• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
@sonka31 presne ako pises,nevedia jazyk a ucili sa ho 10 rokov :confused: Mne tak povedal jeden kamos tu,ze mam v CV,ze som sa ucila nemcinu a ze teda viem zaklady,ze ako to je. vravim,ucila som sa 6 rokov, pisem,citam dobre aj teraz,akurat som 8rokov ten jazyk nepocula,tak uz neviem dobre rozpravat ani nerozumiem,ale ze po mesiaci-dvoch v DE by som v pohode rozpravala ako vtedy, ze gramatiku ovladam este teraz v pohode,ak by sa spytal. a on ze tak to si daj do CV ,ze nie ze vies zaklady,ale ze vies tres bon!!! ze on nevie povedat takmer nic a ma tam ze vie bon,lebo sa to 2 roky ucil :grinning: tak to ja viem bon potom aj po spanielsky :grinning:
takze je to smutne a blbe je to,ze je to aj tym ,okrem ineho, aky pristup maju ucitelia uz v tom CE1 alebo CP :sweat_smile:

simi-urcite ta ucitelka nie je cuitelka AJ :grinning:

erika-hej, 80h/mois som mala pisanych ako max.,ale ako pisem,niekedy som odrobila len 14 a trebars ak v tom mesiaci k tomu boli aj prazdniny, tak len nejakych 30 :wink: ale je fakt,ze skolstvo ma asi iny rezim.
15. zář 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 Ja som sa v roku 2004 zapisala na kartu MM, porodila som v januari 2005, nikdy predtym som vo FR nerobila takze som dostavala len 180 eur mesacne PAJE od CAF-u, ziadnu matersku som nemala a zapocitali mi do dvochodku cely rok 2005, 2006, 2007. Takze cele 3 roky co mi posielal CAF peniazky.

Neviem ako to bude s tou anglinou buduci rok.

Keby moje dieta bolo francuz, alebo aspon teda urovnou jazyka ako francuz, asi by som ho dala do bilingue skoly. Ale v nasom pripade on je skor slovak ako francuz takze on uz teraz ma vlastne vyucovanie v cudzom jazyku. Treti jazyk by bola asi velka zataz teraz. Neviem...
15. zář 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Co sa tyka tych odrobenych 80 hodin do mesiaca. Mozno aj hotellerie ma ine podmienky, lebo ani ja som nemusela mat tento limit a zapocitali vsetko. A to iste MM ako sportovec. Ma na bulletinoch sotva 60 hodin a dochodok sa mu vraj pocita.
15. zář 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Ja som mala na Reunione zmluvu len na 10h týždenne a vydalo mi to na vlastnú poistku, ktorú mám stále.

Kočky sme dali napísať na obe karty, do oboch poisťovní, lebo ma to tiež sralo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@meleri Sára sa občas počúrala ešte v škôlke, tak neviem, či sa to už skončilo :grinning: ale cca po polroku sme prestali nosiť náhradné oblečenie.
15. zář 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Ten zapis na obe karty bol v pohode bez problemov? Dali ti vyplnit tlacivo? Ci si musela formulovat a odovodnovat v liste?
15. zář 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 vyplnili sme každý tlačivo pre svoju poisťovňu. Niekde je tam kolónka, že dieťa nie je na poistke druhé rodiča, ale to sme ani jeden nevyplnili (nech už teda nemusíme klamať) a teraz sú obe u oboch.
15. zář 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Ahaaaa tak ste ich prekabatili? :grinning: :grinning: :grinning: Vy mate s manzelom kazdy inu poistovnu? No my sme obaja v SECU takze tam sa to asi takto neda. A mozno aj hej. Mozno by si nevsimli. Tu vo FR je vsetko mozne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Ale nie. Mne uradnicka povedala na SECU ze to sa musi podat ina ziadost, nie to bezne tlacivo co sa dava ked chces niekoho pripisat. Ale pozerala na mna ako na mimozemstana ze naco nam to bude.

Ozaj a kupila som si dnes to LAIT RIBOT len sa trosku bojim ho pit lebo tam nie je uvedene ci je z CRU alebo PASTEURISE mlieka. Ale predpokladam ze ked to prejde fermentaciou tak by to malo byt to iste ako jogurt. Ci nie? Bojim sa teraz v tehu suroveho mlieka. Ale v podstate take vyrobky nejem ani mimo tehu. Ja radsej pasterizovane alebo sterilizovane mlieko a vyrobky z neho. Surove mlieko mi smrdi, neviem si pomoct. Bleeeee :grinning:
15. zář 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ja viem kazda mate inu skusenst ja len pisem ako teraz ja mam tentorok teda od minuleho septembra ked osm zacala robit ja mam max 40 hodin az 50 mesacne. ved nai po opearcii mmala som emsiac marodku nedostala som nic pretoze som nerobila min 3 mesiace 60 hodin mesacne a tak nemam narok na nic bohuzial podmienky su ine kazdym rokom a stale prisnejsie a blbsie!!
15. zář 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bihan aha tak kdyz to bylo obcas tak to jde ale jako furt kazdy den fakt nevim jak dlouho to bude trvat..dneska byl cely den a pocural se trikrat jednou naschval..kadi na zahradu.
15. zář 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
počúvaj, Meleri, prepáč, ale napíšem ti to takto, po lopate, : podľa mňa robíš chybu v tom, že Sama pletieš s tými plienkami. Buď mu ich vezmi úplne alebo mu ich úplne nechaj. Si predstav, čo sa môže diať v jeho malej hlave, keď sa mu chce čúrať : myslíš, že si najprv položí otázku, či si cvrknúť môže, lebo má plienku alebo nie, lebo má gaťure? Určite nie ! Jednoducho pustí a hotovo. Keby mal furt gaťuše, tak si to rozmyslí, či bude celý mokrý. Ja som dokonca Olivera ešte chvíľu nechala v počúranom, aby si uvedomil, čo sa stalo (bolo leto, tak prezliekanie nebolo až také urgentné). Odnaúčanie od plienok nejde bez nehôd a ani sa neudeje zo dňa na deň. Ale to je "napuosto noumání". Pociká sa, vysvetlíš mu, ukážeš mu a prezlečieš. A tak stále dokola, kým nepochopí. Vek na to, podľa mňa, už má. A hlavne: buď dôsledná.
Sorry za úprimnosť, snáď to takto pomôže :wink:
15. zář 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@zuzao neomlouvej se vubec mas pravdu.
problem u neho byl ze ty slipy nechtel vubec! strasne se pritom kroutil a kopal a tak tak mi prislo blbe se s nim prat kdyz se vsude rika ze musis jako bez nasili. no ale predevcirem sem ho preprala pak strasne plakal a rval asi pul hodiny a pak to celkem preslo. akorat je takovy divny vzdorovity hned krici proste ho to stve ze ty pliny nema.
dneska je to druhy den co pliny nebude mit. vcera to celkem slo parkrat se pocural. u neho je zas dalsi problem ze nechce chodit na nocnik. jedine misto kde se vycura je bud vana nebo zahrada tam chodi i kadit...na nocnik ani WC za zadnou cenu tak doufam ze i to se zmeni..
blbe jeste je ze kdyz stoji tak si stejne pocura gate a slipy a boty protoze jeste neumi poradne drzet toho lulinka aby to curalo jak curaji chlapi...manzela pritom nechce chce me jenze ja to taky jako zenska neumim jakmile se priblizi manzel je rev ze ho nechce a nevycura se...
16. zář 2011 v 06:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
no neviem, taký problém, akože by Oli odmietal slipy, sme nemali, ale myslíš, že je nutné, aby ich mal? Možno zo začiatku mu ich nedávaj, ak ich odmieta, možno ich má spojené s nátlakom cikať inde ako do nich :confounded: A keď by si mu vysvetlila, že plienky nosia len bábätká ako Adrien, až Sam je už veľký chlap a bude cikať ako ocko atď, atď. Také tie rečičky brnkajúce na ego (to majú radi chlapi stále, aj v dospelosti :grinning:)
Každopádne, ty si jeho matka, ty mu rozumieš najlepšie a vieš najlepšie, čo na neho platí. Určite to chce len čas :wink:
16. zář 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao dik no dva dny byl bez plin a vcera to bylo fajn vubec se nepocural ani nepokadil dokonce i rano byla plina sucha tak sem mu ji na odpoledni spani nedala a v pohode. slipy uz prijal ale proble m je porad ten nocnik proste si na nej uz i sedne ale nic tam neudela. nevola takze mu to musim porad pripominat: bez se vycurat; nechce se ti? atd..misto na nocnik chodi bud do vany :( nebo na terasu kde se naucil curat jako dospely chlap ze se tedy nepocura rozkroci se atd..s kakanim je to blbe kaka taky na tu zahradu...
nejhorsi je ze pristi tyden zacina MJC a ja nevim jak na neho prece tam musi jit na zachod? a nechcu se vracet zpet a davat znova plinu kdyz uz vydrzi v tech slipech....
17. zář 2011 ve 04:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby vedeli by ste mi poradit ako si mam dat uznat moj diplom zo SR? mam 3r na univerzite, cize u nas Bakalar ale tu take nepoznaju, oni maju Bac.+3 a ked chcem aby mi to brali do uvahy, tak to musim dat niekde uznat. Ten diplom mam prelozeny s gulatou peciatkou, co teraz s tym, na koho sa obratit a kolko to asi bude trvat? dikes
17. zář 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim Ahoj. Toto je jediny urad opravneny na uznavanie diplomov a kvalifikacie vo FR. Vsetko musis poslat im. Na tejto stranke najdes presne info.
http://www.enic-naric.net/index.aspx?c=France
17. zář 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim zuzi-nedavaj nic uznavat,bihan ti povie preco- snazila sa a dostala znova do franiny prelozeny diplom s peciatkou,presne taky aky uz mala,ziadne uznanie ine tam nebolo :zipper_mouth: ked mas bakalara u nas,tak mas BAC+3 tuna-to je to iste,lebo BAC je obycajna maturita a tu mas :slight_smile:
a este za to aj palku zaplatila a nic z toho, to len btw.
17. zář 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gitka no ved hej, ja viem, ze to je bac+3, lenze tu odo mna chcu aby to bolo proste niekde napisane, ze to je ekvivalent bac.+3 a nie bakalar....lebo ze inak ma nemozu poslat do inej roboty ako do tovarne :angry: tak neviem, tato ich administrativa je strasna :unamused: hlavne ze ked som sa bola zapisat do agentury, tak kukula na CV ze to zas nemozem ani do tovarne s takym CV a praxou aku mam zo SR a teraz dlho bez roboty a bez praxe vo Fr...uvidim co mi povedia na urade prace, idem vo stvrtok :grinning:
17. zář 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar
@zuzhim Mne aj na urade prace tvrdili ze si mam dat uznat lebo ze to ze mam BAC plus 5 na SK, ze to pre nich nic neznamena. Oni to z toho nasho diplomu nevedia vycitat, ze vlastne co mam nastudovane a co nie. POvedali mi, ze ed ukazem slovensky diplom, aj ked prelozeny, ze to je pre nich len doklad o tom, z mam nejake IQ. Nic viac. Nepovazuju to za diplom v odbore. ZE si vraj mam dat uznat.

Gitka a to fakt dali @bihan naspat len prelozeny diplom? Nenapisali aspon doklad o tom, akemu odboru to zodpoveda tu vo FR? Nemyslim tym stupen vzdelania ale skor zameranie. Lebo stupen je evidentny aj z prekladu ale ich zaujma skor napln uciva a dosiahnute vedomosti. Fakt sa to neoplati davat uznat? Ale mne tu kazdy tvrdil zatial ze bez toho sa dalej nepohnem. Este vraj ak chcem robit formation je dobre mat uznany BAC Ako to je? Myslis ze napriklad na formation staci predlozit len preklad matriteho vysvedcenia? Alebo univerzitneho diplomu?

Ja som sa tu zatial stretla len s takym pristupom, ze pkial nemam ni uznane alebo vystudovanu francuzsku skolu, povazuju ma za osobu bez vzdelania. Viem ze aj nguyen tusim tu pisala ze jej bolo uznanie diplomu v podstate zbytocne ale asi mala stastie na dobreho zamestnavatela. Ja by som si tiez chcela dat uznat aby uz konecne zacali na mna pozerat inak a nie ako na nevzdelanca co nema ziadnu kvalifikaciu.
17. zář 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som si diplom nedala uznat iba preto ze to, moja firma nevyzaduje diplom na pracu, ktoru robim a sme tak miniaturna firma, kde moj sef vie co mam vystudovane a veri mi na cestne slovo, ale ak budem chciet menit pracu asi si ho uznat dam
17. zář 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim
@simi251 No boze... takze hoci mame diplomy, nerata sa to, hej? Ja tiez uvazujem, ze si poziadam o uznanie... takze s mgr. vlastne nemam nic? Este nejake "dobre" spravy? :unamused:
17. zář 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ved bihan napise viac. ale hej,vravela,ze jej to "uznanie" bolo na velke H....
no ja som sa tiez nestretla s tym,ze by ma povazovali za osobu bez vzdelania,prave naopak- u mojho zamestnavatela posledneho v skolstve normalne pozrel diplom prelozeny a videl,ze mam 5 rokov na UNI v enseignement d'anglais, potom som mala interview v AJ a videl,ze viem,tak ma zamestnali.
Ked som bola v interim,tak tam praveze po prezreti diplomu prelozeneho povedali,ze ved mam VS,tak ze co ako chcem u nich v interim robit a nezobrali mi to tam,ze by aj tak nic nenasli zodpovedajuce mojmu vzdelaniu.
17. zář 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 vobec to neznamena,ze nemas nic, len to treba mat dobre prelozene, to je vsetko. a potom mat stastie na nejakeho nedebila,co nezije 100 rokov za opicami,ale v EU a vidi,ze mas 5 rokov VS :wink:
ale ked uz chces byt dosledna, je dobre mat prelozeny index, resp.vypis vsetkych absolvovanych predmetov a znamky, ale to ja nemam,lebo by som sa nedoplatila.
17. zář 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Kolko stoji to prelozenie diplomu?
17. zář 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 Samotny diplom? 20 az 25 euro za preklad. Mne ho dala zenska za 20 lebo ze este sa naplatim dost. Inak berie 25 vravela.
@gijar Gitka si myslim ze u teba je to ine lebo ked sa povie profesor anglictiny, tam niet pochybnosti o kompetenciach. Ale napriklad moj diplom je pre nich spanielska dedina a chu vediet co vsetko obsahuje alebo comu zodpoveda tu vo FR. Preto chcu to uznanie diplomu. Myslim si, ze vsetko zalezi od vystudovaneho odboru.
17. zář 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31
@zuzhim Dievcata a ake odbory ste studovali? Teda ak sa mozem opytat?

Ja mam environmentalnu ekologiu na Fakulte prirodnych vied. S tym tu vela vody nenamutim. :grinning: :grinning: :grinning: Aj ked viem ze keby som to studovala tu vo FR, urcite by som robotu nasla lebo ekologia tu frci viac ako u nas. Preto chcem poziadat o uznanie diplomu.
17. zář 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Simi, davas si prekladat aj index? ved to je to, ze ja mam tiez humanitny odbor, ktory ktovie kolko im prezradi. Popozeram ten link, co si dala.
@gijar Snad to bude tak.
17. zář 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Ja som studovala historiu a muzejnictvo. Neucitelsky smer.
17. zář 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehe.. ja mám ten cirkus s enic-naric už za sebou :D strata času a energie.
Môj reunionský zamestnávateľ ho chcel (na prácu Bac+2), tak som si to povybavovala, poprekladala, môžem dodať ten zdrap papiera, ktorý mi poslali.. skoro ma rozhodilo.. nič viac ako na preklade diplomu tam nie je, žiadny francúzsky ekvivalent, len že mám právo zamestnať sa alebo pokračovať v štúdiu vo FR.
Takže ak to zamestnávateľ vyžaduje, prečo nie, ale je to škoda peňazí aj času stráveného vybavovaním, prekladaním atď atď.
20€ je väčšinou za normostránku (prekladu, nie originálneho dokumentu), také obojstranné maturitné vysvedčenie v pohode môže výjsť na 3 strany prekladu a na "uznanie" diplomu nestačí len univerzitný diplom samotný, ale študijné výsledky za celé štúdium (našťastie ja som ti toto už robila kvôli univerzite v Rennes) a aj nejaké osobné doklady tam asi chcú + administratívny poplatok, takže veľa peňazí za málo muziky.
17. zář 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Diky za podelenie sa s tvojou skusenostou. Ale aspon mas doklad, ze sa mozes zamestnat na pozicii vhodnej pre BAC+2. Aspon nieco. Ja nemam v rukach nic.

A tu cenu co som vyssie pisala pre @sonka31 som uvadzala ako cenu za preklad univerzitneho diplomu ktory ma format A5. Je mi jasne ze za uznanie sa plati ovela viac. Len za podanie ziadosti je tusim 70 Eur. Nie?
17. zář 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak pozerám, že už zdvihli cenu za tú atestáciu na 70€, ja som ešte platila 55.
17. zář 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek