• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@huterika Neviem, nepoznam podrobnosti vasej situacie len mi je dost cudne ze vam dvom nevysiel prispevok na byt. Pravdepodobne ma tvoj manzel vysoky prijem? Ale co ja viem tak sa posudzuju fakt tie prijmy za 2009. Ja tu mam znamych ktori su zamestnani a prispevok maju. a su to dokonca slobodni chalani bez osob ktore by museli zivit. Vy ste 2 a zijete z 1 platu. Tak ma to prekvapilo. Ale vravim, nepoznam detaily.

Co sa tyka tych davok na SK....my sme to tu davnejsie s kockami preberali a zistili sme ze s tym mame rozne skusenosti. Jednej povedia tak, druhej inak na SK. Ja ti teda poviem, ako som pochodila ja. Z ministerstva mi odpovedali ze to PAJE je ekvivalent rodicovskeho prispevku takze na to narok nemam, kedze PAJE poberam vo FR. Ale ze mozem dostavat pridavky na dieta lebo to vo FR nedostavam. Matersku som nebrala ani vo FR ani na SK. Rodila som v januari 2005 takze info z ministerstva je z tej doby. Ale doteraz dostavam pridavky na dieta co je okolo 22 eur tusim alebo 25? Ani neviem. Proste zanedbatelna ciastka.
24. říj 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela aaaa to nie si az tak daleko :slight_smile: myslela som ze 100km naopacnu stranu ale si celkom blizko, pozri si Charleville-Mezieres (tu sme casto u priatelovej maminy) alebo Sedan (tu mame byt v prenajme) a inak obcas chodime do Reims (priatel tu studoval). Cestujete aj po FR? a co vlastne robite s muzickom u tej anglickej rodiny?
24. říj 2011 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika jeden par si kupil zamok ako rodinny letny domcek .tak tu gazdujeme:slight_smile:vencime psa a strazime a ked tu su tak im varim a tak:slight_smile: v lete trosku na ..zahradke ..:slight_smile:
24. říj 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika jej no ukazalo mi to 96 km ,,ano cestujeme ,,aj po belgicku aj po fr..a tvoj manzel je francuz?a ako spolu komunikujete?anglicky?
24. říj 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan diky, teraz uz chapem,ked si to po nasom pomenovala :grinning: ok,kukala som to MAE , pre take male batola to je 27e/rocne normalne,tak zajtra to zoberiem a mam pokoj :slight_smile:
24. říj 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Tak ste sa predsa rozhodli pre to MAE? Podla toho co pises ste si vzali tu kompletku za 33 E minus 20% zlava za prvy rok, ze? No skoda ze je uz len 20%. Ked sme to uzatvarali my v roku 2009 bola 50%. Ale aj tak si myslim ze je to fajn poistka za par korun. A ma iste vyhody oproti tej co je zahrnuta v byvani. :slight_smile: Ale aj tak dufam ze ju nikdy nebudeme musiet pouzit. :slight_smile:
24. říj 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ptala jsi se na jazyk. Ja znam jednu Rusku, co se za rok naucila luxusne francouzsky, ale drela od rana do vecera a chodila na intenzivni kurzy do Alliance Française. Jinak zkus mrknout na tenhle link, prijde mi, ze to maji hezky udelany a kolikrat i v TV bezi na TV5 programy ve franine s FR titukama, aby se lidi mohli lepe ucit.
http://www.tv5.org/TV5Site/enseigner-apprendre-francais/accueil_apprendre.php
24. říj 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny vdaka za tipy ... mne tu totiz vsetci z rodiny omielaju o hlavu ze Adriana Carembeau povedala ze sa za rok naucila krasne po fr ... :grinning: no neviem ci za rok, tak si na tom zakladaju a veria tomu :rolling_eyes: Skusim najst nejake kurzy ale nieco ako z anglictiny do fr ... zatial ale nemam sajnu
24. říj 2011 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Ahoj :slight_smile: No ja tiez na sebe musim pracovat, co sa fr. tyka. Odkedy mam maleho, nebadam ziaden pokrok, nemam na to proste cas. Ked zaspi, som rada, ze si zalejem kaficko a posedim. Tazko je s jazykom. Snazim sa TV, ale ajj to uz zacina byt problem, lebo malemu sa usta nezastavia a ja este ani to malo nerozumiem :grinning:
Take, ze za rok sa niekto naucil, to je mozne, ak sa venuje jazyku intenzivne, chodi na doobedne, poobedne kurzy, atd. Neviem do akej miery na "naucila" Adriana, ale isteze to ide casom. Ja mam skusenost, ze ked nieco nerozumiem a poviem, prepacte, nerozumela som, namiesto zopakovania, resp. vysvetlenia povedia nevadi, ale uz sa nesnazia hovorit.
26. říj 2011 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika s TV5 ti ze zacatku pomuze tchyne, aby ses na ty strance zorientovala. Pokud ti muzu poradit, "nech se hodit do vody" a nehledej nic anglo-francouzskyho. Nam na skole v prvaku dali francouze, co neumel cesky a my neumeli ani slovo francouzsky - to je nejlepsi skola. Muzis se neaucit hned tim jazykem premyslet, pokud budes vse prenaset pres Aj, bude to pomalejsi, ver mi.
Zkus si najit v tvem okoli nakou asociaci, co uci franinu, nebo ucitele-duchodce, kterymu udela radost, ze muze ucit. Nebude te to stat tolik a aspon nez porodis, mas sanci se neco naucit, pak uz tolik casu mit nebudes.
26. říj 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak jsem byla vcera u dr. a ptala se ji na jeji nazor na tu jeji kliniku a nemocnici a kdyz jsem se zminila o internetu, tak malem vyskocila do stropu :grinning: ehm, no, se ji nedivim, ale tak co ma clovek delat, kdyz to je jeho jediny zdroj. Jinak mi rikala, ze prijit se podivat na kliniku je ted uz zakazane z hygienickych duvodu. Maji pripravny sal bez vany, ale se sprchou, maji mice, maji i kreslo, ve kterem bych mohla rodit v polosede, pokud nebudu chtit epi, coz nechci. Takze poslu papiry na mutuelle, at mi reknou, co by proplatili a na zaklade toho se rozhodnu. Jo a jeste SF co dela predporodni kurzy dela i sofrologii, coz se mi libi. Holky, co tu jste z IDF, nevim, jestli tu je krome me a Eriky jeste nekdo jiny, nemate nekdo kontakt na nekoho na haptonomii?
26. říj 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika nasa adriana na zaciatku v fr a nato s apamatam apson 4 roky v tv a vsade mlela len anglicky!!!! casom si urobila kurz francuztiny ma natoi peniaze a tak mala sukromneho profesora dennodenen sa ucila francuzsky a tak to zvladla za rok dva.. na urovni ako rozprava teraz.. :wink: ja som tu prisla a tiez ani slovo fr.. a len anglina tiez som bola v rodine len u na to boli ine ja som tu bola len na zaskok zo zaciatku.; komplikovana story ale v podstate rovnake ako u teba v rodine len a len angliucky sa rozpravalo a fr ani slovo casom ma nastvalo a tak som zacala sama... ako tv zapnut titulky!! na vsetko co pozeras a hlaven pozeraj filmy serialy ktore poznas!!!! a tym padom zacne sa na teba lepiot lahsie co pocujes pretoz epoznas o com to je dav ti to rychlo zmysle a hlavne rozpravt rozpravt !! ja viem je to tazk eu mna top bolo vonku v parku s ludmi . na zaciatku to bolo tazke ale ver mi mesiac dva a uz sa mi papulka nezastavila!!!! nehanbi sa ze nevies nevadi ... casom to pride...... :wink: pocuvajte radio vsetko citajte noviny vsetko co s alen da.. lepi sa rychlo....

inak @rocny drz sa..
26. říj 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@rosny @erikasadek Vdaka za odpoved baby :slight_smile: no snazila som sa aj tv pozerat obcas ale moc som tomu nerozumela tak som to aj vypla lebo ma to nebavilo :unamused: a radio mi ide stale skoro kazdy den vkuse asi mesiac teraz, v priatelovej rodine sa hovori len francuzsky a na mna anglicky hovori len jeho mamina a priatel, aby som aspon vedela o com hovoria...Lenze je to tak ze to slovicko som napriklad niekde aj pocula aj niekolkokrat ale neviem co znamena... ono mi to pomaha skor viac im porozumiet ale nie hovorit , len ozaj tie slovicka sa musim asi naucit co znamenaju. Niekedy sa celkom chytam ze viem o com hovoria ale vacsinou nie. A ked chcem ich potesit ze som sa nieco naucila a poviem nejake slovicko tak ho zle asi vyslovim alebo nejako s tym nasim slovanskym akcentom a nikto nevie co chcem povedat :grinning: no musim skusat, ja viem. Tie asociacie sme hladali aj nieco pre mamicky s detmi alebo pre buduce mamicky, tam som si myslela ze snad by som nieco od francuziek pochytila, ale povedali nam ze nic take v tomto malom meste Sedan nie je. A problem je bez auta sa daleko nedostanem. Mam aj knizku francuzstina pre zaciatocnikov ale je to AJ-FR takze zasa by ma to mylilo, a naposledy ked som bola na SR tak som si kupila SJ-FR takze zacnem tym aspon slovickami a tou telkou - sme si pred par dnami kupili novu tak snad dobre posluzi, len ju musim zmontovat :wink: kedze priatel pracuje od nevidim do nevidim. Ja viem sama na sebe ze hodit do vody je najlepsie, ale ked neviem slovicka zakladne tak to tazko ide. Nebojte nevyhovaram sa baby, vyskusam odznova vsetky metody a zacnem uz konecne poctivo, len teraz sme mali stahovanie, vyabavovacky a papierovacky na uradoch atd tak som nemala moc casu a este ostava byt zariadit...len cas uteka a veru ked uz bude mimi na svete uz casu nebude vobec.
Erika a myslela si sledovat programy v tv s fr titulkami ci aj titulkami..asi fr ze? aby som videla aj ako sa to pise. Skusala som tak so serialom priatelia a how i met your mother, aj ked viem o com je ta cast aj tak mi to moc nepomoze o com sa rozpravaju, mozno ozaj keby tam boli tie nase slovenske titulky :grinning: Tak to si dobra teda ze mesiac dva a papulka sa ti nezastavila :slight_smile: ja som tu s prestavkami tak asi od leta a v septembri som bola 3tyzdne doma..no ale papulka sa neprejavuje :wink: Ale verim ze casom to pride, ved by som rada rozumela svojmu potomkovi co chce :grinning: ak zacne na mna po fr :wink:
A k tej Adriane no ja som tiez tomu velmi neverila ze je genius a nauci sa nejako perfektne po fr za rok hned ako tu pride :wink:
Este sa vas spytam, vase deticky su bilingualne? zvladaju v pohode aj slovencinu aj francuzstinu? nemaju v tom chaos?
26. říj 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika etse ta potesdim ja som sa ucila s angliny do franiny bez slovnika!!! ale najlepsia skola pre mnna bola ked som bola hodena fakt do vody , zacala som pracovat v restauracii a nerozpravala som nic teda skoro !!! moje nervy ver mi ze za mesiac som uz vedela super a zakzninci s abavili a aj ja , najlepsia skola je zivot.. :wink: takze mozes skusat takto teda anglicke slovicka sa podobaju francuzskym tak som naprikald ja pochopila vayznam slov.. :wink: ale zase kazdy sme iny. :wink: este so mzabudla pred 1è rokmi som takto isla do anglicka bez angliny atiez sa mi rychlo papulka rozviazala..hihi
26. říj 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Ja som sice mala maturitu z FRJ za sebou ale ked som sem prisla nerozumela som ani prd, a asi ani oni nerozumeli mne. Proste uplne iny prizvuk. Potom ma tu ucila jedna pani americanka vydata vo FR 20 rokov, predtym robila ucitelku francuzstiny v USA. Ta mi dala aj americke ucebnice takze tiez som sa ucila cez AJ. Ale najviac mi pomohlo az to, ked som si tu nasla kamaratku s ktorou som konverzovala denno denne len vo FRJ. To je najlepsia skola. Ale nie pre zaciatocnika ktory nehovori vobec. Vtedy ti je francuzska kamaratka na dve veci ked jej nic nerozumies. Konverzaciu a sledovanie TV ma vyznam len vtedy ak si zaroven studujes aj zaklady. Mozno tu nebudu kocky suhlasit ale ja tvrdim ze bez ucitela sa neda franina zvladnut dokonale. Podla mna minimalne na zaciatok treba ucitela. Potom staci okolie a TV a podobne.
26. říj 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@erikasadek to mas pravdu mne sa tiez rozviazal jazyk az po tom ako som pracovala v kaviarni v UK :slight_smile: lenze vtedy som anglinu ako tak sa ucila 3roky uz... tak to si iny macher teda chichi z aj do fr bez slovnika este :wink: a ano niektore slova z aj su dost podobne fr, tak vtedy rozumiem napriklad :slight_smile: asi budem teda chodit viac medzi ludi, alebo medzi deticky mozno by to bolo lepsie este naucili by ma zakladne slovicka :slight_smile:
Erika a tvoje deticky vedia kolko jazykov? zvladaju ich v pohode? ja mam trosku strach ako bude recnit to nase kedze tato francuz a mama slovenka a medzi sebou po anglicky :slight_smile:
26. říj 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika vies u nas je to troch akomplikovane, ale deti rozumeju slovenscine ale naprikald odmieta josh rozpravat .... nenutim , rozumeju arabstine moj muz je egyptan... a nieco aj povedia.. a dokonca terz s v skole a skolke ucia anglinu a tiez bez problemov len ich opravujem pretoze zacinaju s fr prizvukom tak ich opravujem takze bez problemu. :wink:
26. říj 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika tak ja som ten pripad, co simi vravi,ze nejde :grinning: Teda FRJ bez ucitela absolutne tuna, predtym som nechyrovala o tomto jazyku :grinning: Ale je pravda,ze ho neviem spisovne a poriadne, lebo neviem hocico absolutne ako sa pise a nejaka komplikovana gramatika mi nic nehovori, rovnako aj cleny, predlozky niektore tyipujem a pod.
Ale komunikujem cez telefon, v banke, poistovni, pisem reklamacie,vsetko uplne v pohode,nehanbim sa :grinning:

najviac mi pomohol rok,co som pracovala ako ucitelka AJ na zakladke, cize ucila som deti. A deti naucili mna :slight_smile: Najlepsia skola to bola, viditelne zlepsenie ani neviem ako a kedy :slight_smile: Dovtedy som sa ucila sama s knihou pre samoukov, obcas TV zapla, ale priznam sa,ze teda ma to absolutne nebavilo,kedze som nerozumela nic.
Potom uz to slo rychlo a celkovo zivot tu ta nauci,lebo komunikovat treba.
Najhorsie co mozes spravit,je hladat ludi,co vedia AJ a rozpravat AJ. je to pripad MM, ktory komunikuje v praci AJ-FRJ dokopy a ked nerozumie po fra, tak mu to hned prelozia do AJ, dokonca sa s nim chalani radsej po AJ rozpravaju a on na nich misungom. Takto je z toho len dopleteny a nevie poriadne ani jeden jazyk. Cize, do AJ neprepinat a snazit sa to nejako pochopit vo franine. Samozrejme,ze zaklady gramatiky a slovicka musis mat, inak im rozumiet nebudes, aspon mne tie zaklady,co som sa sama ucila, velmi pomohli :slight_smile:
26. říj 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@erikasadek No to mas pekne pestre doma :slight_smile: Ja s manzelom hovorim len nemecky a tak sme teoretizovali, ze ako budeme hovorit s nasim dietatom - ja som chcela slovensky a manzel nevedel, ci bude francuzsky, ci nemecky (on je svajciar 12 rokov zijuci vo Fr). Sme si hovorili, ze mozno po nemecky, kedze uz my obaja tak spolu hovorime. No a sam od seba zacal s dietatom (teda zatial s bruchom) rozpravat v jeho rodnej svajciarskej nemcine (podla mna celkom odllisne od nemciny :slight_smile: Takze to bude tiez pestre.
26. říj 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar Gitka toho ucitela moze nahradit kniha, to ano. To beriem. Ale aj bez knihy aj bez ucitela, tak ako niekto napriklad tvrdi, ze sa naucil len z TV? Tomu neverim.
26. říj 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar A este co pises o manzelovi, tak moj bol na tom rovnako prvych 7 rokov v Tours. Vsak trener Kanadan, hraci Kanadania, Slovaci a Cesi a asi 2 Francuzi. Takze naco hovorit po francuzsky, ze? Ale teraz je to uz OK a velmi sa zlepsil ked robil po sezone v normalnej praci len s francuzmi.
26. říj 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 nemusi mi verit ale u mna je to tak naucila som sa anglicky s tv a neskor tu v fr s tv.. :grinning: knihu som nikdy nevidela, az teraz ked robim ulohy s patom!!
26. říj 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 hej,to uznavam, tiez sa mi nechce verit. Myslim,ze kniha alebo ucitel urcite, proste zaklady sa musis nejako nabiflit,neda sa pochopit gramatika z prsta. To chapem. Jeden kamos tu sa tiez tak naucil, proste z TV, z kabiny, od ludi celkovo, ale zaklady sa ucil z knihy,kazdy co ja poznam si presiel cca prvych 15 lekcii z knihy pre samoukov :grinning:
Erika, mozno preto,ze sa s manzelom franc.rozpravate, to je ine,ak ma niekto najblizsieho cloveka dannu narodnost. Myslim,ze simi hovori o ludoch ako my-cize 2ja slovaci tu vo FRA,resp. 2ja inonarodni tu vo FRA.
26. říj 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar moj muz je cudzinec ako ja zije tu 15 rokov takze vela ma s franiny tazko nauci ver mi!! :grinning: :grinning: nie asi ma dar na jazyky lahko s aucim. ber to tak ze sa vam to nechce verit nevadi nie som sama poznam kocku ktora so mnou tu zacinal aako ja a ten isty system zabral... a naucila sa super fr.; bez skoly... vsetko sa da ked sa chce ale zase kazdeho vec kao ide na vec... :wink:
27. říj 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika,jasne, ved asi sa to da, ale trva to asi dlhsie,nez ked sa naucis zaklady z knihy alebo s ucitelom. Potom mas nejaky zaklad a mas z coho vychadzat....Samozrejme,ze najdolezitejsie je prax a komunikacia,takze v tom mas pravdu. No ale ajtak, ja som ucitelka jazyka, vseobecne mam vraj dar na jazyky ale teda musim povedat,ze bez tych zakladov z knihy by som asi tazko pochopila co po mne deti chcu v praci :grinning: Ale najviac som sa naucila s nimi, teda komunikaciou tam, to je pravda :wink:
27. říj 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar tak vidis v zivote som sa neucial franinu a nemala ziadne zaklady a pekne sa to na mna nalepilo a bez knihy a slovnika..... ako sa ludia niekedy ucili? v minulosti ked chodili po svete a ucili sa myslim davno..... a nemali slovnik... a vedeli par reci aj bez slovnika ..
tym ze pozeral titulky zafixovala som si ako sa veci teda slova pisu.. ci vo angline ci vo franine.... nie je na 100% ved ani slovenscinu nikto neovlada na 100% ale zvladam... citam knihy aj francuzske bez problemov bez toho aby som pozerala slovnik ktory ani nemam.. :grinning: :grinning: neviem u mna to slo .. tazke asi to je mozne.... ako u mnohych...
viem co chces povedat ale ver mi vsetko sa da.....
27. říj 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek souhlas, ja kdyz jsem prijela poprvy v 98. do Francie jako au-pair, tak sice jsem uz umela, ale vyslovnost nic moc a nejvic mi dala telka. Sice jsem treba zpravam moc nerozumela, ale to bylo jedno, hlavne slo o to, naposlouchat poradne ten jazyk. Dostat se mu pod kuzi :grinning:
27. říj 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Baby, nerobili ste si niektorá vodičák vo FR? Mám sa na to dať alebo to radšej dopredu vzdám ? :grinning:
27. říj 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny No ale ved sama pises ze si uz vedela po FR a TV ti pomohlo to dostat do usi a zdokonalit vyslovnost. To uznavam. Ale my sme vyssie rozoberali ludi, ktori nevedeli nic a naucili sa len z TV. To asi nebol tvoj pripad ak som ta dobre pochopila. Ci?
27. říj 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny
@erikasadek
@gijar
@simi251
Ahojte, prispejem aj ja do jazykovednej temy :slight_smile: Nebudem mudrovat, lebo ja na francuzstine este stale len pracujem, ale poviem za seba - velmi to zalezi na tom, aky je clovek typ a neda sa to generalizovat.
Nemcina - zacala som sa ucit v 1991, vtedy nic nebolo v TV a tak som dookola cumela na RTL, SAT1 a PRO7 a tak som sa naucila jazyk, skola mi nedala NIC. No fajn, ale rozumela som, lenze nemala som to kde vyuzivat. Ked som sa cca pred rokom prestahovala za manzelom, ss ktorym hovorim nemecky, tak sa mi NJ zlepsila zavratnym tempom a trufnem si povedat, ze ju ovladam na vysokej urovni (pretoze som sa ju vela ucila v skole + mam vela napozeranych filmov v NJ + kazdodenna prax).
Anglictina - mala som zaklady a ked uz som v 2009 tusila, ze pojdem za manzelom, vtedy len priatelom, tak som si povedala konecne - idem na to makat (lebo mam pocit, ze anglinu sa vsetci ludia co nemusia ucia takym stylom ze "ano ano, chcem si najst kurz" a ja som tiez nemusela, tak som sa k tomu nikdy nedostala.) Povedala som si ide sa na to, zobrala som si knihu pre samoukov a dala som si plan, ze do mesiaca zvladnem tych 300 stran. Bola to velmi tvrda robota, kazdy den niekolko hodin, ale zvladla som to za mesiac. Lenze - mala som zaklady!! A potom som si nasla lektorku na konverzaciu.
Francuzstina - Nikdy nikdy som sa ju neucila. Zacala som s lektorkou, to mi bolo na nic, lebo platit niekomu za to, ze sa pozera na mna ako si memorujem zakladne slovicka a on pri tom nerobi nic (lebo ani nemoze, ked neviem ani fň povedat)....Tak som si kupila knizky s CDckami. Uf uf, bolo to tazke, pochopit preco je niekde napisane de, niekde du, niekde des......atd atd. A tak som sa tym pretlkala a pretlkala, dosla som uz k tomu, ze som vedela dobre riesit cvicenia, ale ked som mala nieco zo seba dostat v obchode napr. Nula bodov. A vtedy som si povedala - bez ucitela sa nepohnem dalej.
Vsetci sme ini, niekomu nevadi, ked ho hodia do vody a musi kecat, ja by som radsej cely den ani slovo nepovedala, ked neviem ako. Taka som :frowning2:
Moj manzel sa pristahoval do Fr zo dna na den doslova, on je ten bezproblemovy typ, co zacal tak, ze si nasiel pracu a tam sa ucil (ale zase dodam - mal zaklady zo skoly).
Obdivujem vas vsetky, ktore ste to zvladli takym stylom "a vsak nieco uz hadam poviem :", fakt respekt :slight_smile:
27. říj 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek