• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@mokiri aj ja chce taky liek ja som na tom presne ako ty presne co opisujes prezivam za kzdou navstevou na slovensku som radaz e nie som sama!!!!!
23. říj 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela a kde sa presne nachadzas? ja som v Sedane (champagne-ardeny) tiez blizko belg. hranic :slight_smile: a o par tt som popredu od teba :slight_smile:
Takze sa pridavam k tehulkam vo FR :slight_smile: ale uz som tu pisala asi pred mesiacom ked sme vybavovali vsetky mozne papiere secu, caf, rsa a babulky mi super pomohli. Som rada ze je taketo forum clovek sa podozveda kopec veci :slight_smile:
Ja ocenujem aj to ze dostavam postou vsetky vysledky krvi, mocu aj ked tomu moc nerozumiem ale vzdy je tam aspon ta normalna hranica napisana pre laikov ako ja :slight_smile: teda okrem trisomie 21 ale to poslali upozornenie ze papier ma doktor a zevraj sa to neposiela mamickam pretoze by tomu aj tak nerozumeli a je to dost komlikovane. Tiez ste boli len 3krat na povinnom uzv pocas tehotenstva? ja som bola naposledy v 13tt a dalsi mam az v 22tt a tak rada by som uz vedela co to bude :slight_smile: nevieme sa dockat a aspon pokukovat vybavicku nejaku :slight_smile: Inak co citam forum buducich apriloviek tak tie snad chodia kazdu chvilu na uzv a vselijake testy AFP, tripple testy, 3D, 4D a neviem co este, tak neviem ci to aj tu nevyzadovat :sweat_smile:
23. říj 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz neviem ktora z vas pisala ze mala porod vo vode :slight_smile: zaujimalo by ma ake to ma vyhody oproti normalnemu porodu (pripadne ine sposoby) ak by som teda dostala takuto moznost rodit inym sposobom ako klasicky :wink:
23. říj 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
a dievcata este mam otazocku ohladom poistenia na SR ako ste to poriesili ked obcas idete za rodinou na SR ci staci EU karticka vydana FR alebo aj nejake komercne pripoistenie ktore si platite vo FR...alebo mate zdravotne aj vo fr aj na sr (ak je to mozne vobec) ... a ak ano tak aj tak by bolo asi potreba si platit 46eur mesacne a to nie je malo... :confounded:
24. říj 2011 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ahojka .no bola som zatial 3x ale to len preto ze som mala komplikacie ,inak by ma nechali cakat do 3 mesiaca...bola som v 5 tt .lebo som mala bolesti a myslelei si ze mam mimomaternicove a este nevidel plod iba vak .tak mi kazal prist o dva tyzdne a teraz som bola v 12 tt a nevidel moc.mechur tak mam prist 25 novembra..no a potom neviem ..ale pred tym mam prist 8 novembra ze treba vybavit nieco aby mi preplacali vsetko .ze to tu tak chodi vo fr..tak neviem co to ..co je to to secu,caf a rsa?
inak hej je dobre ze tie vysledky posielaju domov a celkom rychlo a fakt je dobre ako to tam je rozpisane ,pretoze ja nerozumiem po fr:slight_smile: nastastie aj teraz mam GP ktory rozprava po anglicky ..fuu..
24. říj 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Ahoj. Ked nie su komplikacie tak sa sono robi 3x priblizne v 12 , 22 a 32 tt. Na SK to podla mna dost prehanaju. Aj moja gynekologicka sice urobi sono kazdy mesiac na kontrole ale len take velmi rychle, par sekund, pozrie tym pulz babatka, to je vsetko. Ja viem ze kazda mamicka je nedockava a najradsej by sa pozerala svoje babatko na monitore na kazdej poradni ale naco??? Myslim si, ze nemusis vyzadovat viac. Iba ak by si mala nejake problemy, vtedy ano.

Co sa tyka toho poistenia vo FR aj SK, podla predpisov EU nesmies byt poistena v 2 statoch sucasne. Ja ked idem na SK mam so sebou len uropsky preukaz poistenca ktory ti tu daju na SECU ked poziadas. Ale viem ze niektore kocky co boli na SK dlhsie tak si isli do slov. poistovne vyziadat nejaku docasnu karticku. Ale toto ja osobne overene nemam.

y sme boli napriklad na pohotovosti s Andrejkom v lete na SK a okrem 1,99E poplatok ( ktory platia aj slovaci) sme nic neplatili za osetrenie. Ale u normalneho zubara alebo gynekologicky som platila plnu sumu a po navrate do FR som poziadala SECU o preplatenie. Este mi neprisla ani odpoved takze neviem zarucit vysledok... :grinning:
24. říj 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela A ako platis u lekara ak nevies co je to SECU? Platis vzdy plnu sumu? To je skoda. Ved si to chod vsetko povybavovat. Aj CAF je dolezity. Ale v skratke SECU je zdravotna a socialna poistovna v jednom, CAF je urad ktory vyplaca rodinne davky, socialne davky, prispevky na byt a podobne. A RSA je nieco ako socialne zivotne minimum pre ludi co nemaju dostatocne prijmy aby mali aku taku zivotnu uroven zaistenu.
24. říj 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela Este raz som si precitala tvoj prispevok...to co ti lekar kazal prist to bude ta deklaration de grossesse ktoru musis doniest na SECU a CAF este do 14tt. To ti otvori dalsie prava. Ale az od 1.dna 6.mesiaca budes mat vsetko preplacane na 100%. Skor nie ak nemas mutuelle alebo CMU.
24. říj 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby prisk vas, chcem sa spytat kde sa dostanem k l'Attestation de responsabilite civile? Viem,ze je to assuranca ale aka a kde? Vraj je to spojene s bytom,lenze my si neprenajimame byt, robi to klub, treba mi to pytat od klubu-MM zamestnavatela? Potrebujem to do creche. dakujem
24. říj 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar my máme všetky poistky v jednej poisťovni ale toto ti vydá poisťovňa, v ktorej máte poistené bývanie (väčšinou sa dá stiahnúť v pdf-ku). Ak vám platí poistenie klub, tak treba pýtať od klubu, ale toto sú poistky, ktoré si väčšinou nájomníci platia sami.
24. říj 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan luci, my tu nemame ziadnu poistku,okrem SECU a mutuelle. ani neviem ake su,kedze sa o byt nestarame. cize treba poziadat klub, aby poziadal agenturu ci ako? ci ist do nejakej poistovne a popytat sa? do akej,ved ich nepoznam tu :grinning: a mesacne je to prosim ta kolko? Kedze tu nezijeme nastalo,nemienim davat dalsie prachy velke....dik :wink:
24. říj 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ahojka ,no mam tu vital card ,a aj eu preukaz.takze 70%mi vracaju potom...vidis takze ked som tu zamestnana na polovicny uvazok tak aj mne mi mohli dat este nejaky prispevok ,,nie?no musim poprosit sefku nech sa mi na to popyta:slight_smile: ..inak dakujem za odpoved:slight_smile:
24. říj 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela ked mas Vital,tak mas SECU-si poistena :slight_smile: jasne,ze mas narok, mas narok na prispevok od CAF do 3 rokov dietata (180e mesacne), mas narok na matersku ak si odrobila urcite mnozstvo hodin (4 mesiace materskej podla tvojho platu co sa jej vysky tyka) a mas narok mozno aj na prispevok po materskej (znova podla vysky tvojho platu),ak si odrobila myslim ze 2 roky +prispevok na narodenie dietata v 7 mesiaci tehu- to je 800eur cca...cize dost velke prachy,aby si o ne let tak prisla :wink:
24. říj 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenkalela No tak Carte Vitale aj tu europsku ti dali na tom SECU. :slight_smile: alebo CAISSE PRIMAIRE d ASSURANCE MALADIE . Ked ti da lekar tu deklaraciu ze si tehotna, ihned ju zanes na tento urad ale aj na CAF. == Caisse d'allocations familiales. SECU by ti teoreticky mohol vyplacat les indemnites, to je ako u nas materska a CAF ti bude zase vyplacat prispevok pri narodeni a tiez pottom nejake peniazky do veku 3 rokov babatka a este poskytuju aj ine pomoci. Ak este nie si prihlasena na CAF-e alebo tvoj manzel ci priatel, mozes tam ist uz teraz sa prihlasit, oni ti povedia co mas vyplnit a potom v tom 14 tt im zanesies tu deklaraciu od lekara.
Ano teraz si hradena na 70% ale ako som ti uz pisala, ked das tu deklaraciu na SECU (CPAM, CRAM) budes mat od 6.m vsetko hradene az do 12 dni po porode.
24. říj 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela A este jedno velke pozitivum......ten prispevok pri narodeni ti poslu uz v 7.mesiaci tehotenstva. Takze si v klude nachystas vybavicku. :slight_smile:
24. říj 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 hej mne vzdy poslu papiere z toho CPAR preto som nevedela ze sa to vola SECU,este to su pre mna nove skratky:slight_smile:)
24. říj 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Gitka to je podla mna normalna poistka skolska, tu ju musi mat kazdy. Kedze ju pytaju od teba v jasliach tak to nema nic spolocne s bytom. Je to taka cast poistky pre dieta ktora hradi skody, ktore dietatko urobi niekomu inemu. Najlepsie na toto je MAE, ta poistka sa sklada z dvoch casti a to po A nieco ako urazova ak si ublizi sam sebe a ta druha cast je to co pises, a to je vtedy ak ublizi niekomu inemu. My mame uzavretu uz treti rok tu v MAE ktora pokryva 365 dni v roku a aj mimoskolske aktivity cize 24 h denne. Su rozne formuly, tato nasa je najdrahsia ale je kryty vkuse a vsade. Co je vyhoda ak sa ti zrani napriklad v sobotu na ihrisku. Ale da sa uzavriet aj lacnejsia ktora bude pokryvat len pobyt v jasliach. Nasa stala asi 37 na cely rok. Ale viem ze ked uzatvaras prvu, mas velku zavu tusim az 50%. Kukni si to.
24. říj 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela Ano je to to iste. SECU je skratka pre slovko SECURITE ale cely nazov oficialny je CPAM alebo CRAM. :slight_smile:
24. říj 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Ale aj bihan ma stopercentnu pravdu co sa tyka bytu. Ale naco by pytali doklad o poisteni bytu v jasliach?
24. říj 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 hej,tak mi to vysvetlili,je to presne to co pises,ak napr.vraj rozdupe okuliare spoluziakov v creche :grinning: no a vraj je tato poistka "detska" zahrnuta v tej,kde mas poisteny byt,teda skody v byte. Lenze ja netusim ci mame poisteny byt,kedze my sa o byt nestarame,chapes. Takze staci zajst do MAE a uzavriet takuto?ok 37 rocne je zanedbatelna suma, a ked bude aj zlava,tak neni o com. Co znamena urazova poistka jeho?akoze ked si rozbije hlavu,zlomi nohu,tak co?Ved by mu to predsa preplatila SECU a mutuelle,nie?Naco dalsia poistka?
Som asi ako blba,ale tak mam prve dieta a my sme nikdy poisteni neboli,takze mi to nema kto vysvetlit, mamina nechape :grinning:
24. říj 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Tak toto netusim, ci je skolska poistka uz zahrnuta v poisteni bytu. Je to mozne ze existuju aj take produkty. My mame byt poisteny v AXA sice na nase meno ale podmienky poistky som este nestudovala lebo aj nam to vybavil klub a len papiere na stole tu cakali ked sme sa nastahovali. Idem to tam pozriet. Diky za tip.

A k tej urazovej, to ani nie je poistenie ktore by ti platilo osetrenie a lekarov ako SECU a mutelle. Je to skor na trvale nasledky, jazvy, postihnutie a podobne. A mozno niektore ti vyplatia napriklad usly plat ak sa musis o dieta po uraze starat a podobne zalezitosti.
24. říj 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 no mne to tak vysvetlili v creche,ze normalne je to v ramci poisteni bytu napriklad.
Aha, chapem, spytam sa,co to presne zahrna teda. Kazdopadne to zahrna urazove a aj materialne,cize ak niekomu tie okuliare znici,tak mi to poistovna preplati a ja nebudem musiet chlapcekovi kupovat nove okuliare z vlastneho vracka, dobre to chapem?
dakujem :wink:
24. říj 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ja uz mam nastastie skoro vsetky "lietacky" za sebou ale nebyt priatelovej maminy. ktora je nezamestnana a ma cas so mnou chodit a rozpravat za mna tak doteraz nic nemame vybavene, vyskytli sa aj problemiky asi ako vsade... ze tvrdili ze som im nedodala nejake papiere a chyba bola na Secu ze dve odlisne osoby mali moje papiere a asi spolu nekomunikovali.. tak zasa na secu a ospravedlnili sa... ze je to ich chyba...
RSA zevraj nam vyjde ale len po dobu co nemal priatel pracu takze 3mesiace tak sme radi ze aspon nieco, ale potom nic a ani prispevok na byt nam nevyjde :unamused: takze tak. A tiez sme si zacali platit to pripoistenie CMF aby to pokrylo 100% naklady v nemocnici ale aj tak vzdy platim v nemocnici, len potom posielame znova na secu aby to preplatili, len nie vsetko sa asi da preplatit napr. co mi robila moja gynekologicka cyto tak to prislo ze mame poslat sek ale neviem ako si to uplatnit na secu kedze ziadny podobny papier ako nam davaju v nemocnici tam nebol, musim sa popytat.
A inak u zubarky na SR si platim plnu sumu uz cely rok pretoze som nemala preventivku minuly rok, a kedze mam problemy s krckom maternice tak co som si davala robit zevraj "lepsie" cyto vysetrenie (podla mojho gynakologa na SR) tak som si to pekne zacvakala 20eur sama a plus ze sa objednas 5eur... takze v podstate je jedno ci mam poistenie na SR pretoze aj tak si platim vsetko sama jak murovata, len ako si pisala nemozem mat poistenia v 2statoch tak to idem rusit na SR len neviem presne co im na SR staci aky doklad ze mam poistenie vo FR.

@lenkalela Ako mi predtym Simik poradila budes potrebovat aj prelozeny rodny list do fr uradnym(sudnym) prekladatelom, mna to vyslo jedna strana 25eur, to som tusim potrebovala na secu. A v ktorom meste si presne?

Baby a neviete nahodou o nejakych stretnutiach mamiciek alebo asociaciach pre tehotne ci nejake stretnutia Sloveniek/Cesiek alebo nieco v tomto zmysle kde by sa buduce mamicky alebo nasinci stretavali? najlepsie keby mamicky aj po anglicky rozpravali :slight_smile: ale to chcem asi vela co :slight_smile:, s fr mam stale problem a nedohovorim sa mam aj problem rozumiet stale, takze ziadna slava za tie 3 mesiace. Ako sa vam podarilo naucit sa jazyk tak rychlo?resp. ako dlho vam to trvalo sa ho naucit? ja som sa s fr nestretla predtym na skole a pod. len tu v nicolasovej rodine a s maminou jeho hovorime po anglicky.
24. říj 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika RSA sa vzdy priznava na 3 mesiace a potom sa znovu prehodnocuje. To ano. Vzdy sa podava deklaracia prijmov za uplynule 3 mesiace. Takze teoreticky pocas 3 mesiacov mozete poberat RSA a zaroven mat plat. Dufam ze sa chapeme Napriklad ked podas teraz iadost, posudzuje sa jul augist september. A vyplacat vam to budu v oktobri, novembri decembri. Ak by sa napriklad aj tvoj manzel v oktobri zamestnal, oni to nestopnu hned. AZ od 1.januara aj to len v tom pripade ze by vam prijmy za okt. nov. a dec. presiahli ten ich strop v tabulke.

A preco Vam nevysiel prispevok na byt? Kvoli vysokym prijmom v roku 2009? Lebo tam sa posudzuju v roku 2011 prijmy za 2009 atd. Tiez sa neposudzuju momentalne prijmy. Alebo Vam ho nedali lebo byvate u niekoho zdarma? Napr. u rodicov?
24. říj 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 hej hej RSA som uz porozumela, kedze priatel pracuje od polovicky septembra, nejako to povychadzalo ze nam vyjde plna suma za 3mesiace ked nepracoval a potom sa to pocitalo nejako tusim ze ta suma ktoru by sme nemali prekrocit prijmami je suma keby nepracujeme plus 62% z jeho platu a to je nejaky ten strop ktory by sme nemali prekrocit no a tam nam vychadza nejako malicko, tak aspon nieco no a od januara ze nic. To s tym prispevkom na byt velmi nerozumiem, za rok 2009 mal priatel len mesacnu brigadu a to sme tam museli do papierov vypisat. Uz si presne nepamatam ale tusim ze za oktober, november,december nam RSA bude doplacat nejakych 112 eur kedze nemame narok na prispevok na byt, som z toho šašo z tohoto, no a tam asi bol tiez nejaky strop kedy mozeme dostat prispevok na byt a sa mi zda ze keby sme este poziadali do konca augusta ked nicolas nepracoval este ze by nam ten prispevok uznali ale ziadali sme nejako po ... Teraz tie papiere presne pri sebe nemam ale hovorili sme s celkom zodpovednou osobou a vyzerala ze sa vyzna takze to bude asi tak.
Ozaj simi a ty si spominala ze si od SR dostavala aj nejake prispevky na dieta? napr. rodicovsky prispevok? ja totiz neviem stale sa dopatrat ci ten rodicovsky prispevok na SR (190eur) pocas 3rokov je ekvivalent pre 180 eur (tusim sa to vola PAIE?) A takisto asi ked sa odhlasim zo zdravotneho poistenia na SR (mozno to nesuvisi spolu) tak mozno ani na nic ine narok nebude ci? neviem teda presne ci mozem otravovat SR s tym ze chcem aby mi vyplacali aj nieco co tu nema ekvivalent, a ci na slovenskych uradoch akceptuju francuzske potvrdenia ze som tehotna, a takisto ci z tych zaznamov vo francuzstine vycitaju ze chodim na kontroly atd. to tusim som kdesi citala ze je dolezite preukazat ak chces rodicovsky a ine. Tu mam narok na prispevok v 7.mesiaci a potom tych 180 eur, na matersku narok nemam. A inak uz byvame samy od 15.9.v prenajme v Sedane, takze zdarma to nie je ani zdaleka :slight_smile:
24. říj 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babulky co tu zijete uz dlhsie, nie je vam smutno za Slovenskom resp. za jedlom, rodinou ,kamaratmi??? nemyslim tym ze by vam malo byt smutno za zdravotnym systemom ani nehovorim o porodniciach :slight_smile: viem aka by bola odpoved :slight_smile: myslim skor porozpravat sa s nasincami, predsa len my sme ina kultura, sme zvyknuti na nieco ine, necitite sa tu same? sice asi ked viete po fr lahsie sa asi najde kamaratka mamicka s podobnymi problemami , pripadne rodicia vasich deticiek atd asi ze?
Pytam sa preto napriklad ci neviete nahodou o nejakych stretnutiach mamiciek alebo asociaciach pre tehotne ci nejake stretnutia Sloveniek/Cesiek alebo nieco v tomto zmysle, kde by sa buduce mamicky alebo nasinci stretavali? najlepsie keby mamicky aj po anglicky rozpravali ale to chcem asi vela co , s fr mam stale problem a nedohovorim sa mam aj problem rozumiet stale, takze ziadna slava za tie 3 mesiace. Ako sa vam podarilo naucit sa jazyk tak rychlo?resp. ako dlho vam to trvalo sa ho naucit? ja som sa s fr nestretla predtym na skole a pod. len tu v nicolasovej rodine a s maminou jeho hovorime po anglicky.
24. říj 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri keď nájdeš, daj, prosím, vedieť aj mne :sweat_smile:

@huterika popravde mi je smutno stále menej. Chýba mi rodina, priatelia, ktorých aj napriek tomu, že sa nevidíme často, môžem stále nazvať priateľmi, milujem slov. prírodu, ale jedlá mi nechýbajú, skvelých ľudí je všade plno, za posledný rok, čo tu bývame, sa mi značne rozšírila sociálna sieť, takže sa tu sama vôbec necítim... čo by som pred 5r určite napísať nemohla :grinning:

@gijar to je obyčajné poistenie zodpovednosti za škodu či ako sa to u nás volá. Ak to nemáte k poistke na byt, určite ti to urobia v každej komerčnej poisťovni.
24. říj 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ahojka ,no je mi tu velmi smutno ,pretoze pracujem pre anglicky hovoriacu rodinu a nikto ani len nema zaujem mi pomoct po fr,mam pocit ze aj su radi ze nemam s kym kecat po fr a niesom ani s nijakym fr v kontakte:slight_smile: aspon nerobim problem:slight_smile:a ked nieco potrebujem musim sa ich popytat ,takze o vsetkom vedia..a tiez by som tu chcela spoznat niekoho ,nejaku mamicku co rozprava po anglicky ,ale v tejto diere nikoho nenajdem ,tak som rada ze mam ason vas tu:slight_smile: ,,inak som v Dourlers je to asi 100km od Lille
24. říj 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar na byt musis platit positku a knej je zahrnuta zdarma''' :wink: aj responsabilite civile.... ta chrani ak je niekto v u vas alebo mas psa, teda mate vasich rodicov a nastal uraz u vas doma tato poistka kryje kazdeho a je ziadane skoro vsade ... ak to za teba plati klub tak si pytaj od klubu meno platitela tejto positky ... alebo rovno papier od nich u nas positku bytu mame v nasej banke a tak na poziadanie
@huterika na tvoju otazku ja som vonku uz viac ako 17 rokov a pravdu ti poviem nechyba mi .... nie.. slovensko ako take ano ale inak nie nikdy ani tomu tak nebolo priatelov sa da nasjt vsade na svete.. a teraz z aposledn eroky vdaka interenetu j eto fakt malina.. :wink:
24. říj 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek joj bodaj by si mala pravdu a tych priatelov tu skutocne bude take lahke najst ako malina :slight_smile:) zatial som to nepostrehla okrem rodiny priatela tu nepoznam teda inych frantikov :unamused: snad si zvyknem, zatial mi chyba rodina velmi ... tak pokial sa nebudem velmi gulat chcem ist teraz v novembri domov a potom az po narodeni babatka
@lenkalela to by som brala ale pracovat pre anglicky hovoriacu rodinu :slight_smile: robila som 3leta v UK tak by to slo :wink: takze rodina vam robi akoby rodicov co za vas vybavuju :slight_smile: mam to podobne s priatelovou maminou ta je akcna a vsetko vybavi :wink: nastastie rozprava po anglicky, ci nanestastie? mozno by som sa rychlejsie do toho dostala ale pripadala by som si ako alenka v krajine zazrakov. Idem pozriet presne kde sa nachadzas, 100km od Lille mi pride dost daleko odomna :unamused:
24. říj 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek