• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
@meleri nie kvoli snehu, ale kvoli financnym problemom, boli stratovy, nebol taky zaujem o letenky z Ba, tak to vsetko uplne zrusili, a aj piloti strajkuju, lebo ich idu prepustat, takze tak :confounded:
8. pro 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim hovorila som tej kamoske a ta o nicom nevie. Ako si sa to dozvedela, to akoze ani nemienia informovat??
8. pro 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan Nikoho neinformovali zatial. Ja som sa tiez dozvedela zo sprav, tak som hned vcera volala. Zvlastne je to.... esteze dali moznost letu do inej destinacie, nakolko pokial by vratili prachy, tak neviem, kde by sme zohnali letenky za nejake normalne ceny, 2 tyz pred Vianocami.
8. pro 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim sncf stiahli strajk.. :grinning: takze zazehnane ale ze vasi idu s air france je riziko ti stale strajkuju v takomto case!!!! takze drzim palce.. :slight_smile:
8. pro 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ČSA zrušili lety do Bratislavy, pretože boli nerentabilné. Ale to sa dalo očakávať, ak lietali skoro každý deň. Plus konkurencia Ryanair... Ale do Košíc tuším nezrušili všetky pravidelné linky, tam niečo lietať z Paríža bude. A vraj najprv ponúkajú náhradný let na najbližšie iné letisko... Každopádne, lietanie pred Vianocami je vždy adrenalínový šport. Človek nikdy nevie, kde sa čo poser... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. pro 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan mne to hovorili v utorok vecer nasi, ze nieco poculi v spravach a tak som zacala hladat na nete, nieco som nasla a potom som tam volala a potvrdili mi to, co som uz pisala vyssie. A nie sv;ine ani sa neunuvaju informovat mailom alebo tel., ti co mali uz letiet a prisli na letisko, tak rovno pred hotovu vec, ze vratia peniaze alebo ich caka bus na letisko do Viedne a pod.... :confounded: :angry:
8. pro 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek no mi hovor, kazdy rok to je hotovy adrenalin, vzdy sa nieco vyskytne :grinning:
8. pro 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja mam letet s air france....mozna sem projistotu mela koupit umely stromek tady kdyby neco :slight_smile:
8. pro 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
vanoce sou dycky risk este mozem byt radi ze nesnezi a ze neni kalamita.
8. pro 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri ved to este nevies ci nebude aj kalamita:grinning: Boze nech sme uz doma lebo mam z toho vsetkeho nervy. mala je zatial ok, teoreticky by uz mala mat inkubacnu dobu za sebou, dnes ju ale zas strazi svokra ktora je chora
:confounded: ale nemala som na vyber.
8. pro 2011 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blanblan jo jo ja se jen psychicky pripravuju. ja zazila tri dny a tri noci na letisti i s malym miminem tak uz me to asi jen tak nerozhazi. :slight_smile: nemoci ted radi, asi se tomu nevyhnem. a co mate? kluci maji laryngitidu a samson zanet mocaku :( kazdy den peru haldu hader jak se furt pocurava :(. ja se prave taky tesim domu ze si tam zas odpocinu.
to si nevycitej treba to ani od tchyne nechytne!:slight_smile:
9. pro 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby poradite mi? ak kupim listky tgv cez net a nasi si ich vytlacia doma, tak mozem potom ked budeme potrebovat zmenu tesne pred odchodom vlaku (ked bude let nahodou meskat alebo volaco ine) to zmenit ja doma cez net a oni si to potom mozu nanovo vytlacit na stanici v tych borne libre service?
9. pro 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
a co myslite da sa v pohode za hodinu po prilete na CDG stihnut vlak, prilet maju na terminal 2D, ten je hned pri stanici myslim....
9. pro 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim zalezi ake listky tie najlacnejsie su nevymenitelne a nedaju peniaze spat riziko... :wink: najlepsie bude ak si skocis na stanicu alebo presne precitas pravidla ktore su vzdy popisane na dlhe strany...

baby ja sa pamatam pred rokmi ked este sme nelietali domov lietadlom neboli spoje a ak ano tak strasne drahe!!!!! takze vzdy to bolo cez eurolines co vam budem hovorit 40 hodin v autobuse :grinning: :grinning: a nehovorim ked bolo pred vianocami vsetci slovaci chceli ist domov no autobus bola napraskany ako o dusu!!! teda boli vioac vtedy.
@meleri drz sa neboj za chvilu budete zdravucki je to take blbe obdobie teraz... tu zase vladnu osypky a vcera v radiu zapotili ze su nahlasene 25 pripadov tubery v parizskom obvode takze parada.. :fearful:
9. pro 2011 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek erika to su normalne listky v plnej cene, "loisir' takze sa daju v pohode do odchodu vymenit alebo zrusit :wink: mna skor zaujima, ze ked to mam cez net aj vytlacene, tak ak ja urobim zmenu tu doma, tak ci rodina potom na stanici si vie vytlacit tie listky z toho bornu, ked nebudu mat tu kartu, ktorou budem tie listk platit... kto to uz cez ten borne libre service robil, poradte, ci je to mozne a ci staci potom vediet len cislo karty a rezervacie...neviem ci sa chapeme?
9. pro 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim ja ta chapem plne teraz to bolo len na poznamku , nepouzivma ich takze ti nebudem hovorit ako na vec.. snad sa niekto najde ak nie tak skus rovno na sncf. tam ti urite poradia; :wink: najlepsie;. :slight_smile:
9. pro 2011 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek ja som nahodou velmi rada chodila na slovensko busom (s rumunmi a poliakmi :slight_smile: ) a ked mala trochu vyrastie mienim si to zopakovat :slight_smile: Ak to este stale bude jazdit :slight_smile:
@meleri, ze tri noci na letisku s drobcom, ani mi to teraz nehovor prosim :confounded: No zuzu je uz dost velka sice na to aby to zvladla, ale dovolenka ubieha...takze prosim uz ziadne negativne spravy nasledujuci tyzden! :pensive:
9. pro 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nepoznate niekto niekoho kto preklada assermente zo Slov. do fr? Potrebovala by som prelozit dva dokumenty, potvrdenie od slov.zamestnavatela (certificat de travail) a jednu vyplatnu pasku (bulletin de salaire) a najneskor do konca decembra to musim mat. Nechcem dat niekomu za to majland a neviem ci mi to nakoniec spravi ako potrebujem. Cize niekoho sikovneho s rozumnou cenou.
10. pro 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzhim Ahoj. POznam ale tu v Nantes teda asi 10 km od Nates. Chces kontakt? Je to slovenka vydata za francuza. Prekladala mi diplomy. A potom je este jedna moznost na Ceskom konzulate v Nantes ti tiez prelozia.
10. pro 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 jej to je fajn, das mi prosim ta kontakt? a kolko berie za stranu asi? a na konzulate chcu kolko, vies? ak mas kontakty, tak mi napis prosim ta, dakujem.
10. pro 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ten toľko oplakávaný šarlach nakoniec asi schytal Oliver, práve som ho celého podrobne preštudovala. Je vysypaný, ani to moc nie je vidno, len má takú akoby husiu kožu. Mandle má veľké, povlak na jazyku atď. Zatiaľ má len zvýšenú teplotu, okolo 38,3. Len neviem, čo mám teraz robiť. Či bežať na pohotovosť, do nemocnice...Neviete, aký je postup? Díky.
p.s. @blanblan asi sa to šíri aj webom :confused:
10. pro 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao no to snad nie!!! :frowning2: Mozno to nakoniec nebude ono...... :sweat_smile:
10. pro 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanblan
nakoniec sme boli v nemocnici (v 15ke v Paríži je výborná detská, volá sa Necker). Diagnóza bola stanovená na "Maladie mains-pieds-bouche". Nič mu na to nedali, vraj môže ísť aj do škôlky (čo ho samozrejme nedám). Ešteže mám doma Fenistil gél, tak som ho s tým natrela. Tie vyrážky má nielen na nohách, ale aj na slabinách. Symptómy sú naozaj dosť podobné šarlachu. Nakoniec sme teda neskončili najhoršie, i keď ani táto pliaga nie je žiadna sláva. A už môžem pozorovať Simo, kedy to schytá aj ona :rolling_eyes:
10. pro 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao neviem, či sa momentálne tá choroba šíri po celom fr či čo, ale schytala ju aj Marína a pár detí v škôlke. Nič hrozné to nie je, jeden deň sa slušne osypala, o dva dni vyrážky zaschli a teraz má chrastičky, ale se vším všudy po týždni ani stopy po chorobe.
10. pro 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blanblan neboj nakonec vsichni odletime :slight_smile:)) letos neni zatim snih...anebo zitra v noci nasnezi a bude to v prdeli :slight_smile:))) ne urcite to zvladnem. ja letim s air france...oni radi stavkuji ale zda se ze tentokrat ok...lufthansa jsou fajn, to snima sme uvizli a dali nam ubytovani sice ve dve rano kazdy den ale dali :slight_smile:))
@erikasadek
tubera! tak to je slusne no preci sme proti tomu ockovani? i kdyz zena meho brachy to jako dite chytla a ockovana byla....tak nevim? tady zatim ok zadne osypavaci nemoci tu nesou u sama je to ok ale kdyz to chytne kojenec?
11. pro 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
at zije eurolines! :slight_smile: tez sem tak jezdila jeste jak sem studovala....taky bych si to zopakla ale zvykla sem si na to letadlo a ono me to stoji skoro stejne!
11. pro 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao o takej chorobe som este ani nepocula :sweat_smile: tak sa mozem tesit zas na nieco nove :grinning:
11. pro 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao necker je najlesie s najlepsich p^rva detska nemocnica v fr po vojne;; :wink: ja tam chodim sjoshom co s atyka alergii a s patom ohladne jeho autizmu...
na vysetrenei niekedy sme tam ako doma!!

inak pozor tato choroba je ako kiahne podobne, len mozes dostat aj ty!! aj niekolko krat nie je imunita dozivotna ako u kiahni ainych!! tu je to bezna choroba tak pozor§§ :grinning: :grinning: :grinning:

@bihan bihan zalezi mas seti co su poroadne osypane hlavne usta nohy od toho nazov a poviem ti idu sa zblaznit hlavne cim starsie tym horsie ; ale inak bez komentrara choroba nie je to smrtelne!!
@meleri na tuberu sa uz neockuje moja pretoze vakcina je neucinna!!!! :slight_smile: aj ked si ockovan atak ju mozes odstat. :slight_smile:
@blanblan ja neviem ja som nikdy od raodsti neskakala skoro 6 rokov len eurolinky a teda 4 krat do roka s nimi ist ziadna slava teda.. :grinning: ale kazdy mame iny nazor na vec.. :slight_smile:
11. pro 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan
a natierala si to niečim? dávam ten Fenistil gél, ale svrbí ho to, chúďatko, má to príšerne rozškriabané :frowning2: Trocha mi to pripadá ako svrab...
@blanblan
ani ja som o tom doteraz nepočula. Ani neviem, či na Sk niečo obdobné existuje alebo ako sa to volá... Na jednej strane som rada, že to nie je ten šarlach, na druhej strane...keď si predstavím, že chytiť to môžeme všetci...ako sa budeme škriabať pri štedrovečernej večeri...
@erikasadek
nemocnica je fakt perfektná, je len na skok od nás. Ak keď som rada, že niečo podobné máme nablízku, dodáva mi to istotu, dúfam, že to nebudeme potrebovať nejak často. Veľmi milý personál, dokonca sme ani nečakali, lebo tam bolo minimum pacientov. Nevieš náhodou, aký má tá choroba názov v slovenčine? Doteraz som sa nikde nedočítala z čoho vzniká, len že je vírusového pôvodu.
11. pro 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzao je to vyirusoveho povodu presne ti neviem povedat http://cs.wikipedia.org/wiki/Virus_Coxsackie ale presne neviem ti povedat prepac neako som nestudovala len to uz dlhsie poznam. uz par krat to mali ludia okolo nas dokonca j mama maleho maxima ktoreho som niekdy strazila.... odskakal si to aj ona..
sranda je ze je to v cetsine co s atyka v slovencine tazko nachdzam nieco normlan enapisane ale neboj nic vazne to nie je.. :slight_smile:
ale svrab to nie je neboj.. :slight_smile:
11. pro 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek