• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@alenka600 proboha kdes to byla, v nejake pohadce? ja kdyz se zeptaasvy gynekolozky, kestli muzu jit na kukacku do porodnice, tak mi rekla, ze je to z hygienickych duvodu zakazane :confounded:

jinak dokument o materskych v Evrope http://www.ceskatelevize.cz/porady/10373802325-materska-v-cizine/21156323091-materska-v-cizine/
hodne me tam zaujala ta skolka zadarmo, o tom jsem taky neslysela...
23. lis 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@tarifa ahoj ja rodila poprve ve statni a podruhe na klinice a musim rict ze vsude se nasla dycky jedna neprijemna baba nebo chlap. proste je to asi normalni, nerekla bych ze je to tady lepsi nebo horsi nez v cesku. ale je pravda ze ohledne kojeni jsem mela poprve zpekla stesti, muj syn se narodil predcasne a strasne moc se mi venovali, aby me naucili jak spravne kojit kdezto ted podruhe to bylo stylem uz mate druhe dite,vsecko znate atd, coz me nastvalo protoze kazde dite je jine a problemy jsem mela i podruhe. asi kdybych mela znova rodit tak jdu spis na tu kliniku, kde to vsecko bylo takove vic "domacke".
@sonka31
jo je to drsne co.....ale zas si pamatuju ty doby kdy jsem byla bezdetna a fakt nestastna. mela jsem vsechno co jsem chtela, sport, kulturu, praci, kamarady ale stejne mam pocit ze sem nezila, furt sem cekala na to az konecne otehotnim, zavidela tem co maji deti nesnasela tehotne atd...ale je pravda ze jednou bych si rada zasla do kina treba na Twilight....;nebo na Hobita...:slight_smile:
23. lis 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny :grinning: v normalnej statej nemocnici (akoze ano, vylucovacou metodoou som si vybrala tuto porodnicu ako najlepsiu, uznavam). Ale vraj okrem maternite su ostatne oddelenia v dost zlom stave, neviem, netusim, po uraze som radsej isla so inej nemocice, co mala lepsiu traumatologiu.
inac moj normalny gyndos (sukromny, nie v nemocnici) je ine cislo....ked sa ho manzel pytal, ci budem v poslednych tyzdnoch tehotenstva unavena, tak ten lekar len mavol rukou, ze "ale ved zeny su na to usposobene" no comment
23. lis 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oóóó!Koľko ohlasov:slight_smile:Ďakujem naozaj veľmi pekne!Sonka,ospravedlňujem sa,asi došlo k nedorozumeniu!Pravdepodobne som sa vyjadrila nevhodne s tym dopletením:slight_smile:Vychádzala som sama zo seba,keďže ja som bilinguálne dieťa(od narodenia dva jazyky) a pamätám sa,že som motala aj do ôsmich rokov a deti sa mi smiali:(A to ešte neboli jazyky tri!Teraz hovorím ôsmimi ale to už je od veci.Celkom ste ma upokojili s tym rodením.Môj priateľ už začal vyzerať urazene,že chcem rodiť na Sk.Tak to ešte zvážim.Vypracovala som si otázkový formulár pre nemocnice v Beaune a Dijon,ale podla mna ma s ním vykopnú.Ha ha,že súkromná helikoptéra asi nehrozí,ale myslela som si že posledný mesiac by som trávila na Slovensku.Dozvedela som sa o nemocniciach UNICEF,kde deti na biberon nedávajú.Už len zistiť kde sa tu nachádzajú.A este jedna vec: Nguyen,na ôsmej strane si bábo ešte nemala!Zo srdca gratulujem!!!!!a ešteraz všetkým ďakujem,milo ste ma prekvapili!
23. lis 2011 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Ahoj. To nie je ,,pohadka,, to je uplne bezna vec tu vo FR ze ti ukazu porodnicu. To je uplna blbost co ti povedala tvoja gynekologicka. Nam tu tiez ukazali vsetko dokonca aj sterilnu salu na urgentny cisarsky akurat ze do nej nas nepustili dnu, len spomedzi dveri sme sa mohli pozriet. Inak do normalnej porodnej saly nas pustili uplne dnu. Tak nabuduce sa nedaj odbit a zavolaj si rovno do porodnice nejakej sage femme ze kedy robia taketo prehliadky priestorov.
24. lis 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 a to moje gynekolozka na ty porodnici rodi!!!!! husa, tak ja tam brnknu
24. lis 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny No to by ma fakt velmi prekvapilo keby ti odmietli ukazat porodnicu. A ty si tusim niekde v okoli Pariza? Potom daj vediet co ti povedali. U nas na klinike to robia dokonca 2xza tyzden takze sme boli len skupinka 3 mamiciek a 1 otecko. Vsetko nam ukazali. Na vsetky otazky odpovedali. A viem ze aj na druhej klinike to robia 1xdo tyzdna pre viac ludi naraz. Ja verim ze to nemoze byt problem ani u vas. Drzim palce. Vzdy sa lepsie ide rodit, ked aspon trosku vies ako to tam vyzera. Je to sice nepodstatne ale po psychickej stranke to podla mna moze pomoct. Teda aspon mne urcite. :grinning:
24. lis 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tarifa Ahoj a vitaj medzi nami. Tiez pridavam svoj pozitivny nazor k porodu vo Fr. Rodila som v statnej nemocnici,mam velmi prijemnu skusenost co sa tyka personalu, pristupu, zariadenia (sama na izbe s wc, sprchou)- ostala som sokovana ked som pocula kolko sa v Sr za taky "nadstandard" plati, otecko mohol chodit za mnou kedy chcel,teda aj mimo navst.hodin, jedlo som si mohla vybrat (2druhy). Priestory som si nestihla pozriet vopred aj ked som chcela lebo vzdy ked som tam prisla, nemali volnu izbu ani porod.salu:slight_smile:
Pre porovnanie, navstivila som aj sukr.kliniku a tam som sa stretla s neochotnym personalom, zariadenie sice bolo modernejsie, farebnejsie, ale som rada nakoniec ze som tam nerodila..mala musela ist pod fotolampu kv.zltacke a to by ju asi museli prevazat do vybavenejsej nemocky.
24. lis 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Plus musim pripojit este jedno velke plus fr.zdravotnictvu..a sice za povinnu a bezplatnu reeducation perineale po porode. Tiez som nemala lahky porod a tieto cvicenia mi pomohli. Na Sk nam mozu len zavidiet..
24. lis 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny ja mam pocit ze vy si nerozumiete s gynekolog....... jasne ze nepojdes na salu kde sa rodi ale normalne lokaly a izby vsetko uvidis a to plati ako v statnej nemocke ako aj v sukromnej .; tiez som rodila dvakrat po prve v statnej a po druhe na klinike system rovnaky , normalne sage femme ti ukazu neskor lokaly aizby vsetko dookola.. neboj mma pocit ze tvoja gyneko. ta nemusi!! ze ti trepe taketo somariny!!!! :rolling_eyes:
24. lis 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sue80 nemuseli aj na klinike maju mobilne postele pre deti zo zltackou nikde by ju nemuseli prevazat.. :wink:
24. lis 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek jsem se ji normalne zeptala, jestli muzu jit visiter la maternité a ona mi pobavene rekla, ze ne, tak jsem se divila, ze se to prece dela a ona, ze se to delalo, ale uz ne a predstavte si, ze jste na pokoji a nekdo vam tam bude chodit, atd. Divna asi je, svagrova mi ji nejdrive doporucila a ve finale presla k jiny, ze je tahle desne studenej cumak. To sice je, ale prece ji ted v pulce tehu nezmenim... :confounded:

@simi251 ja si tam zavolam :wink:
24. lis 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak drzte nam palce patovy budu vyberat nosne mandla + este korekcia nsnej steny laserom.. takze znova dalsia operacia my sa nezastavime nas poistovne musia fakt zboznovat;;; jedna nevyhoda je ze to bude v parizi 6. tazke dost daleko ale nevadi...
24. lis 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rosny svagrina je trubka :grinning: :grinning: potvora nie oni ti ukazu len izbu ktora je prazna anie kde leiza matky s deti neboj.. :wink:
24. lis 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ja vim, vsak jsem taky mela pocit, ze ze me dela debila :angry:
24. lis 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Drzime palceky Patovi. Prave som sa o tomto bavila s kamoskou cez Facebook. Tiez ma malu 2 rocnu dcerku a chcu jej vybrat mandlu lebo po 2 tyzdnoch chodenia do kolektivu - skolky dostala hned pneumokoka a taky zapal dutin ze 2 dni nemohla ani otvorit oci. Ak ti to nevadi, mohla by si mi potom napisat viac o tom ako tu vo FR pristupuju k nosnym mandliam? Moj Andrejko mava casto nadchu cez skolske obdobie a tiez mi jedna doktorka poradila dat skontrolovat mandlu ale nasa generalistka , pre nu nikdy nic nie je assez grave a vsetky vysetrenia odmieta. Ak si najdes cas, napis mi prosim ta ze preco Vam to odporucili a hlavne ako ten zakrk prebehol. Dakujem.
24. lis 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ahoj ked tvoja lekarka ta ignoruje kasli nanu najdi si v zozname prveho ORL lekara a chod za nim nepotrebujes papier od lekarky ku nemu!! to je prva vec.. :wink:
u pata kedze ja mam apnee spanku a vysvetlili mi nieco viac tak som si uvedomila ze aj patrick tym urcite trpi a tak po spankovom teste sa zistilo ze ma apnen silne a tak prva vec preco je hned ORL na kontrolu mandli a nosnych, u pata pri vysetreni sa zistilo ze ma velke nosne a normlane mandle... takze 3 mesacna liecba ci to je len alergickeho povodu a zaroven som mamla listok na scaner hlavy teda dutin..
tie teraz ukazali ze jeho nosne mandle sa nezmansili kao maly v tomto veku teda nezmizli takze chudak ma co robit aby dychal..a taktiez nosna dutina je velmi hruba a tak vidno ze ma co robit aby mohol dychat.. takze ide na operaciu nosnych + laser dutiny..... ako mi lekar vysvetli nic to nie je a v tomto veku uz su mu na nic nosne mandle.... :slight_smile: uz to nie je bariera ko u malych na bakterie u neho je to skor prekazka.. takze asi tak
takze nevahaj a chod... zakrok neviem musim dne svolat do nemcoky na objednanie trva to jedne den ambulantne pod narkozou celkovou.. :slight_smile: rano prideme vecer oddideme a 3 dni nepojde do skoly , bude treba mesiac preplachovat nos + olejom aby sa chrasta cim skor zahojila;. asi tolko moje info s vcerajsej konzultacie.. :slight_smile:
24. lis 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny to je kravinaaa :D ani sálu ti neukážu, ak tam práve nejaká žena rodí, ani na izbu ťa nezavedú, ak je obsadená, ale väčšinou je aspoń jedna voľná - či sála, či izba.. my sme mali šťastie, prišla som na kontrolu v 8m, PA zavolala do pôrodnice, že či ma môžu zobrať a o 15min sme už aj s MM a Sárou cupitali (v návlekoch) po pôrodnici. Dokonca vtedy nerodil nikto, takže som videla všetky sály, pôrodnú vaňu a zhodou okolností aj izbu, na ktorej som neskôr bola ubytovaná :grinning:
@simi251 toto mi nedá.. ale predpokadám, že 2r dieťa bolo očkované Prevenarom a aj tak schytalo pneumokoky :sweat_smile:
Ja mám vybrané všetky mandle - nosnú asi v 7r, krčné v 16r a teda prvé 3 roky bola zima vždy silný nápor na moju imunitu...postupne sa to zrovnalo a teraz už nebývam chorá.
24. lis 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan citala si spravu ze prave tie ockovane prevnarom maju viac problemov pneumokoky ako tie neockovane prevnarom , mozem len potvrdit pato ma a stale nieco mal . josh nema ockovanie a nikdy nic!!!!

inak viem si ta zivot predstavit ako si so sarou cupotala po porodnici hihi
24. lis 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Sára pneumokoka nemala, aj keď bola "poctivo" očkovaná podľa kalendára, Marína má len hexu a tiež jej nič nie je :grinning: ale kamarátka má oboch chalanov očkovaných a starší jej chytil zápal pľúc práve spôsobený pneumokokom, takže ma to ani veľmi neprekvapuje.
24. lis 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Drzim palce!
24. lis 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Presne ako pisu ostatne - pustili ma vcera len do volnych izieb (zhodou okolnosti vcera boli vsetky porodne saly volne), zvonku pri dverach svietilo cervene svetielko, ak bolo nieco obsadene. Dokonca ma zaviedli do jednej saly a tam mi veselo oznamili, ze to je na cisarak a ja som tak s uctou vycuvala ihned von, tak sa na mne dobre zasmiala sage femme :slight_smile:
24. lis 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tarifa Este mi napadla jedna vec - neviem, ci by priatel mohol ist s Tebou na ten posledny mesiac na SR. Ja si teraz v posledych tyzdnoch tehotenstva neviem predstavit, ze by som mala byt bez manzela. Nie zze by mi stal za zadkom a obsluhoval ma, lebo bohuzial je zhodou okolnosti teraz pracovne prec a som na cely dom komplet sama, ale ide o emocnu stranku - asi su to tie tehotenske hormony, ale uplne citim taku silnu potrebu domova, stability, istoty, partnerovej blizkosti. Takze si zvaz vsetky pre a proti porodu tu a na SR :wink:
24. lis 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 @bihan .... si clovek pripada jak debil :unamused:
24. lis 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny zmeň lekára ;) Dôvera k lekárovi je (aspoň pre mňa) nesmierne dôležitá.
24. lis 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny jestli tu doktorku nemas rada, nesedi ti tak bych nevahala a zmenila ji...dulezita si ty ne ona, jestli ti vadi tak prejdi jinam. ja mela sice na gyndare stesti ale na obvodaky ne a reknu ti ze jsem si ted oddychla co chodim jinde...

jinak se vam holky divim ze vas tak zajima ta porodnice...:slight_smile: ja z toho mela husi kuzi kdyz sem to tam videla nevim no...ale asi je to tim ze nemocnie nemusim teda ani porodnice brrrr....:slight_smile:
24. lis 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan Bola ockovana neviem ci Prevenarom. Lebo napr. vakcina co dostal moj Andrejko sa volala Pneumo23. Takze bola ockovana a napriek tomu to schytala hned po 2 tyzdnoch v skolke. Tak mi povedala jej maminka.
24. lis 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek Dakujem za info. Vidis to ma teda vobec nenapadlo ze mozemm vyhladat ORL. Skor som sa obzerala po pediatroch alebo inych generalistoch. Ale tu generalistku chcem kazdopadne najst inu, hlavne teraz ked sa ma narodit toto druhe babo. Lebo ked nemam doveru k tejto tu, tak to nema vyznam. Mala by som len pochybnosti.

A este si pisala ze u malych deti je mandla ako bariera ale tieto 7 rocne ju uz nepotrebuju? Tak potom necapem, preco ju chcu tej malej dvojrocnej vyberat hned po prvej chorobe. Lebo toho pneumokoka zvladli pomocou ATB a to vybratie mandle je vraj preventivne. Tak mi to nejde dokopy. A nemam nic okolo toho nastudovane zatial.
24. lis 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan @meleri ale tak me prisla v pohode, je sice trosku chladnejsi, ale takovy lekare uz jsem zazila a zustala jsem u nich, pac odvadeli spickovou praci narozdil od tech usmevavych. Zavolam na kliniku a kdyz mi reknou, ze OK, tak se ji na to v pondeli zeptam. Tahle doktorka ma i skvely reference, co se prace tyce, je to jen o tom, najit si k ni cestu.
24. lis 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rosny jestli je precizni toz tak to bych u ni taky zustala....a ze ti neukazali porodnici...to mas jedno pokud nechces vylozene nejaky spesl porod tak je to celkem jedno. budes na pokoji jak se ti pritizi budes na sale kde budes sama buddou ti tam vsichni pomahat, nikdo te nenecha na holickach jak nekde v Cine fakt musim rict ze je to tu sympaticke...a ze se obcas najde nekdo protivny...to je tak v kazdem kolektivu nejen v tom nemocnicnim :slight_smile: hodne stesti preju a krasny porod!
24. lis 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek