• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@simi251 no kuchynu sme v ramci moznosti poriesili dessertom a polickami z Ikey :grinning: ano,dakujem, uz som aj objednala tu plastenku :slight_smile:
25. zář 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nguyen alter veci som väčšinou popredávala cez kamošky :grinning: Shantalu som kúpila od kamarátky za 10 a za 8 som ju posunula ďalej. tak isto také špecifické veci ako pončo na nosenie, (nepoužité) vlnené vložky do podprdy a pod.. to sa blbo predáva bežným spotrebiteľom. :grinning:
Inak keď budeš bude mať drahý zase nejaké nové veci na 2 a 5r, pokojne povyberaj aj pre mňa :sweat_smile:
Väčšinou nakupujem v soldoch dopredu, ale ja fakt milujem značku Frugi, Sára má teraz odtiaľ veľa vecí, Marina tiež.. občas nakúpim veci cez ventes privees, ak potrebujem hned tak CaA alebo supermarket. HM-ko tu nemáme, najbližšie v Marseille ale asi sa tam vyberiem, lebo chcem nejaké zimné veci pre seba.
GAP ma doteraz nejako nezaujímal :sweat_smile:

Inak Next je celkom fajn, občas si niečo nechám poslať od segry, ale vždy ma serú, lebo v obchode nikdy nie je to, čo na nete.

Inak ešte k tomu boncoin - raz som mala maminu, čo si prišla kočík zobrať z Marseille (hodina cesty plus mýto), raz chlapík poslal kolegu.. celkom je to prdel :grinning:

@erikasadek tak čo, prežili ste? :grinning:
25. zář 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan povyberam hned ako bude :slight_smile:
25. zář 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ahoj myslis moju cestu na leticko?? ano ja som sa skoro pototo d strachu muz skoro odpadol ked ma videl ze osm po neho prisla s detmi bol strasne rad ale normalne nemohol rozdychat ze som nabrala odvahu ist po neho 40 km na letisko v nedelu v plnej prevazdke a est ena CH de G!!!! kto nebol nevie co je to za bludisko!! :grinning:

s v skratke som na seba hrda!! i ked vcera v momente cinu by mi do zadku s prepacenim ani ceruzka nevosla.. :grinning: :grinning: :grinning:
26. zář 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@bihan jeste se vracim k tem plenkam. Priznavam, ze o tom nic nevim, takze nemuzu blize specifikovat muj dotaz. Vim, ze jedna kamaradka koupila latkove kalhotky, ktere prala a do nich snad kupovala nejake papirove vlozky, ale to si fakt nejsem jista. Zkusim se ji zeptat. Prijde mi, ze mas hodne zkusenosti :wink:
26. zář 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen až teraz som si po sebe prečítala to "odporúčanie" ku klokanovi a skoro som si cvrkla, že "určite neviaž" a o riadok nižšie "veď skús" :D Zase som asi premazávala a neskontrolovala, či to dváva zmysel.
...ale... googlila som, tak vraj to s elastikom nenaviažeš, lebo to bude príliš hojdať.

@rosny ano, sú aj papierové "vložky", ktoré sa dajú vkladať do nohavičiek na látkové plienky, ale je to len krátkodobé riešenie na cesty pre full timovo látkujúce maminy. Tá vložka je totiž z nejakého recyklovateľného materiálu (tipujem buničinu) a tým pádom nenasaje ani toľko ako látkovka, nieto ešte gélová hnuska, ale existuje jeden skvelý systém - volá sa to Bum Genius Flip - stačili by ti na začiatok napr. 2 nohavičky a do nich látkové vkladačky cca 6ks (sú z mikrovlákna s vrstvou "zadok v suchu" a z organickej bavlny).
Keď sa vkladačka pociká, tak sa zase vymení za čistú a gaťky sa dajú ďalej používať, alebo v prípade väčšej nálože rýchlo preprať a do hodiny sú suché.

@erikasadek hej hej, letisko som myslela.. Orly je ešte ako tak, CDG sa vyhýbam aj autobusom, nieto ešte auto :sweat_smile:
26. zář 2011 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika- gratulujem a obdivujem, CDG je otras bludisko, jedinne vacsie a neprehladnejsie som videla v NYC-Kenedyho :grinning:tam som mala tu cest viest sa autom so znamou :stuck_out_tongue_closed_eyes: my len lietadlom tam a prestupit a lietadlom dalej, ani bus ani auto :grinning: Musi to byt o hubu s detmi,takze super,ze si zvladla.
27. zář 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte zienky,minule som tu citala,ze je tu niekto z La Roche sur Yon a ma manzela co hraje hokej,len otazka pride tento tyzden v sobotu do Amneville to muzstvo,lebo minuly neprisli a zapas sa odlozil.to len tak ak nahodou tu bude ta osobka.dakujem pekne
27. zář 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan hej aj mi to uz doslo, len co som Evu vytrapila, vazne sa to neda, ale snaha bola, uz som si myslela, ze som uplne lobogo ale normalne co sa odhodlam to uviazem aj ked je to take kostrbate na zaciatku a stravim pri tom mladost, nakoniec to zvladnem ale toto ee, takze to nie je vo mne? Ufff :grinning:
27. zář 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa Ohladne toho zapasu skus napisat priamo @zuzhim :slight_smile:
27. zář 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky ktore uz mate skolopovinne deticky......ked su chore, potrebujete nejaky certificate d'arrete predlozit v skole ako doklad od lekara? Lebo odo mna to ucitelka ziada a zase lekarka aj so sekretarkou ma presviedcaju ze na Ecole primaire mi ho netreba ze az na College. Niekedy si fakt pripadam ako v Kocurkove.
27. zář 2011 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao Petržlen kupujem na trhu, je to sezónna zelenina, takže keď nie je, kupujem paštrnák, ten je celoročne v obchodoch (veď ako inak, musí byť do pot-au-feu :grinning: ), a ak nie je ani ten, tak rýchla zmes (výborná) od Picarda :grinning: :grinning: :grinning:
http://www.picard.fr/Modules/LaBoutique/les_legumes_traditionnels183/Produits/carottes_arc_en_ciel_en_rondelles3912.html

@simi251
Keď je doma dlhšie ako 2 dni, tak treba.
27. zář 2011 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri Ucitelka mi tvrdi ze za kazdy vynechany den a doktorka tvrdi ze netreba vobec. A ja tam medzi nimi beham ako blbec. Tak som ucitelke aspon Carnet de Sante a recept ukazala nech mi veri. Inak viac ako 2 dni este nechybal. Len mi je cudne ze mi kazda vravi nieco ine ked je to lekarka ku ktorej chodi polka skoly. Uz by mohli mat nejake pravidla dohodnute.
27. zář 2011 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Riadila by som sa učiteľkou, ešte lepšie riadieľom školy. My to máme od riaditeľa nalepené aj v cahier de liaison. U nás treba od 2. dňa absencie. Považujem za rozumné, lebo nejaký ten soplík sa za pondelok/utorok alebo štvrtok/piatok absencie, resp. predĺženia víkendu dá často do poriadku.
27. zář 2011 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri Ano tie 2 dni su celkom rozumne. Ved ked nieco trva dlhsie tak kazdy rodic ide k lekarovi, ze? A niekedy je tazko dostat RDV v den ked ochories takze sa to neda ihned v ten den aj zdokladovat. Akurat ze nasa lekarka je taka ze pred 2 tyzdnami mi ani RDV nedala ze teplota od predosleho dna este nie je dovod na konzultaciu. Takze som ziadny doklad od lekara nemala.Teraz po 2 tyzdnoch mi ochorel znovu tak uz dala aj RDV a este v ten den. Takze u nej je to asi podla toho aku ma naladu.

inak velmi rozmyslam o zmene lekarky. Este je tu jedna v nasej stvrti a ta neberie novych, nestiha uz. A ostatni lekari su uz dalej tak stale vaham. Ale celkovo nie sme spokojni s jej pristupom.
27. zář 2011 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Zmeniť... :wink: :wink: :wink:
27. zář 2011 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mokiri Minuly skolsky rok mi bol syn stale chory, stale sopliky raz biele raz zelene. V podstate bol 3 tyzdne v skolke 2 tyzdne doma a tak dookola. A ked som chcela vyter, povedala ze netreba ze jej to nic neda, ked som chcela ist k imunologovi alebo alergologovi, povedala ze netreba ze este je maly, S kazdou chorobou ked prideme tak mi povie ze teraz je to rozsirene takze je to OK. POtom skolska lekarka nam odporucila kortikoidnu masticku na uvolnenie zuzenej predkozky, no nemohla ju predpisat (na to nemala pravo pocas visite medical a l'ecole) tak napisala odporucanie pre nasu lekarku. No co myslis co urobila? Odmietla ze to je zbytocne a poslala nas za urologom ze bude treba rezat a podotykam ze tu predkozku ani nepozrela. A este jednu vec som od nej chcela....MM je profesionalny sportovac a ma uz svoj vek 38 rokov tak som chcela urobit preventivne EKG pre pokoj v dusi. Ved 3 hodinova zataz pocas zapasov nie je sranda. No;;;;;odmietla nas tam poslat, ze iba ak si to kompletne zaplatime. Ani len inu prehliadku preventivnu mu neurobila. Proste nezaujem, ze si vraj ma zistit v klube ze kto mu to urobi. ze oni urcite maju sportovych lekarov.

Takze toto je par dovodov preco ju chcem zmenit. Dufam ze ostatni generalisti budu chapavejsi. Alebo som velmi narocna? Ja uz neviem.
27. zář 2011 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 U nás papier pýtajú pri vysoko infekčnej chorobe a absecnii nad 2dni ale nemusí to byť papier od lekára. Stačí, aby napísal rodiť, že je dieťa choré/odcestované, aby bola učiteľka krytá v prípade kontroly.
Ja som zatiaľ papier od lekára do škôlky neniesla a min. rok bola Sára dosť chorá.
27. zář 2011 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan V skolke ani odo mna nic nepytali. Len teraz ako je uz v CP. No musim ist priamo za riaditelom sa opytat.
28. zář 2011 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 V škôlke toto vôbec nebolo treba, jasné, škôlka je škôlka. V škole ale áno (a čierne na bielom od lekára), tam je nadupaný program, napredujú v čítaní, vo všetkých predmetoch, tam to majú inak pod kontrolou všetko, riaditeľ sa osobne zaujíma o každého jedného žiaka, lebo v máji je Evaluation nationale.

My máme hrozne zlatého pediatra, ten aj po chrbte poškrabká... :grinning: :grinning: :grinning: ...a precestoval hádam celý svet... V ambulancii má obrovskú starú mapu sveta a v nej zapichnutý červený špendlík všade, odkiaľ mal detského pacienta za celú svoju kariéru... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Ale vidíme ho veľmi málo, lebo môj syn našťastie nebýva vôbec chorý. Naposledy sme videli biely plášť na M'T Dents... :grinning: :grinning: :grinning:
28. zář 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri Preto som pisala o tej skolke lebo bihan ma dcerku este v skolke. Je mi jasne ze v skole je to uz ine lebo ta je povinna. Ved preto som to od doktorky aj ja pytala a preto ma sokovala jej odpoved.

Inak taku super pediatricku mal Andrejko ked sa narodil. Ta vedela vsetko este aj to, ze my z vychodu mame ine crty lebo mame iny povod ako francuzi a podobne veci. Lenze kratko potom odisla do dochodku.

A to ti len zavidiet mozem ze tvoj syncek nebyva chory. To som aj ja tvrdila o mojom az kym nezacal chodit do skolky. Dovtedy sme nevedeli co su to ATB alebo nejake detske choroby okrem solikov. A este odkedy sme v Nantes je to ovela horsie ako na SK alebo na juhu FR. Ide ma porazit. Ani ja ani MM sme neboli chorlave deti ani alergici. Ja nechapem cim to je.

Teraz som kupila kolostrum ze skusim, mamicky si to velmi chvalia. Len to neviem do neho dostat. Inak sme poskusali uz kadeco od vitaminov po hlivu. :frowning2:
28. zář 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Áno, rozumieme sa, však pamätáš, ako to bolo v škôlke, tam stačilo len zatelefonovať, že si dieťa nechávame doma. V škole je to už inak. Ale to je hádam normálne, veď na Slovensku ešte aj spočítavajú zameškané hodiny, tuším, že to ešte aj na vysvedčenie píšu...

Nerob si z tej absencie ťažkú hlavu, možno keď skočíš priamo do školy a vysvetlíš, bude to aj stačiť. Môžu byť tisícky dôvodov, prečo nejde dieťa do školy, všetko je o komunikácii so školou. My sme napr. potrebovali minulý rok, aby malý skončil školu o týždeň skôr pred letnými prázdninami. Napísala som žiadosť o ukončenie školského roku o týždeň skôr, požiadala o skoršie vystavenie vysvedčenia atď., dohodla si RDV s riaditeľom a všetko prebehlo hladko. Oni skrátka potrebujú okolo toho podebatovať a nejaký ten pekne napísaný papierik aby mali... :grinning: :grinning: :grinning: Skoč tam a zistíš, že v praxi to nie je až také prísne, ako by sa mohlo zdať... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
28. zář 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri Ale ja som tam uz bola a s ucitelkou som sa uz rozpravala. Bola som Andrejkovi, hned v ten prvy den ako chybal, pre ulohy. Mna ani tak neprekvapuje to, ze skola chce papier, skor ma stve ze doktorka mi ho nechce dat. Asi rovno poviem v skole nech si to vysvetlia medzi sebou.

A celkovo na SK sa mi to zda ovela jednoduchsie, lebo sa dostanes k lekarovi hned v ten den ako dieta ochorie a da ti hned papier automaticky, kde ma napisane kolko dni moze ostat doma. TU vo FR sa musis najprv dozadvat nejakeho RDV ktore je casto az o 2 dni a potom ti lekar povie ze papier netreba ze si ho mam napisat ja.

Dnes som musela este Andreja nechat doma lebo strasne kasle. To uz je treti den. Tak som zvedava co si vypocujem od ucitelky. Aj to ma tu vo FR stve ze tie deti sa nemaju kedy ani preliecit. Ved 2 -3 dni nestacia podla mna. Aj na SK byva dieta doma aspon tyzden ked ma laryngitidu a teploty, nie?

Ide ma porazit lebo fakt sa snazim to vyriesit co najlepsie aj co sa tyka zdrav.stavu aj skoly ale uz fakt neviem. Citim sa ako v pasci. Mam dieta poslat do skoly chore len preto ze ucitelka chce papier ktory nemam? Som zufala.
29. zář 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa uz som ti poslala spravu :slight_smile:
29. zář 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251
No je to tu v tomto podla mna hrozne, nejdem komentovat system rdv u lekara... :unamused: Najhorsie ale je, ze ci je to skolka alebo skola, tak tu rodicia nechavaju tie decka chore, nepreliecene a je mi z toho zle :unamused: neviem sa s tym stotoznit a mam obrovsku dilemu, ze ako to vobec budeme riesit my, ked sa zamestnam aj ja... na jednej strane strasne chcem a na druhej strane bojujem sama so sebou, co potom tie deti, ked budu chore..... nasi byvaju casto, stale nieco,.... a ma to stve, lebo za to moze ten system co sa tu v skolkach toleruje, lebo my si deti preliecime pekne a pride naspat do skolky a hop zas sme v tom po usi :angry: :frowning2:
Baby bola som na urade minuly tyzden a ked som sa pytala na formacie, tak ma hned zrusila, ze NIC NEMAME! ani sa nepozrela, nepreverila, hned mi to splechla do tvare :unamused: a ked som nadlho naliehala, ze volaco potrebujem, remise a niveau alebo hocico, tak mi dala kontakt na jedno centrum... no a tak som si pochodila aj AFPA aj ine a tam ze co ja od nich chcem, ze ved to musi urad poslat ziadosti, zapisat a tak.... ze ja sama nemam co chodit a pytat si! :confused: no proste kocurkovo, ale na to sme si tu uz proste zvykli, ze ano :grinning: ako vidia, ze nie si francuz dovi-dopo :angry: no ale ja sa nevzdam, zajtra mam dalsie rande s uradom, tak im tam pekne poviem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. zář 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@zuzhim Ano mas uplnu pravdu. Este minuly rok som casto chodila na vychadzky ako doprovod v Andrejkovej skolke, pretoze som nepracovala a mala som cas.Oni chodili raz do tyzdna do nedalekej telocvicne, takze fakt casto som to videla,ze soplave deti ktorym tiekli zelene sopliky popod nos boli normalne v skolke. Takisto som videla ako hned rodicia supli decko do skolky po 5 dnoch 40 stupnovych horucok...hned 6.den. Co na tom ze bolo uplne vycerpane, ze? Kaslalo ako hroch, chuda. Ale uz nemalo teploty tak ho dali hned do skolky. Ale jasne ze mi nezabudli vzdy pripomenut ze moje dieta vynechava najviac.....no jasne ze najviac lebo vzdy som ho chcela kompletne preliecit.

A aj s tymi uradmi.....je to tak ze clovek musi prist uz informovany k nim, aby nieco vybavil. Inak ta odbiju. Aj ja mam take skusenosti. Fakt sa neda spolahnut, ze oni nieco poradia. Velakrat som veci vybavila a potom ked som si to nastudovala a uz s hotovou vecou prisla na urad. Kolko krat ma chceli odbit napriklad kartou de sejour a podobnymi blbostami.
29. zář 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@simi251 tak mam pocit z toho co pises ze se proste na nas divaji zkrze prsty. I ja sem to ted po dlouhe dobe zazila zrovna min tyden. co to bylo je jedno vlastne ale pocit mam stejny jako ty....ale nemuzu prijit na to jestli jim jako vadi(nekterym lidem vetsinou babam) ze sme cizinky anebo ze sme slovanky a jestli to treba jine narodnosti u nich maji lepsi....
29. zář 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Teraz asi myslis to vybavovanie na uradoch? Vies co, niekedy mi to pripada, ze tam sedia uplne nekompetentni ludia, ktori neporadia ani len francuzovi. Lebo sami nevedia alebo jednoducho su zatrpknuti a znudeni. Lebo aj tu co su chalani cesi hokejisti tak vsade chodili na urady so zenou prezidenta kubu a aj tak nepochodili aj ked ona je francuzka. Aj k nej boli na uradoch neprijemni. Ale zase to mozno bolo preto, ze to vybavovala cudzincom. to je mozne.

Ja uz neviem, neviem co si mam o tom myslie zase nechcem vsetkym krivdit a tvrdit ze su rasisti alebo nieco take ale ano mas pravdu, ze sa stale na nas pozeraju cez prsty.
29. zář 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, ono je to pravda hlavne s P.emploi-teda ta veta co napisala @simi251 ....mame kamosa frantika co nam so vsetkym pomaha a sam povedal,ze na P.emploi sedia ludia,co beru minimalne 1500e za velke NIC. ze ked on chce poondiate RDV,tak sa musi doprosovat,lebo mu ho nie su schopni dat a ak by chcel nedajboze daco viac,tak nema sancu. Vraj to je taky urad,kde musis prist a poziadat ich len o podpis, razitko,ze oni samy nevybavia nic...takze ono to nie je take asi len pre nas cudzincov.... :confounded:
Inak,ja som asi divna, ale ja co som sa naucila po fra,tak nemam zle skusenosti....ani s poistovnami,ani s bankami,ani s pytanim sa na formation, CAF....ked som na zaciatku jazyk nevedela,tak to hej,to sme sa ani nechapali :grinning: ale teraz nemam problem, su ku mne mily,aj ked nevedia poradit, ale slusne odpovedia, poslu ma tam a tam, nech taky a taky papier donesiem....je to na dlhe trate s nimi a ich administrativou ale nestretavam sa s odmietanim alebo pozeranim skrz prsty......asi je to na ludoch. Ono na SR tiez zenske na urade nie su velmi mile, skor naopak :zipper_mouth:
29. zář 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Ano s tym jazykom to mozem len potvrdit. Ked vies po francuzsky tak je to 100 a 1 oproti tym tazkym zaciatkom, ked sme sem dosli a snazili sa nieco vybavit po angl. A je to tak ako pises, zalezi na akeho cloveka natrafis. Ale najdu sa stale aj taki aj taki. Napr. ja sa zase tu v Nantes nemozem stazovat na poradcu na Pole-emploi. Ten je taky mily ze je az neprijemny :grinning: Je super. Sice robotu nenajde, co je normalne ale vzdy poradi, povzbudi napise nejake kontakty kde sa treba poinformovat. Akurat vcera som mala u neho RDV. Aj MM k nemu patril a fakt super. Ked bol ten problem s tou podporou, co som ti pisala minule, tak sme mu napisali mail, a on hned vsetko zistoval a obratom volal co treba spravit.
Tu v Nantes je problem skor so SECU. Im to teda trva. A potom nasledne CAF, kedze chalani bez karty Vitale nemozu dostat prispevok na byvanie a tak. Vsetky papiere su v poriadku a stale nic. Jeden z nich teraz po roku vybavovaciek konecne dostal aspon Attestation. Zakazdym mu povedali ze vsetko je OK cakajte doma na courrier. :grinning:

Takze nerada by som vsetkych hadzala do jedneho vreca ale niekedy je to fakt na nervy. O to viac si potom vazim tych spravnych kompetentnych ludi co nerobia rozdiely ci si cudzinec a ci co. Aj s tymi lekarmi.....zubarku a gynekologicku mam uplne super. Ale tato generalistka mi pije krv.
29. zář 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek