• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
:slight_smile: Dievčatá, ktoré ste sa pýtali na topánky pre deti. Pripájam svoj tip. Ja nedám dopustiť na El Naturalista. Nás obúva žabka:

http://www.sarenza.com/chaussure-el-naturalista-enfant

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. lis 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mokiri tak to je fajn ako ste slovencinu zvladli!...preco chces neskor cestinu? ste v kontakte s cechmi?...alebo chces mat z neho lingvistu :grinning: ...vsak aj ja si ratam, ze viem po cesky :wink:
inac ta slovencina nie je na zahodenie, moj velky si ju dal na bac minuly rok v sekcii " les langues rares", vobec to nebolo tazke (mal to na 19/20): dostali nejaky clanok z novin Sme na vedecku temu a mali s nim pracovat, odpovedat na zopar otazok, cize ziadne diktaty a rozbory viet ako na sk, pohodicka, staci vediet len pravopis :wink: a este tie body co za to ziskal mu boli len k dobru akoby navyse k zakladnej maturite.....jedina nevyhoda bola, ze sme museli daleko cestovat do okresneho mesta :frowning2:
3. lis 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf Áno, máme korene, preto. On rozumie všetko, ale tiež chcem, aby aj čítal a písal po česky. Zatiaľ mu české rozprávky ešte čítam ja. Už sa pýta zvedavo, tak pomaly vysvetľujem, príde to a bude si Fimfárum tiež čítať sám... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. lis 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
cau zienky, dnes som sa dozvedela ze je zakazane nosit do skoly sal. neviem si to celkom predstavit ked bude zima a pojdu napriklad do kniznice vramci dna ze pojde bez salu...akoze mam zainvestovat do rolakov? Vo vsetkych skolkach je to takto ci zas len u nas? Mne to uz pride prehnane, v jasliach boli zakazane nausnice, teraz sal a co este neskor?
inak baby, zas sa tu urazate ?! ja vas nechapem :angry:
3. lis 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blanblan presne ako píšeš, šál ale aj opasok, napr. Mňa tak vypoklonkovali ešte minulý rok. Oliver veľmi chcel taký ozajstný opasok, ako má ocko, tak som zabezpečila a keď ho chcel ukázať v škôlke spolužiakom, hneď priskočila učiteľka, že je to zakázané z bezpečnostných dôvodov. Tak som mu ho hneď v škôlke musela aj zabaviť, taký bol z toho smutnýýý :frowning2: A tie náušnice v jasliach, teda aj HG, sú síce zakázané, ale ja som učky ukecala. Simonka mala najskôr také zapínacie. No jasné, že ich mať nemohla, aby jej iné detičky za ne náhodou nenatrhli dierku v ušku. Vraj ich mám vybrať. Tak som vyžobronila aspoň také, že štýl boules, aby jej ušká nezarástli. A tiež nemôže nosiť napr. klasické sponky do vláskov, vlastne nič okrem froté gumičiek (volajú to tam že "elastiques" :sweat_smile: )
3. lis 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao chudacik oliver s tym opaskom! :slight_smile: To uz aby sa pekne ucil kazdy doma, ziadny kolektiv a ziadne nebezpecie :angry: Ked som malu nosila do HG, pri vsupe som vybrala nausnice a ked som prila pre nu za nausnice naspet. Riadne neprakticke! No a co sa tyka salu ako to robis? Fakt v zime nenosi sal? lebo minuly rok som jej samozrejme davala sal a nikto neprotestoval... hmm asi uhackujem taky ten navlek cez hlavu, ci aj to mi zatrhnu?
3. lis 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan u nás nie sú šály zakázané. V garderie nesmie mať náušničky a mám z toho trochu nervy, lebo sa bojím, že ak ich náhodou zabudnem potom rýchlo založiť, tak sa jej ušká zarastú. Predsalen to nie je tak dlho, čo ich má . :-/

Topky kupujem už takmer výhradne tu www.pediped.com ale je to firma z Nevady, nič na klasickú snehovú zimu nemajú v ponuke.
3. lis 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan no najskôr ma to dobre hnevalo, hlavne teda ten šál. Veď tu je cez zimu normálna kosa. A zvlášť tu, vo Francúzsku, kde sú svojimi šálmi povestní, irónia, nie? Opustíme areál škôlky a všetci ľudia ušálovaní až po uši :sweat_smile: Ale keď som potom videla tú divočinu v parku, ako sú niektoré decká agresívne, aj som si povedala, že dobre že ten šál nenosí, aspoň ho nikto nepriškrtí (čo tu, bez nadsázky, hrozí :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Kúpila som mu taký kabát, čo mal zapínanie úplne po krk, mal nadstavený taký elastický patent.
@bihan presne kvôli zarasteniu ušiek som ich ukecala aspoň na tie guličkové náušničky. Chvalabohu mňa ani ich nenapadlo, že sa to môže riešiť tak, že budem náušničky skladať a potom zas zakladať. Simonka je tam jediná, ktorá náušničky má.
Viem, že som prosila o stránku s topkami, ale ty mi už, prosím, žiadne tipy nedávaj. Na vente-privee nechávam každý mesiac majland, muž len krúti hlavou že ako som tú stránku objavila :grinning: A aj na pediped som už niečo vybrala, napriek tomu, že som pôvodne zháňala čižmy, zitila som, že deti potrebujú aj ďalšie topky (čo som netušila, kým som neotvorila stránku :sweat_smile: ). Teraz vážne - díky za tip :wink:
3. lis 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzao minule mali na vente privee super akciu na ride strite topky, je to asi zlúčená značka s robeez, ktorí tiež robia super mäkké topky, ale iba pre úplných drobcov a tieto stride rite mi prídu ešte lepšie ako pediped grip and go a to už je čo povedať, lebo ja na pedipedky fakt nedám dopustiť :grinning:
Ak budeš niečo chcieť od pediped, tak si počkaj na akci, párkrát do roka majú napr. pri objednávke 3 párov poštovné fedexom zadarmo.
3. lis 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak ja som urobila Sáre tento rok nákrčník, neviem, či by aj ten zatrhli.
3. lis 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Jani, ako robis tu pralinkovu?
3. lis 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
preco nemozeu mat nausnice???

@sonka31 uplne jednoducho predpeciem si pate brisee "nabielo" cize ciste asi 15-20 min (pozri si recepty na nete) potom ho necham vychladnut a cca 250g praliniek (drvenych) rozmiesam v cca 20 az 25ml kyslej smotany. A to varim a miesam a nikdy mi to nevyje tak ako ma, lebo bud to pretopim alebo neroztopim dostatocne, to je ale fuk, lebo ono to nakoniec aj tak stuhne. Varim to asi 10min. Ked to dovarim, necham vychladnut asi 5 a 10 min a potom to vylejem na to predpecene cesto a ked to dobre vychladne tak to supnem do chladnicky na minimalne 24 hodin.
3. lis 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Skusim :slight_smile: Ja som vcera robila tarte tatin :slight_smile: Fajnyyyy
4. lis 2011 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tarte tatin je vzdy fajny :grinning: ja robim tarte tatin s pomarancami a karamelom zo slaneho masla :slight_smile:
4. lis 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Joj, aky vylepseny, musi byt fajnyyy. Ty tak lubis sladke? Ja strasneeeee, ale snazim sa piect co najmenej. Moj mm zje kusok ku kave a zvysok ja. Ani na dieta sa este nemozem vyhovorit, ze to kvoli nemu peciem :grinning:
4. lis 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31
@nguyen dajte recept na tarte tatin-ja som to v zivote nerobila, hlavne aku formu si mam an to kupit?
5. lis 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
osobne povazujem tarte ttin za stelesnenu jednoduchost :grinning:
ja robim takto
osupem tri jablka a dva pomarance, jablka pokrajam na osminky (asi 3 cm hrube na vonkajsom okraji) pomarance rozdelim na dieliky a osupem ich z tej minikozky (aby bola len duzina lebo potom sa to taha a neda sa to jest) a z pomarancovej kory si nakrajam zopar tenulinych pasikov a vykrojim ju bielu hrubu cast aby som mala iba tu vrchnu oranzovu cast.
urobim si karamel z cca 60-65 g slaneho masla a 150 g cukru, na miernom ohni az to dostane taku "krowkovu" konzistenciu :grinning: Ten si potom vylejem do vysokej okruhlej formy. Odporuca sa moule a manquer (to je taka co sa da otvorit - ma akoby panty na jednej strane a na druhej zavoru ale odkedy sa mi dodrbkala pouzivam obycajnu telfonovu asi 5 cm vysoku formu ale asi moze byt aj silikonova, hlavne nech je vysoka) pockam kym karamel vychladne a potom ukladam ovocie, zalezi ako to chces mat ale musis si to ulozit v presne opacnom poradi lebo tarte tatin sa vyklapa, cize co bolo dolu, bude hore. Ja ulozim najskor pasiky zo supiek a potom si to oblozim okolo jablkami tak, aby mi formovali baieru aby ked to vyklopim mi to cele nevytieklo, potom dam zvysne jablka dovnutra aj pomarancovou duzinou a na vrch rozprestriem pate brisee a pozatlacam na okrajoch aby sa mi vyformovala miska "naopak" stale mysli na to, ako to mube ked to vyklopis, no a nakoniec si dostredu cesta urobim dierku asi o 2cm priemere aby sa prebytocna stava co stecie z ovocia mala kadial vyparit a dam na 180°C na 30 az 35 min piect. Ked sa to dopecie, pockam trosku kym to stuhne, cca 15 min. A potom to vyklapam tak ze si formu zakryjem tanierom a rychlo otocim. Ale inak odporucam pozri si postup an vieu na nete, lebo neveim ci su moje vysvetlenia zrozumitelne. No a nechaj si ju pred pokrajani aspon 24h v chladnicke, ono ti to sice aj tak potecie ale menej ako keby si ju hned za horuca krajala
5. lis 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja vo vseobecnosti velmi rada varim a myslim ze aj celkom dobre ale odkedy mame Evu a chodim do prace tak cez tyzden nemam vobec cas, takze si cez vikend navarim, zamrazim a cez tyzden len vyberam z mraziaka a peciem. Dnes napr som od deviatej do obeda stihla gratin de cougettes s udenym lososom, gratin dauphinois a liter veloute de potiron a vecer este spravim blanquette de veau napcham to do mraziaka a mame co jest az do piatku:slight_smile:
a varim (ako ste si asi vsimli) francuzske jedla, pripadaju mi rychlejsie, zdravsie a chutnejsie a hlavne nemusim si lamat hlavu nad hrubostou muky, ci chutou octu...
Skusala som aj segedin a zemiakovy salat ale akokolvek som sa snazila, nema to taku chut ako doma, len co ma to zbytocne rozladilo, tak si tieto jedla vychutnavam na rodnej hrude a tu si z francuzskych kucharskych knih varim podla toho co je v supermarkete
5. lis 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen ty si aká akčná! :grinning: Ja som včera akurát robila voluté de potiron s gaštanmi a ryžové vermicelles s krevetami a shitake (to je kombinácia, čo? :grinning:) ale všeobecne varím málo, ešte menej pečiem, hlavne kvôli tomu, že neznesiem kupované koláče, lebo sú nechutne sladké (a plné sajrajtov :sweat_smile:)
5. lis 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen :slight_smile: ja som akurat dnes na obed robila segedin z kapusty co mi v lete doniesli rodicia. mnam, chutil ako od babky :slight_smile:
5. lis 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan A ako sa stravujete, ked malo varis? Ci navaris vo velkom mnozstve a mrazis? Lebo ja mam pocit, ze varenie je moja najdolezitejsia uloha :grinning: Denne varim, neznasam kupovanu stravu pre babatka, takze malemu varim bud denne alebo obcas zamrazim a ma na viackrat. neznasam ale potom to rozmrazovanie, vysledok ma inu konzistenciu ako to, co mu zmixujem po uvareni. Chodievame cez vikend jest von, ale neviem s predstavit varit obcas :confounded: V dobrom zavidim, ja mam pocit, ze len varim a umyvam riady.
@nguyen Zajtra skusim ten Tvoj :slight_smile: Je to velmi zrozumitelne :slight_smile: Ja varim aj nase, aj franc. jedla a srdcovka je talianska kuchyna, je zdrava a vsetko z nej mi chuti, navyse je to raz-dva hotove, co je pri malom dietati tiez dolezity detail, ze :sunglasses:
Jani, a uz pracujes teda? Ako vnima zmenu Eva?
@gijar Na nete je vela receptov, ja robim iba jablkovy a formu mam silikonku, nikdy nie je problem vyklopit to.
Ale musi byt vyssia, ako pise Janka.
5. lis 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Kolac z boulangerie obcas kupim, ale zo supermarketu tie balene so storocnou trvanlivostou, tie nemam rada. Obsahuju nieco, kazdy rovnako vonia (pachne), ked to rozbalim. Rovnako ako baleny chlieb, tie toastove maslove, complet, brioche... same Ecka, stabilizatory, emulgatory... Tie su aj v klasickom chlebe z pekarne, ale predsa len... Toto trvanlive pecivo ani nestvrdne, ani neplesnivie, stale je to rovnake ... nijake...
5. lis 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja varím dosť, každý deň. Ešteže mám k tomu aký-taký vzťah, celkom ma to baví. Len potom to umývanie riadu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mne miestne jedlá nepripadajú až také že wuaaauuu, myslím tie hlavné jedlá. Ale na zákusky nedám dopustiť, to je nebíčko v papuľke. Samo, tie z boulangerie. Aj keď teda že 3,50 za operu nie je málo, ale aspoň ich nekupujem často a veľa nepriberiem :slight_smile: A tarte tatin som v živote nerobila, ale vyzerá to na youtube fantasticky, určite skúsim.
5. lis 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam pocit, ze dookola varim len to iste a uz mi z toho sibe. Manzel-svajciar, ten je samozrejme hlavne syr syr syr, este mu chuti zelenina (surova, bez korenia, bez aceto balsamico, proste len tak s nicim) a jedla typu McDonald. Sladke neje - jemu sa varenim proste nezavdacim. A pre mna samu ma nebavi varit a uz som v brutalnom stereotype...a najblizsie k francuzskej kuchyni som sa dostala pri citani vasich prispevkov :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. lis 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan krpata spala cele dopoludnie tak som si nadbehla, btw ryzovych cestovin mam plny sekretar, zakazdym ked pride svokra tak prinesie vsetky formy a dlzky a k tomu vzdy aj galettes a co ja viem co este, prileti ako tornado vsetko mi to zlozi do hladnicky a mraziaku, samoska ze neviem co stym a Al este menej tak to vacsinou (az na nemi) konci v kosi a s tymito ryzovymi cestovinami to tiez bude za chvilu kratky proces. Mne to nechuti, ani ryza z toho ich ryzoveho samovaru. Ked sme tam tak je to fajn ale aby som to doma varila...co ja viem, Nechcem posobit nevdacne ale nakolko sa ma nikto nepyta ci nahodou nemam plny mraziak a ma ma za pojasenu pubosku co nevie varit a ak raz za mesiac nedonesie sto kilo stravy tak jej syn pri mne zahynie, tak sama od seba to s nimi riesit nebudem.
Inak ja som minule robila jeden taliansky recept - pecene baklazany so syrom ricotta a susenymi paradajkami, tak bylo neco :sunglasses: A milujem lasagne :sweat_smile: Ale to je asi tak vsetko na co si z talianskej trufam, ale teda z tunajsej milujem juhozapadne dobroty, vsetko okolo kacky magret na mede, canard confit na vsetky sposoby alebo potom take ako feuillete de chevre s cerstvym spenatom hmmmm
5. lis 2011 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen tak mi pošliiiii :D my máme dosť slušnú spotrebu, lebo gluténových cestovín konzumujeme za týždeň dosť, takže keď robím polievky a snažím sa o ázijskú kuchyňu, tak radšej robím z ryžových.

@sonka31 aby sme sa pochopili, ja varím.. každý deň, ale čím jednoduchšie, tým lepšie. Pečená ryba s kuskusom a hráškom, zapekaná zelenina, parená zelenina so steakom... proste jedlo, ktorého príprava mi nezaberie viac ako pol hodiny (bez samotného pečenia-varenia). Varené jedlá kupujeme veľmi zriedkavo, občas si objednáme pizzu. Ja si na strave potrpím, ale nechcem byť jej otrokom, ako moja mama, ktorá každý víkend celé dopoludnie strávi za sporákom.
Dnes ideme na dámsku jazdu ku kamoške, tak som ju spracovala, aby nekupovala hnusné slané chipsy a spol, ale nakúpili sme kopec zeleniny, urobím slimáky z lístkového cesta so syrom a šunkou.
5. lis 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
super jedla, co som kukla na nete :grinning: ja neviem aku varim kuchynu, lebo varim aj svk jedla, nieco je asi aj fra,aj ked nazvy nepoznam a mam aj orientalnu kucharku, tak daco aj z toho, ale tym,ze my nejeme maso okrem kuracieho (minule sme mali 1x v zivote filet mignon), tak sme obmedzeni :unamused:
taliansku kuchynu by som rada varila- kto to pisal? hodte recepty :wink:

@nguyen dakujem, ako si zvladla ten prechod do prace ty? lebo decka to asi zvladaju lepsie ako my. Ja som v praci 3 dni a obcas som sa prichytila,ze myslim na to, ako sa ma maly v creche, ci neplace, vo stvrtok ho vyzdvihovala baby-sitterka, tak to som na neho myslela stale, ze aky bude...samozrjeme vsetko bolo ok, to len ja som sa nevedela zbavit pocitu,ze ktovie.....
A ten prechod bol dost sok, aj ked teda len odpoludnajsi part-time je to, ale dopoludnia navarim, vypijem kavu, vychystavam maleho, kuknem net a uz odchadzam a vecer pridem po 18.00 a to uz sa mi zda,ze je hned noc :grinning:
5. lis 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600
tak takého muža by som brala. Teda čo sa stravy týka. Lebo ja varím hlavne kvôli MM, u nás je zásada aspoň jedno teplé jedlo denne, a keďže v robote nemá, má doma. Keď držal cez leto MM diétu 2 mesiace, to bolo žúžo, on si zabezpečoval stravu po svojej línii a ja som varila len mne a deťom. A to som mala istotu, že varím na 2 dni. A ešte, u nás musí byť polievka, sme polievkoví, to mi vo fr. kuchyni chýba. Velouté môže byť, ale len z času na čas, mne to hrozne pripomína tie grcky, čo som robila deťom ako prvé príkrmy...
Cez týždeň robím tiež jednoduchšie veci, väčšinou bezmäsité, v sobotu sa chodíme najesť von a v nedeľu prestojím v kuchyni dopoludnie. Ale vôbec mi to nevadí, MM berie deti von a ja mám kľud, taký svoj víkendový rituál :slight_smile:
5. lis 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao
Kolace ho nezaujimaju.
Pecene kura, pecene kare atd zje z donutenia.
Polievku nezje.
Cestoviny ma rad, ale co najjednoduchsie.
Nema rad korenie, nema rad sol. Ma rad jedla neurcitej chuti :slight_smile:
Chlieb a pecivo neje.
V chladnicke mame jednu plastovu krabicu, ktoru vola "krabica mojho prezitia" a tam musi byt mäkky syr, tvrdy syr a plesnivy syr, salam, parky a krabie tycinky. To + kecup + cordon bleu + pomarancovy dzus + kava + polotovarova pizza = jeho gurmanske siedme nebo.
To je fakt na zaplakanie......
5. lis 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao mojho by si tiez brala. maso neje okrem kuracieho a okrem toho ma rad krevety, kalamare vysmazane a cestoviny na vsetky sposoby a zapekane zemiaky. to je asi tak vsetko :grinning: sladke zje, ale nemusi mat ...ak ano, tak len velmi obcasne,ked dostane chut. :grinning: Zeleninu zje, ale nelubi, nemusi existovat pre neho. Vsetko dochucuje kecupom, alebo niektorou z tych kupovanych omacok od Heinz, cize v podtsate je jedno ako to jedlo chuti :grinning:
5. lis 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek