• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@erikasadek
Nie, nie, "čierny koreň" je iné. Salsifis je "ovsený koreň".

Čierny koreň (Radix scorzonerae)
Ovsený koreň (Tragopogon porrifolium) = Salsifis
18. zář 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek
Čierny koreň je po francúzsky la scorsonère. (Niekedy aj la scorsonère d'Espagne.)
18. zář 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek
@mokiri Ja ten koren vobec nepoznam, esteze po mne nikto nechce urobit to na obed :slight_smile: Ale moze to byt dobre, ja som za :slight_smile: Ak bude prilezitost, odskusame. Dievcata, ako varite doma? Robievate nase jedla? Ja robim, niekedy sa nasmejem, ako to moj mm komentuje, ale chuti mu. Akurat mu je divne, ze sladke hlavne jedlo, napr. ryzovy nakyp. Ze ved je to kolac. Ktovie ako neskor moje dieta a skolska strava, predsa len z domu bude poznat trosku inu kuchynu. Ako je to u vas? :grinning:
19. zář 2011 v 06:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sonka31 ahoj ja varim ceske veci fr umim akorat gratin dauphinois a blanquette nebo jak se t pise..:slight_smile:) z cr kuchyne varim vse co se da tady sehnat krome zeli protoze to Samovi nechutna.
kdyz je doma ryzovy nakyp tak manzel prinese domu steak a neji to.
me vareni nebavi protoze to musim delat v pet rano. protoze pak uz neni kdy. a varit po vecerech nezvladam jsem vecer totalne KO.
z cr jidel teda nejcasteji gulas, svickovou, rizky ten nakyp nebo proste leco; ryzoto. jo jeste umim ratatouille :slight_smile:) to je strasne dobre nebo bolonske spagety.
19. zář 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
salsifis me neco rika. endive jsou takove ty zluto bily fujky teda me to moc nejede. :slight_smile:))
marmaite? tak to cumim pac toto je anglicka specialitka, zdalky to vypada jako zkazena nutella :slight_smile:))a kdo to okusi poprve tak se mu huba zkrivi :slight_smile:)) ale asi to bude neco jineho..

a co se tyce prace tak ja jeste pobudu ty tri roky doma a pak to zkusim bud v zemedelstvi nebo na poste. to se divim ze nejaky profesor z egypta maluje pokoje....ja mam treba doktora egyptana. mozna ze neumi dobre francouzsky. toje tady problem ze musi clovek mluvit fakt dobre jinak je kopanec do zadku...
19. zář 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mokiri no ja neviem lebo ja ho tu kupujem je to to iste :confused: :grinning: co soùm jedla cely zivot.. aj ked porovnam foto aj chutovo :slight_smile: ale nevadi :slight_smile: pre mna to ostane cierny koren...
19. zář 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
koukam, ze jste se bavili o praci. Ja, kdyz jsem jeste byla v CR a hledala jsem praci ve FR, tak mi desne pomohlo Viadeo. Pres net z CR jsem nasla po 9 mesicich praci, na kterou je jinak pozadavek BAC+3-5, post cadre, CDI. To, ze jsem o ni vinou krize prisla, je uz vec jina. Po roce jsem nasla praci, kterou delam ted, pozadavek normalne BAC+2 a vzali me. Jinak z Cech mam jen maturitu! Hloupa nejsem, jen se mi proste nechtelo na vejsku. To jsem ale v te dobe netusila, ze skoncim tady :unamused: Jinak zas mam za sebou 10let praxe, takze to svou roli asi hralo taky. Ale hlavne neveste hlavu. To, co pisete o interimkach, je bohuzel pravda, ale nezbyva nic jinyho, nez je doslova harceler temer kazdy den, osobni navstevy, mejly, telefony, nebo se tu niceho nedockate.
19. zář 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek
Salsifis (ovsený koreň alebo kozia brada) a Scorsonère (čierny koreň alebo hadí mor) sú dva rozličné korene. Na trhu je zvyčajne viac dostupná la scorsonère, lebo sa lepšie skladuje. Nevyzerajú rovnako, chuť je tiež iná.

Nič sa nedeje. To je príbeh ako s petržlenom (persil racine) a paštrnákom (panais) ... Bratia, a takí rozdielni... :grinning:
19. zář 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mokiri
keď už si spomenula ten petržlen, myslíš, že sa tu niekde dá zohnať? Ja kupujem len paštrnák v BIO obchode (dokonca tam majú aj kaleráb, čo som nikde inde nevidela), ale dobrý hovädzí vývar je naj aj tak len s petržlenom :slight_smile:
19. zář 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao petrzelovy koren vozim zasadne z Cech :grinning: tady ho skoro ani neznaji... dovezu 2kg, nakrajim, nahazu do mrazaku a je to :wink:
19. zář 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonka31 cez agenturu som robila take kratkodobe misie, co prislo, napr. v zmiesanom obchode ked stahovali tovar, potom v tlaciarni ked maju velky naval roboty, potom v skolskej jedalni som umyvala riad, a mala som aj robotu v michelin, upratovat som chodila a potom v beneteau, kde vyrabaju lode, tak "coupe tissus" a to sa celkom dalo, aj mi ponukali na 6mesiacov a potom CDI, ale to ja som este nechcela akceptovat, lebo som vedela ze v maji proste na cele leto ideme domov, takze som im to vysvetlila a ze by to nebolo odo mna seriozne ze by ma "forme" a ja by som potom odisla....boli spokojni a ked by som chcela, tak by som aj teraz zrejme mohla ist ale s tym, ze uz zostanem tam....takze ked sa mi nic ine nepodari a uz nebudem mat na vyber, tak pojdem...
Ono je to naozaj najhorsie zacat, ja jazyk neviem nejak dobre, rozumiem ano ale hovorit suvisle a spravne je u mna vo hviezdach :grinning: tak ale dohovorim sa nejak a zatial to problem nebol. V tej agenture treba ozaj presvedcit ze robit chcete a viete...ja som ich zo zaciatku bombardovala pomaly kazdy den a potom ako si ma otukali v 1-2robotach, tak uz to islo :slight_smile: Ja by som isla aj na nejaku formation, len mam pochybnosti ze na urade mne ako cudzinke nieco take ponuknu :unamused:

A ked sa bavite o tej kuchyni, tak ja varim tak ako na slovensku, v ramci moznosti podla vyrobkov, ake tu dostanem. Z francuzskej kuchyne nevarim nic :confused: ked tak ich kolace :sunglasses: alebo si to nejak spojim s nasou kuchynou ale take typicke francuzske veci vobec :stuck_out_tongue_closed_eyes: A decka mi v skolke zjedia normalne vsetko, no tak ale oni by zjedli aj klince :grinning:
19. zář 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cavte zenske :wink:
Akoze vobec nemam tusenia,o akych korenoch ste sa tu bavili,zistim,ci takym niecim sa snazia nakrmit aj moju malu v skolke :sweat_smile:

Baby,preco sa bojite skusit nejaku formation?Ja uz v priebehu polroka robim druhu,este mi za to aj platia,no tak potom na to nechod :grinning: Ale je pravda,ze v Pole emploi mi narovinu povedali,ze pre mna nic nemaju,ziadnu formation,nic... Tak som isla do prveho centra,kde ponukaju staze a hned ma aj zobrali :wink: Ale na formaciu "hotelierstvo" ma nezobrali,tak som chcela velmi ist :pensive:

@zuzhim ty si tu vlastne ako dlho?Teda to pozeram,kde vsade si tu uz pracovala :sunglasses: :wink: A s jazykom sa neboj,s tym,co viem ja ma zaradili do formacie s frantikmi uplne bez problemov. A to nenapisem dve suvisle vety bez chyby :sweat_smile:
@erikasadek ozaj Eri,uz mas muza naspat?Som nepostrehla,ako dopadla svokra....
19. zář 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tiež vôbec netuším, o akej zelenine tu točíte, ale neva :sweat_smile:

Ja by som si chcela rozbehnúť vlastný biznis, nechcem pracovať pre žiadneho šéfa, nechcem plnú pracovnú dobu, potrebujem sa realizovať, aby som bola spokojná. Zo začiatku chcem skúsiť nejaký nenáročný skrátený úväzok, aby som mala aspoň nejaký príjem - 2x som si vo FR našla job na leto ako čašníčka, raz ako animatrice, nebojím sa začať, na nejakom manuálnom poste, lebo viem, že tam dlho neostanem a potom by som sa chcela stále viac živiť tým, čo ma napĺňa a baví.
Takže mám v hlave projekt, ktorý ešte musím rozbehnúť.. dala som si čas do 2r Maríny.

Len ma asi bude poriadne štvať, keď sa tu zabývame, ja si rozhodím sociálne siete a zase sa budeme musieť niekam odpinglovať preč. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. zář 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
evuliki tie roboty som mala v priebehu 2,5mesiaca :grinning: to bolo vzdy len par dni....Ja sa nebojim skusit formation, ja prave strasne chcem, len sa bojim, ze z uradu,co to preplaca mi ziadnu neponuknu :unamused: ty si si to potom sama ale musela zaplatit nie?ci ako to funguje?a stage je to iste co formation? sa mi zda, ze stage vlastne robis ale bez platu alebo len min. a formation vlastne absolvujes kurz nejaky...
Ja som tu uz dooost dlho, 8my rok, ale zo zaciatku som bola tak na striedacku na Sr a potom az ked sa nerodili deti, tak prakticky doma sme v lete a ostatok tu. Az tento rok vo februari som skusila tu agenturu a znovu teraz od septembra som zapisana a zatial nic... teda podla mojich podmienok co mam nie je momentalne nic... nemam nikoho na strazenie deti a zrovna aj teraz 2t v skolke a uz sme chori :confounded:
Ozaj ako tu vlastne riesa zamestnani rodicia, ked su deti chore, ked potrebuju doktorovi a tak? to maju nejaku priepustku a potom pn-ku ako doma? vobec neviem ako to tu funguje a ci to vlastne zamestnavatelia akceptuju, ale podla toho ako vidim tie chore deti v skolke, tak sa s tym nikto moc nebabre :unamused: chuda tie deturence...
19. zář 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim Ja si robim formation,pocas ktorej si musim sama hladat staz.Nie je to ziadna odborna formacia,ako som napr.chcela to hotelierstvo. Prva bola dost chobotina-robila som tri rozne staze v troch roznych odvetviach a teraz robim "remise a niveau" a tiez musim "odrobit" dve staze. Akurat dnes som si ich nasla-budem recepcna v jednom dobrom hotely :sunglasses: A je vysoka pravdepodobnost,ze si ma tam potom nechaju pracovat,ale to ukaze az cas a vlastne aj moje znalosti :grinning:
A ja som si nic neplatila,dostavala som za to 400 a teraz myslim 600€ , je to 35hod/tyz,takze ten plat v pomere hodin je fakt nic.... Ale z kazdej formacie mam diplom,ktory mi je sice momentalne na dve veci,no zas nikdy nevies...

@bihan a v com by si chcela podnikat? Zeby foto? :grinning: :dizzy_face:
19. zář 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
evuliki a mozem sa spytat aku konkretnu formation si robila a ako dlho to trvalo? ja neviem kde a na koho sa mam s tymto obratit, tu v La Roche.... to je taky zapadakov, ze tu asi moc moznosti nebude :confused:
19. zář 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim Ty mas manzela slovaka ci francuza?

No vidis, ja viem po francuzsky dost slusne a robotu mi nikto nedal. Asi som bola malo dotierava. Ja na to nemam silu, ponukat sa stale niekde. Viem, je to potrebne ale ja som taky nepriebojny typ. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@evuliki Inak ja som si tiez myslela ze len cez Pole emploi mozes byt pocas formation platena. Ze tie ostatne formation musis praveze platit ty im. Ako je to vlastne?
19. zář 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 tym,ze som prihlasena na Pole emploi a nasla som si sama formaciu,ktoru normalne pole emploi ponuka,lenze moj najnesympatickejsi conseiller mi to nenavrhol,tak to mam platene,lebo to je vlastne v ramci pole emploi. Snad sa chapeme :sweat_smile: A napr. to hotelierstvo bolo aspon platene SMIC-om,no skoda,mozno o rok....
19. zář 2011 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki Ano uz teraz chapem. Tak som si to predstavovala ze to funguje.
19. zář 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim Jeeej ty si v LaRoch sur Yon??? Tak to ste blizo nas... :grinning:
19. zář 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki Evi,prosim ta a kde si si to nasla?lebo ja uz mam RDV na Pole emploi za sebou a nic remunere mi neponukli, teda co sa formation tyka. a napr. na AFPA mi zas povedali,ze podla mojho CV, education a experience uz ziadne formation co oni ponukaju nepotrebujem-ze uz som NAD (asi tym,ze mam BAC+5 alebo co). ja chcem formation presne ako ty-receptionniste alebo assistante a neviem kde ho tu mam najst,aby bolo platene aspon okolo tych 500e. som ochotna im za to robit,ked potom dostanem diplom,ktory tu potrebujem. lenze kde este hladat okrem AFPA,ked na P.emploi nic neponukli? :zipper_mouth:
19. zář 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
gitka tak toto zaujima aj mna, tiez viem, ze je tu afpa, ktora to robi, ale moj siesty zmysel mi hovori, ze mi to nikto neponukne... ved uvidim, idem vo stvrtok na prve rande na pole emploi :grinning: aj ja chcem nejaku assistante-secretaire, nieco v administrative;
evuliki ja si asi stojim na kabli, ale ked si to nasla sama tak to mas navyse zaplatene a ty neplatis nic a ked ti to ponukne urad, tak ti to preplatia ale ty nic nedostanes?
19. zář 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzhim zuzi nie, praveze teraz ide vsetko formation cez pole emploi ak chces ako demandeur d'emploi. Ak si chces sama najst cez sukr. institucie,tak tam sa platia strasne prachy. ale su institucie ako AFPA a dalsie (ktore ja tu uz bohuzial nepoznam,musim zistit), ktore akokeby spolupracuju s P.emploi a P.emploi im posiela ludi na formation a plati to stat,resp. to P.emploi alebo kto. takze vtedy to mas preplatene,cca tych 500-600e. Na P.emploi sa ta spytaju ci budes akceptovat aj formation non remunere, ja som povedala ze nie, ze aspon zakladne preplatene musi byt,nech mi to zaplati aspon creche. kedze je to 35h tyzdenne.
Evka si asi nasla sama tak,ze sa popytala v nejakej institucii,tam zistili ,ze to je zazmluvnene akokeby s P.emploi,takze si to potom cez P.emploi vybavila a ma to remunere par P.emploi,resp. par l'Etat ci co. ide o to,ze debil conseiller by jej to am neponukol,ako aj mne neponukli zatial nic, ale ona si vyzistila,ze take existuje, co musim aj ja nejako vyzistit.
19. zář 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 manzel je slovak :slight_smile:
tak teraz len zistit co a ako, kde a kto robi tie formation tu...
19. zář 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim jeej,tak aj vy ste cela rodinka slovaci? :dizzy_face:
Ja robim formaciu v AEFTI,je to vlastne ako AFPA,ale ovela mensie a su tu myslim len 4-5 druhov formacii. Pozri,ci ta ista organizacia nie je aj u vas :wink: Najprv som sa tam isla opytat,povedali mi,ze potrebujem papier z Pole emp.,ze mi to akoze schvaluju a odporucaju. S tym papierom som isla naspat do AEFTI a bolo. Druhy den som robila test-myslim,ze to je podmienka vo vsetkych formaciach a na zaklade toho ma prijali. Lenze napr.na to hotelierstvo to bola kua tazke-7hodin ma testovali!!!! Fakt katastrofa,5 druhov testov(franina,anglina,psycho,matika a dotaznik) a v kazdom teste bolo po 100 otazok!!!! A potom este ustny pohovor. A bolo nas vyse 30,brali len 14,tak bohuzial mi to nevyslo. BTW som tam bola jedina cudzinka a bolo mi aj "jemne" naznacene,ze tieto odborne formacie su najma pre frantikov :rolling_eyes: :angry:

Skus sa popytat,zisti si rozne organizacie(ale najme tie,co spolupracuju s Pole emp.,aby ti teda za to aj platili)
19. zář 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki Fuuuha ze 7 hodin. Dobreeeeee. A z tej matiky co chceli vediet?
19. zář 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 matika bola celkom v pohode,boli tam rozne matematicke ulohy,rovnice,percenta,zlomky,vypocitat obsah,dlzku...geometrickych utvarov. Najhorsi bol podla mna ten psychotest,z niektorych uloh som bola fakt uplne mimo,ono by sa to aj dalo,ale sustredit sa na 100otazok a 5x,to je fakt o drzku.....Ale som rada,ze to mam za sebou,aspon viem,ako sa mam nabuduce lepsie pripravit :wink:
19. zář 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki No to verim ze ten psychotest musi byt zaberak ked ho mas robit v cudzom jazyku a hlavne ak clovek nepochopi presne ulohu, ked naprilad nepoznas jedno slovko v zadani a pod. V slovencine by sa urcite robil pohodlnejsie, ze? Ale ja by som sa aj tak bala aj tej matiky. Vzorce si uz nepamatam a zlozite rovnice asi tiez neviem neviem...
19. zář 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fuuha tak sa robia testy? :confused: no neviem co tam vypotim, vsak ja uz si nic nepamatam ani v slovencine, nie to este vo franine :grinning: ale naozaj, vsak ja som tak "osprostela" co som uz doma a pri detoch, ze normalne neviem ci zakladne veci v teste spravim :sweat_smile: to ste ma nepotesili...
19. zář 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim pohodaaaaa :wink: :sunglasses: zalezi,aky odbor si vyberies.Napriklad na remise a niveau som robila test len franinu a matiku....A co vlastne robi TM?
Inak uz som bola na bodykarate,este po 4dnoch mam strasnu svalovicu,no vo stvrtok idem zas :grinning: Je to fakt super,dobre som sa tam vyblaznila :sunglasses:
19. zář 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek