• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@meleri zase odpoviem rovnako www.pediped.com Marína mála prvé original, teraz má grip and grow, Sára flex. Momentálne majú zadarmo poštovné, každý deň dva nové páry vo výpredaji, ja kupujem topky pre obe kočky väčšinou odtiaľ.
2. pro 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bihan dekuju a v kamennem obchode se to koupit neda? dekuju za odkaz podivam se...
2. pro 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, viete mi poradit? Da sa tu kupit nieco ako nas pudingovy prasok kakaovy, vanilkovy a pod? Chystam sa piect take male skoricove nieco, co sa pretlaca cez lis na cesnak a v recepte je pudingovy prasok...
2. pro 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini
presne tie škoricové klbká som robila minulý rok Oliverovi do škôlky, keď mali vianočnú párty. Mali veľký úspech, sú naozaj fantastické. Neporadím ti, kde tu zohnať puding, ja mám vždy v zásobe zo Slovenska. Ak baby nedajú lepší tip, možno by som skúsila namiešať Maizenu s kakaovým práškom a trochou cukru...
@meleri
ja tiež kupujem topky cez net, tu sú ale celkom obľúbené značky ako NA! alebo Till, ale sú to pálky za detské topánočky :unamused: Také okolo vás nie je? Tú značku, čo si spomínala ty, bohužiaľ nepoznám.
2. pro 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alebo zmiesam Zlaty klas s kakaom? Asi... Inak to nevidim! Diky za tip! A dalsi problem, co presne obsahuje pernikove korenie? Snazim sa rozdrvit klinceky, dalej mleta skorica, este nieco?
2. pro 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao dekuju. tyto znacky bohuzel neznam. ne pres net kupovat nechci ale dekuju.
spletla jsem to ta znacka botu se jmenuje NOEL. znate to nekdo? je to dobra bota?
2. pro 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@tini kdybys chtela jednu smes ti muzu poslat, mam jich asi tricet, koupila jsem si je v lete dopredu je to smes na pernik. v perniku je anyz a skorice? dal nevim.
2. pro 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
si si splietla značku Nicolas s Noel? to je zlaté :slight_smile: Tie som kúpila ja. Aj teraz mám objednané. Pre Olivera som kúpila letné sandálky, boli super. A na jeseň pre Simo prechodné topánočky, a pre Olivera také mokasínky. Ja som s ňou spokojná, len majú menšie číslovanie. Tak o jedno číslo. A majú mierne tvarovanie pre klenbu. :wink:
2. pro 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao jo nevm proc Nicolas. sem jak hnup dneska hledala na internetu boty Nicolaus a hodilo mi to Sarkozovy zvetsovaci a zvysovaci boty...Noel je to! ty to znas? a nehrozi z toho ploche nohy? chci rict, neni to jen na paradu a jinak naprd? no mrknu jeste na net.
2. pro 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao co tim myslis mirne tvarovani klenby?
2. pro 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri
špeciálne som sa išla pozrieť na tie topky. Tak Simonkine majú zvýšenú vnútornú vložku tam, kde je priehlbinka na chodidle. Oliver má to miesto už len naznačené, nie zvýšené. Takže asi to robia len do nejakej veľkosti. Ale neviem, či tu nejak riešia ploché nohy :confused: Ja som sa na to raz pýtala našej generalistky, a len nad tým mávla rukou. Ale popravde, ja som tu doteraz nenarazila ani na jedny topánky, ktoré sú vyslovene ortopedické. :confused:
2. pro 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzao je dekuju! ja furt jeste strasim na konikovi. tak moje mamka taky nad tim mavla rukou s tim ze ploche nohy pry maji skoro vsichni at to neresim. popravde vubec nevim jestli je to spatne ja jdu ten pristi utery k dr tak se zeptam. jo o to mi jde, jejich boty tady nemaji zadny certikat, v cr jsou snad boty s nejakou zirafkou ci co tak tyto jsme kupovali no a pak obcas u bati. aha ja vim co myslis prave ze takto vyvysene to mel taky u tech bot Noel. jedny takove mel. cena slusna. sedesat euro. :(
2. pro 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini perníkové korenie kúpiš aj tú.. pour le pain d´épices.

@meleri topánky do 2r by vôbec nemali obsahovať klenbu, pretože nožička má ešte stále tukový vankúšik, ktorý klenbu "nahrádza". Klenba sa tvaruje až okolo 3r a potom by mala byť v topánke mierne podopretá.
Dieťa so zdravou nohou žiadne ortopedické topánky nepotrebuje.
2. pro 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bihan tedsem o tom cetla ze do ctyr let je dost bezne ze ty ploche nohy maji ze se to resi az od ctyr let. jako nemyslim vylozene ortopedicke boty ale proste boty kde je aspon zaruka ze jde o kvalitu a ne jen ze jsou hezke. s tou klenbou tak to asi taky nebude moc dobre tyto boty protoze ony tam tu klenbu opravdu mely jakoby vyvysenou :(
2. pro 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan - ved prave ze som nic u nas v superU nenasla, nic na pain d ´epices, ale uz som zamiesila s rozdrvenymi klincekami a skoricou, tak uvidime ! Prvykrat v zivote sa pustam do pernickov, Alex ich da detom v skolke, ak sa vydaria
@ meleri - dakujem za ponuku. Prinajhorsom buduci tyzden pridu znami zo Slovenska, tak este mam cas vypytat to pernikove korenie.
Poznate stranku evenit.sk ? Objednala som u nich Alexovi postelne pradlo na Vianoce, ti znami mi to maju doniest buduci tyzden, myslim, ze krpec bude rad, vybrala som mu Krtecka a Smoulov.
2. pro 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raz sme aj my tusim mali zimnu obuv Noel, podarilo sa mi kupit cez vente- privee, neskutocne ta detska obuv ide do penazi. Alex musi mat vsetky boty kozene aj zvnutra, inak sa stazuje a navyse mu strasne smrdia labky :slight_smile:
2. pro 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prepacte mi, Damy, trosku odbocim od aktualnej temy. Viete mi niektora z Vas poradit? Kupim EPI-NO aj vo Francuzsku? Ak ano, viete mi poradit aj nejaku web stranku? V porovnani s kupou na Slovensku alebo v Cechach je EPINo vo FRA drahsie alebo lacnejsie? Dakujem pekne za radu.
3. pro 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
asi vas tu dnes nezastihnem,ale keby nahodou- neviete niekto ci je Carrefur, prip.ine obchodaky otvoreny teraz v nedelu kedze uz je bronzova ci ako sa to vola pred Vianocami?dakujem
4. pro 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza Ano da sa kupit http://www.epi-no.fr/pages/delphine.html ale tusim je asi dahsie ako na SK. Na SK je asi okolo 100 co som pocula a tu je 128 Eur. Ukaze sa ti cena ked kliknes na objednat. Ale toto som nasla na nete. Nemam tu stranku overenu ja som to nezhanala. Inak viem ze baby na SK si to kupuju aj uz pouzite . Ja by som ale asi pouzite nemohla. :frowning2:
4. pro 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan ahoj. To pernikove korenie co tu dostat mas aj odskusane? Je take ako slovenske? a kde presne si ho videla? Ja som to tu vo FR este nikdy nehladala vzdy som si doniesla zo SK.
@tini Posielam ti zlozenie pernikoveho korenia co mam zo SK od vyrobcu Thymos: Skorica, koriander, nove korenie, badian, klincek, aniz, fenikel, muskatovy orech. :slight_smile:
4. pro 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar u nás je väčšina obchodov otvorená v nedeľu.

@simi251 ja mám tento.. neviem, či je to rovnaká zmes, ako slovenské, ale na moje kuchárske pokusy bohato stačí :slight_smile: http://boutique.terreexotique.com/Article/TEEPPAINEPI_this.aspx?
Z terre exotike mám ale viac kusov korenín a sú vynikajúce, takže možno ešte lepšie, než Slovenské :grinning:
4. pro 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dakujem, dievcata. No uz mam napecene a vyzdobene. Prvy pokus sa ako-tak vydaril, dala som len skoricu a klinceky, co som nasla doma a celkom dobre, take kus light, ale vonave... ibaze som dala malo kakaa, takze take svetlejsie. Sage-femme dnes v praci vracveli, ze este nevideli original korenie na pain d ' epices a ze aniz a badian je jedno a to iste, tak neviem :grinning: mali sme dost vzruso od rana, uff, idem si niekde vylozit nohy a oddychnut trosku.
Terre exotike mi nic nevravi, tak daleko nie som. Ale zajtra sa chystam navstivit Botanicus, mozno by tam mohli nieco mat, uvidim.
4. pro 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@tini jo ty boty jsou drahe...bohuzel za malo penez jsou jenom smejdy. to koreni na pernik tady se jmenuje Quatre epices, ale prislo mi to dost jine nez ten cesky ale i tak to slo. tak to je fajn ze se povedl!
my jsme meli super spestreni v podobe silneho mocoveho zanetu u Sama takze cele posledni tri dny to byl fakt zahul. ale uz je mu lip. ale uz bych to fakt nechtela zazit! na chripky, grcacky a podobne veci jsem zvykla ale toto me fakt dostalo...:(

tak nevim holky myslite si ze infekce mocovych cest je nakazliva, davali jsme pozor co se tyce rucniku atd ale mam strach aby to nechytil i Adrien...
5. pro 2011 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini uz si asi napiekla, ale nevadi :slight_smile: Cokoladovy puding Dr oetker maju v Auchane, obal ma presne taky isty ako slovensky (zlty), len je mensi ten sacok. A namiesto Zlateho klasu ja pouzivam Creme Patisserie, tam uz ani cukor netreba pridavat lebo je to osladene.
5. pro 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute, mali ste niekto sarlach? (teda vase deti) lebo neviem sa moc dopracovat k nejakym ucelenym info...Problem je v tom ze dnes v skolke zahlasili pripad sarlachu a kedze ideme za nejaky tyzden a pol na slovenko tak ma to dost vystrasilo (hlavne preto ze aj s kiahnami to bolo takto - dovolenka v inkubacnej dobe a 2dni po navrate jej to vypuklo - to bol este ten stastny pripad) ale kedze citam ze tu je inkubacna doba 2 - 5 dni je mi z toho az zle ked si pomyslim ze ju budem vlacit s nejakymi cervenymi flakmi po letiskach :frowning2: No predsalen dufam ze sa tomu tentokrat vyhneme....je to az tak strasne? Hlavne je to dlha liecba budeme musiet sediet v karantene a ja ak som to nemala tak sa tiez mozem pripravit, co? :confounded: :confounded: :confounded:
5. pro 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky tehulky aj mamicky neviete mi poradit ohladom skratiek co su poznacene na ultrazvuku? toto by malo byt ohladom terminu porodu nieco len su tu dva datumy DT(DG) 9.4., DT(AUA) 14.4. ,potom take ze BIP, DOF, PC, PA, DAT, LF(to predpokladam ze je dlzka stehenej kosticky), Cerve (chitty), hm to by mali byt rozmery ale neviem coho konkretne presne ak by niektora sa v tom vyznala su to asi francuzske skratky podobne ako su slovenske v tehotenskej knizke.
A este existuje tu nieco ako nase vianocne oblatky alebo take velke platy oblatkove na pecenie, a salko? ten puding Dr. Oetkera som aj ja hladala veru dakujem @efci za tip kde pohladat.
5. pro 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan My sme mali sarlach a dost neprijemny. Je to vlastne angina, takze bude musiet ATB a typicke su zo zaciatku vysoke horucky, tak sa nezlakni. Tie flaky nie su az take strasne, na tvari to nebyva, vacsinou krk, hrudnik, chrbat..... Dolezite je potom skontrolovat moc, tusim mesiac po, kvoli ladvinam. Horsie je, ze mozu byt komplikacie ako kasel a rozne zapaly, my sme mali aj priedusky a usko hned zapal, dlho sme sa liecili, total rozhadzana imunita, 3mesiace nam trvalo dat sa dokopy. No ale my sme boli ozaj specipripad, kedze mal problemy s imunitou uz predtym a to dost velke... Moze to prebehnut uplne v pohodicke...urcite si zadovaz veeela vit.C.....Drzim palce aby ste to nedostali a neskomplikovalo vam to cestu a prazdniny doma :wink:
Dam ti aj fotky ako to asi vyzera....
5. pro 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini Neviem ci aniz a badian je to iste, nechcem sa hadat ale napr. vyrobca Maspoma na SK zvlast predava Aniz a zvlast Badian. Tak fakt netusim. http://www.maspoma.sk/sk/produkcia/spotrebitelske_balenia/koreniny.php
6. pro 2011 v 00:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Salko bezne kupis v regali pri susenom mlieku, nesladene i sladene kondenzovane, aj v tubke ako u nas Jesenka. Oblatky 2 roky marne hladam, take tie velke na grilaz asi myslis. Maju male trojuholnikove k zmrzke, ale tie nase klasicke na plnenie som tu nevidela. Mm mi hovoril, ze on to nepozna, takze asi to tu nepouzivaju.

Babule, neviete poradit, kde zohnat hmoty na potahovanie torty? Existuju tu nejake specialne shopy ako v UK? Farby sa mi podarilo po dlhsom hladani zohnat, ale marcipan len klasika ten valcek, farebna skala minimalna. Dakujem za radu.
A uz peciete? :DDDD Dodrziavate nase tradicie Vianoc?
6. pro 2011 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 ja pecu :slight_smile: v lednici se mi chladi testo na pernicky, pak se chystam na linecky, rohlicky a vosi hnizda a na vanoce vanocku a na 26/12 kachnu se zelim a na Novy rok cockovku :wink:
6. pro 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek