• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
Ahojte! Všetkým školákom a škôlkarom veľa šťastia do nového školského roku! Nech sa im dobre darí, či už v TPS, PS, MS, GS, CP, CE1 atď. Pozdravujem @erikasadek a jej veľkého CE1. (Zoznam máme rovnaký ako minulý rok, plus agenda... :grinning: už sa teším, ako si môj syn začne sám zapisovať "kedy, čo má"... :grinning: Zubov koľko už myš odniesla u vás? U nás dva... :grinning: Ale bezzubý nejde do školy, už stihli aj narásť "veľké"...). Trošku v šifrovanej reči 7-ročných, čo žijú viac prestávkami a kamarátmi na dvore, ako školou samotnou: Beyblade Metal Fusion a Bakugan Drago alebo Dynamo už v taške máte na zajtra? (To je jediné, čo riaditeľ v našej škole nezakázal, z tých súčasných šialenstiev, lebo je to technické a zdravo súťaživé... :grinning: ) Čo tam po obsahu peračníka teda... :grinning: :grinning: :grinning: @meleri Počas školského roka dávajú rodičia svoje deti do škôlky v takých 2 vlnách - september a január (v januári príde do PS veľa nových detí, ak cítiš, že ešte nie je ten správny čas, pouvažuj radšej nad tým januárom, nie odkladať až o rok. Do konca roka urobí veľké pokroky, uvidíš. Hlavne zabudni na to československé "vychádzajú/nevychádzajú zlé roky", neriaď sa podľa toho, v ktorom mesiaci v roku sa narodil.) Všetko dobré aj novým maminkám a ich bábätkám...
4. zář 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@nguyen jo je to sranda mi to nevadi nechavam to na nem on byl dycky trochu pozadu uz jako miminko vsechno mu trvalo dyl nez jinym detem ale tim nechcu rict ze je nejaky postizeny je normalni jen nema rad zmenu a je rad kyz jsou veci porad stejne...
tak to jo ctyri a pul roku to si byla jeste mala urcite to asi pak preslo jak si sla do skoly? ja nic takoveho za sebe nemuzu rict protoze ja sem byla ta mladsi a muj bratr mel uz sedm let takze ho to vubec nezajimalo,nehral si se mnou ani nic...
@mokiri
jo ja to asi necham na to zari vsak to nevadi zitra tam ale musim zavolat mam z toho strach jestli mi nevynadaji nebo neco tak...hlavne nechcu platit kdyz tam nebue chodit...
@simi251
jako mi to fakt nevadi ze je pozadu vubec spis naopak je to legrace je pozorovat jak si spolu hrajou..me uz na to upozornovaly zeny tady jeste jak sem byla tehotna takze sem tak nejak tusila ze to tak dopadne....mozna je jina vec mit holku ale kluci jsou asi takovi trochu lenivi....:slight_smile:)
4. zář 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Gs sa uz mmusia ucit pisat uz je to priprava na CP!!! inak by nestihali ver mi CP je uz ina vec.... takze osobne mn eto nevadilo ucili sa azaroven hrali .... :slight_smile:
4. zář 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ak mozme poviem ti co si myslim a ako pisali baby, to ze samsonik opakuje po mladsom je uplne normalna vec!! takze tym sa netrap!!!!!
prejde ho to ale dovolim si ti povedat jednu radu kedze som stale v styky psychologmi apsychiatrami , teda pedo.. tak ti mozem povedat len jedno aj ked s abojis vraz ho tam!!!!! samsonik potrebuje vidiet seberovnych!!!! jeho veku ako sa spravaju ako robia veci!!!! a ver mi ze za tyzdne dva si nepsoznas syna!!!!! :slight_smile: je ti uplne normlana vec deti potrebuju zmenu ale byt v kontakte so seberovnymi naberu dobre aj zle!! :grinning: ale j eto ich prvy socilany kontakt tak velmi potrebny....

pisem ti to preto kedz evies ze patrick je autistycky a svoje som si presla....; tiez bol aje detsky do skolky isiel ako 2 apol rocny kedz ej enarodeny na konci novembra!! ako aj josh.... kolektiv ho naucil a posunul dalej ... bolo to ovela lapsie pre neho ako keby len bol doma nikdy by neurobil takyto pokrok ako urobil za tych par rokov kpokial by nebol v skolke v kolektive!!!!
nesmies sa toho bat daj samsonikovy volbu!!! a uvidis bude to fajn musis ty sama najprv tomu verit ked maly uvidi tvoj strach takj sa tomu bude bat aj on!!!! :slight_smile: drzim ti place!!!!!!!!

ps deti narodenen od januara idu do jardin enfant :slight_smile: pol n apol jasle a PS// :slight_smile:

4. zář 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mokiri dik aj tebe pekny a uspesny zaciatok roka!!!! vsetko mam uz v july som nakupila co patovy chybalo do aktovky... takze sme pripraveni , uz viem kto bude jeho ucitelka a tesim sa kao male decko pretoze je to uzasna zena!!!! moj syn mozno nemal stastie na niektore diagnozi, v zivote ale pan boh nad nim teraz bdie!!!!!!
dufam ze riaditelka splni slovo a bude mat AVs osobnu asistenku tento rok inak nebude zvladat.. tempo!!! tak nam drzte palce....!! nemocku uz zacal tento tyzdne tesil sa kao male decko!!!! znoav ponikova terapia hudobna a ine.. tak som rada strasne s amodlim aby sme to dokazali a ze do mladosti neako zvladne socialnu cast a dokaze ako tak samostatne existovat!!! :dizzy_face:
4. zář 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Tak ja som si vzdy myslela ze deti sa ucia pisat az na zakladnej skole. :slight_smile:
4. zář 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
@mokiri Zienky chcem sa Vas opytat ked teraz vidim ze uz mate deticky na zakladnej skole. Ako to tu vo FR vlastne na skole chodi? Maju deti prestavky medzi jednotlivymi predmetmi, alebo je to vobec rozdelene do predmetov ako u nas na SK?

A velmi ma trapia obedy v skole. Ako to prebieha? Viem ze ich vtedy estrazi ich ucitelka ale niekto iny. My mame totiz taky problem, ze Andrejko sa strasne boji chodit na obedy, boji sa ze ho budu nutit jest veci ktore on nemoze ani vidiet. On nema problem s jedenim celkovo ale ma proste urcite veci, ktore ked by som mu polozila na jeden tanier s jeho oblubenym jedlom, uz by sa ho ani nedotkol. Tak chcem vediet ze ako im to serviruju lebo raz v skolke mi vravel ze mu dali na jeden tanier vsetko napriklad vtedy mali vajcia natvrdo s majonezou a tie mu len dali dole z taniera a na ten isty mu dali hlavne jedlo. Neviete mi niektora poradit prosim vas? Do FR skoly som nikdy nechodila a netusim ake zvyky maju. Len by som chcela aby mu ani na tanier nedali to, co on nechce. Da sa to?
4. zář 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@erikasadek dik za radu ja nevim radsi fakt jeste pockat vis chodim pres rok do MJC myslim ze to je fajn ze to staci dvakrat tydne krome zimy kdy jsou tam zdechli no a pristi zari uz to bude super! ale dik za nazor :slight_smile: ja uvidim jak se ted bude chovatjak bude v MJC a pak treba i v tom lednu ale nevim...
4. zář 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 to by celkom zaujimalo aj mna s tou kantinou, taky problem sice nemam ako ty, len mala neje zeleny salat, doma to neda do ust ani za nic, a hovori ze v skolke jej hovoria ze nech "len ochutna" a teda aj ochutna - posluchne. Mozno z toho aj vychadzala ta jej fobia z kantiny isty cas. Najlepsie ked sa popytas v skole, na mna obcas pozeraju ako na blbca ale aspon zistim co potrebujem :grinning:
4. zář 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 tazko ti odpoviem ale jedno ti poviem urcite ano ucitelak nie je s detmi v jedalni nato je dozor... nutit nikto nebude!! :slight_smile: co sa tyka taniera u drobcov je to tak ze oni im davaju na tanier salat alebo ine ako predjedlo// a ked dojedia tak im serviruju drhuhe, teraz ked je tu problem tak ich nato upozroni , ale je mozne ze tvoj andrej sa bude inak spravat v skolke ako doma :slight_smile: ako vatsina deti..

meleri drz sa... :slight_smile:

co sa tyka skolky aby si chapal deti su pripravovane uz od MS a GS je uz poriadna priprava na CP, preco?? pretoze franina je velmi tazky jazyk na rozdiel od slovensciny inak sa pisa a inak sa cita!!!!! nase deti v tomto to maju lahsie spoznas az bude v CP!!! tvoje...

takze ich pripravuju nato uz od skolky aby to nebolo ako privalova vlna pre deti sok!! v cp; takze ver mi neskor budes to chapt .. ze tak je to lepsie.... a taktiez cisla... takze v prvom rocniku uz vedia za par mesiacov mnoziny a ine veci , nechaj tomu cas a uvidis nemozeme porovnavat ich sposob s nasim kedze gramatika ni ej eta ista... :slight_smile:
4. zář 2011 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Idú pekne predmet po predmete a medzi nimi taká mini prestávočka tzv. minute. Môj syn vie, že vtedy sa má bežať vycikať, žiadne iné šašoviny sa nemá snažiť za ten čas stíhať, lebo je to fakt len munúta. Cez hodinu učiteľka neznáša, keď sa deti pýtajú na toaletu (stalo sa, že fakt nepustila). V priebehu tých 3 hodín vyučovania dopoludnia (a detto pobede) majú v strede jednu väčšiu prestávku - récréation, ktorá trvá 15 minút - vtedy idú na školský dvor vybehať sa. Vtedy sa môžu aj napiť alebo zjesť ovocie, ak dá rodič do tašky niečo (99% detí nenosí nič). Môj síce vždy dobre raňajkuje pred školou, ale aj tak dávam fľašku vody a jabĺčko (niekedy zje, niekedy nie, ale z fľašky je vždy trochu odpité).

Na obed mu dajú všetko podľa jedálneho lístka, nič selektovať nebudú, jednoducho spapá len to, čo má rád, nikto ho nebude nútiť jesť niečo, čo zvyčajne neje. Ak by mu núkali, aby aspoň ochutnal, na to mu daj inštrukciu ty, ako má zareagovať - niečo ako: ďakujem, nie, chuť tohto jedla poznám, nejedávam to. (Normálne, ako by zareagoval aj dospelý v rovnakej situácii.)

Nech sa vám darí v CP!
5. zář 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mokiri Juuuj dakujem ti velmi pekne. Teraz mam aspon obraz trosku ze ako to prebieha. Lebo dnes nas nepustili dalej ako po skolsky dvor a stretnutie s ucitelkou mame az v piatok vecer. Dakujem este raz. :slight_smile:
5. zář 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Diky za info. ucitelku som upozornila na nas problem, bola velmi mila ale pochybujem ze nezabudne na to, a ze povie dozoru co som jej povedala. Ona si to ani nezapisala a neverim ze ked ma dnes 24 novych ziakov tak si to zapamata. Ved uvidim vecer a mozno budem milo prekvapena. :slight_smile:
5. zář 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ja sice nemam dieta vo veku CP,ale kedze som ucila na statnych skolach deti od CP-CM2,tak toho ovladam :grinning: ako napisala mokiri, medzi predmetmi je vzdy minutka na WCko (ale u nas nemala nikdy ucitelka problem pustit dieta cez hodinu,vzdy sa nejake pytalo) a recreation je raz za cele doobedie (co je ok,kedze sa zacina vacsinou o 9.00 :wink: ), trva 15min plus minus, vzdy je to dokopy aj 20 lebo decka sa musia pekne zaradit na dvore a tak po triedach vstupovat dnu. Potom je obed (to neviem bohuzial,lebo som nechodila na obedy a prisla som vzdy az poobede zasa) a poobede sa zacinalo cca 13.30 a do konca vyucka bola zasa 1 recre dalsia 15minutova (koncili 16.30 ci tak nejako tusim-ako kde).
Myslim,ze to je fajn, no ja tvrdim opak ako erika,o tom sme sa uz bavili tu raz :slight_smile: teda co sa tyka systemu-co sa ucia a ako sa ucia,resp.aky je vysledok :slight_smile:
ale je pravda,ze franina je tazky jazyk a nevidim dovod na to,aby sa tzv.predskolak uz nepripravoval na CP-pisat,pocitat. bavila som sa s kamoskou a vraj u nas to uz funguje podobne, v 5 rokoch uz sa v skolke normalne ucia (ale aj hraju).
5. zář 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Dakujem Gitka. Vidis vobec ma nenapadlo ze vlastne ty si ucila takze sa mozem opytat aj teba. A k tej skolke, ved ja som rada ze sa uz pripravovali na CP, nebude to taky strasny skok. Akurat ze ta nasa ucitelka bola taka velmi narocna, proste chcela dokonca aby sme sa doma s detmi ucili, aby uz bezchybne vsetko pisali a podobne. To sa mi zdalo este dost krute pre 5 rocne deti, aby sa nemohli ani raz pomylit v pismenkach? a hrali sa velmi ale velmi malo asi len na dvore cez recre.
5. zář 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 hej,tiez s tym suhlasim-s tou pripravou ale to uz je potom podla mna na povahe a narokoch samotnej ucitelky, ze si nezela uz aby sa decka mylili a podobne. to pdola man nie je standratne,aspon dufam. my sme tu mali prvy rok 3 a 4rocne dievcatka a ta 4rocna (takmer 5) bola taka pomalsia, prvy rok vo FRA a teda nehrozilo,ze by vedela hned citat,pocitat po fra a ucitelka bola velmi zlata vraj a ustretova,uplne to chapala, mala urobila ajtak dost pokroky podla mna.
Hej,toho hrania by som prijala viac. Ako vravim, uz ta 3rocna (ta uz bola vo FRA dlhsie, chodila aj do HG) nosila domov vykresy s vlastnym menom podpisanym, zakladne pocitanie, zakladne slova, normalne mali testy na konci semestra a tak. pre 3rocne dieta sa mi to zdalo narocne.
5. zář 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak uz mame "obrazek" a 3cm :grinning: :grinning: :grinning:
6. zář 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 Tak drzim palce, nech sa maly rychlo aklimatizuje. Bude dobre, neboj. A mozno fakt bude papat aj to, co doma nechce ;)

Kocky, co je to CP, MS, GS? :slight_smile: Neovladam este tuto terminologiu.

@rosny Jej, blahozelam! nech to bezi rychlo a hladko! O chvilu bude male pri Tebe, uvidis!
6. zář 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som trošku vyvedená z miery, Oliver postúpil do MS (moyenne section - po našom "stredňáci" v škôlke), ale nie aby zostal s rovnakými deťmi, s ktorými chodil do PS (petite section - maláci), pani riaditeľka sa rozhodla, že tie skupiny detí pomieša - asi aby to nebolo také fádne, alebo čo. Takže teraz má jedného kamaráta v jednej triede, druhého v inej a sám je medzi 20timi úplne inými deťmi (okrem Camille, ktorú jedinú pozná, ale o ktorú samozrejme absolútne nejaví záujem). Je to aj u vás tak, že ako deti postupujú do vyšších tried, tak ich "miešajú"? Celé leto to bola jediná istota, keď som ho namotávala na škôlku, že sa uvidí so starými kamošmi, a teraz je všetko inak... :confounded:
Ale aby som neskončila v negatívnom duchu: z HG, kde chodí Simonka, som absolútne nadšená, adaptácia zatiaľ fajn aj "tety" tam majú veeeľmi milé - také mladé kočeny, ktoré sú (aspoň zatiaľ) úplne nadchnuté svojim povolaním :slight_smile:
6. zář 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny
no 3cm, to už je riadny valibuk (valibučka?) :grinning: Je to úžasné, keď si človek predstaví, že za 7 mesiacov narastie o ďalších cca 47 cm, nie ?
6. zář 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao a ja som si myslela,ze len v nasej skolke sa zblaznili a vidim,ze nie :angry: Nasa J.dopadla este horsie,lebo tiez je v MS,kde ostali z minuleho roku iba 11deti,tie zvysne dali do inej triedy a k nasej (4rocnej ) Jasmi priradili dalsich 14 deti vo veku od 2.5-3 rokov :angry: :frowning2: Cize aby tie starsie deti priucili tie mladsie :unamused: Ja som vytocena,lebo tie nove deti tam len revu,miesto toho,aby ona napredovala,teraz bude brzdena mladsimi :rolling_eyes: No vraj tu je to tak a nikto sa nad tym nepozastavuje,bohuzial....
6. zář 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki
tak to sme skončili ešte pomerne dobre, Oli je aspoň medzi rovesníkmi. Ale nejak mi stále uniká podstata tohto kroku, to je ako na čo dobré toto miešanie? Náš Oli je z tej sorty detí, ktorá je relatívne prispôsobivá, ale musí o zmene vopred. Takže teraz je situácia taká, že pri každej príležitosti vyzerá svojich kamarátov, kýva im a viditeľne je z toho smutný a má slzy na krajíčku, že sa s nimi nemôže hrať :frowning2: Plus ešte stále tá jazyková bariéra...
Inak, prihlásili sme ho na judo, jeden krát do týždňa na jednu hodinu, 350e/rok + kúpiť kimono. Syn susedky v BA chodí tiež, 2x/týždeň po hodine a platia 30e/polrok.
6. zář 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao nasa J. ostala nastastie s jej naj kamoskou,takze to berie celkom ok,ale veru prisla o vela dobrych kamaratov,ktory su teraz uplne v inej casti budovy a stretavaju sa tak na obedoch.... Oli jedava v skolke? Ozaj,davaju ho este spat?Lebo nam ucitelka povedala,ze v MS uz nemaju "pravo" spat,ale vcera mi Jasmi hovori "tak dobre som sa dnes v skolke vyspinkala" :confused:
A to judo je teda sakra drahe! My sme za gymnastiku aj kraso platili po cca 150€ na sezonu.... Tento rok uz ide na modernu gymnastiku,v sobotu zacina :dizzy_face: A ja zacinam od stvrtku body karate,konecne sa musim zacat hybat....
6. zář 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 CP je prva trieda na zakladnej skole, potom nasleduje CE1 a CE2. :slight_smile: PS je petite section v skolke cize 3 rocne deticky, potom je Moyenne section a posledny rok je Grande section. A v niektorych skolkach su aj mensie ako trojrocne deticky a tych volaju tusim TPS akoze toute petite section;
6. zář 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ahoj tak moj Andrejko menil kazdy rok skolku takze viem ako to je ked zakazdym ina ucitelka a ine deti. Ziadna istota pre dieta. A videla som aj teraz tu v Nantes ze to urobili v byvalej Andrejkovej skolke tak, ze pomiesali deti. A Andrejko bol minuly rok GS a polka triedy boli deti, ktore boli len MS. A vlastne tie deticky MS boli odtrhnute od kamaratov z predosleho roku.
6. zář 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Gratulujem k prvej fotke. nie je to tak davno co sme sa aj my vytiesali. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Bezi to strasne rychlo.
6. zář 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki Prave som vysie pisala ze aj nas Andrej bol minuly rok v zmiesanej triede s mladsimi detmi. Ked si predstavim ze tam boli deticky co len teraz na jesen oslavuju 5. narodeniny a on uz pomaly 7-me. No si myslim ze to je velky rozdiel takmer 2 roky, ze? Tiez som sa bala ze ho to pribrzdi, ked som to na zaciatku roka videla, tie datumy narodenia na nastenke. Ale tym ze to bola uz MS/ GS tak ucitelka s tymi detmi co boli GS pracovala zvlast, kym deti z MS spinkali poobede. To bolo fajn. Akurat ze vela dobrych kamaratov mu tohto roku ostalo este v skolke tym padom. Aj jeho frajerka EVA. :grinning: :grinning: :grinning:

Inak v Montpellieri taketo zmiesane triedy neboli v skolke. Tak asi ako si rozhodne riaditelka. Neviem. Aj pre mna to bol sok ze take nieco existuje. A tam bol Andrej MS a praveze museli spinkat povinne, teda aspon lezat.
6. zář 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fúúha.. miešať mladšie deti so staršími je silná káva.. aj keď je to len maternelle. :confused: Sára chodí do triedy so všetkými deťmi ako minulý rok, len min. rok ich bolo v PS 30 jedna učiteľka a 1 asistentka, teraz sú rozdelení do 2 tried, všetci sa poznajú a pár detičiek pribudlo. Sárina naj kamoška je stále v tej istej triede.
No a "u nás" sa už nespí, ale ak si to rodičia želajú, môžu ich dávať spať. Ak už nespia, majú v triede lehátka na oddych.
Sáru som zatiaľ na nič neprihlasovala, ale za 10h jógy pre mňa chceli 72€ čo mi príde teda celkom dosť, ale asi sa tam prihlásim aj tak, aby som sa odventilovala aspoň raz týždenne.
6. zář 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzao doufam, ze jen o tech 47 cisel, kdyz si vezmu, jak jsme oba velky :grinning:
6. zář 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny neboooj... aj 54cm deti sa rodia celkom v pohode.. dôležitá je hlava :grinning:
6. zář 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek