• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@erikasadek Hej hej len to musim prespizovat este :wink:
19. pro 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alenka600
@simi251 gratulujem!...nech vam deticky robia samu radost a rastu do krasy.
19. pro 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Baby tak len tak pre srandu :grinning: Malej vybavujeme papiere a sme teraz na takom bode, ze:
francuzi jej nedaju ziaden doklad az do toho veku tusim 13 rokov...OK
svajciari jej daju IDkartu, ale na to musi ist do Svajcu .....OK
leeeenze - navybavenie dokladu by musela prejst hranicu z FR do SV - co ale bez dokladu oficialne nemoze :grinning:
a dokolecka dokola lalala :slight_smile:
21. pro 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 no mas to vesele :grinning: ....vsak na hraniciach aj tak nikto nebyva, prejdes v pohode :wink: , teda aspon na nasej strane, za 13 rokov co sme tu ma nikto v zivote nekontroloval.....my sme s malou Katkou trojmesacnou isli na sk bez akychkolvek dokladov (jasne, ze autom, lietadlom asi tazko)...aj sme sa trochu bali, ci si nebudu mysliet, ze sme ju niekde ukradli, lebo na hranici svajc.-rakusko stale byvaju kontroly, potom uz bola pohoda na hraniciach nikoho nebolo.
21. pro 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rancuzkaf No to urcite, na hranici FR - SV kde sme denne prechadza cca 50 000 ludi do prace do GE a naspät, takze kontrola nehrozi :slight_smile:
21. pro 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, omlouvám se za narušení vaší diskuze. Mohla byste některá přispět svými zkušenostmi do tématu http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/maminky-zijici-v-zahranici-kolik-mate-ve-svem-okoli-latkarek/ ? Díky moc:slight_smile:
22. pro 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 Alenka ty mas este slovensky pas pre teba? Mas SR obcianstvo?
22. pro 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@huterika Jasne MM sa velmi stara a pomaha. Nemozem sa vobec stazovat a stastie je ze teraz od 17.12. do 2.1. nemaju povinne treningy ani ziadny zapas. Takze sa plne venuje rodine. a okrem toho je tu od 15.12. aj moja mamina takze mi je fajn. Tym ze nie je ani skola momentalne, tak mame fakt volno a uzivame si sviatky v pokoji. :slight_smile:
22. pro 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ano, SR pas na stare meno, mna uz ide porazit pri pomysleni na to, ako sa budem snazit odletiet zo svajcu (moj jediny spoj na sr) na moj sr pas na dievcenske meno s juliou a jej svajc. IDckom na nase terajsie meno:( ja mam len sr narodnost, ona ma len sv. sorry ako pisem, ale pisem jednou rukou teraz len :sunglasses:
22. pro 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 Chichi teraz je z teba jednorucka :wink: a druhu rucku okupuje malicka :slight_smile: Zelam vela stastia s vybavovackami
22. pro 2011 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simi251 Tak to mas super ze ma volno a aj maminu tu mas na sviatky :slight_smile: ja mam tiez :wink: ale babatko pride az v aprily a to mamina veru nepride urcite lebo v praci nedostane na 100% volno :frowning2: a priatel ma tusim narok na 2 tyzdne volna ked sa maly narodi, no som zvedava ako to bude. Tak sa opatrujte
22. pro 2011 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alenka600 Ja som skor myslela na to, ze ked sa mala narodila na uzemi FR tak by mala mat francuzsky rodny list. Nemozu ti ju teda zapisat na Slov. ambasade do tvojho slovenskeho pasu? Tak ako nam nase deti?
23. pro 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 Ano dostala som FR rodny list. Kontaktovala som aj pani na ambasade v Berne, velmi mila osoba, len mi este neodpisala. Dufam, ze to pojde, blbe je len to, ze ja mam pas este na dievcenske meno a novy mi daju na SR (hovorila ta pani z konzulatu), ale uvidim, urcite Ta budem informovat. Akurat mi den pred porodom konecne dosiel sobasny list (od augista ho vybavujem) a skoro ma vystrelo, ked mi tam napisali meno manzela, moje meno bez - ova + ze ak by sa nam narodilli deti, tak syn bude normalne a dcera bude S koncovkou - ova. No podla FR rodneho liistu je bez koncovky, je to svajciarka tak co aka koncovka. Len mne sa uz vsetky chlpy jezia z toho vybavovania na tri strany - FR - SV - SR :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. pro 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600 No mas to vesele. Ja som ale myslela ambasadu v parizi kedze si rodila na uzemi FR. Ale s tymi koncovkami je to zvlastne. Lebo oni sa neriadia tym ci je to koncovka ale aspon ja mam taku skusenost ze v porodnici automaticky pisu dietatu meno matky do papierov. Aj mojim detom obom chceli pisat priezvisko s ova aj ked su to chlapci. Lebo oni nevedia ze ova je len koncovka. Az ked som im to vysvetlila este na porodnej sale tak dali do papierov normalne muzske priezvisko. Je to poriadne dopletene teda. Treba len vsade vysvetlovat a vysvetlovat.
23. pro 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. pro 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenka600
@simi251
gratulujem k narodeniu deticiek, dali ste si krasny predvianocny darcek. Hlavne nech su zdravu a rastu vam pre radost!
23. pro 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tini Dakujem :slight_smile:
23. pro 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 gratulujem k babatku :slight_smile: Veru je to divne s tymi nasimi menami, ja tu zase od zaciatku vystupujem vsade v muzskom tvare bez -ova (okrem banky). Zo zaziatku som sa s uradmi aj skriepila, ale ked mi po niekolkykrat na moje upozornenie vystavili doklad bez -ova, tak som nechala tak. Problem s tym zatial nebol a aj teraz som rada, ze opat cakame chlapceka a nebudeme musiet riesit -ova.

Stastne a vesele Vianoce vsetkym!!!!
24. pro 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@efci Ahoj. dakujem za gratulko. Takze aj vy cakate chlapceka? :slight_smile: Mne zase vsetky urady pisu -ova ale myslia si ze nie sme zobrati kedze pre nich je to akoby ine meno. Jedine na CAFe ma presviedcali ze aj ja musim byt bez koncovky ale dali sa presvedcit ked videli ze im potom nebude sediet meno v pase s menom vo vsetkych papieroch. Ostali ste vo FR na Vianoce?
24. pro 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tini Dakujem.
24. pro 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zienky, vsetkym Vam zelam krasny Stedry vecer, uzite si sviatky v pokoji a radosti. A do noveho roku vykrocte oddychnute plne novych predsavzati. :slight_smile:
24. pro 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simi251 ano sme tu, prisiel za nami moj otec. :sunglasses: My uz do ZV pojdeme az po sestonedeli.
Su ako padnuti na hlavu, ale tak ich vec, ja mam svedomie cistie, maju sobasny list prelozeny, obcianske, pasy pofotene, tak nevidia citat cierne na bielom... Prvykrat doslo u mna k nedorozumeniu ked som si v provm tehotku zakladala cely dossier v porodnici a chceli tam OP, tak ze ake meno maju napisat ci bez ci s -ova, tak som im povedala, nech napisu co chcu, tak sa nakoniec riadili podla Securite Social. A druhykrat ked sa menili Carte vitale na tie s fotkou, tak tiez im dosiel prefoteny OP, hned mi doslo upozornenie nech dojde priamo na Securite Sociale, tam som zase vsetko povysvetlovala, zdokumentovala, povedali ze OK a aj tak mi poslali kartu bez -ova. :slight_smile:
24. pro 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte potrebovala by som poradit .Momentalne som na SR a potreujem ist k zubarovi kde budem platit okolo 120 eur.Ako mi to ma zubar fakturovat,aby mi to vo Fr preplatili?Mam carte vitale a aj mutuelle.Dakujem :slight_smile:
27. pro 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci podobna skusenost, mam uz dve karty bez -ova, pritom som im posielala prefoteny OP. Tatari to su :slight_smile:
29. pro 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@simi251 ahoj opozdene gratuluju k narozeni miminka! to je moc krasne!
30. pro 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
prajem vam stastny novy rok, cerstvym maminam @simi251, alenka600 gratulujem a prajem vela zdravicka a radosti :dizzy_face: Simi a ako mienite vyslovovat to meno martin??? :confused:
31. pro 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blanblan Ahoj Blanka. dakujem za gratulko. No ja ho budem volat Martin a nech sa s tym francuzi vysporiadaju ako chcu. Ale ked sa ma niekto z nich opyta na meno, jasne ze im hovorim ze ,,MARTAN,, Bohuzial. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Ale my doma....pre nas to vzdy bude Martin alebo Martinko. Aj na ulici budem tak na neho volat ked sa budeme bavit len medzi sebou. :slight_smile:
2. led 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Dakujem. Este to mas v cerstvej pamati, vsak? Nie je to tak davno co si rodila. :slight_smile:
2. led 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efci Aj za nami dosla na sviatky moja mamina a na SK az v juni. Vy chcete ist hned po sestonedeli? A myslis ze ti tak rychlo pre babatko vystavia papiere na ambasade? Nas to cele vybavovanie caka teraz. Som zvedava kolko to potrva a hlavne ci sa nebudeme musiet osobne trepat do Pariza.
2. led 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babulky kde tu vo FR zozeniem take nase normalne klasicke latkove plienky? aku zavinovacku pre babatko ste mavali vy? neviem ci stacia tie take na suchy zips alebo ci sa da zohnat tu taka nasa perinkova zavinovacka. Robim si prieskum este mam 3mesiace a vybavicku este nemam len zopar oblecenia a vanicku. S akym kocikom ste boli spokojne? vsimla som si ze tu maju vacsinou kociky s takymi dvojitymi koleckami a to mi pride neprakticke take hrackarske skor. Dakujem za rady a nazory :wink:
2. led 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek