• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@rosny Nie neboj sa.....na nete su casto popisane blbosti ak citas fora mamiciek. Epidural ti tu nikto nesmie dat bez tvojho suhlasu, veed na to sluzi RDV u anesteziologa. , Ani nastrih nie je samozrejmost. Polohu si mozes vybrat v ramci moznosti, pomoc s kojenim tu vacsinou je. 13.10. som bola na info stretnuti tu u nas v jednej klinike takze mam cerstve info ze nastrih len u 20 % rodiciek a laktacne asistentky su samozrejmost. Kazdy pondelok sa tam kona Atelier d'allaitement. Polohu si mozes vybrat aka ti vyhovuje. Ja som rodila v 2005 v obycajnej univerzitnej nemocnici a vsetko bolo OK. Nikto ta do nicoho nenuti. A este som zabudla, ved si mozes este pred porodom dohodnut projet de naissance kde si das poziadavky co si zelas a co nie. Ja teda nemam dojem ze by mi tu niekto nieco nanucoval co sa tyka epiduralky alebo inych praktik. Urcite je to 100 x lepsie ako na SK.
20. říj 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Presne sa stotoznujem s Tvojim nazorom. Mna sa sice spytali, ci chcem epi alebo nie, bola som nejak v 7. mesiaci na vysetreni u anesteziologicky, ci mi to mozu dat. Nastrih ma neminul, hoci bolo vsetko OK a od znamych viem, ze porodili v 40. a 41. tyzdni bez nastrihu, ja v 37 a neminulo ma to... To je jedina cierna skvrna na mojom porode, inak sa nemozem stazovat. Porod bol profesionalny, sage femmes mile, ustretove, normalne zenske, velmi ma podporili. O kojeni som tu uz raz pisala.... lekcia ziadna, vobec som v praxi nevedela, co robit, kedze Simonko nereagoval na pokyn otvor siroko pusinku, aby bradavka smerovala k podnebiu :slight_smile: Tak sme mixovali do 8. mesiaca, aj tak som rada, vyzeralo po 2. tyz po narodeni, ze bude cisto biberon.
20. říj 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251Ja vim, ze nemuzu brat to, co je na netu na 100% ale zas mi prijde divny, ze by si vsichni tak vymysleli. Znamy meli taky problemy s kojenim, jednem ranni smena rekla neco, co vecerni pak poprela, takze pak nevedeli, co teda vlastne maji delat a druhym chteli rvat v noci lahvicku, pac byli liny dovezt dite na pokoj. Ja se ted rozhoduju mezi klinikou, kde rodi i moje dr., ale kdo mi zaruci, ze bude mit sluzbu, navic samostatny pokoj je tam za 95EUR. Co se tyce kojeni, tak nic moc, jinak avis celkem OK. Druha je nemocnice se super avis, teda az zas na to kojeni a s jednoluzakama jako standart. Takze se spis priklaim k ty nemocnici s tim, ze hold buud muset byt nekompromisni v pozadavcich.
To, co jsem cetla, se spis podoba tomu, co pise @sonka31 :unamused:
20. říj 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny dovolím si tvrdiť, že vo Fr. NIČ nedostaneš, ak si to neželáš... a už vôbec nie epidurál. ;)
Nástrih rozhodne nie je žiadna automatika.. to si čítala o pôrode v ČR/SR? :sweat_smile: lebo tu sa to fakt nerobí rutinne, polohy ako kde. Ja som chcela pri pôrode voľnosť a osobný prístup, preto som volila maličkú pôrodnicu. V tých väčších je to trošku pásovité, ale nič v porovaní s tým, čo sa deje "doma".
Jedine s dojčením musím viac-menej súhlasiť, s dojčením sa tu väčšinou nepárajú, z môjho pohľadu obrovské percento matiek nedojčí už pri odchode z pôrodnice, lebo nechcú (tie čo chcú, a nemôžu, patria do inej kategórie ;))
Ja osobne odporúčam malú kliniku - prvú dcéru som rodila vo veľkom CHD, druhú v pidi pôrodnici s priemerom 2 pôrody za deň a keby som rodila zas, zase rodím v malej.
20. říj 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny a ešte ti odporúčam nájsť si SF, ktorá potom bude schopná (a ochotná) ti poskytnúť laktačné poradenstvo v prída, že by si mala v nemocnici problém. Podpora v prvých dňoch (týždňoch) je veľmi dôležitá. Keď sa to už raz zabehá, ide to samo.
20. říj 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ne, to jsem fakt cetla o porodech tady, o maternité mezi kterymi jsem vahala a taky na diskuzi, kde holky chtely prirozeny porod a ze to bylo trochu compliqué. O ty maly klinice toho prave moc nevim. O ty nemocnici, kde rodila kamaradka, tak pry pak i za tebou dochazi SF domu a pomaha ti.
Podle toho, co pisete, mam pocit, ze na Sk mate fakt jatka, v CR jsou porodnice, kde jsou i holky spokojeny :slight_smile: ale ne, jak se to deje doma ne ted nezajima, tam ja rodit nebudu.
Vidis, no, ono to je co clovek, to nazor. Mne zas muj kiné rika malou kliniku ne, neradi pracuju v noci, tak treba i vyvolavaji, jen aby se vyspali.
Ale dekuju za nazor holky! V utery jdeme na kontrolu, tak se dr.zeptam na rovinu.
20. říj 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Ja by som si na tvojom mieste dohodla visite na obidvoch. To by vobec nemal byt problem. Sage femme ti vsetko ukaze a povie ti aj praktiky ake su tam zauzivane. Aspon teda tu v Nantes sa to tak robi. Ja idem v pondelok na jednu takuto ,,obhliadku,, . Lebo ja este stale nie som rozhodnuta kde budem rodit. Mam na vyber 2 a obidve su vraj super.
20. říj 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ja to asi udelam, jak rikas. Tos me uklidnila, ze ve 32tt nemas jeste maternité :wink:
20. říj 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny No este nemam vybratu ale dohodnute zatial obidve. Jednu z nich som dokonca musela rezervovat uz v 3.mesiaci. V tej druhej sa to stacilo dohodnut az v 6.mes. Nie je to zavazne tak mi povedali ze sa staci rozhodnut teraz. Ale kazda nemocnica ma svoje pravidla aj co sa tyka rezrvacie miesta takze bez tam co najskor. :slight_smile:
20. říj 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
@rosny Kocky, nie je to vsade na SVK tak, ako sa hovori. Isteze tu je trosku ina uroven, ale dovolim si tvrdit, ze aj zname na SVK maju za sebou pozitivnu skusenost, co sa tyka porodov. Takze nie je dobre vidiet vsetko cierno-biele :slight_smile:
20. říj 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny @sonka31 ja takú nepoznám asi ani jednu (okrem pár kočiek, čo rodili doma). Otázka je v tom, čo rodička považuje za "štandard" a podľa neho posudzuje svoj pôrod ako niečo, s čím je (v konečnom dôsledku) spokojná.
Istého času som veľmi krátku dobu zvažovala pôrod na Slovensku a pýtala som sa jednej kočky (tu na fóre), že či bola ona spokojná. Tak mi odpísala, že niečo sa jej nepáčilo, ale že v globále fajn.
No a potom som jej položila otázky o starostlivosti, ktorú považujem za úplne normálnu a zmojich asi 10 otázok bola len na jednu odpoveď "áno".. takže k tomu nemám čo dodať.. asi len toľko, že nemocnica sa hrdí titulom baby friendly .. keby tu bol grcajúci smaj, tak ho dám.. rodiť na Slovensku je moja nočná mora a nikto ma nepresvedčí o opaku.

V Čechách je to výrazne lepšie, ale stále to nie je na úrovni Fr pôrodníctva.
20. říj 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Bihan, zalezi od narokov a ocakavani, ale urcite sa neda povedat, ze je to zakazdym a pre kazdu rodicku nocna mora. V tomto nesuhlasim. Druha vec je, ze Ty by si nechcela rodit na SVK. Ja pravdupovediac tiez nie, ani som o tom vobec neuvazovala, ked som maleho cakala. Ale mam aj zname, ktore to zvladli a prezili i na SVK, deti su v poriadku a dokonca si to este aj isli zopakovat o par rokov :slight_smile: Mozno ked mas nejake specialne naroky, na SVK by Ti v ustrety nevysli, tu hej. Su tu ine moznosti.
20. říj 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 ja som písala, že je to nočná mora pre mňa :grinning: Nemám žiadne špeciálne nároky, chcem len aby moje dieťa prišlo na svet s rešpektom a nie ako kus mäsa. "zvládli a prežili" tak toto pre mňa fakt nie je opis pôrodu s rešpektom. prežiť sa dá všetko.. aj amputácia končatiny vlastnými zubami :sweat_smile: aj keď toto by si ani nikto zopakovať nechcel, ale poznám ženy, ktoré kvôli arogantnému prístupu doktorov a spackanému pôrodu žiadne ďalšie dieťa nechcú.
20. říj 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sonka31 Aj ja poznam baby co si chvalili aj SK ale to su vynimky a vseobecne je to na SK ovela horsie aj co sa tyka pristupu personalu aj vybavenia porodnic. A tie co si chvalili porod to boli kocky ktore boli bezproblemove bez komplikacii. A na pristup pocas tehotenstva uz taky dobry nazor nemali. Zazili si zbytocne stresy. Alebo ze si zaplatili nadstandard na ktorom je uz rok pokazene WC a sprcha ale peniaze veselo inkasuju. a kopec podobnych veci sa dozvedam aj teraz ako som v sukromnej skupine co mame rovnaky termin. Za pritomnost otca pri porode musia platit, za epidural ani nehovorim. Aj to podanie epiduralky na SK a tu ma od seba velmi daleko. Proste kopec malickosti ktore vedia zneprijemnit pobyt v porodnici. Ale teda hlavne pristup personalu. Ale jasne......aj na SK su vynimky. A este dalsia vec je ze zeny na SK sa viacere ani nestazuju lebo nemaju s cim porovnat. porovnavaju akurat tak so zazitkami svojich mam spred 20-30 rokov.
21. říj 2011 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Vystihla si to. tu je ustretovejsi pristup, ludia su slusnejsi a usluznejsi. To je fakt. U nas sa za vsetko plati. Neviem vlastne, ako je to s izbami tu. Ja som mala pocas problemov v tehu i po porode vlastnu izbu, neplatila som nic, akurat sa ma zakazdym spytali, ci preferujem byt sama alebo s niekym. Po porode mi dosiel nejaky papier s rozpisom a ziadali nieco doplatit, ale mm sa zastavil v nemocke a bolo to chybne vyuctovanie. Takze sme nedoplacali nic. Co sa tyka epiduralu, viem, ze u nas sa plati, ale co ma zaraza viac je, ze zeny u nas hovoria, ze uz by si to poniektore ani nedali, nakolko pred a vo finale aj tak vsetko citili.... nechapem, ako je to mozne, ako im to davkuju. Ja som si to mohla davkovat sama, neviem ako vy. A fakt to bolo super.
Co ocenujem je, ze cely cas bol mm so mnou. Personal chodil hore-dole a nikto sa nad tym nepozastavil. To velmi ocenujem, lebo to bolo tazke obdobie, ved vieme vsetky :slight_smile: Ziadne navstevne hodiny a dolezite sestricky.
Ale su vynimky aj u nas na SVK, je to o pristupe. S moznostami vela nenarobia, to nezmenia. A ked inkasuju za nefunkcnu bunku ako nadstandard, je to jednoducho svinstvo.
@bihan Jasne, ja rozumiem, ako to myslis. Ide o to, aby mamicka i male boli v poriadku. To "prezili" som myslela v uvodzovkach :slight_smile: Poznam fakt vela zien, ktore u nas rodili a fakt nemaju negativnu skusenost, az na stravu... v tom sa zhodnu asi vsetky. Ale ako pise simi, ak nie je s cim porovnat...
21. říj 2011 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak ja tu budem za tú spokojnú s pôrodom na SK. I keď na samotnom cisaráku asi neni moc čo pokaziť, chválim si napr. že mi dali Simonku hneď po vybratí na brucho, mohla som si ju ešte takú "novovyliahnutú" pohladkať, ale tiež prístup pôrodníčky, ktorá sa naozaj veľmi empaticky zaujímala o môj stav aj o stav Simonky každý deň počas celého pobytu v nemocnici. Sestry tiež fajn, skrátka - žiadna trauma. To, čo mňa skôr sere je, že aby ten pôrod a veci okolo toho vyzerali normálne, resp. tak ako majú, treba platiť. Toto mňa vytáča. Pretože evidentne sa to dá aj lepšie, ale treba mastiť :stuck_out_tongue_closed_eyes: Neviem, aké sú pôrody tu, nepopieram, že možno lepšie, ale nezažila som, preto nemôžem hodnotiť. Tak isto, ako ste vy nezažili pôrod na SK...
21. říj 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ona prave ta klinika, kde rodi i moje dr. je taky "baby friendly" a kdyz jsem se ji ptala na pomoc ohledne kojeni, tak ze samozrejme a pak na netu ctes o ty samy klinice opak. Navic proste 95E za jednoluzak je fakt palka. Kdyz se me ptal obvodak, co preferuju, rikam, ze profesionalitu, ale taky trochu lidsky pristup a on mi rekl, ze oboji mit nemuzu...
21. říj 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao nerodila som na Slovensku, ale mám toľko sporostredkovaných informácií, že si viem urobiť obraz :slight_smile: Stačí si pozrieť na koňovi tému "jaký byl porod". Ale je fakt, že jediná kamarátka, ktorá bola úplne spokojná s obomi pôrodmi mala 2x plánovaný cisársky :grinning:

@rosny jednolôžkovú izbu ti preplatí mutuelle a ak ti to aj nepreplatí mutuelle, tak ak je pri pôrode voľná jednolôžková izba, dajú ťa na jednolôžkovú bez príplatku, resp. ja som sa s viac ako dvojlôžkovou izbou v pôrodniciach, kde som rodila, nestretla. k tej profesionalite a ľudskému prístupu sa neviem vyjadriť, aj keď vyjadrenie tvojho lekára mi príde trošku prehnané.
21. říj 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
neviem, či práve téma "jaký byl porod" presne odráža realitu slovenských pôrodníc. Je to taká téma, no, kľudne by sa k nej hodil podtitul "jaký byl porod - posťažujte sa", teda taká antistresová postpôrodná téma na vyplakanie sa. Pozitívnych príspevkov je tam fakt ako šafránu :unamused: Ja len, že sa niekedy zbytočne obsiera to, ako na Slovensku vyzerá pôrod. Nehovorím, že je to ideálne, ani zďaleka, ale tiež to nie je také čierne, ako to niektoré maminky opisujú (hlavne na MK). A pozitívne skúsenosti si ten druhý tábor zrejme necháva pre seba a svojich najbližších :wink:
21. říj 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ja si to nemyslím, lebo mám aj inú vzorku cca 40 minimlne single mamín, väčšina má 2-4 deti a naposledy na kamarátku zavolal primár policajtov, lebo prišla do nemocnice 4h po pôrode, druhú kamarátku zdrbal ako malé decko, že predsa vôbec nerodí a ona už hlavičku v pôrodných cestách, tak skoro porodila na chodbe, kým čakala na "vyšetrenie"... ale to je len len pár príkladov! Občas sa podarí, keď mamina príde poslednú polhodinu pred samotným pôrodom a nestihnú ju zdrbať, alebo už vie, čo má od lekárov čakať.

Neobsieram slov. zdravotníctvo.. určite robia, čo môžu vrámci fin. možností, aké majú, ale pôrodníctvo nie je "liečenie", je to len sprevádzanie a pomoc a toto na Slovensku ešte stále v drvivej väčšine pôrodníc ešte nepochopili.
21. říj 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao Len taku vec sa ta opytam....;mohol byt pri cisarskom aj tvoj manzel? Lebo tu moze pokial nie si v celkovej anesteze. a urcite by sa naslo este kopec veci ktore su tu samozrejmostou ale na SK ani zdaleka. Pre mna osobne bolo fajn ze baby bolo so mnou na izbe. Na SK aj v BABY FRIENDLY mas dietatko na novorodeneckom a chodis si pren ked chces krmit. teda aspon vo ZV som to tak videla. A to je vraj jedna z tych lepsich slov. porodnic.

Inak mam na to taky nazor ako @bihan ze nemusim rodit na SK aby som si urobila obraz. To co viem o slov. porodoch nemam z rozpravania 2 - 3 kamaratok ale je nas v sukromnej teme aspon 20 ktore sme viacrodicky a z roznych kutov Slovenska a okrem toho je tam s nami jedna DULA a ta by ti vedela rozpravat ako to chodi. . Takze ty si mala urcite stastie ze sa nemas na co stazovat. To je fajn. :slight_smile:

@sonka31 Presne ako ty epiduralku som si davkovala sama a kedze bola volna jednolozkova dali ma tam ani sa nepytali a bolo to bez priplatku. MM bol so mnou pocas ceeho porodu, rano po finale dostal zdarma ranajky, po celu noc ho ponukali kavou a cajom.

Co sa mi paci najvac je intimita celeho pobytu v porodnici, pocas porodu sme boli v sale s MM sami, SF prisla raz za 30 min pozriet ako pokracujeme, vo finale boli pri nas asi 3 ludia lebo to bola univerzitna nemocnica tak tam bol vzdy 1 student navyse ale vzdy sa ma opytali ci mi to nevadi. Dokonca sa ma raz opytali ci mi nevadi ze je ten student chlap, ze ak si to zelam, tak odide. A pocas pobytu tu nehrozi ziadna vizita so zastupom doktorov a sestier. Vzdy len 1 clovek doobeda, druhy poobede. Ak som nahodou este nemala zjedene ranajky a sestricka uz chodila s tlakomerom, tak sa ospravedlnila ze mam dojest a ze ona pride neskor. Hned v prvy den som vyplnala formular ze ktore jedla si nzelam. .......; Ja viem ze pre niekoho su toto vsetko nepodstatne veci ale aspon sa clovek citi ako clovek a nie ako dobytok.
@rosny ten vyrok tvojho doktora tiez nechapem. To je blbost. Mozes mat aj profesionalitu aj ludsky pristup v 1. Teda aspon tu vo FR urcite.
21. říj 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ja som rodila prvu na SVK,druhatko budem tu. Potom vam to porovnam.
Ale ja by som to vobec tak zle nevidela,ved zas nemozete hadzat vsetky svk porodnice do jedneho vreca. Ja som isla vcera na pohotovost-z prvej ma vypoklonkovali,ze pokial som este neni u nich evidovana az do porodu,tak ma nemozu vysetrit. Tak sme v noci zhanali nemocnicu,kde by ma vysetrili. Ehm,takze by som tiez vedela svoje povedat na FRA pristup....
Kazdopadne ja som rodila v Handlovej,mala som normalnu standartnu izbu,kde som bola sama,nakolko tam boli izby jednopostelove. Od tv,radio,vsetko tam bolo a zadarmicko. Rodila som cisarom,ale malu dali hned po porode MM,ktory sa s nou polubil jej prve chvilky zivota. A dokonca pri cisarskom bola celu dobu so mnou svokra(mala som celkovu anestezu),takze nie je pravda,ze na svk pri cisari vam doprovod nedovolia....
Ja nerozdelujem zdravotnictvo na SVK/FRA. Vsade je iny pristup,ci iny pacient :wink:
21. říj 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dekuju holky, v utery jdeme zas na kontrolu (snad uz budeme videt pohlavi!), tak hodim s dr. vaznou rec a pak se pujdu do obou dvou podivat, hodim rec se SF a uvidime, co vyjde jako lepsi.
21. říj 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki Pri celkovej anesteze bola na sale svokra??? Tak potom klobuk dolu. To pocujem prvy krat. :confused: Inak dufam ze si OK. To ano.....pohotovost tu vo FR je ina kapitola. Teda aspon ta detska urcite, to som sa uz presvedcila. Inak sme ju zatial chvalabohu nepotrebovali tak neviem posudit. V CHU by ta urcite ale neposlali prec. Aspon tu v Nantes ani dokonca na porod nemusis mat rezervaciu v CHU. Len v ostatnych, ktore su sukromne kliniky.
21. říj 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
tak o svojom porode na SR som tu uz pisala, nasa nemocnica je vraj baby-friendly, haha...ani zdaleka. vcera bola v spravach stupnica svk porodnic, nie nadarmo je nasa na 4tom mieste odzadu. pristup hrozny, sestricku som chytla najvacsiu p...hadam. MM napriek tomu,ze bol zaplateny, nemohol byt pocas "vzdychania" pri mne, vraj naco, ide to pomaly, takze prisiel az po podani epiduralu,kedy uz mi tam bol v podstate na dve veci...btw epidural cez znamost-svokra robi v nemocnici,inak sa vecer nepodava u nas :confused:
Ked to zhrniem, dopadlo to cele super, na to ako to mohlo dopadnut bez znamosti, kriku a stastia....myslim,ze by som mohla aj zdochnut a nikto by si ma nevsimol vtedy, lekar prisiel raz za neviem kolko, inak len ta p...sestricka.
Pomoc s kojenim nulova, ale kedze som si cvakala VIP izbu (teda "VIP" lepsie povedane, lebo isli 2 programy v TV a jedlo bol normalny humus, ktory sa nedal zjest ako pre ostatnych), tak som maleho od 2.dna mala nonstop u seba v postielke.
Takze ja si myslim,ze horsi pristup uz zazit nemozem a kazdy francuzsky bude pre mna lepsi ako an SR :zipper_mouth:
21. říj 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 jj, svokra je sice lekarka,ale v tej nemocnici,kde som rodila ju nikto nepoznal,len som sa opytala,ci by nemohla byt so mnou na sale,kedze ja to aj tak cele prespim,nech vidi aspon ona prva malu. A bez jedineho slova mi podali pre nu veci,nech sa prezlecie :wink:
No ci som OK,to neviem,uvidime. Mam kludovy rezim,musim len lezat. A to sa pri malej da fakt tazko.... A zajtra pridu svokrovci na 10 dni,tak sa tesim,ze pomozu s malou.
A nakoniec ma v noci zobrali v CHU. Ja chcem rodit na sukromnej-je to mala klinika,kusok od nas,idem si tam prave zavolat,nech mi daju prve rande
21. říj 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@bihan
ale veď áááno, nájdu sa u nás hororové prípady, kedy je to pod ľudskú aj akúkoľvek inú dôstojnosť. A áno, u nás sa bohužiaľ pôrod zatiaľ stále berie ako diagnóza, teda hlavne čo sa tých fyziologických týka, na tom treba popracovať. Ale zovšeobecniť to a nastrieť to akože slovenské pôrodnice sú domy hrúzy a personál je bezcitná tlupa nie je fér. Nádu sa už aj dobré pôrodnice s výborným prístupom, ktoré vychádzajú rodičkám v ústrety. Nie je ich zatiaľ veľa, to je fakt, ale ja pevne verím, že to pôjde k lepšiemu. Totiž, ak niekto bude počúvať len zlé príklady, tak ľahko môže nadobudnúť dojem, že je to celé zlé. A skutočnosť môže byť ozaj o niečom inom :wink:
@simi251
manžel na sále nebol, inak ma sprevádzal. Na sále by mi bol asi prd platný, k operácii žlčníka si rodinných príslušníkov tiež nikto nevolá. Zato tam bol vynikajúca anesteziologička, ktorá nielenže dobre odvádzala svoju prácu, ale aj po psychickej stránke ma super podporovala. Prvý, kto držal Simonku z nás rodičov, bol jej otec a to hneď, ako ju trošku osušili a zabalili. Simo som si na izbu vypýtala už druhý deň, i keď podľa zvyklostí dávajú deti rodičkám po SC až na tretí. Nebol s tým žiaden problém. Dovtedy mi ju nosili na kojenie. Mamičkám po spontánnom pôrode dávali deti na izbu hneď, ako ich tam prevážali zo sály. A to som rodila v pôrodnici s cca 20 pôrodmi za deň :wink:

Len na malej reprezantatívnej vzorke, ktorá sa zišla tu, možno vidieť, že niekto spokojný bol, niekto nie. A presne tak to je aj v skutočnosti. Žiadne čierne versus biele. Každopádne, najrealistickejšie porovnanie asi prinesie až @evuliki, už teraz sa na to teším. A tiež prajem pohodové tehotenstvo :wink:
21. říj 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evuliki Je to tak, mam rovnaky nazor. Neda sa povedat dobre francuzske a zle slovenske. A to neobhajujem SVK, este raz zdoraznujem :slight_smile: Ja sa snazim vnimat veci realisticky. Na zac. 6. mes. som skoro potratila a nechali ma sediet 3 hod na prijme. Boli mili, ale nechali ma cakat. V nemocke som si polezala, to bolo fajn, mohol byt mm stale pri mne, aj v noci. Ja som sa bala, co bude, ked pride sestra a on pri mne, ale uplne poho, este zazelali dobru noc a tiez rano dali aj jemu ranajky. Takze velke proti je vyvazene velkym za. Ako vsetko v zivote. :slight_smile:
21. říj 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliki nejaké problémy? :confused:

V nemocenskej téme sa asi nezhodneme :grinning: ale ja si fakt stojím za tým, že na Slovensku by som ochorie nechcela.. podľa mojich posledných informácií v BB nemocnici napr. rušia urgentnú službu medzi 22-5h... neviem, kam tých ľudí budú voziť, resp. čo budú robiť ľudia, ktorí pomoc budú potrebovať práve v tom čase.
Mamči operovali členkový kĺb a po náročnej operácii ju prepustili domov bez antibiotík, ktoré jej nariadil jej ošetrujúci lekár (ktorý pri prepúšťaní nebol), čo spôsobilo, že sa jej rana zapálila a po pár dňoch musela naklusať späť a dostala ATB cez infúzie.
Nehovoriac a polorozpadnutých posteliach, o tom, že sestry nemôžu meniť zakrvavené plachty, lebo proste nemajú nové, čisté.. nie, ďakujem.. ak Boh dá, nikdy nebudem nútená spoľahnúť sa na slovenské zdravotníctvo .
21. říj 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
A ešte jedna vec a fakt končím :sweat_smile:
Po pôrode mala Malina problém s vytočenou nožičkou. Zlá poloha v brušku.
Jedna kočka u nás v termíne mala úplne presne ten istý problém. Čo urobili na Slovensku? Zasadrovali a ďalej neriešili. Čo urobili vo Francúzsku? Dostala som papier na sedenia u kine, pretože podľa posudku nemocničnej kineziterapeutky je to oveľa šetrnejšie a menej stresujúce riešenie.
21. říj 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek