• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
@erikasadek tak ta jedna strana dozadu fakt nestacila...ale nevadi,aj tak dakujem...
14. pro 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte baby, poznate tuto stranku? http://perenoelmagique.ca/homepage.html Da sa tam vytvorit nadherne vianocne video pre deticky, Alexovi som to pripravila a pustila vcera vecer, pozeral s otvorenymi ustami... Mozno vas to zaujme.
Vidim, ze ste piekli, aj ja uz mam nieco, ale viac ako polovicu som rozdala znamym alebo detom. A dnes som bola kupit krasny zivy stromcek, sapin parfume, zatial este stoji v garazi, ale v sobotu sa vrhnem na vyzdobu. Prvykrat po dlhom case mam zivy stromcek, naposledy to bolo snad ked sombola na gympli a to je uz peknych 15 rokov spat. Tak som si dala sebe vianocny darcek.
14. pro 2011 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikulqa mame zo SR, tuna oblatky nenajdes :unamused:
erika-no hej, ale kazdy nema cas citat dozadu, ja napr.viac ako stranu dozadu neotocim takmer nikdy :sweat_smile:
14. pro 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ikuza myslím, že pôrodný plán tu nemusíš riešiť ;) väčšinu vecí si dohodneš ešte pred pôrodom a o každom akte ťa tu informujú, takže sa nemusí naťahovať s lekárom alebo PA ;)

@nikulqa hm.. že by sa tu riešilo mlieko nepamätám, ale kúpiš normálne v supermarkete pri mliekach, kde majú aj tie koncentrované sladené (ako salko).

@tini ty žiješ? :grinning: my sme kúpili (ako minulý rok) stromček v ikei.... 20 za stromec a 19 nám vrátili darčekovou poukážkou :slight_smile: umeláč sme ešte nemali, ako žijeme s JY spolu. Dokonca aj naši tento rok kupovali živý.. vraj kvôli kočkám :grinning:

Dokupujem na poslednú chvíľu darčeky a dúfam, že všetky balíky, čo majú doraziť, dorazia do soboty, lebo v nedeľu vyrážame :dizzy_face:
14. pro 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar
@bihan
dakujem ja odpovede...
14. pro 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bihan no tak nejak prezivam, mam toho vyse hlavy, sluzby skoro kazdy pondelok a 1 nedelu v mesiaci, a to je teda dost. Alex ma navyse nejaky problem s nozickou, krival a stazoval sa na bolest, evidentne ma obmedzenu pohyblivost v bedrovom klbe, na echu nic nevidno, tekutina ziadna. Tak je to v stadiu vysetrovania...
14. pro 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamicky....co som sa nahladala tejto temy..17/18 stran kym som nasla temu Francuzsko... S mm sme sa rozhodli, ze sa vykakame na rodne Slovensko a pojdeme na vandrovku... :slight_smile: chceme sa zacat ucit Francuzscinu..len nevie..baby..viem nemecky,viem pasivne nieco anglicky.. Ako je to s franinou? Co tam je take tazke sa naucit..nemcine je casovanie,preterita,perfekta...angline je spanielska dedina tie kade ake pismena co ni neviem ako vyslovit.. Skusali sme pozerat pracovnu ponuku vo francustine..napodiv som to celkom dobre prelozila,pritom som franinu nikdy poriadne neriesila..no ine je citat a ine odpovedat a gramatika..a ako to je s ludmi? Nebudeme moc pocitovat ze sme cudzi? A skolky a skoly? Nechcem obrazovat,len ak je niekto kto tam pracuje,zije..ci moze dat nejake tipy :slight_smile: dakujem pekne
15. pro 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4ocka no podľa mňa to závisí aj od toho, KAM do FR chcete ísť. Ak napr. do Paríža, tak angličtina ti aspoň na začiatok určite postačí :wink:
Ale samozrejme, dohovoríš sa angl. všade do FR, len napr. ja som na juhu a tu nemajú radi, ak sa ani nesnažíš hovoriť ich jazykom, akoby to považovali za drzosť cudzinca...
Ale to je len môj postreh a skúsenosť :dizzy_face:
15. pro 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mia258 mm vravi ze kdesi,no mesto neviem ale ze vysoko 2500 nm ze sa tam da pre nas vybavit robota,len musime vediet franinu.. Vela hotelov,restik a taaak.. Sezonna robotw,ale asi by sme tam ostali na dlhsie pokial by sa dalo.. Mm ma dve roboty,a tu len plat plat,dane hore,poplatky hore..a chceme mat lepsiu buducnost aj pre deti.. Tak sa na " stare kolena " chceme ucit aby bolo lepsie..
15. pro 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4ocka jasné, ja to chápem, aj ja som sa tu sťahovala za lepším životom a našla som si tu muža :wink: Aj keď teraz sa zase chceme odsťahovať, ale uvidíme dokedy.
Je pravda, že francúzi sú hrdý národ, vážia si svoj jazyk... Ale to závisí aj od práce. Niekde ti stačia úplne základy a niekde musíš vedieť perfektne plynulo.
Ja som napr. po franc. vedela pár viet, nič viac a naučila som sa :wink:
15. pro 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mia258 a je to tazke? Ako je to s gramatokou? Tikanie? Ono,vzdy je dobre naucit sa tu rec kde zijes,patei sa to.. Slusne a prijemne a cloveka to potesi..hlavne ked sa nejaky anglican ci nemec nauci slovensky :grinning: len mam strach..dialka,cudzina a ine je to ist sam a ine cela familia :slight_smile: a ci sa ku tomu ddokopeme :slight_smile: kolko tam uz zijes? A kam sa chcete stahovat,a preco? Ak mozem vediet?
15. pro 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4ocka naučiť sa francúzsky? Ja som tu ešte len rok a pol, naučila som sa hlavne preto, lebo som v menšom meste a tu by som s čistou angl. ďaleko nezašla :grinning: Bolo vidno, že neviem fr., naučila som sa hlavne čítaním novín a z telky. A potom hlavne vďaka trpezlivosti mm rodiny.
Oni ti samozrejme porozumejú aj s chybnou gramatikou, ja som sa vždy na začiatku každej konverzácie najprv ospravedlnila, že neviem dobre fr. a až potom som niečo komolila :grinning:
Ešte nie je nič isté, len mm si práve vybavuje prácu. Odchádzame aj kvôli problémom v jeho rodine (hádky, závisť, atď.) ale aj preto, lebo on by chcel vyskúšať niečo nové, tak ideme skúsiť do sveta. Presne tak ako sa chystáte vy :sweat_smile:
15. pro 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mia258 vidim ze toto zlo je v kazdej rodine.. My sa tak s mojou mamou nebavime..svokru mam uzasnu,najuzasnejsiu :grinning: ale svagrovia svagrine...mam dve svagrine a dvoch svagrov..a 1:1 si rozumiem..teda s jednou a jednym.. Dalej to je tazko..mm ani tu anglinu moc nevie,sotva by si pivo vypytal...ja som mala dva roky v skole,ale..neucila som sa vobec,znamky som mala zadarmo,no rozumiet rozumiem take tie zaklady,viem si kde co vypytat,bla bla,robila som na recepcii tak by som vedela oprasit nieco :grinning: no som zvedava ako s tou franinou..bojim sa ze budem taky lenoch,ale hadam sa riadne nakopnem :slight_smile: a kam do sveta by ste isli? Ja mam brata a otca v irsku,no idu odtial prec,uz je to tam zle..tak nasli pracu v nemecku..zvazovali sme aj kanadu,lenze ked sme videli dokument o usa a o krize,ako su tieto staty zadlzene az po usi...bojime sa ist az tam..a franinu vie k tomu menej ludi nez ang. Tak by sme mozno mali lepsiu sancu.. A deticky neplanujete? Ako ste sa s mm zoznamili? A recova bariera? A co kultura,vianoce,take tie rozdiely..ako to zvlaxate??
15. pro 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosim poradte mi. ideme kupit ojazdene auto, uz sme boli pozriet a dohodli sme sa. Lenze ten co predava, vraj nie je majitelom, ale ze jeho priatelka(priatel) a on to len predava (ponuka). Este treba spravit technicku kontrolu a ze potom sa stretneme a podpiseme papiere. Ja mam vsak obavu, aby to nebol nejaky podvod, neviem, panko vyzera seriozne, ale no to vsetci, co chcu oklamat :grinning: Takze neviete, ci to on moze vlastne predat, len musi mat nejake splnomocnenie alebo co? alebo aby bol pritomny majitel podla mna, nie? este mi je divne, ze uz zrusil poistku.... to sa moze, ved to je zo zakona povinne, a moze sa zrusit az ked sa preda? ake papiere su este potrebne pri predaji, aby sme na nieco nezabudli?
my sme taki smoliari, tak sa fakt bojim, vsade vidim uz len to najhorsie ako nas chcu oklamat, okradnut, zneuzit, chcem byt obozretna a pripravena.
16. pro 2011 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4ocka svokru mám tiež dobrú a švagor je totálny magor, len peklo v rodine robí, neznášam ho :rolling_eyes:
Ja som sa učila anglicky dlhšie, tak dorozumieť sa viem. Nemecky by som možno vedela, keby som chodila na nejaký krátky intenzívny kurz :sweat_smile:
My chceme určite zostať v Európe. Teda ja by som šla aj do USA, alebo Austrálie, ale to tak v rámci môjho fantazírovania, realita je trochu mimo... A teraz je skoro každý štát na tom zle, ani sa nedá vybrať niečo najlepšie :unamused:
A kde do FR by ste chceli ísť? Na sever?
Ja mám dcérku, 15 mesačnú z prvého vzťahu a teraz plánujeme aj spoločné, len uvidíme ako sa vyvinie situácia.
Zoznámila som sa tak, že som chodila do reštaurácie, kde on pracoval a po pár mesiacoch to prišlo :grinning:
Rečovo to bolo zo začiatku ťažšie, rozprávali sme sa anglicky, ale postupne som sa už fr. naučila. A rozdiely tu sú určite, ale ja som ich brala ako fakt a hlavne som sa snažila JA prispôsobiť im, nie naopak, takže som sem žiadne slovenské zvyky neťahala :sweat_smile:
16. pro 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gijar Ahoj. Prepac ze odpisujem az teraz. Bola som tyzden off line. :slight_smile: S tymi matracmi ti neporadim, mame presne ten isty problem co vy. Matrac nam kupil klub ale trvali sme na tom 160cm sirokom. Je celkom fajn. Ale pomohlo hlavne ked sme si kupili ten dreveny pevny rost co je ocaluneny a ma drevene nozky. Lebo tie ich bezne latkove pohyblive v tych zeleznych konstrukciach, tie su o nicom. Tu v tomto su tie dosky napevno a je to citit. Lepsie to podopiera matrac. A ten rost ti staci aj na inzerat. Lebo nespis priamo na nom a matrac novy to je jasne. :slight_smile:
17. pro 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gijar Ten sucre glace je ale aj s urcitym percentom skrobu taky skor na polevy. 100 % cukor glace som este nenasla ale nevravim ze neexistuje. Len ked kupis taky so skrobom moze byt pecivo asi ine z neho ja neviem.
17. pro 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikuza Ahoj. vcera som sa vratila z porodnice takze pytaj sa. :grinning: :grinning: :grinning: Tie vyrazy mam cerstvo v hlave. Co konkretne ta zaujima?
17. pro 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Jeeeeeeej ty uz si porodilaaa :slight_smile: velka gratulacia k syncekovi :wink: v kolkom tt si porodila? ste zdravucky? to uz asi na konika az tak casto nezavitas co :wink: Aj mna zaujima ako to vsetko prebiehalo,ako dlho a ci si si davala epidural ci prirodzene, co by si odporucala a hlavne ci vyvolavali porod alebo to nechali na prirodu, pretoze som pocula ze niektore nemocnice ich vyvolavaju podla toho aj kedy je tam ten anesteziolog a tak. Tak som zvedava na novinky :slight_smile: Manzel sa stara? mal by mat nejake 2tyzdne teraz aj volno v praci ci nie?
17. pro 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Baby existuje tu vo FR nieco ako nase termalne kupele alebo wellness a tobogany a take vsetko vcelku ako u nas a v CR? Je to super relax a strasne rada by som niekam isla. Hladam tu v okoli Champagne-Ardeny ale nejako bud nemaju stranky alebo to neexistuje :unamused:
17. pro 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 jeeej gratulujem a prajem vela zdravicka hlavne!!
17. pro 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzhim este ti rychlo odpoviem neako je to cele cudne!! ale musi ti dat tento paier !!certificat de non gage!! je to prefektura kto to vydava to znamena ze auto nie je podvodnicke bez toho nesmie predat ak ano tak na riziko.. chapeme sa takze tento papier + musi prejst technickou kontrolov este pred predajom takze nech ide najprv na kontrolu a potom sa bavte + tento paier certifikat...... pozrite si dobre vsetko hlavne gumy... a brzdy a hlavne ak ma papiere teda faktury za pozsledne konrolu .. + vymenu brzd pneumatik , alebo inych dielov.. drzim vam palce

inak to ze nepalt on poistku je na jeho riziko!!! ak ho naxcapu policajtio aj na parkovisku bez platnej znamky ma smolu!!!!
chces vediet moj nazor??? ak ano tak davajte si pozor smrdi to podvodom.. :wink:
17. pro 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika jasne ze existuje a j etu toho prevela;; sksus centere parcs naprikald, alebo kupaliska v okoli a njdes toho prevela!!!! :wink:
17. pro 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erikasadek Nasla som jeden centre parcs pri nas celkom blizko Laonu len je to skor na leto aktivity pri jazere a celkom dost drahe ale aj s ubytkom. Tak skusim najst kupalisko, ale tie asi webovky mat nebudu jak spadaju pod konkretne mesto.
19. pro 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika ale čo by! V tom centerparc sme boli s malou, je tam krásne, bazény, tobogany :wink: vstupné bolo okolo 12 EUR, ale na môj vkus dosť studena voda... Boli sme v zime, v lete je lepšie, z bazénov môžeš priamo vyst k jazeru, tam je krásna pláž :wink: inak ak budete mat cestu cez reims, tak sa ozvi :wink:
19. pro 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@huterika a ako ďaleko je od vás epernay? Tam je fajn "bulleo" , skús pozrieť
19. pro 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute, sice predpokladany termin porodu bol 10.1. podla fr. pocitania, podla svk som sa spoliehala na 27.12. no a nakoniec nas Julia prekvapila 13.12..Je malinka ale zdrava a spokojna, takze teraz sme uz doma a zvykame si na seba. Sranda bola, ze som simi251 pisala mozno den dva pred jej porodom, ze uz teraz nebude mat cas na mailovanie so mnou a ja sa budem do porodu nudit atd. No a nakoniec som jej z porodnice pisala, ze aj ja presne v ten isty den rodiiiiiim :astonished: takze sa z nas doslova a do pismea stali spolutrpitelky :slight_smile: Ale moj porod sa nakoniec prehupol do dalsieho dna.
19. pro 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@alenka600
@simi251 Blahozelam k babatkam, nech krasne prospievaju a vy sa tiez rychlo zotavte, mamicky.

Dievcata, my s rodinkou odchadzame na Slovensko na cele sviatky, velmi sa tesime.
Prajem vam vsetkym prijemne, pohodove a pozehnane vianocne a novorocne sviatky, asi najkrajsie sviatky v roku :slight_smile: Nech vsetko vyjde podla vasich predstav a oddychnete si so svojimi srdieckami. A v novom roku zase snad popiseme :grinning:
19. pro 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@evuliki Jeeeej a ty si tak bliiizko :slight_smile: resp. blizsie ako ostatne baby :wink: google maps hovori 125km Epernay od Sedanu. Keby som skor vedela, minuly rok som bola prevazne v Reims pretoze priatel tam studoval :slight_smile: A obcas tam zajdeme, naposledy sme tam boli minulu sobotu na promociach a teraz v stredu ideme pochodit Vianocne trhy som na ne zvedava cim sa lisia od nasich, a zajtra mi pride mamina na sviatky tak nech ma trochu kultury :grinning: Tak som to asi zle pozerala ten centre parc, az zasa to tak blizko nie je od nas tak aby to za to stalo :wink: Na SR mam pochodene vsetky mozne aquaparky tak aby sme neboli sklamani az sa tam raz vyberieme :slight_smile: ja mam tiez radsej teplejsiu vodu. A malej sa pacilo? su tam aj take ze virivky, bublinky a vselijake masazne hluposticky?
19. pro 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika a co mestke kupaliska mnohe maju aj topogany a ine co sa tyka deti.. a voda je vzdy na mestkych 30°C
19. pro 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek