• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@blanblan ja by som asi prvého konzultovala generalistu, prípadne gynekológa, ak máš v blízkej dobe RDV, ale generalista je väčšinou prvým kontatom a mal by ťa vedieť navigovať.
6. říj 2011 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
k tej pupočníkovej krvi ešte:
http://www.modrykonik.sk/forum/tema/pravda-o-pupocnikovej-krvi-reporteri-stv1/?lastref=it&post=last&page=1
reportáž na STV je z 20.júna 2011, tak si to treba preklikať :wink:
6. říj 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte jej tu je ale tehuliek!!! :slight_smile: blahozelam vam..... vsetkym...
co s atyka pûpocnikovej snury tak je to v frzakazane nato pozor.. aj ked najdete sikovnych lekarov co to ponukaju vezdte ze je to zakzane s dovodu ze infikovana krv nemoze zachranit je toho vel a, ael hlavne aby s toho nebol bisnis ako v inych krajinach postupne aj ine eu staty uz zakzuju.. :wink: geneticke testy ti urobia v kazdom genetickom oddeleni v parizi chod do necker nemocnice alebo lepsie zavolaj a objednaj sa.. :wink: ale najlepsie ti poradi tvoj gynekolog.. :wink:
6. říj 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek A prosim Ta nevies odkedy je to zakazane, Lebo u nas na klinike je velky plagat na stene. Tak neviem ci by si to tam dovolili nechat ak by to bolo fakt zakazane. A neviem o tom nic najst na nete. A tusim ze som o tom videla aj clanok v casopise pre tehulky.
6. říj 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 uz par rokov ; pred dvoam mesiacmi bolo v televiznych 20 o tom reportaz... ano niektori lekari na klinikach davaju o tom info len zabudaju ze dotycni rodicia vela rizkuju. darovat mozes ale financne aby si nechaval pre svoju potrebu je zakzane.. - accepter que ce sang soit offert pour un don solidaire; le don autologue (conservé pour soi-même) est interdit en France
- remplir un formulaire de consentement

http://www.sangdecordon.org/avis-scientifiques/partenariat-scientifique/
na nete najdes toh vela...
6. říj 2011 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 darovanie pupocnikovej krvi vo Fr. nie je zakazane, mozes darovat, ale len do les banques publiques.

Nebola som tu uz strasne dlho a vidim, ze pribudli nove tvare. Vsetkym tehulkam gratulujem :dizzy_face:
6. říj 2011 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janka_fr janka ahoj!!! tak si preloziula co som dala... zabudl asom to prelozit ale pocitam ze simi nepotrebuje preklad.. ze?? :wink:
6. říj 2011 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ja som neprekladala, len medzi pisanim som este nieco robila a po odoslani uz tam bol aj tvoj prispevok :slight_smile:
6. říj 2011 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan to aj mna zaujima, na SVK som pravidelne 3x do roka darovala krv, moja krvna skupina bola vzdy nedostatkova a tak mi vzdy hned volali, ked sa blizil moj termin. Chcela by som aj tu, ale neviem ake su podmienky. O darcovstve kostnej drene tiez rozmyslam, ale mam zatial minimum informacii.
6. říj 2011 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janka_fr momentálne už stačí len vyplniť formulár, keď som dalova naposledy krv, tak sa to nejako hlásilo na transfúzke, ak sa nemýlim.
A tu tiež posielajú kartičku, že majú málo krvi a miesto najbližšieho ambulantného odberu. S kartičkou potom, samozrejme, berú skôr.
http://www.dondemoelleosseuse.fr/je-souhaite-devenir-donneur/
7. říj 2011 v 00:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr
@erikasadek Erika ja som myslela ze sa bavime o zakaze ako takom pre vsetky sposoby. Preto som bola zaskocena. Lebo som nasla na nete info o nemocniciach kde su banky na to a podobne. Preto mi neslo do hlavy, ze by to robili CHU aj napriek zakazu. Pre vlastnu potrebu som nechcela, to som uz pisala vyssie. Ak , tak urcite do verejnej zbierky. Tak sme sa konecne pochopili. :grinning: :grinning: :grinning:
7. říj 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 nie len pre vlastnu potrebu daval som to preto , pretoze viem ze slovensky casto saleju za bankou na vlastnu potrebu a ej s toho poriadny biznis na slovensku :angry: pretoze uz sa stalo ze niektorer su prekvapene preco v fr nieoc take neexistuje teda o tom nepocuju tym padom ze su fr 100 rokov po zadu. :grinning:
pravda je taka ze za chvilu bude velky dopyt po pupocnikovej krvy mozno ste poculi mozno nie ale prave frantikom pred mesiacom to bolo v novinach tu sa podarilo vyrobit umelu krv , prave na zaklade popocnikovej krvy!!! takze asi za 10 rokov ak vsetko dobre dopadne uz nebude treba tolko darcov a tolko nedostatku krvy //// takze urcite bude neskor skor odkaz stante sa darom krvy ;; prosim budte darcom pupocnikovej krvy pri kazkom porode.. :wink:
7. říj 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@janka_fr ahoj jani jak se mate? co Jullien? ten uz musi byt veliky! ja uz na skype nemam moc cas sedim povetsinou tady jak mam cas... a jak ty? ahoooj
10. říj 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky to vas obdivuju ze darujete krev. ja to darovala jednou kdyz mi bylo osmnact a bylo mi druhy den tak blbe ze jsem nemohla ani vstanout z postele...jak to prozivate vy?
10. říj 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meleri Tak presne z tohto dovodu mam strach z darovania krvi aj ja. Bojim sa, ze by som potom bola slaba a odpadla by som. Som zbabelec v tomto. Ale zase ja mam casto vraj miernu anemiu, sice bez priznakov, ale predsa. Hemoglobin je sice vzdy OK ale zeleza malo. Aj moja mamina to ma cely zivot. U nas su to asi normalne hodnoty. Papame malo masa. :slight_smile: Takze mozno by od nas ani krv nevzali. Ktovie. Ale o tej pupocnikovej budem silno premyslat. Vsak ak moze niekomu pomoct, preco nie. Aj tak by skoncila na ,,smetisku,,
10. říj 2011 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@simi251 ja s tim mam taky problemy teda mela jsem v puberte s anemii ale pak se to upravilo moje mamka to prave taky ma cely zivot ale me to pak preslo jakmile se mi zmirnila menstruace. mela jsem ji v puberte moc silnou a do toho jsem mela jeste kvuli anemii i nechutenstvi takze to bylo takove naprd...ale s tim darovanim ten druhy den jsem prakticky prolezela...ja taky maso moc nemusim ted se hodne premaham kvuli kojeni...ale jinak tak jednou za tyden dvakrat mi bohate staci i kdyz to asi neni zrovna idealni....
10. říj 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri mame sa fajn, len od kedy robim, tak tie dni tak strasne rychlo utekaju a nic nestiham :grinning: . Jullian chodi do maternelle, je v grand section, v triede je 22 velkych deti a 5 malinkych. Pre Julliana je to fajn, pretoze on vzdy vyhladava starsie deti.
Anemiu som aj ja mala v puberte a krv som zacala darovat az v 29 rokoch, pretoze dovtedy som nemohla kvoli vahe, mala som max. 47kg. Mne po darovani krvi nebyva zle, vzdy som sa po tom najedla a isla som normalne do prace. Ja sa len nesmiem pozerat na ten sacok s krvou ako sa prevaluje, lebo ja odpadavam z toho pohladu na krv.
10. říj 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janka_fr ahoj super gratuluju s praci ! to verim chodit do prace a pak se starat o rodinu to musi byt pekne narocne. Aha tak Samsonek pujde ted v lednu najednu stranu mam obavy jak to zvladne zezacatku nadruhou si zase oddychnu aspon ta rana...sice si s Adrienkem pekne spolu hraji ale prijde mi ze touzi po kamaradech a tak...
aha tak to mi pohled na ten sacek nevadil spis pak no... :sweat_smile: uz do toho nejdu asi...
10. říj 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Aj ja sa teraz premaham kvoli babatku. Aby malo co treba tak aj masko si dam. Ale v prvom trimestri som ho nemohla ani citit.
10. říj 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@simi251 to je zvlastni mi maso strasne chutnalo prave v prvnim a druhem trimestru a pak sem to nahradila Nutellou a s masem byl konec :unamused: ani nevim proc a pak sla kila nahoru...a jak se citis? tricaty tyden to je krasa :dizzy_face:
10. říj 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri tak to pojde do skolky vo veku skoro ako Jullian. Peti neboj sa, ak sa pamatas, tak my sme mali strasne problemy s adaptaciou, maly stale plakal. Prestala som ho davat, lebo som bola doma a az tento rok v januari zacal chodit a po 2 tyzdnoch si zvykol a po mesiaci sme uz nemali ziadny problem. Teraz od septembra nastupil do maternelle a super, kazdy den sa tesi do skolky. Uvidis aj Samson to zvladne, len mozno potreboval cas ako ten nas drobcek.
10. říj 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Ja sa citim dobre. Zatial ziadne komplikacie. Len niekedy mi brucho zavadzia, nemozem sa hybat tak, ako by som chcela a tolko, kolko by som chcela. Ked to prezeniem s pohybom, brusko mi to hned hlasi. Mne sa teraz posledne tyzdne praveze vaha ustalila, resp. spomalila, lebo v druhom trimestri to islo rychlo hore. Trosku som zacala papat viac zeleniny a menej cukru a je to OK. Ja nastastie nemam take tie chute ze nutela a sladkosti. Ale ovocie to musi byt a tiez skor take ze cestoviny s cukrom a makom alebo palacinky. To ano. Alebo strasne mi teraz chutia jogurty a tvrde syry. A cervena paprika. To je momentalne moje. V prvom trimestri to zase boli paradajky. Takze taketo chute mam. :grinning: Ale najlepsie je ze sa ma cim dalej tym viac ludi pyta ze ..;to uz bude coskoro, ze? No tak to idu odpadnut ked poviem ze este takmer 3 mesiace. :grinning: To preto ze mam velke brusko a take velmi dopredu. :grinning:
10. říj 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky, mate niektora skusenost s postelnymi oblieckami z La Redoute? Zlozenie maju 50%bavlna a 50% polyester. bojim sa ich objednat ze budu priesvitne alebo pod. ja radsej kupujem az ked vidim. Lenze tu v Nantes nie je boutique La Redoute.
11. říj 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janka_fr dekuju ti. ja to prave tak citim ze ted v zari to bylo jeste brzo navic mel porad pleny odplenkoval se teprve nedavno. ale myslim ze v tom lednu to uz bude v pohode. Tak mam pocit ze muj Sam bude taky asi plakat ale co se da delat ja se priznam ze je to cim dal narocnejsi s obema a i kdyz si krasne spolu hrajou a tak tak precejen je musim hlidat a dneska vecer uz jsem tak vyplivnuta a to mam jeste varit ...:( takze budu i rada kdyz ta rana bude pryc a ja v klidu navarim a budu se venovat Adrienkovi. a jak to mate s reci uz hezky mluvi? Samson mota vsechno dohromady v jedne vete rekne ceske slova takze mu lidi tady nerozumi a v cesku taky moc ne :( tak nevim rozmluvil se Jullien ve skolce nebo uz mozna driv?
11. říj 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@simi251 jo s tim brichem ja jsem podruhe mela taky velke poprve nic navic jsem porad lezela takze ani moc nerostlo ale podruhe si taky mysleli ze uz rodim. ja jsem s prominutim jedla jak prasisko proste krome normalniho jidla jsem to prokladala sladkostmi ale v takove mire ze fakt nechapu ze nemam cukrovku. pritom jsem si fakt nemmohla pomoct. ted uz je to jakz takz snazim se no ale vaha nejde dolu. to je super ze jis zdrave jen se drz a delas to nejlepsi pro miminko preju ti nadal pohodove tehotenstvi!
11. říj 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@simi251 jako s prosteradlama? tchyne nam par koupila ale na dospele a v pohode jsou moc hezke. prave ze ty co mam tak jsou pomerne kvalitni a hezke tak nejak asi jako na fotkach. ja moc nemusim to jejich obleceni, to vypada krasne na fotkach ale pak obcas jak to prijde tak to kolikrat stoji za starou belu. ted mi tchyne koupila tricka pro samsonka a jsou to vylozene hadriky. ale ja jsem vdecna za cokoliv aspon se to vynosi...
11. říj 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Snazim sa stravovat rozumne uz teraz lebo u mna to po prvom tehu tiez nefungovalo tak ako sa vravi ze popri kojeni sa chudne. Ja som pri Andrejkovi pribrala ,,len,, 15 kg ale ja som mala pocit ze popri kojeni som skor pribrala. Stale som mala o 5 kg viac ako by bolo treba. A nesli dolu. Az ked som zaacala makat v hoteli ako chyzna a to uz mal A. 5 rokov. Tak teraz sa snazim uz teraz to regulovat lebo neviem ako telo zareaguje po porode. A mam kamosku ktora pribrala iba 10 kg, z porodnice isla ako modelka a teraz po 2 rokoch kojenia je ako skrina s prepacenim. No co uz...kazda sme ina. Ty si kolko pribrala v tehu? Ja mam zatial +11 kg.

A tie prosteradla chcem tiez tie dospelacke z Redouty. Su zlacnene teraz na 16 za jednu postel, co je fakt super cena a prave preto sa bojim, ci to nebude nejaky smejd. http://www.laredoute.fr/vente-parure-housse-de-couette.aspx?productid=324219447&documentid=201211&categoryid=68539074&numberpage=3&pos=32_n_n
12. říj 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 neboj smejd to nebude ja kupujem len ked su zlacneneia od nich a mam velmi kvalitne vaci za malu cenu;;; :wink: takze sa neboj a aj postelne uvidis kvalitne su.. :wink: mam uz roky od nich a stale kao nove;. :wink:
@meleri jedine co vyzera pekne na fotkacha stoji za nic si prix malice to su fakt smejdy za malu cenu.. ale ked kupis kvalitne alebo lanove kosele apodobne tak ver mi ze nai po rokoch tomu nic nie je .. :wink:
12. říj 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Vazne? To si ma potesila. Lebo teraz uz aj v obycajnych supermarketoch stoja vsetky okolo 20 a niektore su aj tak ako sietka.A 40 EUR za 1 postel sa mi nechce vyhadzovat. Este v IKEY sa mi zdali celkom fajn ale ziadne mi nevyhovovali farbou a vzorom a tiez boli po 20 za postel. . Sme sa s MM na nijakych nezhodli. :grinning:
12. říj 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 hehe.. akurát som si dnes hovorila, že musím objednať ešte nejaké posteľné prádlo pre Sáru, lebo máva ešte stále dosť nočných "nehôd", tak fut točím jej dve sady dokola...no a ja buď kupujem v Carrefoure biobavlnené alebo v Redute :grinning: Máme od nich aj my aj Sára (ale čisto bavlnené) a ani jedna sada nie je priesvitná ;)
12. říj 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek