• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@charllota my chodime cez leto k zubarovi na SK kvoli tomu ze nas uz pozna, ja si aj na plombovanie davam pichnut anestezu, proste navsteva tejto ambulancie je jedna z najmenej oblubenych a kym neboli cez rok, tak idem tam kde to poznam :slight_smile: A ved je to tiez zadarmo ked nam to tu vsetko vratia.

A ano od kazdeho lekara co navstivis potrebujes doklad o zaplateni s popisom co ti robil. Neviem na aku prehliadku chces ist, ale napr. zubarka mi da vzdy PPD + vytlaci lajstro o ukone, gyndos mi tlaci taku mini-fakturu do ktorej to rovno napise. Zalezi od doktora. Potom uz len vyplnis tlacivo Soin a l etraneger a hotovo.
8. lis 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ja ta chapem .. mj si ich dava teraz dokopy vyslo na 6000 e mam pocit ze 3 zuby nechcem kecat alebo dokopy celkovo ... s toho secu preplatila asi 700 e a zbytok mutuelle s vrecka nam to vysllo asi 100e zvysok, a kedze muz nma dve mutueelll tak hral na oboch stranach jedna sprace a jedna sukromna ko mame vsetci.. :slight_smile:

implanat sa robi aj jeden nemusia sa robit 4 naraz.. :wink:
8. lis 2011 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fretka v parizi zacinaju zlavy ma pocit okolo 8 januara ale neboj na interenet cely rok.. :wink:
8. lis 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek MM si tiez daval robit korunky. Ale nie mostiky. Korunky take ze vybrali nerv, vyplnili koren a nasadili zub z porcelanu. Uz neviem kolko doplacal ale robili mu to tiez po jednom. Nie je to mostik. Nie je to zavesene na ostatnych zuboch ako bezne to bolo za komunizmu. A viem ze ceny su rozne podla toho, z akeho materialu je to a ci je cely biely alebo od vnutra kovovy a podobne. Ja som si takto dala robit zatial len jeden ocny zub mozno pred 5 rokmi na Slovensku a vyslo ma to cele 5000 Sk.

to len tak pre porovnanie a doplnenie pisem :slight_smile:
8. lis 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@efci myslela som preventivku u gynekologa,plus ster na cytologiu, takze potrebujem len blok o zaplateni a nejaky kratky vycuc,co mi robil? lebo moja gynekologicka na SVK mi povedala,ze na Epreukaz neberie tak som platila casch,takze staci len tak,to by bolo super

neviem ci su to implantaty,ale asi su,ste ma zaskocili :confused: ,ale skratka kazdy zub je zbruseny, odstraneny nerv a potom nastoknuty porcelanovy na titanovych srobikoch,tak potom neviem ci je to implantat,ale mal dva chybajuce a tam platil za kazdy tusil cca 150€ za jeden,lebo to bolo klasifikovane ako chybajuci zub
8. lis 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charllota To nie je implantat ale vola sa to korunka. Aspon tak to volali zubari, s ktorymi som sa ja stretla ci uz na SK alebo aj tu vo FR.
8. lis 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 neviem ale podla toho co tu pisete asi to budu vsetko korunky :confused: som prekvapena, no co uz clovek sa aspon pouci :dizzy_face:
8. lis 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no prave a implanatad je nieco uplne ine.... ja vas plne chapem aj moj mu zsi to dal urobit teraz ma to nasadene na zuboch.. ale implantad je ze rozrezu dasno a vyvrta dieru zavrie.. zahoji sa to neskor sa znova otvori a nasrubuje sa sruba a necha .; nato sa urobi porcelanovy zub a j eto ako pravy zub drzi ako fras a prezije to aj lebku :grinning: toto je implanatat a nepreplaca sa secu je to draha vec jeden implanatt je od 2€ az 3 € aj s paracou.. tisic samozrejme.. :grinning:
8. lis 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ano ano take ma Karel Gott :grinning: :grinning: :grinning:
8. lis 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@charllota gynekologovi nehovor nic o modrej karticke, oni su tam u nas fakt neschopni, povedz ze si samoplatca a koniec. Zaplat, zober potrebne doklady (o zaplateni + aby tam bolo co ti robil t.j. preventivna prehliadka) A s tym cyto, to si ten ster budes musiet sama odniest do labaku a tam to priamo zaplatit, to ti zase daju doklad o zaplateni + trebars vysledky, tak to mozes potom prefotit pre SECU, aby vedeli co ti robili. Viem je to psycho, ze im posielas vysledok, ale ono je clovek niekedy rad ze u nas dostane aspon nejaky papier od nich... Ale v labakoch byvaju tolerantni k samoplatcom, tam mam dobre skusenosti.
8. lis 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci Diky! :slight_smile: A okrem oblecenia? Su zlavy aj na kociare, atd...?
8. lis 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. lis 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
jeeeej zuby, to je tema ako vysita pre mna :slight_smile:
Korunka, sa zhotovuje na obrusene zuby, pripadne ak chyba korunkova cast a ostal len koren, zhotovy sa korenovy cap, na ktory sa potom zhotovuje korunka. Su rozne druhy, najcastejsie sa robia keramicke korunky, ktore mozu byt kovokeramicke alebo zirconove - tie su estetickejsie ako kovokeramicke, pretoze zirconova ciapocka pod keramikou je biela a nesposobuje zosednutie gingivy okolo zuba, co je casto viditelne u kovokeramickych koruniek.
Implantat nam nahradza kompletne strateny zub, vtedy sa do kosti implantuje titanovy sroub a ked sa ujme a zahoji, neskor sa na neho zhotovuje korunka. Implantat ma svoje vyhody, pretoze ak je strata len jedneho zuba, tak nie je potrebne obrusovat vedlajsie zuby, ktore su zdrave a na ne robit mostik. Tak isto ak ma pacient stratu molarov, vtedy nie je potrebne zhotovovat napr. skeletovu nahradu a implantaty su tak isto aj riesenim pre bezzubu celust.
Problem je, ze niekedy telo moze odmietnut implantat, no a v neposlednom rade cena. Ceny u dentistov su velmi prehnane, nasi dentisti s ktorymi spolupracujeme, si nahadzuju na nasu cenu 7 az 10-nasobok !!!!!!
Takze taka obycajna kovokeramicka korunka ktora u nas v labaku stoji 112 eur, nakoniec u dentistu stoji od 750 az 1150 eur.

@ mokiri mas nejaky dobry tip na take topanocky? Ja malemu do skolky davam zasadne GEOX, prave kvoli celodennemu noseniu, ale ak vies aj o nejakej inej znacke daj mi vediet prosim.
8. lis 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janka_fr Ahoj. Ty si nam to tu tak pekne odborne vysvetlila. Zlata si. Takze v podstate sme mali s Erikou pravdu?. Nastastie som este implantat nepotrebovala ale poviem ti, ze raz ak bude treba radsej zaplatim za implantat (teda ak to moje kosti znesu) ako robit mostik. To mi pride take krute brusit nejake zarezy do vedlajsich zdravych zubov. Brrrr. :slight_smile: Ale s korunkou som tiez velmi spokojna. to zase ak je mozne urobit tak by som sa nehnala do implantatov. Je to urcite vacsi zakrok a zasah do organizmu, nie? Co myslis?
A ten 7 az 10 nasobok je teda fakt dost. Hmmmmm.
9. lis 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr jani ahoj .. este z eta mame ved si zubna laborantka!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: inak ak si spominal atopanky nedavno geox davam aj ja detom ale odporucam ti aj detske timberland..... tiez si neviem vynachvalit.. cenovo sme rovnako jedne drahe aj druhe zasadne kupujem vo vypredajoch!!! do predu a nike.... take lahke.... pekne drzia nohu a noha sice nedycha ako u geoxu ale je pevne uchytena, a jedne smala topanok ktore nesmrdi ako syntetika v lacnych topankach.. :wink:
9. lis 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janka_fr Ja som 2-3 stránky dozadu odporučila El Naturalista. To je naša značka. Dala som link kvôli obrazu, topánky ale zásadne nekupujem cez internet, vždy v kamennom obchode, aby som videla, ako malý v nich chodí a aký má z nich pocit. Ani dopredu nikdy nekupujem, vždy vtedy, keď treba, vieme svoje o detskej nohe... :slight_smile:
10. lis 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby mozete mo poradit ako sa tu povie 'trpnutie", myslim medicinsky, muz ma problemy s plecom, teda ani neviem ci je to plece, taha sa mu to od krku k plecu na chrbtovej strane, neviem ci je to sval alebo nerv alebo slacha alebo co a boli ho a trpne to cele...
10. lis 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim
engourdissement de l´épaule (engourdissement = paralysie passagère d'une partie du corps)
épaule engourdie
11. lis 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim Ak je to nieco ako ked pocitujes mravcenie, to sa moze povedat aj tak laicky ze Fourmillement. A nema tvoj manzel problemy s krcnou chrbticou?
11. lis 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem.... simi normalne nema problemy s krcnou, ale ono to zacalo asi od krku (sije) ta bolest a tiahne sa to az k ramenu...asi tam ma nejaky nerv pricvaknuty alebo mozno aj narazene.
12. lis 2011 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim No ja mam taku osobnu skusenost, ze niekedy ta bolest vobec nezacne tam, kde je jej povod. Mna zacalo boliet v lytku, hned som nabehla k dokimu ze ci nemam krvnu zrazeninu lebo ma to akoby pichalo a tahalo tam kde su zily. Roboli mi aj sono a nic. Po nejakom case sa to ozvalo aj na zadnej strane stehna a to uz vedeli ze to bude z chrbtice. Mala som to zablokovane niekde v oblasti kostrce ale aj trosku krize. Ale krize ma zacali boliet az po tom ako sa to prejavilo v nohe. Lebo ked to pricvikne nerv, bolest moze byt kdekolvek pozdlz nervovej drahy. Preto som sa pytala na tu krcnu chrbticu. Lebo vtedy idu bolesti casto pozdlz ruk az k prstom mozu.

Inak aj MM bol tento tyzden cely pokriveny. Bloklo ho minulu sobotu pocas zapasu a ledva dohral. Potom trenoval az vo stvrtok. no co uz ked si ti nasi chlapi vybrali taketo povolanie. Sportom k invalidite :grinning: :grinning: :grinning:
12. lis 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babulky, chcem Vas poprosit o radu... davam si teraz robit novy pas na SR, pretoze mi konci moj stary pas a co som sa stretla na letisku vacsinou pytaju pas. Potrebujem zistit, ked sa mi v aprili narodi malicke budu mi ho ochotni zapisat vo FR do tohto slovenskeho pasu, aby som mohla prist s malickym na Slovensko aj sama len s malym? Ako to funguje vobec, na aky doklad cestuju deticky? ci je treba vybavit im zvlast pas? uvedte ma prosim vas do obrazu :slight_smile:
Dalsia vec je, tie ktore mate manzela alebo priatela - jednoducho otca dietata francuza alebo inej narodnosti, nechali ste obe narodnosti dietatku? a trvaly pobyt dietatka aj seba nechavate na SR ci v zahranici? takisto rodny list dietatka je treba nejako evidovat alebo prekladat , kedze planujem rodit tu vo FR? neviem ake vyhody/nevyhody to prinasa ak ma/nema dieta trvaly pobyt a rodny list na SR.
14. lis 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Ja som malemu vybavila aj svk obcianstvo, aby som ho mohla mat v pase. Okrem toho ma svoj fr pas, aj na ten sme uz isli sami. Teda neukazala som, ze ho mam v pase a neboli problemy. Rodny list fr sa vybavil hned ako sa maly narodil, potom som poziadala na nasej ambasade o slovensky, prisiel za 3 mesiace. Trvaly pobyt ma maly vo FR. Keby si potrebovala viac, napis postu ;)
14. lis 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ja som si pôvodne TP na slovensku zrušila a potom mi ho zase mamča povolila.. aj pre naše detváky :sweat_smile: Ani neviem prečo :grinning: asi aby mi ostal občiansky :sweat_smile:

Naše kočky majú obe svoj vlastný pas (mladšia má dokonca pas s platnosťou, ktorá začína pár dní po jej narodení :slight_smile:) a obe sú aj zapísané v mojom pase. Obe majú dvojité občianstvo.
Dieťa ti do pasu nezapíšu, kým nemá slov. rodný list a to trvá 2-3m od podania žiadosti (na matrike v mieste posledného trvalého pobytu alebo cez slov. ambasádu v Paríži).
14. lis 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan dakujem za odpoved, takze bude stacit len ten slovensky rodny list na zapisanie do pasu? ziadny trvaly pobyt dietatka na sr? a tu ziadost o slovensky rodny list mozem podat teda na SR na matrike kde mam trvaly pobyt, ci tym miestom posledného trvalého pobytu myslis skor adresu kde sa zdrziavam vo FR? kuujeeem :wink:
14. lis 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika slovenská rodný list stačí.. posledným miestom TP je posledný TP na Slovensku. ;) čiže v mieste bydliska na SK, alebo cez ambasádu vo Fr, ale bez platného cestovného dokladu za s FR aj tak nedostaneš (teda letecky.. autom by si sa dostala :grinning:)
14. lis 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Pre deti slovenskych obcanov narodene v zahranici vydava slovensky rodny list osobitna matrika v BA. nie tvoja matrika kde ty mas posledny pobyt na SK. A tak ako ti pise bihan, lepsie je poziadat o RL na ambasade v Parizi. oni tvoju ziadost posunu na tu osobitnu m. v BA. a ked im ztadal pride slovensky RL, zapisu ti dietatko do pasu a mozes vycestovat. To je co sa tyka slovenskych papierov. Ale nemozes si vybavit francuzsky pas pre dieta a vycestovat? To by casovo asi menej trvalo. Ci to sa neda?
14. lis 2011 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika
@simi251
@bihan
A vedeli by ste prosim poradit mne? Ja to mam pekne pomiesane.
a)Manzel je Svajciar, od neho bude mat dieta svajc. obcianstvo, to si budem musiet riesit tam.
b)Ja mam Slov. obcianstvo, ale trvaly pobyt vo Fr a budem rodit vo Fr. Moze mat dieta Fr. obcianstvo? co pre to urobit? Ako postupovat?
c) Mam este stary pas so starym menom - vydavala som sa v lete. Ako ho zmenit a kde zapisat dieta do pasu? FR? SR? Svajc?
d) Inac zmenu priezviska riesim cez svajciarsku ambasadu aby to nebolo malo komplikovane :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: (lebo sobas bol vo svajci)
VELMI PEKNE DAKUJEM!!!
14. lis 2011 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek