• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@bihan
tak ja tiež ešte naposledy a končím: ten istý problém mala spolubývajúca, dokonca mal chlapček vbočené obe nožičky. Pediatrička ukázala mamičke cviky, ako často ich majú cvičiť a bolo vybavené. V pôrodnici na Slovensku.
21. říj 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao ok, beriem :wink: :slight_smile:
21. říj 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 Ani ja nemam ten nazor ze vsetko FR je dobre a vsetko SK je zle. To ani zdaleka. :grinning: Len co sa porodov tyka som vdacna ze som dostala tu moznost od zivota rodit vo FR. A to Slovensko je na tom este dobre. Poculi ste uz o GB a IRL? Hroza.
21. říj 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny ahoj neblazni na klinike na nikto nevyvola len aby sa vyspal !! :grinning: :grinning: neviem kto ti to povedal ale je to riadna blbost na klinike mas svojho gynekologa a nie sage femme, ten ta sleduje kazdy mesiac a ten ta aj na istotu odrodi , ak ni eje na dovolenke!! :grinning: :grinning: ale nikto ta nebude vyvolavat len aby s avyspal to nie je ako u nas ze sa budia lekari tu lekari nespia!!! cez sluzbu!!

co s atyka tvojho obvodaka svojim sposobom mal pravdu povedakl ti to mozno cynicky a so srandy styl nemozes mat oboje vsetko// :wink: co satykla nemocnice objednaj sa teda zaregiustruj sa terz hlavne parizsk eokolie musis v prvych tyzdnoch podla datumu tvojho posledneho menzesu vypocita hned kedy budes mat pribliznty datum porodu a da ti zvolenie a objedna ta na prve vysetrenie ak nie povie ti hladaj si najblizsiu nemocnicu.. mozno ta to prekvapi ale je to dobre robene aby zbytocne nebolo vela rodiciek a nemali kde spat a rodit vela naraz chapeme sa... :wink: klinika staci ze zaregistrujes v 6 mesiaci.. pokial tam chodis ku lekarovy.. :wink:

ja osobne som ako bihan nedam dopustit a teda poviem vam svoje som si tu zdravotnym systemum uz presla so sebou , ako aj s detmi tolko navstev ako som mala za posledne 3 roky nezelam nikomu!!!! a mozem uz neaku tu poznamku na margo hodit.... vdaka bohu z etu zijem a nie n aslovensku co sa zdravia tyka.; a starostlivosti i ked z aposledne roky to ide dolu vodou vdaka financym skrtom::: ako som poznala zdravotnictvo pred 10 rokmi a pred 5 rokmi tak sa neda porovnat teraz... ale stale 100 krat lepsie ako doma!!! hoci to nehovorim rada.. @zuzao a tie co ste s okoli ablavy predpokladam ze ste tam spokojne rodili to zase nemozu povedat rodicky v presove kosic banska bystrica podobne!! nehnevajte s an mna niektopre doslova je to na zazalovanie... jediny rozdil ja tu vidim n aporovnanie ze pomer uspesnosti na slovensku ze padnem do dobrych ruk je = pomer uspesnosti ze padnem tu do zlych ruk!!!!! za man asi tolko!!! mam pocit ze sme sa tu uz predtym o tom bavili a stale je to o tom istom .

baby jedna zla navsteva u lekara neznamena zee maju tu na hovno zdravotnisvo a potom francuzsky lekar ktory vas vidi po prvy krat a mozno na posledy ste mu ukradnuty bohuzila je to tak nepozna vas .... ine je ked vas pozna dlkhsie a vase deti uvidite ten pristup pozna vas uz podla v hlase v telefone ze je zle a hned si vas zoberie mimo poriadia a pozna deti ako aj vas nemusite sedie dleho hodiny a vysvetlovat.... :wink:

to iste na slovensku lekar ktory vas nepozna ma vas na haku!!! a este k tomu ked nepride obalka tak este dvakrat viac!!!
21. říj 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Vsetko je individualne, ja zatial skusenost s porodom nemam, ale vseobecne zdravotnictvo - ked som mala na SR salmonelozu a bola som uz taka vycerpana, ze som si na pohotovosti len lahla na lavicku, tak mi povedali, ze mam ist do inej nemocnice, lebo podla bydliska nepatrim pod tuto nemocnicu :slight_smile: Volala som znamemu lekarovi, ten zavolal znamemu dalsiemu a o tri minuty uz mi dali infuzku v tej nemocnici, z ktorej ma vyhodili. Takze mam na SR v zasade dobre skusenosti(mala som aj dve operacie a milion roznych zalezitosti), ale za vsetko som si musela po znamosti zaplatit. Vo Fr. som mala uraz, v najblizsom okoli mame len nemocnice s dost otrasnym hodnotenim, tak som isla do vzdialenejsej nemocnice, ktora je vraj dobra - v chladnej cakarni na pohotovosti, bez jedla, s potrhanymi vazmi (a teda riadnymi bolestami, verte mi) ma nechali cakat 7 hodin!!!!! Lebo ze ked nemam krvacave poranenie, tak maju ostatni krvacajuci aj s mensim poranenim prednost........Ale po tych 7mych hodinach uznavam, ze boli vsetci mili a tip top a uplne ma podporili a boli zlati.
Takze v podstate aj na SR aj vo FR mam dost na prd skusenosti, akurat, ze vo FR som nemusela nikoho podplacat a vsetci bez vyhrad boli nesmierne laskavi ku mne:slight_smile:
21. říj 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 cakala si preto pretoze ked si sa registroval adala tvoje info do pc a tu sa nejde po poradi ale podla zavaznosti ochorenia to da pc ako poradie teda nikto s lekarov nevie do predu co ti je.... :wink: a aj mozno keby si isla podla hodnotenia vraj zlej nemocnice mozno ze by si cakal akratsie pretoze prave tie mensie maju menej pacientov.. :wink: a teda povedat ze mam dobru skusenst na slovensku pretoze som mala znameho tak to je trocha krive hodnotenie keby si nemala znamost tak co????

rodiel je tiez ze tu nepotrebuejs znamosti na osetrenie.... :wink: a uz vobec nie uplatky!!! :slight_smile:
21. říj 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Ja chapem podla akeho principu brali poradie pacientov, ale nic to nezmenilo na mojom nekomforte - bola mi zima, bola som hladna, neskutocne unavena, mala som velke bolesti ....7 hodin je trosku silne kafe na to, ze od kolena dole mi vysela noha a nemohla som ju ovladat. Samozrejme som skusila volat aj do tych "mäsiarskych" nemocnic, vsak sudnemu cloveku aj po dvoch hodinach cakania dojde, ze skusi asi hladat neco ine :slight_smile: Vsade mi povedali, ze maju tak vela krvacani, ze mam racaj cakat tam kde som. A s mojim vysiacim kyptom som si nemohla dovolit "skusat" inu nemocnicu (proste sme v lyziarskej oblasti a urazov je tu vela vela vela:slight_smile:
V ziadnom pripade neobranujem ani jednu ani druhu stranu, vobec si nemyslim, ze je fajn musiet podplacat - chcem dat do pozornosti moju poslednu vetu -
"Takze v podstate aj na SR aj vo FR mam dost na prd skusenosti, akurat, ze vo FR som nemusela nikoho podplacat a vsetci bez vyhrad boli nesmierne laskavi ku mne"
21. říj 2011 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
iank ja neviem ako po mne precitate ja ma co robit a tie preklepy!!! :grinning: :zipper_mouth: :rolling_eyes:
21. říj 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Ano je pravda ze tu si lekar SVOJHO pacienta vazi. Tym SVOJHO myslim to co si napisala ze ked chodis dlhsie a pravidelne k tomu istemu. My mame taku zubarku a tiez moja gynekologicka si hned od prvej navstevy pamatala este aj osobne veci co sme sa bavili. Neviem ako to robi, ze si pamata ale asi je to osobnym zaujmom. Neberie ma len ako ,,dalsiu,, Dokonca uz nemusim u sekretarok ani priezvisko hovorit. A u generalistky je to podobne akurat ze tej vycitam ine veci ale to by bola ina tema.

Jednu vec si vystihla uplne, citujem,, pomer uspesnosti na slovensku ze padnem do dobrych ruk je = pomer uspesnosti ze padnem tu do zlych ruk!!!!!,,
21. říj 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
kocky mam otazocku:slight_smile: tu nedavaju tehotenske knizky ,alebo nieco?
22. říj 2011 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. říj 2011 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek bohuzel mi to vypravel muj kiné... hele nic, jak jsem rikala, hodim v utery otevrenou rec s moji dr.; jinak jak mi nekdo psal, ze mutuelle mi jednoluzak proplati, tak s tim si nejsem tak jista, ze by dali treba 500E za pokoj, ale uvidime, jak to dopadne
22. říj 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny tvoj line je neaky cudak!!!!
mutuelle ti preplati kazda nemocnicna izba s aplati ked mas osobytnu izbu nie len porodnica logicky bud 80 € na den alebo bez limitu ja som mala izbu 150 € na den bez problemov... vsetko zatiahli aj tv.. :wink: co ti preplatia musis zavolat do svojej mutuelle a pytat ked nemas original zmluvu tam to mas vsetko vysvetlene; :wink:
22. říj 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Ale kazdy mutuelle je asi iny. pocula som uz aj o takom co dal len 30E na den. To si treba podla mna overit u konkretneho. :slight_smile:
22. říj 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika-mutuelle ti preplati tolko podla toho,aku formulu si platis predsa. ja teraz beriem MMA formulu 2 a tam je len urcita suma na izbu, a 150e to urcite nie je.
22. říj 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela Zo Secu ti pride taka knizka do ktorej by ti teoreticky mohol lekar vsetko zapisovat. Ale ked som to ukazala mojej doktorke povedala ze neetreba a ze ak chcem ona mi radsej vytlaci z pocitaca cely dossier. Pre nich je to strata casu zapisovat to este aj na papier ked to ma vsetko v PC. Ak budes rodit tam, kde si teraz sledovana, tak ti knizku netreba. Ak by si isla rodit inde, pytaj si to vsetko vytlacit z PC, cely priebeh tehotenstva a s tym chod tam kde chces rodit.
22. říj 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela davaju,ale skor tehu spis :grinning: aspon mne dali, vsetko v takom dossieri, vsetky papiere, vysetrenia z labaku tam, foto z UZV, vsetko, tlsty A4 format plny papierov, na SR nechapali ked som prisla do porodnice :sweat_smile:
22. říj 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar formulu aku mame my cela rodina MMA uz nerobi.. mas smolu.. prestali pred 2 rokmi velmi dobra ono tych formul je vela rokmi sa menia a novy nasleodvnici uz nemozu mat ja pokial nezmenim oni my nemozu zrusit.. :wink: chapeme sa.. napriklad CIC nasa banka ma osobytna izba bez limitu.. :wink: trbe a pozerat a porovnavat.. :wink:
22. říj 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar jasne ze nechapali na slovesnku ku svojemu spisu lahko nikdy nedostanes vraj lekarske tajomstvo takze nechapu isteze ked ukazes ze ako rodic mas decky spis ty tu tak pozeraju tiez , osobne mne to vyhovuje je to tak lepsie ako sa natahovat aby mi dali moj vlastne papiere..
22. říj 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ja som myslela ze izba nemocnicna je okolo 60€ v stastnej az 80€ na den klinika je od 80 hore na den.. :wink:
22. říj 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Mne tiez dali taky spis po prvom porode ale nie automaticky. Musela som listom poziadat a zaplatit asi 15 E lebo to bolo uz v centralnom archive v nemocnici. Ale vravim, to uz bolo po porode takze asi preto. Inak pocas tehotenstva tu davaju vsetky vysledky okrem Trisomie 21 do ruky mamicke. Takze asi preto tu knizku ani netreba.
@lenkalela
22. říj 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Tu v Nantes statna netusim, klinika Jules Verne co maison de naissance je 62 a sukromna klinika Breteche je 50 na den. A si predstav ze vraj ta Breteche je lepsia ako ta Jules Verne a aj tak je lacnejsia.
22. říj 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ja odpovedam rosny ked ze je v parizi ako ja co sa cient yka :wink:
22. říj 2011 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Ved ja chapem ja len informacne som to dala ze ake ceny su tu. Je mi jasne ze Pariz je ina kategoria.
22. říj 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievčatá, keby ste vedeli o nejakom lieku na "znovuzamilovanie si slovenskej mentality", tak kupujem veľké balenie. :grinning: :grinning: :grinning: Ja bojujem sama so sebou v posledných rokoch, nechápem, či to bolo vždy tak, alebo len teraz sa mi to tak javí, keď som už dlho preč, roky pribúdajú, človek vidí veci inak, ale také "každý sám pre seba" mi to tam pripadá, nič navyše, pre druhého, len tak... pre radosť... takí unavení sú všetci nejakí, bez úsmevu, vyhasnutí... a drzosť na cestách, arogancia hoci len na obyčajnej pošte (po úradoch našťastie nechodím), ošklbať na maximum zákazníka v obchodoch (však tam ani z nákupu človek nemá radosť, drahšie je tam ako tu), v tých nemocniciach to bude podobné, určite to nie je len o nedostatku financií tá situácia tam, kus chyby je isto aj v ľuďoch... Ja som smutná celá z toho... :frowning2: :frowning2: :frowning2: V minulosti som sa vždy tešila aspoň na niektoré slovenské jedlá, že si to skrátka raz za rok dám a budem mať radosť, lenže za posledné roky tá kvalita potravín išla tak dolu, že ani z toho už nemám radosť... To mäso vyzerá hrozne... :frowning2: :frowning2: :frowning2: A v mäsových výrobkoch bohvie čo je, len aby to bolo lacné atď., atď. ... Vineu ste pili napríklad? Čo sa s ňou stalo... Už nie je z hrozna asi... No hrôza... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
23. říj 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 ja som na trisomie 21 nemala vysledky, povedali mi ze mi to nemozeu poslat, ze sa to posiela lekarovi a ten mi to vysvetli...a dostal to gynekolog a obvodak a ten mi volal ze vsetko ok
23. říj 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaaaj sorry, necitam poriadne a potom pisem, som na prvykrat rozumela ze trisomie 21 davaju mamickam ... beriem spat:slight_smile:
23. říj 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nguyen No ved preto som vyssie napisala, ze vsetky okrem Trisomie21.
23. říj 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Podobne som na tom....az teraz som precitala ten druhy prispevok od teba. :grinning: :grinning: :grinning:
23. říj 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 nie nie,nemyslela som spis, myslela som ten dossier vytlaceny kazdu navstevu u lekara ci v labaku,cize dossier plny papierov a foto z UZV. erika-aj mne to tak vyhovuje.
@erikasadek erika, my by sme vasu formulu ani nechceli :grinning: viem,ze platite vela na nas, mne staci aj 77e/mesiac, uz to je vela a uplne mi stacia tie vyhody,co poskytuje tato....kedze klopklopklop nepotrebujeme a snad ani nebudeme casto lekarov.
23. říj 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek