• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@simi251 Ja s výrobkami marque distributeur nemám žiadny problém ;) Väčšinou síce kupujem bio (kým sa dá), ale na 95% je to značka obchodu, v ktorom nakupujem. Napr. najlepšie sójové mlieko má Champion, musli Carrefour, prací prášok Carrefour, jogurty na pitie, ktoré kupujem v celkom slušnej miere majú oveľa lepšie zloženie pod Leclercovskou značkou ako Yop, takže mňa v prvom rade zaujíma výrobok, nie kto ho vyrába. :slight_smile:
Dokonca som minule našla nejakú brioche premier prix, ktorá neobsahovala sirop de glucose-fructose a najväčšie značky ho obsahujú (okrem Pasquier a Nos regions ont du talent).
31. říj 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 tiez s tym nemam problem, suhlas s bihan-musli ma naj Carrefur, najviac nam chutia :wink: -vratane maleho :wink: rovnako muku kupujeme Carrefuracku,kedze polohrubu a hrubu si stale nosim zo SR, tak hladka staci lacna, ked sa z nej dobre robia palacinky :wink:
-a celkovo vela veci, aj napr. "Nutelu", resp. ten cok.krem kupujeme Carrefur, kedze chuti vyborne na crepoch :wink:
31. říj 2011 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 ja som nepisla nikde ze plastelina sa zerie ja vyrabam domacu plastelinu s muky najlacnejsej + sol , neviem preco sa urazas ale nevadi.....
31. říj 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika-myslim,ze simi to myslela tak,ze si napisala,ze muka najlacnejsia je dobra len na robenie plasteliny deckam a simi (aj my) ju normalne jeme, kedze z nej robime kolace :grinning:
31. říj 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
onoje rozdiel carrefour znacka , a premier prix babule.. carrefour leclerc a auchan, vlastne su to kvalitne veci ale pod znackou carrefour..... to je ina vec ale tie bile najlacnejsie muky tak ja neviem dvakrat som s toho robila na zaciatku a kvalitna babovka ani kolac s toho nebol.... ale zase porovnatelne so solvenskou kvalitou muky;; :sweat_smile:
zase znackova kvalitna muka n abeton vam vyjde super vec a kvalitne cesto.... tiez nekupujem vsetko znackove i ked ked su akcie tak vo velkom znacky pretoz ema vyjdu lacnejsie ako neznackove!! :grinning: :grinning:
bihna ja briosku a jogurt aine robim domace a tak presne viem co tam je a chutovo najlepsie.. ale mas pravdu ja tiez pozeram na zlozenie a az potom kupujem.. :wink:
31. říj 2011 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar to slovo zeriem si mohla odpustit ale ano stojim si za tym tato premier muka prix je na ho s prepacenim... neda s a porovnat s valitnou uz len ked ju otvoris...... ale samozrejme kazdy mame inu chute... ja ju pouzivam tak len na detske veci ked tvorime a na krokety pr emojho psa... :slight_smile: dalej sa zdrzujem komentara ....
31. říj 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 nebuď labuť :wink: nech si každý robí čo chce z čoho chce :wink: Ak chce Erika, nech si kupuje rožky aj u Gucciho, ak chceš ty, tak si rob koláče z obyč. múky, to je každého vec, jesť bude každý to, čo si sám upečie. Mne je jedno, akú múku kúpim, kupujem keď dojde. Rozhodne sa pri múke neriadim cenou (a pri mnohých iných veciach tiež) :wink:
31. říj 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ok, ja som vyskusala aj drahsie( vacsinou ked ide MM sam do obchodu,tak on nekuka na ceny a kupi hociaku muku aj vsetko ostatne) aj lacne a rozdiel v tom nevidim, palacinky boli rovnake, rovnako aj cokoladovy kolac, dokonca aj kysnuty kolac bol rovnaky ine neviem,co z toho robim,asi ani nic.
31. říj 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte kocky, pri tych mukach mi napadlo - skusali ste uz tu s levure? Ja ju chcem najblizsie skusit, uz je doma :slight_smile: Zboznujem tie tvrde balenia, odkial sa nevysypuje :slight_smile: :slight_smile: Hoci su drahsie.
Drozdie kupujem v boulangerie, inde neviem zohnat, pripadne raz maju, potom zase dlhsie nemaju. V Evry v Carrfe ho hladam, zatial marne ;) Ale uz som ho zohnala v inych Carrfoch. Odkedy som tu vo FR, ziskala som doveru k susenemu drozdiu, co sme doma vobec nepouzivali. Moja mama teda v zivote a ja tiez asi iba parkrat a nic moc skusenost. Tu mi stale 100 percentne funguje, krasne lahunke cesto a je jedno, aka znacka, zatial vyslo vzdy.
babule, tohto roku konecne budeme mat stromcek :slight_smile: :slight_smile: Hura, po 2 rokoch :slight_smile: Kde maju pekne a nie predrazene, viete poradit? Chceme umely.
31. říj 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 ja ju pouzivam pri americkych receptoch , ale inak malo doma ju ma stale, je to muka s praskom na pecenie uz.. :wink: jedna vec nikto nech sa neurazi ale uz chapem preco stale zhanate vel aveci .. pochopila osm to na prazdninach mimo pariza .; proste supermarkety aj hyper sa nedaju porovnat mimo pariza s okilim teda v malych mestach apodobne , bola som zhrozena ked osm vosla ze len to najdolezitejsie nic viac.. bol to sok. tazke uz chapem preco zhanate...

@sonka31 na pecenie v domacej pekarni tu len susene drozdie vyhradne pouzivam mas pravdu je super!!! umely stromcek pockaj za chvilu bude ich vela v kazdom supermarkete dostanes kupit.. :wink:
@gijar pred rokmi som vyskusala tiez drahsie alacne muky pre mna bol obrovsky rozdiel v kvalite.. teda co sa hlavne francuzskych receptov tyka.. ale aj celkovo... kazdy mame ine naroky. :wink: ja uz vazne tu na chvilu koncim vidim ze robim zlu krv niekomu... a to nechcem..
31. říj 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Erika, Ty si priamo v Parizi? Myslela som, ze aj Ty si trosku mimo ako my. V Parizi poznam len Carrefour Market a ten nemam moc rada. My tu mame normalka velke hypermarkety, nielen zakladne veci. Teda ponuka lepsia ako som poznala z 11e ;)
Tie stromceky som tam pozerala, este asi nenastal spravny cas.
31. říj 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: nie nemame tu len to najnutnejsie :grinning: ale uz :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
31. říj 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 my sme kúpili stromček v ikei.. už si nepamätám presne cenu, tak len strelím, že za stromček sme dali 20€ a k nemu sme dostali 15€ poukážku na nákup :grinning: U nás umelina neprejde ;)

Inak naša spotreba múky je tak kilo na mesiac :sweat_smile: Ja vôbec nepečiem, reps. väčšinou pečiem hrnčekové koláče a kým to kilo rozhrnčekujem, tak to chvíľu trvá :grinning:
31. říj 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan My sme nakupili krasne dekoracie v Ikey, ale povedali nam, ze stromceky nepredavaju :fearful:
Kilo muky na mesiac? Na varenie nepouzivas?
1. lis 2011 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 teraz este nepredavaju ale v decembri isto budu. Len sa příprav na masy ale tie su na vianoce vsade :D s psenicnou mukou vobec nevarim, ani neviem, na co by som ju použila, zaprazky nerobím, omáčky občas zahustim ryzovou mukou, ale aj to málo.
1. lis 2011 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Ja snivam o zivej jedlicke, ale tohto roku nie, ideme k rodicom na sviatky, tak len kvoli malemu chceme aj tu postavit stromcek. Preto radsej umely. No pozrieme este neskor. Pytali sme sa v Ikey, lebo mali krasne umele jedlicky naaranzovane s ich dekoraciami, ale vraj to je len vyzdoba :wink: Mozno budu mat neskor iba zive stromy.
Ja rada pouzivam maizenu, aj pri peceni, je to lahsie.
1. lis 2011 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 my s mm sme toho názoru, ze plastov nás obklopuje viac nez třeba a živý stromec bude aj napriek tomu, ze na sviatky cestujeme k našim, ale prvé dva roky Sary sme ho vobec nemali lebo na Reunione taketo ihlicnany nerastu a navyse je v decembri vždy nad 30, takze som nebola schopna sa přepnut do vian. módu :sweat_smile: Navyse Sara tento rok prvykrat uvidí sneh, lebo také ani tu na juhu nemáme :D
1. lis 2011 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan Bihan, aj ja dufam, ze bude sneh :slight_smile:) Planujem zohnat sanky, tesim sa, snad to vyjde. Len je otazne, ci bude v BA sneh. Odkial si zo SVK? Mozno pozrieme Tatry, ale nejdeme autom, letime, tak neviem-neviem. Kupujes darceky tu ci u nas? Ja rozmyslam nevlacit tam a nazad.
1. lis 2011 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som z Bystrice, takze sneh určite bude, len je otazne kde :D na Donovaloch ucite budú sněžit delami, keby sa nedalo Inak. Nad darcekmi este vobec neuvažujem, ako každý rok budem robiť kalendare, Marine je to ešte jedno a Sari sa bude těšit aj keby bol len jeden. Prvykrat budeme doma všetci, aj s mojou sestrou, ktorá studuje v UK, tak to samo o sebe je pre nás mega darcek :dizzy_face:
1. lis 2011 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 Inak aj my asi poletime, ale znarodnim maminke Punta, lebo má operovanu nohu a este dlho směřovat nebude :sweat_smile: :slight_smile:
1. lis 2011 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak ja muku nepouzivam skoro vobec, ja mam kilo tak na pol roka mozno aj viac a potom aj tak polku vyhodim, ked sa mi zda uz stara a to peciem fakt aj dvakrat za tyzden, vacsinou si ale cesta kukupem uz hotove. Vacsinou pate feuilletee na skoro vsetky kolace (klasicke tartes - jablkove s mandlami, medom, marhulove, hruskove alebo tarte tatin aj na quiche ci ine zeleninove srandy) ale niekedy aj brisee hlavne na pralinkovu tortu okrem toho robim fondant, crumble alebo tiramisu a ked sa mi vazne nechce tak si kupim babovku v prasku :grinning: A kupujem si obycajnu aby sa nehrudkavela v palacinkach alebo pancakes.
A supermarketove znacky su fakt super, vacsinou kupujem tu "strednu" nie tu najlacnejsiu (tam vacsinou toaletak a tak) ale uz sa mi parkrat stalo ze som kupila znacku a nebola taka dobra ako supermarketova. My nakupujeme vacsinou v Lecelercu takze u nich je to repere znacka a vazne od cestovin az po fromage blanc dokonca kava je uplne skvela a to som si na znackovej kave dlho potrpela...
1. lis 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 vianocny stromcek si vyberies aj v predajniach typu Jardiland, maju tam dost velky vyber zivych a aj umelych stromcekov a tiez v roznych cenovych kategoriach.
My tento rok Vianoce travime vo Fr. striedame to, minuly rok sme boli na SVK a snehu sme si uzili paradne. V Ba ho napadlo velmi vela. Prckovi sa sankovanie velmi pacilo a MM doteraz spomina na bobovanie :grinning:
Darceky sme nevliekli odtial to, ale kupili sme v Ba a co sme nezohnali tak vo Viedni.
Inac v spotrebe muky este asi tromfnem Bihan, u nas fakt minimalna spotreba, tiez zaprazky nerobim a omacky tak isto minimalne, ak aj robim nejaku so smotanou, tak ta smotana je tak husta, ze vobec nepotrebuje zahustit.
@zuzao si sa pytala na nejaky obchod s topankami, skus na nete pozriet Sarenza, mas tam velmi velky vyber roznych znaciek. Ja som odtial prckovi kupovala Geox a do dvoch dni sme ich mali doma.
Ked sme pri topankach neviete mi poradit nejaku znacku podobnu Geox pre deti? Potrebujem aby mu nozicka dychala v topankach, kedze v skolke sa vobec neprezuvaju a je v nich cely den.
1. lis 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janka_fr
díky, Janka. Sarenza som pozerala, aj Spartoo aj Amazon, ale nie je tam nič pre Simonku, teda nič čo zháňam. Teplejšie, futrované čižmičky. Sú tam samé prechodné topky, ale keďže minulý rok tu bolo aj pod nulou a sneh, potrebujem niečo serióznejšie ako imidžovky. A samozrejme za rozumnú cenu, lebo nikde nemám záruku, či jej o mesiac-dva nožička nepodskočí a nebude potrebovať väčšie.
Oliverovi tiež do škôlky dávam zásadne Geoxy, hlavne keď je tam celý deň. Ak ide na obed domov, tak to aj prestriedam, doma sa mu za hodinu a pol nožička vyvetrá :slight_smile: Neviem, či existuje iná značka, ktorá má patentovaný takýto odvetrávací systém :confused:
@nguyen
ty tu, prosím ťa, takto pred obedom nemenuj samé dobré torty, zaslintala som si klávesnicu :sweat_smile: Hlavne tá pralinková, hmmmmmmmmmm
@bihan
čítam a rozmýšľam čo budete robiť s maminkiným Punťom. Až po raňajkách mi došlo že s Fiatom :grinning:
1. lis 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzao ved prid aspon na dezert a mozno by si aj obed stihla ak naskocis na prve TGVcko :grinning:

@bihan prisla Jade ale asi je to tym ze som cerstvo opustila elastik, nevidim medzi jade a zara az taky velky rozdiel, vzor je tkany jemnejsie na jade ale viazanie mi pride rovnako narocne, teda ine, aby som netrepala, lebo ako sa snazim, neviem si ju tam dat, ked uz je uviazana. Musim viazat na Eve, co mi zasa az tak nevadi, uz zacinam mat trosku prax, ale mam pocit, a to neviem ci je tym ze elsastik bol vazne na prd alebo som ho len nevedela dobre uviazat, ze tielo ellevilky lepsie drzia na okrajoch pruhov. Ked to zaviazem a roztiahnem pruh pod zadkom na jednej a druhej strane tak sa to nepohne az kym ju z tade nevytiahnem ale elatik bol bud prilis napevno alebo mi to po stvrthodine vsade odstavalo a neslo to utiahnut, vazne je to neporovnatelne, dakujeeeeeem :wink:
1. lis 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen si zlatá :wink: Keby to bolo také jednoduché akože vezmem deti pod pazuchu a idem si... Dnes je v Paríži deň, že ani nos z domu neradno vystrčiť, prší a je zamračené, také pravé depkové počasie. Na TGVčko sa chystáme v lete do Marseille, vraj je tam dajaká veľmi pekná pláž. Autom to určite skúšať nebudeme, stačilo toto leto kedy sme sa neprezieravo vybrali na dovolenku pri Perpignan a už nikdy viac autom, tie zápchy budem mať v pamäti veeeľmi dlho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. lis 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao a to ani v parizi nemusis byvat, my ked sme boli v Barcelone tak cestou spat usek Narbonne-Beziers 4 hodiny :sunglasses:
1. lis 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf :slight_smile: Pozdrav a súhlas k najlepšej choucroute. Dlho si tu nebola, pamätám na tvoje rady k prváčikovi a slovenskému čítaniu a písaniu. :slight_smile: Idem za tebou po bioradu o boules de lavage. Používaš? Chcem ich, ale je ich tak veľa druhov, že sa poteším nejakej praktickej skúsenosti. Tie magnetické ma zaujali. (Chcem len do práčky, do sušičky nie.) U nás je síce mäkká voda, nepotrebujem zmäkčovať, ale majú aj ďalšie pozitíva... Lákavé... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. lis 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan :slight_smile: No tak to budete mat vynimocne sviatky, naozaj. A Donovaly blizko, dievcatam sa iste bude pacit a vy si oddychnete. Doma je doma. Ako sa sestre paci v UK? Aky je tam zivot podla nej?
2. lis 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri ty mas ale dobru pamat :wink: ....ja si tuto temu rada precitam, aspon sa dozviem ako sa zije v inych kutoch fr :slight_smile: ...co je velmi zaujimave, lebo niekedy mam pocit, ze my byvame na Marse a nie v rovnakej krajine :grinning:

syncek ti uz cita sk knizky?ci ste este nezacali?

tie boules de lavage nepouzivam, ja som po tom aj trochu pokukovala, ale nie je mi dost jasne ako take gule mozu vyprat pradlo :astonished: ....mne by ten ritual naliat do pracky svoj oblubeny Arbre vert velmi chybal :grinning: ....nuz ale ak nieco s nimi poskusas, kludne daj vediet ako sa dari prat!......inac ku mne je dobre ist po bioradu, ale co sa potravin tyka, to uz mam riadne preskumane :wink:
2. lis 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf :grinning: Bola si jediný človek, čo mal naozaj aj praktickú skúsenosť s prváčikom a čítaním a písaním naraz po fr. aj po slov. od CP. :slight_smile: Bolo to jednoduchšie, ako som očakávala, malé hlavy sú úžasné. :slight_smile: Áno, číta a píše bez problémov aj po slovensky. Nečakali sme až od januára CP, začali sme hneď od septembra CP, vždy po fr. úlohách ešte trošku slov. zo šlabikára a čítanky, čo som si dala poslať. Je to pravda, slovenčina je omnoho ľahšia, netrvalo to ani dva mesiace a hneď do toho vhupol. Našťastie, bol veľmi zvedavý a bavilo ho to. Teraz je v CE1 a číta si už sám francúzske aj slovenské knižky. Mám, čo som chcela. :slight_smile: (Časom postúpim aj na češtinu.) :slight_smile: Letí to tak rýchlo... ani sa nenazdám a pôjde po vodičák, ako tvoj veľký... :slight_smile:

Gule kúpim tie magnetické, predávajú sa po 6 kusov, do práčky stačí dať 4. Nie je to na pranie úplne bez lessive, na to by som sa nedala ani ja. Arbre vert neopustím, dám aj tak, len menej, účinok prania by mal byť intenzívnejší a oblečká jemnejšie, hebkejšie, tak uvidíme... (hlavne malého rifle, to je ako montérky každý deň :grinning: )... :wink:
3. lis 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek