• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
autor
ahoj holky dlouho sem tu nebyla je vas tu spousta novych a i tehotnych tak to je super :slight_smile:

Sam chodi uz tyden do skolky ale moc se mu tam nechce ale ja uz to dal nezvladam kdyz je doma strasne zlobi tam je aspon hodny a hraje si. tady mam aspon cas navarit, poklidit, Adrien dlouho spi protoze ho nikdo nerusi, atd...akorat ta odpoledne jsou naprd protoze nez prijde, naji se, vyspi atd tak uz pak se neda nikam jet takze dost casto tady trcime...v tomto je to blbe.

tak nevim dokolikati let vam deti spaly? Sam ma teda tri a spi furt a hodne, myslela jsem ze uz to odpoledni spani bude vynechavat ale nejde to, jakmile nespi je strasne unaveny a usne uz i v pet vecer...
21. lis 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ved to je dobre ze spi nie?? Aspon si oddychnete obaja :slight_smile: Aj moja len nedavno prestala spavat, obcas si este zdriemne poobede ale cim dale tym menej, ale pravidelne spavala poobede takmer do 4rokov. Skolku si oblubi neboj sa, len to chce cas.
My sme momentalne vsetci chori, mala sa z toho dostava a my s mm sa dostavame "do totho" tak super :confounded: V takychto chvilach uprimne obdivujem zienky s 2 a viac detmi... :sweat_smile:
22. lis 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@blanblan tak at se brzo uzdravite! My jsme ted byli nemocni taky ale musim zaklepat ze uz tyden to jde...jen Adrien ma porad problemy, jak se mu prorezavaji zuby tak mu porad strasne tece z nosa..
Prave ze je to blbe ze on dlouho spi po obede a pak vecer nemuze usnout, jde spat pozde, rano je hotovy a v te skolce to nezvlada do dvanacti. dneska nam rekli ze ho tam mame davat jen do deseti triceti ze to vic nezvlada..:( ze pry si zvykne....prvni tyden tam chodil a celkem to slo ale ted je to horsi...nevim no.prave si myslim ze kdyby nespal po obede tak jde spat driv vecer a je rano vic odpocinuty..priznam se ze nevim jak na to...do toho jeste Adrien porad neji prikrmy uz bude mit devet mesicu a plne ho kojim...
22. lis 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blanblan mas pravdu v dnesni dobe je lepsi mit jen jedno dite. zivot je uz ted tak slozity a s detma ti nikdo neporadi nepomuze...clovek je na vse sam, odriznuty. ja do toho sla aby nebyl Samson sam.
22. lis 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ved to ze aby neostalo dieta same v zivote....ale ja si zatial na to netrufam, tak sa nam bude musiet podarit nejaky accident zas aby sme boli postaveni pred hotovu vec. len neviem ci mam dufat ze to pride alebo ze to nepride :sweat_smile:
A v skolke ho nemozes nechat cely den aby nabehol na ten rytmus ze bud si pospi len trosku alebo vobec nie ak sa mu nepodari pri tolkych detoch zaspat? Sa mi dobre radi ked ja som moju prvy rok vobec poobede nedavala, ze? :grinning: Alebo ho nechat pospat doma hodinku a zobudit ho? lebo fakt ked ide do skoly nevyspaty chudak asi to aj horsie znasa
22. lis 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blanblan ahoj ja si myslim ze kdyz uz ma ctyri roky tak je to veget byt znova tehotna a tak..;anejhorsi je co jsem mela ja ze jsem mela dva plinkace, podle me ty deti co uz jsou sstarsi tak jsou rozumne a vic to chapou....ale rozhodne se do niceho nenut, to by bylo spatne asi.
aha ne tak my jsme se rozhodli ze ve skolce bude opravdu jenom rana protoze pak v sesti letech je to zahul tady cely den ve skole, prijde mi to fakt narocne, a pak jeste vecer jako ukoly? to je sila...
ne on je tam jenom rana pak jde tady ji spi...jenze tento tyden je to horsi....tak to tak vidim ze asi je na to jeste maly;.
22. lis 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ako ze je maly? ved ma tri roky ako ostatne deti, nie? Asi tym ze bol zvyknuty byt stale s tebou s tym ma vacsi problem, ale neboj sa, ja som si tiez uzila pocas asi 2mesiacov kazde rano plac koli kantine, nie tak skolka jej vadila ale kantina a kolko som sa o nu bala ze sa nezacleni do kolektivu alebo ze sa tam toho ucia privela ale to je len v mojej hlave ona to sice nezvlada dokonale ale bavi ju to a viem ze 99% mojich obav je zbytocnych ale take uz sme myslim ze aj ty si taka. Vsetko to bude o chvilku ok, najdete si novy rytmus.
Co sa tyka babatka, ano bol by idealny cas len ako vravim ked aj v slabej chvilke sa prichytim ze pomyslam na babo hned si pripomeniem vsetky "proti" (a je ich veeeeela) tak ma to hned aj rychlo prejde. Ale je fakt ze je mi luto nechat ju samu... tak uvidime co zivot prinesie :wink:
22. lis 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blanblan no jo ale on je jeste narozeny nakonci roku takze to ma v tom horsi no. spousta deti je spis z jara a tak pak kdyz jdou v zari do skoly tak si to odbudou pry v zari tu krizi. to nam jako rekli. kdezto on mel tri roky az ted.
no je to tak ze s tema dvema detma uz je fakt te svobody malo. to mi treba vadi ze bych rada delala zase turistiku, sport, ale nemuzu. ale vsak vyrostou. no a ty uvidis treba je to tak lepsi muj bracha ma taky jedno dite a jsou stastnejsi takhle!
22. lis 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan my sme sa na druhe odhodlali po piatich rokoch... Proste dosiel taky ten pocit a chut na miminko, ze teraz je ten spravny cas, dovtedy som tiez ani pocut. Tiez u mna zohravalo velku ulohu to, ze bol prvorodeny narocne mimco, nespave...teraz uz je velky, samostatny, ked sa nam narodi suredenec bude mat 6 rokov. A tiez to, ze sme tu sami, bez pomoci, ziadna babka, dedo nikto... Cize ak si clovek potrebuje raz za cas vyventilovat hlavu, a to si ja potrebujem, musi byt nejaka nounou k dispozicii...
Teraz sa uz tesime na surodenca :sunglasses:
22. lis 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
a nic nemam proti jednodetnym manzelstvam...ja sama som jedinacik a v pohode :slight_smile:
22. lis 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý deň milé dámy:slight_smile: Dovolila som si zapojiť sa do vašej diskusie,keďže sa ma akosi začala týkať.Žijem vo Francuzsku pri Dijone a čakám bábätko.Zrazu sa objavil tucet otázok,ktoré mi nedokáže žiaľ zodpovedať nikto iný,ako ženy so skúsenosťami s podobnou situáciou.Keďže tu veľa kamarátok nemám,(žijeme v prekrásnej malinkej dedinke)bez mladých,kde v živote žiadny cudzinec nežil,tak si viete predstaviť:slight_smile:Prišla som sem kôli láske k milému.Vašu diskusiu som čítala od začiatku až do cca 8mej strany,tak som sa osmelila.Ja pravdepodobne diskusiu následovať denne nedokážem,kôli pracovnému zaťaženiu,zato veľmi by som ocenila a vopred poďakovala za vaše milé príspevky a dobré rady v prípade možností.(nemám ani zeleného poňatia,ako sa zapája do diskusie,robím to prvý krát z núdze:slight_smile:Vopred sa však ospravedlňujem,keby som náhodou položila rovnakú otázku,aká už náhodou mohla odznieť na strane 105. Takže dosť bolo blabotania a o.č.1:Akým jazykom hovoríte so svojim mužom,deťmi a medzi sebou?Ja po francúzsky hovorím ,ale s priateľom nás furt drží tá angličtina.Ďakujem pekne za odpovede:slight_smile:
22. lis 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tarifa Ahoj :slight_smile: Pekne si to napisala. Ja hovorim s mm anglicky a so synom slovensky. Mame trosku problem v tomto, a sice francuzsky s nim hovorime okrajovo, nakolko mm chce, aby som rozumela, co hovori a automaticky sa neprepne na franinu, ked hovori s malym. Ja sa snazim aj francuzsky, ale cely den sme sami dvaja, takze slovensky, to je jasna vec. Ale citame si fr. knizky, pozerame fr. rozpravky. Viem, ze to nie je idealne, ale zatial je to u nas tak :slight_smile:
22. lis 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda ešte ďaľšou dilemou je, či rodiť vo Francúzsku alebo na Slovensku?Poprípade akú pôrodnicu a kde odporúčate?Dnes som sa u lekárky pýtala,a je možné chodiť na prehliadky tu a rodiť na Sk.Dosť ma vystrašili podaktoré vaše príspevky o pôrodných skúsenostiach.(Budem rodiť prvý krát) a chcela by som mať vo všetkom jasno:slight_smile:Ja som osobne spokojná s lekárskou úrovňou všeobecne vo Francúzku nebola a to ani náhodou.Čo ma samú dosť prekvapilo.O5 prosím o dobré rady,a nápady:slight_smile:Ďakujem
22. lis 2011 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ďakujem Sonka31 :slight_smile:uff,to ale bude kopec srandy ako vidím.Chudák dieťa.Asi u nás nebude mať na výber.Len sa obávam,aby nebolo tymi jazykmi nejak do budúcnosti dopletené:slight_smile:Držím palce dieťatku aj vám prajem veľa trpezlivosti!
22. lis 2011 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tarifa asi sa ti tu dostane vela protichodnych rad, ale za seba mozem povedat, ze moj porod tu vo Fr prebehol skvele a ked porovnam co mi rozpravala kamosky na sk, keby som mala ba vyber, rozhodla by som sa rovnako. Ale uznavam nie je porodnica ako porodnica, preto si ju starostlivo vyber. Pises ze pracujes popytaj sa v praci dievcat, zien, alebo aj muzov kde rodili ich zeny a ako boli spokojne.
Zopakujem radu co mi dala Bihan, dobre si vyber sage femme, lebo priprava je dolezita, velmi a nech si vravi kto chce co chce ja by som mala ovela dramatickejsi porodny zazitok, keby niet mojej skvelej SF. Hovorim to preto, lebo som mala porod vyvolany, bolestivy, prosto nic jednoduche a vsetci v porodnici boli vyvaleny z toho ako to cele zvladam.
To ze som od porodu neostala ani na sekundu bez malej, ze som mala okolo seba tim starostlivych SF a laktacnych poradkyn je a nezaplatenie a paradoxne ma cely porod s dvoma dnami navyse v nemocke stal 0 euro. Pripominam ze som rodila v uplne obycajnej statnej nemocnici, dokonca ani nie na sukromnej klinike...
Tato krajina je jednoducho uzasna, cim nechcem plut na slovenske porodnictvo, ale ked si vymienam skusenosti s rodickami na sk, zakazdym dakujem ze ma zivot privedol rodit prave sem:slight_smile:
22. lis 2011 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tarifa Ani ja nie som spokojna s fr. pristupom v zdravotnictve, ale porod som mala velmi dobry, profesionalny, takze pozitivny zazitok. Ak chces dojcit, rozhodne sa nakontaktuj vopred na sage femme podla nemocky, kde chces rodit. Lebo po porode som nedostala v podstate ziadnu pomoc v tomto smere, boli problemy a vdaka tomu maly skoncil na flase (kombinovane s kojenim). Aj ja som rodila v statnej nemocke, bolo to dobre, odporucam. Mam aj mutuelle, zostala som 3 dni, jednotka izba s manzelom, nic som nedoplacala, Simi stale pri mne... podla mna nie je moc dobry napad chodit k lekarovi na SVK, no ale Ty sa musis rozhodnut :slight_smile:
23. lis 2011 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tarifa Dopletene? Ved vy s nim mozete od zaciatku hovorit francuzsky, nie? U nas je to nevyhnutnost. Ci si myslela na nas? :wink:
23. lis 2011 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri meleri, presne si to vystihla. Sme stastne maminy, ale malo slobody :slight_smile: V podstate sa takmer nicomu nevenujem, na co som bola zvyknuta. Ale to prejde, verim, ked podrastu. Vcera sa ma prave moj mm pytal, ci neviem, co je to kino :grinning: Tak davno sme neboli.
23. lis 2011 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tarifa Ahoj, ja to mam podobne - zijem tiez v malickej dedinke, ine je, ze tu skoro nikto cez den nie je, lebo velmi velka vacsina dochadza za pracou za hranicu do Svajcu a tym padom od 6.30 do 18.3é je to tu vyludnene a ked ludia pridu domov, tak hladaju pokoj :slight_smile:
Ja este len na prichod dietata cakam, malo by to byt koncom decembra, zaciatkom januara. Planujem s dcerou hovorit slovensky, manzel bude hovorit asi svajciarskou nemcinou. Planoval francuzsky, ale prirodzene v konverzacii s mojim bruchom sklzne do tej "svajciarciny". Takze to je odpoved na otazku o jazykoch.
Nemozem porovavat porod na SR a tu, ziaden som este nezazila, ale v tomto som nevahala ani na chvilu a od zaciatku som planovala porodit tu. Uz som tu raz prispievala nazorom na FR zdravotnictvo - nie je dokonale (to asi ziadne), ale personal je asi tak milion krat milsi a ochotnejsi ako na SR a tento faktor povazujem hlavne pri porode za dost dolezity. Velmi pochybujem o tom, ze by Ti vo FR sestricka skakala na brucho ked uz nebudes vladat tlacit a lekar ta zdrbal za to, ze nekric pri tlaceni, lebo rusis ostatne rodicky......
Pises, ze si v malej dedinke - ja tak isto, takze mozno mas podobne moznosti ako ja co sa tyka vyberu nemocnice. Pozrela som si na nete ratingy okolitych nemocnic, opytala som sa ludi v dedine, resp. manzelovho generalistu, co odporucaju, pozrela som si moznost dopravneho spojenia a z toho som si vyvodila zaver, ze v ktorej nemocnici budem rodit. Je tu aj sukromna klinika v okruhu 25km, ale "obyckova" porodnica mi vysla podla referencii najlepsie.
23. lis 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tarifa ja som tiez prve dietatko rodila tu a chystam sa aj druhe :slight_smile: Ja zase potom co pocuvam od kamosiek, z televizie atd co sa deje na SK tak som vzdy verila a dufala v to, ze aj druhe dieta sa bude moct narodit vo FR. Tiez som rodila v obyc. porodnici, nie na klinike, ale jediny rozdiel co mi vysiel medzi mojou porodnicou a klinikou bol, ze na klinike si mozes vyberat jedlo z menu a mas tolko flias s vodou kolko potrebujes...tot vsjo... Ja teda nedam dopustit, aj celkovo ked uz sa tu nieco deje tak pristup lekarov je velmi dobry... Bola som v porodnici 7 dni, maly mal silnu zltacku (z kliniky by ho poslali do detskej nemocnice, lebo by na to nemali vybavenie), samozrejme epidural, jednu noc spal aj mm s nami...a stalo to 0 €. Sama na izbe, samostatne WC, sprcha... no ako na hotelovej izbe som sa citila.... to na SK sa casto nevidi.

A z tych troch jazykov nemaj paniku, pre dieta je to prirodzene a velky bonus do zivota. Nebude sa musiet nikdy sprtat ako my :sunglasses:
23. lis 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci tych rozdielov je teda podstatne viac medzi klinikou a nemocnicou.... :slight_smile:
23. lis 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono je aj otázne, čo označujete ako klinika a nemocnica :D ak to má byť rozdiel súkromná vs. štátna, tak to neplatí, lebo kliniky sú aj štátne.. napr. ja som v takej rodila :D

No a ako inak, na 100% súhlasím s tým, čo napísala @nguyen :grinning: (aj keď teda môj druhý pôrod bola riadna malina v porovnaní s tým jej :sweat_smile:)
23. lis 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podla mna netreba rozdelovat na klinika a nemocnica. Treba porovnavat konkretne zariadenia nie vseobecne. Lebo napriklad co sa tyka jedla tak @efci pise ze na klinike si mozes vybrat a v nemocke nie. Ja som ale rodila prve v CHU a jedlo som si mohla vybrat. Takze treba fakt porovnavat konkretne zariadenia v okoli. A
@tarifa dost dobre nerozumiem, ze ako ti mohli povedat v u doktorky ze na kontroly mozs chodit tu vo FR a rodit na SK. To akoze ked to pride tak sukromnym lietadlom poletis na SK?
23. lis 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
pevedzme si rovno sukromna klinika rodi ta tvoj lekar a nie sage femme prvy rozdiel je vatsci klud teda co s atyka porodu ako aj pokoja na izbe; ano vatsi konfort co s atyka kliniky a co sa tyka zariadenia klinika straca vyznam ak viete ze budete mat rizikovy porod s moznostou hospitalizacie dietata na toto treba statne zariadenie typ 2 az 3
rozdiel typ 1 je asi 50 zariadeni zakladne vybavenie.... :wink: ak je zizikove... a moznost predcasneho tak trebna typ 2 su nato zariadeni.. typ 2 je este rozdeleny na A a B a typ 3 je asi tak necelych 10% a to len vo velkomeste.... :slight_smile:
statna stale neaky zamestnanec v izbe do 14 hodiny.. co s atyka porodu klasika dobre zariadenie dobre vybavenie, a personal ochotny ale velmi zaneprazdneni ..
sukromna tiche a ovele osobnejsie moznost rodit aj inym sposobom , bazen aine moznosti ale hlavne pokoj..... a samozrejem ako na zaciatku rodi lekar a nie sf.. :slight_smile:
23. lis 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este nieco k tomu, ze klinika nema vybavenie ak je problem s dietatkom a CHU ho ma. No je pravda ze CHU ho ma ale aj niektore kliniky. Treba si zistit, ze akeho stupna je porodnica. Existuju 3 stupne. Je to rozdelene podla toho aky risk su schopne zvladnut. Tu v Nantes su napr. 2 kliniky z ktorych 1 je stupen I. a druha je stupen II. takze zvlada aj predcasne narodenych po 33.tt a ma svoje neonatologicke odd. Ale jasne ze najvyssi risk zvlada len CHU. Takze aj to moze byt kriteriom vyberu, ci je tehu rizikove alebo nie.
23. lis 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek :grinning: :grinning: :grinning: Kym som stihla dopisat , ty si ma uz predbehla s tymi stupnami. Tak sa ospravedlnujem ze sa opakujem. :grinning: :grinning: :grinning:
23. lis 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 :grinning: :grinning: no vidis aspon raz sa mi niekoho podarilo predbehnut.. :grinning: :grinning: :grinning:
23. lis 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nguyen
ozaj, a nedala by si niečo z priebehu tvojho pôrodu? Prečo si mala vyvolávaný? Nejaké pikantné detaily :sweat_smile: Ale nie... len až teraz, keď si písala, ma napadlo, že si sa nepochválila ako to všetko prebiehalo :wink:
23. lis 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tarifa Tak doplnim uplne cerstve info - bola som si dnes nazivo omrknut priestory porodnice. Mile privitanie na recepcii, mila sage femme, trpezlive odpovede, vsetko mi poukazovala - izby,, porodne saly - s vanou aj bez vane, pri cakani na porod - fit lopta, vana, sprcha, akupunktura, masaz, hudba, otec cely cas pri porode, po porode navstevy sage femme doma......to je podla mna bezkonkurencne v porovnani so SR (nic v zlom!!! proste fakt)
Potom som este isla na odber krvi, bludila som po chodbach az ku mne prisla jedna zamestnankyna - ona sama ma oslovila, nemusela som sa doprosovat - dobry den vidim, ze nieco hladate, ako vam mozem pomoct. Potom ma odviedla do laboratoria a poprosila tie panie tam nech sa o mna postaraju. Tj uplne cudzia osoba z cudzieho oddeleniaa iniciativa a ochota maximalna.
23. lis 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@alenka600 ja mam tiez taketo skusenosti, ci uz v normalnej nemocke alebo na suk. klinike.
23. lis 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek