• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@simi251 , ale aj ostatne baby, mam otazocku, mozete mi poradit, kde kupit dobry matrac na postel tuna? pripadne aj novu postel ale velku nasu svk, nie tu ich pidi,kde sa da 1,5 cloveka. ale to je asi az otazka do buducnosti, teraz ma zaujima hlavne ten matrac, lebo vsetky co sme zatial my mali, tak sa urobi v strede akokeby vylezanina a potom sa tam neda spat, co z toho krize bolia (mali sme novy tento rok, ale kupuje nam ho klub, takze predpokladam,ze bude kvalitovo nulovy). Takzer nejaky normalny tvrdsi kvalitny. dakujem:slight_smile:
12. pro 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@erikasadek ahoj no tak snad tuberu nechytnete :slight_smile: to je fakt sila...
@gijar pritel me kamaradky prodava kvalitni matrace maji obchod v Lyonu ale znacku nevim...s tou vylezeninou to znam :slight_smile: a co ji aspon obratit, to trochu pomuze....no to jsem ti moc neporadila co....treba koupit za vic penez ale je to palka, 400 500 eur za matraci :(
12. pro 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar v kazdom jednom obchode s nabytkom kupis aj matrace, ikea, conforama; .. atd , alebo cez net la redutte; aine potom mas aj specialne obchody znackove matrace.... je toho vela musite len ist alebo si pozri ich ponuku cez net funguju aj cez net.. :wink:
12. pro 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika-mne je jasne, ze ich kupim vsade :grinning: ale ide mi o to,ze nie taketo ich makke shity (lebo pre nich je normalne spat na tom,co som videla) ale nase normalne tvrde kvalitne matrace. V ikey sa nam zdali vsetky makke, ziadny sa nam nepacil. V Conforame sme neboli a cez net objednavat nechcem, potrebujem to ohmatat, prip.si na to lahnut v obchode, inak matrac nekupim. Na SR sme nikdy problem nemali, mali sme kupovane matrace este za komunistov, ci nasi, ci svokrovci, ci my deti a drzali a spalo sa na nich nadherne. Po prichode sem mame uplne znicene chrbty obaja, ale to preto,ze klub neda za matrac 500e to je jasne.
12. pro 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar
tak to máš úplnú pravdu s tými matracami. Tu, keď si ľahnem, tak spadnem aj o 20cm hlbšie do postele, a keď sa chcem pretočiť na druhú stranu, aj sa narobím :sweat_smile: Na Slovensku máme presne tie super tvrdé, o ktorých píšeš, no radosť spať. Ja som okukávala postele a matrace v Maison de la literie, ale len cez sklo, nikdy som nebola vnútri (nepotrebovala som). Matrace aj postele sa mi zdajú z tých kvalitnejších, ale aj drahších, samo. Takže potrebuješ niečo do 500€ max?
Oliver vyzerá straaašne, má hrozné chrasty okolo úst, na nohách a rukách (tým myslím aj dlane a chodidlá) má drobné mokvavé pľuzgieriky...no hrôza. A keďže som asi neposlúchala, tak Simo už ráno vstala s horúčkou 38,5, celý deň jej ju nemôžem znížiť. Ale výsyp zatiaľ nemá... :frowning2:
12. pro 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar :grinning: :grinning:
TERAZ VAZNE MATRACE SU VSELIAKE makke ale aj tvrde treba pozerat skusat ja som kupial nas cez net a mame ho uz ( rokov bez toho aby som padala a teda pred par mesiacmi som mala cez 100kg!! takze si nieco ten matrac aj vytrpel , nic je tvrdy pohodlny takze sup do obchodov a skusat lahat vsade!!! :slight_smile:
12. pro 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar My sme si teraz kupovali celu novu postel aj sommier ci ako to volaju aj matrac novy v BUT, prislo to asi pred tyzdnom, matrac vyzera takto nejako:
http://catalogue.but.fr/Literie/Matelas/Matelas/index-c2251/N-6872-marque~dreamea?N7430=prix~de-350-a-450~euros&N7430=prix~de-450-a-550~euros

zatial sme spokojni, a kupovali sme naschval ze ked sa priatel hybe a prevaluje so svojimi pomaly 130kilami aby som to ja necitila a nezobudil ma.. v obchode sa nam zdalo ze ked sme skakali a neviem co ze sa to nepohlo skoro vobec len trosilinku ale teraz v praxi citim ze sa hybe, mozno ale aj preto ze mam teraz lahky spanok pocas tehulkovania sa aj ja mrvim stale :slight_smile:
12. pro 2011 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar my sme takto zhanali matrac pred 4 rokmi a mas pravdu, ze tu je dost velky probelm najst matrac 180cm. Vsetko co mali bolo len 140 alebo 160 - to nam vzdy tvrdili, ze to je velky matrac. Nakoniec sme nasli predajnu, ktora priamo dovazala matrace od vyrobcu tusim v Rennes. Vysiel nas okolo 700 eur. Museli sme si ale na neho pockat, pretoze sme brali tu 180-ku.
Mate niektora recept na vanilkove rozky? Teraz som prvykrat robila pernicky, podla toho isteho receptu ako Tini a maleho to strasne bavilo vykrajovat a ozdobovat, tak by som chcela skusit tie rozky.
12. pro 2011 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Recept na vanilkove rohlicky uz mam od Tini vdaka :wink:
13. pro 2011 v 00:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme posteľ 160-ku a bohato stačí. Matrac sme kupovali v cocktail scandinave aj s bambusovým poťahom. Stál 300-ky, rovnaký sme upovali aj Sáre a nepríde mi ani mäkký ani tvrdý.. taký akurát :slight_smile: Predtým sme mali príliš tvrdý matrac (kupovali sme ho v Bute :grinning:) a MM sa stále sťažoval, že ho z toho bolí chrbát.
Doma u našich máme úplne tvrdé, z toho bolí chrbát aj mňa. Dobrý penový alebo latexový matrac by sa prepadávať teda nemal.. pružinové sú mäkkšie.
13. pro 2011 v 00:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem, skusime But pozriet.
bihan- ten obchod netusim kde by tu mohol byt. Ak ste zvykli spat pri sebe, tak staci aj 160cm a frantici sa radi tlacia asi :grinning: nam 160cm absolutne nestaci, my potrebujeme King size,ked uz sa chceme vyspat doruzova, preto teraz spime na roztahovacom gauci a je to lepsie ako henta krpata prepadavajuca sa postel. Preto chceme novu a je asi kravina kupovat na tuto novy matrac za 400e,ked sa tam ajtak vyspi len jeden potom :unamused: to asi celu postel uz,ach jo.
13. pro 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este taka blba otazka, da sa tu kupit cukor mlety?uplna mucka? v carrefure som nasla len en poudre ale to je uplne jemny krystal, nie je to nasa mucka.
dakujem
13. pro 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar vsade kde predavaju cukor najdes cucre glace= nas praskovy cukor.. :wink:
13. pro 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar gitka ked chcete postel 180cm tak kup radsej matrac 2x90 a aj ten rost myslim, ze ani taky velky nerobia, takto sa to odporuca, nie v celosti. je to velmi neprakticke, uz aj 160 je dost velky, takze my mame teraz doma 2x190. A tu sa na tych ich piadi postelach dvaja nevyspime, a preto spime kazdy zvlast :grinning: Velku postel si zadovazime do vacsieho....
Ten cukor hladaj v takej umelej nadobe.
Tak ja uz mam napecene tiez medovniky, vanilkove a linecke :sunglasses:
No a snad sa mozem pochvalit, 30 jan. by som mala zacat formation ak vsetko dobre pojde, skusky spravene, este ma v januari caka doucovanie francustiny, lebo to nie je bohvieco a oficialny zapis mam 3.1. :slight_smile:
Gitka a ako v robote? pohoda?
13. pro 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak co dostali vase deti vysvecenia???????????? ste spokojne??????? :slight_smile:
13. pro 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem,pozriem.
erika- no v carrefure som nenasla :zipper_mouth: ale v sklenej nadobe som nehladala, to je fakt.

zuzi-radsej IP ti pisnem, alebo cez FB :wink: ale hej, pohoda :slight_smile:
13. pro 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ten cukor je v umelohmotnej nadobe - sucre glace, ja mam teraz v takej ruzovej nadobe.

My mame nas matrac 180-ku v jednom celku, ale pri stahovani to bola riadna fuska, je desne tazky.
K nam ked v noci prilezie Jullian do postele, tak nam pomaly ani 180-ka nestaci :grinning:.

@erikasadek to uz je vysvedcenie? U nas je vo stvrtok strajk v skolke.
13. pro 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, vy asi zijete vo FR... Mozem sa opytat v ktorych mestach? My sme sa tu nastahovali minuly rok a pomalicky si zvykame :wink: viete mi poradit vo veciach ohladom skolky pre malu a ako je to s minimalnymi odpracovanymi hodinami ak by som chcela dostavat matersku tu na dalsie babo? diky :wink:
13. pro 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Vitaj @katkalucka, ja byvam v Marseillan, je to nedaleko Montpellier. Pozeram, ze ty si z Nice, to mas blizko Tini.

Kocky prosim vas, daju sa tu kupit mlete orechy? Chcela by som robit tie vanilkove rozky, ale nemam mlyncek na orechy, tak snad to tu niekde maju a nebudem musiet kupovat mlyncek kvoli tomu.
14. pro 2011 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar urcite tam bol len si ho nevidela.. :wink:

http://www.meilleurduchef.com/cgi/mdc/l/fr/boutique/produits/met-sucre_glace.html

http://www.telemarket.fr/dynv6/produit/584150000-Daddy-Sucre-Glace-a-Saupoudrer-500-g.shtml

pozeraj takto a urcite teraz uz najdes....
:slight_smile:
@janka_fr mas klasicky mixer?? ak ano tak zomelies na nadobe ako na mletie mrkvy a inych.. :wink: mlete orechy najdes urcite ale skor specializovanych obchodoch.. :wink: inak , ano evaluation.. vcera mi dala riaditelka do ruky... teda bilan des competences 1 er trimestre.. :wink:
franina u pata 9/ 10 a matematika 9,2 /10 posledna stran decouvrir monde instruction civique morale, u neho nic nedokaze to , ale zaklad je ze dokaze to zakladne.. som na neho hrda!!!!!! zdrave deti nedoniesly take dobre vysledky ako on.. takze sa strasne tesim;.... jani moje stastie je ze su obaja v sukromnej ziaden strajk.. neexistuje .. :wink: drzim ti palce vo stvrtok.. :slight_smile:
14. pro 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. pro 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata, nechcem rusit Vase mile predvianocne temy, no zaujima ma, ci niektora z Vas mala napisany PORODNY plan po francuzsky tzn. "projet de naissance" Ak by sa u niektorej z Vas naslo nieco, prosim, podelte sa on so mnou. Som zaciatocnik vo francustine a uz teraz mam obavy ako vsetky tie vyrazy spraven prelozim. Vopred dakujem.
14. pro 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem :slight_smile: uz snad najdem, tu znacku dady poznam, ta byva aj v carrefure.

@janka_fr my sme minuly rok kupili v Lidli velke balenie ml.orechov, tento rok tam nemaju, kupila som v Carrefure mlete lieskove oriesky a myslim,ze je to skoro to iste ako normalne orechy, uz sme mali aj vianocne oplatky s medom a chutia rovnako.
14. pro 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek to je Patko sikulka, taketo nadherne vysledky.
Nastastie La Mairie to vyriesila, takze ziadny problem, drobec moze ist zajtra pekne do skolky.

@gijar dakujem,skusim pozriet v Carrefoure.
@ikuza v tomto ti nepomozem, ja som nemala projet de naissance
14. pro 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janka_fr ahoj dakujem normalne som plakal od statsia on si to chudak ani velmi neuvedomuje ale tesi sa ho zato chvalim ako male decko!!!! len teraz je iny problem ale o tom mozno na buduce cez skype..... :slight_smile: ale som hrda , aj na josha dokaze po tichucky vela veci , ale je ako tak ticha myska :grinning: :pensive: pekne vie pisat doslova krasopisne normalne som odpadla minule ked pisal.... takze su aj pozitivne veci a tie ma drzia nad vodou.. :wink:
14. pro 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,mozte mi niektora poradit kde sa da tu vo fr kupit klasicke susene mlieko a vianocne oblatky?dakujem pekny den
14. pro 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa baby citajte trochu diskusiu kazda strana ta ista otazka :rolling_eyes: , susene mlieko vsade kde je mlieko najdes aj susene, a oblatky nekupis kedz etu ni eje tradicia oblatiek.... :slight_smile:
14. pro 2011 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikasadek dakujem prepac,nestihla som vsetko citat....
14. pro 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar ahoj mozes mi poradit kde si tu kupila oblatky?dakujem
14. pro 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikulqa s mojej strany to bolo sarkasticke pretoze na kazdej strane ked pozries do zadu stale ta ista otazka... :grinning: niekedy staci len precitat jednu stranu do zadu alebo viac a dostanes vsetky info ale jasne ja uz som raz taka /// :zipper_mouth: :grinning:
14. pro 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek