• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
deti s amiesaju , pretoze bud na dedinach kde je malo skolok doteraz tomu tak bolo a vmestach sa zacalo minuly rok boli to experimentalen triedy a vysledok bol vraj dobry tak sa s tymù zacalo..*

tento rok..
to ze nemaju tu istu ucitelku mozno pre vas je to sok zvyknute na nas slovebnsky system ale im to vyhovuje poviem preco... :grinning: nie kazdemu dietatu sedi ucitelka alebo rodicovy na tom nezalezi a tak apson na danom ziakovy nebude sediet ako na slovensku byva par rokov!!! verte mi deti si rychlo zvykaju aj pato si zvykol a to je autista!!!! na zmenu ucitelky.... deti sa miesaju stale je to dane aby kazda trieda mala slabsich strednych a rychlych ziakov.. takze nie su rozdiely medzi triedami... :slight_smile:
@rosny parada blahozelam ku velkosti. :wink: hlavne ze je vsetko v poriadku.. :slight_smile:
6. zář 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
nestihla som upravit chyby prepacte som nastvana dnes do mna nabural 70 rocny dedko !!a ide ma porazit hlavne ze deti su ok ale ja sa stale trasiem!!
6. zář 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Tak Vam chcem len opisat ako prebiehali nase prve dva dni v skole. Skola ako taka je OK, Andrejko je velmi spokojny ale obedy dopadli presne ako sme predpokladali. Taaaakze hned rano v pondelok som poprosila ucitelku, vysvetlila som jej situaciu a ucitelka potom povedala jednej z vychovavateliek v cantine ze teda netreba mu ponukat co nechce. No ale jasne ze v cantine bolo viac vychovavatelov a nasiel sa jeden pan, ktory chcel nasho Andreja presvedcit na salat. :grinning: :grinning: :grinning: Takze Andrej odmietol, ujo napriek tomu viackrat povedal ze ale ano, budes papat aj salat. A Andrej zase odmietol a skoncilo to tak, ze ujo povedal ze dobre, ze tak nabuduce. No a nasmu Andrejovi nebolo viac treba. Vecer ked sme pre neho prisli vyhlasil, ze uz na obed nepojde. No ale dlho sme sa o tom doma rozpravali, citala som mu cely jedalny listok na mesiac. Dal sa presvedcit ze teda este na obedy pojde ale vymysleli sme taku fintu ze som napisala na listok odkaz pre osobu, ktora by ho nabuduce chcela presviedcat. No a dnes jasne ze ten isty ujo mu chcel nanutit redkovku s cibulou (aspon tak povedal Andrej) ale ked mu ukazal listok, bolo vsetko OK a ujo povedal ze si vezme listok aby ho ukazal aj ostatnym tetam. Neviem ci im to v skole nebolo cudne ked maly A. vytiahol listok od maminky, ale nemala som inu moznost. Takto sa Andrej citil taky istejsi sam sebou ked rano odchadzal. Vedel ze keby nieco, tak ma listok. Dufam ze to zabralo a ze odteraz ho nikto nebude na nic presviedcat. Ja viem ze oni sa len snazia dieta motivovat aby jedlo pestru stravu, ale u nasho A. to bohuzial nefunguje.

Ale jedna vec sa mi nepaci. Oni aj tie malicke deti dostanu na stol 1 misu s jedlom a kazdy si ma nabrat. No a nas Andrej je asi malo priebojny ale dnes mu neostal ani chlebik ani hrasok lebo si deti pred nim vsetko nabrali. To ma dost mrzi lebo dnes vlastne tym padom jedol iba ciste kuracie maso a dezert ryzu v mlieku. A na ten hrasok sa velmi tesil. :confounded:
6. zář 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Este ze ste vsetci OK. Ja vzdy tvrdim ze od isteho veku by uz nemali ludia soferovat, ved predsa reakcie su uz vekom spomalene.
6. zář 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki
hej, Oli v škôlke jedáva, riaditeľka má taký zákon (čo teda som si nie istá, že je v každej škôlke), že matky, ktoré sú doma - materská, nezamestnané...majú právo dať dieťa do cantine len 2 dni v týždni, ostatné sa stravuje doma. Asi nám chce vyplniť čas, aby sme sa len tak podaromnici neflákali, či čo. Ona je celkovo, tá naša direktrisa, plná samých úžasných nápadov :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A v škôlke sa už nespáva, sieste majú len v PS. Možno, keby sa vypýtal, tak by ho uložili, ale tomu dávam malú šancu. Ak sa 19 detí hrá, aby sa zrovna náš Oli pýtal k spánku. A v podstate mi to aj vyhovuje, bude mať 4 a pol roka, už toľko spánku nepotrebuje. A keď si cez obed občas schrupne, napr. cez víkend, tak potom by kikiríkal aj do polnoci. Takto je teraz o ôsmej / pol deviatej hotový a ukladám ich naraz so Simčou.
6. zář 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao my máme nárok len na jeden deň v cantine ;) prioritu majú deti oboch pracujúcich rodičov, takže žiadna špecialita vašej riaditeľky.
6. zář 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
@zuzao To vazne??? To je sila. S tym som sa este tu vo FR nastastie nestretla. To by ma nastvalo. Tam kde sme doteraz chodili my, tak praveze boli radsej ked dieta ostane aj na obed. Tak to vam nezavidim. A aspon mate skolky blizko domu?
7. zář 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 no vies ono to tym ze vela rodicov dava deti aich kapacita nestaci aby pokryli vsetky deti teda nie kazda skolka...
tema tohto roku to boal skoro vzdy v radiu alebo v telke... staci pocuvat dariu RMC a zistis kolko veci sa deje!!
problem je ten ze nepracujuci rodicia RMIsti davbaju deti pretoze ich to stoji doslova haliere dane ich prijmom!!! jednoduche ze?? no neskor nastala situacia ze deti je vela a tak sa zacalo uvazovat ze prednost maju predsa deti pracujucich rodicov na jedalen ako rodicov ktori nepracuju a mozu si ich brat domov!!
teraz je vcojna pretoze sa ozyvaju hlasy za diskriminaciu ako vsade :rolling_eyes: ja osobne ked vidim niektorych rodicov ako nepracuju , len no PMI alebo do baru alebo v parku ich vidis a stale s nic nerobia tak chapem zlost pracujucich rodicov!!!!
7. zář 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 keďže školské jedálne spravujú mestá, tak sú tie podmienky všade iné. Ja som si už zvykla a vadími to len kvôli Marine, lebo tým pádom musím posúvať jej spánok.
Škôlku máme cca 10min. peši, ale späť do riadneho kopca, bývame na 4. poschodí bez výťahu, takže prvé mesiace boli o držku, lebo Sára furt pindala, ale už je to v pohode.
7. zář 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Tak ako som uz pisala vyssie, nas Andrej minuly rok nechodil do cantine. Tiez mame skolku tak 5 az 7 minut pesi a do kopca. :slight_smile: Vytah sice mame. Ale poviem ti, bolo to na nervy aj tak. Cely rok. A dni take rozkuskovane, nic som si nemohla ist v klude vybavit, vzdy len rychlo vsetko. Ani len nakupit. Tie necele 3 hodiny niekedy vo velkom meste nestacia. Takze ono to nie je sranda ani pre nepracujucich rodicov. Respektive pracujucich vecer ako MM. Ale to nepochopi kto neskusil. A teraz ked som tehotna, neviem si predstavit ze by som mala ten kopec absolvovat 4 x denne. A este jedna vec. Casto mavali 1 x do tyzdna take nejake sedenie, nejake aktivity navyse, ktore boli od 12.10 do 12.45 no a potom sme fakt len dobehli domov najedol sa a uz bezal naspat aby tam bol pred 14.00.
7. zář 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 neboj presla som si tym moji chodia do sukromnej a ta jke 2 km od nas!! rano na obed po obede dokopy8 krat do dna chodenie a medzi tym aj tlacenie kocika pred tym asi 4 km do kopca s detmi ked mal pato seance kezde som boal bez auta dni na zblaznenie, a + necker nemocnica aspon 2 krat do tyzdna§§ takze neboj co s atyka chodenia zaplnenia casu poznam .. ak si myslela na mna ze kto eskusil nepochopy: dokopy 3 roky som takto sa trapila dennodenne :wink: teraz to robim zase ale uz mam auto + pracujem na polovicny uvezok komplikovane ale aspon nieco.. ale deti jedia stale doma.. kvoli patovy nemozem normlne pracovat..
7. zář 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Eri moja,citala som o vas na FB :frowning2: :pensive: Drzte sa,prajem vela sil TM rodine.....
A ty si zacala pracovat?Parada,blahozelam!!!! :dizzy_face: A kde robis,ak mozem vediet?

Inak baby,pisala som si s kamoskou-ucitelkou v skolke na SVK a od minuleho roka sa aj tam deti zmiesavaju do tried,vraj je to nejaky celoeuropsky vyskum ci co to,ze to detom velmi prospieva :confused: Mozno tym mladsim,ze sa ucia od starsich.....
A s kantinou sme nikdy problem nemali,nasa J. chodi od zaciatku kazdy den napriek tomu,ze nepracujem. A skolku mame uplne pred domom,cize do minutky sme tam :sunglasses:
7. zář 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki dakujem ano je to uder tieto posledne dni su strasne teraz prave balim muza a odchdza za hodinu som s toho cela nesvoja. smutna bojim sa ci to stihne a hlavne ako sa odtial vrati vzdy som sa bala tejto chvile co sa muza tyka..

pracujem moja uz rok ale asi tak rano deti do skoly ja do prace na 1 pol hodiny hend po ne do skoly , dam im jest cakam na transport pre pata do nemocky a josh do dkolky znova aj ado prace alebo ku patovy na urcite vysetrenia, alebo mame spolocny atelier musim tam byt takze praca staram sa o strau pani , teda dve; dava mi to slobodu v hodinach a som volna mozem byt s detmi hlaven patom a zaroven mam trochu penazi ktore treba, inak by somp nemohla pracovat este ze dostavam na pata peniaze ako invalidne..
7. zář 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako, keby to bolo o tom, že nemajú miesto, tak fajn. Ale miesto je, pretože tie dva dni, ktoré tam chodí, si môžem zvoliť sama, aké chcem. Dokonca som tie dni už aj menila, aby sa prekrývali s dňami, kedy bude Simonka v HG, čiže aby boli v zariadeniach obaja naraz. Mne nejde o samotné varenie, veď varím tak-či-tak, ale presne ako tu píšete, ten rozkúskovaný deň...Keď mala Simonka ešte 2 denné spánky, to bolo doslova o hubu. Lebo buď som ju budila z doobedného, keď Oli nemal cantine, alebo z poobedňajšieho, keď tam zostával celý deň. Viem, že sú aj arrondissementy v Paríži, kde toto vôbec neriešia: buď matka chce sama, aby chodilo dieťa do cantine alebo nie...
Dnes sme boli prvý krát na tom jude, bolo to veľmi roztomilé ako tam tí štupli stáli v kimono pri nástupe a potom sa pozdravili učiteľovi. Niektorým, ako aj Olimu, bolo kimono ešte veľké, takže ruky ani chodidlá nebolo vidno...takí malí veľkí bojovníci :slight_smile:
7. zář 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao Jeej musel byt zlaty v tom kimone. No ja musim aj kruzok nejaky vyberat podla vzdialenosti od domu kvoli tehotenstvu a neskor kociku a to ze ja mam strasny strach soferovat akeby som aj soferovala, mame len jedno auto. Ale tu v skolskej telocvicni je kruzok basketbalu a v sobotu pojdeme kuknut na seance gratuite cize hodinu otvorenych dveri. :slight_smile: Inak neviem kde ho prihlasim. Vsetko je daleko.
7. zář 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251
hrozne bol zlatý, všetky detičky boli zlaté, dokonca tam bolo aj zopár dievčatiek. Aj som si ho pofotila :slight_smile: Až bude Simonka väčšia, určite ju prihlásim na danse classique, boli tam malé dievčatká (tak 3ročné) v ružových trikotoch a okolo bokov nariasené sukničky, no chutnučkééé :slight_smile: A tancovali na hudbu, skackali (tak troška nemotorne :slight_smile:), učiteľka im tlieskala a velila "sautez, sautez" :slight_smile:
Ja som vyberala judo podľa viacerých kritérií. Samozrejme, aby to nebolo na druhom konci mesta, máme to tak 10 min chôdze od domu. Potom veková hranica už od 4 rokov (čo bol pomerne veľký problém, lebo väčšinou s judom začínajú od 5 rokov tu okolo nás) a nakoniec, aby v tom mohol pokračovať aj po návrate na SR. Podarilo sa mi vyhovieť samej sebe vo všetkých podmienkach :grinning: , takže zatiaľ maximálna spokojnosť.
7. zář 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao Brrrr ze danse classique.......tak to nas nikoho nebavilo ked som chodila do tanecnej na zakladnu umelecku skolu. Ale to preto ze sme mali prisnu ucitelku. No bola to nuda. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ale jasne ze to bolo ine ako toto co ty hovoris pre male deticky. Musia byt zlate v tych suknickach.

Inak aj gymnastika moze byt dobra pre taky celkovy telesny rozvoj, ze? . Nie je to jednostranna zataz. Uprimne povedane som rada ze moj syn nechce robit to co MM cize hokej. On by najradsej hral futbal a minule povedal ze rugby no ale to som hned zatrhla. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. zář 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Obdivujem ta teda za tie 3 roky co si tak denno denne chodila niekolko kilometrov. A ano z predchadzajuceho prispevku som sice mala trosku pocit, ze nechapes preco chcu nezamestnani rodicia dat deti do skoly na obedy. Ale teraz uz viem, ze asi vies o com sa bavime. uprimne povedane, byt na tvojom mieste, asi by som to niesla velmi tazko psychicky. Ja uz teraz mavam depky z vllastneho zivotneho stylu. :unamused: Ale tou vetou ze ,,nepochoip kto neskusil,, som zdaleka nemyslela len teba. Je vela ludi v mojom okoli co si myslia ze ako mi je dobre ked som cele dni doma, ze preco by som teda nemohla varit synovi obedy. Ale to by bolo zase na otvoorenie inej temy. Ved vies, o tom sme sa uz bavili. :slight_smile:

A este k tym tarifam pre ludi s RSA. Ano su ovela nizsie ako maximalna tarifa pre rodicov s maximalnymi platmi. To mas pravdu. Neviem ci je to tak vsade ale tu v Nantes je najnizsia okolo 60 centov, mozno aj menej a najvyssia az okolo 5 eur. Ale keby to bol pre stat problem, preco by ich znizovali? Lebo od januara 2011 su este nizsie ako predtym.
A tych rodicov co si spominala tak tych by som neriesila zakazom obedov ale radsej teda nech trosku vyrovnaju tarify. Lebo potom to je o com ze stat sa tu vychvaluje ake ustretove tarify maju aj pre nepracujucich rodicov s minimalnymi prijmami ale zaroven tym istym rodicom zamedzi pristup k obedom. ??? To si trosku odporuje jedno druhemu. Zvlastna socialna politika.

Mozno teraz budem niekomu krivdit ale tak ako pisala @zuzao ze to nebude tymi kapacitami skolky, nebude to skor tym, ze cim menej deti ostane cez obed v cantine, tym vacsi veget buddu mat ucitelky v skolke. ? To ma len tak napadlo.
7. zář 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 neobdivuj pretoze malokto by so mnou menil posledne roky ver mi.. :wink:
tie kilometre boli tazke tehtna, chora , alebo s patom v plnych krizach no sranda to nikdy nebola.. ama to za sebou.. :wink: aj moije susedy ma stale lutovali!! doteraz mi kzda dennodenne opakuje ako ma vsetky lutovali aako stale za mna trpeli neviem ako ?? :grinning: :grinning: ja som s apotila a nicila si chrbat a nie oni!! :grinning:

ucitelky nie su v cantine nato kje tam specialny dozor ucitelky idu sam e prec so skol na obednajsiu prestavku..
u mna to bolo dane tym ze moji su v sukromnych a obedy su drahe, 6 € na dieta nie je tam moznost platit ako v statnych podla platu.. :wink:
viem ze niekedy vyzeram byt kruta v prispevkoch ale ver mi ja pisat pisem rychlo alle kebby si bola so mnou v slovnom kontakte tak ver mi ze mala by si iny pocit. :wink: teda dufam..

teraz riesim vela problemov naraz a ide hlava s toh vsetkeho vystrelit .. neako sa to na mna vsetko vali!!
jedno ma vsak tesi ze vsetka moja namaha teda skoro vsteka bola pozitivna pre pata hlavne ze ta namaha stala zato!!!! keby som mala zopakovat tak idem do toho znova!!

odporucam vam pre deti eveil corporel..... :wink: uzasna vec pre deti od 2 rokku az do 6 roku :slight_smile:
7. zář 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Verim tomu ze osobne by sme si lepsie pokecali; slova napisane cez net niekedy nepovedia to, co nimi bolo myslene. :slight_smile:
7. zář 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Erika, fajn, ze mas pracu, dava to pocit slobody, vyvetras sa z beznych domacich problemov a myslienok a este aj prispejes do rodinneho rozpoctu. Nech si hlavne spokojna.

@simi251 Dakujem sa to vysvetlenie sk. stupnov, uz v tom mam jasnejsie. Takze ked pojde Simonko ako 3 rocny, pojde do petit section, ak chapem dobre :slight_smile:
Nech si Andrejko rychlo zvykne. Zlaty s tym listkom :slight_smile:

Kocky, mne to aj tak pride divne, ze si maju mamy prist uprostred dna vyzdvihnut deti a dat im obed. Podla mna ked su rodicia ochotni zaplatit, nikto by ich nemal nutit brat deti domov papat. To, ze nepracuju, je sukromna zalezitost a tisic dovodov, a nemali by byt nutene skolkou. Moj osobny nazor. Pride mi to nasilne vynatie decka z kolektivu rovesnikov, ano, je to aj o spolocnom papani... pamatam, ake to bolo v mojej skolke, "najlepsie" kamosky pri jednom stole, atd. Pokial je zaujem a zaplati sa za obed, mali by proste zabezpecit pocet obedov podla dopytu a neriesit, ci mamicka doma vari alebo nie.
8. zář 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sonka31 ano je to fajn trocha pracovat i ked u mna je to malo ako cely den vastne sa cely den nezastavim az do 20 vecer!!!! ako na plny uvazok... rano s detmi skola, hned praca s parce po nich na obed spat do skolky skoly naspat do parace alebo s patom do nemocky a spolu snim tam byt naspat po josha do skolkjy s patom a s joshom na aktivitu alebo ku psy.... a vecer sa vracoame o 19 vecer domov ja zbita kao pes!!! a sobota pracujem deti maju aktivity a poobede s patomp orthophonist .. takze jediny den normalny pre mna je nedela!! mala by byt vzdy zehlim!! :angry: asi tak... :grinning:
ahojte len na rychlo babulme aby ste chapali problematiku tu bol baby boom od roku 2000!!a tak viac deti ako struktur!! sposobuje to teraz vazne problemy preto aj skrty co sa jedalen tyka podobne proste len v skratke aby ste chapali problematiku viac.. :slight_smile: ja utekam mam toho fakt vela ide mi hlava prasknut zaklad je ze raafat dosiel do egypta vcera vecer v pohode bala som sa aj ci lietadlo nespadne pri nasom stasti teraz je vsetko mozne auto mi ide do garaze na buduci tyzden, a + nemozem pracovat v sobotu kedze raaaft tu nie je cely mesiac takze problemy sa kopia!!!
8. zář 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 Ano tvoj Simonko ako 3 rocny pojde do PS. A zdielam s tebou rovnaky nazor na papanie v skolke a skole.
8. zář 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek No verim, ze si musela byt nervozna z toho letu... esteze dobre doletel. Je z Egypta? Ty si nesla???? :slight_smile: Erika, v sobotu maju Tvoje decka nejake skolske aktivity? Ci nieco volitelne? Moj mm tiez v sobotu vacsinou robi, jediny den spolu mame nedelu, kedy si chce trosku oddychnut, caka nanho x veci v domacnosti, s ktorymi si ja neporadim, chce nas vziat niekde von, no a treba sa aj pohadat, ved inokedy nie je cas, ze :slight_smile:
Erika, ja zehlim len najnevyhnutnejsie!!!! Som otras pedant v tomto, zehlila som vsetko, fakt vsetko, este aj riadovu utierku, podbradniky... ale vykaslala som sa na to, to sa neda, potom som si niekedy prvykrat sadla o stvrtej... zehlim len najnevyhnutnejsie a odporucam susicku, ktora vacsinu veci vyda v stave, ze to nie je nutne zehlit.
@simi251 Simi, dnes mate v skole stretko, nie? Daj vediet potom, ake to bolo, co pani ucitelka, atd. :slight_smile: Ako hodnoti syn prvy tyzden?
Inak este k tomu papaniu v skolke... sestrina dcera mala alergie, nemohla papat vela veci v skolke, tak jej segra zvykla balit obed, ked bolo v plane nieco neprijatelne. A neter casto plakala, ze ine deti mali hentaky kolacik a ona nie (hoci mala iny zabaleny z domu), resp. ze sa s nou "nehraju", lebo nechodila na ranajky... a podobne. Podla mna, ked dieta prijmu do skolky, maju dat rodicom moznost zvolit aj stravovanie. Ved ho nikto nechce zadarmo, tak co.
9. zář 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 ahoj ano moj muz je egyptan;;
neboj aja susicku ma ide 3 krat denne u nas ale ja ma toho vela hlaven muzove veci kosele a jeho veci do prace !! toho s anazehlim najviac inak vsetko so susiscky len vyberam ale aj to najnutnejsie co treba je vzdy na 2 hodiny min...

moje decka maju cez tyzdne aj v sobotu, eveil corporel + activite manuel. v sobotu rano, a poobede ma orthophonistu..
a cez tyznde maju tiez toho vel ahlavne pato tenis pato aj josh... :slight_smile:

soni co s atyak alergickych deti v skole tiez ti napisem kedze josh bol silny alergik. tyu je iny system pred nastupom do skolky dostanes formilar ktory ti vypise tvoj lekar a dieta je sledovane lekarsky aj v skole.. co s atyka stravy je to problematicke pretoze podla zakona nemozes doniest tvoju stravu!!! kvoli problemom ktore boli v minulosti proste maju silne hygienicke pravidla a tak sa neda tym padom je to kompliokovane nechcem to rozoberat , vatscina skolok ma tarifi aj pre alergicke deti je to asi o 1 € viac ako pre zdrave.. :wink:

inak ja som nasrata!!a poriadne pretoze ked som boal doma tak sa mi zapocitali roky do dochodku ale od kedy pracujem len na polovicny 0!! do riti ja s atu dochodku nedockam ani do 100 rokov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry:
9. zář 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 Ahoj, no tak vcera to stretko - rodicovske bolo super. Ucitelka je velmi prijemna osobka, tak po 50-ke. Je uplne COOL ako hovoria francuzi ze SYMPA. Je to uplne nieco ine ako ucitelka zo skolky co sa tyka hodnotenia schopnosti deti. Tak ako som pisala nedavno ze sa mi zdalo, ze ta nasa skolkarska ucitelka bola velmi narocna, tak sa mi to vcera potvrdilo. Podla tejto novej ucitelky je uplne normalne ked sa takyto drobci este mylia v pismenkach a v podobnych veciach. Tato je zastancom takej pozvolnej metody. Asi preto mi Andrej povedal ze skola je lahsia ako skolka. :grinning: :grinning: :grinning: Takze zatial sme velmi spokojni, vsetci...Andrejko chodi do skoly rad, ucitelka je s urovnou ziakov spokojna, uz robia aj nejake take testy aby zistila ktory ziak ako na tom je. Povedala ze z celej triedy sa len 2 az 3 javia ako deti s difficulte. Co je podla mna fajn, ze su si taki seberovni. A co ma tesi najviac je, ze si za ten tyzden vobec nevsimla ze Andrejko nie je francuz. Az ked som jej to vcera povedala ja. No a byvala ucitelka zo skolky mi tvrdila ze bude potrebovat doucovania. No uvidime.

Viem ze tyzden je este kratka doba ale zatial to vyzera fajn.

Dnes rano sme boli na basketbalovej seance de decouverte Andrejkovi sa velmi zapacilo. Ale co ma teda sokovalo je to, ze sme tam prisli JEDINI. Ten pan sa venoval len jemu, Takze sme mali osobneho trenera. :grinning: :grinning: :grinning: Neviem preco nikdo neprisiel. Asi su francuzi vsetci odcestovani cez vikend. Alebo jednoducho ich sporty nezaujimaju. Ale pani treneri ma ubezpecovali ze sa im kazdy rok nazbiera tych 25 az 30 deti. Tak dalsia seance je v stredu ze mozeme znovu prist ze v stredu urcite bude viac deti ...uvidime. A co ma prekvapilo tiez ze chcu len 68 eur za licence. To je vsetko. A je to hned tu pri skole takze prakticke aj pre mna s bruchom alebo s kocikom. Inak by sme ho vsade inde museli vozit autom. :frowning2:
10. zář 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Mam jednu kamosku co je tiez vydata za Egyptana ale uz takeho americkeho. Ziju spolu v USA. Vyzera to teda ze slovenky si s egyptanmi rozumeju asi su to podobne natury? Ci?

Ta tvoje deticky robia tenis? Kamoska tu v Nantes chcela dat syna na tenis a predstav si, ze tu take neexistuje. Tak teraz rozmyslaju nad golfom. Ja by som nasho Andreja na golf nedala....on potrebuje nieco akcnejsie. :grinning:
10. zář 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Aj ked s tym tenisom tu v Nantes sa mi to nezda. Ja som yu na nete nasla hned 2 skoly tenisove. Ale kamoska je francuzka a robi pre la Mairie a este k tomu na nejakom sportovom oddeleni. Tak neviem ci sa ja mylim alebo ona zle hladala. Ved by bolo cudne keby take velke mesto nemalo tenis, ze? A tvoj syn chodi uz aj na turnaje? Ci to az potom tie vacsie deti?

Inak nas Andrej by chcel najradsej footbal, o hokeji ako jeho ocko nechce ani pocut, tak ho nenutime. Nechce sa ani na korcule postavit. a zase nas ocko hokejista neznasa footbal. On to nemoze ani vidiet. No ale co uz. Ocko sa bude musiet prisposobit, ked si dieta vybralo futbal, ze? :grinning: :grinning: :grinning:
10. zář 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
caute ve spolek,

ja mam egyptana gynekologa! a nedam na neho dopustit to on mi pomohl kdyz to bylo se mnou tak spatne jak sem krvacela se Samem. a ted taky u Adriena byl skvely....
v ordinaci ma obrovske obrazy Tutanchamona a zlatou pyramidu :slight_smile:))) asi se ho furt lidi ptali odkud je, tak ma aspon klid...mi to taky nedalo, sem ho typovala na Inda ale byla sem mimo..

je to hruza uz tyden vybiram trenyrky pro Sama a nemuzu zadne vybrat.

Musim se pochlubit, Adrien uz ma dva zuby a dneska snedl trochu mrkvicky.
10. zář 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri Uz ma 2 zubky? Nam ide teraz druhy, mame 8,5 mes. Strasne, ako placeme, nespime a sme nervozni. Musi to prejst, nic nenarobim )
Ake trenyrky zhanas?
@simi251 Hlavne, ze ho bavi nejaky sport, to je super. MM hra hokej? Mne sa osobne tiez lepsie paci futbal, tak drzim Andrejkovi palce, nech sa mu dari. A tenis, to je krasa, to som aj ja trosku hravala, kde su tie casy :wink:
Ja zboznujem balet, kebyze mam dievcatko, naisto ju prihlasim. Zo srandy som zahlasila mm, ze predstav si nas Simi v Labutom jazere.... ten pohlad stal za to... ci mi preskocilo, na ziaden pad :grinning: Pre dievca sa mi balet ale velmi paci.
Rozmyslate aj nad nejakym hud. nastrojom? Ja v blizkej dobe stahujem zo SVK svoj klavir, este neviem ako to zrealizujem. Mohol by maleho bavit klavir, ze? :slight_smile:

@erikasadek Erika, moj dochodok, na to nechcem pomysliet :confounded: Pred odchodom do FR som bola v Blave na socialnej poistovni, mam nejakych 12 rokov tusim, rata sa do toho aj vysoka skola. Tu sa mi zatial nerata nic, kedze som nerobila. Nemam sa, kocky, aspon niekde zaregistrovat, resp. nieco si sama platit? Rozmyslali sme, ze by sme casom mali druhe dieta, ale nemozem byt tak dlho doma! Keby som po materskej zacal robit a neskor nastupila na druhu matersku pripadne, ta by sa mi uz asi ratala, nie? Mozno budes vediet poradit v tomto.

Inak, rozvoniava u nas, peciem babovku a rezne ) Len na polievky neviem mm naucit, to jedavam sama, teraz trosku s malym. Prajem vam vsetkym peknu nedelu, pa!
11. zář 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek