• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@zuzhim
@meleri
@mokiri
@gijar

Kocky, chodite s detmi ku generalistovi, ci k pediatrovi?
29. zář 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 tak v tomto ti poradim-s tym SECU. treba ovladat fakt jazyk na normalnej urovni-to po prve a po druhe-nedat sa odbit. Ja uz som tak pomohla 2 chalanom, MM spoluhracom, 1 v Caen a druhemu tuna. Napriek tomu,ze tam boli s kamosom co po fra vie (slovak tiez),tak nic nedostali a presne im povedali,ze postou. S obomi som tam nasledne isla ja a ja mam teda riadnu "hubu" a tak som im prislusne nastvana vysvetlila,aby mu to hned vytlacili,ze ja som tak presne dostala svoju Attestation, ze viem o tom,ze to mozu vytlacit na mieste,ze ten chlapec sa bez toho nepohne a potrebuje ist nutne k Dr. atd. Aj v Caen aj tuna to tym chlapcom nasledne hned vytlacili priamo tam :wink: takze tu vidis to,co si pisala-ze treba vediet, prist tam s tym,ze vies (mozes si aj vymysliet,ale u mna to bola pravda,ze mne tu Attestation moju vtedy vytlacili na mieste) a oni ti daju vsetko :grinning:

Maly ma pediatricku,s ktorou som velmi spokojna, je to aj homeopaticka zaroven a nenuti do ockovani,je super :slight_smile:
Ja mam generalistku, nebola som tam uz dlho,naposledy na zac.tehu, klopklopklop. Je fajn. A MM ma svojho,zaroven kluboveho lekara,ktory je nanic vraj,ale da im vzdy co chcu :grinning:
29. zář 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my co sme vo Fr, sme nemali stastie s uradmi.... pravdu povediac ani na serioznych ale takze fakt serioznych francuzov, dalo by sa ich spocitat na prstoch jednej ruky :unamused:
co sme si nenastudovali, nevybavili a nenahanali sami, nemali sme.... rozum mi zastava nad vsetkymi uradnikmi sr aj fr, ktori sedia v uradoch a h.ovno vedia :angry: a je takych nespocetne vela...
a to, ze su mierne povedane velki nationalisti je o nich dobre zname vsade vo svete :grinning:
29. zář 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 my mame vsetci generalistu. Jeden rok som mala pediatricku pre deti a poviem ti nebol to ziadny rozdiel k dobremu, skor naopak :unamused: nastastie zavrela cabinet a isla robit len do nemocky, inak by sme odisli sami.
29. zář 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ahoj co sa tyka toho papietu od lekarky tak posli ucitelkku do riti a to myslim vazne povedz je rovno dieta v skolke nepotrebuje papier od lekara ze je chore!!!!! jedine ak by chodilo na doucovania jedalen tak to sluzi ako dokument aby ti vratili peniaze spat!!! ak je dieta viac ako tyzdne prec tak ano papier sa uz dava!!!! povedz jej rovno skolka nie je povinna!!! basta a papier staci ze ospravedlnis ty sama vsade to tak chodi!!! tak nech si nevybija na tebe len pretoz e si cuzdinka!!!!!
az od Cp bude spotrebovat papier!!!!!
teraz co sa tyka chorob a ich chodenia pred 10 rokmi som tiez boal prekvapena ale zvykla som si.. teraz to robim aj ja teda ak by mali horucku tak cih nedam do skoly to je jasne ale len pretoze smokli a kasle nic sa nedeje.. budete sa cudovat urcite budete mnohe so mnou nesuhlasit .. ale skusenost je asi taka ze nase slovenske prilisne staranie sa detom tiez velmi dobre nerobi! na ich imunitu vysledok ze nase deti su viac doma ako v skolkach a slovenky lekar rovno povie v zime ho radsej ani do skoly nedavajte!! :fearful:

vysledok mojho pozorovania je taky ze deti super rychlo vyzdraveju ako ked su len doma!!a hlavne imunita viac je nastatrtovana, casom zistite ze to co ste lmiecili tyzdne teraze prejde aj za 48 hodin!!!alebo vobecx nic nechytia..

teraz to ze rodicia davaju je dane aj tym ze funkcionari si mozu byt dovolit doma;: beru si RTT ale v sukromonom si ani neprdnu!! co sa marodky tyka s detmi takze situacia je ak aje uz roky je to generacny rozdiel..... zase sa porovnavame slovebnsko a tu ale bohuzial iny kraj iny mrav...

PS co sa tyka securite social vsetko si mozte vytlacit cez AMELI .FR vsetko doma bez toho aby ste isli na secu.. :wink:

zabudla som ja mam generalistku na ktoru nedam dopustit , pediatricku tiez nedam .. a este tretiu generalistku + homeoaptku.. spokojnost ///
29. zář 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Inac ste tu spominali ten tvaroh, ja som normalne pouzivala na pecenie ten fromage blanc na kolace, zemlovku a tak a uplne v pohode...nebolo treba taky hrudkovity... Ale skusim ho aj ja uvarit a bude na slize :slight_smile:
29. zář 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@simi251 ne myslila jsem tak vseobecne nejen na uradech na ty ja vlastne vubec nechodim ale klidne i v obchode, v baru nebo v MJC. kdekoliv...

ale mozna mate pravdu treba si to jenom moc beru a sem moc rozcitlivela...ale nevim no...
29. zář 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja len tolko, ze s uradmi maju natahovacky tak frantici ako cudzinci. Za tych 5r co tu zijem som si ziadny pristup cez prsty nevšimla. Je to vždy (v pripade problémov) len o nekompetentnosti
Lekara mame a vzdy sme mali generalistu.
29. zář 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@simi251 ja chodim k m. generaliste. tady na venkove ani jinak nejde...ale obcas si to "pojistuju" v cesku...
29. zář 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Ved to, ze my uz sme v CP. Nie v skolke.

A co sa tyka tych uradov, musim ti oponovat. ani len na SECU nevybavis vsetko cez net. Tam vytlacis akurat tak formulare, atestacie a poziadas o europsky preukaz. To je tak vsetko. Su situacie ked to nejde. Inak vzdy vsetko riesim cez net, co sa da. Ale ked sa neda tak sa neda.
29. zář 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Nie nemyslim ze si precitlivela. Len si mozno viac veci pripustas. Ja som taka ista. Mna sa dotkne este aj poznamka typu ze preco moje dieta neje v skolskej jedalni tak ako ostatne, ze ci my na SK take nepozname a nejeme a podobne. Ako keby sme boli na SK len na chlebe a vode. Tak aj toto sa ma dotkne a berem to ako narodnu hrdost. :slight_smile:
29. zář 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata!
@zuzhim Ja som ho cez vikend robila. Chutovo je fakt velmi blizko, len nabuduce ho necham kratsie odkvapkat, bol dost suchy. Ale bola tvarohova strudla... konecne.
@simi251 Simi, my mame super generalistu, ale je priamo v Parizi, to mi je teraz s malym deckom od ruky, tak mame aj pediatricku. Je super. Ked som si potrebovala nieco overit, skontaktovala som sa s nim a vzdy mi potvrdil, co povedala pani. Som spokojna. Predsa len pediater je pediater, podla mna. Hoci nas generalista je fakt suuuuper a vie aj o babatkach vela.
@gijar Nas generalista sa tiez zaobera homeopatiou, je to super, nenuti brat antibiotika a fakt az on ma presvedcil, ze to nie je ani vzdy potrebne. Rodila som v 38 horuckou a zapalom priedusiek a do 2 dni bolo po chorobe, vdaka sirupu. Neverila by som.
@bihan Musim s Tebou suhlasit ohladne nekompetentnosti v niektorych pripadoch. Po svadbe mi jeden ujo na prefecture tvrdil, ze SVK nie je v EU :grinning:
29. zář 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Erika, pokial sa zostane dieta doma napr. stvrtok, piatok, do akeho veku musi mat dozor? Pokial je PN, existuje nieco ako OCR?
29. zář 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 V jednej myslienke som dala 3 x super... kam to spejem.
29. zář 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
francúzi a byrokracia - to je snáď už ustálená kombinácia. Zakladajú si na tom byť dôležitý, možno im treba len dať trocha pocítiť že aj sú :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jediná naša skúsenosť s touto mašinériou bol CPAM, čakala som na vitalku jak kura na sopel a furt nechodila, tak tam išiel MM, trocha ho tam vytočili (to je už čo povedať, inak je MM kluďas), tak tam vraj aj buchol po stole a do týždňa som kartu mala v schránke.
A choré deti v kolektíve, tak to je tiež večná téma. Osobne nemám pocit, že by aj na SK boli v kolektívoch len zdravé deti. Tiež to závisí od zamestnania rodičov, súkromný sektor na SK je dosť tvrďárna, nikomu tam nič nedarujú. Sople, kašle neriešim, ak to nie je vážnejší stav (napr. v kombinácii s teplotou). To ma už život naučil, že si decko doma vypiplem, po týždni ide do kolektívu a do dvoch dní sme na tom istom. Takým pekným príkladom budovania imunity tu, vo FR, sú napr. decká v parku: usoplené, ušpinené, váľajú sa po zemi bosí aj v 15 stupňovom chlade, no direkt jak naši cigáni. A stavím sa, že imunitu majú lepšiu ako moje.
29. zář 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Náš malý má pediatra. (Ešte mi napadlo, a čo takto fotokópia z Carnet de santé, keď doktorka nechce vypisovať extra papier. Tam ti predsa môže napísať, čo a ako, to jej nedá veľa práce. Ja tam malému dávam zapisovať dosť podrobne.)
29. zář 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Ja uz som sa tiez naucila ze si treba na uradoch povedat svoje. Zatial som vybavila co treba. Ja osobne uz s tym problem nemam. Ti chalani co som o nich pisala si asi mysleli ze s prezidentovou zenou vybavia viac, tak co sa im mam ponukat? Kludne by som im s tym pomohla, ja s tym problem nemam. Ked ma na konci sezony prosili o vybavenie podpory, bolo to hned vybavene a na druhy den po RDV isli domov.

Ja som sa uz za 10 rokov fakt vela naucila co sa tyka uradov. A ked je nieco nove pre mna tak si to nastudujem a idem a pytam sa. Len viem ze tu pisala uz davnejsie nejaka kocka ze ju par krat zvrtli z uradu ze nema visa a podobne. A ona netusila ze ich nemusi mat tak sa stresovala. Tak na takychto si uradnici zgustnu. Ja som si uz presla kadecim, tiez som musela ukazovat na mape ze sme uz v EU a podobne veci. A vzdy si chodim na urady sama vybavovat. Nemam ani socialnu asistentku ani kamosku francuzku co by chodila so mnou. Takze viem presne co tym myslis. Ja som taka ista papula ako ty. Ale je pravda ze po stole som este nikde nebuchala. Skor som ten typ, ze ked ma odbiju, idem domov nastudujem a vratim sa. :grinning: :grinning: :grinning: A postavim ich pred hotovu vec.
29. zář 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri Asi rozmyslame podobne. :grinning: Pretoze ked som bola hned v pondelok vecer v skole pre ulohy, zobrala som ucitelke ukazat Carnet a dokonca aj Ordonance na ATB a na kortikoidy, co je asi dost dobry dokaz ze to nie su len neskodne sopliky. Na to mi ucitelka povedala, ze to jej netreba ukazovat. No nic zajtra pojdem priamo za raditelom a popytam sa ze ako to robia ini rodicia, ktori chodia k tejto lekarke. Ved nie je mozne ze sme u nej jedini.
29. zář 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri No ja by som tiez bola rada keby do Carnet zapisovala podrobne. Ale to jej asi nakazat nemozem. Ona tam nacarbe 2 slova pravdaze uplne necitatelne a ides. STrasne rychlo vsetkych vybavuje, Aj teraz posledne strcila mi do ruky recept a uz stala a podavala ruku. Takze som ani nestihla reagovat. Ja nemam problem sa popytat ked niecomu nerozumiem ale ked ona je ako raketa. Keby bol cas tak by som sa jej mimochodom opytala ze ci si vsimla ze tohto roku su to uz 4. ATB a vsetky len tak ,,re istotu,, Nikdy ziadne vytery ani odbery.
29. zář 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takze zienky mozem len skonstatovat ze Vam vsetkym zavidim, ktore mate dobrych lekarov. Mna teraz caka hladanie noveho lebo Vase prispevky ma v tom len utvrdili. Inak sa nepohneme dalej. Keby to boli len bycajne sopliky raz za cas, tiez by som to neriesila. Ale ked je vam dieta takmer celu zimu chore a ona odmieta poslat na dalsie vysetrenia, tak to podla mna v poriadku nie je. Alebo som len prehnane narocna? :frowning2:
29. zář 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 To musi byt super pocit pre teba ako matku ked mozes takto verit tvojim lekarom a hlavne ked sa 2 rozni zhodnu na tej istej veci. Dufam ze aj ja najdem niekoho podobneho. Lebo uz som v koncoch uz mi dnes rano bolo do revu ked sa mi tu maly rozkaslal. Nie z tej choroby ale z toho som revala ze sa nemam na koho obratit aby sa uz nieco konecne zlepsilo.
29. zář 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 S riaditeľom to vybavíš. :slight_smile: Hlavne nech je malý čím skôr fit! :wink:

Do Carnetu asi nikto nezapisuje podrobne sám od seba. Ja si to, presne ako píšeš, doslova rozkážem popri tých všetkých rečičkách, čo tam vedieme, ja som hrozná archivistka všetkého, čo sa malého týka... :grinning: Aj od zubára žiadam zapísať tam, ktorý zúbok presne robil a čo s ním robil. Vždy ochotne to tam vpíšu pekne. (Mimo archívu - nikdy nevieš, kedy sa ti to zíde, napr. ak máš viacero poistení, aj cestovné mimo EÚ, životné poistky atď., tam majú radi takéto zdokladovanie z carnetu, ak si chceš niečo uplatniť...). :slight_smile: Dávam tam zapísať aj eventuálne návštevy lekára mimo Francúzska, carnet cestuje vždy s nami, toto leto sme boli pediatrovi ukázať škaredý štípanec na nohe počas pobytu v Kanade, šup, už tam je záznam... :grinning: (Máme tam aj jednu hnačku zo Slovenska, asi spred 3 rokov, malému nesadli slovenské džúsiky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , Smectu nám dali... :grinning: :grinning: :grinning: ).
29. zář 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 Ale co som podstupila, kym som nasla! Tiez som sa citila ako blbec, hypochonder, labilna matka, a podobne. Ked Ti vsetci naokolo hovoria, ze je nieco okej a Ty najlepsie vidis, ze teda rozhodne nie. Drzim palce. Rozmyslam nad tym, co ste debatili o chorobach bez horucky v kolektive. Z jednej strany je aj fajn, ze sa prirodzene buduje imunita, avsaj kazdy organizmus je iny, a pokial dieta nie je dost odolne, bude stale chore, ci ako? Kolko toho potom vymeska? Pamatam, ako nase ucitelky volali domov, ak bol niekto v skole chory. A v skolke odmietli prijat rano chore dieta... kolkokrat segra volala mamine, ze prinesie malu, lebo ju nemoze odniest do kolektivu, a to trosku soplila. Co uz Iny kraj, iny mrav. Nech sa Andrejko rychlo vylieci, to je hlavne. A nezufaj, este toho zazijeme... :slight_smile:
29. zář 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mokiri To je dobry napad davat do Carneu uplne vsetko. To ano. Ale inak je tam dost malo miesta na to vsetko. Ale asi zacnem praktizovat aj ja. Aj ked budu na mna urcite zase pozerat ako na blbca ked ich o to poprosim. Inak na SK som davala zapisat len ockovania do Carnetu.
29. zář 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 presne ako ty, nastudujem a idem s hotovou vecou,hodim presvedcivy vyraz,ze takto to je a oni mi daju co chcem,resp. v zivote som nemala problem co viem jazyk este :wink:

baby,aj sa to bojim napisat,ale mam robotu :slight_smile: manazer dal CV do Telecom Bretagne (co ste v Bretonsku,asi poznate, je to skola pre Phd. a zaroven vyskumne laboratoria a firmy co robia do optiky, 3D okuliarov a pod.), co je sponzor klubu a dnes som mala pohovor a som tam :slight_smile: neviem sice,ci zvladnem skusobnu,bojim sa,lebo napln prace nevyzera lahko, ide presne o to,co som chcela- asistentka import/export pre CR (hlavne), SR, Ukrajinu, ale rovnako pre UK a USA, kde spolupracuju s firmami dalsimi+administrativa,cize tabulky,prezentacie (v com nie som moc doma zatial), reporty, web stranku doplnat.....Co som tam bola a zoznamili ma s ludmi,ukazali kancel a tak,tak asi 2ja rozpravali po fra, inak vsetci po ang., pripadne Rusi tam boli, Arabi a tak, samotny riaditel a jeho asistentka perfektnou anglictinou na mna :slight_smile:
Je to zo zaciatku praca na polovic.uvazok s moznostou plneho neskor, zatial je to na 18mesiacov+opcia na 3 roky, takze ak sa to neposerie a nevyhodia ma v skusobnej,tak zostavame v Breste a kludne ideme v zime novy dom zajednat a prestahujeme sa, nakolko o plate pomlcim, len poviem,ze som zostala hotova,kedze za part time som dostala takmer SMIC!!!!S odovodnenim,ze musia pozerat na moje vzdelanie,ktore je BAC+5 v anglictine. Neviem ci sa mi to sniva, ale jednaju so mnou ako s francuzom alebo normalnym vzdelanym clovekom. Zacinam v novembri,takze mesiac mam cas na zdokonalovanie, co teda musim,lebo tu pracu proste chcem, je to brutalna sanca,aku uz v zivote tu nedostanem, nemyslim tym len ten plat,ale aj ten samozrejme :dizzy_face:
Drzte palce,nech ich presvedcim,ze som neni hrosia ako francuz :zipper_mouth:
29. zář 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@sonka31 No ved to.....tiez si ja pripadam uz ako hypochonder. A k tym chorobam a horucke. No vies napriklad ja aj moj syn sme typy kde nie vzdy pride s chorobou aj teplota. Minuly rok bol sice stale chory, strasne kaslal, mal zelene sople, zapalene dutiny a horucky napriek vsetkemu mal mozno raz, ked mal ozajstnu anginu. Keby som sa mala riadit len horuckou tak by som ho vlastne vobec nemusela nechavat doma, ze? Ale ked vidim ze sa cely den drhne lebo mu ztekaju sople, tak mi je ho luto poslat do skoly. Kasel vie byt velmi vysilujuci. A par krat bol aj s kaslom v skolke a ucitelka sama uznala ze to nie je normalne. Dokonca ma posielala na vysetrenie ci nema cierny kasel. A sama mi povedala ze mam zmenit lekara. Takze ono je to fakt velmi diskutabilne s cim poslat a s cim neposlat dieta do skoly. Bez odbornika tuto otazku asi nevyriesim. Mozno ma moj Andrejko bacil ktory uz davno mohol byt zisteny jedinym vyterom a uz davno mohol byt prelieceny. Niekedy byva resenie jednoduche len to by ten lekar musel patrat po pricine. Ked budemm mat na 100% potvrdene ze to je vsetko neskodne a buduje sa tym imubita, tak mozno potom budem ako francuzi a poslem soplave dieta do skoly. Mozno...
29. zář 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Supeeeeeeer. Gratulujem a tisko zavidim. ZElam ti aby ti to vyslo. Viem ake je to dolezite. Ale poviem ti ja by som sa s mojou povahou asi pos......la od strachu a tremy. Ale samozrejme ze skusit musis. Je to obrovska sanca. Fakt super. :slight_smile:
29. zář 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 dakujem. sla som napohovor s tym,ze ma nezoberu, preto som ani nepisala. ale oni uz boli viac-menej rozhodnuti podla CV,kedze viem po svk,czk a ang..........samozrejme co sa tyka PC znalosti, mam v CV vsetko,ze ovladam velmi dobre, co nie je az tak celkom pravda, napr. Excel som uz zabudla a PP som videla tento tyzden prvy x v zivote, ale nie je to tazke, len musim pocas toho mesiaca doma trenovat. Emaily pisat viem, na web stranku materialy v aj tiez snad a komunikovat viem,len teda neviem si predstavit ako budem komunikovat o tych veciach,cim sa oni zaoberaju, ale tak hadam to pride casom. Na zac. mi vsetko bude vysvetlovat ta jeho asistentka, ktora bola mila,tak snad to zvladnem. Ale popravde sa riadne bojim... :zipper_mouth:
Na SR by to bolo ine, ale tu mam ako cudzinec strach, ved chapete vsetky asi.
29. zář 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Presne tak na SK by som si povedala ze pohodicka ale ako cudzinec tu to uz je iny pocit, ze? Popritom napln prace rovnaka ale ked to mas vykonavat v cudzine, mas respekt. Ze? Drzim palce. A este jedna vec...... chvalihodne ze sa sponzor takto postaral. Pekne od nich.
29. zář 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 hej,presne, kedze na SR si kludne zoberes slovnik a poprekladas ale tu je to trosku ine :grinning: To bol len priklad jazykovej bariery.....dalsie je,ze vsetko v PC je po fra napriklad, aj z toho mam respekt. a z vela veci.....No uvidime.
Hej, sa cudujem,ze vobec boli schopni v klube rozdat CV sponzorom, uz len to je obdivuhodne po nasich skusenostiach :grinning: :grinning: ale to preto,lebo MM ma dodatok v zmluve,ze ak mi ONI najdu pracu,tak dostane mesacne o nieco menej, ale je to zanedbatelna ciastka oproti sume,ktoru mi ponukli :slight_smile:
29. zář 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek