• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@gijar Na ten PC ti mozem poradit.......daj si doma Windows vo FR a naucis sa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ja som bola nutena lebo vsetky PC kupujeme vo FR takze original vsetko vo FR este aj klavesnica je ina. Ale teraz mi skor robi problem ked pridem na SK a musim sa preorientovat na bratrancov PC alebo podobne. Vsetko je len zvyk.
29. zář 2011 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Keď zmeníš tú prapodivnú doktorku, objavíš nové formy komunikácie s doktormi... :wink:

@gijar Držíme palce. A čo školstvo? Už nebudeš hľadať... (My sme mali rodičko, jedna mamina je Angličanka, na záver zostala s učiteľkou, chcela s ňou hovoriť po anglicky, takže sme viacerí mali možnosť vypočuť si učiteľkinu angl., čo ma teda dosť zaujímalo, keďže naše deti majú angl. tento rok s ňou, a nie s extra angličtinárom, ako minulý rok (chodil z vonku profi odučiť angl. do jednotlivých tried). Šok nesmierny som zažila! :astonished: :astonished: :astonished: To bolo hrozné!!! :cry: :cry: :cry: ...comme une vache espagnole... :angry: :angry: :angry: Riaditeľ mal potom horúcu kľučku kvôli tomu. Dnes prisľúbil, že origoš angličtinár bude, že robí maximum, aby bol čím skôr. Tak dúfam.).
29. zář 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 mali sme fra PC aj s klavesnicou ich, ale pokazil sa a teraz mam z USA,co mi brat doniesol. ale rozmyslame,ze kupime este maly netbook (maly sme ,ale na dovci v CRO nam ukradli :frowning2: ) a ten bude tym padom francuzsky,ked ho tu kupime. Inak mi nema kto preinstalovat Windows tuna a ani by som nechcela kvoli MM.
No maly sa zobudil ,ideme von este. neviem co sa robi,ale je tu uz 3ti den 27-28 stupnov, hic ako u mora :grinning:
29. zář 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri no ked mam takuto ponuku tu teraz ,tak by som bola blba,ak by som cakala na skolstvo,kedze tam som stale len non-titulaire a aj ked plat nebol zly, tak za part time som mala v hrubom (ani nie) to co mi teraz davaju v cistom. tam by som musela ist na ich statny concours ak by som chcela normalne ucit ako titulaire a to je teda riadny zaberak a netrufam si.
No a s tou ucitelkou ta chapem, bolo to jasne, bo ja som ich osobne pocula viacere a ano, takto to funguje ako tu uci jazyk maitrise co uci aj ostatne na ZS a tu v Bretonsku mi na Insp.academique ta krava vravela,ze ake je to super,lebo ze ved vsetky presli a ziskali habillitation. no pomlcim, ja na to studujem jak debil 5 rokov a oni za 2 mesiace zbuchaju habillitation? pekne! :zipper_mouth:
29. zář 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri Ved prave preto som nespokojna ze ja som tie ine formy komunikacie uz objavila s inymi lekarmi. Len ona je vynimka. :grinning: :grinning: :grinning: TYm ze sme teraz uz v tretom meste vo FR vystriedala som uz viacerych takze viem ze nieco tam skripe. A dakujem za povzbudenie. Uz sa tesim na zmenu. Uz som rozhodila siete po znamych snad niekoho poradia.
29. zář 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251
MM je inak fakt úplný kluďas, nič ho len-tak nerozhodí, skôr naopak - on je ten kludnejší článok nášho manželstva :wink: Ale ten CPAM, to bola telenovela na pokračovanie. Kým vôbec zistil, pod ktorý CPAM patríme, urobil si tour asi po 4 a v každom ho poslali niekde inde...No a keď sa konečne dobil do toho správneho, tam ho posielali na ambasádu, že tam sa má poinformovať. Bonbónikom na tom je, že MM pracuje na ambasáde :grinning: Asi sa mal spýtať sám seba... No a vraj potom tá ženská na neho vyskočila kvôli dajakej blbosti a to už bol MM v ráži... Ja až taká papula nie som, ale zistila som, že tu je to na škodu. Aj čo sa týka doktorky (máme generalistku). Našla som ju námatkovo, hneď, keď sme prišli. Je najbližšie, fakt možno 2 min pešo od domu. Tak som si povedala fajn, aj keby mali decká horúčky, nie je to ďaleko... No najprv bola jak psí čumák. Odpovedala stroho, mumlala si pod nosom a k tomu ešte hovorila veľmi rýchlo, doteraz mám pocit, že to robila len preto, že sme z ostbloku. Ale ako sme tam chodili, postupom času dajak "roztála", normálne sa s ňou teraz porozprávam aj o iných veciach ako o chorobách. A ja som sa naučila povedať si čo chcem hlavne pri nej. Napr. mi nebolo príjemné, keď Simonku očkovala tak, že som ju držala na rukách, tak som jej minule povedala, že ju radšej položím na stôl. Normálnym oznamovacím tónom, nie prosíkacím, ako som bola zvyknutá na SK. Alebo ak som nie celkom presvedčená, že deťom treba ATB, tak si najprv vypýtam alternatívny liek s tým, že ak by nezabral, tak sa vrátim pre tie ATB. Jednoducho, FR a pobyt tu ma formuje :grinning:
29. zář 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@simi251 jojojo to co pises tak to by me nastvalo jako zezacatku jsem mela jeste trpelivost ale ted po letech uz me to proste nebavi vysvetlovat ze uz sme zlezli ze stromu ve stejnou dobu jak oni frantici naopak ja je rada jeste namichnu ze pred druhou svetovou tady byla mizerie kdezto my se po osamostatneni z rakouskem uherskem meli lip a ze to oni se na nas vyprdli s anglanama kdyz prisel hitler...
me vytocilo ze tady v MJC je spousta holek ktere daly deti do skolky az ve ctyrech letech protoze jim podobne jako samsonovi blbe dochazely roky. ale jim nikdy nic ta zenska co to tam vede nerekla. ale do me si rypla co on neni ve skole.atd pritom moc dobre vi jak to je. proste takove veci me dokazou vytocit...jestli v tom neni koukani skrze prsty tak co jako? a je toho vic...
29. zář 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@simi251 jo a jeste je dobre jak nekdo z frantiku potichu nadava na araby atd jim pripomenout ze tam nejdriv lezli oni velci kolonizatori a pak jim bylo zhnilo robit ve svoji zemi tak si pozvali ajajaj to neradi slysi :slight_smile:)))))
29. zář 2011 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzao vies ze odomna na secu v roku 2007 chceli aby som dodala dokument pre cudzincov. Bol dvojaky, jeden typ pre imigrantov zo statov EU a druhy pre imigrantov zo statov mimo EU. Tak som im dodala patricny dokument a pani za okienkom zalomila rukami ze co to mam za dokument, ze ako slovenka musim dodat ten z mimo EU. Ked som argumentovala ze Slovensko je v EU velavyznamne poklepkala na hviezdicku v texte ktora odvolavala na poznamku pod ciarov kde boli staty EU vypisane a kde na moje velke pocudovanie Slovensko naozaj chybalo. Po asi 30 sekundovom prestudovani dokuemntu som ja velavyznamne poklepkala na miesto v tom istom dokumente kde bolo napisane "dokument vydany v roku 2003' , posunula som panej pozadovany dokument a s pozdravom odkracala. Smiechom som vybuchla az na ulici a este raz ked mi o mesiac poslali viatlku a tuto story by som nezazila keby neboli na secu take loboga :grinning:
29. zář 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nguyen
ako, to či vedia či sme v EU alebo nie, no nechcem povedať že je to jedno ale sú tu asi brzdy. Ale aby nevedeli, že sme už 22 rokov nie Československo ale Slovensko, tak to teda neviem či zaspali v čase, alebo čo čítajú v novinách a pozerajú v správach :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to sa mi stalo nie raz :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jediný, kto hneď zareagoval, bola poľka a jeden srb.
29. zář 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzao ved ja to len na pobavenie. V nemocnici kde som rodila som tiez bola obcan ceskoslovenska, taketo mi uz nevadi ale su veci ktore ma este stale dokazu vytocit a to ked mi poslali z banky list ze robia mise à jour mojho dossier a potrebuju moju carte de séjour!!! Secu, CAF a ine su statne institucie a dost skostnatene ale funguju a ci uz vedia ci nevedia beriem teraz uz lahsie ale aby mi sukromna banka ktorej klientom som 5 rokov a cez ktoru vekslujem seriozne peniaze aby si pred tym ako so mnou budu jednat ako s dakym afganskym politickym utecencom mohli nastudovat aktualne (7 rokov stare!!!!) realie europy na to si potrpim. Teda aj si to vyzral ten moj ex-bankar a nemat u nich jeden bezny ucet, livret A a PEL tak sa zvrtnem na pate a uz ma tam neuvidia. Takto som mu len ustedrila lekciu o tom ako sa sprava ku klientom, ktori maju u nich vsetky prijmi, prevody, platby a sporenia. A prdel bola ze ked som tam bola minuly tyzden, prijal ma uz iny chlapik. Neviem ci ten kreten z minula odisiel alebo sa nas iba vdzal a vzal nas tento druhy typek, ale ten uz to mal tak nastudovane, ze som si chvilami myslela, ze mi tam z rukava vysype nie len zakon o volnom pohybe a pobyte bez catre de sejour a datum otvorenia pracovneho trhu ale aj rozlohu, pocet obyvatelov, minimalnu mzdu a HDP vsetkych krajin strednej europy :grinning: Ich naucim....po kostole hvizdat :grinning: :grinning: :grinning:
29. zář 2011 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@nguyen Jani, presne tak :slight_smile: Ako moze ujo z prefektury povedat, ze potrebujem vo FR viza, to fakt neviem.
@zuzao Podla mna by ludia na tychto postoch mali vediet, kto je v EU a kto nie.
@meleri Chapem FR z jednej strany, lebo maju tu s nimi vela problemov. Ale ako pises, pustili si ich sem, a teraz sa to uz neda vratit spat. Mne sa najviac nepaci ta pretvarka, ked sme napr. kupovali byt a ponukali nam iste oblasti... s prekvapenou tvarou, ze preco nie, ze ved nehladame v Paris 16 e.... pritom sami od nich utekaju kam sa len da.
30. zář 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale oni nemaju problem s tou generaciou ktoru sem pustili, ak si vsimnete, ti co su povodne este zo severnej afriky su velmi vdacni a spokojni, cely zivot pracovali a hanbia sa za tych o ktorych je tu rec. Hovorim o novej generacii narodenej tu vo fr a to je problematicka skupina, stazuje sa na socialnu segregaciu a je pre nich jednoduchsie stale sa nieco stazovat a vyhovarat sa na nerovnost sanci ako naozaj sa obracat. Hrozne by chceli mat riaditelske posty ale aby skoncili aspon zakladku to nie. Vedeli ste ze tychto ani v tej severnej afrike uz nechcu? Ktove preco, vsak ze....
30. zář 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Cafte zienky, ja zase len takto na skok vas idem pozdravit. V dobrom zavidim, ze mate cas sa tu vykecavat. Ja som dnes doobedu doma, idem az na obed do prace a navyse sluzim a v nedelu zase :unamused: tak aspon teraz si vas podrdobne docitam. A modlim sa, aby uz porodila dcera nasho byvaleho sefa, lebo uz prenasa, dost pribrala a vraj je neprijemna, tak aby ta 'pohroma' nepadla na mna uprostred noci :grinning:
Postrehla som, ze gijar bude mat novu pracu, tak to je super novinka, drz sa!
30. zář 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Presne ako Turci v Nemecku...
30. zář 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
@zuzao zienky nekomentujem vase prispevky, lebo nemam co dodat. Mam presne ten isty nazor a kopec podobnych STORIES. Tak som dala aspon LIkE. :slight_smile:

Snad aspon jednu vec........my sme uz boli aj ruska mafia raz. Ked susedia este v Tours videli skupinku urastenych chlapcov hokejistov, mimochodom cechov a slovakov, a poculi jazyk, tak im nic ine na um neprislo len to ze sme urcite rusi.
30. zář 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31
neviem, či by to mali rovno vedieť, ja sama som si neni istá, či by som vysypala z rukáva všetkých 27 členských štátov na požiadanie, ale teda fakt je, že tie zažltnuté dokumenty z roku päť by vymeniť mohli.
Nemyslela som ani tak úrady, mňa hneď napadla moja každodenná komunikácia s ľuďmi a teda musím povedať, že všeobecný rozhľad majú pomerne chabý, nielen čo sa Slovenska/Československa týka (alebo som možno len ja mala to šťastie). Inak, presne ako Simi, aj my sme, podľa odpočúvajúcich, prevažne rusky hovoriaci :grinning: Nabudúce, keď sa ma zase spýtajú "c´est quoi cet accent" možno odpoviem, že sme z Kambodže, aj tak je asi jedno, čo poviem...Aspoň budú mať oni nad čím rozmýšľať :grinning:
@gijar
úprimne gratulujem k práci, a ešte k takej serióznej :wink: Si sa tu vyzúrila nad tým, ako nedávajú možnosť zaradiť sa do pracovného procesu, a zrazu je to tu! Možno to tu chodili kompetentní potajme čítať :grinning:
30. zář 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@tini Tak vela stastia nech ta ta ,,pohroma ,, obide. :slight_smile: Chcem sa ta ale opytat, vyuzijem situaciu.

Poznaju u vas porodnici ten DIANATALgel? Moja gynekologicka ho nepozna ale ze je ochotna ho pouzit ze v tom nevidi problem. Len co ak nahodou budem rodit pri niekom inom?

A ohladne EPI-NO, poznas rodicky, ktorym to pomohlo?
30. zář 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky dneska som sa zase tak vytocila.........;neviem ci si pamatate nas problem s jedenim v skolskej jedalni. :angry: Tak dnes ho zase nukali syrom az kym sa nerozplakal. Ja viem, aj on to trosu prehana ale kazdy z nas sme mali ,,svoje,, vrtochy v detstve, nie? Mam ho nasilu nutit do istych jedal, aby sa mu uplne zhnusili?
Som si myslela ze ten listok s prosbou aby ho nenutili jest co nechce, ze to bude stacit. Ale asi som sa mylila. Uz pred tyzdnom som bola predvolana do skoly a dohovaral mi taky mlady chalan akoze vychovavatel na accueil ze to sa takto neda a bla bla bla ze to je potom difficile avec les autres enfants ak on nechce jest. Asi to myslel tak ze potom ani druhe deti nechcu jest ked vidia ze on nemusi. Neviem. Ale druhe deti ma poprve nemusia zaujimat a po druhe myslim si ze tym druhym detom tam je jedno ci nejaky Andrej S. zje syr a salat alebo nie. Dnes dokonca povedali Andrejovi ze to su pravidla jedalne ze kazdy musi zjest vsetko. To akoze mi zakazu davat dieta na obedy len preto ze je priebercive v jedle? Maju na to pravo? Ved ja by som bola prva kto by sa tesil ze moje dieta konzumuje vsetko.....ale co mam robit????? Mam ho fakt nutit? To ani nahodou. Mam sa nechat dotlacit skolou do toho, ze ho budem vodit zase cely rok na obedy domov?
Inak mne osobne tiez vadi, ze nepapa vsetko ale tak podla toho co zje cez obed, snazim sa mu potom doladit vecerne menu. Ak viem ze na obed nejedol zeleninu, kazdopadne ju ma vecer alebo ak nemal cez den maso, dostane ho na veceru. Ale chcem aby ostal v cantine cez obed, aj pre neho je to fajn lebo on sa tesi napriklad z futbalu a z inych hier cez obed. Doma by len kukal TV cez obed.
Co mam robit???? Poradte. Mam si stat tvrdohlavo za svojim, aj ked na mna uz v skole skaredo pozeraju? Alebo maju pravo ma takto deptat?
30. zář 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 toto mi velmi pripomina nase skolske casy ked nas ucitelky nutili jest maso a rozne gebuzinky v jedalni :slight_smile:neviem ci niekto ostal z toho poznaceny... :confused: No ja neviem ked ma jedno dve jedla ja by som trvala na tom nech mu ich nenukaju, pokial by zvysok zjedol tak sa mi to nezda velky problem, ale ak vecsinu nelubi ako lubi su to za prve vyhodene peniaze a za druhe pre neho neprijemny zazitok takze by som sa na to asi vykaslala a stravovala ho doma, alebo aspon napr. 3dni doma, 2dni v jedalni.
30. zář 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@simi251 tak to je drsne...bych je kopla do zadku hele sem se ted psala anzela a rikal ze oni meli jedno pravidlo ze to museli aspon zkusit predtim nez rekli ne ale pak ze je nikdo nenutil...a co ho vodit domu? ja sem asi do petadvaceti nejedla nic. zato pak....:slight_smile:))) prece ho nemuzes nutit!
muj syn je hubeny jak bidlo a taky nechce nic jist...proste je to mozna nechutenstvi...u me to tak bylo jidlo pro me nebylo dulezite, nemela jsem na to chut; nepocitovala sem hlad cpali do me nejake pangaminy a prasky no a podivej se na me ted zeru furt a jak mi chutna..podle me do te tricitky se rozji kazdy a pak jen smutne vzpomina na to jak byl stihly...
30. zář 2011 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@sonka31
@nguyen
jako u mne je to tak ze araby chlapy sem moc nemusela pac kolikrat i byli otravni nebo tak ale od te doby co mam deti tak pohoda chovaji se jinak pomuzou s kocarkem a tak proste my jich tady mame spoustu a znam i nekolik matek z MJC a jsou to pohodove zenske..asi je to tim ze tady na vesnici jsou vic v pohode..oni tady pracuji na stavbach nebo v zemedelstvi ale jsou to uz lidi tricetileti nebo o neco mladsi ti dost mladi mi taky prijdou dost divoci...ale de mi o ten princip ze ti francouzi sou fakt pokrytci v tomto...
30. zář 2011 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ale jasne ze su aj v poho arabi, ja mam jednu z najlepsich kamosiek arabku ale to je tunisanka narodena tam, takze ta prva kategoria a potom manzel dalsej kamosky je marokanec ale narodeny uz na korzike takze druha kategoria ale rozdiel je jasny aj ked mozno nahodny. Chlapik je v podstale fajn ale tiez mal podmienku a "naramok" na clenku za nelegalne drzanie zbrane...a potom mame uplne fasa kamosa a ked tak nad tym rozmyslam, on sa tiez narodil v Egypte. No verim ti na cestne slovo ale ja araba narodeneho tu bez trestneho registra nepoznam:wink:
1. říj 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nguyen hm to ja nevim kdo ma zbrojni pas nebo ne proste jsem jaksi rada ze s nima nemam zadne problemy a nektere zname jsou mi vylozene sympaticke...s temi muzi nevim moc je nemusim ale jiste je spousta z nich slusnych...jen se mi nelibi ten postoj francouzu...podle me kdysi se tem arabum taky nelibilo kdyz jim tam francouzi vlezli a zacali jim tam komandovat....tak ted to maji za to ze jim tady delaji problemy...
ale ja tak mluvim protoze sem sobec, protoze my od nich bydlime daleko mezi samyma francouzema a mame pohodu.....asi bych mluvila jinak kdybych je mela vedle v baraku ...
ale proste kdyby tam francouzi nelezli nebo si je tu nezvali tak to ted tady nemaji takove problemy...
2. říj 2011 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blanblan
@meleri ahojte maminy. Ja som sa teda rozhodla ho v tej Cantine nechat. Pretoze u nas to nie je nechutenstvo . Ved on zje toho viac ako ja. Od malicka to bolo dieta ktore sa lubilo napapat. On ma naozaj len zopar jedal, ktore proste do neho nikto nedostane. A kedze jedno z tych jedal su syry, tak mame problem takmer kazdy den. Preto ma to stve. Nech uz pochopia ze SYR jednoducho nie, aj ked je to ich narodny poklad. Jemu syry smrdia a koniec. Spapa len natieracie ako LaVache qui rit alebo tie platky co idu do cheesburgerov. Mna napriklad tiez nikto neprescedci aby som dala do ust Fruit de mer. To nehrozi.
A ked vidim na jedalnom listku ze bude obed kde mu nic nesadne, tak jasne ze ho beriem domov. Aj teraz vo stvrtok to tak urobim. Pretoze maju omeletu so spenatom. Prazenicu ma rad ale omeletu nechce. Tak co ho zabijem? Takze fakt nejde vobec o nejake nechutenstvo alebo stres z Cantine. On ma stres len z toho ich vecneho presviedcania.
4. říj 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
@nguyen Kocky, vy ste rodili nedavno....mozem sa nieco opytat? Viem ze kazda porodnica je ina ale predsa. Tam kde ste rodili vy:
- Boli tam k dispozicii nemocnicne odsavacky mlieka?
- Je tam moznost zapozicat si monitor dychu?
- Mali ste pocas porodu nemocnicnu koselu?
- Mali ste k dispozicii Serum physiologique a dostali ste pri odchode domov recept na tp serum a popripade Compresses steriles a podobne veci na pupok a pod?
4. říj 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251
1 ano
2 ano ale nevyuzila som, podla mna je to kravina
3 ano
4 v nemocke som serum mala dokonca mi dali vsetko do zasoby aj domov - plienky, utierky, serum, vitamin, biseptine ale predpis nie, to stoji par centov v supermarkete
4. říj 2011 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 na prvé dve otázky neviem odpovedať, ani jedno ma nezaujímalo :sweat_smile: Pri prvom pôrode som mala toho "anjelika", druhý pôrod vo vode a všetky tie serepetičky mi dali v pôrodnici ako vzorky+recept na fyzio roztok, biseptine, gázové štvorce a prvé vakcíny :p
4. říj 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
caute kocky/tak sa k vam pripajam ,som v 10tt a zijem vo fr.nerozpravam francuzsky a konecne som nasla anglicky hovoriaceho gynekologa:slight_smile:jupiii.pretoze to co som si tu uz zazila je hrozne ,aj nemocnicu som radsej zmenila ,len rozmyslam ako to tu dopadne s porodom ,ved ked to na mna pride a nebude tam ten moj dk,tak neviem ako to tam zvladnem.mozete mi niektora aspon popisat ako to tu chodi a co ma caka ,dakujem:slight_smile:
4. říj 2011 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@simi251 ahoj ja jsem po porodu pozadala o transfer do mensi nemocnice a tam odsavacky meli jenom rucni proto jsem pak mela takove problemy.
radim nech si el odsavacku predepsat a pujc si ji v lekarne hodi se to na pak.
m. dechu to nevim.
ne mela jsem svoje obleceni pri porodu.
jo predepsat si muzes nechat cokoliv chcces staci se domluvit s pedieatrem :slight_smile: celkem ti zavidim rada bych jeste ten porod zazila ale do tretiho uz nejdu! :slight_smile:
@simi251
jasne proc bys mela ustupovat; udelej to jak to citite vy a jak je to nejlepsi pro maleho manzel zas rikal ze jist doma byla nuda a v kantyne mel kamarady vidis tak mozna je to tak lepsi a nenech si do toho kecat pitomyma ucitelkama ony dycky vedi vsecko nejlip; viz moje mamka a muj nejlepsi kamarad kteri jsou ucitele a je to s nima nekdy k zblazneni :slight_smile:)))
5. říj 2011 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek