• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@simi251 ja som tiez chcela Adama ale nepaci sa mi ich vyslovnost tak je z Adama nakoniec Eva :grinning:
15. lis 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sonka31 uz je to zmeneny na dva roky! Kdyz jsme se ted brali, tak to bylo v papirech napsano.

Koukam, ze jste u jmen, to se pobavite. Manzeluv favorit je momentalne Melichar... :cry:
15. lis 2011 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme sa zatial na mene s manzelom nezhodli. A teraz ked je na 3 tyzdne prec, tak ho vydieram, ze ked to na mna nahodou pride do jeho prichodu, tak nadiktujem v nemocnici meno ake sa paci mne :slight_smile:
15. lis 2011 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@alenka600 jezis, kez bych mohla taky! :grinning: koukam, ze mas termin porodu na moje narozky :slight_smile:
15. lis 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny Jeeejda Melichar je aj v kalendari?nepoznam nikoho s takym menom :slight_smile: my pre dievcatko mame vybrane jednoznacne ale pre chlapceka sa nevieme dohodnut ci David alebo Patrik; Oliver este mozno. Tak snad nam v decembri povedia ze je to dievcatko :wink:
@alenka600 :grinning: :grinning: to je dobry napad :wink: mozno sa aj poponahla prist skor domov teda, ale ist na 3 tyzdne prec to je teda dost dlho
15. lis 2011 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ja mam pocit,ze je, je to starocesky jmeno. Ted jsem byla na skok v CR a koupila jsem si Maminku special (jestli mate moznost, doporucuju) a tam v jednom clanku, byla na konci veta, ktera me odrovnala. Ze pry Melichar se vraci do mody!!!! Samozrejme jsem to doma neprekladala..... :sweat_smile:
16. lis 2011 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nguyen No ved Martin ano to som aj pisala ze to bude ,,Martan,, Ale neda sa zhovadit. chapes. :grinning: Aj ked na urade poviem taketo meno, nemusim ho hlaskovat a podobne. Ved vies co som myslela. Lebo naozaj pri mene Andrej je to zlozitejsie. :slight_smile:
16. lis 2011 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen Inak keby sme mali mat dievcatko chcela som Neliu alebo Evu. Eva je krasne meno. :slight_smile: To bolo nejake lahsie vybrat. Ale pre chlapca som nejako nebola ztotoznena so ziadnym menom. Nejako som to vnutorne necitila. Tak ale Andrejko rozhodol.
16. lis 2011 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
KOcky ozaj neviete mi povedat, ci mi tu vo FR vystavia Livret de famille aj ked nie sme francuzi? Uz ma nebavi predkladat rodne listy a podobne. V Livret je to vlastne vsetko pokope ak sa nemylim, ze?
16. lis 2011 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 s tym fr obcianstvom pre tvoje dieta to nie je take jednoduche ako si myslia v nemocnici, ano automaticky ho mat bude, ale o kolko rokov!....tu je nieco zo stranky, co som nasla:

http://vosdroits.service-public.fr/F295.xhtml

Conditions pour bénéficier de la nationalité française

Tout enfant né en France de parents étrangers acquiert, de plein droit et de façon automatique, la nationalité française à ses 18 ans si, à cette date, :

il réside en France,

et s'il a eu sa résidence habituelle en France pendant une période continue ou discontinue d'au moins 5 ans, depuis l'âge de 11 ans .

Inac jedna kocka co ma muza nemca a ona je slovenka isli koli tomuto rodit vsetky svoje deti do fr, ked budem s nou, mozem sa jej popytat na podrobnosti, potom ti dam vediet.

...ale uprimne, naco chces pre male obcianstvo? nevidim v tom ziadnu vyhodu, iba to, ze moze ist k volbam.....teda moji chalani vobec po tom netuzia....slovaci ako vysiti :grinning:
16. lis 2011 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 my obaja nie sme francuzi a livret famile mame len nam ho dali do ruk som sa tu vydala na urade.. :sweat_smile:
16. lis 2011 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf zalezi kto ma ake naroky ja osbne som hrda slovenka ale povedzme si rovno moje deti tu ziju abudu zit a mat len slovensky pas nie je ziadna vyhoda v zahranici!! teda neviem ako vy ale ked niekto vytiahne francuzsky pas alebo americky tak je to nieco uplne ine, ako ked vytiahne slovensky a zacnu hladat kde to vobec je!!! alebo styl vy ste v europe?? apodobne.. vyhody ak tu chce mat urcity biznis, tak potrebuje fr obcianstvo urcite veci nemozes robit bez..... zit tu a byt stale len ako cuzdinec ziadna vyhoda.. teda narodit sa tu ale stale vsade vypisovat obcianstvo - slovensko teda pomoc velka nie je!!! daù ti desiatky prikladov d skol od prace, od stazi a inych veci.. teraz ked su deti male je to celkom jedno ina vec ked zacnu ist na univerzitu a neskor praca kolonka ked nie je vypisana frnacuzske obcianstvo je diskriminacna!!! nato pozor do buducnosti ak tu mienite ostat zienky...... len dufam ze dovtedy fr nezrusia dvojite obcianstvo kedze sa na tom pracuje uz teraz a idu prezidentske volby!!!za par mesiacov<; cakaju nas tazke casy...
16. lis 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@erikasadek Aha tak to asi preto ze ste sa brali vo FR. Som citala na stranke SErvice Publique ze sa dava automaticky pri sobasi alebo narodeni dietata. No neviem, ked sa mi narodil Andrejko, nikto mi nic ine okrem RL nevydal. A ja som vtedy ani nevedela ze take nieco existuje tak som nepytala.
16. lis 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek S tym obcianstvom mas pravdu len ako to je teraz? Keby sme my s MM poziadali o naturalizaciu a obcianstvo..... ponechali by nam to slovenske? Sa mi zda ze podla SK zakonov nesmies mat dve obcianstva v takomto pripade. Poziadanie o cudzie obcianstvo sa posudzuje ako dobrovolne vzdanie sa a vtedy zrusia to slovenske. Sobas sa tusim ale posudzuje inak. Vtedy nechaju obidve obc. Nevies ako to je?
16. lis 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf Presne tento link som poslala alenke aj ja. A to iste mi potvrdili aj na Tribunal ked sa mi narodil A.
16. lis 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf Ale je tam este jedna cast ktora hovori, ze ked sa dieta narodi vo FR tak staci byt scolarise 5 rokov od veku 8 rokov a vtedy uz vo veku 13 rokov mozu rodicia ziadat FR obc. pre dieta.
16. lis 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
...chcem vas zienky trochu upokojit, ze ak vase deti budu mat vychodene fr primaire, college a lycee nebudu vobec diskriminovane so sk pasom pri prijimackach na univerzitu (ja som mala pocit, ze tam beru vsetko co ma nohy a spravi bac, taky dojem na mna urobila napr. univ v Lyone, Grenobli...neviem ako je to inde)...moj syn aj tak nakoniec skoncil na univerzite v Geneve, lebo to fr vysoke skolstvo je strasne zlozite.
zatial nemame vobec negativne skusenosti, nikoho to netrapi, hlavne ze su fr skoly vychodene....co bude potom, ked sa bude hladat robota, to neviem.....verim, ze to nebude take dramaticke :slight_smile: a nakoniec aj tak to bude na deckach ako sa rozhodnu!
@alenka600 tvoje male bude mat svajc. obcianstvo po ocinovi? ....myslim, ze so svajc. pasom tu bude mat na ruziach ustlane :wink:
16. lis 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Dobry den prajem zase raz po case :slight_smile: dufam, ze sa mate vsetky fajn, a tie strany, co ste prekecali!
Dnes som dostala zaujimavy mail ohladom moznosti volit 10.3. 2012 zo zahranicia, takze Slovenky, ktore by vas to zaujimalo, napiste mi e-mail adresu do IP a rada vam to preposlem.
16. lis 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@simi251 Simi, ak sa vydas za FR, mozes mat 2 obcianstva podla Slovenskej republiky. Rovnako moj syn moze mat 2, po otcovi aj po mne. Naturalizaciou, to by si sa zrejme musela vzdat slovenskeho. Podla slov. zakonov.
16. lis 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Urcite je to 2roky? ked som pozerala sem tak spominali 4roky:
http://vosdroits.service-public.fr/F2726.xhtml
A kedy ste sa brali?
16. lis 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Skusenejsie maminky, viete poradit, ako sa tu volaju ovcie kiahne a ci sa tu proti tomu ockuje (kedy)? Dakujem velmi pekne. Prave dnes som sa dozvedela, ze 14 mes dievcatko u nas na SVK na ne umrelo, vysypalo sa "dovnutra" a udusilo. Som zdesena.
16. lis 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf no neviem ja okolo co pozeram tak cuzdinci su poriadne diskriminovani a hlavne parizske okolie aj na prijem na pracu maju kody ani o tom nevies staci ze mas arabske meno a zahadzuju tvoje CV do kosa a ine obcianstvo tiez co s atykja prace to iste poliaci slovaci nememe dobru povest tak ako taliani pri pohovorich proste diskriminacia ako oci dennodenne pocuvam apozeram staci si zapnut tv a radio dennodenen ludia placu co sa im deje pristup na urcity druh skol ani nehovorim ... alebo praca....!!! darmo ze boli prvy v triede a na skuskach!!!!! ich narodnost a ich meno im robi skvrnu v cv ktore ide do kosa len preto...... takze nemozem s aupokojit ked dennodenen pocuvam aka nesprovodlivost sa deje len preto ze nemame fr obcianstvo... taky je zivot.; bohuzial a nedeje sa to len v fr...
uz len preto ze muzova rodina a okolie su cuzdinci vedeli by ti rozpravat co to je ked nemas fr pas.. a obcianstvo ako aj deti maju dvojite francuzske a egyptske paoviem ti keby ho nemali tak su v prdeli!!!
@tini hod mi link prosim mam zaujem.....
16. lis 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 , neviem ti povedat vies vsetko sa meni my sme sa pred rokmi zacali davt do kopy papiere o ziadost o fr obciantvo ale ked osm videla co vsetko mi trebalo ako papiere a mojmu muzovy + preklad tak trebalo min 500€ na osobu co sa tyka papierov a prekladu.. nemal asom chut ani peniaze!!! osobne netuzim po fr obcianstve ale co s atyka deti neskor zaziadam;;; budu mat dvojite ale budu mat... :wink:
16. lis 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sonka31 vola sa varicelle a neboj to ze sa udusila je velmi zriedkave!!!!! neblazni hned ockovat.. len kvoli tomu nevies co vsetko tam mohlo byt ako pricina... :wink: ovcie su uplne blbe ochorenie ak mozes nechaj prirode svoju sancu..a prirozdenu imunitu.. :wink: dieta s ati moze zadusit blbym hraskom alebo niecim inym .. nahoda je blbec nemozes od vsetkeho chranit!!! :wink: klud je to velmi velmi zriedkave.. :wink:
16. lis 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Erika, je to veru tak, ale my mamy sa bojime o tie nase decka od pocatia, kym nezatvorime oci. Je mozne, ze tam bolo este nieco ine, ktovie. Od sestricky 4 rocnej to chytila ta mala a umrela. Jasne, vsetko sa predvidat neda, ved moj maly mi skoro spapal obrucku a to som aka ostrazita.... :frowning2:
16. lis 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tini Tiniiii.. ty aj žiješ? :grinning:

Na FB je skupina, ktorá sa, myslím, volá "volíme zo zahraničia" tak taj tam určite nájdete všetky potrebné info ;)

@sonka31 nooo.. aj na chrípku sa umiera....ale to neznamená, že sa proti nej dám zaočkovať, lebo z môjho pohľadu sú negatíva vakcíny prevyšujúce pozitíva ;)
Ale ak chceš, existuje vakcína ROR aj s varicelle. Pichá sa tu od roka.
16. lis 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bihan Diky bihan.
16. lis 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 Ja nie som bojovnik proti ockovaniu ale co sa tyka varicelle mam na to nazor ako @erikasadek. Ockovat proti kiahnam ma vyznam azz mozno v dospelosti napriklad moja kamoska sa dala pred otehotnenim lebo nechcela riskovat ze to dostane prave v tehu. Zbytocne tak len Simonkovi zatazis telicko vakcinou navyse. Deticky v 90% zhasaju kiahne v pohode. horsie je to uz potom v dospelosti.
16. lis 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini No ja by som chcela volit, hlavne teda Mojsejovu urcite :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Baby ak ta dostane fleka v parlamente tak to co uz bude na SK.
16. lis 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika brali jsme se letos v srpnu v CR a tohle nam dali na FR konzulate
Jeste jsem si to ted cetla, takze 2 roky na pozadani zadosti a rok cekani...takze se ve finale na ty 4 mozna dostanes.

II - Après le mariage

L'acte de mariage tchèque, établi par la mairie du lieu de sa célébration, sera transcrit dans les registres de l'état civil de l'Ambassade, procédure qui "francise" votre mariage. Un livret de famille ainsi que des actes de mariage français vous seront alors remis.
La date de la transcription de l'acte est importante. C'est, en effet, 2 ans (résidence en France) ou 3 ans (pour l'étranger) après la date de cette transcription que le conjoint étranger peut déposer sa demande d'acquisition de la nationalité française.
L'acquisition de celle-ci ne devient effective qu'au bout d'un an à compter de la date d'enregistrement du dépôt de la demande.
C'est donc sous couvert des seuls documents tchèques de voyage que le conjoint étranger devra quitter le pays.
Demeurant à votre entière disposition pour tous renseignements complémentaires, je vous prie de croire, Madame, Monsieur, en l'expression de mes sincères salutations.
16. lis 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek