• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Moja nemocnica bola takisto pol sukromna - pol statna, my sme si priplatili za tu sukromnu. kedze som nemala pripravu, netusim, ako to funguje naozaj, ale my sme dopredu ziadali o 1-lozkovu a to sme aj zaplatili, myslim, ze to bolo u nas 35 eur/den. Pamatam, ze po porode som lezala 2 hod na porodnom stole, potom nemali este volnu izbu, tak ma supli tam, kde som bola od odtecenia vody po zaciatok porodu, ale asi za 3 hod ma presupli do toho nadstandardu. ja hrdinka som chcela ist po svojich, no ked som vstala, tak to so mnou skoro svihlo, tak ma tlacili na vozicku. K tomu epi, tiez som najprv myslela,ze to zvladnem bez epi, ale ked po 20 hod pre mna strasnych bolesti som sa konecne otvrila na 4 cm, tak som bola rada, ze mi to pichli, len skoda, ze mi to sadlo len na 1 stranu :frowning2: inak keby som to robila v prahe tak; ako to robili tu, tak myslim ze letim na mieste, totizto nikto ma nedrzal, ked to pichali v polohe v sede na uzkom stole a mne sa strasne tocila hlava, pretoze som pred tym inhalovala zmes rajskeho plynu a kysliku od bolesti, u nas sa to nikde nerobi, patri to do 'vojnovej chirurgie', ale bolo to skvele, takze ked ti daju masku, tak ber! Keby som z toho stola spadla, tak ma maju na svedomi. My sme preto vzdy pichali epi na porodnici v leze na lavom boku, co je najlepsia poloha pre rodicku a vzdy sestra stala pred rodickou a drzala ju. Jzfr,a co ty, tebe dali spinal alebo celkovku k sekcii??? Celkom by ma to zaujimalo.
26. zář 2007 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Tini,
Jéžiš , jak popisuješ ten porod, tak mě mrazí v zádech...je to asi dost náročné...takže ten porod i dost stojí? Já měla zato, že je to zadarmo!Fakt to tak strašně bolí? A bolí jako co? Břicho?
26. zář 2007 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to som fakt zvedavá, kam šupnú mňa, lebo o nadštandarde nikto nepovedal ani slovo :angry:
Ja som ani neuvažovala nad tým, že by som rodila bez epi.. dosť blbo zvládam bolesti, už poslíčkovia ma poriadne trápia ak ma toto čaká počas otvárania, tak do pôrodu od únavy odkvecnem :sweat_smile:
Na stretku s anesteziológom mi tiež ukazoval pozíciu posediačky (overoval si, či nebude problém s pichaním)... Mäsiari hnusní, začínam sa báť :sweat_smile: Ešte ke´d si k tomu pridám story od Lucky, ktorá tiež rodila kliečťami myslím 17 hodín, tak fakt paráda :angry:

A čo sa týka toho pobytu, tak ja sa určite budem "hrabať" domov čo najskôr... tak mi napadlo, v niektorých nemocniciach ani nemôžu zobrať mimčo na novorodenecké, ale rovno ostáva "povinne" s mamičkou na izbe... vo Fr je to tiež tak, alebo ich môžem poprosiť, aby mi ju, povedzme na noc odniesli a doniesli na dojčenie? Trošku mám z toho strach, lebo budem rodiť v štátnej nemocnici, kde majú vo zvyku až príliš často šupnúť mimču biberon a ak potom budem mať problémy s dojčením, tak si to asi niekto odnesie... :rolling_eyes:

Meleri, v tejto krajine všetko stojí nechutné prachy ak nemáš mutuelle, ktorá ti prepláca napr. nadštandard lekárov, UZV at´d... keby si rodila na skúkromnej klinike tak musíš platiť aj za to, že ti anesteziológ pichne epi napr. v noci alebo cez víkent (150 eur)...
26. zář 2007 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte - ja mam uplne ine skusenosti s porodom a aj so vsetkym okolo toho - za nic som neplatila, vsetko prebehlo najlepsie ako sa dalo (aj tych osem dni po sekcii prebehli ako voda) - neviem ci som pisala - ale napr vacsina tiet v porodnici boli uplne namakko z mojich deticiek (najma z Matka) - tak mi ich skoro vzdy bravali na noc - az som sa blbo citila, ze ich zneuzivam :slight_smile: - ale ony same to chceli a nedali si povedat - este aj pri rannom kupani mi vzdy jedno umyli - no proste pre mna to bolo super

co sa tyka porodu - mali sme naplanovanu sekciu o tyzden neskor - ale nas Matko sa rozhodol, ze prepichne ten balonik :grinning: - tak ako sme dosli rano okolo siedmej do nemocnice hned nas prijali (a to uz mali medzi tym dve mamicky na salach a hned za mnou prisla dalsia s prasknutou vodou - potom ma pripravili a monitorovali polohy a srdiecka deti (to aby vedeli, ci uz su obe dole hlavou - ale neboli) - kedze som nemala vobec kontrakcie - tak mi nieco pichli cez infuziu (s kontrakciami som sa "zabavala" dve hodiny a potom okolo obeda povedali, ze ideme na stol - ze sa budem zbytocne trapit prirodzenou cestou (drobci sa pri kontrakciach splhali hore a nie smerom von :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: )
Tini - tusim som mala ten spinal (pichli mi to v sede - ale jedna sestra ma pridrziavala a pichal mi to ten isty anesteziolog, kt ma vysetroval a urobil to fakt super) - totizto vsetko som citila - iba bolest nie - deticky som si
hned videla (dali mi ich na par minut)
cele to prebehlo velmi rychlo - uz styri hodiny po operacii som si sama sadla a na druhy den som normalne sama chodila - dodnes na to velmi dobre spominam - a aj ta jazva sa da - nie je ani velmi velka a pekne mi zacina miznut

takze Bihan - da sa to aj lepsie ( a co som ja lepsia ako ty? no nie, tak vidis) - drzim palce
26. zář 2007 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, kdyz jsem pred porodem byla na prohlidce nemocnice, jsem se jich hned ptala jestli lze zarezervovat jednoluzkovy nebo nadstandard, a akorat se mi vysmali... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ze pry jsou nemocnice a ne hotel :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Takze jsem s tim ani nepocitala... No a nakonec byl jednoluzak, to me prijemne prekvapilo :wink:
Jinak do porodnice jsme po probdele noci doma (s pravidelnyma kontrakcema co 4-5minut) vyrazili v 9h rano, ve 14h jsem byla teprve otevrena na 2cm,tak jsem pozadala o epi,rekli mi ze to bude hned a pichli mi ho az v 19h,ale aspon tak, protoze rodila jsem az ve 4h30 druhy den... Pichali mi ho vsede,mezi kontrakcema po cca 1-2minutach, takze veselo, ale zepredu me drzeli.
26. zář 2007 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak Lea mi v porodnici prospala temer cely den,zato v noci se budila na jidlo po hodine a pila tak 45minut...hrozny,ja jsem ty tri noci vubec ale vubec nespala (mozna tak po 5ti minutach a to bylo nic) a ve dne samozrejme taky ne diky cetnym navstevam :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nikdo fakt nikdo mi nepomohl, jsem se ptala,jestli by si ji nemohli tak na 2-3hodky vzit ze bych se trochu vyspala ale neeee,takze ti moc preju at to tam u vas mas lepsi,ja z toho byla fakt hotova, hnusny porod a jeste takovato pece... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ta unava byla to nejhorsi.
Ale za porod jsem teda neplatila nic.

Meleri,co boli? To je dobra otazka :grinning: ja si to zpetne vybavuju,jako kdyby me chtel nekdo roztrhnout vejpul,no asi tak :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ale je pravda,ze to brzy preboli, nebo spis pak ti daji miminko a nastanou takove fofry, ze clovek bolest strasne rychle zapomene :wink:
26. zář 2007 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, LUcijo a spol,

tak vám řeknu, že se na porod fakt netěším...jestli to teda vůbec vyjde, a já budu těhotná!!! Někdy si říkám, kéž by rodil manžel, on bolest líp snáší, a i břich má větší než já....ale ten jeho není 9 měsíců, ale 27 let :grinning: ...
No, my tu mutuelle máme, ale každý měsíc se za to platí...
Zítra jdu na kontrolu k doktorovi, tak uvidím, co mi řekne, ale myslím, že už začnu píchat hormony....
dobrou noc!!
26. zář 2007 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleli + Bihan - hlavu hore - myslim si, ze vsetky mamicky mi daju za pravdu - ze porod nie je sice prechadzka ruzovym sadom - ale stoi to za to :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: - najma ked sa potom to tvoje babo ku tebe prituli :slight_smile:
il faut positiver si possible

Meleri - aj my si mutuelle platime nie vsetky podniky ju poskytuju - ma vsak svoje vyhody - tak si ju platime (na jednu platbu sme kryti vsetci - vratane deti)
Drz sa - a nech je pan doktor na vas dobry
26. zář 2007 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja zase kôli pôrodu "až tak" nestresujem :wink: Nejako malá vyliezť musí a dnes sa už, našťastie, pri pôrodoch neumiera :sweat_smile: Možno budem patriť k tým šťastným, ktoré ani nevedeli, že rodili :grinning:

Čo sa týka mutuelle, tak tú mám aj ja, ale takú debilnú študentskú, že mi takmer nič nepreplácajú... jednoducho blbý výber, ale už pracujem na novej :wink:

My tu teraz máme také super počasie!!! Včera sme zobrali mačku na prechádzku a len tak sme sa boli prejsť na pláž... Trošku síce po nás čudne pozerali, lebo v Bretónsku bolo na pláži oooveľa menej ľudí, ale čo už? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. zář 2007 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau Bihan,

držím palce, at ti to dobře dopadne, a at to tak moc nebolí! My máme Adrea mutuelle, ale prý je jich spousta. Je to celkem dobré.
Páni a jak kočka/mačka zvládá procházky? Máte ji na vodítku? Ta naše u rodičů nesnesla obojek, vůbec je moc divoká..Včera jsem byla ve zverimexu, ach jo, aspon akvárium bych brala! No...uvidím..problém je, že se zvířaty se nedá asi moc cestovat, a my jezdíme do CR celkem často..asi se mi budete smát, ale můj sen je mít domeček, zahrádku a slepice, ale to fakt nevím, jestli to kdy vyjde...
Jinak jsem byla na kontrole, a v poho, zítra začnu s injekcema...
mějte se holky, musím poklidit a pak šup do práce..
ahoj
Meleri
27. zář 2007 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, naša mačka s nami cestuje všade :sweat_smile: Nechali sme jej vystaviť europas (ktorý na hraniciach aj tak nepozerali), už s nami bola na Slovensku, cestovala s nami pravidelne k svokrovcom a teraz je s nami na Reunione (najväčší zaberák bolo určite 11 hodín v lietadle, ale zvládla to statočne :wink:)... V aute aj tak vkuse spí
Naučili sme si ju tak od mala... nevychádza bez obojku s menovku (bojím sa, aby sa nestratila) a máme pre ňu tašku na plece.. Bože, keď si spomeniem, ako som sa vysmievala z ľudí, ktorí robili všetko možné pre svojich miláčikov, lebo nemali deti :sweat_smile: My teraz bude mať deti rovno dve :wink:
27. zář 2007 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute, u nas je taka zima a na obed padali krupy! No a ja som sa poobede vybrala konecne ku kadernicke, kedze som uz vyzerala strasne, ale nespravila som mnou ziaden zazrak, strasne mi totiz padaju vlasy od porodu a hlavne som aj dost sediva :frowning2: Manzel bol doma s Akexom, nejak to spolu zvladli.
Inak ja som mala Alexa pri mne na izbe hned od narodenia a nejak extra mi nechodili ukazovat co s nim. mala som zvoncek, ked som zavolala, tak sa vzdy s 'velkym' zaujmom spytali, co chcem a potom prisli, ale niektore sestricky boli zlate a mile. Len ked mal novorodenecku zltacku, na ktoru som mimochodom upozornila ja sama, tak mi ho vzali na 36 hod na fototerapiu na detske, odtial mi volali kazde 4 hod na kojenie, ale mohla som chodit kedykolvek. Len ma nastvali, ze som si na zaznamoch precitala, ze mu davali este +30 ml biberon po nocnom kojeni, lebo plakal, to ma dofrasa nemohli zavolat?! Takze Bihan, bacha na to. Odchadzala som az na 6.den po porode, sa ma pytali, kedy chcem odist, ale ja som mala fakt desny porod, tak som bola rada, ze sa tam o mna aspo ako-tak postarali.
Lucija, to je normalne, ze ta cakali cakat s epi, nesmie sa pichat velmi priskoro, nie pod 4 cm, pretoze to pozastavi porod.
27. zář 2007 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babiky - ja som sa dostala k pc az teraz - cely den nahanacky a zajtra k nam navyse dojdu este svokrovci - asi sa mi nebude dat zase ozvat cely den (az do soboty obeda - ked manzel pojde do prace (dovtedy by mali aj svokrovci :slight_smile: ) - inak svokor je velmi zlaty - taky, kde ho posadis, tam bude - pripadne, nieco opravi, alebo domontuje (co moj drahy nestiha) - no a cvokra si (predpokladam) sadne (tam kde bude najviac prekazat) a bude sa snazit nas dirigovat - no ved potom napisem :slight_smile:

prajem vam vsetkym zajtra prijemny den
Meleri nech to vsetko dobre dopadne
Bihan - este oddychuj - ozaj a ten cokoladovy kolac, co si minule pisala bol dobry?
Tini - si ma inspirovala asi aj ja zavolam kadernicke - uz som tam nebola vyse pol roka :astonished: - takze dam potom vediet - ci ma dobre ostrihaju (to minule strihanie stalo za pr.........d) - no ako tak romyslam - tak objednat sa budem moct najskor o tri tyzdne - lebo muzova sestra caka na 1.10. babatko a ja som jej slubila, ze jej osanem so synom - nevadi, ked budem pekna - pochvalim sa :grinning:

dobru noc vsetkym (a samedi)
27. zář 2007 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,

tak to je supr, taková kočka /mačka, to je můj sen! To je možná tím, že je šlechtěná? Ta naše byla strašně divoká. To jsem nevěděla, že s váma cestuje! Tak to je supr. Já jsem jednou viděla kočku přivázanou u boudy na řetízek, jako psa! To bylo fakt směšné, ale to byla taky nějaká drahá kočka, byla obrovská, jako nějaký tygr. Já kočky zbožnuju, mám tady taky jednu kočičí kamarádku, ale je to takový chudáček, je vidět, že se o ni nestarají, je celá pohublá, každou chvíli těhotná, a ta její srst..někdy mám chut ji vzít domů a pěkně ji vykrmit..
Jéžiš, já už mám úplně hrůzu číst ty příběhy o porodu, fakt z toho začínám mít strach. Já bolest snáším špatně.

Jzfr,
přeju pevné nervy, at prežiješ tu svoji cvokru!
Zatím se mějte!
Meleri
28. zář 2007 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm, tak Bihan sa nam od vcera neozvala, snad sa Sarah uz neponahla na svet? Meleri, a co ty? Uz si pichas hormony? Alebo chodis niekam na injekcie? Ako sa citis? Jzfr, ty to prezij so svokrovcami, moj svokor zomrel pred 2 rokmi velmi rychlo a necakane na novozisteny nador v mozgu, zistili, az ked zrazu upadol do komy a cvokra zije 400 km, to som uz pisala, je hlucha ako poleno a ma nasluchadlo, ale nerada ho nosi, to si viete predstavit ten rozhovor.
Mala by som ist navstivit susedku, ktorej som dala to maciatko, co som nasla, dnes som si pozerala fotky, tak mi normalne chyba, ale kvoli Alexovej bezpecnosti muselo ist prec. Ja som dnes nejaka uplne nemozna, rano som bola na prechadzke, ale odvtedy sa mi nic nechce. Ani Alex nechce jest tu zeleninu, Jzfr, uz som kupila 2 dalsie ine chute od Blediny, ale nic-moc, no nemozem mu predsa davat ovocne, pokym nebude jest zeleninu.
28. zář 2007 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau Tini,

jo, píchám si ty hormony, zatím v klidu, tak to snad vydrží! No, píchá mi to manžel, já na to nějak nemám...
To je mi líto, že zemřel..400 km, to je opravdu daleko..jo s nahluchlou osobou je těžko se domluvit..
No, třeba mu něco uvař a rozmačkej to! Nějakou tu zeleninu... :slight_smile:
Takže Bihan už měla brzo rodit? Tak snad jí to dobře dopadne!
Třeba se pak brzo ozve...
mějte se zatím
28. zář 2007 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co to ctu, ze by uz Bihan rodila??? Myslim,ze ne,koukala jsem ze jeste dnes dopoledne byla v rijnovkach/octobrovkach :slight_smile: Sorry bihan,ze te tak spehuju,ale jsem hrozne zvedava :grinning:

Tini, a jakou zeleninu jsi uz zkousela? Je aspon jedna,ktera mu chutna? Pokud ti ji treba mrkev, tak mu ty ostatni namichej s mrkvi. Takhle jsem to taky delala, treba cuketa samotna je hnus. Ale s mrkvi a s bramborem to slo. Porek je taky dobry,ten vse tak hezky ovoni ;) Brokolice s bramborem chutnala i mne ;) Lea sni zatim vse, co ji nachystam,tak jsem rada.

Jzfr - navsteva svokry,tak to ti nezavidim ;) Moje svokra ted byla pryc na cely mesic, bohuzel uz se budou vracet a ceka nas navsteva,skoda, jaky tady byl suprovy klid bez ni... :slight_smile:

Meleri,jak se citis po tech hormonech? Jinak jeste jednou,drzim palecky :dizzy_face:
28. zář 2007 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeej, ste zlaté, že na mňa myslíte :grinning: Ja som tu dnes veľm nebola... teda bola, ale o šiestej ráno :sweat_smile: Absolútne som sa v noci nevyspala - 3x WC, 2x poslíčkovia jak sviňa, tak som vyprevadila manžela do roboty a sadla som za internet, kým tu nebolo ani nohy :grinning:
Baby, ja už mám toho fakt dosť... stonám ako taká stará babka pri každom pohybe, lebo ma tie prekliate panvové kosti neskutočne bolia... už nie som takmer ani schopná vstať z gauča :sweat_smile:
Navyše má manžel v nedeľu narodky, tak už by sa fakt Sára nemusela nechať dlho prosiť :grinning:

Tini, moja mama hovorila, že ja som zo zásady odmietala akýkoľvek zeleninový príkrm a kolorovala som s nimi steny kuchyne... tak s tým na nejaký čas prestala (asi mi dávala niečo iné či čo...) a neskôr som s tým už nemala problém...

Luci, ako sme sa bavili o tom lehátku, tak nakoniec som sa rozhodla, že ho kupovať nebudeme... máme hrací koberec, na tom sa jej bude určite ležať lepšie a keby niečo, budem improvizovať so sedačkou a keď už bude Sára sama sedieť, kúpime detskú stoličku...

Meleri, s hormónmi držím palčeky, určite to zvádnete :wink: a hlavne na konci toh utrpenia vás čaká nádherný výsledok :grinning:
My sme mačku kupovali práve kôli charakteristike rasy - máme Sacré de Birmanie, sú povestné tým, že sú pokojné a viazané na svojich majiteľov (by som to asi nezvládla, keby nám zdrhla)...
28. zář 2007 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan,ja jsem uplne nenavidela ty posledni tydny tehotenstvi, mam to v zive pameti, taky jsem se uz nemohla hybat,nemohla jsem spat a vse me bolelo...takze citim s tebou fakt :dizzy_face:
A vis co, i ja jsem mela rodit na muzovy narozky, mel je 3.3. a rodila jsem nakonec az 7.3.,ale super ne..?? Tak preju at to vyjde,ma to jednu vyhodu,s darkem si nemusis delat starosti :grinning: :grinning: :grinning:
28. zář 2007 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, to si teda tentokrát nebudem, pretože naposledy som mu kúpila ďalekohľad na pozorovanie hviezd a keď sa zase zabávkal so svojím "bricolage", tak ho rozobral a rozbil hlavnú šošovku :angry: Tak som mu povedala, že tentokrát nedostane nič :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teda urobím mu tiramisu, aby nepovedal, že som zlá manželka :grinning:
28. zář 2007 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeej, Bihan, tak si este cela, no, ked to zoberieme tak, ze prvorodicky maju tendenciu prenasat... :slight_smile: ale je fakt, ze tie posledne dni su na zabitie, vzdy cakas, ze uz a ono furt nic a nakoniec to pride, ked to nebudes vobec cakat. Moja byvala femme de menage porodila 7 deti a este mi v ten utorok 6.3. vravela, ze raz jej odtiekla voda v noci a ja si tak myslim,;ze co to za kravina, po leziacky? A 7.3. rano o 4.50 hod. som sa zobudila, ze curam do postele :slight_smile:
Ked sa podari to tiramisu, tak nam mzes poslat recept.
Inak nahluchla cvokra je obcas aj vtipna, raz sla na nakup novym farom, bola dost daleko a ze zacalo nejak podozrivo pipat, tak hned sla do opravovne pre istotu, ze co ked nedojde domov, tam hladali a hladali az nasli, ze to jej pipa v uchu to nasluchatko, ze potrebuje vymenit baterku. Tak pekny vecer, ja idem nieco kuchtit.
28. zář 2007 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau Bihan,

co jsou ti poslíčci? Nějaké velké bolesti?
Holky, v bytě mám 18 stupnů, možná bych měla zatopit.. :slight_smile:
No, já musím říct, že co mi ve Fr. chutná tak to jsou stonky porku rozmixované s bramborem, to je supr! Jinak když jsem byla malá, taky jsem hodně zvracela..
To je zvláštní jméno mačky, ta rasa, to je fajn, že je pokojná...ta naše zdrhala pořád..někde jsem četla, že kočka je na domov víc fixovaná než kocour. Jejda, to fakt ale nevím, jak se slovensky řekne, kocour, kočka...že by mačkour? :slight_smile:
Ha, to je dobré s tvým mužem, ten můj taky pořád něco rozebírá, nejvíc ho baví rozebírat staré kliky a zámky..
Dík moc za povzbuzení, no snad to vyjde...snažím se nepřestávat sportovat, protože to mi jediné dodává energii..

Lucijo, díky za povbzuzení, zatím to jde, ale jsem teprve na začátku, snad to rychle uteče!
28. zář 2007 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, to som počula, že voda "najradšej praská" v noci a poležiačky.. postojačky hlavička zase zapchá krčok... inak to je sranda, u nás v októbrovkách babenkách furt praská plodovka, čo by malo byť štastisticky len nejakých 15% :sweat_smile:
Tá tvoja cvokra ma teda pobavila :grinning: tá moja má zase super zážitok s mačkou, ktorá jej vliezla pod kapotu a vždy keď cvokra pridala, tak mačka mňaučala a na to, že mačka bola niekde pri motore, prišla až keď sa vrátila domov :grinning: Ale moja cvokra je fakt v pohode.. a svokor je strašný srandista.. keď má novú hračku, tak mu oči svietia ako malému dieťaťu...

Meleri, ty si mačkoun :stuck_out_tongue_closed_eyes: kocúr je to :wink:

Inak manželovi sa dnes stala taká srandovná príhoda: vybral sa do supermarketu (ja som si napustila vaňu) a vrátil sa o nejakú hodinku celý zadýchaný, že či náhodou nič, lebo keď bol v supermarkete, práve hlásili, že malá Sára čaká svojich rodičov na acceuil (ani neviem, ako sa to povie po slovensky)... tak vraj či nie znamenie :grinning:
28. zář 2007 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau Bihan,

a kdy se to má vlastně narodit?
Sory, kocúr teda.. :slight_smile: V Ostravě taky říkáme kocúr..ale to pak lidi z Prahy nerozumí! :slight_smile:
To jsi mě rozesmála, s tou kočkou v motoru, to je sranda! Kočky fakt přežijí všechno! Mamka mi říkala, že ta naše měla asi chřipku pořád kašlala, a doma vůbec nebyla, ale že je to už dobré...no, mají sedm životů.

to je dojemné s tím supermarketem, už se asi nemůže dočkat!
No, já jdu dovařit večeři. snad už manžel příjde domů
28. zář 2007 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, kedy sa má narodiť? Čo najskôr :grinning: Ale najbližšiu kontrolu mám 15.10. v nemocnici, tak sa snáď dohodneme na prípadnom vyvolaní.. ja by som to snáď už dlhšie ani nezvládla :sweat_smile:
28. zář 2007 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,

tak at se to podaří a příjde to co nejdřív! Asi to miminko už dost váží?
Přeju hezký víkend..zase se vyčasilo, tak to topení odložíme... :slight_smile:
29. zář 2007 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
tak s tou cvokrou to dopadlo velmi dobre - na zhrnutie pouzijem slova mojho draheho, kt sa takto vyjadril po ich odchode:"cely vecer bol velmi prijemny, lebo vedeli, kde je ich miesto - boli u nas na navsteve a nie doma :slight_smile: "

fakt - cely vecer bol super prijemny - jednak som s nimi vela casu nestravila (vynimocne som sa motala okolo sporaku - varila som taky mamkin mishung (co dom dal :grinning: ) (vynimocne preto - lebo vacsinou mi vari manzel - a najma, ked mame hosti) - len tak mimochodom - zevraj im chutilo :wink: (mne hej) :wink:

este ich snad schladila jedna vec - moji drobci - hned ako ich videli - tak spustili taaaaaky krik :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. zář 2007 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, tak to mas uspesne za sebou a drobci su velmi bystri :slight_smile: Bihan, s tym vyvolavanim by som velmi nepocitala. Mne este v Prahe vypocitali termin podla PM na 1.3., podla usg na 4.3., mamka mala kupenu letenku na 9.3., ze dovtedy uz budem urcite doma z porodnice, aj keby sme trosku prenasali; ale tu mi to vypocitali az na 8.3., aj podla PM, aj podla usg, aj tak som sa s nimi pohadala, ze pridem na kontrolu 1.3., ze urcite porodim, tak nic, nechceli vyvolat ani kvoli kupenej letenke, Alexovi sa vobec nechcelo ist von, mamka zmenila letenku a napokon mali pravdu oni, narodil sa 8.3.
Memeri, to je sranda, ze si nerozumiete Ostravaci a Prazaci, no s Prazakmi som si aj ja uzila svoje kvoli slovencine.
Ja sa tesim na zajtra, budem sama doma, pretoze manzel ide do Marseille na rugby, dostal zadara 1 vip vstupenku, tak sa tesi ako maly. Akurat netusim, ak bude prsat, ako zvladnem prechadzku s dazdnikom, kociarom a nasim labradorom...
29. zář 2007 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, prepac, nejak sa mi posmykol prst a skomolila som ti nick.
29. zář 2007 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini to neva..

No, já bych někdy Pražáky vraždila, tedy některé..a vůbec, některé "čecháčky", a je tolik důvodů proč, ale to není třeba rozebírat..

A co by se stalo, kdyby to mimčo v břichu zůstalo moc dlouho..to by moc vyrostlo, a už by to vůbec nešlo?
Holky ještě jeden dotaz...je to pravda, že v těhotenství je konec s ježděním na kole? Já to fakt zbožnuju, ale mamka mi pořád říká, at prý o tom ani neuvažuju, nějaké ježdění na kole... :frowning2: :frowning2: Prozatím je kolo jediná věc, která mě spraví náladu, když ty hormony v těle moc blbnou..
29. zář 2007 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek