• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@bihan luci,hej to som pisala,ze asi chcu aj index a to sa potom nedoplatime :zipper_mouth:
moj diplom bol na 2 normostrany a platila som okolo 40-50e za preklad s peciatkou. Index si prekladat nedavam.
A presne,az ked najdes zamestnavatela,ktory ta chce zamestnat ale vyzaduje doklad,aby ti v podstate tak uplne uveril-vtedy sa to oplati, inak si ani nechcem predstavit vyslednu sumu (kedze moj index by vysiel mozno aj na 10 normostran,mozno viac,nemam potuchy)+tusim 70e sa plati za uznanie+posta+administrativny poplatok (ak to nechces expresne,vtedy je to 200e).

simi-mas pravdu aj ty, z niektorych svk diplomov je mozne,ze nie je rozoznat aky akvivalent francuzsky mas vlastne vystudovany.
17. zář 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 to nemám doklad, že sa môžem zamestnať na pozícii bac+2, to bolo pre vzdelanie min. bac+2 a tá atestácia je viac všeobecná, nie na konkrétnu pozíciu.

No a čo sa týka prekladu indexu/kompletného štud. programu, ten som dávala tiež. Ja som si ho prekladala sama a kamarátka súdna prekladateľka mi to skontrolovala a dala štempel... kokos, ale strávila som pri tom hodiny.
17. zář 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 Nedavam si uznavat index ale vypis dosiahnutych vysledkov ktory som si este na jar vyziadala na studijnom, tam su vsetky studijne predmety, znamky, zapocty a hlavne dlzka studia. A to si davam prekladat.

Inak s tvojim odborom to nemusi byt az take nerealne najst nejake miestecko v nejakom muzeu niekde v archive alebo podobne. Co????? Len asi ich tiez bude zaujimat ten konkretny obsah uciva, ze?
17. zář 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vo FR sú múzeá pod štátnou správou (ako všade :grinning:) a pracovné miesta podliehajú štátnym konkurzom, takže podľa mojich info nestačí ísť sa predstaviť do najbližšieho múze a podať si CV-čko.
17. zář 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Tak to je blbeeeee.
17. zář 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 no možno ešte na nejakú letnú brigádu ako sprievodca po hrade by to išlo :sweat_smile:
17. zář 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Sesternica MM je v Irsku a robi v skolskej kniznici. Tu by asi take nieco nehrozilo, ze? Vsetko su miesta statnej spravy? Takze treba francuzku nationalite na taketo miesta?
17. zář 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som si dávala prekladať síce "len" sobášny a rodné listy, vyšlo to 20e/normostrana. Plus museli to byť overené kópie od notára, tam som tiež niečo nechala, ale to boli len šupky v porovnaní s cenou za preklad.
@bihan
klobúk dolu, že si sa do prekladu pustila sama, lebo to sú také "prekladateľské oriešky" že až :sweat_smile:
17. zář 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ja som to potrebovala do môjho dossier, aby som mohla nastúpiť na Master2 do Rennes, takže som to potom po pár mesiacoch len vytiahla a doplnila predmety. Našťastie som mala značnú časť uľahčenú tým, že som študovala FJ :grinning:

@simi251 niektoré posty sú aj súkromné, napr. poznám maminu, ktorá chodí robiť benevolat do našej školskej knižnice. Zrejme nie všetky knižnice sú štátne a funkcionárske posty nie sú vyhradené len pre Francúzov, napr. na konkurz na učiteľov sa môže bez problémov prihlásiť aj obyvatelia EU.
17. zář 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan A co si si rekadala sama? Nejako som to nepostrehla.
17. zář 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 celý študijný program - všetky predmety, termíny, hodnotenie za 5r štúdia.
17. zář 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan A stacilo im to pre ked to nebolo s peciatkou? To sa teda cudujem. Odo mna este aj blby rodny list chceli s peciatkou na SECU.
17. zář 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
simi251 ja som studovala odbor riadenie v polnohospodarstve, specializaciu komercny manazment , no ja som chcela skusit robit nieco ine ako chodit do tovarne a makat za pasom na smeny a este aj s tym som mala zo zaciatku problem, lebo som predtym nerobila v tovarni ale v administrative, ze jo :confounded: doma som robila v banke, posledny post asistent regionalneho riaditela :sunglasses: tu sa nehrabem na ziadne lukrativne posty, len proste skusit a zacat nieco ine ako manualne v usine :unamused: lenze tu na mna pozeraju ako na nevzdelaneho pristahovalca, co sa sem prisiel prizivovat.
pozrela som si tu stranku a vidim ze to bude ozaj na nic, len vyhodene peniaze a cas.... a inac ked tak kukam na ten diplom, tak z toho naozaj nie je vidiet, co a kolko som vlastne studovala :grinning: len ze som vystudovala ucelenu cast vysokoskolskeho studia na univerzite a obdrzala som diplom "Bachelor" v tom odbore.... radsej si dam prelozit osvedcenie o zavarecnej skuske, kde sa pise kolko semestrov som ukoncila v akej specializacii a odbore a ze som vykonala zaverecnu skusky z tych a z tych predmetov a hodnotenie + vysvedcenie o statnych skuskach, kde tiez mam predmety so znamkou. Myslim, ze to mi skor pomoze a ked to takto uvidia, tak mi nebude treba nejake uznanie....
17. zář 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim Mozno to bude stacit tak ako pise Gitka, ked natrafis na noralneho zamestnavatela. Inak ta uplne chapem, som na tom podobne ako ty, tiez by som chcela normalnu slusnu robotu. Tiez mam prax len v administrative a par mesiacov ako brigadnicka kade tade ako studentka. A tu vo FR som horko tazko nasla aspon miesto chyznej. A tiez som si povedala ze predsa nemozem a ani nechcem robit upratovacku cely zivot. Mne sa ani do ziadnej usine nepodarilo. Teraz momentalne som v 6. mesiaci takze z roboty nic nie je ale aspon mam cas si dat dokopy tieto preklady a potom sa do niecoho pustim. Bud formation alebo nejaky job. Ale pravdu povediac som dost skepticka. Ja sa neviem predat ao sa hovori. Ja som taka blba ze neviem sama seba chvalit na pohovoroch. Chapes? Proste budem musiet asi popracovat na sebavedomi.
17. zář 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 nečítaš pozorne, ja som na tom štempel mala ;) Preložila som to ja, ale odkontrolovala a opečiatkovala mi to súdna prekladateľka.
17. zář 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Prepac asi fakt necitam pozorne. Nejako som to prehliadla lebo toto by ma ani vo sne nenapadlo. To bolo po znamosti?
17. zář 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Aha sorry uz som to nasla...bola to kamaratka :grinning: :grinning: :grinning:
17. zář 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
simi a skusala si cez agentury interim? lebo ja som sama nehladala ani ziadne pohovory som nemala, a agentura mi nasla, aj ked zo zaciatku nemali doveru a teraz by ma v pohode poslali kade tade, ale len manualnu a na ine by ma tiez uz poslali ale ti zamestnavatelia maju podmienky, ze bac+2 alebo bac+3 a tak ma agentura neposle, lebo z toho diplomu to nie je zrejme. Ja tu index ani nemam, ani neviem ci ho vobec volakde vyhrabem este :grinning:
17. zář 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim Ano skusala som aj INTERIM a mala som pocit ze ma dost odbijali. Stalo sa mi dokonca aj to, ze zatajili ze mam u nich CV. To bolo tak ze jedna znama mi povedala ze kde do ktorej Interimm sa mam zaevidovat, ze ona ako veduca istej predajne ma zmluvu s tou konkretnou interimkou a ze si ma potom vyberie ked bude potreebovat . asi po dvoch tyzdnoch mi vsak volala ze preco som sa nezaregistrovala ze jej vobec moje CV nedali, ze ma jednoducho neponukli. A ked sa na moje meno pytala, tak o mne nic nevedeli. Takze asi tak...
17. zář 2011 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky ktore sa vyznate v CUISINE francaise. Co je to saltifis? To je cakanka? a Gratin de saltifis je potom nejaky zapekany koren cakanky?

A druha otazka...co je to Marmite du Perray. Ake jedlo?
17. zář 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Cakanka je endive. Pytala som sa mm a som z toho jelen. Je to nejaka korenova zelenina, ku ktorej sme sa nedopatrali, co sa tyka slovenskeho ekvivalentu. Salsifis sa to vola.

SImi, snad sa nam podari najst miesto po materskych. ja si neviem predstavit nepracovat, ved teraz mam uz niekedy pocit, ze mi preskakuje. Zase na druhej strane, pojdem niekam do pokladne? Praca je praca, ale naco sme sa potom snazili nieco dosiahnut? Tento tyzden mi prave mm spominal, ze sa pracovne stretol s nejakym chlapikom, je to profesor matematiky a fyziky, Egyptan a tu vo FR uz asi 10 rokov robi pomocne maliarske prace. Je mi z toho tak trochu smutno.
S tym CV dost blba skusenost.

@zuzhim Takze skusala si cez agenturu? Pokial nevies plynule jazyk, asi cloveka moc neriesia, ze? Kde si pracovala, ak mozes povedat? S tym indexom, ved ako hovori Simi, nakontaktuj sa na studijne a oni poskytnu vypis.

@bihan Myslim, ze letny sprievodca na hrade je daleko od mojho odboru :slight_smile: Vacsinou to robia studenti alebo dochodcovia. Ale ako hovoris, nie vsetky pozicie su statne.
18. zář 2011 v 06:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sonka31 Tak ako hovoris. strasne som chcela ist po rokoch doma s Andrejkom, do prace. A bolo mi vtedy jedno do akej. Tak somm robila chyznu. poviem ti...sranda to nebola, museli sme fakt makat ale insie ako peniaze mi ta praca nedala? V jazyku som sa tam nemala ako zdokonalit a v kompetenciach uz vobec nie. To sme len isli ako stroje z izby do izby. Oni boli fakt radi ze nas tam maju lebo ked prisli anglicky hovoriaci hostia tak boli hotovi. Robila tam so mnou este jedna kocka ktora je tiez ucitelkou anglictiny a tiez boa rada ze ma aspon toto. A tretia slovenka ta predtym robila v hoteli asistentku riaditelky hotela na SK a potom 2 roky v anglicku v kaviarni. A tu tiez len chyznu.
A raz ked som bola na urade prace, vravel mi poradca ze mal nejaku lekarku z nejakej byvalej sovietskej krajiny a chuda nemohla tu vo FR nic robit.
18. zář 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ja poznam len salsifis, unas je to malo zname mozno len zahradkari to pozname na slovensku aspon ja to poznam pod ciernym korenom je to koren ktory ma sladku chut , aoby som ti vysvetlila, nieco mezdi articokou a tazko hladma je fakt ze vitaminovo je to bomba!!! chutovo lahodne ale treba si zvyknut je to ako topinambur kto je zvyknuty tak mu to chutna.. :wink:

babaule co sa tyka prace tu ludi aktori studuju a maju za sebou studium naprikald prava!!!! nemaju pracu musia sa konvertovat na nieco uplne ine niekedy.. ako nedavno v telke zenks apo rokoch studiach prava nemala ani po roku a pol pracu!!!! a tak zacala si robit kurz kuchyne ako sef !!s nadejou ze za par rokov urcite sa situacia zmeni a bude robit advokatku alebo pravnu pracu !!!! staci ze si niekedy pozriete niektore relacieako capital, alebo envoye special a zistite ze je to tu tazke a nie len cuzdinci to maju tazke!!!! je to velmi komplikovane.. :slight_smile:
18. zář 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 moho muza jeho bratranec, a jeho brat maju za sbeou tiez fyzika a matematika informatici vo svojej krajine pracovali na vysokych poziciach vo vodaphone v egypte tu ked prisli tak 2 roky umyvali len riady bez papierov tazko nieco a aked maju papiere tak tazko sa dovolavaju svojich diplomov...
naposledy muzov synovec ktory ma teraz 18 rookov uz 4 roky za sebov v egypte na univerzitnych skuskach jeden s mala je najlepsisi s najlepsich a hlavne matepatika je uz 3 rok na 1 mieste v celej krajine...!! lenze strasne chce ist tu do fr:!! vidina lepsieho zivota penazi a my len stale tlacime na jeho rodinu aby to nedovolili!!!!! co ho tu caka nikto ho tu neprivita sotvorenou narucou jedine ze mu vybavyme cez urcite naftove spolocnosti pracu na zmluvu vymennu aby tu prisiel na par rokov ale aby robil nieco comu rozumie neskor ked dokonci studium uplne...
18. zář 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Fuha tak ten salsifis davaju detom v skole na obed. To je potom tazko slovakovi vo francuzskej skole. V Montpellieri boli tie obedy take nejake jednoduchsie. tu v Nantes su pre nas slovakov nejake zvlastne. Vsak iny kraj, iny mrav. Ci ako?

Hej s tou pracou je to celkovo nanic. Ale vies taka zena ako ty opisujes tu pravnicku, chapem ze je z toho frustrovana ale myslim si, ze v hociktorej firme by dostala nejake slusne kancelarske miesto. Ci nie? Urcite nemusi byt na urade prace a zobrat o podradnu pracu. Alebo si to stale predstavujem jednoducho? Ja uz neviem. Ale co mam znamych francuzov, kazdy ma nejaky normalny primerany job.
18. zář 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ale viete co je pre mna osobne najvacsi problem? ZE na SK ked poviem ze tu nepracujem, kazdy na mna pozera ako na zensku, ktoru zivi jej muz. A nic ine nepocuvam, len to, ze ako je to mozne ze sa neda najst robota, ked Anglicko, Nemecko, Irsko a podobne je plne slovakov a maju robotu skoro hned. Nikto mi nechce verit ze tu vo FR je to ine a pozeraju na mna ako na lenivca. A to ma stve. Aj moji svokrovci, oni su super ludia, mam s nimi velmi dobri vztah, ale oni nikdy vo svete neboli a ked sa bavime na tuto temu, citim take nieco akoze ci si velmi nevyberam ked hladam a ci sa mi vobec chce robit.
18. zář 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ano fr je velke a kazdy region je uplne odlisny uplne ine jedla ine chute a iny pristup; je tu rozmanite!! :grinning: to ze davaju detom na obed to jedobre ved je to zdrave.. ja som na tom vyrastala afgakt chutovo lahodka.; a aj vitaminovo. je to cistic tela...

co s atyka prace fr je specificke... ja osm tiez chodila vela po svete robial aj v anglicku pradavno este ked tam neboo tolko slovakov a poliakov. :grinning: vies vsade je to ine a iny pristup vidim to na na rozdieloch generacii mas ludi ktori studovali urcity odbor a neexistuje aby robili nieco ine ako studovali!! ani panovy radsej budu cakat , zase mas inych ktori sa dokazu prisposobit a robit nieco ine..... a este inych ktori dokazu brat pracu ako pracu a ked treba tak dokazu aj na chvilu robit manualne prace aj napriek tomu ze maju zas ebou tazke studia praca ako praca zaklad je ze do domacnosti idu peniaze za te,n cas///

teraz aspon podla toho co vidim a co som pocula, ale hlaven ked pozerate tv a ich publicistiku tak zistite co s atyka pracovneho trhu je to tazke diskriminacia cizdincov ako oci!!! a aj ked ma bac + 20 :grinning: tak ùmu to ho pomoze urobili aj test staci ze sa predstavia 3 kandidati jedne fr cisty druhy neaky spaniel a treti arab s jeho mohamed menom.. typnite si vsteci 3 rovnake vysoke studium vsetci schopni ale komu s aurcite nikdy neozvu???

je to tu uz proste takto a treba si zvyknut a nenechat sa len tak odbuchat.. kocky nebojte sa skusajte ukazte co viete a pracu si najdete.. chce to mzono cas ale urcite s avam to podari..
mimochodom ja ma za sebou strojarsku skolu... :wink:
18. zář 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
baby nesklanajte hlavy, mame vzdelanie, daco vieme,tak hadam ked sa budeme dlhodobo snazit,tak sa podari :grinning: ja uz som si asi bohuzial svoju davku stastia vybrala,ked som nasla pracu ucitelky v Caen :frowning2:
Ale tu som nasla tiez teraz animatrice, sice je to len na pol dna, je to smiesny peniaz,ale v CV sa post hodi aj taky a hlavne nasiel sa niekto kto po mne nechcel ten ich poondiaty BAFA :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak podla mna fakt strasne zalezi na stasti a treba hladat,hladat a nevzdavat sa a verim tomu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ze sa to podari.
PS: dam vediet,ked ma optimizmus opusti :grinning: ale tak sranda musi byt :slight_smile:
18. zář 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@simi251
Salsifis je po slov. kozia brada / kozobrada pórolistá, po čes. kozí brada porolistá, po lat. Tragopogon.
Mladé listy sa používajú ako hlávkový šalát, korene sa zasa pripravujú varené, dusené, zapekané. Salsify sa od stredoveku pestovali ako koreňová zelenina. Je ich niekoľko druhov, v kuchyni sa najčastejšie využíva práve kozia brada pórolistá - Tragopogon porrifolium (synonymum ovsený koreň). Pri poranení ronia biele mlieko. Koreň kozej brady obsahuje ako zásobnú látku inulín, a preto je vhodný pro diabetikov.

http://www.labuznik.com/forum_posts2.php?ID=17448
18. zář 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mokiri vidis ja to poznam ako cierny koren od mala.. tento nazov nepoznam voebc.. :slight_smile:

http://www.sme.sk/c/4222223/dnesne-menu-cierny-koren.html
ja som na tom vyrastala mam stale mi to robial do salatu na jemno nakrajane islo mi to casom cez zuby ale teraz s chutou znova zjem teraz.. len sa to vzdy tahalo ma to dlhe korene hihi
18. zář 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek