• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
autor
@erikasadek to jo. tchyne kupuje pres tu redoute zasadne ve slevach a stoji to za starou belu..

holky kdyz uz se bavime o tech nakupech da se ve francii poridit nove sedatko na krmici zidlicku? myslim takova ta sundavaci cast. mam zidlicku Tex coz je myslim z Carrefouru? nebo existuje nejake universalni? zidlicka je to takova ta robustni, sklapeci. koupila jsem ji z druhe ruky a ted se mi to zaclo lamat v tech spojich..
12. říj 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ahoj, v autour de bebe by si to mohla najst
12. říj 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
k postelnej bielizni a aj k uterakom, ja som si pred piatimi rokmi kupila dve sady postelneho pradla v francoise saget a tiez uteraky a osusky a teda mozem povedat WOW!!! mozno nie su uplne najlacnejsie ale je to top kvalita. Predtym sme mali rozne zo supermarketu aj lacnejsie aj drahsie ale po polroku to zmenlo tvar, farbu a zacalo sa to vsade parat. Je fakt ze ja dam oblieckam "zabrat" kedze menim postelnu bielizen kazdy tyzden, periem na 60° a k tomu ju este aj zehlim a tie obliecky su uplne "nedotknute" po piatich rokoch. Uteraky su tiez super. Su sice po tych 5 rokoch menej "hunate" a trosku stvrdli ale ked si to porovnam s uterakmi ktore pouzivame na plaz alebo pre navstevy (co je vynimocne) tak su este v lepsom stave. K tomu sme si kupili pred rokom jdnu sadu postelnej bielizne v Bequet a konstatujem rovnaku kvalitu. Takze ked spocitam kolko by som minula za priemerne drahe obliecky a kolko by som ich za ten cas musela vystriedat tak by som na tom poriade prerobila. Retutacke nepoznam ani trochu, ale 3 suisses mam pre krpatu a zatial drzia a vyzeraju fajn, ale je to len 2 a pol mesiaca takze este nemam potrebny "odstup". Ale sef mi daroval k Evinmu narodeniu sadu uterakov (maly velky cape de bain atd) "pesonalisé Eva" od carre blanc a to ine je maso!!! Este nikdy v zivote som nedrzala v ruke podobnu kvalitu frote uterakov, museli stat majland ale mojim snom (az raz budem velka a bohata :grinning:) su obliecky a uteraky (a vsetko!!!) z BHV. Neviem ci je u vas siet tychto obchodov, my tam chodime "slintat" a sem tam si nieco kupime (pohare, noze ...) ale vacsinou sa mi kruti hlava pri ich cenach. Ale maju skvele bytove doplnky, vazne som asi krajsie nevidela a sudiac podla par veci co som si dovolia u nich kupit, kvalita je odpovedajuca.
13. říj 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen to si asi ešte nemala v ruke uteráky z bambusu.. to je teda iné mäso. My máme dve detské osušky pre kočky a najradšej by som im ich znárodnila :dizzy_face:
13. říj 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan hrube a hunate? Mnaaaam...ee este som to nedrzala v ruke a co to vydrzi?
13. říj 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan obzrela som etikety toho co mam doma a nasla som bambusovu osusku (darcek od svagra-uplne som na nu zabudla), resp 35% bambus a teda v tomto pomere je sice lepsia ako tie nase stare uteraky (aj ked boli nove taketo neboli) ale tie bavlnaky od carre blanc su lepsie, mozno uplny luxus by boli bambusaky od care blanc :grinning: ... ale vidis sprosta by som zomrela a ani by som nevedela ze mam bambusovu osusku doma :slight_smile:
13. říj 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tak ja si zase uzivam agyptsku bavlnu co raafat nosi s egypta!! :grinning: tam to stoji skoro nic a tu je drahe ako fras!!! pre deti tielak a slipy a ine a pre nas uteraky a postelne.. ale mas pravdu
@bihan
@nguyen ich kvalita je uzasna... BHV, printems, a la fayaette gallerie su uzasn eobchodaky :slight_smile: na taketo veci cena sa rovna kvalite....
baby chyba mi uz iba 13 kil a som schudnuta ako za mlada 7 mesiacov 43 kg dolu... jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
14. říj 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@erikasadek co to mas za dietu, nieco som asi zmeskala, aj ja chcem!!!! este mi chyba 6 kil do predtehotenskej vahy ale na idealnu tak okolo 10 a stagnujem uz mesiac :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. říj 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen nepotesim ta ja som boal operovana... :grinning: :grinning: diety som zila cely zivot a ziadna uz nezaberala!!!!!! 6 kg neboj to das dolu horsie je ked mas dat dolu 30 a viac!! ver mi.. normlane je z mna znova ta ista baba a normalne mozem obliect ùmoje stare satsvo!!!
14. říj 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nguyen a co je to za znacka ta francoise saget? to je po netu nebo nekde obchod?
@bihan a uterky z bambusu to je taky z netu? uz jsem o tom slysela ze je to super...
@erikasadek ja si koupila jednu damskou vlozku z egyptske bavlny a je pravda ze to bylo dost drahe ale fakt takovou super bavlnu jsem jeste nezazila fakt skvele....skoda ze v evrope se to moc neprodava...No stejne jako ty parfemy ty jsou stokrat lepsi nez ty nase evropske...
14. říj 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri na nete, obchod som este nevidela ale mozno...
15. říj 2011 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan tie detske bambusove tie si kupila tu vo FR v obchode, tie co vyzeraju ao frote? ? Lebo aj na SK a CZ sa predavaju vyslovene detske volaju sa kikko. Ake mas ty? Lebo musim kupit este jednu osusku pre malickeho tak rozmyslam o bambusovych. Ale tu v obchodoch som videla len take dospelacke obdlznikove.
15. říj 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri @simi251 To sú Tots Bots farebné osušky. Sára má fialovú, Marína oranžovú. http://www.sebio.be/Cap-de-bain-en-bambou-Tots-Bots
Kupovala som ich cez britský ebay asi za polovičnú cenu :grinning:

Simi, Kiko nie je veľmi dobrá značka.. mám od nich bambusové farebné plienky, neskutočne sa praním zdeformovali, jedna sa mi predrala.. a teda aby sa predral štvorec, to som ešte nevidela.

@nguyen 35% bambusu nie je veľa, ale čisté bambusové sa asi ani nepredávajú, lebo bambus je síce super hebký a antibakteriálny, ale nedrží formu, takže sa väčšinou mieša s polyesterom.
Super je aj bambus-organická bavlna.. to je lahôdka.. teda biobavlnka je lahôdka aj bez bambusu.. kúpila som kedyis 2 komplet dospelácke sady a aj keď už nemáme sušičku, tvrdnú oveľa menej ako obyč bavlna.. ten carre blanc musím vyskúšať :grinning:
15. říj 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Vazne??? Tak diky ze si ma upozornila. Lebo tie Kikko osusky su tusim take iste ako tie plienky len vacsie. :unamused:
15. říj 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bihan vypada to pekne...o kikku sem to slysela ze i ty pliny nic moc;..me zklamaly ty blueberry. mam teda jen jednu ale po jednom diteti a pul je to nadranc....i ten bum genius jsou super pliny ale taky toho moc nevydrzi...mam pocit ze celkove tak jedno dite a to jeste aby se odplenkovalo brzy...akorat popolinky ty vydrzi vsecko!
15. říj 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ja by som to nekupovala.. navyše je to tenučké.. ešte ako plienky ok, ale ako osuška určite nie.

@meleri ja mám blueberrku len jednu aj to pre Marinu, takže pomerne čerstvá.. zatiaľ nemám výhrady. Bum Geniusky držia ešte po Sáre, aj keď sucháče teda už odchádzajú. Ono zase keď máš plienku od narodenia po nočník (teda myslím jednu jedinú, nie sadu), tak pri tých 3praniach týždenne počas min. 2r veľmi zázraky čakať nemôžeš ;)
15. říj 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Odporucali mi to kocky zo skupiny co mame rovnaky termin ze je to vraj vyborne Aj to ma normalne nazov ze osuska. . Preto som nad tym rozmyslala, ze to velmi chvalili.
15. říj 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Tieto som myslela. A som sa sekla, nie su tkane ako plienky. http://www.detskyraj.cz/kojenecky-textil/kikko-bambusova-osuska-barevna-90x100cm. Myslis ze aj tie su na figu?
15. říj 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 hej hej, to je to isté.. plienky sú presne také isté, len menšia. Ja to tenké a po pár praniach sa to deformuje. Ak to perú raz za 2t, tak sa to hneď neukáže. Sú jemnučké, krásne farebné a lacné ale je to len veľká plienka, nie osuška.
15. říj 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 a chváliť z tehotenskej témy môžu, keď to držali vruke asi len zabalené v balíku :grinning:
15. říj 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Tvrdila mi to jedna kocka ze jej kamaratka to pouziva a velmi si to chvali. Takze ta osoba ktora mi to odporuca, to mozno ani len zabalene nedrzala. len o tom pocula od dalsej. :grinning:
15. říj 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ako ti radi bihan, ja by som ich uz tiez nekupovala. Tak isto som ich mala a po par praniach totalne zmenili tvar, zo stvorcov sa stali obdlzniky . Ja som mala tieto - http://www.detskyraj.cz/kojenecky-textil/kikko-bambusove-pleny-barevne-70cm-3ks
carre blanc mozem tiez odporucit, Jullian ma odtial osusky a po troch rokoch su stale ako nove.
16. říj 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr Dakujem . Tak uz som sa teda rozhodla ze kikko nie, ked mate taketo skusenosti. Ale pravdupovediac to Carre Blanc je straaaaasne drahe. Co som pozerala novy katalog tak detsky zupan 69 EUR a obliecka na vankus ze 25? Mozno raz ked budeme zarabat obaja s MM. Teraz sa mi to zda nad nase pomery dat 200 eur len za obliecky na postel. Ale verim ze je to vsetko kvalitne. Aj ked vzorom sa mi velmi nepacia. Este tie uteraky a detske sady ano, tie su mile.
16. říj 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bihan jo me prave taky odchazeji ty suche zipy. ne my mame jenom latkovky a problem je jenom s tou jednou. Ja davam hlavne ty popolini ty bum genius davam spis na venek. no papirovky davam jen na noc jednu...ja jsem rada ze uz se Sam odplenkoval s dvema to byl zahul teda a myslim ze ty pleny by uz moc nevydrzely! ja uz ale do toho neminim invenstovat ani cent.
16. říj 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
chcem sa spytat, ci nam bude CAF prispievat na creche aj ked bude maly chodit len 2 dni v tyzdni....na vsetky dni nie je miesto totiz, takze toto mi zatial garantovali ako place d'urgence , ci ponctuel ci ako.....zaujima ma, o co mam ziadat na CAF-e. dakujem :slight_smile:
17. říj 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ahoj ano bud eti prispievat ale kolko to ti povedia len oni resne povedane to budes vediet mesiac po ked das dieta do jasli// je to ako u assitent maternnel presnu sumu kazdy zisti az mesiac po dani dietata..... neboj a drzim palce v novej praci....

inak ked vam pisem vela krat som vam psominal aurobte si domaci tvaroh doma jednoduche.... tak nahodou som nasla toto video ktore vam ukaze kao na vec jednoduche ako facka teda apson ja som boal zvyknuta doma na takyto tvaroh len prvu cast pouzite teda vyrobu a vysusenie zbytok uz nepotrebujete... :wink: http://www.youtube.com/watch?v=ItbloJFX1qw snad vam mnohym pomoze.. :wink:
19. říj 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Meleri, ahojky, diky za radu ohladne SEC a europskej karticky, bola som to dnes vyziadat sebe i svojim chlapom. Ideme totiz na Vianoce na Slovensko, juj ako sa tesim, na maminu kuchynu, na pecenie sladkosti,na Simonkove 1. Vianoce a oslavu 1. roku. Trosku sa uz obzeram po darcekoch, nech potom nestresujem... boli sme na trhu doplnit zasoby ovocia a zeleniny (u nas rekordna spotreba) a prechadzali sme v ulickach okolo stankoch, v tom jeden predavac - marokanec, zvrieskol: Madame, 1 euro tomates, 1 euro.... ja som skoro odpadla, tak som sa zlakla, a este viac Simon v kociku, najprv vyplestil ocka na mna, nadychol sa a spustil rev.... no neviem kam ho az bolo pocut. Ten clovek si uvedomil, ze prilis zvrieskol, bol v rozpakoch a cez pultik mi zacal podavat cely trs bananov a krasne velke mandarinky, ako antisokovu terapiu na Simonka :slight_smile:)))))))) Inak sa tesim, podarilo sa mi kupit kalerab a petrzlen, to je sviatok, mne sa to nikde nedari zohnat. V Normandii sa to vraj predava, ako mi povedala pani predavacka.
19. říj 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@erikasadek Fajn ten tvaroh, Erika, zase chute narobene, cez vikend skusim.
@simi251 Ty mas teraz krasne starosti, vybavicka :slight_smile: Myslela som si, ze kupim a vydrzi mi to nejaky cas, ale uteraky a osusky pre maleho mi treba komplet vymenit, kupovala som to v BA v auparku, drahe a nic moc. Paradoxne nase 2 velke osusky kupene provizorne v ikey drzia :o)
19. říj 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31
to vykrikovanie predavačov o akciách v obchode mi prišlo na začiatku, keď sme sem prišli, strááášne smiešne. Zvlášť jeden, v najbližšom "zelovoci" pri nás, kričí, akoby mal oné, vajcia priškripnuté :grinning: no nenapodobiteľný zvuk. Sa vždy pousmejem, keď ideme okolo, on si asi myslí, že mi je sympatický, tak také očko hodí a ešte viac sa snaží kikiríkať :grinning: no zážitok :slight_smile: A že si zohnala petržlen závidím, ja po ňom pátram čo sme tu, ešte som nikde nezohnala. Ani čerstvý ani mrazený :frowning2:
20. říj 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
zkuseny rodicky, prosim o nazor. Hledam nakou porodnici a z toho, co ctu na netu, jsem lehce zmatena. V kostce, epidural je tu standart, nekde ti ho proste daji, i kdyz nechces, rodis jen vleze, nastrih hraze automatika a co se tyce pomoci s kojenim, tak o tom si clovek muze nechat zdat.
20. říj 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek