• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@zuzhim no zbohom, ved ona uz ma aj tak dost problemov s uchom! baby modlite sa vsetky za nas! :confounded:
6. pro 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny jej :slight_smile: A na Stedry vecer robievas rybu? Ci hydinu tu podla nich? Ja idem robit burizonove gulicky karamelove, burizony uz dorazili ;) Pernicky nejdem robit, kupila som jedny v Ikey, lebo moj mm nema rad a syn je este maly. Linecke ma budu cakat u maminy, zboznujem :slight_smile: Hod potom foto, ked budes mat upecene, krasny pohlad!
@blanblan Drzim palce, nech je vsetko ok.
6. pro 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 kapra jsem tu nesehnala, ale i tak nejsem jeho velky fanda. Ale na vanoce si davam poctive rizek a bramborovy salat a pak na ne celej vecer koukam se sklenkou v ruce, jak se cpou k prasknuti :grinning: letos teda tu sklenku vymenim za Rychly spunty :slight_smile:
6. pro 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ja len tak okrajovo: to perníkové korenie, čo spomínala @bihan, od Terre Exotique majú určite v Monoprix - ak máte niekde blízko.
@blanblan
držte sa :wink:
6. pro 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny :slight_smile:)) ja som sa rada prisposobila mm, robime kura, nakolko ja ryby a vsetko podobne neznasam :slight_smile: Pozeram, ze ako cas leti, uz si 22. Uz aj viete, co bude?
6. pro 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Osie hniezda? Super, das mi recept? Dakujem
6. pro 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 ja na tu rybku taky moc nejsem, to spis kvuli tradici, ale rizecek to ano :wink: me uz takhle prijdou ty jjeich vanoce dost smutny, tak potrebuju aspon neco malo z tech ceskych, abych je totalne neprodeprimovala

no desne to leti, ani mi nemluv!!! porad jeste nemam porodnici :grinning: do jedny, co bych rada, se nemuzu dovolat a abych tam sla osobne, je dost komplikovany, pac pracuju a ani delaji jen do 16hod :angry:
jinak bude to kluk :slight_smile: vymetam ted ventes d'occas a "skladam" kocarek; uz mame doma super dvoukombinaci za super cenu, tak ted uz jen najit coque do auta
7. pro 2011 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 jo jo, dam, napisu ti ho vecer, ale jsou k tomu potreba detske piskoty, tak je tu budes muset necim nahradit, ja si je dovazim z CR
7. pro 2011 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Jeeej akurat som si vsimla ze mame skoro rovnaky termin a tiez to bude chlapcek :slight_smile: uz mate meno? my sa nevieme nejako dohodnut na chlapcenskom mene nie je ani jedno nejakym favoritom :slight_smile: neposlala by si mi nejake stranky osvedcene kde pozeras kocariky? ja som este nejako pozadu s tymto, neviem tak som si myslela ze mozno budu aj nejake povianocne zlavy alebo zeby nejake zlavy neskor? i
7. pro 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 Dakujem za to salko, to v tej tube ako jesienka ci piknik som nasla len tak nahodou lebo to mam rada aj samotne, je to sice sladke strasne ale samozrejme ze to nespraskam naraz :slight_smile: Takze ani vianocne oplatky ani piskoty tu nezozeniem? :confounded:

Inak kacicku s kapustou chceme robit my na vianoce, pride aj mamina sem tak im tu trosku pozmenime tradicie :grinning: ja teda nejake morske potvorky nemusim ani mamina ale tiez maju nejaku hydinu sa mi zda. Aj kolaciky sme chceli piect oni to nejako sa mi zda neriesia nejake pecenie mesiac dopredu. Este by sa mi hodil nejaky dobry recept na medovnicky na ktore tu dostat vsetky ingrediencie, by som skusila :slight_smile: A knedlu neviem ako poriesime ci sami podari urobit tu z nejakej tej ich muky :/ Lebo ziadne nejake oddelenie s medzinarodnymi jedlami som tu nenasla :unamused:
7. pro 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Knedlu stopro urobis, mas k dispozicii cerstve drozdie aj susene, ktore je perfektne a mam ho odskusane, vzdy vykysne. Muka je dobra snad kazda. Oplatky som nenasla nikde, iba tie malinke, co som Ti pisala a piskoty jedine dlhe. Alebo si upec :slight_smile:
7. pro 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
caute kocky tehulky ,alebo mamicky uz ..ako to tu chodi vo fr s vysetreniami v tehotenstve ,,viem ze u nas na sk ,,uz babam robili tie tripl testy v nejakom 18 tyzdni a tu sa robi take nieco ?lebo zatial mi robili NT v 12 tyzdni a odvtedy nic ,,a som 19 tyzdni a k dk ,idem az o mesiac..
7. pro 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela A brali ti krv na toxoplazmozu a moc na glycosurie a albumi nieco :slight_smile:? mne to robia kazdy mesiac od 13tt cca a niektora z mamiciek mi o tom pisala ze tie tripple testy su sucastou krvnych testov ktore robili uz. To su podla mna tie testy na vyvojove vady z krvi ako su downov syndrom a take. Skus sa opytat ci ti robili testy na trisomie 21 to je ten down ak ano podla mna ich mas potom urobene. A viem ze potom porovnali NT to je tusim ta nosova kosticka ze? a vysledky krvi na ten down ci hrozi alebo nie. MAs svoju sage-femme? mne tieto papiere do labaku dava vzdy ona, a ked som ju nemala tak som sa pytala gynekologicky :slight_smile:
7. pro 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej na toxoplazmozu by som mala chodit kazdy mesiac ,,ups mala som ist v pondelok:slight_smile: este ze si mi to pripomenula:slight_smile: a moc mi brali iba ked som bola na pohotovosti s bolestami ,,ale to len kvoli tomu aby zistili ci mam zapal..inak nie..no a u sage femme som nebola ,lebo som menila doktora a ten vravel ze mam este cas ,,tak uvidim co mi povie na buduci mesiac ,,to budem mat sono a mozno mi povie nieco viac ..
7. pro 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny Skusala som rumove gulicky, tam tiez idu piskotky a tie som nahradila klasickymi najobycajnejsimi petit beurre. Ale napr. Lidl ma piskoty - ale nie tie klasicke okruhle, ale podlhovaste pocukrovane. Ved posli recept, vyskusam, uvidim :slight_smile: Dik
7. pro 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela @huterika
Caute, ja chodim na krv na toxo kazdy mesiac + moc. Uplne na zaciatku ma testli na HIV, zltacku, syfilis. Tripple testy som si nedala robit.
7. pro 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 a podla coho vedia ,ze babo je zdrave..podla testov v 12 tyzdni a podla merania?ine tu nic nerobia ?alebo treba poziadat ?ci ako to tu je?
7. pro 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkalela Ja som si trosku studovala na nete, alebo mam taku super knihu od jednej sage femme (ale je to v nemcine), takze tym som sa informovala (a okrem toho mi vzdy radila aj @simi251). Kazdopadne vsetky info co som nazbierala sa mi viac menej zhodli s tym, kam ma posielal moj gynekolog, len mozno casovo to bolo trosku posunute, ale nemusela som o nic ziadat. Skusim si spomenut co som absolvovala:
3 x "velky" morfologicky ultrazvuk (tusim ten treti, piaty/siesty, a predposledny mesiac)
krvne testy - HIV, zltacka, syfilis, krvna skupina, toxoplazmoza (to kazdy mesiac, ostatne vymenovane len raz)
moc(kazdy mesiac)
vaginalny test na streptokoka B (to az po 36tom tyzdni plus minus)
buduci tyzden idem este na nejake specialne krvne testy, ale to musi byt kratsia doba do porodu ako 1 mesiac
stretko s anesteziologom tiez menej ako mesiac do predpokladaneho porodu
Toto su myslim ze standardne testy.

Ostatne funguje inac ako na SR - tam sa v poslednych tyzdnoch chodi uz na vysetrenia do nemocnice + robia sa kadejake merania a prietoky a neviem co a neviem co, tu sa to nerobi (ak by si ziadala, mozno sa k tomu nejak dopracujes, ale normalne sa to nerobi).

Ale ziadne z tychto vysetreni Ti neda "100%" odpoved na otazku, ci je babo urcite zdrave.
7. pro 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 jej no dakujem si zlata:slight_smile:
7. pro 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 Ja som to mala tiez tak isto zatial :slight_smile: a konecne viem kde zohnat piskoty aj ked podlhovaste :slight_smile: skusim tiramisu ak sa mi podari najst nieco ako nase natierkove maslo, alebo teda mascarpone. Uz sa ti to pomalicky blizi ze, kocik aj vybavicka nakupena? :slight_smile: nevies poradit alenka ze ake stranky pozriet na kociky za dobru cenu?
7. pro 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonka31 Ked pouzivas to susene to sa aj nejako namaca popredu dotepleho mlieka s cukrom napriklad ako normalne drozdie? kujeeeem za rady nad zlato :grinning:
7. pro 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Mnam tiramisu :slight_smile:
S kocikom Ti neporadim, ja som si dala doniest zo SR, v auguste tu boli rodicia, takze ja som tak 90% veci nakupila uz v auguste, odvtedy len nejake drobnosti ako plienky, kozmeticke veci, caje atd.
Kocik myslim, ze treba kupit dobry, budes sa s nim mordovat este dlho. Ale u niektorych veci by som kludne pozrela aj www.leboncoin.fr - nieco ako ebay a pod.
7. pro 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 tak uz ste sa dohodli na mene? :grinning: vidim ze to uz mas za par...
Hmmm ako tu vsetky vyvarate vypekate:slight_smile: kedze idem tento rok domov tak taketo starosi nemam, idem len spravit bratislavske rozky, mala ich miluje (teda ako vsetko makove) a mama sa snad tiez potesi mojmu prispevku :sweat_smile: Hlavne aby sme boli zdravi, ach ach...
7. pro 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan Meno :grinning: V piatok som urobila doma scenu, ze ja uz nemozem v 38mom tyzdni hovorit dietatu len "das Kind" (s manzelom hovorim nemecky), to bol konecne argument, tak sme sa nakoniec dohodli !!!!!! Julia :sunglasses:
7. pro 2011 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
blanblan a ako idete domov? neletite nahodou s CSA ? neviem ci viete, ale zrusili vsetky lety z Bratislavy :angry: my sme mali letenky pre rodinu na 26.12. a vcera som sa to nahodou dozvedela, ze skoncili v Ba a nelietaju...takze super, vcera som cely den stravila na telefone a nete a prebookovavala lety aj vlaky :unamused:
8. pro 2011 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim Presne aj my, letime do Viedne. Aspon ze tak.
8. pro 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Skus autourdebebe, aubert, bebe9. Mne priviezli zo SVK z ekociky.
Susene drozdie zmiesam s mukou, dam tosku vody a dalej ako mas recept. krasne nakysne. Mimochodom na krabicke napisu navod, raz som mala aj take, co sa malo vopred rozrobit v troske vody. Ale bezne nasypem do muky a rovno s nim pracujem.
8. pro 2011 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzhim cozeeee? zrusili lety? ako definitivne uz vobec nebudu lietat do BA? Potesi na Vianoce...No nastastie ja idem do Viedne to mam najlepsie spojenie z toulouse, ostavam verna lufthanse, ale veru som spekulovala nad tym letom Pariz - BA ale memala som nan dobre spojenie Tlse - Paris. Ale kamoska mala s nimi letiet presne na Vianoce, ta bude rada teda...
8. pro 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzhim zrusili kvuli snehu? boze snad to zas nezacne..ja se modlim abych taky odletela, zatim je mirna zima a ani nikde myslim nesnezi? ale na slovensku je mozna uz chladneji?
8. pro 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan No zatial nebudu lietat.... ponukli vratenie penazi alebo presmerovanie letu cez ine spolocnosti, takze nasi idu z Viedne s airfrance. Ale aj tak mam este problem s vlakom, zatial nemam vhodny vlak paris-nantes :unamused: a este aj sncf ohlasili strajky, takze super! no nejdem sa vzrusovat, tu sa stale nieco deje, nejdem si nicit nervy :grinning:
8. pro 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek