• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@rosny odporúčam Efferalgan (dúfam, že sa to tak píše) šumivé tablety, najlepšie s C-čkom, je to paracetamol, takže môžeš v pohode, mne účinkuje najrýchlejšie.

@simi251 v Nantes určite nebudeš mať problém zohnať "lait ribot".. bretónska špecialitu:grinning: au rayon frais, alebo hľadaj iné lait fermenté. Ja som si chcela doniesť od kamošky kefírovú kultúru a zabudla som :/ Tu, na juhu, sa ťažko hľadá.
13. zář 2011 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
@rosny Ano to mozem potvrdit ze Efferalgan je dobry a este aj Dafalgan. Akurat ze Efferalgan je chutnejsi. Ale raz som niekde citala ze sa vraj celkovo sumive tablety v tehotenstve neodporucaju. Ale uz neviem preco to bolo. Aje pravda ze v pribalovom letaku k nim je v tehotenstve ovoleny aj jeden aj druhy.

@bihan Dakujem budem teda lepsie hladat lebo chyba mi to. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Ja by som to pila stale.
13. zář 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 v kazdom supermarkete kupis kde je certsve mlieko najdes aj lait fermente, ako pise buhan, bud ich alebo bude arabske pismo neboj ale bude to ako nase kysle mleiko su plnotucne alebo malotucne.. :wink:

@rosny dolipran, alebo akko pise bihan efferalgan/// :wink:
13. zář 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
dekuju holky!
13. zář 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
@erikasadek
díky za cenné rady, nakoniec kúpil probiotiká manžel a vyvalil za ne, prosím pekne, 20 (slovom dvadsať) EUR. Je to značka Lactibiane, rozpustný prášok balený v sáčkoch. Ale hlavne, že to zaberie, teda dúfam. Simonka sa za posledných pár dní dobre vytrápila s kakačkami, mala až trocha krvy v plienke :frowning2: Tiež sme museli prerušiť adaptačný proces v HG, no jednoducho začiatok roka jak hovado :angry: už si len počkať, kedy Oliver donesie zo škôlky sople a kašle...
13. zář 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Efferalgan je super, mozem potvrdit najcerstvejsie ucinky- predvcerom teplota+nadcha ako hovado a vcera uz takmer nic :fearful: nechapala som.
14. zář 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marinkat to je hezke vidis me to zas tahne takhle do Walesu nebo celkove do UK tady sem tak nejak protoze je manzel francouz jinak bych tu asi nezila nastopro bych byla v cesku nebo mozna v UK....

dik za rady s tema slipama no nakonec se na de mnou slitovala jedna kamaradka z ceska a poslala mi trenyrky se smoulama :slight_smile:)))

zatim je to tak ze slipy nepocura ale chodi jedine na zahradu na nocnik nechce ani na zachod nevim proc... a kdyz jdeme pryc tak davam porad pliny pac mam strach ze se pocura.

efferalgan je fajn brala sem ho po porodu kdyz me moc trapily kontrakce pri kojeni pry je to lepsi nez doliprane...zatim musim rict ze me nic neboli a sme zdravi tak nic neberu...
14. zář 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
se priznam ze nevim jak dal mam to risknout a ty slipy mu dat ven na cele odpoledne a vzit kdyz tak neco na prevleceni??? jak ste to resily vy?
je uz velky ze jo mohl by se trochu snazit...dotedka sme to nechavali na nem ale myslim ze bysme ho meli trosku do toho premluvit....
14. zář 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny den, dievcata! Poradte mi, prosim vas, ak viete - postupne vyradujem Simiho hracky a vsetky equipments, co uz nepouzivame, resp. o co sme stratili zaujem a niektore veci su fakt ako nove, mate skusenost s predajom z druhej ruky? Ked je nieco vacsich rozmerov, napr. autosedacka, ako sa to oplati poslat? Uvedomila som si, ze som okrem doporucenych listov odtialto este nic neposielala. Dakujem za akukolvek radu.

@meleri :slight_smile: Meleri, kebyze sa da, uz som v UK :slight_smile: Co narobime. Ako hovorila moja stara mama: Vsade ziju ludia. A mala pravdu.
Smolkove trenirky - WOW!!!
14. zář 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ja som dávala Sáru vycikať vždy pred odchodom a nosili sme náhradné oblečko.

@sonka31 inzerát na leboncoin.fr a väčšie veci si ľudia prídu zobrať. Ja som predávala kočík, sedačku, trojkolku, podsedák na stoličku a všetko to bolo osobným odberom.
14. zář 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 Aj ja odporucam leboncoin.fr. Tam je to fakt vacsinou velmi rychle, tam to zije.

Neviem sice o akych hrackach vravis ale ak sa mu nejake zunovali, niekedy staci na par tyzdnov schovat a potom znovu vytiahnut a uvidis ci nebude mat zaujem. Vyskusaj.
14. zář 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaaaaaaj kocky este ma napadlo ze minule sme sa bavili o tych zmiesanych triedach v skolke. Tak minule som si na nastenke v skole vsimla ze je tam aj trieda zmiesana z CP a CE1. To ako mozu fungovat? Ved tam musi byt velky rozdiel v ucive.
14. zář 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este jedna vec o tych dochodkoch.......tak uplnou nahodou mi dnes dosiel list ze ma informuju kolko trimestrov som uz nadobudla, ktore sa budu pocitat do dochodku. Z toho co pisu sa zapocitava aj doba ked je matka s dietatom doma a pobera len PAJE, cize tam je to az 3 roky. Potom jasne ze doba ktoru som pracovala ale aj doba ked som dostavala podporu v nezamestnanosti.

Inak sranda, roky mi nic od nich neprislo a teraz ako keby tusili o com sme sa tu minule bavili, ze? :grinning: :grinning: :grinning:
@sonka31
@erikasadek Ale netusim Erika preco ti teraz nerataju ked chodis do prace?
14. zář 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ked som ucila,tak normalne fungovali triedy zmiesane, u nas konkretne CE2 a CM1 alebo aj CM1 a CM2. aj na anglictine,cize na mojej hodine. U nas na SR to tak na dedinach tiez funguje,osobne sme boli vzdy spojeni prvaci-tretiaci a drugaci-stvrtaci, kedze som z dediny.
14. zář 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 mne napocitali len dva roky co som nepracovala ziadne 3 roky , a co pracujem kedze nepracujem viac ako 60 hodin mesacne nemam pravo na svoju carte vital som stale na muzovej aani na zapocitanie do dochodku, a aj ak som na marodke tak mi nic nedavju treb amin 60 hodin mesacne pracovat aby si nato mal anarok..

ja som tam uz volala pretoze musia brtat ohlad ze ja nemozem viac pracovat kedze ma postihnute dieta; tak ze s ami vraj ozvu som nastvana vyzera to ze ja sa ani do 100 rokov nedockam dochodku mam 35 rokov a dokopy 8 trimestrov na dochodk treba min 166! trimestrov!!!
14. zář 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Vazne? Ja si to neviem predstavit ked prvacikovia sa len ucia citat a tretiaci uz mozno aj vybrane slova, ci nie? Ale tak asi sa da ked to tak robia. Len ci je to dobre pre tie deti? Ozaj...ty si pisala ze si ucila AJ aj v CP? Nas Andrej anglictinu vraj nebude mat ze vraj na to nie je v osnovach miesto, ze ucitelka ich nauci len zopar riekaniek, to je vsetko. Popri to je to ucitelka ktora chodi ucit AJ do vyssich rocnikov takze ovlada anglinu.

@erikasadek Mne zapcitali vsetky tri roky co som bola s Andrejkom doma a dostavala tych 180 eur. A vtedy som ani ja nemala carte vitale. Ale to co opisujes tak to je fakt nespravodlive. Viem ze je povinnych 166 trimestrov. Ja mam tiez len 16 zatial. Ale okrem toho mam aj na SK uz niekolko rokov.
14. zář 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Este nieco. Ked som robila v hoteli, boli mesiace ked som nemala 60 hodin a zapocitali aj tie. Ale mala som vlastnu Carte Vitale. Ale pravdupovediac som z tych uradov debil lebo 2 rovnake pripady riesia 2 sposobmi. MM ma teraz napriklad rovnaku pracovnu zmluvu teraz od 1.9. ako mal pred rokom a vtedy ho nevylucili z Assedicu a teraz ho vylucili. Zvlastne nie? Mne to tu vo FR pripada ze sa deje vela omylov na uradoch. Aj ked manzelovi pred letom pocitali podporu, vobec mu nezobrali do uvahy posledne 3 mesiace a museli sme ziadat o prepocitanie a oni sa ospravedlnovali a za dva dni to bol OK. ale keby sa clovek neozval, nikdo by na chybu neprisiel. Tak mozno aj tebe tie roky este uznaju. Ved mas 2 deticky, mala by si mat zaocitanych este viac ako 3 roky, nie ? Ved Paje si dotavala od narodenia prveho az po vek 3 roky druheho synceka vsak?
14. zář 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 podobne, riesime teraz mesiac podpory,co nam neuznali,teda MM :angry: bezdovodne samozrejme. proste sa niekto pomylil.
Ako pises,ked som ucila,mala som v zmluve max.20h/tt a vlastnu carte vital,ktoru mam doteraz a uz 2 roky nerobim a vraj uplne v klude,ale ja som bola pod zastitou (a som teda este) MGEN,co je poistovna pre skolstvo,tak je to asi inak riesene,alebo co. niekedy som tych 80h tyzdenne odrobila, inokedy nie,ako ty pises.

no a CP som neucila,ale ani nevies ako ma stvu tu v Bretonsku,lebo ked uz som bola na tej Insp.academique ,tak som sa pytala ako to v nasom departmente funguje co sa tyka AJ na 1.stupni,cize moja pozicia a zenska povedala,ze ucitelky normalne na 1.stupni si spravili habilitation v ramci AJ a ze ich to ucia ony! Ako mna by to netrapilo,keby som na vlastne oci nevidela AKO ich to ucia-totiz v Caen fungoval aj ten sposob aj sposob nas-cize uciteliek LEN anglictiny. no a tie ich ucitelky,co mali tu ich habilitation, okrem toho,ze nevedeli po AJ takmer nic, tak asi polovicu hodin AJ vobec nemali a hodili si tam matiku,alebo franinu,akoze doucia sa to co nevedia. decka chceli AJ,ale bohuzial :unamused: takze AJ fungovala poriadne len v triedach kde sme ako ucitelky ucili my!
tak som to tej zenskej povedala,ze nech si to kontroluju nejako,ze to riesenie je nanic,lebo tie deti tu AJ nemaju a ze potom to dopada tak ako to tu vo FRA dopada-decka a postupne dospeli nevedia NIC! tak neviem co si o mne pomyslela,zasi ze slovacka ide poucovat ICH system. Ale tak je mi to fuk,povedala som ako to je.

no a tie triedy spojene funguju tak,ze ked sa daco vysvetluje CE2,tak ti starsi maju pracu a naopak. aj u nas na SR to tak fungovalo.
14. zář 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 aby si chapal ja ma carte vital ale cislo je mojho muza chapeme sa od roku 2004 sme cela rodina na jeho cisle.... teraz ked pracujem mam vlastne cislo secu ale len na pracu nie na carte vitale.... nato aby som mohla mat vlastnu musis pracoavt min 3 mesiace viac ako 60 hodin mesacne co nie je vela. ale je to podmienka atym padom sa otvaraju aj ine moznosti..... bez toho to nejde teraz ze mas carte vital a neprecujes to je uz ine cafe treba si neskor skontrolovat na secu pokial to dlho trva prestanu ti platit prava aspon tak vysvetlovali predtym presne neviem , nehrabem s av tom pravdu povediac necham to na socialnej pracovnicke mojho syna!!!
@gijar nepochopila som 20 hodin tyzdenen alebo mesacne. :wink: pokial si bola v skolstve je to ine si funkcionarka maju uplne iny rezim!!!
14. zář 2011 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek tyzdenne 20h. Len to som mala pisane ako max., niekedy som robila trebars len 14hod tuzdenne. ale hej, maju iny rezim,viem o tom,lebo stale sa chodim pytat ci uz sa mam na MM prihlasit a oni,ze nie,ze stale mi plati moja. ale 10m som bola na podpore,kedze som 10m odrobila,podpora bola od Rectoratu,takze automaticky Vitalka platila, potom som bola 4mes.na materskej,taktiez platila a teraz som uz 3/4 roka nic-bez prace a vraj zatial stale plati,neviem preco :confused:
14. zář 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar takze za mesiac si mala 80 HODIN :slight_smile: ja hovorim treba mat min 60 hodin mesacne aby si mala narok min 3 mesiace.. :slight_smile:
14. zář 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Nechcem sa hadat ale ja som vlastnu kartu s vlastnym cislom dostala este skor ako som zacala pracovat. Proste mi jedneho dna prisiel papier ze mi pridelili vlastne cislo a ze si mam prist vybavit Carte Vitale. Bolo to este v septembri 2007, o nic som ich neziadala lebo dovtedy som tiez od roku 2004 bola na karte MM. Sami mi to poslali. A ani potom som nerobila az v decembri 2009 som zacala a to som dala uz moju kartu zamestnavatelovi a on platil odvody. Jedine co mi v tom roku 2007 povedali, ze aby som zatial kym sa nezamestnam, aby som pouzivala tu manzelovu. Je to nejake dopletene ja viem. Ale teda odvtedy co som zacala robit, pouzivam vsade tu svoju a funguje. A naposledy som bola na SECU v piatok a vsetko bolo OK. Nikto mi nespominal, ze by mi mala karta prestat platit. Ale som stale evidovana na Assedicu odkedy nerobim.
14. zář 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedne co ma na tych kartach Vitale stve je, ze syn nemoze byt zapisany u oboch rodicov. Povedali ze si mozem podat specialnu ziadost ale ze normalne to tak nebyva. Dieta je zapisane len u 1 rodica. Dost neprakticke, teda podla mna.
14. zář 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 si evidovana to je normal.. :wink: pozri zalezi kde si secu funguje vsade inak ja som pod versailles teraz pred tym pod parizom tazke vsetko sa meni a pod 92 kazda ma svoje pravidla, teraz plati jedno ak chces vlastnu kartu musis mat tieto hodiny min 3 mesiaca ja soml pracovala 16 rokov na cierno na slovensku nemam ziadne roky odpracovane tazke som na tom ako som...
secu cislo mam na pracu len to mi dali ale len na pracu..
bud rada ze ti ju vtedy dali teraz sa vsetko meni z roka na rok sa vsetko meni... a bude este horsie a horsie!! :rolling_eyes:
14. zář 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Ano meni sa to od mesta k mestu ale hlavne vsetko zalezi od toho, na akeho uradnika natrafis. Sa mi zda ze si tu robia co chcu. Ze tu snad ani pevne pravidla nemaju. :grinning:
14. zář 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ono prestat latit neprestane len neviem ja som s apyatal a co ked budme menej pracovat tak to treba nahlasita nieco sa s tym robi lenze pato mal krizu atak som rychlo ukoncial nas rozhovor takze neviem presne co tym chcela povedat.
14. zář 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Ja som uz taka vycvicena ze ja nahlasujem zmenu situacie vzdy a vsade. :grinning: :grinning: :grinning: Ale so SECU mam taku skusenost, ze ich to vacsinou nezaujima. To CAF zase ano, ti eviduju vsetko. Zo SECU sa mi stalo uz aj ze mi vratili vyplnene tlacivo pre CHangement situation ze im je to vraj jedno. Hlavne teda veci okolo pracovnych zmluv ze kedy konci a kedy zacina a podobne veci.
14. zář 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar Tak neviem ci ta Andrejkova ucitelka je ozaj anglictinarka ale pochybujem velmi. To by potom neucila v CP. TIez to bude asi len jedna z tych s Habillitation. Ale aspon nam hned na prvom rodicku povedala, ze ich jazyk uct ako taky nemieni. Co mne ani tak nevadi lebo my budeme mat co robit aby sme zvladli francuzstinu tak ako treba a potom este aj skusky v slovenskej skole. To bude hrozne, vobec neviem, ao ho budem ucit ze po slovensky sa aj pise aj cita inak ako cely rok v skole tu. Este aj pismo vyzera inak. No cirkus to bude este.

Ale dobre si im povedala, ze tak to potom celkovo s ich urovnou AJ aj vyzera ked im stacia nekvalifikovani ucitelia.

Este k tomu Assedicu...MM mal zmluvu za hokej do 31.3. a potom tusim od 6.4. mal dalsiu zmluvu v druhej robote az do 11.6. Potom 14.6. tam odovzdal vsetky ale uplne vsetky atestacie a papiere a oni mu aj tak vypocitali podporu len na zaklade prvej zmluvy a zacali mu ju akoze vyplacat od 1.4. ale vlastne mu dali 0 lebo chodi do inej prace. Potom povedali ze nastala chyba preto, ze vraj system berie do uvahy koniec prvej zmluvy. Ale ospravedlnili sa a opravili vsetko.
14. zář 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bihan a jak dlouho to asi trvalo nez se prestala pocuravat? nejhorsi je ze cura jen venku na nocnik nechce..
15. zář 2011 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
@simi251 Dakujem za radu, idem tu stranku popozerat. Fakt uz mame tych veci vela, ved to poznate, snazime sa dopriat malemu, ale nerada by som si prenajala byt na skladovanie hraciek :grinning:
Napada mi, pokial nemam matersku, nic sa mi nerata do dochodku, ci??? Vlastne ma nikde neeviduju.
My mame carte vitale na mm vsetci plus doplnkove za kazdeho.

@simi251 Simi, len tento rok nebudu mat anglictinu? Bieda, co sa tyka jazykov tu vo FR, vacsina mm znamych nevie ziadny jazyk, a pritom povedia, ze sa ucili roky anglinu. ked si vezmem mojich znamych na SVK
(i mna :wink: ), rozumieme vacsinou viacerym jazykom.

Davate deti do jazykovej skoly?
15. zář 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek