa budu doslova ucit. Myslim si, ze je to hlavne kreativitou ucitelky.
3. zář 2011 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojte kocky!!!
@simi251 Dakujem moc za radu, nemam pocit, ze je Simi pozadu, hoci niektore deticky uz stoja v postielke, resp. same sedia, on este nie, ale to neva, je sikovny, tuhy ako struna, stale sa plazi, otaca, kope. Myslela som, ci ho nenavnadit na toho "pavuka", ale po precitani faktov sme sa s mm rozhodli, ze pavuk nebude. Pockame neskor na odrazadlo. Nech ide svoji tempom. Aj tak krasne vykrikuje MA-MA a niektori jeho rovesnici este nie
:sunglasses:
Rozmyslam, ako to bude so Simonkom, on je narodeny 28.12. Mozem ho prihlasit do skolky rok neskor? Aby zacal skolu 6 rocny?

@meleri Ja by som maleho este nechala doma. Ved si doma, nech je este s Tebou a mladsim. Naco sa ponahlat, no nie? Ja by som ho normalne odhlasila na tento sk. rok.

3. zář 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 Ja som to teda asi zle chapala, ja som si myslela ze ked chces radu, ze ako podporit lozenie a pod., ze mas pochybnosti.
A s tym datumom zapisu do skoly neviem ako to je, ci je to dane zakonom alebo je to na rodicoch. Ale moj Andrej je januarovy ma teraz uz 6 rokov a 7 mesiacov a ide do skoly do CP az teraz. A nikto sa nad tym nikdy nepozastavoval. Len neviem, ci tam nie je ta rozhodujuca hranica prave 31.12.
Na SK je fajn ze sa rodic rozhodne sam ak ma dieta narodene od septembra do konca roka. :slight_smile:
3. zář 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bihan dekuju snad to teda pujde odhlasit budu tam muset zajit pristi tyden a domluvit se s nima co a jak protoze to nechcu nechavat na manzelovi...nejlepsi by bylo asi pockat do pristiho zari protoze tak aspon pak lip zapadne kdyz budou vsichni novi a tak...
to je prave ono ze tato skolka je trida proste mi to prijde strasne prisne! cekala jsem neco uvolnenejsiho; ani zadne hezke vyzdoby normalne hole steny....:( premyslela sem o jine skolce ktera je trochu dal ale ktera je prave volnejsi ale nevim jde o transport mame jen jedno auto...
@simi251
no opravdu by se spis hodil tam do te halte garderie ano budu muset zajit pristi pondeli nejlepe se s nima domluvit protoze takhle platit je fakt blbe....
jo je to naprd jak se to meni mesto od mesta! ja sem taky zklamana povcerejsku....

@sonka31
jasne pockame jeste rok navic fakt byl predcasne narozeny...ja myslela ze tam budou deti jeho veku ale vubec! ty asifakt chodi do te hg. priznam se ale ze nemam moc srdce ho dat ani tam....me to fakt nevadi kdyz je se mnou naopak...
@erikasadek
jo dik uff to sem si oddechla nechtela bych za to platit ale jak pisu radsi tam zajdu a domluvim se s nima....snad jsou na to precejen zvykli ze jo...
ja ti nevim on je fakt hodne detsky on kreslit vubec neumi nebavi ho to; on jenom auticka a letadla a knizky si prohlizi ale na nejake manualni prace jako modelina to ne...proste by to tam fakt nedal....prave by sel do te petite section ale jak pisu prisne to tam je jak svina....
holky dik jdu veset plinky a uspavat samson a ikdyz se mi zda ze uz tam oba dva s manzelem usli...
3. zář 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 No toto si zistim :slight_smile: Simi sa stihol narodit este v starom roku, ale kvoli trom dnom ho nedame do skoly s o rok starsimi deckami. Mam nad cim rozmyslat ;) Spytala som sa mm, ako to tu je a skoro mu oci vypadli z jamiek, ze riesim nastup do 1. triedy :grinning:
3. zář 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 Povedz manzelovi ze sa o par rokov bude velmi cudovat ako to rychlo ujde. :grinning: :grinning: :grinning: teda aspon mne to uslo straaaasne rychlo a uz mam doma skolaka.
Ale teda si myslim ze si to treba rozmysliet nie pred nastupom do 1.triedy ale uz pred nastupom do petite section v materskej skole. Ze ci ho tam das 2 a pol alebo 3apol rocneho plus potom 3 roky skolky? Lebo ked ho uz do skolky das 2 a pol rocneho, neviem ci vam potom dovolia chodit do skolky 4 roky.
3. zář 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Aha, tak na to budem mysliet. Dakujem za radu. Fakt to zbehne, verim, ved nedavno som bola tehotna a dnes na mna dieta pokrikuje :slight_smile:
3. zář 2011 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ja som chcela iba k tomu ze Samson sa od Adrienovho narodenia sprava ako babatko (neviem co ti k tomu baby napisali precitam neskor ale...) ... ja som mala 4 a pol roka ked sa narodil moj brat, osobne si na to pamatam iba utrzkovito a velmi hmlisto ale moja mamina stale spomina ako som zrazu zacala "cuvat" vo vyvoji. Nie ze by som aktivne ziarlila alebo tak, bola som uplne v pohode, len som chcela cumlik, pit z flasky, nechecla som sa sama obliekat ... prosto vsetko co robil a mal moj brat som vytrvalo kopirovala, neviem sice, ako sa to spravilo, ale spravilo, neboj nic, myslim, ze je to uplne prirodzeny jav :wink:
4. zář 2011 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nguyen
@meleri Aj ja si myslim ze je to uplne prirodzene ze dieta sa trosku popri mladsom surodencovi vrati akoby o krok spat. Aspon navonok sa to moze tak zdat. Vela krat som to videla spomenute v casopise Mama a ja ale vtedy sa ma to netykalo tak som tomu nevenovala pozornost. A teraz ked sme boli na SK, nas Andrejko ma kamarata o poschodie nizsie v panelaku ktory ma 3 roky a tiez uz od neho niekedy chytal take ako sa vravi ,,maniere,,.
4. zář 2011 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek