• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@evuliki no daj si to urobit doma, pytaj si od zubara prijmovy doklad, pripadne aj nech ti vytlaci nejaky popis co robil. Potom vyplnis tlacivo http://www.ameli.fr/fileadmin/user_upload/formulaires/S3125.pdf prilozis k nemu orginaly slovenskych dokladov a posles na SECU.
8. lis 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nase navstevy lekarov na SK si vacsinou neurgentne, prehliadky vzdy po roku sa ukazem u svojich doktorov (alergolog, gyndos, zubar...) a tu mi to preplatia. Takisto vsetky lieky jed sme chory, mas recept tak preplatia aj to co na SK neplati poistovna. V tom tlacive treba odfajknut, ze chce s byt preplatena podla francuzskej legislativy.
8. lis 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci wow, to som nevedela.
8. lis 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 s topankami zo chausslandu som nikdy taketo problemy nemala, za tu cenu je to dost dobra kvalita si myslim. Myslela som ze kedze je dpam znacka pre deti ze budu aj topanky ok, vo vertbaudet som tiez kupila topanky v rovnakej cenovej relacii ktore ja vydrzali az kym jej noha nevyrastla..Mne to pride dost zbytocne dat 80euro za topanky ktore znici rovnako ako tie za 40. (teda ked do toho neratam tie dpam :grinning: )
8. lis 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@efci Ano mas pravdu ze preplacaju aj neurgentne pripady. Ja som bola doma na 2 mesiace takze som potrebovala aj pravidelnu prehliadku v tehptenstve raz do mesiaca. isla som na SECU sa opytat ze ci mi ju potom preplatie, ked je vlastne povinna. Zenska co sedi na accueil mi povedala ze nepreplatia, ze to nie je urgent. No a ked som sa vratila zo SK a posielala som tie doklady od zubara, dopisala som tam aj gynekologicku len tak ze skusim, no a oni preplatili aj tu. Ale samozrejme ze som mala o tom doklad. Ale len taky rukou vypisany ale s peciatkou. A este co bolo super, je ze sme boli s Andrejkom na detskej pohotovosti ebo o nieco ustiplo a opuchla mu noha a tam som vobec nemusela nic platit a ze oni si to vyriesia priamo poistovne medzi sebou. Takze super.
8. lis 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Keď je reč o kvalitnej zimnej detskej topánke, v ktorej môže byť dieťa aj v škole celý deň bez prezutia, som za kvalitu. V škôlke išli občas do chaussons rythmiques alebo aj naboso pri niektorých hrách, ale v škole sú v tom celučičký deň.

Pridávam sa do klubu Anti - Du Pareil Au Même. Sieť s oblečením má pekné veci (kupujem tam pyžamá malému, krajšie pre chlapcov som nikdy nikde nevidela), ale osobitná sieť rovnakého mena s topánkami, to je mizéria, presne ako tvrdí @blanblan . Raz sme tam malému v lete narýchlo v meste kúpili letné sandálky, stáli okolo 40 eur, proste tri pásiky kože a do mesiaca došlo k totálnemu rozkladu. Nekúpila by som tam už ani letné šlapky.
8. lis 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 Dobra sprava, Vladi, co sa pohotovosti tyka. My sa onedlho chystame domov a mam uz vybavene eur. karticky, komercnu poistku, atd, ale toto je fajn, ze ste nemuseli platit. Pojdem aj ja k nejakym lekarom, tu na to nie je cas :grinning:
8. lis 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 Na tej detskej pohotovosti sme neplatili za ukon, platili sme len tych 1,99 eur co sa plati ako polatok za pohotovost. Ale ten platia aj vsetci riadne poisteni slovaci. Akurat ze lieky potom v lekarni sme uz hradili v plnej sume. Doktorka na pohotovosti mi to vtedy vysvetlila tak, ze taketo pripady si oi uplatnuju cez Vseobecnu zdr. poist. a ona potom priamo jedna so SECU. Tiez ma to prijemne prekvapilo. Ale jasne ze preukaz europsky bolo treba na to. Keby som ho nemala, platili by sme vsetko. Skoda ze este vsetci lekari takto nefunguju, ze len pohotovost. To by bolo, co?
8. lis 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ano ked uz aj my musime doslova, ze na pohotovost, tak tam vytahujeme modru karticku a finito. I ked co ja mam skusenosti aspon zo zvolenskou pohotovostou (detskou a gynekologia) tak normalne sestricka aj s doktorom strateni, ze co sa ide diat a nakoniec to v obidvoch pripadoch dopadlo tak, ze neurobili zaznam z pohotovosti (na gynekologii ho vymazali a na detskom nic a to mal maly laryngitidu a kebyze sa mu nieco nedajboze stane tak nemam, ziadny dokaz, ze uz som tam bola). Akoze je to vrchol tam u nas, myslim konkretne ZV. Ale zase ked potrebujes nejake "speci" vysetrenie a dojdes trebars na zeleznicnu polikliniku a povies ze si samoplatca, tak mas termin aj na druhy den (normalne mi povedali v juni ze na sono prsnikov najblizsi volny termin v decembri :confounded: ) Ako chudaci ti ludia co tam ziju, fakt, a potrebuju nieco surne.
A v BB v Rooseveltke to je uplne iny svet, tam som vytiahla modru karticku na chirurgii na pohotovosti a nic, bezna prax :sunglasses:
8. lis 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 aha teraz vidim ze ty mas dobru skusenost s pohotovostou detskou, no my sme tam boli pred tromi rokmi tak sa chvalabohu hadam k dobremu nieco zmenilo :slight_smile:
8. lis 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci Asi su uz trosku informovanejsi, my sme boli teraz v lete. Ale inak ano vo ZV je to stale horsie a horsie v nemocke. Ale porodnicu si stale chvalia. Ale ani slepe crevo si vraj netreba davat operovat vo ZV :grinning: A zase ja som bola soknuta z pristupu sestricku u MUDr; Blahutiakovej, to je gynekologicka ktora bola predtym na zeleznicnej polyklinike. Teraz je oproti Centrumu v novej budove. chcela som jednorazovu kontrolu-poradnu s tym ze vsetko platim sama. Odbila ma ze maju vela a mam ist hladat inde, ze gynekologiv je dost vo ZV. POdla mna by asi doktorka nebola spokojna s jej pristupom, ved mohla mat cisty prijem bez tahaciek s poistovnou. To som fakt este nezazila. Tak som isla nakoniec k Mihalikovej a ta ma zobrala za dva dni aj napriek plnemu diaru. K nej som chodila aj predtym kym som bola este poistena na SK.
8. lis 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci vďaka za info, ja mám ešte z minulého roka nejaké účty za vakcínu, čo sme dávali Maríne pichať ešte na Slovensku a celé som si to hradila.. tak dúfam, že mám ako vo FR 2r na preplatenie :sweat_smile:

Inak aj som pred 3r bola na vyšetrní krvi, kam ma poslali z transfúzky a tiež som neplatila ani cent, len si odfotili moju eur. kartu.
8. lis 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci vratim sa k tvojej vete Mutuelle vzdy preplaca len do sumy co urci Secu, nie do vysky aka je na fakture. zalezi aku mas mutuelle ak mas mutuelle silnu a preplaca 300% az 400% tak ano cena faktury je dolezita ja neviem ale secu preplati podla svojho .. teda svoju casta mutuelle zvysok ak mas dobru... vlozky do topanok ak si mala 140 e to znamena ze mas slabu mutuele teda bola si len na 100 % teda ich tabulky moj muz si robi casto a plati cez 200€ a vzdy vsetko mutueele zatiahne pretoze je na 400% co sa tyak materialov a kine ine veci vsetko zalezi aku mas mutueel treba vzdy pozerat co a ako preplacaju.... :wink:

@sonka31 jasne ze ti preplati. preco si myslis ze francuzi chodia hromadne do madarska si robit zubne osetrenia?? :grinning: sme v eu a tak plati rovnake pravidla mas nato pravo.. a secu preplaca podla tohto systemu tu takze pre nas zijucich v fr je to vyhdone sa dat osetrit do tychto krajin!! :slight_smile: odpoved je ano , mne do posledneho preplatili ked som naposledy bola na slovensku... vsetko evuliky vtedy sme sa aj stretli.. poslla som faktury a bolo.. :slight_smile:
@simi251 teda nechapem ako si mohla mat konzultaciu preplatenu u gynekologicky na 14 % :sweat_smile: :confused: moj berie 28 e a vzdy preplati 70% secu.. jedine co je nepreplacane je vyter... na krcok.... :wink:
8. lis 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja utekam znova do prace , a majte s apekne vsetky... dnes ma josh narodky a tak sa nezastavim cely den.. :slight_smile:
8. lis 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek OK je to mozne, nam mutuelle plati celej rodine muzov zamestnavatel, ale vravia, ze dobra. Tieto vlozky su prva vec, ktora sa nam takto stala. Sme to povedali tomu doktorovi co ich predpisal, povedal, ze to je blbost, ze to maju zaplatit a ze ked nie, tak nam da "falosnu fakturu" na nieco za 40 EUR, aby sme neboli v strate...
8. lis 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek CHcela som napisat 14 eur. Prepac, pomylila som sa.
8. lis 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 kazdy sa moze pomylit.. :slight_smile:
@efci zamestnavatel plati len zakladnu sadzbu teda min.. takze pocitam ze ste len na 100% preto.. :wink:
8. lis 2011 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak baby vcerajsie spravy ani dnesne mi nedavaju vela optimismu cakaju nas tazke casy.. :rolling_eyes: :sweat_smile:
8. lis 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Veru... tazko sa zije. Neviem, ako preziju ti, co maju nejake 2 tisicky na vsetky mesacne vydavky...klobuk dolu. Moj mm celkom dobre zarobi, ale skakat nemozeme. Ked bude este tazsie, tak uz neviem.
8. lis 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Mne sa v tehu zlomil zub, bola som u lekara, mimochodom znameho a urobil devis, ze vraj nejake 4 tis. implantat.
8. lis 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
hovor mi nieco my mame necelych 3 000 € a creditov ako maku tak ze t je skor preizvanie ako zitie stale nieco vypadne!!!! prave dnes ked som pocuvala RMC radio strasne rada ho pocuvam... tak doslova som nasrata ked sa dostane Ps ku moci ze zrusia nadrobene hodiny . nas sa to dotyka tym padom vela € nie je v daniach co je super a da nam to naviac penazi a k tomu ak to zrusia tak ja sa fakt nedoplatim centre loisir!!! ale nebudeme sa bavit o plolitike lebo zase ma ide porazit!!!! ked pocuvam co vsetko nas caka!!!! :angry:
8. lis 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sonka31 4 tisic jedne implantat!! kriste chod ku inemu ono co zubar to ina cena mne dali 4 zubari okolo 2 az 2, 5 tisic implantat a stoho mi mutuelle preplati 600 € na rok za implantat.. ale 4 000 to je zderstvo!!
8. lis 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte tehulky z Francie. Ja nezijem vo Francuzsku, ale mam za manzela Francuza.
Budem v Parizi zaciatkom januara, do 8meho. Chcem sa opytat kedy zacinaju zlavy? Chcela by som nakupit nejake veci kedze momentalne byvame v Azerbajdzane :slight_smile:
A ked mate nejake dobre tipy na internetove baby / maminky obchody, tak mozte tiez poradit.
Merci!
8. lis 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
kocky pisete tu o zubaroch,akoze som trosku udivena,vsak zubari su tu super,aspon zatial co som prisla do styku, neplatila som nic,vsetko preplaca mutuelle,dokonca aj implantaty, MP si dal na komplet vyment vsetky zuby a doplacal na kazdy jeden zub,uplne smiesnu sumu,tusim nejakych 45€

ad SVK chcem sa spytat ak som to dobre pochopila,ked idete na SVK napriklad na preventivnu prehliadku tak vam to preplati tu preplatia,ked mam europsky zdravotny preukaz,aky doklad z SVK potrebujem, len potvrdenku o zaplateni? dakujem za odpoved
8. lis 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
co sa tyka muky, tu ked som sem prisla tak som ju stale riesila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ,teraz kupim uplne najlacnejsiu raz za cas Carrefour a nemam problem,taky kolac urobim/lebo to pouzivam len na pecenie raz za cas/ nikdy som s nou nic nepokazila, ale v poslednom case som leniva takze milujem pâte :grinning: feuilletée, brise atd,ktore sa daju pouzivat na vela rozlicnych sposobov
8. lis 2011 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charllota Prosim? To myslis vazne, ze Ti mutuelle toto vsetko preplatila, resp. mm? Ja mam tiez mutuelle a preplaca smiesnu sumu.
8. lis 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fretka http://www.zalando.fr/
http://www.laredoute.fr/

tu vo FRA sa mi zda,ze maju stale nejake vypredaje :grinning: :grinning: :grinning:
8. lis 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 ano, ma implantaty a cena jedneho zuba za to obdobie kedy si to daval robit/cca2 roky,lebo to sa robi postupne,tak vzdy 3-4zuby naraz podla toho aky mas prah citlivosti/ sa cena navysovala je to 550€ keby ti to mutuelle nepreplacala,takze okolo 2000€ za implantat to sa mi teda zda nejaky prehnany zubar
8. lis 2011 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31
@erikasadek kocky to hovorite o implantatoch ktore sa sroubuju do kosti? A nedaju sa Vam urobit korunky? tie su omnoho lacnejsie. Myslim tie ktore sa robia ked mas este zaklad zubu v dasne. Neviem sa spravne po zubarsky vyjadrit. :slight_smile:
8. lis 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby hovorime o implantatoch alebo o protezach ako mostiky pretoze je to rozdiel , implanaty su pevne kovove zuby ktore sa navrtaju do kosti , protzy su uplne ina vec.... pretoze tie su hradene secu malo ale su , kdezto implanaty su nehradene secu... implanata sa robi dlhsie a prehnane neviem , madasrku ta vyjde jeden na 700 e tu na 2000€
8. lis 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek