• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@bihan Nejdes na to zle teda so svojim planom. Drzim palce!
19. zář 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki muz hra hokej, ale viac menej to ma ako vedlajsie uz, inak normalne robi.
prosim ta a z francustiny tam akoze co chceli v tom teste, gramatiku alebo co? nemas nahodou nejake tie testy doma? vsak to normalne aby som sa zacala ucit :confused:
20. zář 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki prepac nestiham je toho fakt vela, dakujem Ti za opytanie..... neuveris stal sa zarak raafatova mam sa prebrala s komy mala porazku a dvakrat mala zastavu srdca.. ked uz to vyzeralo vazne v den ked iseil muz do egypta hned tak lekari davali par hodin bali sme sa ci stihen dojst na cas.... jeho mam sa prebrala uvidela si syna a jejj stav sa zacal zlepsovat!!!! ako no uz je doma!!!! 3 dni!! kazdy nechape dookola ani lekari ja ano , vedela som to v duchu ze to tak skonci...... zboznuje raafat aj napriek tomu ze su tam vsetci traja synovia hned utekali spolu tak ona a raafat jej milacik hend mal silu znova zit!! takze som rada najhorsie je za nami ale ta porazka nechal n,asledky na jej zdravy ale aspon je ziva.....!!! takze take su spravy..

inak ma dalsiu robotu takze s ami zvysuju hodiny ... som rada presne podla mojich potrieb takze rano odveziem deti do skoly utekam ku tej pani skoncim a znova idem po deti obed zavediem josha do skolky a patrick ide do nemocky pooobede takze poobede mam dalsiu pracu skoncim presne 16 15 skola otvra 16 20 takze parada!!!!!10€ cisteho na hodinu takze som rada... aj pracujem aj sa mozem volne starat o deti akoby som boal doma !!a mozem volne vodit pata do nemocky ak treba a byt na jeho atelieroch!!!

baby zelam vam vela stastia pri praci.. hladani.. :slight_smile:
21. zář 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@erikasadek to sou super zpravy s manzelovou maminkou! stejne je to krasne kdyz clovek i v nemoci ma ty deti kolem sebe a maji ho radi....

super s praci taky! a jak se maji kluci?

u nas je to zatim takove divne je to na nas hodne zmen, nejdriv narozeni Adriena pak sme si zvykli ale pak zas stehovani z bytu a z mista kde sem to mela rada a ted sme si ani nezvykli a ted zas je Sam bez plin do toho ten gulas ze skolkou...je mi z toho tak nejak divne jako ne ze bych mela depku ale citim se tak nejak rozhozena jakoby mimo svoje misto...:( snad si zvyknem. Sam je jak ja nesnasi zmeny...
21. zář 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Erika, to su fajn spravy, snad bude dobre so svokrou.
Co obnasa Tvoja praca?
21. zář 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, tie co mate dobre skusenosti so satkami, viete mi prosim odporucit nejaky konkretny model/znacku? Snazim sa nejaku vybrat a je toho velmi vela. Mam 1.67m a budem to pouzivat len ja. Manzel bude malu nosit v babybjorne, ked uz bude dobre drzat hlavicku. Vopred vdaka za rady.
21. zář 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som asi podobna v tomto ako ty. Hned ma taketo veci vyvedy z mieri, takze ta chapem. Tiez pri nasom zivotnom style a tom vecnom stahovani sa.......no na nervy.
22. zář 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, mam jednu otazku... kupila som v lafayete korenie, na jednom stoji carvi, to bude rasca, lebo to aj tak vyzera a aj vonia. a na druhom stoji cumin entier... vyzera to presne ako kmin ale inak vonia... uplne ina, take indicke korenie mi to pride... viete mi povedat co to presne je??? kmin je rasca, ci nie??
22. zář 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambi2 carvi je jako cesky kmin, co davame na brambory; cumin je rimsky kmin a ma lehce fenyklovou prichut

rasca neznam :slight_smile:
22. zář 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambi2 cumin je rasca lenze tu nekupis original rasca romanska ko u nas je to europsky typ tato co kupis tu je orientalan takze s apouziva v orientalenj kuchini marocko tunis podobne.. :slight_smile: , ona existuje ale len v bio obchodoch a treba hladat podla nazvu..; vies niektore druhy eu si vynicili a tak presli na cuzdokrajne.... :rolling_eyes:
@sonka31 ako vies kedze ma postihnute dieta nemozem normalne pracovat ani na polovicny u niekoho.. a tak pracujem na vlstnu past , samozrejem legalne service employe a la maison staram sa rano o 99 rocnu parizanku ktora preskoci aj 60!!!!! ako nic kazdy den okrem stredy a vikendov.. a poobede zehlenie...... u sukromnych osob u nich doma mam 10 € na hodinu cisteho hodiny si volim sama volne a tym padom slobodu co s atyka pata okolo neho a ale aj okolo skoly...... proste som mimom len ked su v skole rano a poobede v stredu nerobim ja som spokojna moje deti tiez a ti ludia taktiez...

ale mali sme projekt mat vlastnu restiku s muzom bohuzial padlo ale nadej tu znova je.... uvidime co sa vyrysuje zatial soim spokojna nie je to praca mojich snova ale fyzicky nenarocna, volne hodiny a uzasna sloboda.... tazke osobne som spojila skoro nemozne s uziticnym a vsetci su spokojni.. :wink:
22. zář 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@rosny aha... hej, trosku feniklu tam citit, to bude ono... ten som doteraz nepoznala :grinning: ale je super!!!!! dokonca este lepsi ako ten obycajny, cesky... a kmin bude asi rasca po sk... nevim... :slight_smile: dakujem za odpoved :wink:

22. zář 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek hej, ma taku orientalnu chut, je lepsia... viac chuti ako ta obycajna.. diky Erika... :slight_smile:
22. zář 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny rasca a kmin je to iste. :slight_smile:

mala byt rimska prepac... moje preklepy ako vzdy inak ja kupim kial doma potom ma roky pokoj.. :slight_smile:
22. zář 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambi2
@rosny Takze okienko cesko slovenskej slovnej zasoby :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ano rasca == v preklade kmin.
22. zář 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Caute zas po dlhsom case :slight_smile: Prave skusam "varit" tvaroh ako to tu uz daaaavno davno ktosi odporucal ze dat varit fromage blanc a vznikne tvaroh. Tak potvrdzujem ze to funguje, dnes bude teda dobra tvarohova zemlovka na veceru :slight_smile: :slight_smile:
Tento rok som dala v skolke suhlas na doucovanie a viete co? Ona tam sedi kazdy den po skole! Myslela som ze to bude nejak raz za tyzden pol hodka, ale keby som bola vedela ze tam ma tvrdnut kazdy den tak asi nedam! ja viem ze je to pre jej dobro ale kazdy den je moc. Nie? Bola by som radsej keby sa mohla ist hrat na dvor s ostatnymi, ved ma len 4roky!
22. zář 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan
píšeš presne o tých dvoch veciach, o ktorých posledný týždeň rozmýšľam :grinning: Tiež som si chcela urobiť tvaroh ( na moravské koláčiky), ale nepamätala som si, čože sa to má variť a nechcelo sa mi moc hľadať dozadu...ušetrila si mi robotu, díky :wink: ako dlho si to varila a na akom ohni, ak mi môžeš poradiť, nech to nezvrzám ?
a druhá vec, v Oliverovej triede bude tiež doučko, raz týždenne pol hodinu medzi 11:30 a 12:00, to sú decká normálne vonku a behajú čakajúc na obed. Začiatok má byť po jesenných prázdninách pre deti, ktoré to potrebujú (zrejme vytipuje učiteľka), ale súhlas rodičov netreba. No ak by to bola len taká neškodná polhoďka, tak šľak-traf... Ale teda taká tvrďárna, ako je u vás, no chúďence deti, v GS budú mať týmto tempo hádam povinnú aj dajakú prax (v továrni?) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. zář 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 @erikasadek dekuji za jazykove okenko :grinning:
22. zář 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@rosny Ja mam doma konzultanta. Rodina MM su povodom z ceska a moja svokra a jej mama stale komunikuju po cesky medzi sebou. Aj MM vyrastal v podstate v ceskom prostredi. :slight_smile:
22. zář 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sue80 Didymos Indio 4,2m alebo Ellevill Jade..Ellevilku odporúčam veľkosť 5 ak máš konfekčnú veľkosť do 40, 6-ku ak nad 40... obe sú tenké, pružné, Jade je nosnejšia ako Didymos.

U nás na škole tiež ponúkajú mimoškolské vyučovanie, nie je to len doučovanie ale aj angličtina - 2 polhodiny týždenne.. len ešte neviem, kedy to má začať :grinning:
22. zář 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 tak to jo :slight_smile: tak to ja normalne jeste slovenstine tak nak rozumim, ale priznavam, ze az ke kminu jsem se nikdy nedopracovala :grinning:
22. zář 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nebyla tu naka z vas "expertka" na takovy ty latkovy kalhotky misto plen? uvazuju nad nima, na komplet latkovy klasicky pleny nemam, ale ty kalhotky bych mozna dala
22. zář 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby,co znamena ked mi chce niekto za kurz AJ platit CESU sekom? co s nim ja potom budem robit? erika-ty by si mohla vediet, myslim,ze to prave ide nejako cez P.emploi.
dakujem
22. zář 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan nosnejsia znamena do kolko kg? Ja zatial trenujem s elastickou a pre zaciatok mam co robit ale ak unesiem, chcela by som Evu nosit este dlho tak si mozno za daky rok zacnem zhanat nieco "pevne", len mi to potom budes musiet chodit zakazdym uvazovat :grinning:
Inak som si kupila ring sling a je to bombova satka, teda ako si ma upozornila na chvilu, ale jednoducho sa tam babo vopchava aj vybera a je to tisickrat praktickejsie ako trepat sa so sedackou ako som to doteraz na podobne presuny robila, wow :sunglasses:
22. zář 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny aké nohavičky myslíš? látkové plienky sa skladajú z jednej sacej vrstvy (z rôznych materiálov) na ktorú sa dáva nepremokavá vrstva - nohavičky. Takže celkom nechápem, čo by si chcela vedieť :slight_smile:
U nás sa už 4 roky perú látkovky, občas to odnesie nejaká hnuska, ale akurát som tak dnes nad tým uvažovala, keď som ich vešala také pekné farebné, chlpaté, kvietkované, hríbikové, že by som ich za tie haldy hnusiek nevymenila ani náhodou :dizzy_face: (čo teda neznamená, že občas po jednorázovke nesiahnem :slight_smile:)

@nguyen nosnejšia znamená asi toľko, koľko odnesieš :grinning: Dobrá šatka odnesie aj dospelého človeka.. kdesi som videla fotku, ako to testovali - chlapík niesol manželku :slight_smile:
Ja som práve limitku indio (ktoré bolo neskutočne jemné a tenučké) vymenila za Jade, lebo sa mi začalo indio asi okolo 9kg zarezávať do pliec a prestalo mi byť príjemné.
Jade je v tomto fakt super.. váhu vôbec necítim, dobre sa mi viaže, nie je hrubé, táto už u nás dožije.. a asi ju ešte odložím "na příště" :D
sling je fajná vec, mala som ho pri Sáre a teraz silno zvažujem strihnúť jednu krátku šatku, ktorú sa mi nedarí predať.
22. zář 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar ja som takto platena neskor ti vysvetlim prepac je neskoro a ja uz oddychujem pred tv inak pozerajte france 2 teraz je o skolach!!!! :slight_smile: envoye special...
22. zář 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Vdaka za tip. Popozeram to.
22. zář 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek neospravedlnuj sa,ze nenapises hned, ved to je normalne :grinning:
23. zář 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao he he povinnu prax skor v nejakom vyskumnom laboratoriu ked uz budu taki vzdelani :grinning: Raz za tyzden este cert to ber, a mozno by ma to ani tak nestvalo keby vonku nebolo tak pekne, ked bude zima a dazd nech sa doucuju, to mi uz tak vadit nebude. A mozno sa to doucko ani nebude tykat tvojho syna :wink:
Kolko som to varila neviem presne povedat, musis si to odsledovat, nebolo to dlho, mozno 10min, Ked uz bola dostatocne oddelena voda tak som to dala na huste sitko, len som bola trosku prekvapena ako malo tvarohu mi z toho zostalo.Na taku kocku tvarohu ako u nas predavaju treba ratat asi 1liter fromage blanc
23. zář 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan
díky za radu, skúsim teda experiment s tvarohom cez víkend :wink:
a máš pravdu s tými našimi malými "promovanými inženýrami - hlavy študované" :grinning: (asi som trochu spotvorila češtinu, sorry)
23. zář 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan Blanka a ten uvareny tvaroh sa fakt viac podoba na ten nas slovensky? Alebo je taky isty ako ked kupis Faiselle? Lebo faiselle mam rada len tak s cukrom ale na pecenie je asi riedke, ze? Tento uvareny je hustejsi?
24. zář 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek