• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Ja si kávičku teda dám :sweat_smile: Na Vianoce sme kúpili Senseo, ale tie moje kávy sú asi tak 3dl mlieka a 1 dl kávy...

Ešte k tej reedukácii - moja Sage femme liberale, ktorá ma pripravovala na pôrod rodí aj reedukáciu, tak jej musím cinknúť.. hneď, ako mi dorazí Carte vitale :angry:
My máme tiež s MM vlastné kompíky, tak to občas u nás fakt vyzerá... ja na jednom gauči s mojím PC, MM na druhom gauči so svojím PC a ešte k tomu beží telka :sweat_smile:

JJ, koník je skôr zdochýnajúca mrcina, aj keď teraz, ako to opravili, tak ťahá statočne.
15. led 2008 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe pocitacove zavislacky??? :grinning:
ja som takto bola v avignone, ked som chodila domov na 4 dni a drahy bol v praci cely tyzden do noci a ked som tam este nemala kamosov, potom uz menej a ako sme prisli do lyonu tak ja som cez tyzden do 19 v praci drahy podobne a cez vikedny sme konecne spolu tak ked nemalujeme :angry: tak sa flakame a pocitace neboli zapnute hadam aj 2 tyzdne a to treba dodat ze al svojho casu hraval kadeake hry po sieti a nie a nie ho odstavit od compu a aha kolka metamorfoooza :astonished:
zato v robote ked nemam na blizku sefovcov dobre padne taky konik :grinning:
15. led 2008 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeminenky, Bihan, ty este nemas carte vital??? Kolko ste zacvakali za porod??? Mna nikto ani nepripravoval na porod, lebo uz bolo neskoro, ked som sa hlasila koncom 5.mes...preto to asi aj tak dopadlo.
Pocujte, dnes dorazil MM so zarucenou spravou z i-netu, ze sa Sarko ozenil s Carlou minuly stvrtok! Vedeli ste???
Asi hodinku nas uz neprsi, Alex zachrnel na bruchu MM, ja si dam asi tiez pauzu a potom pojdeme prechadzkovat, ak sa zase nerozprsi. Aj vcera som sla poobede, a viete, koho som stretla v Super U? Toho bezdomovca, co ma raz tak vytocil. Vyzera, ze je tu u nas znama firma, bol si pre kartony v obchode a kupil krabicove vino.
16. led 2008 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, to nie že ešte nemá, ale ešte nemám novú :sweat_smile: Od nového roka som totiž na JY poistke, tak mi musia poslať novú kartu, lebo ta strá už nefunguje.

No a to som postrehla, že sa Sarko oženil v tajnosti... ani ohlášky nemuseli mať.. hajzlíci :grinning:
16. led 2008 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
Bihan - pozerala som fotky - teda, ale vam bambulka vyrastla - a som feeest prekvapena, ze si drzi sama flasticku s vodou :wink:
totizto nas "chlap" si zacina drzat svoju veceru sam - teda on vedel aj skor, ale naco - ze? ved mama da vankus pod flasku a ked spadne, tak zaplacem a ona dojde :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

inak Anicka uz stvornozkuje - spaciruje kade tade po obyvke - a samozrejme najviac sa jej paci tatova technika ku televizoru - tak vcera sme mali veselo, snazila som sa ju od tiad "odplasit" buchala som po zemi jak blba - no nezabralo - tak som ju potom chytila za nohavice a tak stvornozkovala na mieste (presne ako v kreslenych rozpravkach :grinning: ked niekto uteka na mieste)- ale zistila, ze sa deje nieco nekale proti nej - tak nam urobila svoju prvu scenu :grinning: :angry:
tak sme zistili, ze obe deti su tvrdohlave a vytrvale, sie kazdy inym sposobom (no uvidime, co to bude, az to bude :grinning: )

a zevraj zavislacky od PC :grinning: - no co uz, ked ste ma odhalili :grinning: , ale ja teda mozem aj kavu - ale nie taku s mliekom - taku obyc ciernu a silnu - a to senseo - aj ja som chcela, ale pri nasej spotrebe by sme asi skrachovali (my kazdy tak od 4-7 za den - zalezi od dna :sweat_smile: ) - ved teraz na mna MM kukal, ked som mu zahlasila, ze otvaram posledny balik kavy - a on ze to sa uz vs vypilo (ani nie za tyzden 4 baliky po 250 g) - a ja ze hej - a to sme mali iba 1x navstevu na veceru - ostatne sme zvladli sami :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. led 2008 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani ani nevies ako si ma ukludnila, ja mam totiz taky problem, ked som bola este na gymnaziu tak som pila kavu lebo som sa po veceroch ucila, a po case ako to uz byva, mi kava prestala ucinkovat tak som ju pila uz len pre chut (alebo studenu aby som bola pekna :grinning: ) a teraz ako som vo fr, v robote mame taku "camera cafe" co robi uzasnu kavu, tak ju tiez pijem ako vodu, a zistila som ze cez vidend ked sa neskor zobudim /okolo 10:00/ tak si nerobim hned kavu, lebo sa nepotrebujem prebrat a zakazdym ma tak rozboli hlava ze hroza no a ked si bachcem kavu tak do 15 min v pohode. Tak som si povedala ze je to vazne :sweat_smile: . Ale na druhej strane ja mam taky nizky tlak ze skoro ziadny :astonished: , takze si myslim ze by to mojmu srdcu nemalo nejak vyrazne skodit ale uz som bola na pochybach ci predsa len neznizim davky ale ako ta tak citam, myslim ze ostavam pri mojich 4 smrtakoch za den, nech zije kofein :grinning:
17. led 2008 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kafickarky, to aj ja lubim kavu, len teraz mam pauzu, ale nikdy som ju nepila tak 'ze musim si dat kavu, lebo inak sa nepreberiem', take na mna nefungovala, ja som ju pila pre chut, kazde rano velky pol litrak nessky s mliekom alebo smotanou, mnam, ja tie male espresa velmi nemam rada. Ale ked som bola v lete za jednym liecitelom kvoli Alexovi a ekzemu, asi som uz pisala, otcov stary dobry znamy, tak ma vysetril pomocou reflexnej masaze noh a zistil, ze mam znicenu pecen prave od tej nessky s mliekom na lacny zaludok, no ktohovie.
Dnes som kupila cestovnu postielku, ved ideme aj ke tej svokre, aj do buducna, tak uvidim, mali v Casine akcie na detske veci, dokonca aj plienky Pampers 222 ks (=2 bal) za 45 -+ e! Len skoda, ze nekupujeme Pampers, my sme Huggiesovi.
Inak ked som pisala,ze davam repik na sedaci kupel Alexovi, vcera MM nasiel na i-nete nejaku predajnu v Lyone a odtial objednal dalsi.
17. led 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini - vedela by si mi napisat prosim kde je ta predajna a ako sa vola repik po fr? staci aj link - dakujem
ja by som inak tie pampers brala - lebo mali sme aj huggies - ale Mati mi vzdy pretiekol - vam sa to asi nestava - lebo vase babata su take normalne okruhle - ale nas Matino to je strasny stihlik - a tak mu tie plienky neudrzali - tak som znovu na pampers - aj ked mi parkrat bambulka presiakla - hlavne v obdobi, ked sme menili velkost plienky, zato to bolo ovela menej ako Matiho niekolko nasobne kazdodenne prebalovanie :angry: - tak som si povedala, ze ako dobre, ze si mozeme vybrat - ze furt daco dakomu pasuje a inemu ine
Janka - to s tou studenou kavou poznam - ked som bola na gymku - tak som si rano varievala - lenze ked rano nikdy nebolo dost casu ju vypit (lebo ja nepijem horucu horucu), tak som to skoro nikdy nestihla kto vie preco :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a dopijala som az po skole - to preto som taka krasna :grinning: :sunglasses: :grinning:
aj by som si teraz jednu tuto k pocitacu dala - ale nemozem - lebo mam kanvicu v obyke a su tam aj bamule a ked ma uvidia - tak uz nebude PC, ale deti a mama na kolenach robit opicky :grinning: - takze si necham zajst chut :confounded:
17. led 2008 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a mam po chlebe :stuck_out_tongue_closed_eyes: - uz asi budem musiet ku nim - zas pocujem nasho Matiho ako trpi - totizto nasa Ana to je hotovy predator -akonahle je Matino v dohlade, tak sa k nemu priplazi, zhrabne obe ponozky a ak nahodou Matino lezi - tak ho nas minipredator bud skube za vlasy, alebo skrabka v hlave, alebo taha za usi - alebo proste daco ine - a ten nas citlivka nie a nie sa obranit- no proste chlapi :grinning:
17. led 2008 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, tá foto s fľaškou bola taká rýchlovka.. ona ju zase neudrží dlho a neviem, keby bola fľaša plná, ako by reagovala :sweat_smile: Skôr to mala ako hračku - držala rukami a žužlala ako žužle teraz úplne všetko :wink:

Studená káva je na krásu? A táká poloteplá je na čo? :grinning: Lebo ja som horúcu kávu nikdy nepila :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No a aha, čo som ešte našla, keďže sa rozkukávam v príkrmoch
http://ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vyziva-je-zdravejsi-nez-pripravena-doma-p4x-/test.asp?c=A070620_182616_test_maf
18. led 2008 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda to bol clanok, no skoro ma rozhodilo!!! Ved mi existujeme na HIPP a mnou pripravenej vyzive, lebo ked si precitam zlozenie Blediny a Nestle... sol, oregano, zeler a podobne, tak to nekupujem, ale jasne, ze aj z HIPP poctivo vyberam a citam zlozenia, a prave casto kupujem to s ryzou, mrkvou a morcacim masom :frowning2: . HIPPko ma teda prekvapilo. A o tych dusicnanoch sa vie, ze to tak je, a preto si clovek nemze byt isty ani s BIO zeleninou, ved som pisala, ze mame znamych farmaceutov, ktori robia trosku aj vo vyzive a oni sami vraveli, ze BIO je normalna zelenina za ovela vyssiu cenu, lebo spdna voda, dazde, okolie znecistene, ze by sa v okruhu 350 km nesmelo nic hnojit aby to bolo BIO ciste.
Jedine, co robim dobre podla toho navodu je, ze navarim a dam zmrazit v plastovych kelimkoch.
Co to mate s tou kavou??? :wink: K tej studenej kave, ked som raz bola na stazi v Brazilii, tam sa do mna zakukal jeden strasne zlaty chalan a tak som stravila posledne tyzdne dovci u neho doma u rodicov v Sao Paule a potom u ich dalsej rodiny v Riu (to boli casy... :dizzy_face: ) a on, pravy Brazilcan, si rano zalial Nessku studenou vodou rovno z vodovodu, dal mlieko a bolo :astonished:
Jani, t
link na to neviem, to MM objednaval, ale vcera mi to ukazoval a adresa bola 57, rue Garibaldi. Toto som si stihla zapamatovat :wink: a fakt repik je zazrak na ritku, po 4 dnoch pokozka nadherna. Som vam pisala, ze objednal rovno 10 x 100 g baleni, lebo postovne je okolo 10e, tak by tych 100g vyslo riadne draho.
A chudak Matik, ked Ana je taky zivan :grinning:
Nguyen, tebe som poslala IP kvoli tym mojim papierovackam, prosim, prosim, ked budes mat ca
18. led 2008 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
preco ma to vyhodilo???
...ked budes mat cas, mrkni na to, dakujem :slight_smile:
18. led 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Este som vam chcela napisat k tomu, co dala Bihan link na vyzivu, nechcem sa robit mudra, len neviem, ci mate predstavu, ako to je s dusicnanmi, preco su take nebezpecne:
Normalne sa prenos kyslika deje vazbou na krvne farbivo hemoglobin, ktore sa nachadza v cervenych krvinkach, hemoglobin je velka molekula a obsahuje okrem ineho aj zelezo vo forme Fe2+ a prave to viaze kyslik. Dusicnany=nitrity sa v crevach posobenim bakterii menia na nitraty, tie spustaju dalsiu reakciu a prave to zelezo Fe2+ sa zmeni na Fe3+ a to uz nie je schopne viazat kyslik a preniest ho k tkanivam. Normalne sa denne vytvoria asi 3% Fe3+, ono sa potom zmeni pomocou roznych enzymatickych reakcii opat na Fe2+, ale prave novorodenci a male deti este nemaju dokkladne vyvinute enzymaticke systemy, ktore menia spat Fe3+ na Fe2+.

Bihan, s tou tvojou Carte vital...mne sa to zdalo divne, ved sme si uz milionkrat o tom pisali a nikdy sa mi nezdalo, ze ju nemas, preto som sa tak zacudovala, ale uz chapem, ze cakas na tu novu :wink:

Inak opat sa snazime o zaspavanie pekne v postielke, cez chorobu som to vzdala, lebo by plakal a mal len viac soplikov potom by zle dychal... tak som zacala v utorok opat odznva, plakal asi 30 min, v stredu uz len 5 min, musela som 1x prist a zapnut este raz lampu so zvonkohrou a vcera po ulozeni ani nefnukol, zaplakal, az ked dohrala zvonkohra! Super. A teraz doobedu pri mne nezazmuril oko, tak som ho dala do postielky a hned spinkal. Parada!!!
18. led 2008 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlava derava, Jani, repik lekarsky sa povie 'aigremoine,fem.' , lat. Agrimonia eupatoria.
18. led 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kedze tu sa to dnes velmi nehybe, tak som vam skontrolovala albumy, u Bihan vyhrava fotka Sarky s ponozkami vo vanicke a hned tesne s mackou a u Janky v ustrikovanych capiciach a svetrikoch. Este musim skontrolovat Lucky-ceskej, ale kde sa nam flaka??? Uz by mali byt doma z Pyreneji, nie???
18. led 2008 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
U ceskej Lucky vyhrava princezna v ruzovych satickach, inak ta vasa podoba!
Alex chrni, ale hned pojdeme prechadzkovat, ked sa zobudi, svieti slniecko, snad uz obdobie dazdo skoncilo aspon na par dni...
18. led 2008 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, aj u teba hlasujem za fotku s nohou v ústach.. tá je fakt super :grinning:

jj, Lucka by už mala byť späť :confused:

Jani, tá fotka s čiapočkami je fakt skvelá.. Matík tam vyzerá ako ten zlatý trpaslík zo Snehulienky.. myslím, že sa volá Kíblik...

a u českej Lucky sa mi páčila foto v lietadle..neviem, či ju tam ešte má..
18. led 2008 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kocky! Jsme zpet, akorat vas trosicku zanedbavam :sweat_smile: :pensive: :wink:
Tyden na horach jsme si uzili paradne, ale teda nebylo tam nijak moc snehu, na lyzovani to stacilo, otevrenych bylo asi 40% sjezdovek. Stejne jsme lyzovali jen tak 2-3 hodky denne. Byli jsme jeste s moji ceskou kamaradkou, ktera zije taky ve Fr, jejim manzelem a 2-letym chlapeckem, bylo fajn ze jsme si navzajem pohlidali deti a mohli si zalyzovat.
Na ceste zpet jsme se jeste zastavili za dalsima cechama, kamaradama z Bordeau, tam jsme prespali a prijeli v nedeli vecer.
Leus nam tam trochu marodila, prechodila asi 6.detskou nemoc, 2 dny mela horecky a pak se na 2 dny opupinkovala. No a ja jsem si privezla anginu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takze tedka beru antibiotika a mela bych odpocivat :sweat_smile:
I kdyz vcera uz mi bylo o hodne lip a hned jsem letela na soldy a dneska taky cele odpoledne :grinning: Ale predstavte si, ze jsem si nekoupila pro sebe vuuubec nic, ale zato dve plne tasky veci na pristi rok pro Leu :sweat_smile: jednu tasku v H&M a druhou v Orchestra :sweat_smile:

Jeste jsem vas ani nestihla poradne docist, jen tak letem svetem, Nguyen - super historka z parkoviste :grinning: :grinning: :grinning: sice verim, ze ti do smichu nebylo, ale konec dobry vsechno dobre ze? :grinning:

Dekujeme za pochvaly fotecek, ja jsem vase alba uz dlouho nevidela, tak jestli se mi nezavrou oci, tak se jeste pujdu mrknout, ale nerucim za to, kdyz tak zitra :slight_smile:
19. led 2008 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem to vzala bleskem,ale moc novych tam nemate ;)

Bihan - Sara uz je takova velika!!!! :astonished: :dizzy_face: Do jake velikosti ji oblikas??? A bude to kocka, po mamince :wink:
Teda ten scrap ti fakt jde, super, to ja jsem uplny bridil vedle tebe... :confused: ja to radsi ani nikde nepublikuju :grinning:

Tini - jak se Alex tvari dulezite v tom auticku!!!! A u toho klaviru taky :dizzy_face: Co je zvlastni, ze na nekterych fotkach mi pripomina Leusku,ale nevim proc :sweat_smile:

Jani - teda dvojcatka jsou k sezrani, a tobe to taky moc sekne! :slight_smile:

Nguyen - kdy nahodis nejake fotky??? :wink:

Tak dobrou noc.... :dizzy_face:
19. led 2008 v 00:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teeda, tak aspoń jedna výhoda tohto ostrova je, že sa tu nemarodí :sweat_smile: Teda zatiaľ nás to nikoho nepostihlo.. Sára má občas soplíky, ale to z klímy... No a aj už nemám žiadne mandle, takže angína už nebude :grinning: (čo je asi jediné pozitívum toho debilného zákroku :wink:)

No, odpoviem za Nguyen - foto asi nebudú, lebo ak sa náhodou info nezmenili, mimi sa ani ešte nechystá :grinning:

No a k tým oblečkom - som zvedavá, čo nám zahlási lekár budúci týždeň na kontrole, ale podľa domáceho merania má 7,3 kg a 64cm - obliekame 68 (čiže na 6 mesiacov :sweat_smile:) a predpokladám, že o pár týždňov jej to už bude všetko malé. Ale sestra mi posielala nejaké bodíčka z Írska, tak tam majú 74 na 6-9m, čo mi príde oveľa rozumnejšie značenie... tu je to 9m.
19. led 2008 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tiez ste si vsimli to divne cislovanie? Tu maju 74 cm na 1 rok, u nas sa kupuje uz 80 na 1 rok... My sme vcera boli na aperitive u nasich teploskov, oni su skveli, a maju tak krasne zariadeny dom, ja slintam :dizzy_face: Alexovi kupili tiez oblecko, tak bude fesak, Alex im nahanal ich 2 macky, tie sa ho bali.
Lucija, ja som kupila v H&M strasne rozkosne pasikave pyzamo na Alexa, ale nebolo v soldoch, ale ked bolo take krasne! Je na zips a viete, co vyhalsil MM? ze ked som sla este raz do toho obchodaku, mala som mu kupit este jedno, lebo bol s nim sa doma a to oblecko je skvele, prakticke lahko sa oblieka... som sa zasmiala, lebo ked bol Alex malinky a bolo este chladno, tak bol stale v body a pyzamku a to sa zlostil, preco je vzdy v pyzamku a nechapal, ze to je jednoduche obliect a teraz si tu jednoduchost nevedel vynachvalit.
19. led 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, keď bola Sára ešte taká úplne maličká, tak som ju tiež obliekala len do pyžamka... aj tak sa vkuse obzvracala (teda to sa ešte aj teraz :sweat_smile:) a len keď sme išli niekam vonku, tak som jej obliekla niečo fešné.. Teraz to mám takmer úplne na háku, lebo často je doma len v plienke, alebo v bodíčku a ak ideme niekam na návštevu alebo tak, tak to ju pekne nahodím, ale nakupovať chodíme ako je doma, lebo to ju aj tak vždy nosím v šatke :grinning:
19. led 2008 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja jsem na H&M uplne ulitla, v detskem bych jim tam byla schopna vykoupit vsechno. Vcera jsem koupila pro Leu zimni bundu na pristi rok - krasnou ruzovou perovku, nekolik tricek, saticky, sukynku, protiskluzove ponozky, puncochacky...no haldu veci a na vse bylo mezi 50% az 70% sleva...proste skoro zadarmo :slight_smile:

Doma nosime taky dopoledne bodynko a pyzamko a az po obede ji prevlikam do teplacku, a nejake mikinky..je ji v tom teplo, je to pohodlne, tak proc ne...ja doma taky vecne chodim v teplakove souprave, tak jako zpocatku si ze me Yann delal srandu, jestli jdu cvicit :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Tady to pry neni zvykem.
19. led 2008 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ved tak, pekne oblecko mal na vonku alebo na navstevu, doma len tak co najjednoduchsie, lebo ogrckal, prepisal a bolo :slight_smile:
Skoda, ze ja som nemala tu satku, my sice mame to nositko od BabyBjorn, taku tu klokanku, ale ani raz sme s tym nezasli velmi daleko, mne sa to ani velmi nepaci, hlavicka tam nie je pevna, zarezavalo sa mu to do noziek a nozky boli fialove... ale to MM si kupil, on predsa s kocikom chodit nebude. Satka moze byt super, ale vlastne take fakt chudobne ciganky spinave si viazali deti do 'zajdy' na chrbat, nie? :grinning: Ale to vobec nechcem urazit, len ze tie stare jednoduche veci mali zmysel a nie vsetky vymozenosti dnesnej modernej doby maju zmysel.
19. led 2008 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani neviete, aké máte šťastie, že máte vôbec nejaké obhodíky ako HM a CA.. tu nič také nie je... jedine Halle a Kiabi na druhej strane ostrova (ešte som tam nebola, lebo je to 1,5h autom)... ale našťastie toho veľa nespotrebujeme...

Ja som najprv pozerala na šatky ako ne niečo, v čom mimi nemá pevn chrbát, je len tak kadejako zaviazané.. jednoducho som nechápala, prečo to tie matky chudákom deťom robia.. Potom moja sesterka začala šatky šiť a ja som si o nich niečo naštudovala a pochopila som, prečo nechceme klokanku :grinning: Afričanky tiež vedeli, prečo si tie decká privezujú na chrbát :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. led 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - ja nasim kupujem bud tuto na blizku, alebo objednavam - lebo do mesta az tak casto nechodim - ale je pravda, ze tie spominane HMCA su super - a casto su tam aj zlavy - takze vzdy (ked som v meste) tak tam nakuknem - inak teraz nam dosiel balik z verbaudetu a tento tyzden bo tatik soldovat v auchane - tak mam drobcov na nasledujucich par mesiacov vyobliekanych
kym boli mensi - aj ja som ich nechavala iba v pyzamkach, prip body+pancusky/ponozky a v lete iba v body bez rukavov - no teraz ich na den prezliekam do manchestrakov na traky, albo take makke podsite rifle a nohavice +body a pripadne pulcik (podla teploty)
Luci - preco su tie klokanky zle? - ja som ich tiez povodne chcela kupit, len som si nevedela predstavit, ze ako ich budem dvoch nosit naraz + nakup - a tak som ostala pekne pri kociari :wink:
k hodnoteniu fotiek som sa este nedostala - to asi az vo februari - tak potom podam hlasenie :wink:
19. led 2008 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata, co sa nam dnes stalo :astonished: MM prebaloval rano ALexa, ja som este dospavala, ALex sa pocas prebalovania hral s cumlikom a zrazu ze zakasal a cumlik bol dnu v krku!!! Jedine stastie, ze nebol poskodeny a ze sa dal vytiahnut za ten kruzok :astonished: Ja netusim, ci bol v hrtane alebo v hltane, keby v hrtane a je to poskodene, tak by som robila prvykrat koniotomiu :astonished: MM sa este riadne triasol cele dopoludnie. Skontrolujte si preto cumliky, ak ich davate, ci nie su poskodene na mieste spoja, a pravidelne ich kontrolujte. Samozrejme najlepsie je ich nedavat vobec...
20. led 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ceska Lucka, dala si mi skvely tip, kam davat videa deti, uz aj ja davam na -joy.cz a nasi su nadsenim celi bez seba :wink:
20. led 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini s tim cumlikem to je teda sila, jste museli mit strach, co? :frowning2: Nastesti to dobre dopadlo.
Lea cumlik vyhodila kolem 6.mesice, ale ono se to muze stat s cimkoliv jinym, staci vterina,strci neco do pusy a je zle.

S tim n-joy jsem rada, ze to funguje :slight_smile: Mamka na to taky kouka snad kazdy den, akorat ja nestiham porad nejake videa vyrabet :grinning:
20. led 2008 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ešteže si doktorka :wink: Sára našťastie cumlík veľmi nechce... občas, keď zaspáva, tak si pocucá, ale cez deń vôbec...

Inak nám sa nedávno tiež stala taká "úžasná" príhodička.. aj s JY sme ležali s malu na posteli, Sára bola na brušku a ako som ju zase vrátila na chrbát, začala plakať... Ona to občas robí, tak som tomu nevenovala veľmi pozornosť, lenže plakala stále ďalej a k tomu kašlala, trošku jej zmodreli pery, tak som si stále myslela, že kôli plaču sa poriadne nenadýchla, zobrala som ju na plece a keď som na ńu pozrela znovu, tak už mala modré ústa, jazyk a tvár celú bielu... toto všetko sa odohralo v priebehu pár sekúnd. Tak som sa zľakla, zobrala som ju bruškom na ruku a zatlačila som jej na pľúca. Našťastie tá vec, ktorá jej zabehla, zase vyliezla vonku, predpokladám, že to bola len nejaká sprostá slina alebo čo. Človek by sa u na krvi nedorezal...

No a akoby to nestačilo, tak mi zrejme odchádza mlieko... Sára nemá žiadny rastový šprint, spáva už celú noc, ale cez deń cucá každé dve hodiny a v ľavom prse skoro nič nemám - odsajem z neho tak max. 40ml.. a v druhom dvakrát toľko, takže to jej pri tých skoro 8 kg nemôže stačiť... Takže po dojčení odsávam, cucám homeo a akosi sa to nezlepšuj.. dnes som ešte skúsila pridať na prjme tekutín, ale asi pôjdeme preventívne kúpiť pikslu Gellei alebo čo. No nič, možno s to ešte zrovná :wink:

A tiež som sa rozhodla, že keď ju odstavím, dám si urobiť redukciu prsníkov... ja tie moje F-ká fakt nezvládam :frowning2:

Dnes veľmi pozitívna nie som, ale snáď budem mať večer lepšiu náladu - Jean-Yves má dovču, tak ideme trošku turistikovať :wink:
21. led 2008 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek