• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@sonka31 Tak nasho maleho bavi brnkat na kaviri. ale asi len tak ako kazde dieta. Ked sme u manzelovej starej mamy tak vzdy trosku pobrnka. Ale nad nejakym vaznym ucenim na hudobny nastroj sme nerozmyslali. On potrebuje pohyb. Je po svojom ockovi, neobsedi ani 5 minut.

Ale tvoj Simi teda ak bude po tebe, mozno by ho to mohlo chytit. To uvidis neskor.
Hlavne je to aby sme deti nenutili do aktivit ktore sa nam zdaju vynikajuce ale pre nich mozno o nicom. Ono sa to asi ukaze same casom, ze co treba rozvijat a co nie. Ja necham volny priebeh tomu a nech si sam vybera. Zatial vidim akurat to, ze sa potrebuje hybat. On je take sidlo od malicka.

Juuuj tak taku babovku by som si dala. Len asi sa budem musiet zacat trosku krotit v sladkom lebo som v 26.tt a uz mam 10kg plus. :unamused:

A co sa tyka toho dochodku, aj mna by zaujimalo, co vsetko sa mi do dochodku rata a co nie. Ked sa mi narodil Andrejko tak mi na konci roka prisiel zapocet z Caf-u za to obdobie od porodu do konca roka, cize predpokladam ze sa do dochodku rata to obdobie ked ti vyplacaju PAJE . No ale neviem, to su len moje dohady. Nikdy som sa na to neinforovala. A dalsi zapocet mi uz nikdy ziadny neprisiel. Tak som z toho debil.
11. zář 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Erika prosim a, ak budes mat trosku casu, objasni nam ten dochodok. Co vsetko sa rata tu vo FR?
11. zář 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sonka31 ahoj jo fakt uz ma dva zuby krasne jak perlicky ze by nejak plakal ani ne rekla bych ze to slo celkem v pohode.

manzel tvrdi ze pry na tak male dite jsou jenom slipy ale holky v cesku kupuji prave trenyrky protoze Samson ty slipy nechce! jenze tady nemuzu nikde sehnat takove ty volnejsi trenyrky tak nevim.
a ani nevim kolik jich koupit jestli staci treba sedm?
11. zář 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Gratulujem k zubkom. Mam kamosku na SK ktora ma 15 mesacneho syna a len teraz mu vysiel prvy. Tak je cela stastna. Len si neviem predstavit ako ho doteraz krmila. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Nas Andrejko sice nosi slipky ale tiez som videla v obchodoch len boxerky. Tie volne trenirky som nevidela.
11. zář 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@simi251 ty jo to jo! ja prave doufam ze to bude pro neho i jednodussi ty prikrmy. ja sem samovi moc dlouho nemixovala tak nejak to s nim slo lehce.
aha. samson ma porad pliny. jakmile mu chci dat ty slipy tak strasne rve. nekdo mi poradil at zkusim trenyrky tak jsem hledala asi ve dvou obchodech a nic. jeste zkusim trois suisse a la redoute ale nerada tam nakupuju pac maji smejdy veci ale tchyne ma ten katalog tak se mrknu...
ty jo sest let to je uz velky kluk ty brdo....
11. zář 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 velmi ti nepomozem sama tomu velmi nerozumiem.... co s adochodku tyka je to velmi komplikovane.. neako som sa o to nikdy nezaujimala ale zacinam tak mozno neskor.. :wink:
@meleri ahj tak trenirky mozno najdes v TATi magazine ale take tie ceskoslovenske trenirky tazko najdes :grinning: :grinning: malokto by ich tu asi nosil..
inak co sa la redoute tyka tak ta nechcem nastvat ja roky odtial kupujem ako aj verdbaudet a musim ta prekvapit smejdy tam urcite nie su , periem ako diva, aj josh zdedil po patkovy a stal ekao nove to nemozem povedat o inych znackach. :wink:
11. zář 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som v redute kupovala hlavne veci pre Sáru, pre seba skoro nikdy.. materiál ako taký je pomerne kvalitný, šitie v pohode, ale zaručene ak je na nejakom oblečení gombík, tak po pár noseniach odpadne.
Vlastne mala som odtiaľ tehu oblečenie - jeany v pohode, tričká tenké a priesvitné ako papier a aj pár kusov normálneho.. ono je to asi tak 50/50, ale čo sa mi nepáči, vraciam späť.
A mám kamarátku, ktorá v Redute nakupuje veci (s mojou pomocou) a necháva si to poslať na Slovensko. :slight_smile:

Marine už chýba len 7 zubákov :D Prvý jej vyliezol v 5m, ale normálne jedno začína poriadne jesť až teraz, lyžičkou nikdy nedala viac ako objem asi ako petit filou.

O dôchodkoch neviem absolútne nič, takže v tomto neporadím :D
11. zář 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
co ja viem, mne sa redutacke veci celkom pacia a v celku sa mi aj osvedcili, mam od nich sukne, kabaty, cizmy, sandale aj Eve som tam kupovala cape de bain, z 3suisses mam napriklad tour de lit, spaci vak a plachty celu sadu za 45 eur, co mi vsetci vraveli ze samotny spaci vak stoji minimalne 50 a ze lacnejsi aj tak nenajdem a je uplne ok, ziadny smejd. Tiez som jej tam kupila sadu body a uteraky takze celkom fajn, ale odporucam objednavat cez net, lebo pred tym som kupovala z katalogu platila som sekom a chodila som si po to do relais, ale tak ma raz vytocili, konkretne v redute, zle som si (podla nich) vypocitala zlavu a este pred tym ako mi poslali tovar (sek si samozrejme zinkasovali) mi poslali mail ze mam poslat doplatok lebo ze im DLZIM tolko a tolko tak som im poslala odpoved ze kedze ja som poslala prachy a oni tovar stale nie, ze im nedlzim vobec nic (prave naopak) a myslim ze som si vtedy nechala peniaze vratit a objednavku som zrusila, no hrozne ma vytocili. Ale preslo ma to a odvtedy objednavam len cez net, lebo tam si to vyrataju ako im to "vyhovuje" a nemam potom priblblych mailov plnu schranku. Ale ako hovorim, tovar maju fajn, specialne pre detvaky ktore z toho rychlo vyrastu je to korektna kvalita za korektnu cenu.
Nam napriklad kupujem postelnu bielizen a uteraky bud v Becquet alebo Françoise Saget aj Eve som povodne chcela od nich kupit vybavu ale to su priserne ceny na nieco co bude sluzit par mesiacov... ked bude starsia urcite budem aj jej kupovat tam, ale pockam si na casy ked ta kvalita bude stat za to a tie obliecky a uteraky naozaj "zoderie".
11. zář 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
Najlepšie sú boxerky Petit bateau (z Monoprix, Auchan, Leclerc, kdekoľvek...). Sú jemnučné ako trenírky, také, čo myslíš. (Iné značky nekupujem, kvalitou sú veľmi ďaleko od týchto.) Môj malý ich má zopár na spanie cez leto. Inak bežne nosí len slipy, tiež len Petit bateau. Kúpila som mu v Auchane aj tie klasické "trenky plachťáky" (s pirátmi), ale nechcel ich nosiť, lebo sa mu zarezávali do zadku (vlastne aj vpredu aj vzadu, nafigu boli, nechcel to... :grinning: Ale v Auchane nájdeš, ak chceš skúsiť...:grinning:). Na boxerkách je ten šev robený úplne inak, sú pohodlnejšie. (Papa bol síce hlavný konzultant, ale ja nákupca. Takže toľko moja skúsenosť s malým chlapcom od odplienkovania v 2,5 roku až doteraz.)
11. zář 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja pridám svoju skúsenosť k spoďárovej téme: práve včera som kúpila Oliverovi boxerky v HaM. Mne, resp. mojim chlapom, vyhovujú najlepšie. Sú pevné a stále elastické, stálofarebné, vydržia pomerne dlho v približne rovnakom stave ako pri kúpe. Rozhodne nie sú z kúskov, že po prvom praní musí človek rozmýšľať čo vlastne do práčky hodil.
Oli doteraz nosil slipy, ale dostala som vážnu objednávku na boxerky, pretože všetci chalani zo škôlky ich nosia. Potvrdil to aj manžel, keď bol s deckami zo škôlky na koncoročnom výlete, dával ich cikať a vraj mali boxery všetci, do koho nohavíc sa dostal (trochu pedofilne podané :grinning:).
Simonka už má zúbky všetky, pred 3 dňami vyšiel posledný. Ufff, chvalabohu, nebolo mesiaca, aby sa netrápila...
Oblečko nakupujem deckám rada tiež v HaM, Verbaudet (niekedy to urobím tak, že omrknem net a potom si to v obchode omakám, ak vyhovuje, beriem z obchodu, ak nemajú veľkosť, ktorú potrebujem, tam, objednám cez net) a Obaibi/Okaidi, občas ešte DPaM. Ak sa dá odhadnúť veľkosť, tak kupujem na sezónu dopredu z veľkých výpredajov. Inak, to som sa dobre zopár krát sekla na začiatku, kým som zistila, že tu majú iné číslovanie oblečka ako u nás, vrátane napr. podprsenie :slight_smile:
11. zář 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzao s podprsenkou (našťastie len jednou) som sa aj ja odrbka :grinning: a Sáre tiež radšej kupujem nohavičky, čo jej zakryjú zadok (ani neviem, ako to nazvať), lebo také klasické sa jej zarezávajú do zadku.

Ja nakupujem často na sezónu dopredu, mám jednu naozaj obľúbenú a rokmi overenú značku, tak taka vyždy nechám slušnú sumičku počas výpredajov a potom už len dokupujem podľa aktuálnej potreby.
11. zář 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky dik; z petit bateau prave mam ty boxerky jenze Sam je tak chudy ze mu to pada z dupy a to sem koupila pred rokem trencle na osmnact mesicu....
on ma furt dobre napr latkove pleny itti bitti M. :slight_smile:)))nema vubec zadek.

jako nenene nechci nikoho urazit ta redoute a trois suisses to jsou moc hezke veci ale prijde mi ze na obrazkach vypadaji dobre ale pak je to obcas horsi...me nakupuje tchyne obleceni protozeme to nebavi tak me jednou do roka neco koupit a obcas se to rozpadne nebo je tam dira po roce po dvou ...
ja mam nejradsi hadry z Tesca v Ostrave :slight_smile:))))aspon clovek vi ze kupuje smejd tak od toho moc neocekava a aspon to vydrzi..

ale s tema trenclema je to naprd nakoupim v cr asi :slight_smile:)) nejhorsi je ze on nechce ty pliny dat pryc .....
11. zář 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Holky :slight_smile: zdarvým vás , jak se tam všichni máte ? Já miluji Francii , jezdila jsem tam s kamarádkou do Paříže a Amia- vyslovuje se Amja . Tam se mi moc líbilo, jezdili jsem tam se známímy a vždy mé srdce to tam táhlo a táhne dál. Měl ajsem se vdávat z aFrancouze ale byla jsem tehdá mladičká 17 :grinning: tak z toho sešlo . Za muže mám Josefa českého jak Brno :grinning: máme 3 a pul letého chlapečka Tadeáška . Vím, že jsem ta žila kdysi v minulém životě ,měla jsem De-žavy,. Budu moct ráda , když se mi ozvětě a budeem si psát . Dokonce muj děda jak si ted vzpomínám, mi řekl že mám francouskou krev :slight_smile: máme tam hodně zdálené příbuzné ale nevím o nich :grinning: Tak si říkám , že nikdy , není pozdě mít tam přátele :slight_smile: Mějte se krásně Nuzavon at d vu rovuar :slight_smile: Marí
P.S. ta mi zustala do dnes , od mé rodiny:slight_smile:
12. zář 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzao Tak to nosenie boxeriek a slipov to mozem len potvrdit. Fakt tu asi vsetci nosia len boxerky. MM je sportovec a v time je jediny kto nosi slipy. Este mozno u deti je to ine lebo Andrejkovi kamarati nosia aj slipky. Takze MM je pre vsetkych rarita a ako to uz medzi chlapmi chodi, zavse na tu temu zartuju v satni. A este k tomu vsetkemu MM ma aj plavky take slipove a je podla nich poriadne opaleny a to im bije vsetkym do oci. Ale tak nevysmievaju sa ale zartuju ani nie tak v tom zmysle ze je homosexual ale skor ze vyzera ako taky plazovy zvodca alebo stripter. Ale najvacsi sok z toho maju asi kanadania. :grinning: :grinning: :grinning: Ale MM je to jedno, on boxerky neznasa a nech si vravi kazdy co chce. :grinning: :grinning: :grinning: A mne osobne sa vobec nepaci ked ma chlap opalene boxerky skoro az po kolena. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. zář 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 jáááj....toto asi nepoznáš :grinning: http://www.youtube.com/watch?v=Ow9StXD06Vs
Slipy sa tu fakt nenosia.
12. zář 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, co uz to mate za sebou, coz je asi vetsina :slight_smile: docetla jsem se ted na ameli.fr, ze jim pred ukoncenim 3.mesice musim dat nakej papir od dr., ze jsem v tom, ale ona mi nic nedala a dalsi termin mam az na velky utz, coz bude 12tt+2, takze po terminu, nebo je to jeste "jen tak tak"? vim, jak jsou tu uchylove na terminy, tak nechci neco zameskat a je mi divny, ze mi nic nedala. V CR bych uz mela prukajdu...
12. zář 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny lenže to je pred ukončením tretieho mesiaca tehotenstva, čiže od počatia, čo vychádza cca na 14SA (semaines d amenorrhee), čiže hneď ako budeš mať papier z UZV, tak to pošleš na CAF a do poisťovne. :wink:
Už si presne nepamätám, kedy som dostala dossier de grossesse, ale v prvom tehu vôbec, v druhom asi na druhej kontrole, čiže tesne pres UZV.
12. zář 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan tak super, dekuju! :slight_smile:
12. zář 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
len na kratko niektore vas to urcite potesi http://www.pohadkar.cz/zeme/slovenske/
12. zář 2011 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Hahaha poznam to, jasne. No len MM nastastie vyzera predsa len trosku inak. A tangace nenosi. :grinning:
12. zář 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Nic sa neboj. Ked pojdes na UTZ tak to doktorke pripomen ak by pozabudla. Aj ja som bola na UTZ tak ako ty tusim 12+1 a papier Declaration de grossesse som dostala len vtedy. Na uradoch je termin do 14 tt ale nic sa nedeje ak by to prislo aj o cosi neskor. V prvom tehu som im to dala asi v 19 tt lebo som nebola vobec vo FR v tom 14 tt.

A tehotensku knizku nemam doteraz, az nedavno mi prisla zo SEcu taka brozurka plus dossier a do neho mi najblizsie moze lekarka zapisat co treba. A to som uz na zaciatku 6.mes. Takze pohodicka a nestresuj sa. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. zář 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
baby tehotesnak knizka tu je uz roky zrusena.. :slight_smile: inak moji nosia aj slipy aj boxerky muz nosi s egypta prava egyptska bavlna a tak maju obe.... :wink: teda taka aku ju poznate na slovensku s atu uz nedava. :wink: zrusili ma pocit este DVa roky pred mojim prvym tehotenstvom a to je uz doba.. :sweat_smile:
12. zář 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Ja som este v prvom tehu dostala Carnet de maternite od doktorky to bolo v 2004. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Ale teraz uz doktori naozaj nedavaju ale v tom dosieri co mi prisiel zo SECU po tom, ako som tam zaslala Declaration, tak tam je taka velka brozura A4 a v nej je par stran, kde doktor vyplni co treba a potom je tam prilozeny taky trojstranovy harok a do neho vraj vypise pocas tehotenstva infosky, ktore si potom zena berie do porodnice na porod. :slight_smile:
@rosny
12. zář 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby - súrne !, prosím vás, aké ste dávali ďeťom probiotiká, keď brali antibiotiká? Simonka má salmonelu (vraj dajakú miernejšiu formu), chcela by som predísť tomu, aby jej ATB celkom rozhádzali črevnú flóru...díky
13. zář 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ja som dávala len kupované na Slovensku - Infant dophilus, v lekárni sa dá objednať (väčšinou nemajú na sklade) Biogaia, ale dobre poslúžia. A ešte som si doniesla z domu Hylak, ale asi najlepšie poradia v lekárni, alebo ak Simonka nemá problém s kyslím mliekam, tak by mohlo stačiť.
13. zář 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzao mne odjakziva mopja lekarka predpisovala LACTEOL sacky probioticke.. ked mal gastro, alebo automaicku ku antibiotikam uz sa ale nepreplacaju takze musis kupit v lekarni.. :wink:
13. zář 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek @simi251 diky holky :slight_smile: ja vim, ze o nic neprijdu, ja se jen na ni tesila, je to jak dostat obrazek od pani doktorky :grinning:

chtele jsem se jeste zeptat, co tady z tech mistnich leku muzu na bolest hlavy? jestli se teda neco smi... v CR se pry muze Paralen
13. zář 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Prave som sa vratila z kontroly u mojej gynekologicky co ma sleduje v tehotenstve a ked som jej ukazala tu brozurku kvazi tehotensku knizku, povedala ze tam nic nebude vyplnat ze ak budem chciet, vytlaci mi co ma v PC. Takze asi tak. :grinning: :grinning: :grinning:

A na bolest hlavy mozes presne tak ako v cechach PARALEN tak tu si pytaj v lekarni nieco, co obsahuje paracetamol a oni ti ponuknu napriklad Doliprane alebo Dolko alebo aj liek so samotnym nazvom Paracetamol. Dolezite je to aby obsahoval len PARACETAMOL ako ucinnu latku. Nic ine.
13. zář 2011 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Vidim ze radis kysle mlieko? Prosim ta napis mi ako ho tu vo FR mozemkupit. Lebo ja strasne milujem acidophilne mlieka a zakysanky. Ale neviem to tu kupit.
13. zář 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Myslela som tym tu brozuru co mi prisla zo SECU ze si mam do nej dat zapisat kkontroly. :slight_smile:
13. zář 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek